m. Met Kerstmis rond feestdis Vuur werk KERSTPUZZEL Herkent U de landen? '1 Holten had Fortuna niet aan haar zijde De lange weg.... Toneel- en poppekast Mogelijkheden bedrijfs beëindiging in de landbouw aanmerkelijk verbeterd Telefoonnummer brandmelding Bedankl als lid van de schoolraad Magnesium bij gr aslat id bemes li 11 g op zaterdagmorgen HELP EEN KIND AAN EEN KANS Recepten Menu „zo klaar" Menu „met meer keukentijd" J Donderdag 24 december 1970 5 (Van een speciale verslaggever) Holten heeft in Langeveen een wat geflatteerde 2-0 nederlaag moeten in casseren. die Holten twee punten kost, die ze. voor aansluiting bij de kopgroep broodnodig hebben. Voor Langeveen een niet onverdiende overwinning gezien de inzet die de thuisclub toonde, maar anderzijds hadden de Langeveners niet te kla gen over de scheidsrechter die her haaldelijk voor de thuisclub floot, waardoor vooral in de eerste speel- helft, vele Holtense aanvallen vroeg tijdig werden onderbroken voor zo ge naamd buitenspel. Een eerste speelhelft die overigens 'n aantrekkelijke partij voetbal te zien gaf, met de beste kansen aan Holler- zijde. Holten kon echter zelden tot doorbraken komen door vroegtijdig vlaggen van de Langeveense grens rechter. Na de rust die met 'n dubbel blan ke stand was ingegaan, ging Lange veen meteen in het offensief Dit le verde al in de 49e minuut een doel punt op, toen een schot tegen de paal. niet door de Holtense achterhoede kon worden weggewerkt en Paus de bal in het net achter doelman Breu- kink plaatste (1-0). 10 minuten later wist Paalman door de bal van de doellijn te koppen een grotere achter stand te voorkomen. Holten had in deze tweede speelhelft duidelijk te weinig vat op 't midden veld, waardoor Langeveen af en toe gevaarlijk kwam opzetten. Het spel kreeg een wat harder karakter, doch van ernstige verruwing was gelukkig geen sprake. Nog steeds kampte Hol ten met een scheidsrechter die voor de thuisclub floot, maar zag zelf ook geen kans tot reële scoringskansen te In ons artikel ..Kersttijd, een gevaar lijke tijd" van de vorige week is een foutief telefoonnummer afgedrukt voor eventuele brandmelding, nl. 1251 liet nummer voor brandmelding is 1 3 5 2 (Politiebureau). De heer J. H. van der Harst heeft bedankt als lid van de schoolraad, in verband met zijn verkiezing tot raadslid. De schoolraad adviseert 't gemeentebestuur en met name de ge meenteraad. De heer Van der 1-Iarst' meent dat het onjuist is deel uit te maken van een college, dat de raad in casu hem zelf advies uit brengt. Magnesium-tekort in het gras en kopziekte-gevaar bij het vee gaan sa- men, dat is bekend. Een groot risico voor de boer. Dat risico komt hel sterkst naar voren in het voorjaar, vooral als dit voorjaar nat en guur is. En dat is het nogal eens in ons land. 2 Magnesium-tefcd'fctin Ihet .gras b,<-\-; hoeft niet voor te komen. Men kan immers benjesten met magnesium- houdende meststoffen? Magnesium- houdende kalkmessttoffen en ook magnesamon brengen een goede aan vulling mee. Maar het zijn vooral de diluvuile zandgronden die sterk mag nesium-arm zijn. Daar is een extra risico-dekking op zijn plaats. Kiese- riet bijvoorbeeld. Dat is een natuur lijk produkt met circa 80 procent magnesiumsulfaat, dat men uit be paalde zoutgroeven wint. Het mag nesium er in wordt snel door het gras opgenomen. Moeten wij nu al aan de graslandbe mesting denken? Als het om een goede risico-dekking gaal, ja. Het is weer zo maart. En dat is de tijd, dal die extra aanvulling nodig is, 300 400 kg ha. Magnesium-tekort in het gras en kopziekte-gevaar bij het gaan samen. Vermijdt dat risico, tijden zijn al moeilijk genoeg. Instructieve folder, ttr