Nieuwe school Dijkerhoek officieus geopend -■ Holten bouwt samen met Deventer 300 woningen in plan „De Haar Een Duitse vrachtauto veroorzaakte botsing Provinciale Bibliotheek centrale west-Overijssel JAARVERGADERING VAN ONDERLING VEEFONDS Rolschaats wedstrij den voor de Kolschool Boerenkool met worst ONZE AGENDA Data om te noteren Kaan wil inspraak behouden bij bouw 300 woningen Inzittende bijna gespietst Morgi ;en jeugddienst in de Herv. Kerk JEUGDDIENST TE DIJKERHOEK Biesheuvel spreekt Jeugddienst Ger. Kerk KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Spreekuur Maatschappelijk Werker - Wachtdienst slachthuis Kinaeren voelen zich al thuis Burgerlijke Stand Gezinsverzor gin g Storingsdienst G.E.B. BRANDMELDING Gevonden en verloren voorwerpen Staatsbosbeheer kocht deel van HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 29 januari 1971 Jaargang 23 - No. 4 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon «5483 - 1234 Hoofdredacteur \V. Beyers Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggcrs Administratie: Gaardenslraat 17. Tel. 1533 1 Advertentieprijs 14 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 5,per half jaar, f 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad ZATERDAG 30 JANUARI 17.30-20.00 uur: Trainingswedstrijden Z.C. „Twenhaarsveld" in het over dekte zwembad „De Schoolslag" te Hellendoom (zie bericht). ZONDAG 31 JANUARI 8.00 uur v.m.: Jeugddienst in Herv. kerk met medewerking van „The Christian Sounds" uit Bathmen. Voorganger: ds. P. Lugtigheid (zie bericht). 10.00 uur v.m.: Jeugddienst in ge bouw Bethanië te Dijkex-hoek. Voor ganger hulppred. A. Schellevis (zie bericht). 19.30 uur: Dansen in Dancing Boode te Bathmen (zie adv.). MAANDAG 1 FEBRUARI 20.00 uur: Openbare politieke bijeen komst AR Kiesvereniging „Neder land en Oranje" in zaal Amicitia. Spreker mr. B. W. Biesheuvel. 19.30 uur: Jaarvergadering Vereni ging „Bethanië" in het gebouw Be thanië te Dijkerhoek. MAANDAG 1 FEBRUARI T.E.M. WOENSDAG 3 FEBRUARI N.V. Gebr. Schuppert wegens inven tarisatie gesloten (zie adv.). WOENSDAG 3 FEBRUARI 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep en afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in gebouw Bethanië. Spreker de heer A. H. van Pijpen. Onderwerp: „On ze opgroeiende jeugd". VRIJDAG 19 FEBRUARI 19.30 uur: Uitvoering Holtense mu ziekvereniging „H.M.V." en Jeugd orkest. MAANDAG 22 FEBRUARI 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize. WOENSDAG 24 FEBRUARI 19.45 uur: Bijeenkomst afdeling Dij kerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in café ,,'t Bonte Paard". VRIJDAG 26 FEBRUARI 19.45 uur: Jaarfeest Geref. Jeugd GJV-clubs in gebouw Rehoboth. MAANDAG 8 MAART 19.45 uur: Jaarvergadering Chr. Kleu terschool in het Schoolgebouw aan de Schoolstraat. VRIJDAG 12 MAART 19.45 uur: Openbare vergadering van de Chr. Hist. Kiesvereniging in zaal Vosman. Spreker mr. W. Scholten, lid Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal voor de C.H.U. (Van onze specie le verslaggever) In de maandagavond j.l. gehouden raadsvergadering deelde burgemeester W. H. Enklaar mede. dat de gemeenten Bathmen, Diepenveen, Holten <n Kaalte in de komende drie jaar 861 woningen in de goedkopere gesubsidieerde sectoren (woningwetwoningen en corporatiewoningen) bouwen ten behoeve van de woningzoekenden in Deventer. Het is allemaal een uitvloeisel van de grenswijz gingsprocedure tussen de gemeenten Deventer en Diepenveen. De gemeente Deventer is door grondgebrek niet in staat om deze woningen in de eerst komende 3 jaren op eigen grondgebied te bouwen Het resultaat van het overleg, dat de minister \an Volkshuisvesting heeft gevoerd met de betrok ken gemeenten is dat Bathmen 126, Diepenveen 265, Holten 150 en Kaalte 320 woningen bouwen voor inwoners van Deventer. Boven deze verdeling zullen aan Holten nog eens 150 woningen worden