VERWARMING GESLOTEN K.I. „DE VIJZEL" het naar wens Met runder ging g. j. m R) Jaarfeest ,De Vriendenschaar grandioos succes N.V. ALGEM. NED. BEGRAFENISVER1QRGING EN VERZEKERINGMIJ. 'ANBV' m - METALU HOLTEN N.V. MEISJE Firma Gebr. Wansink Verhuisd: Schoutenstraat 58 Aanvragen bedrijf sverzorgin g van fier steuw Experiment met Sip-programma stiermoeders Weer klein batig saldo Wat is uw kopieerbeSioefte? Jaarvergadering Con troleverei 1 i gin g A.B.N. Salaris Spaarplan ALLES VOOR «W TUIN firma G. J, Haneveld JEANNE BERCEAU cosmetique Vrijdag 2 april 1971 GEVESTIGD TE ENSCHEDE afdeling Holten Bathmen - Markelo We beschikken over geheel nieuw materiaal. Alle begrafenissen worden op de meest correcte wijze verzorgd en geregeld. Sterfgevallen kunnen worden gemeld bij onze aanspreker: de heer H. Koopman, Deventer- weg 4. telefoon 1920. VOOR AANLEG VRAAGT VRIJBLIJVEND OFFERTE Pannenbakkersstraat 2, telefoon 1818 hotel - café - restaurant „MULLER" DEVENTERWKO 61 FA». G. MULLER houdt zich per 1 mei beleefd aanbevolen voor het verzorgen van uw BRUILOFTENr- 4 PARTIJEN en 'diners. Vraagt p,°r 1 mei: leuk. beschaafd voor huishoud- en rcstaurantwerk. Aanmelden: ma&fidfag en woensdag tussen 18.30-20.00 uur bij G. MülIer, RaaJterweg 10. Wegens de verbouwing is onze winkel op MAANDAG 5 APRIL de gehele dag In verband met de verbouwing is de winkelingang tijdelijk aan de zijkant. FYSIOTHERAPEUT NAAR: TELEFOON 05483 - 1923 BATHMEN Uit het jaarverslag van de Stichting Bedrijfsverzorging in de landbouw ..Zuid Salland", blijkt dat er steeds vaker een beroep wordt gedaan op een bedrijfsverzorger. De jaarvergadering waarin het verslag aan de orde kwam werd gehouden in café Braakhekke, alhier. Voorzitter J. E. J. Muilerman kon vele com missieleden uit Bathmen, Diepen veen, Holten en Wesepe welkom he ten. Door de ontwikkeling in het agrarisch bedrijf in de richting van éénmansbedrijven, wordt de buren hulp steeds moeilijker en krijgt de bedrijfsverzorgingsdienst, steeds vas tere vorm. In 1970 werd bijna 4200 uren hulp verleend. Enkele losse krachten, hoofdzakelijk vöor het melken, zouden zeer welkom zijn. De penningmeester kon de kas met een batig saldo afsluiten. De voor zitter bracht dank aan de verenigin gen en instanties, die de stichting dit jaar weer hebben gesteund. Hierdoor kan de nadruk blijven liggen op de sociale functie van de bedrijfshulp, hetgeen voor de kleinere gezinsbe drijven, belangrijk is In verband met de kostenstijgingen in 1971, heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien, het donatiegeld met f 5,te ver hogen, en is nu gesteld op f 25.per jaar. De uurlonen blijven gehand haafd en wel bij ziekte en ongeval op f 4.50 en bij vakantie op f 6,per uur. Niet-leden moeten bij ziekte of ongeval, indien hulp geboden kan worden f 7,per uur betalen en hebben een wachttijd van 3 maan den. Een spelbeeld uit Een beeld van een man". V.l.n.r. de baro nes. de tuinknecht, de gravin en de slaperige graaf en op de ach. tergrond „Janus" als Napoleon op de sokkel. standjes van 'the Helen Le Clercq dancers' lopen de panties geen ladders of gaten op en blijven strak om het been zitten. verdelen en de saus er over schen ken. De cocktails garneren met gewassen en fijngesneden peterselie en papri kapoeder. N.B. De zalm vlak voor het opdienen met de grapefruit vermengen, anders wordt het mengsel bitter. Lontlonderrysocp met ei 1 ei, 1 ui, kerrie, 30 g. boter of mar garine, 30 g, 'bloem, 1 1, bouillon of 1 i. water en 2 bouillontabletten, 50 g. champignons, peper, zout. 2 eetlepels melk of room, pe.terselie. He ei hard koken, afkoelen, pellen en fijnhakken. De ui schoonmaken, wassen, klein- snijden en met de kerrie in de