Vergadering Plattelandsvrouwen CENTRALE VERWARMING CHAUFFEUR fONNINK BEHANG ENORME PARTU Belangrijke winst voor Kalf sierman Voorlichtingsavond van landbouworganisaties Uitslagen en resultaten lagere senioren elftallen s.v. Holten Meester Brouwer sprak voor Plattelandsvrouwen Plezierige Carnavalsavond Hobbyhuis „Ge Bouwhal" ƒ80 - voordeel! Mr. Aantjes spreekt in Rijssen Sell i etweds t rijdei Holten ontvangt koploper O.S.V. Film- en denionstratieavond Biljartbond ..Ons Genoegen UITVOERING H.G.K. A rouwen wereld gebedsdag PJGO dammers wonnen in Diepen li eim EHBO GAAT DONATEURS WERVEN Land- en tuinbouw Flora en fauina in Twente ERBIU SCHOONMAAKSTER uitneem bare betonnen graanschuur METALU HOLTEN N.V. GRINDTEGELS MET MIJNKIEZEL EEN ERVAREN TRAILERCHAUFFEUR NEEM EEN PFAFF voor 145- EEN NETTE SECURE WERKSTER partij stro FIRMA RIJSSENSE GEBOUWEN SLOPERIJ jVlij dag 26 februari 1971 3 HOLTEN 2—TWENTE 2 1-0 Holten 2 heeft slechts met een goal I verschil kunnen winnen van het veel I lager geklasseerde Twente 2 uit Goor. Het ontbrak Holten aan een schutter. Driemaal belandde de bal na de I binnenkant van de paal weer 't veld I in. Na ongeveer een kwartier spelen I moest doelman Pasop het veld ver- I laten door een blessure aan de knie. I Hij werd uitstekend vervangen door Deijk. De gehele eerste helft heeft I zich afgespeeld op de helft van Twen- I te. De rust brak aan met 0-0. Na de rust dezelfde vertoning. Uit I een van de vele uitvallen scoorde S. Meinsma met een uitstekende kopbal 1-0. Holten kon verder gemakkelijk de voorsprong handhaven. Daar alle I concurrenten hun wedstrijd wonnen is de stand in de kopgroep als volgt: MVV 2 15-24; Holten 2 14-22; De Tuk kers 2 15-22; KOSC 2 15-21. Zondag a.s. speelt Holten 2 om half drie in Haarle, tegen het in degrada- tie verkerende Haarl. Boys 2. HOLTEN 3—ENTER 3 1-5 Zeer slechte wedstrijd, die we maar zo gauw mogelijk moeten vergeten. Het zat Holten 3 deze zondag ook he lemaal niet mée, want de ene go.-'-e kans na de andere ging verloren. En zo gebeurde het dan ook dat de ver dediging van Holten fouten ging ma ken waarvan Enter dankbaar gebruik maakte en alle geluk van de wereld had en zo werd de score gemakkelijk opgevoerd tot 0-5. Maar Holten wilde toch nog een doelpunt maken en deed dit ook via een strafschop wegens hands 1-5. Even later was het zelfs weer hands maar nu miste de speler de toegewezen strafschop, waarmee het einde kwam. Zondag 28 februari 1971 gaat Holten 3 naar SDOL 2 (Lut tenberg) om haar schutters de gele genheid te geven om eens flink te oefenen in het- doelpunten maken. Aanvang van deze wedstrijd 12 uur. Het vertrek is om 11.15 uur vanaf Smidsbeld. De opstelling is als volgt: G. J. Deijk, B. Paalman. A. B. Jansen, A. Eg- gink, G. G. Kwintenberg, A. II, Jongman, H. Biesters, J. H. KI. TVv- selink, T. Scheperman, D. J. Seco, G. Dikkers. P.s. er zullen nog 1 of 2 wis selspelers worden aangewezen! ENTER 4—HOLTEN 4 1-2 De Holtenaren hebben met deze uit- overwinning volledig revanche geno men op de 4-1 nederlaag in de thuis wedstrijd. De roodzwarten hadden in de invallers Bannink en .Jongman sterke aanwinsten. In de beginfase veroverde de thuisclub 'n voorsprong, door na een foutje in de Holtens-e-de- fensie onhoudbaar te scoren. Nog in de eerste helft kwam de gelijkmaker tot stand door Jongman die een hoge voorzet van rechts