toegewezen voor de ko mende 3 jaren, waarover Holten zelf kan beschikken. De bouw van de woningen zal worden uitge smeerd over 3 jaren: 50 woningen per jaar voor Deventer en 50 voor Holten. Volgens burgemeester Enklaar heeft de gemeente Holten als naobergemeente de taak om de nao- berplicht te vervullen door aan dit plan de medewerking te verlenen. Bovendien is de groei van de gemeente een goede zaak, vond hij. De bouw van 300 woningen heeft echter ook consequenties, al dus de voorzitter, want door de snellere uitbreiding van de bevol king moeten wij bijvoorbeeld vervat zijn op de tijdige bouw van scholen en ervoor zorgen dat het toekomstige bestemmingsplan Beuseberg zo spoedig mogelijk gereed is. De verwachting is dat het plan Beuseberg in het najaar aan de raad ter vaststelling wordt voorgelegd. Voorts houdt deze woningbouw in, dat wij het risico lopen dat de particuliere bouw hierdoor zal verminderen. Het zwaarste moet nu eenmaal wegen, aldus mr. Enklaar. De bungalowbouwterreinen aan de grens van het plan „de Haar" zullen hier echter niet onder lijden, antwoordde de burgemeester op de vraag van de heer Wansink (Gem. Bel.). De mededeling van de burgemees ter werd door de raadsleden gunstig ontvangen. Over deze mededeling ontspon zich een levendige discussie. De heer Ten Berge (Gem. Bel.) zou graag willen zien, dat het plan Beuseberg ter dege werd bekeken en wilde vooraf wel een hearing onder de bevolking houden. Hij zei bang te zijn, dat het plan Beuseberg door de Een Duitse vrachtauto (trekker met oplegger) van de meubelfabriek Wilhelm Pieper uit Spangcn-Walden- brück, bestuurd door F. A. uit Melle, is maandagmorgen om elf uur in de Oranjestraat achter op een vracht auto van de Seven-Up-fabriek ge botst. Het ongeluk gebeurde onge veer tegenover de slagery van de heer Willems aan het eind van het dorp. Op de weg stond in de richting Deventer een personenauto gepar keerd. Een vrachtauto van Van Gend en Loos en de wagen van de Scven- Up stonden te wachten om een te genligger te laten passeren. De Duit se auto kon onvoldoende remmen, waardoor hy met kracht op zijn voorganger botste, waaruit een lan ge plank stak. Door deze plank werden de be stuurder van de Duitse vrachtwagen en zijn bij-rijder K. H. S. uit Neun- kirchen bijna gespietst. De plank scheurde nl. in tweeën en beide de len kwamen recht op de beide man nen af, die door zich snel te laten zakken aan een ongeluk wisten te ontkomen. Een spitse punt was nog net langs de arm van de bij-rijder door diens trui gegaan. Een bed, dat zich achter in de cabine bevond, werd naar buiten gestoten. Door de kracht van de botsing stootte de Se- ven-Up-wagen tegen de wagen van Van Gend en Loos. die beide werden beschadigd. Van de eerstgenoemde wagen werd de bestuurder G. H. ter H. uit Goor en de bij hem inzittende schilder H. Men verzoekt ons te berichten: Zondag 31 januari zal er een jeugd dienst worden gehouden in de Ned. Herv. kerk om 9 uur voormiddag met medewerking van een zanggroepje „The Christian Sounds" uit Bathmen. Voorganger is ds. P. Lugtigheid. De ze jeugddienst werd mede voorbereid door de jonge lidmaten, die in 1970 belijdenis hebben gedaan. Zij zullen ook persoonlijk aan deze dienst mee werken. Omdat het de eertse keer is na lange tijd, dat er weer een jeugd dienst gehouden wordt, worden de jongeren van de jongerendienst ver zocht zich niet om 10 uur naar ge bouw Irene te begeven, maar om 9 uur naar de kerk. De jongerendienst vervalt hiermee. In het weekend van 30-31 januari a.s. zal een CJV-groep uit Poeldijk (Z-H) de gast zijn van de CJV te Dij kerhoek. In verband hiermee zal de kerk dienst op zondag 31 januari a.s. te Dijkerhoek het karakter krijgen van 'n Jeugddienst. Vanzelfsprekend wor den daar ook de oudere gemeentele den verwacht. Voorganger in deze dienst is hulp pred. A. Schellevis. Hij spreekt over het onderwerp: „Het lied