Stichting Sociaal-Cultureel Werk nog niet rond Ds. R. A. Hoogkamp 25 jaar gereformeerd predikant in Holten AAN ADVERTEERDERS EN BERICHTGEVERS Raiffeisenbank „Holten55 maakte winst van ruim f 80.000 Reservefonds nu meer dan 1 miljoen Jeugd had kritiek op werkgroep ONZE AGENDA KERKDIENSTEN Aangeslagen ..stellingen gaan nog eerst rond Medische dienst Weekenddiensten tandartsen Weékenddienst dierenartsen Gezinsverzorging Spreekuur Maatschappelijk Werker Storingsdienst GEB Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Officiële publikatie OPHALEN HUISVUIL Toepassing Radio- actieve-stoffenbesluit Kernenergiewet Wakker geworden van lievige klap SUPERMARKT GEBR. WANSINK Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke Stand Mooie natuurrit M.A.C. .De Holterberg' GESLAAGD GEZINSDIENST NED. IIERV. KERK BI.) OVERSTEKEN GEWOND HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 5,per half jaar, 10,per jaar Vrijdag 14 mei 1971 Jaargang 23 - no. 19 Uitgave van de Stichting ..Hoitens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Administratie: Gaardenstraat 17. Tel. 1533 Betaling op giro 875587 van de Raiff eisen bank te Holten, t.g.v. Hoitens Nieuwsblad Zaterdag 15 mei 8.00 uur v.m.: Lomrpen-inzameling voor HMV in de buurtschappen en na-inzameling in het dorp. Zondag 16 mei 14.00 uur: Oriënteringsrit MAC ,,De Holterberg". Start bij clublokaal, café „De Biester", Stationsstraat (zie advertentie). 19.30 uur: Dansen in dancing Boode te Bathmen (zie advertentie). Maandag 17 mei 19.30 uur: Start training zwemclub „Twenhaarsveld" (zie bericht). 20.00 uur: Jaarvergadering varkens- fokvereniging „Holten e.o." in café Kalfsterman. 19.00 uur: Officiële opening super markt Gebr. Wansink. Dinsdag 18 mei 7.30 uur v.m.: vanaf Holten en 7.45 uur vanaf Dijkerhoek (smederij Broekhuis)Jaarlijks reisje Herv. Vrouwen Groepen Holten en Dij kerhoek. 1.00 uur v.m.: Supermarkt Gebr. Wansink voor het publiek geopend (zie adv. en bericht). Woensdag 19 mei 18.30 uur: Trainingsavond Zwemclub „Twenhaarsveld" (zie bericht). Zaterdag 22 mei 14.00-18.00 uur: Inlevering vakantie- zegelboekjes bouw- en nevenbedrij- ven bij P. F. van Doorn, Rietmolen straat 4. Donderdag 27 mei 5.30 uur v.m.: Reisje van de afde ling Holten der O.L.M. naar België. I Vertrek vanaf gebouw Irene. Ogen- en reactievermogentest in In formatiecentrum Veilig Verkeer Nederland bij politiebureau (zie advertentie). Bezoek afdeling Holten van de Ned. Bond van plattelandsvrouwen aan Klooster Sion. Zondag 16 mei HOLTEN 1 Ned. Hcrv. Kerk: 8.30 u. en 1015 u. Ds. C. C. Addink. Extra collecte: Hervormd Kerkkoor. Gerf. Kerk9.30 u. en 15.00 u. Ds. S. G. Bloem van Ommen. In de beide diensten is de ene collecte voor Algemeen Kerkelijke Arbeid. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkgebouw". R.K. Kerkdienst 9.30 uur in het Ge bouw Irene (Eucharistieviering) NIEUW HEET EN RK Kerk: Zaterdagavond 7.00 uur. Zondagmorgn 8 uur en 10 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 u. Hulppred. A. Schel- levis. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur Ds. W.P. J. Osinga. Extra Collecte: Jeugd- gebouw. Donderdag 20 MEI (Hemelvaartsdag) HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 9.00 uur Ds. P. Lugtigheid. Geref. Kerk: 9.00 uur Ds. S. G. Bloem van Ommen. R.K. Kerkdienst: 9.30 uur in het ge bouw Irene (Eucharistieviering) NIEUW HEETEN R.K. Kerk: 8.00 u. en 10.00 uur v.m. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: J. Osinga. i uur Ds. W.P. De werkgroep uit een aantal Holtenaren, die plannen heeft ontworpen om te komen tot het instellen van een Stichting voor Sociaal-Cultureel werk heeft tijdens de hearing, die maandagavond in de aula van de scholengemeenschap gehouden werd, niet de waardering ontvangen, die zij op grond van haar uitvoerige arbeid anderhalf jaar voorbereiding en een goed gedocumenteerd werkrapport verwacht zal hebben. Er werden in deze bijeenkomst, die geleid werd door de heer F. de Wit, directeur van Cebeco en woonachtig in de Beuseberg, nogal kritische ge luiden gehoord over de procedure die gevolgd is om tot het beoogde doel te geraken. Deze kritiek betrof voornamelijk het feit, dat men de jeugd, voor wie de opzet van het sociaal-cultureel werk in belangrijke mate is bedoeld, niet vanaf het be gin bij het werk betrokken heeft. De pl.m. tachtig aanwezigen waren het met elkaar wel eens. dat er in Holten iets voor de jeugd gedaan moet worden. Er klonk zelfs een applausje toen men de toezegging kreeg, dat men de doel stelling en de gehele opzet en procedure van de stichting op een stencil aan de verschillende jeugdverenigingen en groepen zal toe zenden, zodat deze er nauwkeurig kennis van kunnen nemen en er daarna, in een volgende hearing, die op korte termijn gehouden moet worden, met het oog op de inzending van een begroting, over beslissen kunnen. Achter de bestuurstafel hadden, behalve de heer De Wit, plaats ge nomen mevrouw G P. K. Enklaar- van Andel, mevrouw P. Vogt-Rooy- akker, de heren Th. Udema. K. van Bruggen, H. C. Vogely. ds. P. Lug tigheid en J. H. van Èngbrink. Na een inleidend woord van de voorzitter gaf Kees van Bruggen een uiteenzetting op welke wijze een der tigtal inwoners van Holten bij elkaar zijn gekomen om de problemen rond de jeugd te onderzoeken, waarbij dc provinciaal jeugdwerkadviseur, de heer A. H. van Pijpen, die door ziek- ,,Op woensdag 12 mei was het 25 jaar geleden dat ds. R. A. Hoogkamp werd bevestigd als pre dikant der Geref. Kerk. De kerkeraad heeft in overleg met ds. Hoog kamp, besloten hier geen officiële aandacht aan te schenken, daar wij dit nog betrekkelijk kort geleden deden bij zijn 25-jarig ambtsjubi leum en we nu nog i maar enkele jaren ver- J wijderd zijn van het afscheid i.v.m. zijn emeritaat. Dit neemt niet weg, dat een iéder persoonlijk, indien men dat wenst, dominé en i mevrouw die dag met een bezoek kan ver eren." Aldus nr. 9 van de 14e jaargang van „Ons Kerknieuws" d.d. vrijdag 30 april 1971. Van de gelegenheid om ds. en mevr. Hoogkamp even de hand te druk ken en te feliciteren hebben woensdag zeer - velen gebruik gemaakt en het was van 's mor gens tien tot 's avonds tien een komen en gaan. Namens de ker keraad kwamen geluk wensen ouderling G. Stam en diaken J. Ver- veda en namens het ge meentebestuur burge meester mr. W. H. i Enklaar. Verder afge vaardigden van dé Ge ref. Jeugdcentrale en de Geref. Jeugdclubs, I de hervormde predikan ten ds. C. C. Addink, P. Lugtigheid en A. Schel- levis, pastoor, J. liun- feld van Nieuw Heeten, de emeritus predikan ten O. Bouwman van I Nijverdal en H. Brink man van Rijssen en 'n groot aantal gemeente leden die van hun waardering voor het werk van hun herder en leraar blijk gaven. Velen lieten hun geluk wens vergezeld gaan van een geschenk of bloemen