boter of margarine fruiten. De bloem toe voegen en samen met de boter of margarine even doorwarmen. Onder j goed roeren de bouillon of het water er in gedeelten bijschenken. Zonodig de bouillontabletten toevoegen. De soep tegen de kook aanbrengen en pl.m. 15 minuten tegen de kook aan houden. De champignons schoonmaken, was sen. in plakjes snijden en pl.m. tien minuten met de soep laten meeko ken. De soep op smaak afmaken met peper, zout en de melk of room. De soep opdienen met fijngesneden peterselie en fijngehakt hardgekookt ei. Garnituur bij de kalfsfricandeau 1 ui, 1 tomaat, paprikapoeder, 30 g. boter of margarine. 10Ó g. kippele- vers, pl.m. 20 g. bloem-, 100 g. ham, peper en zout. citroensap of witte wijn, pl.m. 1 dl. water, peterselie. De uit en de tomaat schoonmaken, wassen en kleinsnijden. (De tomaat ontvellen). De uit met paprikapoe der fruiten in de boter of margarine. De kippelevers sdhoonmaken, was sen, in stukken snijden en door de bloem wentelen. De kleingesneden ham met de kippelevers aan de ge fruite uit toevoegen en meebakken. Op het laatst de klein gesneden to maat toevoegen. Het gerecht op smaak afmaken met wat citroensap of witte wijn, peper, zout en gewas sen fijngesneden peterselie. Zonodig wat water toevoegen." Het garnituur kan zowel koud als warm opgediend worden. Abrikozenvlaai 0.5 dl. melk, 4 g. gist, 10 g. boter of margarine. 100 g. bloem. zout. 10 g. suiker. 200 g. gedroogde abrikozen. 50 g. suiker. 1 pakje helderbindende vlapoeder, sap van 1 citroen. Dé gist aanmengen met lauwe melk. De boter of margarine smelten en enigszins laten afkoelen. De bloem met het zout zeven, de suiker, de aangemengde gist 'en de gesmolten boter of margarine toevoegen. Alle ingrediënten door elkaar mengen en zolang kneden totdat het deeg soepel is en niet meer plakt. Het soepel worden van het deeg kan bevorderd worden door 't. nu en dan op 'n met bloem bestoven tafel te slaan. Het deeg pl.m. 30 minuten afgedekt op een lauwwarme plaats laten rijzen De abrikozen wassen en in ruim wa ter gaarkoken. Het abrikozensap (rt 1 "2 dl. vermengen met suiker en "t citroensap. Het deeg uitrollen tot een lap van pl.m. 1 cm dikte. Een ingevette springvorm met een deeglap bekle den, het deeg moet pl.m. 4 cm aan de randen oversteken. De gaarge- kookte abrikozen over de springvorm verdelen. Het deeg langs de randen over de abrikozen vouwen. De vlaai in een voorverwarmde oven van pl.m. 200 gr. C. gaar en lichtbruin bakken in pl.m. 30 minuten. Het abrikozensap binden met het vla poeder en over de vlaai schenken. Menu ..zo klaar" Gevulde eieren 4 eieren, pl.m. pakje witte basis- saus in poedervorm, kerrie, peper zout, sla, peterselie. De eieren in 10 minuten hardkoken. Deeieren laten afkoelen, pellen, in de lengte doormidden snijden en de dooiers eruit nemen. De saus volgens de gebruiksaanwij zing klaar maken en onder af en toe roeren laten afkoelen. De dooiers door een zeef wrijven en met de saus vermengen. De saus op smaak afmaken met kerrie, peper er zout. De eieren met behulp van een spuit zak en een gekarteld spuitmondje met de massa vullen. De eieren opdoen op gewassen en uit gelekte slabladen en garneren met fijngesneden peterselie. :ra» Kantoor installatie Haarstraat 28 RUSSEN De nieuwe laddervrije Ballito panty van Setter Set is ideaal voor het dragen onder de hot pants (van Bata In ternational), want hel gladde breisel van het been loopt in het broekje door. Zelfs bij de meest gecompliceerde HOLTEN. ..Het jaar 1970 is voor de boer, wal de vecvoederspo- sitie betreft, wel een goed jaar ge- wc.es 1. Maar over de melkprijs en de vlcesprijzen is men niet best te spreken en dat kan men ook wel zien, als men volgt hoe er de laat ste dagen tegen het plan Mansholt is geageerd. Met de K.I.