goed afrondde. Na de thee leek de thuisclub gevaarlijker te worden maar Holten verdedigde niet alleen goed maar kreeg door een veel beter veldspel mooie kansen. Tien minuten voor het einde viel de beslissing door een fraai doelpunt van D. Nijenhuis. A.s. zondag krijgt het vierde elftal koploper RKSV 2 op bezoek. In.deze vorm spelend kunnen de Rijssenaren op zware tegenstand rekenen van de Holtenarn. Op donderdag 4 maart wordt in 't Hervormd Centrum ..Sion" te Rijssen een openbare politieke vergadering gehouden door de AR-kiesverengin- gen van Rijssen en Enter. Mr. W. Aantjes, lid van de Tweede Kamer fractie zal spreken over het onder werp „Principiële achtergronden van de praktische politiek". De bijeen komst zal om 20 uur aanvangen. Bij de door de Schietvereniging „De Eendracht" in het afgelopen weekend en dinsdagavond in zaal „Vosman" om het clubkampioenschap .gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaald: GROEP A: 1. H. J. Nekkers 132 pnt; 2. B. Brinkman 125 pnt; 3. G. Jansen 122 pnt; 4. G, Schuppert 121 pnt; 5. J. ten Hove 117 pnt; 6. J. Haan 112 pnt; 7. .J, A. Aanstoot 106 pnt; 8. B. J. Oplaat 95 pnt; 9. J. van Asselt 90 pnt. GROEP B: 1. J, Sluiter 119 pnt; 2. G. Koopman 117 pnt; 3. G. J. Aaftink 112 pnt; 4. J. Bouwhuis 107 pnt: 5. D. J. Nijendijk 84 pnt; 6. J. H. Brinks 78 pnt. GROEP C: 1. D. Jansen 119 pnt; 2. A. J. Bos 103 pnt; 3. A. Pekkeriet 92 pnt; 4. F. J. Sluiter 86 pnt. Dinsdagavond: GROEP A: 1. B. Brinkman 128 pnt; 2. II. J. Nekkers 122 pnt; 3. J. ten Ho ve 119 pnt; 4, G. Schuppert 115 pnt; 5. G. Jansen 113 pnt; 6. H. Paalman 109 pnt; 7. G. Tuitert 103 pnt; 8. J. Haan 100 pnt. i 110 pnt; JBouw- 96 pnt; 5. Nijendijk GROEP B: 1. G. Koopmai 2. G. J. Aaftink 99 pnt; 3. huis 98 pnt: 4. J. H. Brinks A. Bieleman 93 pnt; 6. D. J 85 pnt. GROEP C: 1. G. J. Paalman 95 pnt; 2. A. Pekkeriet 85 pnt: 3. F. J. Sluiter 83 pnt. Er staat een belangrijke ontmoe ting op het programma, Holten ont vangt nl. a.s. zondag koploper O.S.V., die tot nu toe nog maar een keer verslagen werd. De kans dat dit ook zondag zal gebeuren zit er wel een beetje in. want de rood-zwarten zul- len zeker alles op alles zetten om een zo goed mogelijk resultaat te beha len. Vooral omdat zij weten dat de gasten ook kunnen falen, maar dan moet wel de gehele supporterssChare aanwezig zijn om hun favorieten ter dege aan te moedigen. Men verzuime dus niet zondagmiddag in het Sport- dal aanwezig te zijn. De opstelling is als vplgt: Doel: Breukink, a. B. Aanstoot, Paalman, Markvoort, Brands: midden: Belt man, Keizer, Reilink; voor: Vene klaas, Broersma, Knapen. Reserves: Spakman, Dikkers en Deijk. De uitslagen en standen zijn na zon dag als volgt: VIERDE KLASSE B LangeveenOSV 0-5 TVC—Reutum 0-3 Rood ZwartNijverdal 1-4 La PremièreDe Tukkers 1-1 EnterHector 0-0 14 11 2 1 24 27-14 14 7 5 2 19 24-12 OSV Hector Holten De Tukkers Rood Zwart Reutum Enter Langeveen La Première Nijverdal TVC 2 5 16 20-11 19-12 21-18 20-22 17-17 15-35 21-25 13-26 7-21 14 7 2 5 16 14 5 5 4 15 14 6 3 5 15 15 4 6 5 14 15 4 4 7 .1,2 15 4 3 8 11 14 2 5 7 9 15 2 4 9 8 Donderdag 18 februari j.l. hielden, de Holtense plattelandsvrouwen hun eerste bijeenkomst in het. nieuwe verenigingsjaar. Deze avond besprak de heer H. Kolk, hoofd lagere land bouwschool te Laren. het boek „Land van zon en wijn" van Wil den Hollander-Bonder. Spreker