Overijsselrit 1971 was niet moeilijk Waarschuwingsborden in Dijkerhoek KALFSTERMAN I AAN DE LEIDING Ouderavond van de Kol-kleuterschool Open-Deur-samenkomst in Dijkerhoek Uitslagen elftallen lagere senioren S.V. „Holten" Aktie winning donateurs voor gezinsverzorging groot succes D'JKERHOtK Biljartbond „Ons Genoegen Krachteloze voorhoedes bij Enter-Holten Bergruitertjes deden het prima V oetbalprogramma Programma ZVV „Blauw Wit" Verloren en Gevonden Twee en zeventig gouden plakken Burgerlijke Stand Medische dienst Schoorsteenbrand ERE- EN EERSTE PRIZEN Maatschappelijk Werker Gezinsverzorging Wachtdienst Slachthuis Brandmelding Weekenddienst tandartsen dierenartsen Lezing over kinder-creativiteit "Vr^dag 2 april 1971 VEILIGE Tijdens de afgelopen herfst in Dijkerhoek gehou den hearing werd er geklaagd, dat op de secun daire weg langs de school in Dijkerhoek vaak veel te hard gereden wordt. Dat is niet alleen gevaarlijk voor de schoolkinderen, maar ook voor de automobilisten zelf, omdat deze weg niet zo'n hoge snelheid toelaat. Het gemeentebestuur heeft nu onlangs borden geplaatst zoals op boven staande foto voorkomt om automobilisten en an dere bestuurders te waarschuwen. Het plaatsen van het officiële bord „50 KM" was hier in ver band met de bepalingen van de Wegenverkeers wet niet mogelijk, vandaar, dat men zijn toe vlucht genomen heeft tot dit waarschuwingsbord. NIJVERDAL Na de vorige week Is de situatie aan de top van de eer ste klasse in de biljartcompetitie voor de biljartbond 'Ons Genoegen' te Nij- verdal en omstreken weer danig door elkaar gehutseld. Het eerste viertal van Kalfsterman uit Holten heeft door een daverende 8-0 zege op De Ster 1 in Hellendoorn de eerste plaats overgenomen van plaatsgenoot Het Anker 1 dat deze week zelf niet speel de en nu als derde staat geklasseerd. Vloedgraveri 1 uit Luttenberg behield haar tweede plaats dankzij een w teleurstellende 4-4 gelijkspel tegen bezoekende Poppe 1 uit Nijverdal. Momenteel gaat dus Kalfsterman aan kop met 120 - 80; 2 Vloedgraven 118- 84 en derde is Het Anker met 114-80. Overige uitslagen in de eerste klasse: Lierinck 1 (Haarle) - De Budde 1 Njj- verdal 0-8; HBC 1 (Hellendoorn) V.O.G. 1 (Rijssen) 6-2; MKV 2 (Kaal te) - Jansen 1 (Holten) 8-0 en NBC 2 (Nijverdal) - Haarlerberg 1 (Haarle) 4-4. In deze eerste klasse speelde de heer H. Nahuis wel een uitzonderlijke ©oed partij. In de eerste beurt scoor de hij 35 caramboles, in de tweede beurt vergaarde hij 49 caramboles en de resterende 16 punten maakte hij in zijn derde beurt. In de tweede klas se valt Oudelaar 1 uit Nijverdal, dat bijna de gehele competitie met ruime voorsprong aan de leiding ging wat terug hoewel hun overwinning van 5-3 deze week behaald op Kalfster man 2 uit Holten toch wel als een goede prestatie mag worden be schouwd. Toch zakte men door dit re sultaat af naar de 4e plaats. Voor K.O.T. 2 uit Nijverdal dat met 7-1 ze gevierde over Koedijk 1 uit Rijssen, liggen de papieren nu helemaal wat gunstiger. De situatie in de tweede klasse is momenteel als volgt: 1 KOT 2 80-108; 2 De Sport 1 84-104; 3 Bol- scher 2 80-103 en 4 Oudelaar 1 84-103. Overige uitslagen in de tweede klas se: Jansen 2 (Holten) - Spekhorst 2 (Rijssen) 4-4: De Sport 1 (Wierden) -HBC 2 (Hellendoorn) 6-2; De Poppe 2 (Nijverdal) - O BK 1 (Nijverdal) 2-6 en De Budde 2 (Nijverdal) - Bolscher 2 (Enter) 0-8. In de tweede klasse slaagden er drie spelers in om hun partij van 75 ca ramboles in 20 beurten uit te maken en wel de heren A. Verheul van KOT 2; W. Beldman van