Jaarlijks nemen de uitvoerings organen der sociale verzekering vele duizenden beslissingen, meestal lot genoegen van de verzekerden, die daardoor in het genot komen van uit keringen of verstrekkingen. Vanzelf sprekend is het in een aantal geval len mogelijk, dat men het met de ge nomen beslissing niet eens is. maar eenvoudig niet weet hoe men zijn on tevredenheid over de gang van zaken moet kenbaar maken. Het eenv digsl is het vragen van nadere lichtingen, maar als dat niet bcv digend verloopt, blijft slechts de weg van het in beroep gaan open. Het beroepsrecht is echter geen eenvoudige zaak. Men moet op lerlei dingen letten, zoals op het vrij snel verstrijken van een beroepster mijn. de wijze waarop een klaag schrift het best kan worden opge steld. enz. Om daarbij de behulpzame hand te komen. Ook Klein Velderman die in de 63e minuut inviel voor Keizer bracht hier geen verandereing in. Langeveen, dat tot het einde toe met een goede inzet bleef spelen zag 5 minuten voor tijd nog kans de voor sprong te vergroten door een tweede doelpunt van Paus, dat na een voor zet van links, uit een verwarde si tuatie voor 't Holtense doel gescoord werd (2-0). Hoewel Holten de laatste tijd wat ups en downs doormaakt, is vooruitgang van spelkwaliteit duidelijk merkbaar. We mogen dan ook hopen dat die in de toekomst wat meer doelpunten op levert. De uitslagen en standen in 4B zijn als volgt: LangeveenHolten 2-0 OSVReutum 3-0 TVC—De Tukkers 0-2 Rood ZwartHector 2-2 La PremièreEnter 1-2 OSV 13 10 2 1 22 22-14 Hector 12 6 4 2 15 20-12 Rood Zwart 13 5 5 3 15 20-14 Holten 13 6 2 5 14 18-11 De Tukkers 12 7 0 5 14 18-11 Reutum 12 5 2 5 12 16-21 Enter 13 4 4 5 12 17-17 Langeveen 12 4 3 5 11 14-25 La Première 13 3 2 8 8 17-23 TVC 13 2 4 7 8 7-17 Nijverdal 12 1 5 6 7 8-22 Zaterdag 12 december er#ani*««id» de Vereniging voor Openbaar Onder wijs een toneel voorstelling voor de leerlingen van klas 3. 4 .Swl van de openb. lag. scholen in gebouw Irene. Door leden van de :one®Igroep van VOO utt Coevorden werd opgevoerd het toneelstuk ..Commissaris Bier- bottel en de Zwar-te Kunst". Gezien het feit dat de zaal spontaan reageer de en intens meeleefde mot de ver wikkelingen. mag gelegd worden dat de kinderen «esv fijne morgen hebben gehad. Voor de leerlingen van de Openfe. kleuterscholen en de klaMen 1 e»> 2 van de Openb. lag. scholen werd za terdag 19 december een poppenkast voorstelling gegeven door de heer Schols uit Hengelo, die geassisteerd werd door enkele meisjes. De kinde ren genoten zichtbaar en hoorbaar van het gebodene. Ter afwisseling werden door de heer B. H. Brouwer «nkele tekenhlmpje* vertoond, rit» ook zeer in de smaak, vielen bij het jeugdige publiek. Ai met al eon hjne morgen. Hel bestuur van VOO dankt alleen en in het bijzonder de leden vaa het onderwijzend personeel, dte hun vrije zaterdagmorgen hebben willen opofferen om de kinderen te begelei den. Het bestuur van de Stichting Ont- wikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw heeft een aantal be langrijke verbeteringen tot stand ge bracht in de maatregelen ter ver lichting van de problemen bij be drijfsbeëindiging in de land- en tuin bouw. De minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, heeft aan deze verbeteringen zijn goedkeuring gehecht. De wijzigingen treden 1 ja nuari 1971 in werking. Om voor een bedrijfsbeëindigings vergoeding in aanmerking te kunnen komen, moet de ondernemer aan de volgende basisvoorwaarden voldoen: De aanvrager moet jonger dan 65 jaar zijn; Zijn fiscaal inkomen over de drie laatst bekende jaren, na aftrek, van kinderbijslag, mag niet meer dan gemiddeld f 15.000.per jaar zijn. dan wel moet het over Het