zodat de grote kamer een feestelijke aanblik kreeg. Ds. Hoogkamp werd op 15 maart 1942 als die naar des Woords be vestigd in de Geref. Kerk van Elim in de classis Hoogeveen. Voordien (vanaf 10 no vember 1940) was ds. Hoogkamp hulpprediker van de Geref. Kerk van Hollandscheveld met als standplaats Elim waar de kerk in decem ber 1941 werd geïnsti tueerd. te deze avond verhinderd was, zich beroepsmatig gaarne heeft aan gesloten. Tot de plannen behoort o.a. de op zet van het kinderclubwerk voor kin deren van 6-12 jaar. waarmee waar schijnlijk direct begonnen kan wor den, omdat men de beschikking zal krijgen over de nood-kleuterschool op De Kol en daarnaast wordt gedacht aan sociëteitswerk voor jongeren van 14 jaar en ouder. Een groot pro bleem noemde Kees van Bruggen om de nodige accommodatie te vin den. Bovendien zou men ook iets wil len scheppen voor de ouderen, ge zien de zich wijzigende samenstel ling van de I-Ioltense bevolking. Er is een groot aantal mensen ingeko men. Hoe vangen wij die mensen op in één van de vragen. Zij moeten niet alleen „woonmensen" zijn, maar ook opgenomen worden in het leef milieu. Overblijf lokalen Een ander groot probleem noemde Van Bruggen de leerlingen van de Scholengemeenschap, die naar de werkgroep meent een betere be geleiding nodig hebben, omdat de aula veel te klein en een kopje koffie (voor de cafés) niet meer rendabel is. Hij voorzag een coach, die per manent aanwezig kan zijn. Met dit laatste waren enkele aan wezigen Ret niet eens. Zij meenden, dat dit niet een taak 'van de stich ting kan zijn, maar van de betrok ken overheid, die voor behoorlijke overblijflokalen moet zorgen. De heer A. Westerik, lid van de commissie, zelf langdurig betrokken geweest bij het confessionele jeugd werk, vroeg zich af of de jongeren nog wel begeleid willen worden. „Een sobere begeleiding", meende Kees van Bruggen. Nadat eqkele ouderen hun zienswij ze over het betrekken van de jeugd bij de opzet van de stichting hadden bekend gemaakt, waarbij o.m, ge zegd werd, dat men de jeugd deze avond alleen en in een andere sfeer had moeten benaderen en dat er een fout gemaakt is door geen personen beneden 25 jaar bij de voorbereiding te betrekken, kwam de discussie met de jeugd zelf moeizaam op gang. De consulent van de Ned. Bond voor sociaal en cultureel werk, de heer D. Bod uit Bathmen. die o.a. zes jaar directeur van de sociale dienst van Hellendoorn te Nijverdal is geweest, was het met de voorbe reiding ook niet eens en gaf ver schillende wenken. Ruimtegebrek Uit enkele opmerkingen van Jonge ren bleek vooral, dat het gebrek aan ruimte één van de grote problemen is. „Er hadden ook jongeren achter de tafel moeten zitten", een geluid, dat discussieleider De Wit zelf ook reeds had beluisterd. Na de pauze gaf de heer Vogely een uiteenzetting wat met subsidies van de overheid valt te bereiken. De landelijke kapstokken stellen echter eisen. Zij willen wel geld spenderen, maar dan moet de opzet aan hun eisen voldoen. Aangeslagen ..stellingen" Aan de hand van een vijftal grote vellen papier op de achtergrond gaf hij een overzicht van de doelstellin gen en de procedure, die moest weergeven „Hoe het zou kunnen aiin" en „Niet so gaat het in Holten worden". Het ei van Columbus, zo als de heer Vogely net noemde. La ter noemde de neer Vogely het ei genlijk nog maar kreten, waartegen de heer Bod nogal bezwaar maakte, omdat