J CENTRALE VERWARMING Onderlinge Paardenverzekering blijft bestaan Wilde zwanen op De Noordpool HET HARTINFARCT .gesel van de 20e eeuw' Litbreiding en modernisering schildersbedrijf fa. A. Schipper Goorse nachtegaaltjes zongen voor bejaardensoos Gedeelte Winkelbergweg moet wijken voor E-8 Open Deur- Samenkomst Tweemaal over de kop, niemand gewond INBRAKEN EN AUTO GESTOLEN Inleidingen over Ie rundveehouderij Aangesteld hij gemeentewerken Paard verdrongen door tractor Vermin cl ring bestuursleden Jeugdsoos Dijkerhoek Bekroonde Engelse bulldog GEVONDEN EN VERLOREN Kerkdiensten Senioren „Holten" speelden vriendschappelijk Voetbal]) rogr; anima „De Fienpreuvers" gaan carnaval vieren Holtens G einengd Ivoor Sch iet wed strij den ggs 11 Zware opgave voor „Blauw Wit" Holtense dammers wonnen m|t 6-14 I BRAKEN OPGEHELDERD ZATERDAG-RECLAME! HALM METALU HOLTEN N.V. DE OPEN DEUR Vrijdag 19 februari 1971 t In tegenwoordigheid van familie, vrienden, bekenden, buren en zaken relaties heeft maandagmiddag hel schildersbedrijf firma A. Schipper, Dorpsstraat 3 haar gemoderniseerde en uitgebreide winkelheropend. Nieuw in deze zaak is o.a. de .pre sentatie" van het behang dat buiten gewoon overzichtelijk langs bijna de gehele rechterwand is geplaatst. Namens 't gemeentebestuur kwam burgemeester mr. W. H. Enklaar de eigenaar van het schildersbedrijf, de heer J. G. H. Schuppert en mevrouw Als gevolg van de aanleg van rijks weg 1 (Holland-Twenteroute E 8) zal een gedeelte van de Winkelbergweg op de Borkeld over een lengte van circa 370. gerekend vanaf de aanslui ting aan de rijksweg HoltenMarkelo komen te vervallen. Dit heeft de hoofdingenieur van de Rijkswater staat, Directie Wegen, kantoor Hol ten aan het gemeentebestuur mede gedeeld. In verband hiermede is het noodza kelijk dit weggedeelte aan het ver keer te onttrekken, delen B. en W. aan de raad mede. Het voornemen tot onttrekking is op de in de gemeente gebruikelijke wijze ter openbare kennis gebracht en de hierop betrekking hebbende stukken hebben vanaf 8 januari 1971 gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage gelegen. Tegen de voorgenomen onttrekking zijn geen bezwaren ignebracht, zodat het college de raad voorstelt tot ont trekking aan het openbaar verkeer over te gaan. WaiilieS t Schuppert-Haasjes gelukwensen met de prachtige zaak. Tal van genodigden lieten hun ge lukwens vergezeld gaan van bloemen zodat de winkel een feestelijke aan blik kreeg. Dinsdag was er voor de klanten gelegenheid tot bezichtiging en velen gaven van hun belangstelling blijk. Achter de toonbank de heer en mevrouw, Schuppert-Haasjes. Zondag 21 februari a.s, belegt de Open Deur-groep weer een bijeen komst in de Hervormde kerk te Hol ten. Spreker is'ds. A. Sjollema her vormd predikant te Varsseveld. Het onderwerp luidt „Aktief en passief kiesrecht". Het sluit aan bij het blad ..Open Deur" dat op 5 maart ver schijnt onder de titel .voorrang". Dit nummer handelt over de a.s. verkiezingen voor de 2e Kamer. In verband daarmee zullen voor de toe spraak enkele vragen worden voor gelezen die aan ds. Sjollema zijn ge steld. Het jeugdkorps van ,,IIMV" verleent medewerking. Kerkdijken, maar vooral buitenkerkelijken, wor den uitgenodigd deze bijeenkomst, bij te wonen. De toegang is vrij. Wel wordt een collecte gehouden voor 'l Open Deur-Werk. Alle bezoekers ont vangen een volledig