I Seniorenkorps „H.M.V. zal zich geleidelijk moeten verjongen Nachtelijke indringers gingen op de vlucht Een geslaagde bazaar ten bate gebouw Bethanie Geslaagde postzegelshow van de „H.P.C." Op de jaarvergadering Vliegtuig foto s maakt in april voor kaart ONZE AGENDA 38 Data om te noteren H J. Pinkel t, G. J. Meijer en T. Nieuwenhuis gehuldigd Ruilverkaveling Holten-Markelo Medische dienst Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Wachtdienst slachthuis WASAUTOMAAT STOND IN BRAND KERKDIENSTEN Spreekuur Maatschappelijk Werker Gezinsverzorging Brandmelding Storingsdienst GEB Dankzij veler medewerking Grote belangstelling jeugd Gevonden en verloren voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Viijdag 12 maai t ISYl' Jaargang 23 - no. 10 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyert Telefoon 05483 1234 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Administratie: Gaardenstraat 17, Tel. 1533 Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 5,per half jaar, 1G,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad VRIJDAG 12 MAART 19.45 uur: Openbare vergadering van de Chr. Hist. Kiesvereniging in zaal Vosman. Spreker: mr. W. Scholten. lid Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal voort de C.H.U. ZATERDAG 13 MAART 120.00 uur: Ontspanningsavond PJGO in 't Bonte Paard te Dijkerhoek. aaldag zwemclub Twenhaarsveld. lil.00-21.00 uur: Roba Volkswagen show in het Parkgebouw te Rijssen (zie adv.). MAANDAG 15 MAART .00 uur: Jaarvergadering VVV Hol tens Belang ift hotel Holterman. 20.00 uur: Ledenvergadering M.A.C. -"s De Holterberg in café Vruggink. *^**■■■14.00-21.00 uur: Roba Volkswagen- MfiftS show in het Parkgebouw te Rijssen (zie adv.). Cf O DINSDAG 16 MAART ft 1§14.00-21.00 uur: **°ba Volkswagen- US' show in het Parkgebouw te Rijssen fei (zie adv.). WOENSDAG 17 MAART Cf 4^ 20.00 uur: Bijeenkomst van de afde- 11 raffs ling Dijkerhoek van de Nederland- 'Jf> "Isjsr se Bond van Plattelandsvrouwen in WM-PHï café 't Bonte Paard. *■"*"20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in Bethanië. DONDERDAG 18 MAART 19.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Rehoboth. Haarverzorging met een pruiken- show door kapsalon Elegant. Be- iJJ langstellenden hartelijk welkom. 20.00 uur": Ledenvergadering afdeling Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in hotel Holterman. De heer H. Wisselink uit Bathmen houdt een lezing met film over Overijssel'. 19.45 uur: Jaarvergadering afdeling Holten Chr. Boeren- en Tuinders- bond in een der lokalen achter de Geref. kerk. ■WSl VRIJDAG 19 MAART I 20.00 uur: Startavond van de afde- ling Holten van Veilig Verkeer Ne derland in Dorpshotel Holterman. 20.00 uur: Ledenvergadering van de afdeling Holten van de OLM in café Kalfsterman. 20.00 uur: Ouderavond openbare kleuterschool aan de Tuinstraat in de school. ZATERDAG 20 MAART 20.00 uur: Ontspanningsavond PJGO in 't Bonte Paard te Dijkerhoek. MAANDAG 22 MAART 19.45 uur: Ledenvergadei-ing afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in gebouw Het Trefpunt. MAANDAG 22 T/M 27 MAART Actie voor werving van nieuwe dona. teurs en inning donateui-sgelden voor gezins- en bejaardenhulp. ie slopen. 2310 pro- inge- be- YRIJDAG 26 MAART 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. De Vrien denschaar in gebouw Irene. 19.45 uur: Ledenvergadering School met de Bijbel in de hal van de school. ZATERDAG 27 MAART 14.00 uur: Opvoering toneelstuk CJV De Vriendenschaar voor alle be jaarden van Holten in het gebouw Irene. Toegang gratis. 