hij daarin duidelijk een aantal uitgestippelde lijnén zag. De uit spraak van de heer Vogely werd trouwens ook duidelijk tegengespro ken door zijn medecommissielid Kees van Bi'uggen, die verklaarde, dat men de vrijheid had genomen met een behoorlijk uitgewerkt plan te komen. De aangeslagen „stellingen" bevat ten n a- activiteiten (mogelijkheden). Statuten. Middelen, Bestuur (mini maal 9 leden: waarvan 1/3 jeugd be neden 25 jaar. 1/3 ouders jonge kin deren en 1/3 andere belangstellenden en maatschappelijk werk-öeskundi- gen), Werkgroepen, Bestuursverga deringen enz. Deze „stellingen" zul len, zoals in de aanhef reeds gezegd aan de jeugdverenigingen en groepen worden toegezonden. ..Hoe kun je nu in vijf minuten over al deze dingen beslissen, als je ze nog niet eerder gezien hebt", zei Jan van Bruggen jr., oud-voorzitter van de sociëteit De Schure. Om het werk niet te laten stagne ren. eind mei moet er een begroting naar CRM. werd besloten, dat de werkgroep haar werk voorlopig zal voortzetten en dat er een commissie van achttien mensen zal komen md representatieve figuren, mede uit de jeugdverenigingen. Misgekleund Hebben wij nu zo „misgekleund" met de commissie van dertig perso nen, vroeg de heer Vogely zich af. Opgemerkt moet nog worden, dat ook het gemeentebestuur haar mede werking zoveel mogelijk heeft toege zegd-. Besloten werd, dat de z.g. ..stellin gen" nog nader in ons blad zullen worden gepubliceerd of althans een belangrijk uittreksel ervan. Aangezien er, in verband met Hemelvaartsdag - donderdag 20 mei - een werkdag wegvalt, moeten advertenties en eventuele berichten en verslagen een dag vroeger worden ingezonden en wel UITER LIJK DINSDAGAVOND. Dringend verzoeken wij hiermede wel rekening te willen houden. Redactie en Administratie. Zaterdag, vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8 uur: C. H. Rietdijk, Molcnbelterweg, telef. 1280 (alleen voor spoedgevallen) Dienst wijkver pleging zaterdag 15 mei en zondag 16 m^i: Zr. M. ter Borg. Jeurlinks- weg N.l. tel. 2356. Zondag tussen 12.00 - 14.00 uur. Zaterdag 15 mei en zondag 16 mei: R. Brouwer, Boomkamp 10A, Rijssen, tel. 05480-3194 (praktijkadres: En terstraat 118, Rijssen), dondag 20 mei A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 3 Goor, telef. 05470 - 3355: van 18.00 - 19.00 uur (alleen voor spoed gevallen). Zaterdag 15 mei en zondag 16 mei: Th. A. Oostenbrug. Diessenplasstraat 2, telef. 1515. Elke morgen, behalve zaterdag van 9.00 - 10.00 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker, b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. 's Ochtends van 9.00 - 10.00 uur op dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Zaterdag 15 mei t.e.m. vrijdag 21 mei buiten de diensturen ELEC- TRA: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, teW. 1368. GAS: geen dienst. Vrijdag 14 mei t.e.m. zondag 16 ap uaimq jatssauiaiasj :iaut diensturen C. Dijkstra, School- -aSeq 'ueutapojvT'H 'ura j straat 5, telef. 1833. Maandag 17 mei weg 13, telf. 1974. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00 - 11.00 aan het slacht huis. telef. 1318. Overdag: telef. 1352 (Politiebureau) 's nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen), bij geen gehoor, telef. 1325 (G. ter Harmsel); Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat het ophalen van huisvuil op donderdag, 20 mei a.s. (Hemelvaartsdag) zal komen te vervallen. Het meerdere huisvuil kan op maandag, 24 mei d.a.v., in plastic zakken verpakt, worden meegegeven met de vuilnisauto. Holten. 