gestencild pro gramma. De bijeeenkomst begint om 19.15 uur. Vanaf pl.m, 19.05 is er ge meenschappelijk zingen. Zoals al tijd zal het ook die avond wel weer niet aan beangstelling ontbreken. Zondagmorgen omstreeks kwart voor acht is een auto bestuurd door mej. C. E. G., onderwijzeres te Aals meer, bij de wegomleiding voor de E8 bij ,,De Poppe", door de gladheid van de weg geslipt en een paar keer over de kop gevolgen. De bestuur ster en een bij haar inzittende dame en heer kwamen wonder boven won der, met de schrik vrij en konden het voertuig, dat tegen enkele jonge den nen langs de weg tot stilstand was gekomen, ongedeerd verlaten. De auto was ernstig beschadigd. In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in de vleeswaren- fabriek ..Enkco" aan de' Kerkhofs- weg. In alle afdelingen is alles over hoop gehaald. Geld was er niet te vinden. In de kantine zijn wat siga retten, een aansteker en enkele fles jes frisdrank meegenomen. De inbre kers hebben zich toegang verschaft door een WC-raampje uit te breken. Ook is er ingebroken in het VVV- kantoor waar ook de laden en kasten overhoop werden gehaald. Zover kan worden nagegaan wordt niets ver. mist. Geld was er niet. Een paar dubbeltjes in et*n la heeft men laten liggen. Op het emplacement van de spoorwegen werd een personenauto blauwe VW-kever, gestolen. Deze is in Assen teruggevonden. Op de plaats waar de auto gestflan had werden lege flesjes gevonden uit de kantine van de' Enkco". zodat het voor de hand ligt, dat het hier de zelfde daders betrof. HOLTEN De besturen van de plaatselijke afdeling der O.L.M. en C.B.T.B. en de vereniging voor be drijfsvoorlichting beleggen op dins dag. 23 februari in Dorpshotel Hol- terman een gezamenlijke voorlich tingsavond. waarop een tweetal be kende veeteeltdeskundigen een inlei ding zullen houden. De heer A. J. Paskamp. bedrijfskundige van het consulentschap Rundveehouderij te Hengelo zal spreken over ,,De ont wikkelingsmogelijkheid voor de rund veehouderij", terwijl de heer G. H. Herbers, specialist melkwinning van dit consulentschap, een inleiding zal houden over Mechanisatie van de melkwinning met o.a. melkleiding, doorloopslallen tankmelk en enz De bijeenkomst begint om kwart voor acht In de maandagavond in gebouw „Irene" gehouden maandelijkse bij eenkomst van de Holtense Bejaarden sociëteit heeft de Bejaarden Zang groep ,.De Nachtegaaltjes" uit Goor onder leiding van de 73-jarige dirigent de heer G. H. Landeweer vele malen een zeer verdiend applaus geoogst van de bejaarde Holtenaren. Het koor en ook de zangsolisten wer den op accordeon en electronisch or gel begeleid door mevr. I. Schöppers- Landeweer te Holten. Een kwartet bestaande uit de zusjes D-e heer J. Post te Vriezenveen is met ingang van 1 maart a.s. aange steld als vxoorman bij de dienst van gemeentewerken, terwijl de heer A. G. Jansen Manenschijn. 2e meikont- vanger bij de zuivelfabriek van Co- berco ,.De Vrijheid", alhier is aange steld als arbeider bij deze dienst. Vroeger was het paard de zeer waardevolle trekkracht op de boerderij. Nu is dit nog maar sporadisch het geval, al wordt het nog gebruikt voor lichte werkzaamheden. Echter meer nog als rij paard met daarnaast de pony's als rijpaard voor de jeugd", aldus de secretaris van de Onderlinge Paardenverzekering „Holten en omstreken", de heer J. H. Sprokkereef. in zijn jaarverslag, dat hij uitbracht in de maandagavond in café Jansen onder voorzitter schap van J. Aaltink gehouden ledenvergadering. Hoezeer het paard verdrongen is door de tractor toonde de heer Sprokkereef aan met enkele cijfers in zijn 25ste jaarverslag.