19.30 uur Voortzetting van het jaar feest CJV De Vriendenschaar in het gebouw Irene. MAANDAG 29 MAART 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. DINSDAG 30 MAART Officiële opening van de nieuwe school te Dijkerhoek door de bur gemeester, mr. W. H. Enklaar. ZONDAG 18 APRIL 13.30 uur: Competitie touwtrekwed strijden bij café De Poppe. WOENSDAG 21 APRIL 20.00 uur: Bijeenkomst van de afde ling Dijkerhoek van de Nedexdand- se Bond van Plattelandsvrouwen in café 't Bonte Paard. DONDERDAG 22 APRIL 20.00 uur: Ledenvergadering afdeling Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in hotel Holterman. De heer Hoeve uit Harfsen houdt een lezing over „achternamen". In de maandagavond onder voorzitterschap van de heer A. Westerik in café Kalfsterman gehouden jaarvergadering van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." heeft het bestuur verantwoording af gelegd over zijn beleid over het afgelopen jaar. Er is een uitgebreid programma vastgesteld van de activiteiten in 1971 en men is wat dieper ingegaan op de toekomstverwachtingen van de vereniging o.a. door de vaststelling van de vorm en positie van het „Jeugd- korps" en het „Amusementsorkest". Besloten werd, dat de drumband op 12 juni zal deelnemen aan het internationale federatief muziekconcours te Hardenberg, waarbij 't seniorenkorps zal deelnemen aan de marswedstrijd. Daarvoor zal - in overleg met de heer Van Wakeren - nog heel wat geoefend moeten worden, waarschuwde voorzitter Westerik. In overleg met dirigent Henny J. Fransen zal op 13 november door het grote orkest worden deelgenomen aan een zaalconcours te Groenlo. Het verplichte nummer „Othello" acht de heer Fransen uitvoerbaar voor het korps. In verband met het 15-jarig bestaan van de drumband zal voor 1972 een drumband- en concertconcours worden aangevraagd bij de Federatie, met op zaterdag voor Pink steren het concert en op pinkstermaandag het drumbandconcours. Vóór de zomervakantie zal concert-uitwisseling plaats vinden in Gorssel met de muziekvereniging „Kunstmin", aldaar, tei'wijl een mu ziekvereniging uit Hattem naar Hol ten zal komen voor het geven van een gezamenlijk concert, eventueel met meer verenigingen. De prachtige muziekkoepel Kalfstei-mansweide is het afgelopen jaar te weinig gebruikt. Het bestuur zal daarom een gesprek hebben met de plaatselijke zangverenigingen om daar iets meer aan te doen. Overi gens was de vergadering niet geheel tevreden over de entourage om de muziektent, o.a. wat de afbakening betreft. Bazaar In overleg met de supportersver eniging zal in het najaar een bazaar gehouden worden om uit de op brengst de ombouw-naar een lagere toonzetting van de instrumenten van het jeugdkorps te kunnen financie ren. Op zaterdag 17 april zal weer de jaarlijkse lompenactie worden gehou den. Uit de vergadering klonk nogal wat kritiek over de onvoldoende w-erking van deze actie in het afgelo pen jaar. Voorzitter Westerik herinnerde de vergadering toch even aan de prach tige opbrengst, die daarmee werd verkregen, maar beloofde, -dat. het bestuur in overleg met de suppor tersvereniging, de komende actie goed zal voorbereiden. De leden wensen een feestavond met vrouwen en verloofden voor eigen rekening bleek uit reactie uit de vergadering. Deze zal plaats vinden in april. Het bestuur komt met een uitgewerkt voorstel, beloof de voorzitter Westerik. Waardering In zijn openingswoord sprak deze zijn vreugde uit over de grote op komst in deze jaarvergadex-ing. Hij richtte zich in het bijzonder tot de heer H. Meerman, die door ziekte en een operatie een moeilijk jaar achter de rug heeft. Hij wenste hem voor 100 procent herstel toe en sprak de hoop uit, dat hij met de cornet, die weer ter zijner beschikking staat, binnenkort weer aan de repetities zal deelnemen. 