laatste van deze drie jaar minder dan f 15.000.hebben be dragen; De ondernemer moet sinds 1 ok tober 1962 een land- of tuinbouw bedrijf als hoofdberoep hebben uitgeoefend. In afwijking hiervan komen in 1971 ook in aanmerking zij, die sedert 1 januari 1970 een bedrijf, dat op 1 januari 1968 reeds bestond, hebben uitge oefend. De uitkerïng-eft bèsisaëirt-' uit Ten eerste, een bedrag ineens op basis van de gemiddelde be drijfsomvang over de jaren 1968, 1969 en 1970, op welke uitkering bij beëindiging boven 50 jaar, per jaar 5 procent wordt gekort. De puntentelling, die de basis vormt voor de bepaling van de bedrijfs omvang, is op enige onderdelen aangepast. Ten tweede, een groeiende maan delijkse uitkering voor onderne mers tussen 50 en 65 jaar. Voor deze categorie kan de maande lijkse uitkering voor onderne mers tussen 50 en 65 jaar. Voor deze categorie kan de maande lijkse uitkering in een uitkering ineens worden omgezet en omge keerd. Ten derde, ter vergroting van de grondmobiliteit heeft het fonds bestuur besloten aan de beëindi gende ondernemer naast de ver melde uitkeringen een hectare toeslag te verlenen voor de dooi de bedrijfsbeëindiging vrijkomen de grond, op basis van de pacht waarde van deze gronden. De hectare-toeslag is als volgt: bij beëindiging vóór het bereiken van de 50-jarige leeftijd: tot en met de 9e ha 6 x de pachtwaarde bieden, heeft het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering (Rhijn- spoorplein 1, A'dam) zojuist een fol der uitgegeven, die de gewenste in formatie verstrekt. Hoewel het de bedoeling is dal men in het algemeen deze folder via de uitvoeringsorganen verkrijgt, kunnen belangstellenden haar ook bij het VSV aanvragen. voor de 10e tot en met de lte ha 5 x de pachtwaarde voor de 20e tot en met de 39a ha 4 x de pachtwaarde voor de 30e ha, en maar 2 x de pachtwaarde. bjj beëindiging tuseen H en jaar: tot en met de 9e ha 5 x de pachtwaarde voor de 10e tot en met de 19# ha 4 x de pachtwaarde voor de 20e tot en met de 39e ha 3 x de pachtwaarde voor de 30e ha. en meer 2 x de pachtwaarde. Tenslotte wordt thans de mogelijk heid geopend, dat een eigenaar-ge bruiker. die beëindigt, zijn gronden gaat verpachten. „Glaasje op? Liét je rijden!". Een dringend advies dat het hete jaar door van kracht it. Wa«i' «led- hol en verkeer verdragen elkaar nooit. De trieste ongevallenèijfêrs wijzen echter uit, dat het nodig it daarop te blijven hameren. Eeker in. een maand vol feestdagen, wanneer mensen" ër é'én of 'twee' of drie af vier of nog meer nemen. Vandaar dat Veilig Verkeer Ne derland weer de bekende actie Glaasje op? Laat je rijden!" veert. Overal in het land verschijnen af fiches met het evenbekende manne tje. Boven zijn met een glaasje ..ge kroond" hoofd prijkt hei advies „Laat je rijden!" door een taofi. door uw wederhelft Of een ander lid van 't gezelschap, met wie t« vo ren duidelijk is afgesproken dal hii ofzij geen druppel alcohol zal drin ken. Laat je rijden om het na de gezelligheid in café's of elders ook op de weg prettig te houden, om de ver keersveiligheid te bevorderen, om niet gesnapt te worden tijdens «en alcohol-controle-actie door de poli tie. „Glaasje op? Liét je rijden!". Dat advies zal ook weer worden ge geven in de televisiepol, die, even als vorig jaar, geregeld op de beeld buis zal verschijnen. Verder heeft Veilig Verkeer Nederland een mil joen bierviltjes, voorzien van bet actie-thema, laten vervaardigen, die deze maand dank zij de medewer king van slijterijen hun weg naar de huiskamers zullen vinden. Want ook daar zal vrienden-op-bezoek duide lijk gemaakt moeten worden «UI er na een borrel maar één mogelijk heid is: „Laat je