Uit het plaatselijk parlement Uitbreiding reeds weer goedgekeurd Jaarvergadering School met de Bijbel DIJKERHOEKSE SCHOOLKINDEREN VIERDEN FEEST Geschiedenis van onderwijs in de Dijkerhoek gaat terug tot 1793 Drukke feestavond in jeugdclubs CJY Espelo Afscheid voorzitter Rietman en D. J. Bronsvoort WAAR GAAN WE HEEN? Geen condoomverkoop aan de openbare weg. V Ioekverbod blijft gehandhaafd. - Vrouwen in de Marklcommissie. 7% huursverhoging. - Verkoop villaterrein loopt niet hard. Met onteigening „De Haar" geen minuut meer te verliezen. Uitbreiding aardgasnet en spanningsverbetering eleclra voor de buitengebieden. Ledental steeg Afscheidswoord Mammoetwet Openba re vergadering P. v. d. A. (Culturele agenda) Vffódag 2 april 1971 In de raad van Holten komt het nauwelijks voor dat er politjeke tegenstellingen aan de dag treden of dat er „Prinzipienreiterei" plaats vindt. De partijpolitieke principes komen zelden naar bo ven. In de maandagavond gehouden vergadering was dat plotse ling anders en vlogen woorden als „linkerzijde" en „rechterzijde" plotseling heen en weer. Maar' zo erg was het nu ook weer niet, want er werd ondertussen „in de hitte van de strijd" soms ook har telijk gelachen. Bij de vaststelling van een nieuwe algemene politieverordening stelde de heer Nijkamp (AR) voor aan artikel 82 in het hoofd stuk „bestrijding der onzedelijkheid" een alinea toe te voegen, dat de verkoop van voorbehoedsmiddelen aan minderjarigen verbiedt. Hij wilde zulks doen ter bescherming van de gezinnen. Het artikel handelt over het „verbod zich op de weg of in een voor het publiek toegankelijke ruimte, vermomd, gemaskerd, onkenbaar of in de kleding van de andere kunne te bevinden". ,,U wilt een nieuw artikel aan de verordening toevoegen om de con doomverkoop aan minderjarigen te gen te gaan", concludeerde de raads voorzitter mr. W. H. Enklaar. Hij meende, dat bij verkoop uit een auto maat aan de straat men nog wel .eens om zich heen zou kijken. Overi gens verklaarde hij, dat bij de opstel ling der verordening dit terrein vol ledig was afgegraven. De heer Kaan (PvdA) vond, dat een verbod voor minderjarigen hele maal geen zin heeft. Hij noemde het een farce en was van oordeel, dat de voorlichting in de gezinnen moet plaats vinden. Niet aan de weg De heer Westerik (CH) verduide lijkte de bedoelingen van de heer Nij kamp door op te merken, dat deze niet tegen het gebruik van condooms is, maar het gaat er hem om, dat men geen automaten aan de openba re weg hangt. D.e heer Ten Berge (Gem. Bel.) vroeg zich af: ,,Als je een gulden in een gleuf stopt en je haalt er een pakje uit, pleeg je dan een onzedelij ke handeling?" Wethouder Rietberg was van oor deel, dat de linkerzijde dit onder werp gemakkelijk benadert. Als men bijv. zo n automaat bij de scholenge meenschap ophangt, is het hek van de dam, meende hij. De burgemeester, de heren Kaan en Ten Berge zagen het niet zo zwaar in. Kinderen weten tegenwoor dig al heel vroeg wat er aan de hand is. De voorlichting moet thuis ge schieden, zei de heer Kaan. Zij zagen in de verkoop in het openbaar hele maal 'geen bezwaar, omdat con- -doöm-s in de winkel toch verkrijgbaar zijn. De heer Westerik: De Méér Kaaïi' wil ons in de conservatieve hoek drukken. Wij zijn helemaal niet tegen 't gebruik van voorbehoedsmidde len, maar is het noodzakelijk, dat de verkoop aan de openbare weg ge schiedt? Wanneer men die dingen ge bruiken wil, moet men zelf een be slissing nemen, maar laten we het kinderen niet te gemakkelijk maken- Het voorstel tot invoeging van een alsnog door B. en W. te redigeren artikel van de heer Nijkamp werd