1970 noemde voorzitter Westerik een goed jaar. Wij hebben ons 25-jarig bestaan, dat op gepaste t be-; 5den De plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling Holten-Markelo doet in haar informatiebulletin medede lingen over het rooien van bomen en struiken in gebieden, welke na de hooioogst in bewerking worden geno men door de plaatselijke commissie, over de waterschapslasten in het ge bied van het Waterschap Salland (onder Holten) en over vliegschy- ven en luchtfoto's. Omtrent het ver zoek van enkele landbouwers om nu reeds bomen en struiken te rooien in gebieden welke dit jaar na de hooi oogst in bewerking worden genomen door de P.C., zegt zij, dat opgave kan geschieden in de directiekeet van de Kon. Ned. Heide Mij aan de Plasdijk onder Markclo en wel elke dag van 12 tot 13 uur. Waterlopen Salland Het Waterschap Salland heeft na uitvoering van het primaire waterlo- penstelsel, evenals elders in het ge bied, een herclassificatie doorge voerd, waardoor de belanghebbenden in sommige gevallen hogere water- schaplasten moeten betalen. Het wa terschap geeft echter weer een bij drage aan de ruilverkaveling, in de ko.sten van verbetering van de hoofd ontwatering, voorzover deze niet door subsidie wordt gedekt. Hierdoor kunnen de ruilverkavelingslast.cn aanzienlijk worden verlaagd. Deze bijdrage komt ten goede aan diege nen, die belang hebben bij het pri maire waterlopenstelsel. Hardboardschijven Over het vervaardigen van nieuwe kaarten door middel van luchtfoto's wordt er door de PC xxog eens op ge wezen, dat overal in het ruilverkave- lingsgebied, alsmede in de naaste omgeving ervan. houten piketten worden geplaatst met daarop witte hardboai-dschijven van 30 x 30 cm2. De plaatsen worden steeds zo geko zen. dat de hardboai-dschijven op de foto's zichtbaar zullen zijn en dat te^ vans aan het vei-keer en grondge bruik zo weinig mogelijk hinder wordt toegebracht. Als de schijven zijn uitgezet, kan begin april het vliegtuig, van waaruit de foto's woi~- den genomen, worden verwacht. De weeisomstandigheden kunnen er ech ter de oorzaak van zijn, dat de lucht opnamen enkele weken later worden uitgevoerd. Het is voor het welslagen van de luchtkartci-ing van zeer groot belang, dat de ha r d boar dschy ven niet be schadigd of verplaatst worden. Be schadiging door het vee dient zoveel mogelijk te worden voorkomen. Het herstellen van de punten en het op nieuw aanbrengen van de schyven kost veel tijd en geld. De Ruilverkavelingsdienst van het Kadaster doel daarom een dringend beroep op alle bewoners in het ruil- verkavelingsgebied en daarbuiten, op alle eigenaren en gebruikers van de grond, op ouders en opvoeders van de jeugd en niet het minst op de jeugd /.elf. de geplaatste hardboard schijven niet te beschadigen, tc ver plaatsen of tc verwijderen. Constateert nicn dat zulks toch is geschied, dan wordt men beleefd verzocht zich in verbinding te stellen met de Ruilverkavelingsdienst van het Kadaster. Wierricnsestraut 10. te Almelo, telefoon: 05490-15661, waar voor dan bij voorbaat dank. De afdeling Hellendoorn-Nijverdal ox-ganiseert o.a. voor de leden van de afdelingen in de omliggende gemen- ten, Holten. Ommen, Rijssen. Wiex-- den en Hardenberg op 16 maart a.s. om 20.00 uur in het Hervormd Cen trum in Nijverdal een openbare ver gadering. In deze bijeenkomst zal T Tweede Kamerlid E. R. Wietdraaier (no. 2 op de kandidatenlijst voor Overijssel) spreken over de loon- en prijspolitiek, die een van de essentiële punten van een toekomstig regerings- pi-ogram zal uitmaken. Belangstel lenden kunnen met ledn van de afde ling Holten met de auto meerijden. Vertrek 19.45 uur vanaf de Smidsbelt. wijze gevierd werd, nog vers in het geheugen. „Je hebt wel eens de neiging je zelf over de kuif te strijken", ver klaarde de heer Westerik, „maar dat was na de laatste uitvoering niet dig, door het waarderend artikel, dat onder de initialen „H.P." in Holtens Nieuwsblad