rijden!". Glaasje op? Laat je rijden!". Al tijd. Overal. In het belang van ei gen veiligheid en die van een ander. Pro jttve/vUrt*" yeor d«M wnioko Oranf*k<i lender - in - wit ten bote von ktneteron- in-moeWjkHodon f 4,11 Bero^ings-c-osten f0, '0 ex: Postgiro 517400 kolende octia „Pro juventote" Pootbw» 71# AwwÉ«SN|Nwn T«J. WKS 79## TradrrtTOffMTOTiW jmktieeren We ook weer een kerstpuzzel, waaraan iedereen kan m. Oftd«r foede «uilen enige mooie prijzen worden verloot. Bovenstaande figuurtjes komen elk uit een ander land. Nu moet men eerst die landen opschrijven ia» de volgorde a, b, c, d enz. Dan neemt men van elk land die letter, welke bij hel figuurtje is aangegeven. Voorbeeld; Denk dat het eerste figuurtje uit Denemarken komt, dan wordt dit opgeschreven: vervolgens raadpleegt men het nummer bij deze figuur (1) en neemt men «kis de eerste letter van het woord Denemarken, dus de D. Als alle landen gevonden zijn en de letters in de goede volgorde staan vormen ze tesamen een lekkèrn# in de decembermaand. Oud en jong kan aan deze punzel meedoen en de oplossingen moeten voor 10 januari hjj de redactie van het Holtens Nieuwsblad zijn ingeleverd, t.w.Holterberg 13, Kol- weg 14 of Gaardenstraat 17. «eremberttLaaiig vergt veel vee rfo rolineire eepaeiteitea vee At huis vrouw. Veeral het kerstdiner, 'n heeg- tepant, heet neg WeJ eene wat heofrf- brekeai. Vaa de enderstaaade feeste lijke fcerstmeau'i is er één vrij bewer kelijk e* das bedeeld veer haar (ef hem) die tijd aan heken k.aa beste den. Oek aaet het andere mean «uit u succes eegsten en beveadien heel waf sneller klaar zijn daa met het eerstgeaeemde emdat bier meer kant- ea klaarpreduktea aan te pas hemen. De reeeptea ia het tweede meaa kunt ti. ais a ever eea koele bewaarplaats beschikt, 'a dag tevoren klaarmaken. Op de dag seif wordt er nog een taai ste hand gelegd aan de garnering. Do met aangegeven recepten zijn verder uitgewerkt. Meaa „ae klaar". Kerstslaatje; Rundrbouillonsöep (blik) Kai'koenrollade (diepvries); Vruehtencompote (blik); Snijbonen (diepvries): Aardappelpuree (kant-en-klaar) Chocolademousse (diepvries): Koffie. Menu „mot meer kfukentgd". Ham gevuld met salade: Tomaten-kippesoep: Entrecote met rozijnensau» Brus sels lof; Gekookte aardappelen: Kerstpudding: Koffie. (De recepten rijn aangegeven voor 4 personen). KERSTAL AATJE 4 eetlepels slasaus. 1 theelepel ker rie. 1 blikje zalm of tonijn. 1 tomaat, de asperge* stukjes perzik en slasaus vermengen. De salade over de 4 plak ken ham verdelen De helft van do. plakken ham over de Salade vouwen, 'zodat er nog een klein gedeelte van do salade zichtbaar blijft. Hét voorge recht mot èen toefje peterselie garne- rew. N.B. Inplaate van paprika kunt u ook sperziebonen uit blik gebruiken. Het slaatje kgrt een dag van te vo ren klaar worden gemaakt. Op het laatste moment wordt de salade over de ham verdeeld en gegarneerd. TOMATEN-KI P P ESOEP. 2ö g. boter of margarine, Vs ui, 0,8 1. kïppefcoüillon, 2 eetlepels tomaten puree, 50 g. champignons, 50 g. gaar kippevlees zonder vel en bol, 15 g. aardappelmeel, peper, zout, aro ma, peterselie. Da ui schoonmaken en klensnijden. De boter of margarine smelten, de ui hierin fruiten. De tomatenpuree en de kippebouillon toevoegen. De bouillon mét het aardappelmel binden. De bouillon in gedeelten al roerende er bij schenken. De achtergehouden krui den en de specerijen met de wijn toe voegen. De saus plm. een half uur zachtjes laten doorkoken. De rozijnen wassen en wellen. De saus zeven, de rozijnen toevoegen. De saus op smaak afmaken met Engelse saus en aroma, op kleur afmaken met soja, gïstex- tract of bruin van jus. De saus apart opdienen bij hei vlees. KERSTPUDDING g. (4i,'i blaadje) gelatine, 2 eieren, 100 g. suiker. 