UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT organiseert excursie Discussie over catechisatie, doop en kerkdienst Mans Pasop nam afscheid van „Universal DRUGS: beladen onderwerp Werkweek Huishoudschool De Noordenbarg" in Arnhem U Vrijdag iff" februari 1971 Jaargang 23 - no. 7 ÓNZE AGENDA Data om te noteren Medische dienst WEEKENDDIENST TANDARTSEN DIERENARTSEN rersüï&m KERKDIENSTEN Bouw mortuarium nog niet rond Huurprijs van garages in de Haar te hoog maar bouw gaat wel door. Voorzichtig zijn met de Beuseberg H.P.C. houdt postzegelshow Mooie opbrengst BURGERLIJKE STAND Officiële publicatie rijstelling UITLOTING OBLIGATIE-LENING 1971 Waarschuwing Van de Redactie Spreekuur Maatschappelijk Werker Gezinsverzorgin g Stori ngsdienst G.E.B. Wachtdienst slachthuis It" A vmiri TjTNG Gevonden en Verloren HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 5,per half jaar, f 10,per jaar Uitgave van de Stichting ..Hollens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 1234 Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Administratie: Gaardenstraat 17. Tel. 1533 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad VRIJDAG 26 FEBRUARI 10.45 uur: Jaarfeest Geref. Jeugd GJV-clubs in gebouw Rehoboth. 20.00 uur Concert 'HMV' met jeugd orkest en amusementsorkest in zaal ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. 20.00 uur: Gemeenteavond Hervorm de Gemeente in het gebouw Irene met Forum! ZATERDAG 27 FEBRUARI 19.30 uur: Zangersavond HGK met kinderkoor, Goors Mannenkoor en gemengde koren in Amicitia. MAANDAG 1 MAART Aanvang verkoop loten 602e Staatslo terij (zie adv.). 19.30 uur: EHBO-wedstrijd Kring Deventer in hotel „Vosman". WOENSDAG 3 MAART 20.0 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in gebouw „Bethanië". Bespreking voorberei ding bazaar 10 maart a.s. DONDERDAG 4 MAART 20.00 uur: Filmavond „De Rietvoorn" in „Amicitia" (zie ber.). I 20.00 uur: Forumavond NVV-CNV- NKV in de foyer van de Schouw burg te Deventer. VRIJDAG 5 MAART 20.00 uur: Ledenvergadering afdeling Holten van de VOO in zaal Vosman. Kees Bos vertoont natuurfilm over ,Het dierenleven op de Holterberg'. 20.00 uur: Vrouwenwereldgebedsdag in het gebouw Irene. ZATERDAG 6 MAART 10.00-17.00 uur: Postzegelshow ,HPC' in de aula van de Schol-:*;gemeen schap. MAANDAG 8 MAART 19.45 uur: Jaarvergadering Chr. Kleuterschool in het Schoolgebouw aan de Schoolstraat. 19.30 uur: Jaarvergadering muziek vereniging „HMV" in café Kalf- sterman. 20.00 uur: Ruilavond postzegelclub „HPC" in hotel Holterman. WOENSDAG 10 MAART 14.00-17.00 uur en van 10.00-22.00 uur: Grote bazaar in gebouw .Bethanië' te Dijkerhoek. DONDERDAG 11 MAART 19.00-22.00 uur: Grote bazaar in ge- f bouw „Bethanië" te Dijkerhoek. VRIJDAG 12 MAART 19.45 uur: Openbare vergadering van de Chr. Hist. Kiesvereniging in zaal Vosman. Spreker mr. W. Scholten, lid Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal voor de C.H.U. ZATERDAG 13 MAART 20.00 uur: Ontspanningsavond PJGO in 't Bonte Paard te Dijkerhoek. MAANDAG 15 MAART 20.00 uur: Jaarvergadering VVV .Hol tens Belang' in hotel „Holterman". WOENSDAG 17 MAART 20.00 uur: Bijeenkomst van de efde- ling Dijkerhoek van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in ca fé ,,'t Bonte Paard". DONDERDAG 18 MAART 19.45 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw „Reho both". Haarverzorging met een pruikenshow door kapsalon „Ele gant". Belangstellenden hartelijk welkom. VRIJDAG 19 MAART 19.45 uur: Ledenvergadering van de School met de Bijbel in de hal van de school. ZATERDAG 20 MAART 20.00 uur: Ontspanningsavond PJGO in 't Bonte Paard te Dijkerhoek. WOENSDAG 21 APRIL 20.00 uur: Bijeenkomst van de afde ling Dijkerhoek van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in café ,,'t Bonte Paard". Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, telef. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 27 febr. en zondag, 28 fe bruari J. v.d. Enk, Burg. v.d. Berg- plein 33, Wierden, tel. 05496 - 1634, van 18.00 - 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 27 febr. en zondag 28 febr. W. C. C. Wamelink, Schepenenstr. en, telefoon 2004. Ter gelegenheid van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 24 februari heeft Mans Pasop zijn directie en perso7ieel een afscheidsfeetje aangeboden. Het echtpaar Pasop werd door het gehele Universal-personeel op een met dennengroen en bal lonnen versierde vrachtwagen van zijn woning aan de Schepenen straat afgehaald. Onder het geloei van luchthoorns en sirenes maakte de wagen een rondrit over de Kol. Bij garage Schuppert werd even gestopt om te tankenf', waar chef D. J. Schooien zijn felicitaties vergezeld deed gaan van een cadeau voor Mans en bloemen voor diens vrouw. In de montagehal van Machinefa briek „Universal", waar ook voor 'n sfeervolle aankleding was gezorgd werden het echtpaar Pasop en de ge nodigden welkom geheten door de voorzitter van de personeelsvereni ging de heer J. Nikkels. Als eerste spreker schilderde de heer H. Klein Velderman, directeur van het bedrijf, de periode die Mans bij hem werk zaam is geweest. De herinneringen die werden opgehaald maakten de lachspieren danig los. In 1948 kwam Mans in dienst als „vertegenwoordi ger" die met paard en wagen de boer op ging om gaas, prikkeldraad, ge reedschappen e.d. aan de man te brengen. Na deze commerciële aktiviteiten werd hij „Manusje van alles" en werd in die hoedanigheid al spoedig belast met de aflevering en montage van sneeuwploegen. Toen bij „Universal" een eigen vrachtwagen werd aange schaft werd Mans daarop chauffeur. De heer Klein Velderman prees zijn scheidende medewerker voor de wijze waarop hij ondanks het gemis aan technische kennis steeds zorgde dat de af te leveren apparatuur goe'd in bedrijf werd gesteld. Ook de buitenlandse reizen van Pasop werden niet vergeten. On danks het feit dat hij geen vreemde talen beheerste kwam hij steeds waar hij wezen moest en weer veilig in Hol ten terug. Als waardering voor de verrichte diensten, betoonde ijver en trouw overhandigde de heer Klein HOLTEN Ned. Herv. kerk: 9.00 uur ds. P. Lugtigheid, 10.30 uur ds. P. Lugtig heid (Gezinsdienst en bed. II. Doop met medewerking Herv. kerkkoor en leerlingen zondagsschool). Extra collecte: Voorjaars-Zendings- collecte. 10.00 uur Jongerendienst in Irene. Ger. kerk: 9.30 en 3.00 uur ds. S. G. Bloem van Ommen. In beide dien sten is de ene collecte voor Geestelij ke verzorging van de schippers en de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 uur in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk. Zaterdagavond 7 uur zon dagmorgen 8.00 en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië 10.00 u. ds. C. C. Addink. OKKENBROEK 10 uur ds. W. P. J. Osinga. collecte voor de Kerkvoogdij. In de romantische sfeer van de jeugdsociëteit „de Schure" ge dempt licht, zittend in een kring op kussens enz. hield de heer H. Traanman, verbonden aan het consultatiebureau voor alcohol en drugs te Enschede, vrijdagavond een inleiding over „Drugs", een zoals hij het noemde zeer beladen onderwerp, dat men zeer verschillend kan benaderen. De roep om 't probleem „drugs" is zo groot, dat men nog nauwelijks weet hoe men het in al zijn facetten moet aanpakken. Het is een onderwerp, dat bijzonder „in" is niet alleen bij jeugdgroepen, vormingcentra, scholen, maar ook bij vrouwenvereniging en vele ouderen, die zich daarvan op de hoogte willen stellen. En