geplaatst werd en waar in de betekenis van HMV op de juis te wijze in het daglicht werd ge steld." Jeugdorkest In zijn jaarverslag herinnex-de de secretaris, de heer J. Schippers, aan de talrijke activiteiten in het afgelo pen jaar. „Wat zou het bevrijdings feest geweest zijn, zonder HMV? vroeg hij zich af. De versierde w; gen, de taptoe met Wilhelmina uit Rijssen, de tocht naar Vreden (Did.) met een mooie derde plaats voor de drumband, passeex-den de re\ evenals de medewex-king aan het St. Nicolaasfeest te Deventer. De jeugd leden, Wim Dollekamp en Wolter Wiex-bos, behaalden de hoogste pun ten op het solistenconcours te Bar- cherti. Geweldig was de serenade met het jeugdorkest onder leiding van Henk Bouwhuis bij de x-eceptie zaal Vosman. Het kerkconcert vorm de een waardige afsluiting van het jubileumjaar, waarbij allen getuig den van de gx-ote waax-de voor de ge meenschap van korps en dirigent Fransen. Het aantal leden bedraagt: senio renkorps 43 plus twee vaandeldra gers, drumband 14 plus 4 leerlingen en het jeugdorkest 25 jongens en meisjes. Financieel stond HMV voor grote uitgaven, zo bleek uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer F. J. Schuppert. Maar door de contributies, gemeentelijke subsidie, lompenactie, donaties van de bui-ge rij en enkele andere inkomsten, kon men de balans in evenwicht houden. Wel hangt de vereniging nog een gro te uitgave boven het hoofd bij even tuele ombouw van de instrumenten voor de 25 leden van het jeugdkorps. Daarover wordt met deskundigen ovei-leg gepleegd. Kascommisóielid H. Koopman Joh, zn. verklaarde de boekhouding keu rig in orde te hebben bevonden. Als nieuwe kascommissieleden werden aangewezen H. J. S. Bouwhuis en H. Rechterschot. Bij de bestuui-sverkiezing werden de periodiek aftredende voorzitter A. Westerik en secretaris J. Schippei-s bij enkele kandidaatstelling herko zen. Wat vorm en positie van het jeugdkorps betreft, is afgesproken, dit met het instrumentarium in tact te houden. Aanvulling van dit korps kan alleen door een classicale oplei ding van bijv, tenminste 10 jeugdle den. De oude om te bouwen instru menten komen niet in het orkest. Bo ven de 18 jaar mogen jeugdleden niet in een jeugdkorps aan concoursen meedoen. De voorzitter bracht de heer H. J. S. Bouwhuis met enkele waarderende wooi'den dank voor de uitstekende leiding van het jeugdkorps. Met de mededelingen, dat er in de toekomst mutaties in het senioren- korps zullen moeten plaatsvinden, met andere woorden, dat de ouderen zullen moeten plaats maken voor jongeren, sneed voorzitter Westerik een delicaat en teer punt aan. „Diri gent Fransen is een man van moder ne muziek en wij ouderen kunnen het ritme daarvan niet zo gemakkelijk meer volgen. Het gaat daarbij om het bestwil van IIMV. Deze zaak zal op zuiver menselijke basis worden benaderd en niemand kan nog weg lopen. Het zal in bijv. 5 jaar moeten groeien", aldus de heer Westerik. Het seniorenkorps zal niet groter dan 45 man kunnen zyn, dan kunnen partijen goed verdeeld worden. Iede re muzikant kost f 1000,aan uit monstering en instrumentarium. Uit de reacties van de oudere le den uit de vergadering bleek, dat men al van instrumenten verwisselt, als men er mee moet ophouden doet dat wel zeer. De muziek is een stuk van je leven geworden, maar in het belang van HMV zal men van het meespelen afstand doen, zo verklaar den enkelen. Enkele jonge leden von den, dat men niet te zakelijk moet zijn in deze. Men vormt samen een vereniging. „Wij zullen de zaak ook niet forceren, maar het gehalte var de muziek is nu eenmaal een belang rijke kwestie", verklaarde de voor zitter. De voorzitter huldigde de heer H. J. Pinkert, die zijn instrument aan de wilgen heeft gehangen, d.w.z. aan jongeren overgedragen. „Al