- In 1945 telde de vereniging 434 leden met meer dan 600 vérzekerde paarden. In 1970 bedroeg het aantal leden nog 110 met 146 ver zekerde paarden. O Deze ontwikkeling, waarin ook de bedrijfsbeëindigingen een rol spelen, zet zich nog steeds voort. De basis wordt steeds smaller. Vandaar dat vele verenigingen besluiten tot ophef- (Men verzocht ons plaatsing van hei volgende) Nu we eindelijk een ruimte hebben gevonden, waar de jeugd van Dijker- hoek zich kan vermaken, willen we bij deze even uit de doeken doen wat dit inhoudl. De ruimte die hiervoor door de familie Paalman beschikbaar is gesteld, is de schuur bij café „Het Bonte Paard". Deze soos is een club die niets met andere verenigingen ie maken heeft staat ook los van de C.J.V. en is op gericht buiten andere verenigingen om op initiatief van Rikie Baltus, Jannie Meij'-m-n. Genit Vlogtmnr en Gerhard Wagenvoort. Omdat er in Dijkerhoek voor de jeugd nooit iets te blo-en 1 w '- len we in deze schuur iets proberen te maken, waar iedereen zich elk moment van de dag met van alles bezig kan houden. Er zullen dans avonden gehouden worden, er zal o.a. gelegenheid zijn voor tafeltennis enz. enz. We zijn „uitgeweken" naar de schuur bij ,,Hët Bonte Paard", omdat in gebouw ..Bethanië" telkens alles moest worden opgebouwd en wéér afgebi-oken. Graag vrmelden we nog dat de heer Paalman bij het realiseren van onze plannen zijn volledige medewer king heeft toegezegd o.a. bij het in richten van de schuur. De soos is toegankelijk voor ieder een vanaf 15 jaar. Verschillende jon gelui hebben zich reeds als sooslid opgegeven en er zal t.z.t. nog een ledenwerfactie worden gehouden. Mogelijk hebt u ideeën voor onze Dijkerhoekse soos. We wachten met belangstelling af. Namens het soosbestuur: Gerrit Vlogiman Dijkerhoek 37A, Holten. fing van de onderlinge verzekering. „Ons bestuur heeft gemeend, dat on ze vereniging hier nog niet aan toe is. Wel stolt het voor om het aantal bestuurleden te 'verminderen door het van 7 op 5 te brengen en het aan tal taxateurs van 4 op 3. Daarvoor is het nu een goede gelegenheid, om dat; twee bestuursleden de heren J. W. Reilink, Dijkerhoek 9C en II. W. Wegstapel, Espelo 22, wegens be- driifsbeeindi ging uit de vereniging treden en de heer J. A. Kolkman. Beuseberg 29. om dezelfde reden zijn functie als taxateur neerlegt", aldus de heer Sprokkereef in zijn jaarverslag. Best materiaal Voorzitter Aaltink zei in zijn' ope ningswoord. dat 1970 een goed jaar voor de vereniging geweest is. Zij heeft best paardenmateriaal verze kerd en deze verzekering 'is gezond. Het paard is een kostbaar bezit ge worden. De mensen zijn er zuinig op. Het. heeft een heel andere be stemming gekregen dan 15 jaar ge leden. Toen was het de werkkracht, thans wordt het gebruikt voor de sport en voor de fok. Financieel gezond Blijkens hel financieel jaarover zicht van de administrateur de heer II. Vosman heeft zich in 1970 één schadegeval voorgedaan en werd 2 pet. premie geheven tot een bedrag van I' 277fi.De inkomsten bedroe gen I' 4358.65 en de uitgaven I 2040.12, zodat er een batig saldo Was van 1' 2318.53. Door dit bedrag te voegen bij de voorgaande batige saldi is het bezit der vereniging gestegen tot i 18.831.53. Er waren 146 paarden verzekerd tegen de verzekerde som van f 138.025.of gemiddeld per paard f 979.