in de nacht". De dienst begint om 10 uur en wordt gehouden in het gebouw „Bethanië". Bij hét binnenkomen ont vangt elke bezoeker een gestencilde liturgie. Na afloop zal een kopje koffie wor den geschonken en is er gelegenheid tot na-gesprek over de gehouden dienst. J. O. uit Deventer gewond, evenals de beid Duitsers. Hun verwondin gen wr niet van ernstige aard. Door de botsing schoot de Duitse wagen naar de linkerkant van de straat, waarbij de personenauto van mevrouw Beldman van manége Beldman, die juist passeerde, be hoorlijk werd beschadigd. Van de Duitse vrachtwagen was de cabine ontzet en werden de, zich in de oplegger bevindende, meube len beschadigd, doordat de lading was gaan schuiven. De politie heeft meer dan een uur het verkeer moe ten omleiden, omdat de gehele straat versperd was. Voor de A.R. Kiesvereniging te Markelo en Holten spreekt maandag avond om 20.00 uur in zaal „Amicitia" te Holten mr. B. W. Biesheuvel, lid der Tweede Kamer over het onder werp „Agrarische vraagstukken en Loon- en Prijsbeleid". Er is gelegenheid voor het stellen van vragen en debat en de toegang tot de ze openbare politieke bijeenkomst is vrij. In de geref. kerk zal zondag 7 febr. om 15.00 uur de eerste jeugd dienst in 1971 worden gehouden. Voor ganger is ds. IJkema van Almelo. Het thema van deze dienst zal zijn „Is God bij ons aanwezig". Een com bo van het Leger des Heils uit El- burg zal medewerking verlenen. Iedereen is van harte welkom. snelle aanpak, zoals de burgermeester bedoelde, onder de wals zou komen te liggen. Mr. Enklaar antwoordde hem dat de woonkernen dicht langs de Laren- seweg komen te liggen en daardoor de mooie Beuseberg zo weinig moge lijk wordt aangetast. Bovendien zullen deze woningen worden gebouwd in het plan „De Haar", maar als het vlot loopt met de bouwstroom, bestaat de kans dat wij meer woningen krijgen en dan moet het plan Beuseberg ge reed zijn. Burgemeester en wethou ders zijn met onderhandelingen bezig om de bestemmingsplanprocedure te versnellen. Aan de stedebouwkundige ir. Hajema is gevraagd de herzie ning van het plan „de Haar" en het ontwerp van de „Beuseberg" met voorrang te willen behandelen en i}e medewerking van de stedebouwkundi ge is wel te verwachten. De heer Wiggers (AR) was verheugd over de mededeling dat 't woningen in de goedkopere sector worden, nl. woningwetwoningen en corporatiewo ningen, waardoor de gewone man in Holten ook aan bod komt. Deze toewijzing van 300 woningen is geen extra-contingent. Daar zit eigenlijk de provinciale toewijzing, welke thans nog bekend is, voor de komend drie jaar bij in, luidde daar op het antwoord van de burgemees ter. Bovendien hebben wij de more le plicht voor de woningzoekenden op de wachtlijst (ongeveer 300 red.) te blijven bouwen. De heer Kaan (PvdA) stelde de vraag of de raad inspraak krijgt op de soort woningen, welke gebouwd gaan worden en de huurprijs daarvan. Hij wilde graag dat de raad een vin ger in de pap houdt. Er zijn dure en goedkope, goede en slechte wonin- wetwoningen, aldus Kaan. Burgemeester Enklaar zei dat dit afhangt van de woningbouwvereniging Onze Woning te Deventer. De woningen zullen namelijk worden gebouwd door de woningbouwvereni ging. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft echter wel in breng in de woningbouwvereniging bij de keuze van de woningen. De heren Kaan en Ten Berge wa ren bang dat er woningen worden gebouwd, die niet in de smaak zullen vallen. Mr. Enklaar verzekerde de heren dat B. en W. een verlengstuk zijn van de raad. en hiervoor wel ter dege zullen oppassen. De heer Bosschers (CHU) was van mening dat het dan verstandig zou zijn om woningen met 3 en 4 slaap kamers te bouwen en dan van dezelf de kwaliteit. Zijns inziens drukt dit de huur en is bovendien bevorderlijk voor de doorstroming. Kaan bleef er bij. dat de raad in dezen zeggenschap diende te verkrij gen. Hij vond