met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. Voor stemden de heren Westerik, J. Rietberg. H. Rietberg (CH). Wig- gers en Nijkamp (AR) en Van Schoo ien (Boeren Partij), die verklaarde zich door de argumenten van de christelijke fracties te hebben laten overhalen. Tegen stemden de heren - Van der Harst, Kaan en Meerman (PvdA) en Ten Berge, Wansink en Klein Velderman (gem. Bel.). De heer Ten Berge: ,,Het is een verbod op het genot." Het tweede punt, waarover strijd ontstond, betrof artikel 86, luidende Het is verboden in het openbaar godslasterlijke, dan wel ruwe of on zedelijke taal te bezigen." De burgemeester verklaarde, dat men het in de commissie van voorbe reiding volkomen met elkaar eens was geweest, behalve over artikel 86. Drie leden waren voor handhaving van dit artikel, terwijl eveneens drie leden schrapping voorstonden. Persoonlijk noemde spreker de be paling uit de tijd, omdat men weet, dat deze bepaling toch niet nageleefd en een overtreding niet vervolgd zal worden. Er zijn al zoveel bepalingen, waarvan men weet, dat zij toch niet nageleefd worden. Handhaven Wethouder Rietberg verdedigde het standpunt van hen die het artikel willen handhaven. Hij bracht hulde aan de commissie voor het vele voor- bereidende werk. Er is heel wat ver anderd en achterhaald, meende hij. Niet achterhaald is de wellevend heid. Het gaat hier niet om de letter, maar om de geest. Hij zou het jam mer vinden, wanneer het artikel ge schrapt werd, het heeft er tot 1936 ingestaan. Er zijn ook nu nog wel normen nodig. Hij wilde met de voor standers zowel uit een principieel standpunt als uit wellevendheid je gens anderen het artikel handhaven De heer Kaan (PvdA): ,Ook ik ben tegen vloeken en onzedelijke taal, wie ze uitspreekt, kwetst zich zelf, maar met strafmaatregelen be reikt men niets. Het moet komen uit de opvoeding." Spreker noemde een dergelijke bepaling een betutteling, die ingrijpt in het persoonlijke vlak. Er ontstond enorme vrolijkheid, toen de heer Westerik in het vuur van rede een „vies" woord gebruik te en de voorzitter (met een grapje) zei, hem op de inhoud van het ge wraakte artikel te moeten wijzen. De heren H. Rietberg (CH) en Nij kamp (AR) wezen op de samenstel ling van de gemeente, waar de meer derheid tegen vloeken en godslaster lijke taal is. Zij noemden het geluk kig als. bij de overheid heden ten da ge dit beginsel nog leeft. Wethouder Klein Velderman ver klaarde het eens te zijn met zijn col lega Rietberg. Hij wil een handvat achter de hand houden. De heer Westerik was blij met de eerste woorden van de heer Kaan. Hij ziet deze bepaling echter niet als een betutteling. Het feit, dat hier uitvoerig over gesproken wordt, heeft zijn opvoedkundige waarde. De heer Ten Berge (Gem. Bel.) was van oordeel, dat van een even tuele vervolging geen syllabe terecht zou komen. Voor het voorstel van de heer Kaan om het artikel te schrappen •tepide hij en de heren Van der Sterst en Meerman (PvdA) en Ten Berge (Gem. Bel.). Tegen stemden de heren Wansink en Klein Velderman (Gem. Bel.), J. Rietberg, H. Rietberg, Bossehers en Westerik (CH), J. Wiggers en Nij kamp (AR) en, Van Schooten (B.P.). Nadat een aantal artikelen was be sproken, werd de verordening met de aanvulling van de heer Nijkamp zonder hoofdelijke stemming vastge steld. Markt De raad ging vervolgens akkoord met de vaststelling van een markt- verordening, een marktgeldverorde- ning en een verordening op de be voegdheden van de marktcommissie. De heer Van der Harst (PvdA) miste vrouwen in de commissie. Vrouwen hebben z.i. het meeste be lang bij de markt. De raadsvoorzit ter deed de suggestie, dat de marlet- commissie hierover een