12 mei 1971. Burgemeester en wethouderr van Holten. W. H. Enklaar, burgemeester, G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij de Mi nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid door Vaesscn-Schoemaker en Co, Kunststofemballage N. V., Waagweg 10-12 te Holten een aan vraag is ingediend voor een vergun ning voor het verrichten van hande lingen met radio-actieve stoffen. Bedoelde aanvraag ligt gedurende 3 weken op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden kunnen binnen 3 weken na deze bekendmaking, schrifr telijk bezwaren, ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder, tegen het verlenen van de vergunning in dienen. De bezwaarschriften dienen te wor den gericht tot de Minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid en te worden ingedien bii burgemeester en wethouders van Holten. Holten. 14 mei 1971. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secrretarls. In de dinsdagavond in dorpshotel Holterman gehouden leden vergadering van de Raiffeisenbank "Holten" heeft voorzitter G. J. Rietberg in zijn openingswoord optimistische geluiden laten ho* ren betreffende de in 1970 behaalde financiële resultaten. Zowel de cijfers van het balanstotaal en de daarbij behorende posten wa ren weer aanzienlijk hoger dan vorige jaren en geven een normaal en goed beeld ten opzichte van de zusterbanken. De spaargelden, maar ook de uitzettingen zijn toegenomen. Gezien de steeds stij gende kosten was een kleine verhoging van de debetrente niet te voorkomen. In de raffeisenbankorganisatie kwam het afgelopen jaar een nogal ingrij pende wijziging. Op 22 december 1970 kwam namelijk een samengaan tot stand tussen de Coop. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht en de Cen trale Boerenleenbank te Eindhoven. De tijd van los naast elkaar voort bestaan van biede organisaties is dus voorbij evenzo de tijd van schuchtere verkenning. De verlo vingstijd is aangebroken en het moet uiteindelijk tot een volledig samen gaan, tot de trouwdag, komen. Voor het bankwezen was 1970 een bewogen jaar. Toenemende investeringen, waar door een sterke kredietaanvraag, Dinsdagmorgen enkele minuten voor. vijf is een personenauto met aanhanger tegen de wonnig van bak ker G. Slotman opgereden, die in het verlengde staat van de Rijssense- weg. Bakker Slotman, die door de daverende klap werd gewekt, zag nog juist dat twee inzittenden uit. hun verkreukelde voertuig kropen. Zij hadden geen rekening gehouden met de bocht ter plaatse, die overi gens wel duidelijk is aangegeven en verlicht. De winkel van Gebr. Wansink aan de Dorpsstraat heeft een belangrijke metamorfose ondergaan en is daar mee belangrijk uitgebreid. Zij is door deskundige handen omgebouwd tot- een grote supermarkt met een vloer oppervlakte van 154 m2 aan verkoop ruimte. Dat kon geschieden doordat men beneden woonvertrekken heeft weggebroken ten behoeve van deze verkoopruimte. Er is een speciale afdeling voor glas- en aardewerk, een artikel, dal Gebr. Wansink altijd met trots gevoerd heeft en waarin zij goed gesorteerd was. Die moge lijkheid en de ruimte om het etale ren is thans groter geworden. De officiële opening zal maandag 17 mei om 19.00 uur, plaatsvinden door mevrouw A. Wansink-van de