niet alleen omdat verdo vende middelen steeds al met geheimzinnigheid zijn omgeven denk b.v. aan het gangster- dom maar ook omdat onze jeugd bereid is te experimente ren met middelen, die van vreemde landen zijn overge waaid. De heer Traanman vroeg een ano niem onderzoek te mogen instellen over het al of niet gebruik onder zijn jeugdig gehoor. Het is n.l. een mid del om informatie te krijgen over de mate van verbreiding van het drug gebruik, want dat "is een belangrijk middel om het gehele probleem te kunnen overzien. Na eerst de naam „drug" (droog ge neesmiddel) te hebben uiteengezet dat de geest beinvloedt en als attrac tief gevoeld wordt noemde hij o.a. •pium, hajish, barbituraten en ephe- taminene, enz. en ging hij uitvoerig bi op verslaving, gewenning en ge woonte. Spreker onderscheidde de „drugs" in vijf verschillende groepen: t.w. ver lerende slaap en rustgevende mid delen en de belangrijkste halfucino- genen, gewoonlijk de bewustzijn ver nauwende en bewustzijn veranderen middel' genoemd. Onder verdovende middelen moeten o.m. worden verstaan opium, mor fine, heroine en mehadon, belangrijk om hun pijnstillend effect en o.a. als geneesmiddel gebruikt.. Roesverwekkende middelen zijn al cohol, ether, lijnoplossing enz. waar van de eerste geheel is geintegreerd. Rustgevende middelen zijn de barbi turaten. verwant aan alcohol, genees kundig gebruikt en als librium en valium door artsen voorgeschreven. De stimulerende middelen zijn de emphetaminen. wier aantal sterk is toegenomen. Zij geven een groter zelfvertrouwen en worden o.a. ge bruikt in de vorm van een peppil. Verreweg de belangrijkste groep zijn de hallucinogenen als LSD, mescali ne, gewoonweg bewustzijn verruimen de middelen genoemd en marihuana en hajish. bewustzijn veranderen mid delen. De heer Traanman ging bij deze mid delen uitvoerig in op het effect van 't gebruik ervan, maar maakte daar- Velderman hem een prachtig gouden horloge terwijl aan mevr. Pasop bloe men werden aangeboden. De heer Nikkels die sprak namens de personeelsvereniging schilderde de levensloop van collega Mans in dichtvorm. Vooral de belevenissen in het buitenland wekten nogal wat hila riteit. Van het Universalpèrsoneel kreeg de kersverse 65 er een mooie sportfiets. Ook maakte de heer Nik kels bekend dat in een bijzondere le_ denvergadering besloten was het scheidende bestuurslid tot ere-lid te benoemen. Het besluit was op een oorkonde vastgelegd. De laatste officiële handeling van Mans Pasop was het overhandigen van de sleutels van zijn vertrouwde Bedford aan zijn opvolger Henk Brinks. Dit gebeurde op een speciaal voor dit doel door mevr. Pasop ge borduurd kussentje. De nieuwe chauffeur zei dat hij begreep dat dit voor Mans wel een moeilijk moment moest ziin en daarom bood hij zijn voorganger een stuurwiel op een standaard aan. In zijn slotwoord dankte de heer Pasop voor de ge schenken en de moeite die was ge daan om dit afscheid voor hem tot een onvergetelijk gebeuren te maken. Het gezelschap bleef hierna onder 't genot van een drankje nog enige tijd gezellig bijeen. Een afvaardiging van de ker- keraad der Hervormde Gemeen te is vrijdagavond in „Het Tref. punt" te Espelo op bezoek ge weest om samen met een 17-tal leden van de CJV, aldaar, te discussiëren over catechisatie, doop en kerkdienst. In zijn openingswoord zei voorzit ter J. ten Dam, dat hij blij was, dat de kerkeraad gehoor heeft willen geven aan de wens van een aantal C.J.V.-ers om met de kerkeraad van gedachten te wisselen over een aantal punten, waar nogal kritiek op is wat betreft de huidige gang van zaken in en rondom de Hervormde Kerk. Ds. P. Lugtigheid en de heren H. Stevens, A. Krikkerink en T. Wille- mink hoorden vervolgens van enkele C..JV.