De Poppe 2 en G. Karstenberg van De Sport 1. In de derde klasse zal er wel geen ploeg meer in slagen om Roelofs 1 uit Nijverdal van de zo fel begeerde titel af te houden, want door de 8-0 overwinning die het deze week be haalde op MKV 3 uit Raalte heeft men nu een voorsprong van 9 match- punten op VOG 2 uit Rijssen dat deze week met 6-2 de baas bleef over KOT 3 uit Nijverdal. Stand aan kop1 Roe lofs met 130-80 en 2 VOG 2 met 121 uit 84. Overige uitslagen in de 3de klasse: Koedijk 2 (Rijssen) - Kalfsterman 3 De Holternaren hebben zich in En ter tegen de club van die naam, met een gelijkspel tevreden moeten stel len. Geen van beide partijen wist te scoren zodat de uitslag dubbel blank bleef. Hoewel Enter de eerste helft sterk spoelde en voortdurend aandrong, gelukte het haar niet, ondanks bij zonder goed combineren doelman Breukink te passeren. Een goede combinatie van Reijlink en Vene klaas bij de Holtenaren in de 20e minuut van de eerste helft leverde ook geen succes op. Nadat de door kramp getroffen Beltman in de 35e minuut bij de Holtenaren was ver vangen door Hoefman, ging de strijd op gelijk niveau verder met nog een gevaarlijk moment voor Holten én kele minuten voor het einde van de eerste helft toen 'n hard schot door de doellat gekeerd werd. De tweede helft gaf een gelijk beeld te zien als de voorgaande. De goed combinerende Enterse ploeg zag we derom geen kans om tot scoren te komen terwijl ook de Holtense aan vallers niet in staat waren de bal in het Enterse doel te werken. De uitslagen en standen in 4B zijn als volgt: LangeveenTVC 0-4 La PremièreOSV 1-1 EnterHolten 0-0 HectorReutum 1-1 De TukkersNijverdal OSV Hector De Tukkers Holten Rood Zwart Reutum Enter Langeveen La Première Nijverdal TVC 16 11 4 1 26 28-15 22 29-14 20 25-14 18 20-11 17 24-22 16 22-25 15 18-19 14 17-40 12 23-30 11 19-31 10 13-26 (Holten) 2-6; Haarlerberg 2 (Haarle) - Dt Tonne 2 (Hellendoorn) 6-2; De Poppe 3 (Nijverdal) - VIOS 2 (Rijs sen) 8-0 en Lierinck 2 (Haarle) - Het Anker 2 (Holten) 8-0. De beste partij in de derde klasse kwam op naam van M. Kolthof van Roelofs 1 die voor de 75 caramboles 17 beurten nodig had. Ook in de vierde klasse zal de beslissing wel zeer snel vallen want daar gaat het tweede viertal van Dreyerik aan de leiding met een voor sprong van 10 matchpunten, 2 De Ster 3 uit Hellendoorn. Dreijerink won thuis met 8-0 van MKV 4 uit Raalte en De Ster'bleef met 6-2 de baas over Lierinck 3 uit Haarle. Overige uitsla gen in de vierde klasse: OBK 2 (Nij verdal) - De Tonne 3 (H'doom) 7-1; Spekhorst 3 (Rijssen) - De Sport 2 (Wierden) 3-5; en Kalfsterman 4 (Holten) - Oudelaar 2 (Nijverdal) 6-2. In de vierde klasse kwam de beste partij op naam van de heer B. Paus van De Ster 3, nl. 60 caramboles in 14 beurten. Negentien ruitertjes van de Lande lijke Rijvereniging „De Bergruiters" hebben zaterdag deelgenomen aan 'n streekconcours te Rijssen waaraan werd deelgenomen door ruitertjes van de verenigingen te Holten, Markelo en Rijssen. De Holtense jongelui deden stuk voor stuk hun best om tot goede pres taties te komen en zij maakten 'n goede indruk. Joke Breukink won met „Chico" de eerste prijs bij de BI proef (ring 1) en de tweede prijs was voor Ron nie Werkman met „Paloma". In ring 2 werd Marieke Robers met „Ronnie 2" tweede en de vijfde plaats was voor Paulien Wansink met „Candy". Joke Breukink behaalde over beide ringen het hoogste aantal punten. Bij de „Caprilleproef" eindigde Rudi Dekker met '„Arma" op de tweede plaats en de derde prijs was 'voor Karin Brouwers