voorstel zal doen, waarmee de raad akkoord ging. Bij de ingekomen stukken wees de heer H. Rietberg (CH) op een schrij ven van het gemeentebestuur van Raalte inzake subsidiëring van de Centr. Dienst voor geestelijke ge zondheid in Overijssel. Hij voelde er veel voor om hier iets aan te doen. Drugs De heer Kaan (PvdA) wilde direct wel een bedrag vaststellen, vooral m.et het oog op voorlichting van de jeugd over drugs, marihuana enz. De raadsvoorzitter meende, dat de commissie voor de geestelijke volks gezondheid niet de bedoeling heeft om geld op te halen. Als er om ge vraagd wordt, moeten wij met onze armoede maar eens kijken wat wij doen kunnen. Wij zijn het allemaal wel eens over de grote gevaren, die de wereld be dreigen. Nu al een beslissing te ne men vond hij wel wat onberaden. Uit beleidsoverwegingen is het wel Na de officiële opening van hun nieuwe schoolgebouw op dinsdag j.l. waren nu de kinderen aan de beurt om dit heugelijk feit te vieren. Zij mochten allen in de zaal van ca fé "Het Bonte Paard" komen kijken en luisteren naar de musical "De wonderlijke machine van professor Knap" opgevoerd door 4e, 5e en 6e klassers, onder leiding van juffrouw Billing en de heer Groothengcl. De musical bestond uit een 9-taf liedjes, die met grote overgave wer den gezongen^ en betrekking hadden op de "tijdmachine", dfe cle prófes- sor had uitgevonden. Het waren: "De Professor heeft een "tijdmachine", "Wie gaat er mee". "Ridder Piet-met-de-Spillebeenen", "De beer is dol", "O, Professor, wat heb je gedaan", "De oertijd is niet alles", "Lieve juffrouw Rozelaar", "Pech gehad., en "De Professor had een tijdmachine" (want de machine was ontploft.) De hoofdrollen in deze jeugdmusi- cal werden vervuld door: Willie Wa genvoort als "Prof. Jopie Knap", Ansje Sluiter als de onderwijzeres mej. Rozelaar, Tonnie Temmink, ais "commandant Barend Blaffer", en Dinant Honcoop, als 'Troubadour' en Gerda Honcoop, Lianhe Feddema en. Marietje Aaftink als "holbewo ners". Verder werkten nog 23 kinderen als "omstanders" mee. In' de pauze werden alle kinderen door de buurtvereniging getraeteerd op een flesje prik eri één heerlijke' koek. 'Na deze hartversterking wexd het: programma voortgezet met een quiz, voor afle niet-meespelenden. Dapper werd er gestreden om de meeste punten binnen te halen. De winnende groep werd beloond met. een fijne reep chocolade. Na afloop dankte het hoofd van de school, de heer Kroon, in het bijzon der de belangstellenden voor hun komst, waarna allen voldaan huis waarts keerden. zo verstandig riiet met het geld te gaan strooien. Aan de N.V. Bouwontwikkelings- maatschappij Vincent te Holten werd een perceel bouwterrein in De Haar verkocht, groot. 535 m2 voor f 15.500 en aan de fa. B. J. Vukkink en Zn. te Holten een bouwterrein in het villa terrein Look, groot 2200 m2 voor f 40.948. incl. f 3200 en f 4748 voor aanleg van elektra en gas. Villaterrein De heer Van der Harst vind, dat het verkoop van het villaterrein wel erg traag gaat. Wordt er wel vol doende geadverteerd van de 60 per celen zijn er nog maar 9 verkocht?, vroeg hij. De burgemeester meende, dat men daarover niet al te veel zorgen behoeft te hebben. Als de E 8 opengaat komen de mensen vanzelf. Aan de Chr. Kleuterschool werd een bouwterrein voor. eennieuwe school verkocht in het Kolcomplex voor f 27.000.Bij een kleine wijziging van het onteigeningsbesluit voor het bestemmingsplan ,,De Haar" vroeg de heer Nijkamp of er nog met de mensen gesproken wordt en of zij geen beslissing willen nemen. „Het wordt nu menens, zei de burgemees ter, wij hebben geen minuut meer te verliezen. Er is, een hoorzitting, geweest en er komt nog één keer een minnelijk aanbod. Mr. Niessink uit Zwolle zal als rechtskundige voor de gemeente optreden. H.et wachten is op de beslissing van de Kroon. De raad ging accoord met het voorstel lot huurverhoging voor de diverse woningen der gemeente met 7 pet.