vertelde welke mooeilijkheden dit Nederlands gezin in. Frankrijk moest overwinnen ook al omdat geen van tweeën de Franse taal meester was, Hoe moei lijk het was om later een boerderij te kopen. Doch daar stond tegen over, toen verschillende moeilijkhe den overwonnenwaren, er voor dit Nederlandse emigrantengezin ook de zon doorbrak. Hieraan voorafgaande werd het huishoudelijk gedeelte be handeld en het bestuur aan de leden voorgesteld. In de bestuursfunctie's is na de jaarvergadering een wijzi ging gekomen. Mevrouw li, Robers-Sprokkereef hanteert nu de voorzittershamer, zij leidde deze avond ook reeds de ver gadering. Het secretariaat is nu ge vestigd bij mevr. II. J. Harmsen- Klein Winkel. De verdere verdeling is als volgt: mevr. M. Arfman-Slui- ter, vice presidente, mevr D. Vin cent-Bronsvoort, vice secretaresse, mevr. A. ter Harmsel-Aaftink. pen- ningmeesteresse; mevr. B. Keuter- man-Boode vice pennmgmeesteres- se en mevr. D. Dikkers-Rensen lid bestuur. De plannen voor de komen de maanden werden bekend gemaakt. In maart komt de heer H. Wisselink vertellen wat er zoal in Overijssel gebeurt c'en en ander toegelicht met 'filmopnamen. De heer Hoeve zal in april de betekenis van de achternamen bespreken en voor mei staat er een excursie naar het Kloo ster Sion op het programma. Verder kon men zich deze avond opgeven Voor provinciale en regiona le evenementen, o.a. 19 maart kle; dingshow te Delden, 25 maart be spreking van "de Johannes Passion te Nijverdal en een bezoek aan het: mu- De Holtense Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" organiseert in sa menwerking met de firma's Ruis te Holten en „Albatros" op donderdag 4 maart a.s. een film- en demonstra tieavond voor leden en belangstellen den voor de hengelstport in zaal „Amicitia". Toegang vrij. aanvang 20 uur. De huis aan huiscollecte die' gehou den werd ten bate van het fonds „Draagt elkanders Lasten" (D.E.L.) heeft opgebracht f 866,84. Het plaatse lijk Comité dankt allen die gaven en hen die met de collectebus rondgin gen. HOLTEN Zoals men dezer dagen reeds kon lezen is de beslissing in de hoofdklasse, wat betreft het kam pioenschap, gevallen van de biljart bond „Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken. Het Raaller MKV be haalde via een 8-0 overwinning op KOT 1 uit Nijverdal de zo fel begeer de titel. Wat betreft de laatste plaats zijn we ook in een beslissend stadium gekomen, want hoewel het Nijver- dalse NBC nog een wedstrijd voor de boeg heeft zal het er niet meer in slagen zijn laatste plaats over te doen aan Spekhorst 1 uit. Rijssen. Deze week speelden de beide ploegen in Nijverdal tegen elkaar met 4-4 gelijk. De Tonne 1 uit Hellendoorn wist zich op de vierde plaats te hand haven via een knappe 6-2 overwin ning bij Bolscher 1 in Enter. Bij de ontmoeting VIOS 1 (Rijssen)—Dreye- rink 1 (Enter) werden de punten ge deeld (4-4). De beste partij in dc hoofdklasse kwam op naam van de heer L. Webbink van De Tonne 1 die voor zijn partij van 125 caramboles slechts 14 beurten nodig had. me' daarbij een fraaie serie van 51 Behalve de hoofdklassers, die hun laatste wedstrijdweek jngaan. moe ten de overige klassen oog ruim acht weken spelen eer hun competitie is beëindigd. Zo zien we momenteel in de eerste klasse een enorme strijd aan de top van de ranglijst. Het eerste viertal van Kalfsterman uit