met „mr. Brauni". Het concours waaraan door ruim 50 pony ruitertjes werd deelgenomen werd besloten met een parade. RECTIFICATIE In ons blad van de vorige week werd betreffende het EHBO-examen vermeld dat de kandidaten waren opgeleid door dokter C. H. Rietdijk. Dit was niet juist. Ze werden opge leid door dokter J. F. Sijtsema. HOLTEN 2—ALMELO 3 1-0 Ook deze wedstrijd werd een be nauwde zege van de Holtenaren, die acht minuten voor het einde door een doelpunt van S. Meinsma op volle winst kwamen. Het was een keiharde strijd tegen het in degradatiegevaar verkerende Almelo 3, dat volledig op een gelijkspel speelde. Mede doordat de scheidsrechter soms nogal vreem de beslissingen nam (hij keurde o.a. 'n zuiver doelpunt van Holten af) was de strijd soms nogal vinnig. Door de ze overwinning telt Holten 2 nog goed mee om het kampioenschap. De stand in de kopgroep van 2F is: MVV 2 17-28; Holten 2 16-26; KOSC 2 17-24; De Tukkers 2 16-22. Zondag a.s. wordt er vriendschappelijk ge speeld tegen Holten 3 om 9.30 uur op Meermanskamp. HAARLE 5—HOLTEN 5 0-1 In de laatste uitwedstrijd heeft Holten beide punten meegenomen uit Haarle. Een leuk idee was, dat alle spelers de echtgenote's, verloofdes meegenomen hadden, zodat het 'n gezellige middag werd. HOLTEN 6—SDOL 4 5-1 Holten 6 is de laatste tijd weer goed op dreef. Nu werd SDOL 4 het slachtoffer. Het is jammer dat bonds coach Fadhronc in de wedstrijd tegen Joegoslavië niet kan beschikken over de spelers Tuitent en Brands die in de wedstrijd tegen resp. Holten 4 en SDOL 4 een handblessure opliepen. Een tegenvaller voor het Nederlands voetbal. HOLTEN 3—NIJVERDAL 2 3-0 Zeer goede wedstrijd, het spel ging snel op en neer met aan weerszijden enkele goede kansen, maar deze wer den door slordig spel te niet gedaan. Toch nam Holten de leiding doordat een achterhoede-speler van Nijver dal in eigen goal kopte. Dit door het feit dat Holten steeds maar weer op het doel van Nijverdal bleef beuken. Deze speler i'aakte daardoor wat in Zaterdag: Holten a2de Zweef a2 4.00 uur (Sportdal)Holten blEx celsior bl 2.30 uur (Sportdal) PH cl Holten cl 3.00 uur; Holten c2Om hoog cl 3.45 uur; Holten dlEnter dl 2.30 uur; Hector dlHolten d2 1.45 uur; Heracles elHolten el 1.30 uur Holten e3Spel. Rijssen el 10.00 uur Holten e4Spel. Rijssen e2 11.00 uur; Eversberg e2Holten e5 10.00 uur. Zondag: Holten 1 - Holten al 2.30 uur; Holten 4—RKSV 2 10.00 uur; Holten 2Holten 3 9.30 uur (Rijssen- seweg). Blauw Wit 2 krijgt zaterdag om kwart v»or 4 het tweede van Sport club Daarle op bezoek dat de 3e plaats bezet in de 4e klasse D. Een puntenverdeling zou voor de Blauw Witte reserves een eervol resultaat betekenen. Voor de Blauw Witte jeugd zijn vastgesteld: Blauw Wit clHec tor c2 2.00 uur; Hector elBlauw Wit el 12.30 uur; Blauw Wit e2Hector e"2 1.00 uur. paniek en verraste zijn eigen doel man volkomen, 1-0 dus. Holten bleef doorgaan en uit een goede voorzet van rechtsbuiten H. Biesters, die kei hard tegen de deklat schoot, waar na de linksbinnen de terugsprin gende bal keihard in de rechter be nedenhoek knalde waarmee de stand op 2-0 kwam. Nijverdal was nu een geslagen ploeg, het spelpeil daalde nu dan ook zienderogen en zo scoorde rechtsbuiten H. Biesters (De Vlo) 5 minuten voor de officiële speeltijd nog een 3e doelpunt. Hij nam de bal vol op zijn schoen en van circa 20 meter vloog de bal hoog en hard in de rech ter bovenhoek waarmee de stand op 3-0 werd gebracht. Al met al een zeer verdiende overwinning voor deze roodzwarten. VERLOREN: Zwarte portemonnaie