het onbevredigend, dat de beoordeling van de woningen een zaak is tussen Burgemeester en Wet houders en de woningbouwvereniging Onze Woning en was van mening dat het niet de opzet is geweest van de samenwerking met deze vereni ging, dat de raad al zijn inspraak overdraagt aan de woningbouwver eniging. Hij vond dat enige raadsleden aan het overleg met „Onze Woning" moeten deelnemen. Zoals bekend is het de bedoeling, dat de woningbouwvereniging Onze Woning het gemeentelijk woningbezit gaat overnemen. Mr. Enklaar was in het geheel pyA met Kaan eens, want dan gaat de raad op de stoel van B. en W. zitten. De samenwerking tussen B. en W. en „Onze Woning" is tot nu toe altijd goed geweest en hij zag niet in waar om de raad hierbij gehaald moet worden. B. en W. houden wel terde ge rekening met wat er leeft in de raad. Zij willen de raad beslist niet monddicht houden, maar deze moet ons wel bewegingsvrijheid geven zei de burgemeester. Kaan vond dal het college van B. en W. de overdracht van de wonin gen moet zien om woningen te bou wen en niet alleen om over te dra gen. anders lopen we weer achteraan. Mr. Enklaar was het hier niet mee eens. Wanneer B. en W. met de wo ningbouwvereniging overeenstemming bereiken is Uw streven bereikt, ant woordde hij de heer Kaan. Kaan kon deze mening niet delen en kondigde aan de kwestie inspraak door de raad opnieuw ter sprake te brengen in oen volgende vergadering. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 9.00 u. ds. P. Lug tigheid, Jeugddienst, 10.30 u. ds. P. Lugtigheid (Bed. H. Doop). Extra collecte: Inwendige zending. 10.00 uur Jongerendienst in gebouw Ire ne. Geref. kerk: 9.30 u. en 15.00 u. ds. S. G. Bloem van Ommen. In beide diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkgebouw". R.K. Kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 uur in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk zaterdagavond 7.00 uur. zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 uur Hulppr. A. Schel levis. Jeugddienst (zie bericht). Ex tra collecte voor Bethanië. OKKENBROEK 10 uur dhr. Hommes van Voorst. Extra collecte Kerkvoogdij. 19 uur Jongerendienst in „Ons Centrum". Voorganger ds. Beerthuis van Bath men. Medewerking van een muziek korps uit Twello. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: R. Snoep ten hui ze van dokter Sijtsema. Pastoriestr. 50. tel. 1870 (alleen voor spoedge vallen). Zaterdag. 30 jan. en zondag 31 jan. L. G. Dekker. Rijssenseweg 33B. En ter telef. 05478-653 van 18.00-19.00 (al leen voor spoedgevallen). Zaterdag, 30 jan en zondag. 31 jan. W. C. C. Wamelink, Schepenenstraat 16, telef. 2004. 's Ochtends van 9.00-10.00 uur op dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, telef. 1436. De gunstige ontwikkeling van het bibliotheekwerk in Overijssel ging ook in 1970 onverminderd voort. Bij helaas veel negatieve verschijnselen op cultureel en maatschappelijk gebied is de onafgebroken voorspoedige groei van het bibliotheekwerk 'n opvallende en toch pok hoopgevende positieve ontwikkeling. Jaar op jaar stijgt het aantal lezers. De toename overtreft vooi'al de laatste jaren ver de verwachting omdat het gemiddeld aantal lezers in het werkge bied van de Provinciale Bibliotheekcentrale West-Overijssel reeds aanzienlijk boven het landelijk gemiddelde ligt. Het laatst bekende landelijke cijfer van het aantal lezers per 100 inwoners dateert uit 1968 en bedroeg 9,1 °/o. In 1969 bedroeg dit cijfer in West-Overijssel reeds 12,3%. Het steeg in 1970 tot 14,4%. De mate van stijging van het aantal lezers blijkt uit het onderstaand overzicht van de laatste vijf jaar. Resp. jaar, jeugdlezers, volw. lezers, totaal, jeugdlezers, volw. lezers '66 is 100 1966 1967 1968 1969 1970 17.387 20.064 25.784 29.630 10.255 10.999 11.858 13.405 14.808 27.642 31.063 34.551 1969 de cijfers van de r.k.o.b. Heino i Voor een juiste vergelijking