Holten gaat hier aan de leiding via een 6-2 zege op VOG 1 uit Rijssen. Hierachter komen direct de viertallen van Vloedgraven 1 uit Luttenberg en Hel Anker 1 uil Holten, die beide evenveel punten hebben als de koploper, maar een wedstrijd meer hebben gespeeld Deze week speelde Vloedgraven met 4-4 gelijk tegen Lierinck 1 uit Haarle en Het Anker kreeg in Hellendoorn met 6-2 klop van I-IBC 1, zodat hel voor koploper Kalfsterman een gun stige week was. Overige uitslagen in de eerste klas se: De Ster I (Hellendoorn)Jansen 1 (Holten) 4-4. NBC 2 (Nijverdal) D« Poppe 1 (Nijverdal) 2-6, MKV 2 (Raalte)De Budde 1 (Nijverdal) 4-4. De beste partij in de eerste klasse kwam op naam van de heer A. Kor- beld van De Budde 1. die voor zijn partij van 100 caramboles slechts 9 beurten nodig had. Ook in de tweede klasse heeft de competitie een zeer spannend ver loop. Via een 53 overwinning op Jansen 2 in Holten blijft Oudelaar 1 uit Nijverdal hier lijstaanvoerder, maar wordt op de voet gevolgd door De Sport 1 uit Wierden; Kalfsterman 2 uit Hollen en KOT 2 uil Nijverdal. Deze week wonnen De Sport en Kalf sterman hun wedstrijden met 6-2 van respectievelijk De Ster 2 uit Hellen doorn en De Poppe 2 uit Nijverdal. Het Nijverdalse KOT moest met een puntenverdeling (4-4) genoegen ne men in de wedstrijd tegen Spekhorst 2. Overige uitslagen in de tweede klasse: Bolscher 2 (Enter)OBK 1 (Nijverdal). De Budde 2 (Nijverdal) HBC 2 (Hellendoorn) 5-3. Door een 8-0 overwinning thuis te gen Kalfsterman 3 blijft Roelofs 1 uit Nijverdal aan de leiding in de derde klasse. Met een achterstand van 6 matchpuriten volgt dan VOG 2 ui) Rijssen dat ook met 8-0 won van Jansen 2 uit. Holten. Overige uitslagen in de derde klas se: Ilel Anker 2 (Hollen)—MKV 3 (Raalte) 5-3, T.ierinck 2 (Haarle)— KOT 3 (Nijverdal) 8-0, De Poppe 3 (Nijverd.il)De Tonne 2 (Hellen doorn) 3-5. In de vierde klasse zal er wel nie mand meer in slagen om Dreyerink 2 uit Enter nog van de eerste plaats te verstoten, want de ploeg heeft door de 5-3 overwinning die men deze week behaalde op OBK 1 uit Nijver dal een voorsprong genomen van 20 matchpunien op De Ster 3 uit Hellen doorn. dat een 8-0 overwinning boekte op MKV 4 uit Raalte. Overige uitslagen in de vierde klasse: Oudelaar 2 (Nijverdal) Vloedgraven 2 (Luttenberg) 6-2, Kalf sterman 4 (Holten)De Sport 2 (Wierden) 4-4 en Spekhorst 3 (Rijs- sen)Bergzicht 1 (Lemele) 0-8. seum „De drie Haringen"' te Deven ter op drie middagen in april. Staan de de vergadering gaven zich voor bovengenoemde evenementen een aantal dames op. Mevr. Robers maakte de aanwezigen deelgenoot van het gebeuren rond het 40-jarig jubileum van de Provinciale bond en het 100-jarig bestaan van de O.L.M. Deze feestelijkheden zullen plaats vinden in de derde week van juli te Zwolle. De leden die wekelijks het Overijssels Landbouwblad ontvan gen, worden vanaf begin januari geïnformeerd via een schrijven door de heer Krol op de binnenkant van het schutblad. Het bestuur kwam met het voorstel het jaarlijks reisje te plannen in de derde week van ju li om per groep deze feeslelijkheden mee te maken. Gezien de precaire toestand van de provinciale kas werd voorgesteld om f 1,per lid uit de plaatselijke kas te nemen om, aldus de presiden te, mee te werken de provinciale af deling een schuldvrij 41ste jaar in te laten gaan. Hel was al bij half elf toen