met inh. - hond Schotse collie - hond zw. br. d. handschoenen 1. kl. - wiel dop pontiac - gouden oorbel met ka- me. GEVONDENd. handschoenen stof fen - polshorloge - kinder portemon naie - d. handschoenen zw. glacé - parkiet - bromfietsplaatje JLF-375. De Overijsselrit, voorjaarsrit van de KNMV, die zaterdag door een deel van Salland en Twente verreden werd, is dit jaar niet moeilijk geweest en heeft aan de deelnemers geen zware eisen ge. steld. Dat blijkt wel uit de uitslag, waarbij van de 115 rijders in tien verschillende klassen die 's morgens in Haarle van start gin gen er 72 zonder strafpunten de rit uitreden en eveneens in Haarle de finish bereikten. Tien rijders bleven niet strafpuntloos. Voor namelijk door technische storingen hebben 33 deelnemers de rit niet kunnen volbrengen. Deze rit telt mee voor het kampioenschap van de K.N.M.V. Ten einde zo weinig mogelijk met het drukke verkeer op de grote ver keerswegen in aanraking te komen voorheen kwam men in Markelo en Rijssen was nu een parkoers van 56 km uitgezet ten noorden van de spoorlijn Deventer-Almelo, dat door de senioren viermaal zonder rustpauze moest worden afgelegd, door de zijspannen junioren driemaal en door de brommers tweemaal. Van Haarle ging het door de Hei huizen, Espelo, de Waterhoek, Neer- dorp, de Holterberg, de Holter Enk, weer via de Holterberg, de Diepe Hel, de Koningsbelten weer naar Haarle terug. Vooral de diepe grint- kuilen op de Holterberg, waar de rij ders zeer diep in moesten duiken, Jeverden de rijders nog wel enige moeilijkheden en het publiek dat hier kwam kijken de nodige sensatie op. Voor de zijspannen was het nemen van deze hindernissen eefi bijna on doenlijke opgave. Toch wisten Gijs bersten en Haalboom uit Doorn, H. J. Harmsel met J. Kevelam uit Mar kelo en B. te Lindert met A. Brus uit Halle in de bak, hun strafpunten- register blanco te houden. Na 224 resp.168 km in een ruk te hebben afgelegd deed zich de ver moeidheid bij de rijders wel gelden. Het ging door mulle zandwegen, over bospaadjes en landweggetjes enkele uren lang. Na afloop van de rit trok één van de deelnemers zo snel op, dat hij over de kop sloeg en naar een ziekenhuis in Zwolle moest worden overgebracht. Overi gens hebben zich geen noemenswaar dige incidenten voorgedaan. In hotel „De Haarlerberg" zetelden de organisatoren en was de reken kamer ingericht. Hier waren o.m. aanwezig de heer Bielderman van de Centrale Sportcommissie, de he ren B. W. Winkel, lid sportcommis- sie Oost, A. R. v. d. Wolde en H. J. Ezendam resp. voorzitter en secre taris van het prov. bestuur van de KNMV. De rit werd verzorgd door de motorclubs „De Holterberg" en „Hellendoorn-Nijverdal" en uitgezet door Hein van Olst en Henk Bekker- nens. Eerstgenoemde mocht daar door slechts buiten mededinging mee rijden. Bij het bekendmaken van de voorlopige uitslag heeft voorzitter Van der Wolde, de leden van deze clubs, politie, Roode Kruis, mevr. Ezendam uit Hengelo en mej. Braakman uit Nijverdal (rekenka mer) en alle verdere medewerkers dank gebracht voor het welslagen van dit voorjaars motorsportevenement. De voorlopige uitslagen zijn als volgt: Klasse H, senio.vcn boven 175 cc: 1. H. J. Bekkernens, Haarle (BMW 750) D. J. Pardijs, Vorden (Maico 250), E. J. Hendriks Hellendoorn (Greeves 247), D. de Vos, Hellendoorn (Jawsi 250) 0 strafpunten. Klasse G, senioren (126 t.m. 175 cc): J. Tijhuis Nijverdal (Rond Sachs 140), Wiebe v.d. Meulen, Appelscha (Batavus 132), J. H. Lichtenberg Rijs sen (Moto Morini 153) 0 strafpunten. Klasse