--vereniging gaat het wel naar wens. Een tegen valler was, dat de stier „Sjaak" het afgelopen zomer niet het prefercnl- sciiap behaald heeft." Aldus voorzit ter II. lieldman in zyn openings woord t'ydeos de donderdagavond van de vorige' week in hotel Vosman gehouden rayonvergadering van de Coöp. li. I.-vereniging Zuid-West Overijssel". t Ilel technisch jaarverslag van de hoofdinseminator, de heer M. Mie dema,l sloot daar ook geheel bij aan. Bij de roodbonten werden 16.857 eer ste inseminaties verricht met een drachtigheidspercentage van 66.2 pet. Bij de zwartbonten weiden 2131 eer ste inseminaties verricht met een drachtigheidèpercentage van 69 pet. In totaal aan le inseminaties 18.988 of 426 meer dan het voorgaande jaar. De stieren waar de meeste voorkeur voor bestaat zijn ..Hannibal. Sjoerd, Rob en Prins" en van buiten de vereniging ..Lieskes Gustaaf, Thor- wald. Gustaaf. allen te Raalle. Het uitwisselen van sperma voldoet de vijf K.I-verenigingen in Overijssel en drie in Gelderland zeer goed. Hiermede worden de goed ver ervende stieren goed benut. Verder is dit jaar ook begonnen met een tiental stiermoeders, het zgn. S.i.p.- programma. waarmede men o.a. in Noord-Brabant al geruime tijd expe rimenteert. Van de tien beste koeien in het rayon komen eventuele stier- kalveren aan de K I.-vereniging, die ze verder opfokt. Het geschiedt inge volge een overeenkomst met de eige naren-veehouders. De heer Miedema doet ook nog en kele mededelingen over het finan cieel verslag, waaruit weer een klem batig saldo blijkt. De inseminatiebij- dragen stegen weer, maar daar te genover stegen ook de lonen en sociale lasten. Voordat de heer Miedema aan het woord kwam had de heer Beid- man nog in het bijzonder welkom ge heten de heren G. J. Koltelenberg te Markelo en D. J. Denneboom uit Bathmen, vertegenwoordigende bet dagelijks bestuur der K.I-vereniging. Bij de verkiezing van leden van het rayonbestuur werden de heren I-T. Beldman en E. Stam, die periodiek aftraden herkozen. Bij de behandeling van de ontwerp statuten en huishoudelijk reglement, werd dieper ingegaan op het indivi duele lidmaatschap. Momenteel zijn leden de zuivelfabrieken van Bath men, Holten en Markelo. Op de alge mene vergadering zal hierover waar schijnlijk de beslissing vallen, zo werd medegedeeld, maar de invoering zal wel geleidelijk geschieden als dit doorgang vindt. Nadat voorzitter lieldman de lieer Miedema dank had gebracht voor zijn uitvoerig verslag en mededelin gen. werden door de heer E. J. Kers nog enkele filmpjes vertoond", o.a over de preferentiekeuring te Markelo en van enkele fokdagen in hel K. I.-gebied. Bij de rondvraag werden nog en kele vragen gesteld over de tijd van opgave van de koeien en het in voorraad hebben van sperma van zwartbonte stieren. Tenslotte sprak de voorzitter nog woorden van dank tot de heer Joh. Tioode, die niet meer terugkeert als jeugd-aankoopcommis- sielid wegens het bereiken van de 40-jarige leeftijd en dankte hij de heer Kers voor het vertonen van de films. 1 tot 50 kopieën per maand 3M model 051 voor f. 375,- excl. BTW. De CJV De Vriendenschaar hield vrijdag- en zaterdagavond haar 24c jaarfeest in het gebouw Irene in een zaal, die beide avonden goed gevuld was. Andere jaren gebeurde dit op één avond, maar de toeloop was de laatste jaren zo groot, dat de feeste lijkheid nu over twee avonden ver deeld werd. Opgevoerd werd het blijspel in drie bedrijven de inhoud lijkt meer op een klucht Een beeld van een man, van J. Hemmink-Kamp, dat zaterdagmiddag met veel succes ook voor de Holtense bejaarden voor hel voetlicht werd gebracht. Dat