mevr. Robers deze druk be zochte vergadering sloot. Geschiedenis over Hollen in vogelvlucht Woensdagavond kwam de afd. DIJ- kerhock van de Ned. Kond van Plat telandsvrouwen voor de eerste keer onder voorzitterschap van mevr. A. Kroon-Pasman samen in café „Het Bonte Paard". Mevr. Kroon heette alle aanwezigen welkom: in 't bijzon der de heer B. H. Brouwer, hoofd van de Dorpsschool te Holten, die over de geschiedenis van die plaats zou ver tellen. Na enige mededelingen van huis houdelijke aard gaf mevr. Kroon het woord aan de' heer Brouwer die in vogelvlucht de geschiedenis van Hol ten van de ijstijd af tot héden door liep onder het vertonen van door hem, zelf vervaardigde' dia's. Na de pauze kwamen de laatste honderd jaar aan de beurt. Lemen huisjes, oude water putten, kt'ien vloertjes. Van deze overblijfselen uit vroeger tijden had de heer Brouwer prachtige dia's ge maakt. Zo ook van de natuur met bloeiende struiken en planten. Dat de dames in het bijzonder genoten van die dia's waarop oude bekenden voor kwamen spreekt vanzelf. Mevrouw Kroon kon dan ook na mens allen aan het eind van de avond de heer Brouwer onder het aanbieden van een attentie hartelijk danken voor hetgeen verteld en vertoond werd. Daarna kreeg het lid mevr. M. Reij link-Kers gelegenheid" in het kort. een en ander mee te delen ovc-r haar ver schillende activiteiten. Zo zit zij na mens de Dijkerhoekse afd. in de com missie van Toezicht op de Holtense Huishoudschool die indertijd is opge richt door de OLM. Verder is zij lid van de contact-commisssie ruilverka veling welke commissie het contact moet onderhouden tussen de ingelan den en de ruilverkavelingcommissie. Zij is verder vrijwillig medewerkster van de Bond van Plattelandsvrouwen in Overijssel en geeft als zodanig voorlichting o.m. bij de Teleaccursus „Onze landbouw nu en straks". Mevr. Kroon dankte mevr. Reijlink voor haar causerie. Voor het organi seren van het jaarlijks uitstapje stel den zich beschikbaar de dames R. Jansen-Bronsvooi A.Pinkert-Kolman en D. Rensen-Podt. Hollens Gemengd Koor (dir. de heer J. K. Warmink te Goor) en het Kin derkoor van „H.G.K." (dir. mevr. Spaan - Scheels te Almelo) geven za terdagavond in zaal „Amicitia" hun jaarlijkse uitvoering deze keer met m- icwerking van het Gem. Koor „Concordia" te Barchem, het Gem. koor „Irene" te Epse en het Goors Mannenkoor. Het programma dat in totaal bijna 20 nummers telt, brengt elk koor een keer op het podium. Van de nummers die gezongen worden noemen we: Domine salvam fae Re- gina nostram. Deutsche Messe van Frans Schubert. Serenade van een Landsknecht. Het kinderkoor zal met pianobegeleiding van de heer H. Scheele een drietal leuke wijsjes zin gen. Het Goors Mannenkoor zal o.a. ten gehore brengen „Jacherchor" van Von Weber en „Die zwölf Rau- ber" van Imjalof. Al met al een pro gramma dat de belangstelling van zeer velen verdient. Op vrijdag 5 maart a.s. 