-ers hoe zij over de catechisa tie dachten. Cijfers voor de catechi satieles geven vonden zij bijvoorbeeld verkeerd. Er moet veel meer gele genheid zijn voor discussie. Kerk geschiedenis en jaartallen leren von den zij veel minder belangrijk dan te weten wat er bijvoorbeeld vanaf 1945 gebeurt in en rondom de kerk Dit is voor het practisch geloofsleven naar hun mening van veel groter belang. Veel jonge mensen worden door hun ouders gedwongen om de cate chisaties te bezoeken. Daardoor komt het ook, dat lang niet elke catechi sant wil meewerken om er wat van op te steken. Maar bij de 17- en 18- jarige leeftijd moeten de ouders er op gewezen worden, dat zij hun kin deren niet langer dit verplichten mo gen. want het houdt naar hun mening voor de meeste kinderen in. dat zij gemakshalve zo vroeg mogelijk de belijdeniscatechisatie bezoeken en be lijdenis doen, dan waren zij van het gezeur van hun ouders af. Iemand die slecht kon lezen kon in een enkel geval zelfs geen belijdenis doen in de TTerv. Kerk te Holten (dit laatste vond ds. Lugtigheid erg vreemd, maar hij zou er nader naar informe ren). Temand kwam met de vraag ,.Wat is geloof en wat heeft de cate chisatie met geloof te maken". Een vijftal jongeren had de afge lopen zondag eeri dienst van de Pink- De raadsvergadering van dins dagavond duurde niet lang. Over de acht punten tellende agenda werd er bijna geen discussie opgezet. Enkele raadsleden benutten de behandeling van de notulen en ingekomen stukken om toch nog enige stoom te kunnen afblazen. Zo informeerde de heer W. ter Berge hoever de plannen gevorderd zijn inzake de bouw van een morta- rium. Burgemeester mr. Enklaar zei dat het wachten nog is op een bere kening van de gemeentearchitect. De ANVB uit Enschede kan met de bouw beginnen zodra dit rond is. Wanneer komt het punt over het ko mende woningmarktonderzoek op de agenda, wilde de heer L. Kaan (PvdA) graag weten. Na een be zoek dat wij aan Deventer brach ten zet ik er een groot vraagteken achter, aldus de heer Kaan. Zo'n onderzoek kan wel voor een stad be langrijk zijn of voor een snel uitbrei dende plaats maar voor Holten zie ik de voordelen nog niet. Het staat toch vast, dat we geen hoogbouw plegen in Holten. Inderdaad, zei mr. En klaar. „Maar het is desalniettemin nuttig en zelfs nodig om je op reeële en aantoonbare cijfers te kunnen be roepen als je als kleine gemeente je partij wilt blijven meeblazen. Het resultaat van het onderzoek wordt tocR weer achterhaald, meende de heer Kaan. Het plan De Beuzeberg zal misschien pas over vier jaar aan de orde komen, wat heb je dan in 1975 aan cijfers die uit 1971 stam men? Niets, vond de heer Kaan. Ik acht het hele onderzoek van geen groot belang voor Holten". Bur- bij geen onderscheid tussen de z.g. softdrugs en hard drugs, omdat hier over nog 'n groot verschil van opvat ting bestaat. Wel liet hij voor zijn gevolgen uitkomen, vooral ten aan zien van de hallucinogenen, n.l. de gelijkende toestand. Bij de vraag hoe de huidige situatie is, noemde spreker het gebruik van drugs een opkomend en zeer com plex verschijnsel. Met Prof Cohen zou het willen noe men: „Het totaal van sociale mo gelijk heden en culturele invloeden, maakt dat er illegale drugs komen en dat het met medische gebruik wordt gestimuleerd. Hierbij staan centraal: de mens, de plaatsen en de ideeën. Bij een onderzoek van 11650 leerlin gen in 21 steden is gebleken, dat 11 pet. van hen drugs gebruikte. Een groot aantal factoren oefent in vloed uit op het gebruik o.a. de per soonlijke instelling en de marktpo sitie (de commercie). Als oplossing tegen misbruik zag de heer Traanman de realisering van adviesbureau a. vanuit de jongeren zelf (jongeren