- met ingang van 1 april ,a.s en met enkele kleine wijzigingen van de electriciteitstariev.en. De heer Meerman (PvdA) wees erop, dal de woningen in de Bushof straat worden verbeterd en vroeg of deze bewoners ook de 7 pet. moeten betalen. De burgemeester verklaar de. dat normaal gesproken woning verbetering. wanneer, dat met ver betering van het woongerief gepaard gaat, door huurverhoging in 16 jaar betaald moet worden. Het kan een enkele keer voorkomen, dat die ver betering noodzakelijk is en toch had moeten geschieden. In zo'n geval worde de huur niet extra verhoogd. Geen belasting verhoging Bij het voorstel om 230 opcenten op de personele belasting te heffen door de minister verplicht in ver band met een extra uitkering uit het gemeentefonds en tot wederin voering van de opcenten op de gron- belasting, vroeg de heer Kaan geen besluit te nemen voor het jaar 1972. De raadsvoorzitter wees er op, dat deze verordeningen voor 1 septem ber moeten worden ingediend en dan is er nog geen begroting. Mocht blijken, dat er dan voldoende ruim te is, dan kan m,en de verordening altijd nog intrekken, maar zo zei Mr. Enklaar, dan zullen de heren hun vele wensen op financieel ge bied wel moeten slikken. Op schriftelijke vragen van de heer H. Rietberg, antwoordde de burgemees ter. dat uitbreiding van het aardgas gedacht wordt langs de ontsluitings wegen naar Dijkerhoek." het zomer huisjesterrein, cl» B.euseberg enz. Voor de 3e fase'van de ontsluiting van „De Haar" voteerde de raad een crédiet van f 210.000.I3,ijwde, ingekomen stukkefi - sprak de heer- Wansipk- (gem. bel,) .gijn .bevregm-; ding uit. dat de vermakelijkheidsbe lasting voor bioscopen wordt inge trokken en dat Ged. Staten niet ac coord gaan met de vermindering van het tarief voor het natuur hist museum, dat lang geen 100 pet. ver maak is, zoals 'bioscoopvoorstellin gen. De burgemeester verklaarde, dat het Rijk het een onverteerbare zaak vindt dat een gemeente, die een extra uitkering uit het gemeen tefonds vraagt de belasting gaat ver- aSaSaWa» Uit de geschiedenis van de openbare lagere school te Dij kerhoek blijkt dat al vóór 1793 in de buurtschap Dijkerhoek onderwijs werd gegeven. Hakkert, een boer, die woonde waar nu de familie Smale woont, gaf les aan kinderen, voor wie de Dorpsschool in Holten (5 km) te ver was. Hij was de eerste schoolmeester in Dijkerhoek. Samen met de Dijkerhoekers had hij een eenvoudige school getimmerd, die in 1793 vergroot en gerepareerd moest worden. Omdat de Dijkerhoekers de kosten van deze verbouwing niet alleen konden opbrengen werd aan de Markerichter van Holten subsidie gevraagd. De ze antwoordde al spoedig: „Omdat schoolmeester en ouders met zo'n grote ijver voor het onderwijzen en opvoeden der jeugd zorgen, besluiten wij de kosten door de Marke te laten betalen inclusief tekening en bestek." Dit besluit werd voorlopig niet 'uitgevoerd. Waarschijnlijk door de onzekere tijden. We leven immers in het laatst van de regering van Stadhouder Willem V. De Fran se Revolutie was al enkele jaren oud. I-Iet is vrij zeker, dat .als gevolg van de Schoolwet van 1806 besloten werd in Dijkerhoek een geheel nieuw schoolgebouw neer te zet ten. Na heel wat geharrewar over de financiën kwam hét benodigde bedrag voor de bouw van een nieuwe school, groot f 1895, bijeen. De opening had moeten plaats vinden op '1 oktober 1809. Het gebouw werd