's avonds om 8 uur zal in het gebouw „Irene" een gebedsdienst worden gehouden in verband met de Vrouwen-wereld gebedsdag. De liturgie voor deze dienst heeft als thema „Nieuwe men sen voor een nieuwe tijd" en werd gemaakt door Joyce Bacley van het eiland Jamaica in de Caraïbische Zee. Hartelijk wekken wij alle vrou wen. oudere en jongere, op om met elkaar te getuigen en deze dienst bij te wonen. Liturgieën zijn aan de zaal verkrijgbaar. Dinsdagavond 23 februari jl. hiel den de gezamenlijke landbouworga nisaties t.w. afd. OLM, CBTB en Ver. voor Bedrijfsvoorlichting een geslaagde voorlichtingsavond in ho tel Hoilermiui- De heer Hm. Landeweerd leidde als eerste spreker in de theer A. J. Paskamp, bedrijfsdeskundige van hel Consulentschap Rundveehouderij te Hengelo (O.) Paskamp behandelde de ontwik kelingsmogelijkheden in de rundvee houderij. Hij noemde vier belangrij ke factoren: 1. Het aantal melkkoeien per h.a. 2. De produktie per koe. 3. Het aantal stuks jongvee per koe. 4. De afkalfdata. Bij onderzoek aan de hand van veel boekhoudgegevens is wel gebleken dat naarmate de veebezetting per ha grasland toeneemt net saldo per ha ook toeneemt, aldus de heer Pas kamp. Vervolgens maakte hij de aan wezigen duidelijk dat in 't. algemeen een hoge melkproduktie per koe een hoger saldo geefl, mits dit niet ab normaal veel krachtvoer 'kost; Bij onderzoek is ook gebleken dal de opfok van jongvèe een dure zaak is en daarom het in het algemeen voordelig is niet meer jongvee aan te houden dan nodig is voor vervan ging van de uitstoot veestapel: Uit zonderingen zijn hier wanneer het bijzonder hoogwaardig fokvee be treft, dat een hoge prijs opbrengt en bij ongunstige ligging van de grond. De heer Paskamp bracht hier de centrale kalveropfok ter sprake waar het voor sommige bedrijven aantrekkelijk is om de kalveren uit te besteden. In O.-Overijssel zijn er thans twee bedrijven waar de kalveren centraal worden opgefokt. En een derde be drijf heeft, zich beschikbaar gesteld. Ook de afkalfdata noemde de heer Paskamp belangrijk. Ook in verband met de schommeling in melkprijs en kalverprijs. Aan de hand van berekeningen ge baseerd op gegevens van de laatste drie jaar toonde spreker aan dat het \oogste saldo per koe lig: bij de afka ven in de maanden september tot December. En het laagste saldo van januari tot april. Er volgde eén geanimeerde discus sie na deze inleiding en wel speciaal over de centrale kalveropfok. En de ruwvoeder aankoop o.a. het gewas snijmais. Na' de pauze ki-eeg de heer G. H. Herberst specialist melkwinning van het Consulentschap Rundveehoude rij te Hengelo het woord. Spreker be handelde in het kort de voorgeschie denis van het machinaal melken. Momenteel worden pl.m. 95 pet. dei- koeien machinaal gemolken. We zit ten nu in de tijd van de opkomst van de melkleiding. zowel in grupstal als doorloopmelkstal. En daarnaast de komst van het kanmelken. Momenteel zijn er in Overijssel 1000 mclkleidingen en op 400 be drijven wordt in dc tank gemolken. Achtereenvolgens besprak de heer Herbers de melkleiding op de grup- HOLTEN De PJGO-afdeling Hol ten. damde op dinsdag 23 februari in competitieverband tegen de PJGO-af deling Diepehheim en won verdiens telijk met 16-4. De individuele uitsla gen zijn: J. Reurink—A. Jansen 0-2; II. Meutstege jonkh. O. van Coe- verden 0-2: G. Meutstege A. Schip pers 2-0: H. Kremers E. Krikktnk 0-2; B. Meutstege B. .1. Markvoort 0-2; J. Boonk L. M. Rensen 0-2; A. Bouwmeester G..W. Nijland 2-0; G. Boeze F. Schippers 0-2; II. Vedders E. Struik 0-2; G. Wormgoor J. Robers 0-2. stal, o.a. de mogelijkheden van ar- beidsverlichting. methoden van mel ken, gebruikte materialen en het rei nigen. Daarna melkleiding in door loop melkstallen de voor- en nadelen van hoog en laag liggende leiding, de opkomst van de