advies centra) en b de verwijzing naar de bestaande or ganisaties, die vo'-1 K moeten zijn met deskundigen En b.v. door jongeren ingerich Vu - posten. Er moo+ ook meer gedaan worden aan nazorg. Bij de discussies, die na de inleiding van de heer Traanman werden gehou den. kwam o.a. de vraag naar voren ..Moet gebruik van drugs gelegali seerd (toegestaan) worden". Ja. zei den sommigen als het vrij wordt ver minderd het gebruik". „Neen", zei den sommigen, „want dan kunnen kinderen het ook gaan gebruiken" (t.w. soft-drugs). De meerderheid van de jongelui bleek voor het legaliseren van soft drugs te zijn. gemëester Enklaar gaf toe, dat het plan voor het onderzoek slecht gepre senteerd werd, maar we zitten voor nieuwe woningbouw en moeten dan geïnformeerd zijn hoe de wensen en verlangens en behoeften zijn, aldus mr. Enklaar. In elk geval zal 't woningmarktonder zoek binnenkort in de raad nader worden besproken. Laten we het maar tegelijk met de volkstelling doen, sug gereerde de heer J. H. Bosschers (CHU) nog, dan kost het ons geen f 7000,-. Na een opmerking van de heer D. J. Wansink over eventuele verbre ding van de Larenseweg zei mr. Enklaar, dat B. en W. aan G.S. heb ben bericht dat de kosten daarvan ten laste van da provincie zouden moe ten komen. We hebben destijds al een dringend berop op GS en de pro vinciale waterstaat gedaan om de provinciale weg door te trekken van de Dorperdijk door de Haar naar de Deventerweg. Een oplossing over dit tracee wordt eind 1971 verwacht. Het probleem is dat men over de spoor lijn moet of eronderdoor. GS zijn nu bereid de Larenseweg te verbreden, maar dat is een noodoplossing. In verband met de te verwachten ver keersdrukte op de toeleidende wegen naar de E8 zou het niet raadzaam zijn al dat verkeer door onze Dorps- str. te voeren. Maar de weg kan pas doorgetrokken worden als NS met haar werk klaar is en dat kan nog wel twee of drie jaar duren, meen de mr. Enklaar. In elk geval zal de verbetering van de Larenseweg hopelijk de gemeente geen geld gaan kosten, maar het blijft een nare zaak dat de doortrekking naar de oude E8 zoveel problemen schijnt op *te le veren. De heer L. Kaan wilde nog eens uit voerig praten over de bouw van de meer dan 300 woningen die in een bepaalde periode in Holten en overi gens ook in andere randgemeenten van Deventer zullen worden gebouwd, maar de voorzitter gaf geen toestem ming voor de beschouwing, omdat de mondelinge rondvraag juist was afgeschaft en de heer Kaan geen schriftelijke vraag of een nota over de zaak had ingediend. Als hij dat voor de volgende vergadering doet kan het wel, zei mr. Enklaar. De raad gaf alvast krediet van f 18.144.- voor het maken van situatiemetingen en een bodemonderzoek door de Hei de Mij in verband met de toekomsti ge ontwikkelingen rond de Beuzeberg „We moeten erg voorzichtig zijn met deze landschappelijk tere omgeving", zei mr. Enklaar. In plan De Haar zullen 20 garage boxen worden gebouwd. De huur prijs daarvan is f 38,- per maand. De heer H. Meerman (PvdA) vond die prijs schrikbarend hoog. De huur van de woningen is al duur genoeg, ruim f 200,- per maand. Dat kunnen die bewoners niet betalen, zei de heer Meerman. Burgemeester Enklaar deed uit de doeken dal er op dil terrein nu 75 woningen zijn gebouwd en er zullen er nog 150 volgen. Die 20 boxen raken we wel kwijt, als je in het westen kijkt is dit bedrag niet te gek, hoewel mr Enklaar toegaf, dat hij ook wel wat geschrokken was van die f 38,-. Dat waren we in Hol len nog niet gewend, zei hij. Maar het is nu gewoon garages of geen ga rages, en het lijkt met beter ze toch maar te laten bouwen. Hiermee ging de raad akkoord. Op een vraag van cle he'er TI J. Wes- terik (CHU) over de