—. Dc kascontrolecommissie bestaan de uit de heren J. Meijer en H. J. Kolkman had de bescheiden keurig in orde bevonden, waarna de voor zitter de heer Vosman dank bracht voor zijn beheer. In de plaats van de heer Meijer' werd als lid van de kns- commissie aangewezen de heer H. W. Jansen. Bestuur kleiner Tegen het voorstel tot reglements wijziging. waarbij het aantal be stuursleden wordt teruggebracht van zeven op vijf en het aantal taxateurs van vier op drie. had de vergade ring geen bezwaar. Wel werd de zit tingsduur van de bestuursleden ge wijzigd. zodat ieder jaar 1/5 (één be stuurslid) aftreedt. De aftredende is echter herkiesbaar. Bij .de bestuurs verkiezing werden de periodiek af tredende bestuursleden de heren J. Aaltink en G. J. Meijerman met bij na algemene stemmen herkozen en werd de heer D. Veneklaas herko zen als taxateur. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld of door brand of hemelvuur getroffen paarden door de verzeke ring worden vergoed. Brand en hemelvuur De voorzitter deelde mede, dat dit inderdaad lot de verzekerde som het geval is. Men behoeft ze niet bij een verzekeringsmaatschappij tegen brand te verzekeren. Aan het slot van de vergadering bracht de .voor zitter de twee scheidende bestuurs leden I-I. W. Wegstapel (vanaf 1947 bestuurslid) en J. W. Reilink (1963) en taxateur Kolkman (1957) dank voor hun arbeid in het belang der vereniging en boöd hen een kist si garen aan. De bestuursvergaderin gen hebben zich gekenmerkt dal zij altijd aanwezig waren". Het spijt ons wel, dat jullie weggaan', aldus voorzitter Aaltink. Kappert en Henk Zomer te Goor en Hans Schöppers te Holten zong heel verdienstelijk een aantal bekende lie deren. Het bejaardenkoor bracht een groot aantal leuke liedjes uit de oude doos die door de aanwezigen spontaan wer den meegezongen. Mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel, presidente van de Holtense Bejaar den soos sprak een woord van dank tot alle medewerkenden en allen kre gen een boeketje bloemen. De heer J. van' de Berg. Industrie- straat 12, heeft op de zaterdag in de Buitensociëteit te Deventer gehouden clubmatch van de Kynologenclub „Deventer en omstreken" met zijn Engelse Bull-dog. teef. ..Baytor-Ri- sing Star. geïmporteerd uit Engeland, de ,Drs Kraneveld memorialwissel- beker" gewonnen. Voorts ontving hij een kleine herinneringsbeker, de me daille van de Stad TJeventer en npg 'n vaantje met kleine medaille ais'prijs tvan de kynologenclub. Prachtige on- derscheidingen voor de. beste honcf in de open klasse. GEVONDEN: 1 rechter rode nylon kinderwant; 1 zilveren ketting met bedeltjes; 1 gróëne muts: 1 bruine portemonnaie met inhoud; 1 bankbil jet. VERLOREN: 1 maandkaart OAD: 1 porlmonnaie met inhoud; 1 heren polshorloge. Inlichtingen op het groepsbureau der rijkspolitie dagelijks tussen 8,00 en 18.00 uur DOCH NTET tussen 12.30 en 14.00 uur. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 9.00 en 10.30 uur ds. van der Heide van Lochem. Extra collecte: „Bouwfonds Irene". 