melkmeetglazen hierbij en de melkstroommeter, zo dat men gemakkelijk kan zien wan neer de koe uit is. Wat betreft het. tcinkmelken merkte de heer Herberg öp dat op de grotere bedrijven met een flink aantal koeien dit een wel kome arbeidsverlichting betekent daar men minder gebonden is aan zeer vroege melktijden 's morgens. Bij meer dan 100.000 lt. zet de „Co- bereo" in deze omgeving de melk tank gratis neer, maar volgens bere kening zijn de bijkomende kosten, zo als melklokaal. stroomverbruik, rei nigingsmiddelen enz. f 0.45 per 100 kg melk. Ook 'na deze inleiding kwamen ver schillende vragen, die tot tevreden heid werden beantwoord. Zoals u wel bekend mag zijn helpt de E.H.B.O. op vele plaatsen bij kleine en grote ongevallen. In ons dorp zijn daartoe op verschillende plaatsen verbandposten ingericht, waar een complete vt'i'bandtrommel aanwezig is. De opleiding voor het. E.H.B.O. di ploma geschiedt in het Groene Kruis gebouw onder leiding van dokter J. I". Sijtsema niet aanschaffen en ver vangen van diverse materialen zijn grote bedragen gemoeid. Al deze kosten kunnen niet door de leden worden opgebracht. Daar om doen wij een beroep op de inge zetenen zich als donateur op te ge- yen. Minimun contributie f 2,50 per jaar-. In de loop van de maand maart 1971 zal een van onze leden u Nbe- zoeken. Bestuur E.H.B.O. afd. Holten. IS DE MINERALE VOORZIENING IN ORDE? Iedere veehouder weet van hoe groot belang het is dat zijn vee re gelmatig de beschikking krijgt over de nodige mineralen. Hij kan deze mineralen geven in de vorm van extra krachtvoer, maar dit kost veel geld. Veel economischer is het dan ook het vee groenvoer te verstrekken, waarin deze mineralen aanwezig zijn. Bij de keuze van de bemesting kan hiermede rekening worden ge houden. Een bemesting in d< Thomasmeel verrijkt c daardoor het hieerva groenvoor (gras, hooi) ,orm van grond én gewonnen niet alleen met fosforzuur. maar ook met kalk, magnesium en sporenelementen. Klavers en kruiden bevatten meer mineralen dan de grassen. Stimu leert men nu de groei van klavers en kruiden, dan zal de mineralen- voorziening van het rundvee wor- worden verbeterd, wat de gezond en de produktie van de dieren ten gooede komt. Een regelmatige be mesting met slakkenmeel bevordert de groei van klavers en kruiden. De plaatselijke afdeling van de PJ GO „Jong Holten" hield dinsdag avond in café „Kalfsterman" een le denvergadering onder leiding van voorzit. Reijlink die zich in zijn woord van welkom in 't bijzonder richtte lot de heer D. M. Semler en de heer G. S. E. Vegter. De heer Semler vertoonde hierna een aantal prachtige kleurendia's over de flora en de faune in Twente waar bij het voornamelijk ging over plan ten en vogels van vroeger en die vogels en planten die nu zeldzaam zijn. De oorzaak van het steeds zeldza mer worden zijn: luchtvervuiling, waterverontreiniging, chemische be strijdingsmiddelen. droogte en de mens. De prachtige dia's werden ge nomen in de omgeving van Hengelo, Haaksbergen. Denekamp en Marke- lo. In zijn slotwoord deelde de voorzit ter nog mede dat de jaarlijkse ont spanningsavonden* op 13 en 14 maart gehouden zullen worden in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. De Holtense Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" hield zaterdag avond in Amicitia haar 3e carna valsavond, dit keer als onderdanen