uw kin deren zijn muzikant van HMV en wij zijn u dan ook zeer erkentelijk voor wat u voor HMV geweest bent in bij na vijftig jaar". Hij overhandigde de scheidende muzikant een boekenbon. Veertig jaar muzikant De heren G. J. Meijer en T. Nieu wenhuis ontvingen voor hun veertig jaar muzikant zijn zij musiceerden al voor de fusie der beide plaatselij ke korpsen, 25 jaar geleden een in goud uitgevoerd mouwembleem met lauwerkrans en ster. Joh. Pinkert 25 jaar muzikant zal de ster op zijn mouw ontvangen. Hij is vanaf zijn achtste jaar lid. Amusementsorkest Uitvoerig werd vervolgens gespro ken over de positie binnen de vereni ging van het amusementsorkest, dat gevormd is na opheffing van de Tiro- ler Kapel. Daarvoor- had men regels opgesteld, waax-uit blijkt, dat het o. met eventuele baten, uitstuitend zal opti-eden in het belang van de vei-- eniging, waarbij er voor gewaakt zal worden, dat men niet in conflict komt met de belangen van HMV of van het gi-ote orkest. „Er moet een goed samenspel zijn", zei voorzitter Westerik. Daarbij zal men zich hou den aan de bepalingen van het huis houdelijke xeglemeiii wat het optre den op zondag betreft. Tegen het verzorgen van dansmuziek hadden bestuur en vex-gadering geen zwaar, mits men niet zelf bals gaat ox-ganiseren. Naar aanleiding van een suggestie bij de rondvraag werd besloten het vervolg een voor- en een na jaarsvergadering te houden, ter voorbereiding van zomer- en winter seizoen. Het bestuur zal zich nader beraden over de suggestie een onderscheiding in te stellen bij het 25-, 40- en 50- jarig lidmaatschap. Het scheidende lid H. J. Pinkert sprak tenslotte nog een dankwoord en daax-mee kwam aan de 14 agenda- punten tellende vergadering een ein de. Zaterdag vanaf 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur: J. F. Sijtsema. Pastoriestraat 50, telef. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 13 maart en zondag 14 maartH. F. Steunenberg, Pastorie- straat 42. Holten, telef. 1433. van 18.00 tot 19.00 uur (alleen voor spoed gevallen). Zaterdag 13 maart en zondag 14 maart: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 2, telef. 1515. Vrijdag 12 maart t.e.m. zondag 14 maart: H. W. Goorman. Kolweg 52, telef. 1513 kern-meesters buiten de diensturen maandag 15 maart tot en met zondag 21 maart: J. Hof, Ko- zakkenstraat 19. telef. 1697. Aangifte gestorven dieren op zaterdag: van 9.00 tot 11.00 uur. aan het slacht huis, telef. 1318. De jeugd had grote belang stelling voor de postzegels. De brandweer werd dinsdagmor. gen om half elf gealarmeerd voor een binnenbrandje ten huize van de familie J. Aanstoot, Holterenkstraat 22. Waarschijnlijk door kortsluiting of ontregeling van het elektronisch systeem was brand ontstaan in een automatische wasmachine, die opge steld stond in de douchecel. De brandweer bluste het vuur met een droogpoederapparaat. Men had deu ren en ramen goed gesloten gehou den, zodat in de overige vertrekken van rook en stank geen nadelige ge volgen werden ondervonden. Het me chanisme van de wasmachine werd grondig vernield, zodat de schade aan de machine vrij groot zal zijn. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte: Noodlijdende gemeenten en per sonen. 10 uur Jongerendienst in het gebouw Irene. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. S. G. Bloem van Ommen. In beide diensten is de collecte voor het plaatselijk Maatschappelijk Werk en de Gezinsverzorging. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerkge bouw". R.K. Kerkdienst: 9.30 uur in het ge bouw Irene (Eucharistieviering). NIEUW HEETEN R.-K. kerk: Zaterdagavond 7.00 uur, zondagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10 uur ds. P. Lugtigheid. Extra collecte: Noodlijdende ge meenten en personen. OKKENBROEK Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. W. P. J. Osinga. 