F, senioren 51 t.m. 125 c.c.: H. Poorte, Nijverdal (Rond Sachs 125), W. v. d. Meulen, Appelscha (Ba tavus 124), J. Wermink, Hellendoorn (Rond Sachs 125), H. M. van Stuy- venberg, Velp (Rond Sachs 122), H. Bonke, Haarlem (DKW 125), W. B. Veenstra, Varsseveld (Rond Sacha 122), H. Jager, Heerenveen (Bata vus 123), J. de Groot, Havelte (GS 125), F. v.d. Linden, Kaatsheuvel (Zündapp GS 125), W. Hellemons Bergschenhoek (KTM 125), K. Post humus, Zuidwolde (Sachs 125) 0 str.p. F. J. Jansen, (Ruurlo (AGS 125) en G. J. Langenkamp, Laren (G.), (Bul taco 125) 1 strafpunt. Klasse E, senioren motoren t.m. 50 cc: J. Isfordink, Olst (Kreidler 50) W. Lohuis, Hellendoorn (Rond Sachs 50) en D. Mogezomp, Lochem (Ba tavus 50) O str.p. Klasse D, junioren boven 175 cc.: P. C. J. Leenheer, Driebergen, Jawa 250), J. W. C. Bekker, Kekerdom (M2i 250), J. Potman Lochem (Husqvar- na 250), J. G. v. Wermeskerken, Am stelveen (Yamaha 250), J. ten Have, Harfsen (Maico 250), H. SW. E. Rei- link, Harfsen (Maico 250 J. C. van Dijk, Venendaal (Maico 250), M. Nijk Steggerda (Husqvarna 250) 0 str.p. Klasse C, junioren 126 t.m. 175 cc.: G. W. J. Hoftijzer, Varsseveld (Mo- nark 130), W. G. Kok, Lochem (Moto Morini 165), C. Splinter, Amstelveen W. Verspaandonk, Veldhoven (Yama (Maico 174), J. Morel, Arnhem (Mo to Morini 150), J. Wassenaar, Arn hem (Moto Morini 150), J. A. Heijink Harfsen (Bultaco 175), M. Pley Wier den (Moto Morini 150), G. D. Muller Holten (Bultaco 175), A. van Nijen Al melo (Moto Morini 153), G. Harkink, Lochem (Hercules 173), N. G. Verlaat De Weere (NH) (Maico 175) 0 str.p Klasse B junioren mot. 51 t.m. 125 cc.: A. Watson, Nijmegen (MCB/Mo- nark 125), H. Bloem, Veld (G.) MCB Monark 125), J. Kukler Wassenaar (KTM 125), H. Hoogeveen, Smilde (Yamaha 125), E. Olde Wolbers Hen gelo (Zundapp 100), J. van Leeuwen, Heerde (MCB 123) J. P. Curvers. Valkenburg (L) (MCB Monark 123) en W. Witvoet Appelscha (Batavus 125) 0 strp. Zijspannen: D. Gijsbersen H. Haalboom, Doorn (BMW 750), J. Harmsel J. Kevelham, Markelo (BMW 600) en B. te Lindert A. Brus, Halle (BMW 600) 0 str.p. Klasse IA, junioren mot. t.m. 50 cc.: M. Dijk, Marum (Rond Sachs 50). W. Rensen (Holten), Rond Sachs 50) H. Hoekman, Oudleusén (Kreidler 50) A. Kies, Smilde (DKW 50), H J Flier- huis Dalfsen (Kreidler 50), P. Boere Winkel, (Zündapp 49), E. H. Was- sink Varsseveld (Sachs 50), W. A Steegink, Deventer (Flandria 50) W. J. G. Muller, Reuver (Zundapp) 0 strafpunten. Klasse AI bromfietsen: G. J. Wes tenberg (DKW 49,9) G. H. Nekkers (Zundapp 49.9) en H. Lohuis, allen Hellendoorn (DKW 49). Seniorenclubteams M.C. Nijverdal- Hellendoorn: D. de Vos (Jawa 250) J. Tijhuis (Rond Sachs 140) en H. Poor te (Rond Sachs 125) 0 strafpunten. Juniorenclubteams M.C. Nijverdal- Hellendoorn: G. J. ter Maat, (Maico 250), G. Averesch (Maico 174) en D. Nijman (DKW 50) 513 strafpunten. Zijspanrijder E. J. Vruggink (105) met M. van de Berg in de bak trekken hier door één van de diepe grintkui- len op de Holterberg. Hoewel de actie inning donateursgelden en winning van nieuwe donateurs voor de gezinsverzorging nog niet geheel beëindigd is, kunnen wij reeds mededelen, dat die actie zéér geslaagd is. Er is namelijk reeds meer dan f 8600,alléén aan donateursgelden binnen en het laat zich aanzien, dat de f 10.000,zeker gehaald zal worden. Allen, die daaraan medewerkten, heel hartelyk dank. Dit betekent praktisch (vorig jaar was er f 4500,aan donateursgelden), dat van het grote tekort van f 25.000,waarmee de gezinsverzorging zat, nu reeds f 