van Prins ..Albert van de Oale B<k- ke". Het werd een bijzonder gezelli ge en goed geslaagde avond, die tot in de kleine uurtjes duurde. Prins Albert sprak in zijn openings speech zijn volk toe. Hij ridderde vervolgens de heer H. .J. S. Bouw huis als leider van de zestien man sterke Tiroler Kappel van de mu ziekvereniging „H.M.V." en o.a. Di- nant Pasop befaamd keeper van de Holtense voetbalvereniging. Vervol gens verleende hij het nieuwe lid van de Raad van Elf. de heer .Jo- han van Geenhuizen het woord, die met een zeer gewaardeerde speech, de huidige gemeentepolitiek nog met veel succes om de hoek liet kijken. Hij stelde daarin voor het nieuwbouwplan „De Haar" in de toekomst „De Sahara" te noemen, zulks in navolging van het Kolplan Oost. dat door de bevolking als „Het Zwarte Woud" werd betiteld. Dorpsveldwachter Bromsnor de heer J. Oosterkamp) vermaakte de aanwezigen met zijn ervaringen in nachtelijk Holten. Prijzen voor de best gecoslumeerden gingen deze keer naar „De drie musketiers" (de heren Van den Berg Meerman en Schuppert) en „Zuster en dokter", de heren Nijland en Leusveld, de heer en mevrouw Bergsma en me vrouw Oostlander. Opmerkelijk is. dat er aan de costuums elk jaar meer zorg wordt besteed. Voor som migen kwam ook deze keer het ein de van dit carnavalsfeest nog weer te vroeg. Wij vragen een voor het schoonhouden van ons kan toor voor een uur per dag gedurende 5 dagen per week. Sollicitaties schriftelijk te richten aan ons adres. Oranjestraat 9 Holten Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Te koop een in goede staat verkerende en STOOKHUIS, staande Beuseberg 50, voorheen Erve Schoneveld. Brieven inleveren vór donderdag 4 maart a.s. te 20.30 uur. firma Paalman Tempelman DIJKERHOEK 24a HOLTEN VOOR AANLEG VRAAGT VRIJBLIJVEND OFFERTE Pannenbakkersstraat 2, telefoon 1818 Gevraagd T ransportbedrijf J. OOLBEKKINK KOI.WKG 24 TELEFOON 1256 ZOJUIST ONTVANGEN: PRACHTIGE GEWASSEN Ook te leveren in zwart. Prachtig effect in combinatie. Zeer laag in prijs. Pannebakkersstraat 14 Telefoon 1700 GEVRAAGD voor zo spoedig mogelijk: Int. transportbedrijf Firma A. Muller Zn. Larenseweg 48 Holten Telefoon 05483 - 1445 of 1320 AANBIEDING Tijdelijk van J 495, PROFITEERT NU MEUBELCENTRUM voor 1 of 2 halve dagen per week en een SECUUR MEISJE voor hulp in de huishouding, eventueel om opgeleid te worden voor serveerster. Graag aanbieding aan: Berghotel „De Dieken" HOLTERBERG 71. Te koop gevr. gehele of gedeelten van: rollen oud linnen, kabinet- ter^, kasten, kisten, tafels, schilderijen, klokken, hor loges, letterdoeken, wand en vloertegels, bijbels, goud. zilver, koper, tin, kerkboeken, vazen, ser viesgoed, alle voorwerpen van kristal enz. Brieven of bericht aan: „DE PANNE", Borkeld 46a te Holten. Te huur voor LERARES: grote zonnige kamer c.v. - eigen ingang Telef. 05483- 1243. Te koop: 3 GASKACHELS J. HULSHOF Bessinkpasstraat 10 Telefoon 1957 Te koop: Hakkert Beuseberg 64. SIMCA1301 Maak aan proafrit bij: Garage Schuppert Oranjestraat 28- HOLTEX Tel. 05483 - 1363 VOORDELIGE AANBIEDING vanaf 1 gulden per rol. Meijerink's Schildersbedr. Waardenborchstraat 8 Telefoon 1790 TWEEDEHANDS PLANKEN - BAL KEN - DEUREN - RAMEN PLASTIC DAKGOTEN - GOLFPLA TEN - ONDULINE GOLFPLATEN enz. BRAAKMANSDIJK RIJSSEN TELEFOON 05480-2298-2116

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3