1 dl. melk, 4 eetlepels marasquin, 1 dl. ananassap, groene kleurstof, 1 klein blikje ananasstuk jes, 1/4 1. slagroom, rode en groene Franse vruchtjes. De gelatine in ruim koud water we ken. De eierdooiers van het wit scheiden. De dooiers met plm. de helft van de ouiker uitroeren. De melk aan de kook brengen en voorzichtig met de 1 hardgekookt ei, sla. peterselie, ci troen. De kerrie mei de slausaus vermen gen. De zaim of de tonijn in kleine stukjes verdelen. De tomaat wassen en kleinsnijden Het ei fijnhakken. De sla wassen en in stukken verde len. De stukjes tomaat door de vis mengen. In glazen coupes of schaal tjes een schepje van het tomaten-vis- mengsel op de uitgelekte slabladen leggen. Daarover een lepel slasaus scheppen. Het slaatje garneren met fijngehakt ei, fijngehakie peterselie en een schijfje citroen. Presenteren met een ioostie. De aardappelpuree is in poedervorm verkrijgbaar; voor de bereiding de ge bruiksaanwijzing volgen. U kunt vlak voor het opdienen er voorzichtig wat fijngesneden peterselie .of selderij door scheppen. De chocolademousse kan gegarneerd worden met slagroom en geschaaf de amandelen (kant en klaar verkrijg baar). HAM GEVULD MET SALADE. 4 dunne plakken ham, 1 groene papri ka, J/i blik perzikstukjes, 1 blikje punt- asperges, 1 eetlepel slaolie, 1 eetle pel azijn, peper, zout, mosterdpoeder, peterselie. De paprika van zaad en zaadlijsten ontdoen, schoonmaken en wassen. De paprika ia vierkante stukjes snijden en bijna gaar koken in water met zout. Van de olie, de azijn, peper, zout en mosterdpoeder een slasaus maken. P" stukjes paprika laten afkoelen en met champignons schoonmaken wassen en in plakjes snijden; het kippevlees in blokjes snijden. De champignons en het vlees toevoegen. De peterselie wassen en kleinsnijden. De soep op smaak afmaken met peper, zout en aroma. Vlak voor het opdienen de pe terselie over de soep strooien. De tijd van vuurwerk-afste ken nadert weer. Elke keer weer begint het nieuwe jaar voor veel kinderen en ook voor volwassenen uiterst ongelukkig. Ze hebben verwondingen opge lopen bij het afsteken van vuur werk of anderen zijn er door gewond. Alleen omdat er met vuurwerk griezelig nonchalant wordt omgegaan. Daarom enkele raadgevingen; gooi geen rotjes weg. Zeker niet in de richting van men sen en dieren; bind rotjes niet met de lon ten aan elkaar. Loop een eindje bij het vuurwerk van daan; leg of zet het vuurwerk op straat neer; steek vuurwerk waarvan de lont is afgebroken niet meer aan; laat schijnbaar niet ontplof te rotjes liggen. Vaak smeu len de lonten nog: steek kleine hoeveelheden vuurwerk nooit tegelijk op zak. Ieder jaar komen hier door mensen in het zieken huis terecht; verpak vuurwerk goed; maak hoe dan ook zelf geen vuurwerk; geef kinderen nooit en te nimmer vuurwerk in han den; laat kleine kinderen niet al WEDEROM staan wij aan de voor avond van een Kerstmis. Een her denkingsfeest dat wij, gedachtig aan het gezang der engelen, zo gaarne wilen vereenzelvigen met het stre ven naar vrede op aarde. Dan krijgt men de neiging om wat schamper te lachen om dit feest, want er is im mers geen vrede op de aarde? Na twintig eeuwen christendom, dat uitgaat van de liefde voor de naaste en voor God, lijkt de mens heid eerder uit op een elkaar vernie tigen. Dat kan dan echter niet aan dat christendom liggen, noch aan een andere godsdienst, maar uitslui tend aan die mensheid. De voor een liefdevol en vreedzaam leven schriften en geboden voor een goed, zijn wel gegeven, door Christus, door Mohammed, door Boeddha, over de gehele wereld en aan ieder mens. Dat nochtans moord