Brink, die teveel van haar woon ruimte heeft verloren om op de win kel te kunnen blijven wonen. Dins dagmorgen om 8.00 uur gaat de nieuwe supermarkt open met tal van voordelige aanbiedingen. Men zie daarvoor de aankondiging in dit nummer. Gevonden: Damesfiets, gym-schoe- nen, wekker, damesfiets klein model, zonnebril, doublé schakelarmband. Verloren: Muntbiljet. licht-bruin jack, sleutelbos, groene fietstas, scha kelarmband. Geboren: Harriët Maria, dv J. B. Stukker en J. G. Grootveld. Beuseberg 47 (geb. te Deventer); Dave Alain, z v J. Smale en G. H. Nijmeijer, Kerkplein 4; Ondertrouwd: A. Pekkeriet, 22 jaar, Needorp 4 en G. W. Langenhof 22 jaar. Wierden. BEVOLKING Ingekomen: A. J. van der Mark en gez. van Zwolle naar mr. G. Vix- seboxsestraat 19: Mevr. J. G. Sluiter-Lodeweges van Markelo naar Espelo 48. De MAC ,.De Holterberg" organi seert op zondag 16 mei een oriënte ringsrit door de mooie omgeving van Holten over een afstand van plm 60 km De start is om 14 uur bij het clubhuis café „De Biester" aan de Stationsstraat, Als hoofdprijs is uit geloofd een buitenlandse busreis voor twee personen. De deelnemers wacht een buitengewoon fraaie rit want de natuur is op het ogenblik op zijn mooist, nu door het zomerse weer van de laatste dagen, bomen en hees ters volop in blad gekomen zijn en overal de vruchtbomen bloeien bij de boerderijen. waren oorzaak van een sterke over schrijding van de door de Neder landse Bank gestelde normen. Het bedrag van renteloze deposito's be reikte in augustus en september de hoogste stand n.l. 301 miljoen. De spanning op de Nederlandse geld- en kapitaalmarkt werd mede veroor zaakt doorat het stijgingspercentage van de productie de verwachtingen heeft overtroffen en de overbesteding en prijsinflatie veel ernstiger vormen hebben aangenomen dan men had verwacht. BOERENBEDRIJF. In zijn terugblik over het afgelo pen jaar noemde de heer Rietberg de opbrengsten over hel algemeen gunstig. Er "kwam voldoende binnen en de kwaliteit was prima, de graan opbrengst bleef als gevolg van het droge voorjaar wel iets beneden nor maal en de stro-opbrengst was aan de lage kant. Melkveehouderij en de varkenshouderij waren in 1970 be hoorlijk goed. De varkenshouderij werd in 1970 nog weer met plm. 1 miljoen uitgebreid en men vraagt zich wel es af hoe lang zal dit nog goed gaan. Heiaas liep het met de pluimveehouderij in het afgelopen jaar uitermate slecht. Voorzitter Rietberg betreurde het dat de prij zen van de landbouwproducten niet of onvoldoende zijn aangepast aan de prijsstijgingen van andere producten en de steeds stijgende lonen. Het in komen van de boer blijft hierdoor bij veel bedrijven beneden het land- arbeidersloon Het is zo, dat er heel wat kleine zelfstandigen ook bui ten de landbouw gaan saneren omdat zijn het financieel heel erg moeilijk hebben. De heer Rietberg sprak tenslotte zijn voldoening uit over de belang rijke uitbreiding en modernisering van het bankgebouw aan de Gaar denstraat en hij sprak een woord van dank en waardering tot de di recteur der bank de heer H. J. Ool- bekkink en het personeel. Iv.m. de ze verbouwing moest er enkele ma len worden „verhuisd" en op alle mogelijke manieren worden geïm proviseerd. Het is voor het perso neel een moeilijke periode geweest waarin men zich een goed team heeft getoond en zo lukte het om steeds de service te verlenen waar op de klant recht, heeft. MILJOENENDANS. e