19.15 uur Open Deur-samenkomst: Spreker ds. A. Sjollema van Vars seveld over „Actief en passief Kies recht" m.m.Y. het Jeugdkorps van H.M.V. Gcref. kerk: 9.00 uur en 15.00 ur ds. R. A. Hoogkamp. In de beide diensten is het ene voor de Diaconie. Bij de uitgang collec te voor „Eigen Kerkgebouw". R.K. Kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 uur in het gebouw Irene. NIEUW I-IEETEN R.K. Kerk. Zaterdagavond 7.00 ur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 u. DIJKERHOEK Bethanië 10.00 uur Hulppr. A, Schel- levis. Extra collecte „Bouwfonds Irene". OKKENBROEK Ned. Herv. kerk: 10.00 uur ds. Beert- huis van Bathmen. Ondanks het feit dat er geen pro gramma vastgesteld was i.v.m. het schaatsen, hebben alle seniorenelftal len van de s.v. „Holten" toch nog ge voetbald. Het tweede speelde tegen een com binatie-elftal van zes spelers uit het eerste, drie uit het vierde, en met doelman Gütlich uit het vijfde. Hier aan werd nog een speler van het tweede toegevoegd. Het werd een on gelukkige nederlaag voor het tweede n.l. 1-0. Uit één van de schaarse uit vallen scoorde B. Breukink onhoud baar voor het combinatie-elftal. De voorhoede van het tweede was niet bij machte om de fouten van de ver dediging van het combinatie-elftal af te straffen. Nog te vermelden is het goede keeperswerk van „Cudi". en de goede leiding van scheidsrechter Huisjes die ook het vierde tegen het vijfde floot. Deze wedstrijd werd door Holten 5 verdiend rrret 2-1 gewonnen. De veel grotere inzet van het vijfde gaf dè doorslag. Holten 3 speelde in Markelo gelijk met 1-1 tegen de 3e editie van de gastheren Markelo Vooruit 1. Tenslotte Holten 6 dat speelde tegen de veteranen van Bath men. Ook deze wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. Zaterdag: Holten a2—SDOL al 3.00 uur: Deto blHolten bl 4.00 uur. Zondag: Holten 2Twenthe 2 10.00 uur: Holten 3Enter 3 2.30 uur; En ter 4—Holten 4 10.00 uur; SDOL 2— Holten 5 2.30 uur; Holten 6Haarl. Boys 6 10.00 uur. Zaterdagavond. 20 februari vieren de leden van de Carnavalsvereniging „De 'Fienpreuvers" in Amicitia hun derde caranvalsavond. Hoewel de Holtense „Rienpreuvers" carnaval zonder religieuze of historische ach- Prins .Albert van de Oale Bekke" tergrond vieren, is het feest er niet minder om. Prins „Albert van de Oale Bekke". weet zich muzikaal goed terzijde gestaan door een trio uit Dieren en de zestien man sterke Tiroler kapel van de Holtense muziek vereniging „H.M.V."Alles wijst er op. dat zaterdagavond de bloemetjes uitbundig worden buiten gezet. Holtens Gemengd Koor (dir. de heer J. K. Warm ink te Goor) en het kinderkoor van ,.H.G.K." (dir. mevr. Spaans-Scheels te Almelo) geven za terdagavond 27 februari in zaal Ami citia hun jaarlijkse uitvoering, deze keer met medewerking van de ge mengde zangverenigingen „Concor dia" te Barchem, „Irene" te Epse en het Goors Mannenkoor. Het vocale programma dat ten gehoren zal mor den gebracht, is afwisselend en ver dient de belangstelling van zeer ve len. De uitvoering begint om half acht. Bij de in zaal „Vosman" door de om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden wérden de volgende pun ten gescoord: GROEP A: 1. B Brinkman, 126 p.; 2. J. ten Hove 125 pt.; 3. J. Haan 121 p 4. G. Jansen 117 p.; 5. G. Schuppert 111 p., 6. A. Schuppert, 104 p.; GROEP B: 1. G. Koopman, 113 p.: 2. H. Gazan. 110 p.: 3. J. Sluiter, 110 p: 4. J. Bouwhuis. 105 p.; 5. J. H. Brinks 104 p.: (j. D .J Nijendijk, 87 p.: 7. G. J. Aaftink 77 p.: 8. A. Bieleman 72 p. GROEP C: 1. D. Jansen. 