en doodslag, be dreiging. oorlog en oneerlijkheid heersen, komt dan aleen doordal de mens zich niet houdt aan de wijze voorschriften en geboden. Dat kan ook niet volledig, want wij zijn geen levende goden. Het streven naar het goede, het juiste handelen, vereist een ontwikkelingsgang, die bijkans geen mens in zijn ene leven tot het einde toe bereikt. De één komt wat verder dan de ander, maar ergens blijft de mens toch in die ont wikkeling naar een hoger leven ste ken. XXX MAAR wie ver gekomen is, heeft dit niet voor niels bereikt. Van zijn of haar levensinstelling, lessen en voor beelden, blijft ook ergens iets han gen. Met zaad is uitgestrooid en er zullen nieuwe loten ontslaan. Som migen daarvan zullen toch weer ver- stikt worden door het welig tierend onkruid, maar enkelen zullen zich tot nieuwe bomen, tot nieuwe voorbeel den ontwikkelen. En op hun beurt zullen zij weer vrucht dragen en uit strooien. Zo gaat het "proces door. Uiterst langzaam en soms nauwelijks •merkbaar - err tóch baant het goede zich een weg. Wij Teven dan weliswaar nog in een wereld die vol is van dreiging en van gevechten, maar anderzijds heeft de mensheid reeds een enorme vooruitgang geboekt vergeleken bij tien of meer eeuwen geleden. Wij be hoeven dat hier niet allemaal te om schrijven, wie iets van de geschiede nis der mensheid kent, ziet, ondanks een misschien grotere onkerkelijk heid. toch het principe van de liefde tot de naaste groeien. Het zaad is niet overal vergeefs gestrooid. De kerk is ook slechts een hulpmiddel tot de verwezenlijking van het hogere leven. Eén der hulp middelen. Ieder mens draagt echter het middel om tot een hoger en be ter leven te komen in zich. XXX EN dat geeft juist de glans aan het Kerstfeest. Voor de christenheid de herdenking van de geboorte van Christus, dat wil zeggen van het wé ten dat er het licht van de liefde is, mens. hoe hij ook handelt en doet, ook in ons, in ieder mens. In ieder ligt dat vonkje verscholen. Soms laat men het verstikken, omdat men geen vertrouwen heeft in de kracht van dat licht of zelf te zwak is om het aan te blazen. Bij anderen echter gaat het vonkje wel gloeien en spreidt het licht zich uit naar ande- Worden wij er door beroerd? Daar ligt het maar aan hoe de wereld zich toont. Er is in ieder geval in ieder mens het besef dat het kan. Ieder wil ook wel goed zijn. als de anderen hem, in zijn zwakheid, er maar de gele genheid toe geven en hij zich niet behoeft te verdedigen tegen wat hij meent dat anderen hem willen aan doen. Laten de kaarsen en andere lich ten die wij nu met Kerstmis weer ontsteken, het symbool zijn van ons geloof in het bestaan van de liefde. Wanneer wij daarvan overtuigd zijn, dan bloeit dp liefde tot de naaste reeds. Dan doen wij waartoe Jezus tot ons kwam Fn in wezen is dat iets heel menselijks, want wij zijn allen gesehapen met die godelijke vonk van de liefde in ons. Hoe de wereld zich dan nu ook mag voor doen. er blijft alle reden om het Kerstfeest te vieren. Want het blijft het getuigenis van de wil der men sen om tot het gooede. het liefdevolle te ko-nr-r- Fm waar een wil is. is een weg Zii he' een zeer lange, omdat de mens zich slechts aarzelend en over nez.p wee voort be leen met de (ongevaarlijke?) „sterreties" spelen: laat bejaarde mensen met rust: sta nooit met open mond naar vuurwerk te kijken. Tientallen mensen hebben ernstig letsel aan mond en kaken opgelopen, nadat een rotje of iets dergeliiks in hun mond uit elkaar snatte: indien U toch vuurwerk af- steeks. doe dit dan op grote afstand van rieten daken, hooischuren, enz. KOOP LIEVER HELE MAAL GEEN VUURWERK!

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 5