Na de openingstoespraak van voor zitter Rietberg las de directeur de directeur de heer Oolbekkink de no tulen en hij gaf tevens een overzicht van de in 1970 bereikte resultaten. Het spaargeld bedroeg op 1 januari 1970 (6886 rekeningen) f 26.096.789.89 en op 31 dec. 1970 (7221 rekeningen) f 28.790.394.37. Ontvangen spaargelden in 1970 f 10.359.879.64. Afgeschreven spaargelden in 1S70 I 8.951.328.93. Gespaard in 19701 1.408.550.71. Bijgeschreven rente in 1970 1.294.053.77. Toename van het aantal spaardera in 1970 met 355. Het bedrag dat aan hypothecaire voorschotten werd ver strekt bedroeg f 4.303.638.28 terwijl in het afgelopen jaar werd afgelost f 2.235.946.92. Totale uitzet aan hy pothecaire voorschotten (463) op 31 dec. j.l. f 10.025.979,90 (op 1 januari 1970 f 7.958.288.54-426). Voorschotten met andere zeker heid in 1970 verstrekt voor f 588.482.19 en afgelost f 562.200.49. Per 31 dec. 1970 aan 138 voorschot nemers verstrekt f 628.120.48. REKENING COURANT: Totale uitgaven '70 f 91.075.477.74 ('69 f 71.626.168.68). Totale inkomsten '70 f 91.014.011.04 ('69 f 71.746.592.58). Aantal rekeningen in 1970 1303 t.w. 248 met krediet, 335 zonder krediet en 720 privé rekeningen. Het aantal rekening houders steeg in 1970 met bijna 300. Balanstotaal per 31 dec. 1970 f 33.171.099.97 (1969 f 29.466.204.11) Jaarrekening per 31 dec. 1970 f 231.077.990,46 (1969 f 191.900, 071,29.) Het voordelige saldo over 1970 be droeg f 83.296.16 (v.j. f 77.112.73) Een bestuursvoorstel om de gemaak te winst aan de reserve toe te voe gen werd met algemene stemmen aangenomen. Het reservefonds steeg hierdoor tot f 1.057.831.46. BESTUURSVERKIEZING. Bij de gehouden stemming werd als bestuurslid herkozen de heer G. J. Rietberg (tegencandidaat was de heer E; J. Keuterman, Holter broek 78). Als lid van de Raad van Toe zicht werd herkozen de heer E. H. Hulsman, Dijkerhoek 84, (tegenkan didaat was de heer J. W. Beldman, Beuseberg 87. De heren A. Wegsta- pel, Larenseweg 36 en J. W. Reilink, Larenseweg 69 werden herkozen als plaatsvervangende leden van de raad van Toezicht (tegencandidaten waren de heren J. Rensen, Dijker- hoek 57 en J. W. Reilink, Dijker- hoek 45). De heer J. H. Sprokkereef, oud voorzitter en ere-lid van de bank wenste voorzitter Rietberg geluk mét zijn herbenoeming waarna de voor zitter de heren Hulsman, Wegstapel én. Reilink feleciteerde met hun her benoeming. De heer E. K. Pronk, commies ter gemeentesecretarie van Holten slaagde te Amsterdam voor het eer ste gedeelte van het diploma socia le verzekering. Men verzoekt ons mede te delen, dat de tweede dienst in de Ned. Her. Kerk van zondag a.s. om 10.15 uur een zgn. gezinsdienst is. Voorganger is ds. C. C. Addink. Onze plaatsgenoot, de heer Johan van Geenhuizen (57) is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks half een in Almelo bij het overste ken van de Bomerbroeksestraat ter hoogte van de Oude Veemarkt aan gereden door een auto bestuurd door de 26-jarige J. H. uit Almelo. Hij is met schaaf- en snijwonden en enkele gebroken ribben in het Prinses Ireneziekenhuis, aldaar, opgenomen. Van Geenhuizen is tegen de auto gelopen. Deze vertoonde een deuk aan de linker zijkant en de voor ruit was vernield. Zijn toestand is vooruitgaande. Aangezien twee rib ben op twee plaatsen gebroken zijn, heeft hij nog wel veel pijn.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1