107 p.; 2. F. Sluiter, 87 p.; 3. A. Pekkeriet, 77 P-: 4, G. J. Paalman. 70 p. 55 'W-, Nog steeds wachtend op de terug keer van „Koning Winter" bood de blank staande ijsbaan „De Noord pool" aan 't begin van de week gast vrijheid aan twee prachtige witte zwanen. Omdat ze wat schuw waren moest er voor ':i toto de telelens aan te pas komen. Mevrouw Gütlich, die :n de buurt van „De Noordpool' woont, had daar wat minder moeite mee. Zij voerde de wilde zwanen met wat brood. Overigehs zijn er ook zwa- Wilde Zwanen op „De Noordpool nen geconstateerd op de grote zand- winplas bij kaasboerderij Cats. De meest gevaarlijke ziekten voor de mensen van de 20e eeuw zijn die van het circulatiesysteem het hart en de bloedvaten. Deze ziekten veroorzaken meer dan de helft van de totale menselijke sterfte. De meest ernstige van deze aandoeningen is het hart infarct- Elke dag teistert deze plaag van de 20e eeuw in onze hoogontwikkelde landen tiendui zenden jn de kracht van hun leven- De cijfers voor Nederland zijn nu wel algemeen bekend. Voor Euro pa noteert het hartinfarct 9000 doden per dag. dat is 56.000 per week, dat is 270.000 per maand. Tien procent van deze sterfte is onnodig. Van de 9000 doden per dag kunnen er 900 worden gered. Het ergste is dat er steeds meel mensen bij zijn beneden de 40 ja ren. Daardoor wordt onnodig ver driet en grote schade toegebracht, ook aan de economie. De slogan „HELP(T) REDDEN is gekozen om in ons land iedereen te attenderen op de mogelijkheid om iets te doen in de Eurohart- week: van 22 tot en met 28 febru ari 1971. Een uitgebreide campag ne van publieksinformatie zal in geheel Europa plaatsvinden in deze week: De Nederlandse Hart stichting nam daartoe hc-t initiatief tijdens ontmoetingen te Genève met vertegenwoordigers van ande. re Hartstichtingen. Indien iedereen beter op de hoogte zou zijn van de mogelijk heden tot preventie, van het signa leren van symptomen en het be handelen van infarcten, dan zou het aantal ..onnodige doden" aan zienlijk kunnen dalen. In een tiental landen heeft de televisie programma's voorbereid die in de Europese Week van het Hart worden uitgezonden via een Eurovisie schakelprogiamma. Daarin wórdt aandacht besteed aan de zeer vele gevarieerde as pecten van de strijd tegen hart- en vaatziekten. 80 procent' van de uitgewisselde beelden zullen infor matie geven over de beste metho den van voorkómen, van diagnose, van cardulance-tj-anspori en van behandeling. Onder behandeling te verstaan hartbewaking, hartreva lidatie en nazorg. De toelichting, door grote Europese hartspecialis ten gegeven in hun eigen taal. wordt direct vertaald. Het is van het grootste belang dat deze Europese hartcampagne weerklank vindt bij zoveel moge lijk mensen. Men krijgt volop de gelegenheid IEDER IN EN VOOR EIGEN LAND te helpen de gesel van het hartinfarct te be. dwingen. In feiie kan dat door het geven van geld. Uit de overheids budgetten alleen is hel niet moge lijk om een dam op te werpen tegen ziekten die de mensen zich zelf aandoen. De Nederlandse Hartstichting heeft ook u nodig. Steun daarom de collecte van deze stichting in de week van het Har' U krijgt thuis per post een collectezakje, waarin u uw bijdrage kunt doen. Dit colleelezakje wordt in de week van 22 tot en met 28 februari 1971 bij u afgehaald door collectanten. Onze harteliike dank. NEDERLANDSE