zijn a het totaal opgenomen. Het totaal aantal lezers steeg van 39.189 in 1969 tot 44.438 in 1970. Opvallend is hierbij dat de toename van de jeugdlezers procentueel in steeds sneller tempo is gegaan. Ten opzichte van 1966 is het aantal jeugdlezei's geste gen met 70°/ohet. aantal volwassen lezers met 44°/o. Per bibliotheek waren er in 1970 wederom uitschieters, met name Olst (53%), Bathmen (42%), Holten (36%), Bergentheim en Hasselt (35%), Enter (30%), Steenwijk (28%), Lemelerveld, Luttenberg en Ommen (26%), Den Ham en Nieuwleusen (17%), Hardenberg en Markelo (15%), Gramsbergen (14%). Le- mele, Lutten, Nijverdal en Raalte (12%), Heeten (11%), Dalfsen, Heino, Sint Tansklooster en Wierden (10%). Resp. jeugdlezer 1969 - 1970, volw. lezers 1969 - 1970, totaal 1969 - 1970: HOLTEN 620 880 275 341 895 1221 De leden van; het Onderling Vee fonds „Holten" kwamen donderdag middag in jaarlijkse ledenvergade ring bijeen in café „Kalfsterman" onder voorzitterschap van de heer J. A. Wegstapel die in zijn openings woord het onlangs plotselinge over leden bestuurslid, de heer J. Tuitert, herdacht en hij wenste de ere-voor- zitter, de heer J. Aaftink, die in het ziekenhuis moest worden opgenomen, een voorspoedig herstel. Uit het jaarverslag van de secre taris-penningmeester. de heer G. J. Aaftink, bleek o.m. een zeer geringe daling van het ledental dit als gevolg van bedrijfsbeëindiging. Het fonds telde op 31 dec. jl. 78 leden die op genoemde datum verzekerd hadden 760 stuks runderen voor f 509.825 (v.j. 793 voor f 525.550). Er 'moesten in het afgelopen jaar 19 dieren worden onteigend, waar voor (15 st.) werd ontvangen f 5975. Er werd over het jaar 1970 1 pet. premie geheven, doch om de premie op 1 pet te handhaven, moest wel het reserve kapitaal worden aangespro ken. De uitgaven en inkomsten be droegen over 1970 resp. f13740,71 en f 11774,00 alzo een nadelig saldo van f 1966.71. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren Joh. Wissink en H. J. Schooien had boeken en beschei den in orde bevonden en penning meester Aaftink werd onder dank voor de verrichte werkzaamheden décharge verleend. Tot leden van de controlecommissie werden herkozen de heren D. Aaftink, G. J. Aaftink, H. J. Stegeman, D. J. Vrielink en S. de Vries Sr, terwijl inplaats van wij len de heer J. Tuitert als lid van het bestuur werd gekozen de heer D. Tuitert. Het maximum te verzekeren bedrag werd ongewijzigd vastgesteld, op f 750. Door de jeugd van de Kolschool werden vorige week vrijdag rolschaatswedstrijden gehouden. De lust van het schaatsen zat er nog geheel in, al was het niet op het ijs. Er werd door de deelnemers en deelneemstertjes fel gestreden. Dank zij de weersomstandigheden stonden er niet veel toeschouwers langs de baan. De wedstrijd vond plaats in verschillende afdelingen t.w. 60 meter in één en twee ronden en naar de leeftijden. Na een felle strijd kwamen als overwinnaars uit de bus: 1 Ge van Amelsfoort (klas 6); 2 Gerrit Schooien (klas 4); 3 Martha Gerbers (klas 5) 2x60 m. Uit de klassen 1,2 en 3 waren dat: 1 Lies Gerbers (klas 3); 2 André Rodink (klas 1) en 3 Joke Foks (klas 3). Deze wedstrijd was nu eens niet georganiseerd door de school, maar door een drietal jongens uit de de hoogste klas. Meester Wilpshaar ivas hierover erg enthousiast en ver leende de jongens zijn volste medewerking. Vrijdag. 29 jan. t.e.m. zondag 31 jan.: J. Hof, Kozakkenstraat 19, telef. 1697 keurmeester buiten de diensturen maandag, 1 febr. t.e.m. zondag. 7 febr.: C. Dijkstra, Schoolstraat 5. tel. 1833. Aangifte gestorven dieren op za terdag: van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis telef. 