's Ochtends van 9.00 -10.00 uur op dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Elke morgen, behalve zaterdag, van 9-10 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker, b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beldman-Aanstoot. Twee mannen hebben zich zondag avond omstreeks half twaajf, door het uitbreken van een ruit van een achterdeur van de garage, toegang verschaft tot hei bedrijfs. en woon gedeelte van garage Rouwenhorst op de hoek van de Oranjestraat en de Rijssenseweg. Door het verbreken van het slot kwamen zij in het kan toor, waar laden werden opengebro ken en alles werd overhoop gehaald. Toen zij tot het woongedeelte wil den doordringen hoorde mevrouw Rouwenhorst die reeds eerder ge meend had lawaai in het gebouw te horen gerucht. Zy stond zelf op het punt naar bed te gaan en had het licht al uitgedaan. Zij riep haar zoon, die zich reeds ter ruste had begeven en die onmiddellijk naar be neden kwam. Door het roepen sloegen de beide Inbrekers op de vlucht. Met een auto die geruime tijd geparkeerd gestaah moet hebben op de parallelweg van de Rijssenseweg ter hoogte van de woning van de heer J. Warrink, ver dwenen zij, snel achteruitrijdend in de richting van de Kolweg. Het was een auto met brede achterlichten. De Rijkspolitie verzoekt degenen, die inlichtingen kunnen verstrekken om trent deze geparkeerde personenauto, zich met haar in verbinding te stel len. De buit van de inbrekers was niet groot. Zij hebben de inhoud van twee portemonnaies meegenomen. Hoe groot de inhoud was, kon de familie Rouwenhorst niet bij benadering zeg gen. Overdag: telef. 1352 (politiebureau). *s Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harmsel). Zaterdag 13 maart t.e.m. vrijdag 19 maart buiten de diensturen Electra: J. Kolkman, Gaardenstr. 13, telef. 1368. Gas: geen dienst. De bazaar ten bate van het gebouw Bethanië in Dijkerhoek, waaraan alle Dijkerhoekse verenigingen en tal van particulieren hun medewerking ver leenden, is een groot succes gewor den. Er heerste woensdagmiddag en -avond en donderdagavond een grote drukte in het gebouw, waar tal van attracties d-e mogelijkheid boden een financiële bijdrage te leveren voor de instandhouding en exploitatie van dit gebouw waar een groot deel van het Dijkerhoekse gemeenschapsleven De postzegelsliow van de Holtense Postzegel Club „H.P.C." zater dagmorgen door Burgemeester Mr. W. H. Enklaar, in de aula van de scholengemeenschap officieel geopend, is voor de organisatoren een ongekend succes geworden. Zeker 180 jeugdige postzegelverzamelaars en meer dan honderd ouderen hebben de show bezocht. Gedurende de gehele dag waren alle tafeltjes bezet met enthousiaste verzamelaars, die van de ge legenheid om te ruilen een optimaal gebruik maakten. Mr. Enklaar onthulde in zijn openingswoord, na daartoe uitgeno digd te zijn door de voorzitster van de „H.P.C.", mevr. M. Kaan- Verbeek, eens ook postzegels te hebben verzameld, maar deze in een moedeloze bui te hebben weggedaan, „omdat", zoals hij toen meende, „ze toch nooit allemaal bij elkaar te kunnen krijgen". Een daad, die hij tot op de dag van vandaag toch eigenlijk nog betreur de. Mede daarom was hij bijzonder verheugd geweest met het ver zoek deze show te openen, waaraan hij dan ook graag wilde vol doen. Met de wens, dat velen aan de uitnodiging om lid te worden van deze club, verklaarde hij de show daarop voor geopend. Met zijn echtgenote bezichtigde hij als eerste de in de zaal opgestelde kavels. Mevrouw Kaan zei in haar ope ningswoord tot de genodigden, waar onder de burgemeester en zijn echt genote dank te willen brengen aan de heren Den Adel en J. Hage- doorn, beiden uit Deventer