echter te laat opgeleverd- Daardoor ontvingen de aannemers zelfs f 95,min der. De school is ten slotte in het voorjaar van 1810 in gebruik ge nomen en is in 1928 afgebroken. Zij stond achter de school, die in 1883 werd gebouwd en thans dooi de nieuwe school is vervangen. In dat oude gebouw werd o.a. tot het te bouwvallig werd, nog zondags school gehouden en was nog plaats van samenkomst voor jeugdver- De school die in 1810 in ge bruik genomen werd en in 1928 afgebroken. enigingen tot Bethanië werd ge bouwd. De.nieuwe school is een juweeltje voor een buurtschaps- school. Slechts een klein deel van •de voorgevel en van de fundamen ten van de oude school zijn voor de nieuwe school gebruikt. Zij be vat vier ruime leslokalen, waar licht en lucht een ruime plaats hebben gekregen, een ruime hal met o.a. pilaren van natuursteen, een aardige kamer voor het hoofd en van het oorspronkelijk midden- s(e lokaal van de oude school heeft men ruime toiletten gebouwd aan weerszijden van het onderko men van de centrale verwarming voor jongens en meisjes. Voorts is er een ruime garderobe en toilet ten voor het personeel. De oorspronkelijke schets is van directeur Prak, uitgewerkt door de heer Potkamp, die toen nog in gemeentedienst was. Het vierde lokaal is later ontworpen door ge meentewerken. De technisch amb tenaar Boersma heeft de bouw begeleid. minderen. Het is een principiële zaak, waarover echter nog corresponden tie lopende is. Bij de wijziging van de bedrijfsbe- groting van het energiebedrijf, waan in belangrijke bedragen zijn uilge trokken voor de uitbreiding van hel aardgasnet en voor spanningverbete ring van het elcctr. net. wees de heer Wansink er op, dat de heer Van Schooten vanwege de lage spanning de televisie niet kan zien. Dé Oude Deventerweg-is ook in de verbetering begrepen verklaarde wet houder Klein Velderman. De heer Ten Berge had gehoord, dat de IJs- selcenlrale onvoldoende spanning le vert. Ook de heer Van Schooten was van mening, dat de schuld niet al leen bij de gemeente ligt. Over de snelheidbeperking op de paralelweg Holten-Rijssen is overleg gaande. Er zullen "borden worden geplaatst deel de de raadsvoorzitter mede. naar aanleiding van een schriftelijke op merking van de heer Van Schooien. Voor de vrijdagavond in de hal van de school gehouden jaarvergadering van de vereniging tot stichting en in standhouding van een school met de bijbel bestond traditiegetrouw weer een zeer grote belangstelling, een feit waarover voorzitter G. W'. Riet man zijn vreugde uitsprak en waar uit blijkt dat de ouders meelever met het christelijk onderwijs en met de school waar hun kinderen worden onderwezen. In zijn openingswoord herdacht de heer Rietman juffrouw Maaike - van Haeringen, die op 26 april bij een verkeersongeval om het leven kwam. toen zij met haar auto op weg was van haar ouderlijk huis te Assen naar Holten. Uit het jaarverslag van secretaris J. Meerman bleek o.m„ dat het le dental was gestegen. Aan het eind van het cursusjaar verlieten 52 leer lingen de school. Voor verdere oplei ding gingen 13 van hen naar de chr. MAVO te Rijssen, 5 naar het chr. ly ceum te Almelo, 1 naar de chr. MAVO te Deventer, 1 naar de chr. BLO-school te Rijssen, 1 naar de chr. LEAO te Almelo, 5 naar de plaatselijke huishoudschool De Noor- denbarg. 