5000,is weggewerkt. Maar er is nog iets anders: Er waren twee mensen, die ellc, boven de donateursgelden, voor één keer een gift van f100,gaven; ook één die f 25,en enkelen die kleinere bedragen voor één keer extra gaven. Zoals het meestal kleine groepjes zijn, die de juiste koers aangeven, zo is het óók met dit groepje. Daarom de vraag: Zouden er in Holten niet 100 mensen zijn die voor één keer f 100,voor de gezinsverzorging kunnen geven en daarnaast 200 perso nen die voor één keer f 50,kunnen geven? Als dat gebeurt, dan is het resterend tekort van f 20000,ineens verdwenen. In het oude Rome, waar men ook reeds wist hoe langzaam officiële instan ties vaak werken, luidde een spreekwoord „Terwijl de senaat beraadslaagde ging Saguntum onder". Maar wanneer de burgerij van Holten het voorbeeld van dit kleine groepje zou willen volgen en ineens het tekort van f 20.000,van de tafel zou vegen, dan zou van Holten gezegd worden: „Terwijl de officiële instanties beraad slaagden, losten de burger van Holten de problemen op!" Dat kunt werkelijkheid maken door uw extra gift van f 100,f 50, of desnoods f 25,of minder als dat moet, over te maken op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, ten gunste van de Algemene Stichting Maat schappelijk Werk. Geboren: Gerrit Jan zv G Harbers en R Schoenmaker A J Goldsteinstr. 6 Mark zv J A van de Maat en G H Boode Dorpsstraat 10 Marian dv J Oolbekkink en M Temmink Look 76. Overleden: geen. Ondertrouwd: B J Reijlink 21 jaar Dijkerhoek 92 en H Krikkink 20 jaar Espelo 34 J Hofman 20 jaar Tuin straat 17 en H J Plekkenpol 19 jaar Beuseberg 34. Gehuwd: geen BEVOLKING: Ingekomen: Mevr W Rietberg-Im- mink van Hellendoorn naar Neer dorp 78 KJ Louwerens en gez. van Losser naar Schoutenstraat 37. Vertrokken: F J Gorter en gez. van Pannenweg 8 naar Zutphen Mej. G Stam van Look 52 naar Deventer J H ,Strabbing van Voorsboers- straat 1 naar Bergambacht B J Veneklaas Slots en gez. van Espelo 81 naar Diepenveen F Post van Bergmanstraat 21 naar Arnhem. Zaterdag vanaf 12 uur tot maandag morgen 8 uur C. H. Rietdijk, Molen- belterweg, tel. 1280 (alleen v. spoed gevallen). Dienst wijkverpleging zaterdag 3 april en zondag 4 april: zr. H. Strij ker, Groene Kruisgebouw, zondag tussen 12 en 14 uur telef. 1436, b.g.g. telef. 1248. Maandagavond om kwart voor 8 werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand bij de heer Van Berkel op de Holterberg. Aangezien de brandweer met één voertuig zeer snel ter plaatse was, omdat dit juist was teruggekeerd van een te vroeg aangestoken paas vuur kon ze direct doorrijden naar de brand en werd erger voorkomen. Even leek het erop, dat er nog groot alarm gegeven moest worden, omdat de vonken uit de schoorsteen op het rietendak terecht kwamen, doch door het dak nat te houden en de schoor steen zelf met de ramonneur schoon te vegen, was het gevaar spoedig geweken en kon de schade tot een minimum beperkt worden. Slager Piet Brands heeft op de te Raalte door de Vereniging tot Bevor dering van het Marktwezen gehouden Paasveetentoonstelling prachtige suc cessen behaald. Rubriek „Jongvee geschikt voor de mesterij": eerste prijs. Rubriek „Fijnste en best gemeste vaars zonder brede tanden": eerste prijs. Rubriek „Fijnste en best gemeste vaars met 2 brede tanden": ere-prijs. Rubriek „Fijnste en best gemeste vaars met 4 brede tanden": ere-prijs. Rubriek „Fijnste en best gemeste dikbil met 2 brede tanden": ere-prijs Rubriek „Beste collectie, 3 stuks van 1 eigenaar": kampioen en alge heel reserve-kampioen. 