Beeld van een man is het beeld van Napoleon, dat door een kunstzinnige barones voor haar rijke verzameling kunstschatten is aange kocht. Maar als het op de sokkel ge plaatst zal worden, doet één van de bedienden een misstap, valt de kist en breekt het beeld uiteen. Na veel prakkizeren komt Jozefien op het ge niale idee, dat de huisknecht Janus de plaats van het beeld moet inne men. En uit dat idee ontwikkelt zich een hele vrolijke geschiedenis, waar mee de spelers de lachers op hun hand kregen en een dankbaar ap plaus oogstten. Het werd gespeeld door W. Brinks als de baron, D. Wansink-Rietberg, In de maandagavond in café Kalfs- terman gehouden jaarvergadering van de Controlevereniging Holten en Omstreken" heeft de voorzitter de heer G. J. Klaasses in zijn openings woord mededeling gedaan van ;het bedanken van enkele leden iets wat door hem zeer werd betreurd, I-lij zei van mening te zijn dat voor een goe de seteetie dg».oo«t«wtfa op het melk vee bestisït nrei- f-éWièf* kan worden- Na lefcifig defiftHl0cïé-t taris de heer A. Ribbink bracht de penningmeester de heer C. Broersma het financieel verslag uit warauit o.m. bleek dat de exploitatie rekening een batig saldo had van plm. f 4000 - De kascontrolecommissie die bestond uit h.h. H. J. W. Groteboer en A. Lubberdink had boeken en bescheiden in orde bevonden. Als leden van de controlecommissie 1971 werden benoemd de heren A. J, Pekkeriet en G. J. Meijerman. Inplaats van de heer G. J. Klaasses die niet herkiesbaar was werd als lid van het bestuur gekozen de heer G. J. Meijerman. De controleur de heer J. W. Jansen bracht verslag uit van de gemiddelde opbrengsten per koè. De opbrengsten waren ongeveer gelijk aan de vorige periode doch het verschil in opbrengst fSssen de 12 hoogste en de twaalf laagste bedrijven was enorm groot. De hoogste kwamen tot een opbrengst van f 1946 per koe en de laagste brachten het niet verder dan f 749 per koe alzo een verschil van f 1200.- per koe. De heer Jansen besprak verder de gegevens van de z.g. standaardkoe" De cijfers geven bij een te sterke da ling. aan dat er iets mis is en de vee-, houder zal dan een onderzoek moeten /instellen waar of de oorzaak ligt. Aan het slot van 'de vergadering sprak secretaris Ribbink een hartelijk woord van dank tot de scheidende voorzitter de heer Klaassens die veel werk voor dé vereniging heeft ge- de barones, freule Louise was mej. D. Wansink, graaf Lodewijk, haar man, M. Pasop, Dicky, de tuinjon gen, Joha. Bekkernens, juffr. Smit, de secretaresse, mej. J. Pasop, de butler Parker, G. Jansen, Josefien was Jo Markvoort, Janus werd ge speeld door T. Deijken en kok was H. Vincent en dan waren er nog de keu kenmeisjes Aaltje Paalman en Janny Veltkamp. De beide avonden stonden onder leiding en werden geopend door voor zitter Jan Markvoort. Na het zingen van het lied Wat God in deze tijd zoekt, ging hij voor in gebed en sprak hij een welkomstwoord. De avonden werden daarna ingezet met zang va'n de meisjeseïub die o.a zongen: Huilen is voor jou te laat en Jij bent een zeeman. Het jaarverslag werd in twee spraak uitgebracht door twee boer tjes Gert van Evertjes (Gerrit Jan sen) en Teun van Weelden Tönis (Teun Deijk). De avonden werden voor de pauze verder gevuld met een soort variétéprogramma van de meisjes- en jongensclub. Aan het slot van de avond bedank te voorzitter Markvoort alle spelers en medewerkenden, t.w. de heer Jo- han Hansen voor de regie, de heer W. Drent sr. voor de grimmering en de heer E. J. Kers voor de zorg voor de verlichting. Zaterdagavond heeft de heer A. Schellevis, herv. hulppre diker, nog een kort dankwoord oe- sproken. Steeds meer bedrijven gaan over tot girale