en leden van de Postzegelvereniging Thomas sen en Drijver. De heer Den Adel hielp vijf jaar geleden de Holtense Postzegelclub bij haar oprichting. De heer Hagedoorn heeft het organisa tie-comité de afgelopen maanden met raad en daad bijgestaan om de show te doen slagen. Haar woorden vand ak aan de heer Hagedoox-n liet zij vergezeld gaan van een waarde bon. Samengang met andere hobby Verder bracht zij dank aan twee leden van het organisatiecomité in het bijzonder aan de heren J. J. ter Mull en H. Koopman, die veel werk gedaan hebben en eigen initiatieven ontplooid hebben voor de show. Zij prees zich gelukkig met de leden van de HCP voor wie het verzame len een vrijetijdsbesteding en een hob by is gebleven. „Dit komt onder meer tot uitdrukking", zo verklaar de zij in haar toelichting op de show, ..ir. de onderwerpen, waarop dé ver zameling zijn opgebouwd. Daaruit blijkt, dat dit veelal samengaat met een andere hobby, hetzij sport, die ren, bloemen, geschiedenis, ruimte vaart of wat dan ook, want de geva- rieex-dheid der onderwerpen is zeer groot. Met de oproep tot hen die nog geen lid zijn van HCP, dit nu te worden, besloot zijhaar inleidend woord en verzocht zij mr. Enklaar de show te willen openen. Om vijf uur 's middags kon de Holtense Postzegelclub op een uiter mate geslaagde show terrugzien en waren een achttal nieuwe leden inge schreven. Door de heer Ter Muil, zelf ee- verwoed verzamelaar, werden a een leuke attractie, zolang de voo raad strekte, aan de bezoekend» kinderen zakjes met postzegels uil gedeeld. zich afspeelt, elke zondag beginnen de met een kerkdienst. Hoe groot de netto-opbrengst is kon donderdag avond nog niet worden vastgesteld, maar voorzitter H. A. Schutte was dik tevreden met de grote opkomst. Hij leidde woensdagmiddag d3. C. C. Addink, hervormd predikant uit Holten, die de officiële opening ver richtte, met een kort woord in, waar na deze wees op de goede onderlinge verhoudingen en samenwerking, die er in Dijkerthoek heerst en op de lief de voor het gebouw Bethanië. Ds. Addink sprak de hoop uit, dat de ba zaar zou slagen en flinke baten zou opleveren. Daarna kón het publiek deelnemen aan de attracties, die waren opge steld, zoals schieten, biljarten, bal gooien, touwtrekkerij, flikkerlicht, 'n grabbelton voor de kinderen en het rad van avontuur. Daarvan werd een druk gebruik gemaakt. De dames hadden een stand ingericht van eigen gemaakte handwerken en textielgoe- deren. En verder kon men zijn dorst lessen met frisdranken, koffie, soep en werd er druk patat gebakken. De twee voetbalwedstrijden op de televisie vormden geen bezwaar om toch naar de bazaar te gaan, want de Fa. J. van Bruggen uit Holten had zowel een zwart-wit toestel als een kleuren-t.v. op een xtxstig plaats je in het gebouw opgesteld. De heer E. J. Kers zorgde op een perfecte manier voor de verlichting en het geluid. De heer J. Krikkink, voorzitter van de Zondagsschool, sloot de eerste avond met enkele mededelingen en een toepasselijk woord af_en voorzit ter Schutte bracht donderdagavond bij de sluiting van de bazaar, toen bijna alles verkocht was. de vereni gingen en alle medewerkers en me dewerksters dank voor hun enorme inspanning om de bazaar te doen sla gen. Hij dankte ook de Dijkerhoekse winkeliers en zakenlieden voor hun belangrijke bijdrasen in de vorm van priizen voor de attracties en derge lijke. Gevonden: zwart hondje, glacé handschoen, sjaal, zilverkleurige kettingen, huis sleutel, wieldop van auto, kinder schoudertas. Verloren: bos sleutels, blokfluit, suède schou. dertas, jongensbril, bruine portemon- naie met inhoud. Voorzitster mevr. M. Kaan. Verbeek overhandigt de burge meester een asbakje ingelegd met postzegels.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1