's Ochtends van 9-10 uur, deze week alleen op dinsdag (en niet op Goeds Vrijdag) in het Groene Kruisgebouw telefoon 1436. Elke morgen, behalve zaterdag van 9-10 uur bij mevr. C. Knijff-Dekker, telef. 1438, bij geen gehoor 1799 me vrouw Beldman-Aanstoot. Vrijdag 2 april t.e.m. zondag 4 april keurmeester buiten de diensturen: H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 5 april t.e.m. zondag 11 april: A. Groen, Kozakkenstraat 15, telef. 1230. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan 't slacht huis, telef. 1318. Overdag telefoon 1352 (politiebu reau). 's Nachts telef. 1224 (G. W. Knapen) bij geen gdhoor telef. 1325 (G. ter Harmsel). Zaterdag 3 april en zondag 4 april: A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8, Goor, telef. 05470-3355 van 18-19 u. (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 3 april en zondag 4 april Th. A. Oostenburg, Diessenplasstraat 2, telef. 1515. Slager Piet Brands heeft op de te Rhenen gehouden nationale paasveetentoonstelling in de rubriek „Vaarzen met niét meer dan twee brede randen" de ereprijs gewonnen alsmede het algehele kampioenschap van de tentoonstelling. De vaars werd gemest door de heer D. J. Aaftink Jzn., Oranjestraat 26. De Kol-kleuterschooï hield donder dag 25 maart j.l. haar jaarlijkse ou deravond in de zaal van Hotel Voort man. Voorz. dhr. E. K. Pronk, die de tal rijke aanwezigen toesprak, richtte een speciaal woord van welkom tot dhr G. S. E. Vegter en mevr. Broeze-Bos als vertegenwoordigers van de afdeling van de Vere*niging voor Openbaar On derwijs. Mevr. S. L. Meijer-Labbijn als afgevaardigde van de Oudercom missie van de O. L. Kolschool, mej. Joke Müller, gedurende enige maan den tijdenlijk leidster i.v.m. de ziekte van Mevr. Wittenborg-Geers en voorts dhr. Wipshaar, hoofd van de Chr. Kol school. Wegens de omvang werden de notu len niet geïezen, maar ter inzage ge legd gedurende de pauze. Vervolgens bezocht de penningmeesteresse mevr. G. R. Jager-Kolbak 't financieel ver slag uit. Daar mevr. K. Nijland-van Welbergen en de heren H. Boode en G. Schutte aftredend en niet herkies baar waren, werden drie nieuwe ou dercommissieleden gekozen en wel mevr. J. H. Bronsvoort-Lubbersen en de heren H. A. Jongman en A. Stuk- ker. De voorzitter dankte de schei dende bestuursleden voor hun arbeid. Daarna was het woord aan mevr.Wit- tenberg-Geers, de hoofdleidster, die een aantal huishoudelijke zaken aan de orde stelde. Speciale aandacht be steedde deze aan de anti-snoepaktie, waarmee binnenkort gestart zal wor den. Veel kinderen hebben een slecht gebit, ze vroeg daarom het meegeven van snoep naar school bijv. bij ver jaardagen te beperken en in de plaats hiervan de kinder voor het gebid min der schadelijke traktaties mee te ge ven. Vervolgens werd een stencil uit gedeeld aan de aanwezige ouders, waarop een indeling was gemaakt van de diverse versnaperingen van de mate van schadelijkheid voor het ge bit. Een speciaal woord van dank richt te ze tot dhr. H. F. Klein Velderman, De door de Open-Deur-groep beleg de Open-Deur-samenkomst, die op zondag 28 maart jl. werd gehouden in Het Bonte Paard te Dijkerhoek, mag opnieuw geslaagd heten. Weliswaar was de zaal niet geheel ge vuld, maar de voorzitter van de Open-Deur-groep, hulpprediker A. Schellevis, die evens de leiding van de avond had, mocht om 19.15 uur toch vele belangstellenden welkom heten. Hij deelde tevens mee, dat het aangekondigde Baptisten mannen- sextet. wegens ziekte van een twee tal leden, verhinderd was op te tre