salarisbetalingen. Men hoeft, dan niet meer met geld over straat. Bovendien kan men nu ge bruik maken van computers. Het ge volg is dat honderdduizenden werk nemers de laatste jaren de weg naai de Algemene Bank Nederland hebben e gevonden om een salarisrekening te openen. £e profiteren van de auto matische overschrijvingen, de- over zichtelijke administratie en de rente vergoeding van 2'/s pet, maar nu kunnen ze ook automatisch sparen met het nieuwe ABN Salaris Spaar plan. Dat gaat heel eenvoudig. Men geeft eenmaal opdracht om automa tisch een bepaald bedrag van de sa larisrekening over te schrijven op 'n spaarrekening met een hoge rente van 4' pet., Vele mensen zouden graag willen sparen, maar ze komen er doodeen voudig niet toe. Het ABN Salaris Spaarplan is voor hen nu een prach tig hulpmiddel. De automatische overschrijving heeft het voordeel dat de cliënt ongemerkt spaart. Hij heeft dus steeds iets achter de hand voor onvoorziene situaties of om zich eens iets bijzonders te kunnen veroorloven, zoals een stereo-installatie, een vaat- wasmachine e.d. Op het moment dat hij het geld no dig heeft, kan de cliënt vrij over zijn spaargeld beschikken, tot een bedrag van f 2500,per maand. Voor hogere bedragen moet men dit een maand van tevoren mededelen. Te koop: z.g.a.n. GASHAARD B.W. 10 - Lageweg 13 Telefoon 1974 Rozen in soorten Coniferen J Thuja's voor haag var-af f 1.- per stuk. i Bloemhcesters Vaste planten 1 Violen Dahlia knollen i Gazon graszaad Compost enz. Het bekende en vertrouwde I adres voor Holten en I omgeving Kwekerij en tuinaanleg I Holtenseweg tel. 05738-387 j LAREN (GLD.) Kwekerij zaterdags tot 5 uur geopend. Speelt u dit jaar ook voor paashaas, dan zult u weinig tijd hebben om een uitgebreide paasmaaltijd voor te bereiden. Het vlug klaar menu kan u dan goede diensten bewijzen. Menu „met meer keukentijd": Zalm-grapefruit coktail Londonderrysoep met ei Kalfsfricandeau met garnituur Bloemkool Andijvie-maissalade Aardappelen Abrikozenvlaai Menu ,,zo klaar": lÉÉevulde. eieren Koninginnesoep (blik) Ham met champignonsaus Sperziebonen (diepvries of blik) Aardappelpuree (kant en klaar) Chipolatapudding (diepvries) Recepten voor 4 personen Menu „met meer kooktijd" Zalm-grapefruit cocktail 2 eetlepels magere kwark, 3 eetle pels mayonaise. (2 eetlepels sherry), 2 theelepels tomatenpuree, peper, zout. paprikapoeder, suiker, worces- tershiresaus. 1 blikje zalm pl.m. 200 g.. 1 grapefruit, sla, peterselie. De kwark met mayonaise losroeren. (Eventueel de sherry aan het meng sel toevoegen). De saus op kleur en smaak afmaken met tomatenpuree, suiker, worchestershiresaus. peper en paprikapoeder. De grapefruit dwars doormidden snij den. met een grapefruitmesje het vruchtvlees lossnijden en de partjes uit de schil sdheppen. De zalm uit la ten lekken, ontdoen van graten en vellen, in kleine stukjes verdelen en met de grapefruit vermengen. Glazen coupes met gewassen en uit gelekte slabladen bedekken, 't Zalm- grapefruitmengsel over de glazen gaaaoEBBHBHa Siuur mij uitvoerige B inlichtingen over 3M n |J kopieermachines gj modellen 051 en 151. S Naam:E j Straat:Jjjj B Plaats:g 1 BIKES drogisterij - parfumerie - foto A. DEKKER ORANJESTRAAT 20 HOLTEN TELEFOON 1347 Tussen de 50 en 200 kopieën: 3M model 151 voor f. 575,- excl. BTW. 3M kopieermachines kopiëren alles. Ook boeken en dubbelzijdige originelen. Volkomen droog.'Alleen mei papier en elektriciteit. Btóica Kom kijken of stuur de coupon op. PARIS - MILANO - KÖLN Voor uw complete schoonheidsverzorging Op WOENSDAG 7 APRIL adviseert onze schoonheids specialiste U kosteloos en zonder enige verplichting Uwerzijds.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 5