1318. Dc afgelopen week werd met het onderwijs geschiedenis gemaakt in Dijkerhoek. De leerlingen van de openbare lagere school trokken on der leiding van het personeel de to taal vernieuwde school in. In de afgelopen weken was er hard gewerkt om de school klaar te krij gen en dank zij het goede samcnpsel tussen gemeentewerken, aannemer, werkster, personeel en vele anderen was het woensdagmorgen zover, dat de school betrokken kon worden. IQ De kinderen voelen zich in de mooie school al thuis. Gezeten aan hun tafeltjes in door vele grote ra men helder verlichte lokalen, valt het hun moeilijk zich de oude school nog voor de geest te halen. Daarvoor hebben zij trouwens ook al weer te lang in de noodlokalen gethuisd. Hoewel de officiële ingebruikne ming waarschijnlijk in de maand maart zal plaats vinden aan de buitenzijde moet nog het één. en an der worden afgewerkt meenden oudercommissie en personeel de in gebruikname van de school een fees telijk tintje te moeten geven. Daarom werd vrijdag tussen de middag in de hal een boerenkool maaltijd gehouden. De kinderen had den daags te voren plukverse „moos" meegebracht en de echtge notes van de oudercommissieleden schilden een mud aardappelen. „Het Bonte Paard" zorgde voor een sma kelijke maaltijd. Het eten werd „ver sierd" met vele meters worst, die per trekker werd aangevoerd. Gezeten aan lange tafels konden de kinderen zich flink tegoed doen, maar hoe zij hun best deden „de hond kwam niet in dé pot". Het was precies gegaan zoals voor zitter J. W. Stevens van de ouder commissie in zijn „tafelrede" had De nieuwe o.l. school in Dijkerhoek werd officieus in Dijkerhoek werd offi cieus in gebruik genomen met boerenkool met worst. Links op de voorgrond (rechts achter de tafel) van links naar rechts: het hoofd der school, de heer J. W. Kroon en de voorzitter der ouder commissie, de heer J. W. Stevens. Rechts op de achtergrond meester Groot- hengel. voorspeld, de bodem van de laatste gamel kwam niet in zicht. Na de heerlijke en prettige maal tijd werden de leerlingen klassikaal door fotograaf Jan ten Velde uit Holten op de foto gezet. Een foto. die zij als herinnering aan deze dag allemaal zullen krijgen. Geboren: Alberta dv H. J. Nek kers en G. Tiekink, Beuseberg 90 Hendrika Maria dv H. Bekkemens en J. A. Tempelman, Espelo 70 (geb. te Deventer). Overleden: H. Haverslag-Stevens oud 79 jaar, Espelo 87 B. J. Paal man oud 62 jaar, H. J. Wansinkstr. 8. Gehuwd: G. Steenbergen oud 26 jaar, Raalte en G. Rensen oud 26 jr, Espelo 82. BEVOLKING Ingekomen: mevr. H. J. Klein Tee- selink-Stern van Hengelo naar Beu seberg 174 J. Pullen en gez. van Hardenberg naar Schepenenstraat 19 mevr. H. Paalman-Olijve van Al melo naar Look 35. O O Elke morgen, behalve zaterdag van 9.00-10.00 uur bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beld- man-Aanstoot. Zaterdag. 30 jan. t.e.m. vrijdag 5 febr. buiten de diensturen Elek tra: J. Kolkman. Gaardenstraat 13, telef. 1368. Gas: geen dienst. Overdag: telef. 1352 (politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Knapen) bij geen gehoor telef. 1325 (G. ter Harmsel). Gevonden: hanger met sterren beeld (goud), herenhorloge, bankbil jet, kinderportemonnaie met inh. Verloren: geen aangifte. „De Koningsbelten" Het Staatsbosbeheer heeft een 394 ha groot deel van het natuurreservaat „De Koningsbelten" gekocht van de Stichting tot Behoud van het Natuur monument „De Koningsbelten" te Haarle. Hiermede is met de staats- bo-wachterij Haarle, groot 750 ha, een uitgestrekt staatsbezit van 1.145 ha op de Overijsselse Heuvelrug verworven. Met de transactie is een bedrag van f 2,2 miljoen gemoeid geweest. Het belang van deze aankoop is voor al ook in de gezamenlijke inspanning van de particuliere natuurbescher ming en van hel Staatsbosbeheer ge legen ter instandhouding voor de ge meenschap van een fraai en uitge strekt natuurgebied, dat vrij toegan kelijk is opengesteld. Met het nieuw verworven staatsbezit is het nu mo gelijk tot het dringend gewenste be- heer-op-grote-schaal van het natuur gebied in dit deel van Overijssel te komen.

Holtens Nieuwsblad | 1971 | | pagina 1