den. Inplaats daarvan trad nu een zang- en muziekgroep Joy Singers uit Enschede op. Ds. R. A. Hoogkamp, geref. predi kant alhier, sprak over het onder werp: Van je vrienden moet je het hebben. Alvorens hij hiertoe over ging, werd een tweetal vragen ge steld, nl. Wat moeten wij met het lij den van Jezus Christus beginnen? en Kunnen we niet beter Hindoe of Boeddhist worden? In zijn toespraak ging ds. Hoogkamp o.m. op deze vragen in. Mevrouw Bosman-Vruggink, lid van de Open-Deur-groep, las een kort gedeelte uit de Bijbel. Het ge heel werd afgewisseld door de boei ende zang van de Joy Singers en met samenzang. De Open-Deur-groep kan weer te rugzien op een geslaagde avond. die het stencilwerk voor de school verzorgt. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd naar een event, telefoonaan- aansluiting voor de school. Mevr. Wit- tenberg-Geers antwoordde, dat het de bedoeling is, dat straks in het nieuwe schoolgebouw telefoon zal komen. Op een vraag of het mogelijk is uit bijv. jongens van de zesde kïasse „klaar-overs" aan te stéllen voor de Kolweg antwoordde dhr. Wilpshaar, dat hij het, op grond van zijn ervarin gen destijds aan de Dorpsstraat, een onverantwoordelijke zaak vindt schooljongens hiermee te belasten. Vervolgens werd de vraag gesteïd, of het wellicht mogelijk is de kinderen te laten over overgaan. Mevr. Witten berg - Geels antwoordde, dat dit punt aan de orde geweest is, maar dat de meeste reacties in de richting gaan de kinderen bij dezelfde juf te hou den. Het praktische gevolg zou verder zijn, dat eenzelfde leidster dan steeds met de „nieuwe" kleuters belast is. Dhr. Jansen, die samen met dhr. Boering de kascontrole verricht had. was het opgevallen, dat een post was uitgetrokken voor cadeaux voor de kinderen tijdens het schoolreisje en vroeg zich af, of die wel nodig was. Voorzitter dhr. Pronk antwoordde, dat de kinderen de cadeau-uitdeling als een hoogtepunt te beschouwen en stelde voor hiermee door te gaan, iets waar de ouders hun instemming mee betuigden. Na de pauze, waarin de gebruikelijke verloting plaats vond, was het woord aan mevr. Heinen, die kunnen stimuleren in het zelf creatief besprak hoe de ouders hun kinderen zijn. Ze wees er op, dat het begrip han denarbeid niet nieuw is, onze verre voorouders maakten al kledingstuk ken van dierenhuiden. Het maken van kunstvoorwerpen ging geleidelijk over in het maken van kunstvoorwerpen. De zgn. .volkskunst' is hoofdzakelijk een gevolg van de vrijetijdsbesteding. Handenarbeid is eigenlijk een spel dwz 'n verbeelden van de werkelijk heid. Hoe het verbeelden te beoorde len? U moet de kinderen niet te veel voordoen, ze worden dan te lui. U dient ze echter wel materiaal be schikbaar te stellen. Eik mens wil produktief. maar meer nog creatief zijn, d.w.z. zelf bepaalde dingen ont werpen U moet de kleuters niet steeds willen verbeteren, daar U ze dan stopt in hun verbeelding. Het kind wil ons nadoen in zijn spel: het is daarom zaak. dat wij zorgen voor de nodige inspiratie. Voorts moeten we zorgen voor een omgeving, waarin het kind zichzélf kan zijn en dienen we het materiaal te verstrekken, waar zonder veel risi co mee gewerkt kan worden, zoals bijv. in water oplosbare verf en lijm. Vervolgens worden de ouders in de gelegenheid gesteld zelf met gekleur de strookjes papier te tossen in hoe verre hun creatief vermogen ontwik keld was. De resultaten waren van uiteenlopende aard en hadden soms tot oorzaak, dat er nog wel eens ge lachen werd.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3