10 naar de.Holtense Scho lengemeenschap, 8 naar de LTS te Rijssen, 1 naai de LTS te Lochem, 2 naar de Landbouwschool, terwijl 2 leerlingen naar elders verhuisden. Voor het cursusjaar 1970-1971wer den 58 leerlingen ingeschreven, mo menteel wordt de school door 335 leerlingen bezocht. Op 2 januari 1970 werden 2 nieuwe lokalen in gebruik genomen en over niet al te lange tijd zal de aanbeste ding plaats vinden van nog twee nieuwe lokalen. Deze dringend nood zakelijke uitbreiding is door de mi nister op de urgentielijst geplaatst en het plan is door de inspecteur L.O. goedgekeurd. Uit het door penningmeester Ant Koopman uitgebrachte financieel verslag bleek, dat de TJniecollec'.r f 806.99 (f 200 meer dan in 1969) har' opgebracht. Inplaats van de aftredende be stuursleden de h.h. G. W. Rietman en D. .1. Bronsvoort, die geen van beiden herkiesbaar waren, werden uit de door het bestuur gestelde dub beltallen A. J. Nijkamp en G. Aan stoot en Joh. Lubbersen en G J, Mekenkamp de heren Nijkamp en Lubbersen gekozen. Er is, zo zei de heer Rietman in zijn afscheidswoord, een tijd van ko men en een tijd van gaan. De tijd van komen was niet zo moeilijk, maar de tijd van gaan wel. Op deze avond, en niet alleen op deze avond, kijkt men terug op de achterliggende 21 jaar, waarin zo veel is gebeurd op schoolgebied. De bouw van de nieu we school, de uitbreiding met twee lokalen, de voorbereidingen voor het bouwen van nog twee lokalen, het gouden jubileum in 1956 enz., alle-, maal gebeurtenissen, waarop met dankbaarheid mag worden terugge zien en waarvoor ook vanavond Co de dank wordt gebracht. De Bijbel spreekt van de mens als een bijna goddelijk wezen, maar als de mens blijft staan bij zijn eigen kunnen, zal hij nooit bij God komen. Wij moeten in diepe afhankelijkheid ons werk doen en biddend opzien tot Hem, Die ons ook in onze school met de bijbel in het verleden rijk geze gend heeft en waarop wij ook in de toekomst mogen vertrouwen. Nadat de heer Rietman een woord van dank had gesproken tot zijn me debestuursleden en het onderwijzend personeel, waarbij hij zich in het bij zonder richtte tot het hoofd van de school, de heer H. Ch. Vogely, droeg hij de voorzittershamer over aan de tweede voorzitter,de heer D. Beid- man Gerh.zn,. die namens de school vereniging een woord van dank sprak tol de heei' Rietman, die de school en de vereniging op uitnemen de wijze en met grote liefde heeft ge diend. De heer Beldman bood als blijk van waardering en herinnering een prachtige barometer aan. Ook sprak de heer Beldman een woord van dank tot het aftredende bestuurs lid, de heer D. J. Bronsvoort. die bij na tien jaar zijn beste krachten gaf en die.de voetsporen drukte van zijn overleden schoonvader, de heer M. Teeselink, die vele. jaren zitting had in het schoolbestuur. Aan de heer Bronsvoort werd een boekenbon aangeboden, terwijl de da mes Rietman-Klein Nagelvoort en Bronsvoort-Teeselink in de bloeme tjes werden gezel. Door het hoofd 'der school, de heer H. Ch. Vogely. werd namens het per soneel het woord gevoerd. Hij dank te voor de medewerking en vriend schap die van de beide scheidende De scheidende voorzitter de heer Rietman kreeg als blijk van waardering een prachti ge barometer. Op de foto van links naar rechts mevr. Bronsvoort - Teeselink, de heer D. J. Bronsvoort, mevr. Rietman-Klein Nagelvoort, de heer Rietman en de 2e voorzitter de heer D. Beld man. bestuursleden werd ondervonden en wees op de belangrijke plaats, die door de school met de bijbel in de I-Ioltense gemeenschap wordt, ingeno men. een plaats die mede te danken is aan het vele werk van de heer Rietfrian. Evenals voorzitter Rietman dit in zijn openingswoord reeds had gedaan srpak dhr. Vogely een woord vön dank cn grote waardering tot de sehoolschoonmaaksters de dames Plekkenpol-Eggink, Vukkink-Brink- man en Vincent-Meijer. die eigenlijk ergens een team vormen met het personeel. Een hartelijk woord van dank werd ook gesproken tot mevr. Kolkman-Willems, die