gevolgen voor de grondprijzen in Plan de Haar nu enkele wegen zijn verdwenen of ver smald zei mr. Enklaar dat de prij zen wellicht niet zullen veranderen. De voorzieningen in De Haar zullen niet achterop raken, meende mr. Enklaar, zowel gas als electra zijn op tijd klaar. De heer Westerik had ook gewe zen op vervuiling aan de Koweg- Noorderbergslraat door een bedrijf dat daar allerlei rommel, emballa ge, kisten en dozen neersmijt. Mr. Enklaar zei dat b. en w. een ultima tum hadden gesteld dat op 8 maart de hele rommel opgeruimd moet zijn. De heer J. Wiggers attendeerde op 'n miniatuur-autokerkhof aan de Kerk- hofsweg. Er liggen hier enkele wrak ken en restanten van wal eens een auto was. De omgeving wordt er door ontsierd en ze zijn voor mensen die er vlakbij wonen een ergernis, liet opruimen van autokerkhoven is. zo deelde mr. Enklaar mede een zaak voor Ged. Staten. Laten die er de „tanden maar es in zetten". De heer A. J. Nijkamp (AR) vroeg om ccn optimale bereikbaarheid van de brandweer, waarop de burgemees ter een kaartje uitdeelde waarop de telefoonnummers van de brand weer voor overdag, en 's nachts wa ren vermeld. De raad nam ook kennis van een gids voor Holten die is uit gegeven en veel gegevens over het dorp en haar structuur bevat. Zij het dat burgemeester Enklaar in 't voor woord schreef dat de gids enkele on juistheden bevatte, waarvoor hij clementie vroeg. De gids zal huis aan huis worden bezorgd bij de be volking. Bekend werd ook dat in juni zal worden begonnen met de bouw van de 24 bejaardenwoningen in De Haar. de huurprijs van deze huizen is nog niet bekend. stergemeente in Nijverdal bijgewoon Zij vonden, dat deze mensen veel blijder en enthousiaster waren dan in de Herv. Kerk. Op 7 en 21 maart willen er weer enkelen naar toe in C. J. V,-verband. Iemand vroeg „Als je belijdenis wilt afleggen en niet gedoop! bent, moet je dan eerst nog gedoopt wor den?" „In de kerkdienst heeft de dominee het voor het zeggen. De mensen kun nen/mogen niets terugzeggen. Je kunt de dominee na de preek opbellen, maar dat wordt zelden gedaan". „Kinderdoop, heeft dit wel zin?", zo werd gevraagd. Een der jongeren noemde het een soort levensverzeke ring. Het was inmiddels 11.00 uur toen domineee Lugtigheid daar uitvoerig op inging. Een van de ouderlingen was het met diens standpunt niet eens. Voor een aantal jongeren was het erg plezierig, dat de kerkeraads- leden het ook niet altijd met elkaar eens zijn. Na de kerkeraadsleden hartelijk te hebben bedankt voor deze leerzame discussieavond en de hoop te hebben uitgesproken, dat deze avond zal bij dragen tot een betere verstandhou ding tussen de jongeren en de ker keraad. vroeg voorzitter Ten Dam of ds. Lugtigheid samen met hen wilde bidden, hetgeen deze aan het slot van de avond deed. Er werd nog even gewezen op de gemeenteavond, die vrijdag a.s. in het gebouw Irene gehouden zal worden en waar ook over deze problemen gesproken kan worden. Kerkeraadslid A. Krikkink. zei na mens de andere leden het erg fijn te hebben gevonden om met de jeugd van gedachten te wisselen. Er werd door de C.J.V.-ers in „Het Trefpunt" nog even nagepraat over de onderwerpen, die deze avond bè- handeld waren. De Holtense postzegelclub „H.P.C." houdt in verband met haar 5-jarig bestaan een postzegelshow in de au la van de Scholengemèenschap op op zaterdag 6 maart a.s. Wij willen er de nadruk op leggen, dat met op zet gekozen is voor het woord „show". Het is nl. de bedoeling om een aantal onderwerpen te laten zien (te showen) waarop het moge lijk is een vérzameling op te bou wen. Dus niet door middel van een tentoonstelling het publiek te laten kijken naar een complete, perfecte, intellectuele of adembenemende col lectie, waarmee niets gezégd wil zijn van nationale of internationale ten toonstellingen „H.P.C." heeft niet zo hoog gegrepen: zou ook nooit een dergelijk hoog niveau kunnen halen met haar beperkte aantal leden. Het is uitsluitend onze bedoeling vele liefhebbers en belangstellenden te la ten kennis maken met een boeiende hobby, die door vele van uw plaats genoten wordt bedreven. De Burgemeester Enklaar is zo vriendelijk geweest zich bereid te verklaren deze show die voor een ieder vrij toegankelijk is van 10-17 uur, te openen. De in de geref. 