HARTSTICHTING Afdeling Holten Blauw Wit gaat zaterdagmiddag op bezoek bij runner up Sportclub Rijs- sen dat evenals het voorgaande sei zoen weer een zeer goede kans heeft op het kampioenschap en promotie naar de 4e klasse KNVB. In het begin van de competitie wis ten de Rijssenaren met heel veel moeite en dank zij een treffer in eigen doel van Blauw Wit te winnen (1-2), doch de blauwwitten spelen sindsdien veel minder en het zou ons niet verbazen als de schade deze keer groter zou zijn. Hopenlijk hebben we het mis. De wedstrijd begint om kwart voor vier. Vertrek vanaf de Vianenweg om drie uur. Het elftal zal worden samengesteld uit de volgende soelers: A. Stukkur. H. Wiersin aJ. Thalen. J. W. Beid- man, G. Kolkman, J. Hosmar. R. G. Veldhuis, J. Klein Nagelvoort, A. Jansen. J. W. Rietberg, B. Rietberg. J. E. Stam en E. Beldman. Blauw Wit 2 speelt thuis tegen Sportclub Rijssen 7. De blauwwitten zullen in ieder geval gelijk moeten spelen. Aanvang: 2.30 uur. De PJGO-damclub „Holten" speel de donderdag, 11 februari in café restaurant „De Zon" in Goor tegen de PJGO-damclub. aldaar, en wonnen met 6-14. De individuele uitslagen waren: H. Tijink—E. Krikkink 1-1; H. ter BalktA. D. Jansen 2-1): W. TijinkA. Schippers 0-2: J. Reef Jhr G. van Coeverden 0-2; A. de Wil- De vorige week zijn door de rijks politie in samenwerking met andere korpsen o.a. de gemeentepolitie van Apeldoorn een aantal inbraken tot klaarheid gebracht. Doordat in de om'geving van Apeldoorn bij een rou tinecontrole het echtpaar E. R., zon der vaste woon- of verblijfplaats, met zijn wagen de plaat poetste en later met medewerking van omliggende korpsen klem gereden werd. kwam de inbraak aan het licht, die enkele weken geleden plaats vond ten huize van de familie C. Knijff in de „Jacht- wente" Daar werd op klaarlichte dag, toen de bewoners niet thuis wa ren. een transistorradio en een an tieke boulloir meegenomen. De heer Knijff was, toen hij om plm. vier uur uit school kwam, net iets te laat om het echtpaar op heeterdaad te be trappen. Het liet hen op de Enkweg, die erg smal is. bij een inrit, netjes passeren. Hij dacht toen hij thuis kwam. dat zijn vrouw de deur open had laten staan en miste het gesto- lene toen nog niet direct. De boulloir is bij het echtpaar teruggevonden. De transistorradio niet. Ook een inbraak in 't gemeentelijk slachthuis en bij U-vlees N.V. (Ude- ma) waar in oktober 1970 vlees werd gestolen is opgelost. De daders K. P. en J. J. M. B. uit Almelo hebben, na aan de tand te zijn gevoeld voor een inbraak in Nijverdal, bekend ook de ze inbraken in Holten te hebben ge pleegd. deG. W. Nijland 0-2; W. Reilink J. Markvoort 0-2; J. Kamp—H. Klein Teeselink 0-2; J. de LeeuwB. Ren- sen 2-0; G BoswinkelE. Struik 0-2; J. ter BalktJ. Robers 1-1. 1 appelcaketaart met slagroom 4 kozakken 250 gr. koekjes 150 gr. chocolaatjes Deze .reklame-aanbieding is verkrijgbaar in onze moderne winkel en bij de bezorgers. BUMS DWARSGEBAKKEN is véél lekkerder i VOOR AANLEG VRAAGT VRIJBLIJVEND OFFERTE Pannenbakkersstraat 2, telefoon 1818 „AKTIEF EN PASSIEF KIESRECHT" is het onderwerp waarover Ds. A. SJOLLEMA uit Vars seveld hoopt te spreken in de samenkomst op zondag 21 fe bruari a.s. Plaats: Hervormde Kerk te Holten. Medewerking; Jeugdkorps v. Aanvang; 19.15 uur. Vooraf: gemeenschappelijk zingen.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3