wegens om standigheden haar werk, dat zij ruim 16 jaar op zo voorbeeldige wijze ver richtte. moest beëindigen. I)c directeur van de chr. MAVO te Rijssen. de heer P. J. Otle, hield na afhandeling van tie agenda een cau serie over het onderwerp De Mam moetwet. Spreker belichtte de techni sche kant van deze wet. doch schonk verder uitvoerig aandacht aan de mi nim um-eisen. waaraan door de leer lingen moet worden voldaan om tol de MAVO te worden toegelaten. De belangstelling voor het voortge zet onderwijs is tegenwoordig groter dan vroeger. Door de verlenging der leerplicht is ieder verplicht voortge zet onderwijs te volgen. Basisonder wijs en voortgezet onderwijs dienen dus steeds overleg te plegen. De overgang naar het v.o. stelt de ouders vaak voor problemen. Belang rijk is. dat zij niet te hoog kiezen. Promotie is voor het kind beter dan degradatie. Grote waarde moet ge hecht worden aan het advies van het hoofd der basisschool. Met een gun stig advies kan een kind toegelaten worden lot de MAVO-school. Daar naast zijn nog andere middelen, die bij de toelating gehanteerd kunnen worden; de schoolvorderingtest. de. psychologische lest en het toelatings examen. In het „brugjaiar" leert het kind zich te oriënteren in de nieuwe om geving. Door observatie en determi natie wordt getracht voor het kind de juiste school te bepalen. Belang rijk zijn ook de studielessen om het kind een goede manier van studeren bij te brengen. Het kind mag niet opgaan in de massa, maar zal naar ndividuele aanleg verder geleid noeten worden. Uitwijken naar an dere schooltypen is altijd mogelijk. Ds. R. A. Hoogkamp, die naar aan leiding van het tekstwoord: Hij ont fermt Zich over het nageslacht van Abraha m(Hebr. 2 vers 16b) een kort slotwoord sprak,' besloot deze gezel lige jaarvergadering met dankgebed. De jeugdclubs van de CJV te Es pelo hielden het afgelopen weekend hun jaarlijkse feestavond in Het Trefpunt, aldaar. De leden van de meisjesclub De Lenteklokjes zongen eerst het clublied, waarna de leid ster mej. D. Krikkink in het bijzon der een welkomstwoord sprak tot de donateurs, ds. Lugligheid en de afge vaardigden van de grote club De Bouwers. Zij las uit 1 Corinthicrs 3, de verzen 10-13 en gaf daarop een toelichting. Gezongen werd het be- kende lied Een vaste burcht is onze God. Na een aantal liedjes van zes meisjes van de Lenteklokjes, werd door de meisjes voor het voetlicht gebracht de schets Moeder heelt een bijverdienste, het werd heel leuk op gevoerd. maar doordat de zaal stampvol zal. was het achterin niet zo goed hoorbaar. Het jaarverslag werd gedeeltelijk voorgelezen en de rest in le%'ende lijve op het toneel uitgebeeld, o.a een jongen en een meisje in brujds kostuum, want het afgelopen jaar is de leidster Dikie Lubbersen in het huwelijksbootje gestapt. Op het mo ment zijn er vier leidsters en twee leiders, maar daar zullen binnenkort wel enkele wijzigingen in komen, want de jongens krijgen W. Ronser als leider er bij, terwijl Dika Krik kink binnenkort trouwt en haar taal .zal. .moeten. opgeven., M.gn hoopt daar 'spoedig''eén opvolgster voor'l'e 'vin-1 den. Na de pauze met traktatie, kwam 1 eterst het betekende spel., Eén van de acht" en daarna werd als laatste pro- j grammapunt door de jongensclub De Treffers een schetsje opgevoerd, ge titeld Meester Pieterse, waar telkens» hartelijk om werd gelachen. Met het avondlied Darfkt, dankt nu j allen God werd deze geslaagde avond besloten. Openbare vergadering van de partij Op dinsdag, 6 April, houdt de af- deling Holten van de PvdA in de zaal J van hotel Vosman een openbare ver gadering, waarin als spreker zal op treden de heer