'kerk ten bate van het Werelddiaconaat gehouden col lecte heeft f 1892,54 opgebracht. Geboren: Berend Jan, zv B J Paal man en H Olijve, Look 35 Mariska Saskia Jolanda, dv D Nijenhuis en H A ter Veer, Kozakkenstraat 46. Overleden: J H Derksen-Volkerink, 27 jaar, overleden te Deventer. BEVOLKING Ingekomen; A J Roeterdink, van Bathmen naar Dijkerhoek 24. 55' Vrijdagmorgen keerden de leerlingen van de derde klassen van de huishoudschool „De Noordenbargte Holten moe maar voldaan terug van een Werkweek in Arnhem. De Jeugdherberg „Alteveer" was vanaf maandag een gastvrij onderko men geweest en had als uitgangs punt gediend voor een aantal excur sies en activiteiten in de Gelderse hoofdstad. Het doel van dit werkbezoek was de leerlingen een aantal facetten van on ze samenleving te laten verkennen en in discussies te komen tot een ei gen standpuntsbepaling over datgene waar zij zich gedurende een bepaal de dag mee hadden beziggehouden. Zo brachten zij o.a. een bezoek aan het Paleis van Justitie te Arnhem, waar de procedure van de recht spraak nauwkeurig werd gevolgd door het bijwonen van een rechts zitting. Een ander programma-onderdeel was het bekijken van de collectie kunst werken uit 't Krlöler Muller museum welke tijdelijk is ondergebracht in 't Gemeentemuseum aan de Rijn. Ook aan het creatieve aspect werd ruim aandacht besteed. Onder lei ding van medewerkers van „De Werkschuit" maakten de meisjes door hen mee te laten spelen. Het volksdansen was een groot suc ces. dank zij het enthousiasme van de leider, die met een scala van Is raëlische Amerikaanse en Hongaarse dansen zorgde voor oen paar vrolijke maar inspannende uren Deze werkweek wérd donderdag avond afgesloten met een bezoek aan het winkelcentrum „Presikhaaf'. Dit winkelcentrum met zijn grote ver scheidenheid aan filialen van beken de grootwinkelbedrijven, speciaalza ken en boetieks mag zexer als een representatief voorbeeld gelden voor een modern Nederlands winkelcen trum. Mede door het feit dat de weergoden zich niet al te onsympathiek gedroe gen mag deze werkweek zeer ge slaagd worden genoemd, prachtige maskers van karton en papier. Later werden deze in een spel gebruikt, waarbij de uitdrukking van het masker als uitgangspunt diende voor de rol van de draagster bij de opvoering van het spel. De demonstratie van de schoonheids specialiste werd zeer op prijs gesteld Ook bracht men een bezoek aan hel Theater afd. Rijn waar acteurs van de toneelgroep Theater tijdens de opvoering van de beklemmende eenacter Op leven en dood" v. Ha rold Pinter de leerlingen op een actie ve wijze bij de opvoering betrokken lie palingei bestemmingsplan ten en plan tot bouw c.q. een woning annex win- be.stemmingspian „Bui- verbouw kei in het lengebied" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat mevrouw M. Baltes-Jan- sen, Beuseberg 3, alhier, vergunning heeft gevraagd voor de bouw cq ver bouw van een woning annex winkel op het perceel, kadastraal bekend, gemeente Holten, sectie F. nr. 3391, gelegen in 't bestemmingsplan „Bui tengebied". Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan kunnen recht hebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden, ingaande 1 maart 1971, gedurende veertien dagen, schriftelijk bezwaren bij burgemees ter en wethouders indienen tegen het verlenen van vrijstelling van de be palingen van het desbetreffende be stemmingsplan ten behoeve van het onderhavige bouwplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeentesecretarie, alhier, voor een ieder ter inzage. Holten, 26 februari 1971. De burgemeester voornoemd W. H. Enklaar Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ccn openbare vergadering van hun col lege op 9 februari 1971 zijn uitge loot obligatienummers 8, 31, 49, 52, 74. 93 en 118 van de obligatiele ning 1957 groot f 140.000.—. Het bedrag dezer obligaties' is op 1 maart a.s. betaalbaar bij de ge meente-ontvanger tegen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 1 maart a.s. betaalbaar tegen inwisse ling van rentecoupon nummer 14. Holten. 26 februari 1971 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, sekretaris. Zoals uit de\]andelijke pers is gebleken, is het mogelijk dat z.g. „valse tellers" de pons kaarten ophalen. Indien wordt geconstateerd, dat een totaal onbekende teller, ook al legitimeert hij zich met een legitimatiebewijs van de gemeente Holten, kaarten ver zamelt, dan wordt verzocht dit te berichten aan de groepscom mandant van de rijkspolitie te Holten, telefoon 1352. Wegens de grote toevloed van kopij moesten enkele berichten, waaronder een verslag van de uitvoering van H.M.V., blijven liggen tot de volgende week. 's Ochtends van 9.00-10.00 uur op dinsdag en vrijdag, in het Groene Kruisgebouw, telef. 1436. O O Elke morgen, behalve zaterdag van 9.00-10.00 uur bij mevr. C. Knijff-Dek- ker. telef. 1438 b.g.g. telef. 1799 mevr. Beldman-Aanstoot. Zaterdag, 27 febr, t.e.m. vrijdag 5 maart buiten de diensturen Electra: H. Heijenk. Kolweg 44, tel. 2124. Gas: W. C. van de Weerthof, Voorsboerstraat 2, tel. 1793. Vrijdag. 26 febr. te.m. zondag 28 febr. C. Meindertsma, Bergmanstr. 12. telef. 2190. Maandag. 1 maart t.e.m zondag. 7 maart keurmees ter buiten de diensturen B. Groot Obbink. Kozakkenstraat 2. telef. 1526 Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11 00 uur aan het slacht huis. telef. 1318. Overdag: tel. 1352 (politiebureau)'s nachts: tel L224 G. W. Knapen) bij geen gehor tel. 1325 (G. ter Harmsel). Gevonden: jongens voetbalschoe nen. kindei schoen, armband met drie bédeltjes. polshorloge. Verloren: witte kinderbontmuts, bruine muts met gele kantjes. 1 bos met 3 sleutels. De contactgroep ruilverkavelingsge- bied „Holten - Markelo" organiseert voor alle inwoners van het ruilverka- velingsgebied op vrijdag 5 maart '71 een excursie naar de objecten in Ont- marsum, Daarle en Almelo. Vertrek 's morgens om 8 uur vanaf Smidsbelt te Holten en om 8.15 uur van de Coöp. Zuivelfabriek te Markelo. Program ma: 8 en 8.15 uur vertrek; 9-9.45 uur bezoek centraal kalveropfokbedrijf van de heer Leusink te Ootmarsum. 9.55 - 10.25 uur koffiepauze in Oot marsum; 11.10-11.50 uur bezoek aan een eenvoudige ligboxenstal met. bui- tenvoedering voor melkkoeien in Daarle (bedrijf van de heer Kleinjan) 12.20 - 13.40 uur koffietafel in hotel „De Zwaan" te Wierden. 14.00 - 16.00 uur Bezichtiging centrum voor vakop leiding te Almelo. Opgave voor deze excursie (doorgang bij voldoende deelname) vóór 2 maart bij de volgende adressen: Voor Hol ten: J. W. Lubbersen, Noteboomstr. 21, Bathmen. tel 05704-438; G. H. Bieleman, Dijkerhoek 23, tel. 05433- 1992, Voor Markelo: N. N. R. Knol, Twikkelerweg 5a, tel. 05476 - 1830; h! Kottelenberg, Prs. Beatrixstraat 25, tel. 1496, Mevrouw A. T Meijer-Boom- kamp, Holterweg 9, tel. 1495; J. H. Hargeerds, Leusmanweg 2, tel. 1456.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1