W. Meijer, lid van het bestuur (nieuw Links) en derde can- didaat op de candidatenlijst voor de Tweede Kamer in de kieskring Overijssel. De heer Meijer zal spre ken over de komende verkiezingen op 28 april. Debat is toegestaan en de vergade- ring begint om 20.00 uur. DEVENTER Schouwburg, Grote Kerkhof, telefoon 1150. Donderdag 1 april, aanvang 20 uur: Snip Snap souvenirs. Vrijdag 2 april, aanvang 20 uur: Snip Snap souvenirs. Zaterdag 3 april, aanvang 20. uur: Snip Snap souvenirs. FILMS E.D.B. Theater, Smedenstraaite lefoon 13615. Donderdag 1 t.e.m. woensdag 7 april, 2e week: Tora! „Tora! Tora! 14 jr. Vrijdag 2 en zaterdag 3 april, nachtvst.9 Funes(te) meisjes 18 j Zaterdag 3, zondag 4 en woensdag 7 april, matinee: IJsco louristen, met Laurel en Hardy, a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur; vrij. 20, 23.30 uur; za. 14, 20, 23.30 uur; zo. 14, 16, 20 uur; wo. 14. 20 uur. Cinema, Lange Bisschopstraat, tele foon 11100. Donderdag 1 t.e.m. woensdag 7 april, 2e week: The ad ventures (18 jr). Vrijdag 2 en .zaterdag 3 april, nachtvst.., 5e week: The trip, 18 jr. Zaterdag 3, zondag 4 en woensdag 7 april, matinee: In het paleis van de waterkoning, a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur; vru. 20, 24 uur; za. 13.30, 20, 24 u zo. 13.30, 20. 24 uur; wo. 13.30, 20 uur. Luxor Theater, Brink, telef 18662. Donderdag 1 t.e.m. dinsdag 6 april: De pastoor kan geen bioot zien, 18 jr. Zaterdag 3 april, nachtvst.: De m,an van Istanboul, 14 jr. Zondag 4 en woensdag 7 april, ma tinee: De laatste neushoorn, a.l Woensdag 7 april, cyclusvoorstell. Twee of drie dingen die ik van haar weet. 18 jr. Aanvangstijden: werkdagen 20 uur, za. 18.30, 21. 23.30 uur; zo. 14. 16. 18.30, 21 uur; wo. 14, 20 uur. EXPOSITIES Openbare leeszaal, Brink. tel. 13506. Maandag 29 maart t.e.m maandag 26 april De heer A. Gerritsen, met tekeningen over de in aanbouw zijnde brug over de E-8. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 uur; zatei-dagavond, zondag ,en maandag gesloten. Goeliek De Rozijnenkorf. Assenstr. 4, telef. 11848. Vrijdag 2 april t.e.m. woensdag 5 mei: Arno Kramer, met schilderijen en grafieken. Openingstijden: dagelijks 14-18 uur; vrij. 14-18 en 19-21 uur; zondag ge sloten. Museum De Waag, Brink, tel. 14556. Antieke keuken, antieke fietsen, zilver, Delftsaardew.èrk. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur; zondag 14-17 uur. Museum De Drie Haringen, Brink, telef. 14556: Antiek speelgoed en kostuums. Openingstijden: dagelijks 10-12.30 en 14-17 uur; zondag 14-17 uur.' Centrum Brink 30. Brink, telef. 11637. Zondag 4 april, aanvang 15 uur, Menstraat 2: Café-Chanlant. Vliegveld Teuge, De Zanden, telefoon 05763-200: Parachute springen bij goed weer op za. en zo. tot 11 uur en. tegen zonsondergang. Rond vluchten dagelijks telef. reserve ring 05712-2341. BAR DANCINGS Maxim Bar, Welle 12'telef 12054. La Balance. Brink 72, telef. 19277. Chez Antoinette, Roggestraal 10. te lefoon 16630, Met Witte Paard: Walstr, hk. Golstr., telef. 16959. Saint Tropez: Gr. Overstr.. telefoon 17934. Tiroler Bar: KI. Overstraat 22, tele foon 14845. Surfin Club, KI. Overstraat 46, tele foon 18658. De1 Stal, KI. Overstraat 87, tel. 19540. Safari Club. Gr. Poot, telef. 14876, Walk in. Gr. Overstraat, telef. 19768. ALMELO Varossieau. Do t.e.m. zo: De doocU- kus van de vampier. 18 jr. Zaterdagnachtfilm: De sex-detecti- ve, 18 jr. Zondagmatinee: De zeven maskers van de Samurai, 14 jr. Ma. t.e.m. wo.: De sex-detective, 18 jr. Aanvangstijden: dn 1 e.m. wo: 2 30 en 8 uur. za. 6.45. 9 en 11.15 uur. zo. 2.30, 4.45, 6.45 en 9 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 2