C.O.C. boeide met Xawme Bergruiters reden in Zuidlaren BLAUW WIT SPEELDE GELIJK (1-1) Kalfsterman 1 weer goed op dreef Holten speelde na voorsprong onbevangen Nadelig slot drie ton door selectie urgentielijst 1971 omgezet in batig slot van f 1 30.000,- KERST- EN OUDEJAARS- NUMMER Bevredigende resultaten T 55 Schietwedstrijden V oetbalpro gramma HOLTEN NAAR LANGEVEEN Truus Haan, tweede in de „4e Hollands Scliwarzwald Cross" Uitslagen en resultaten jeugd v.v. „Holten" Wijziging aanvangs- uur Kerstfeest voor de bejaarden Biljartbond Ons Genoegen GEMEENTEBEGROTING 1971 f 63.000.- voor de sportvelden O.C.H. ZORGDE VOOR PLEZIER Rurgerlijke stand Vrijdag 18 december 1970 S Zo om en bij de 200 bezoekers, voor het overgrote deel jongelui, hebben zaterdagavond in gebouw „Rehoboth" genoten van het boeiende 3 bedrijven tellende toneelspel „Lawine" van de auteur Marcel Dupuis dat door de toneelclub „C.O.C." zeer gaaf en met vaart over het voetlicht werd gebracht. Het gebeuren speelt ergens in het zuidoosten van Frankrijk waar wordt gebouwd aan een autotunnel dwras door de Alpen om daarmee een snellere recht streekse verbinding te krijgen met het aangrenzende Italië. De arbeid is zwaar en moeilijk en vraagt 'n maximum aan uithoudings vermogen van de werknemers die daardoor eerder geprikkeld zijn en conflicten komen gemakkelijker op gang. Als in deze mannengemeenschap de vrouw haar intrede doet, worden de gemoederen nog sneller verhit met als gevolg een dreigende trage die, waaraan dit spel zijn ontstaan ontleent. Aan de presentatie van „Lawine" werkten,' onder regie van de heer Js. Beldman mee: Diederik Kruimelaar als Jean Debrelle, Hoofdingenieur; Gerrit Beldman Jzn. als George Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „De Eendracht" voor het clubkampioenschap gehou den onderlinge wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: G'oep A: 1 A. Brinkman 129 pnt; 2 J .laan 115 pnt; 3 J. van Asselt 110 pnt; 4 B-. J. Oplaat 102 pnt; 5 G. Jan sen 101 pnt; 6 J. A. Aanstoot 94 pnt; 7 H. Paalman 94 pnt; 8 A. Schuppert; 87 pnt. Groep B: 1 H. Gazan 91 pnt; 2 C. J. Aaftink 90 pnt; 3 G. Koopman, 85 pnt; 4 A. Bieleman 65 pnt. Groep C: 1 mevr. Paalman 85 pnt; 2 A. J. Bos 70 pnt. Op tweede kerstdag zullen in zaal „Vosman" grote schietwedstrijden gehouden worden met als hoofdprijs een koelkast en verder tal van waar devolle prijzen. Er kan op diverse ba nen worden geschoten o.a. met lucht- pistool en een baan voor eigen buk sen mits 4'/= mm kal. Schieten met diopter en ringvizier is toegestaan. Zaterdag: Holten alNEO al 2.45 uur; Hulz. Boys alHolten a2 2.45 u; Holten blVoorwaarts bl 1.15 uur (Sportdal); Hengelo clHolten cl 3 uur; De Zweef clHolten c2 1.30 uur Holten d2—Enter V. dl 13.00 uur; Holten elPH el 12 uur; Blauw Wit dlHolten dl 2.30 uur; Haarl. Boys elHolten e2 10 uur; Haarl. Boys e3 Holten e4 11 uur. Zondag: Holten 1Langeveenl 2.30 uur; De Zweef 3Holten 3 10.30 uur; Holten 6Holten 5 10 uur (vr. schap. Rijssenseweg). Na de goede verrichtingen der rood-zwarten van de afgelopen zon dag is natuurlijk iedereen nieuwsgie rig hoe zij het zondag in Langeveen zullen maken. Langeveen staat met 9 punten op de vierde plaats van onder. Gezien de vrij gelijkopgaande sterkte van de ploegen in deze afdeling, uit gezonderd OSV, dat er wat bovenuit steekt, is het wel zeker, dat Holten zeker al haar krachten zal moeten in zetten om de thuisclub op eigen ter rein te verslaan. Wij verwachten dan ook een span nende wedstrijd, die weer heel wat supporters naar de Twentse contreien zal trekken. De supportersvereniging is bereid een bus te laten lopen. Het vertrek der bussen is om 13.00 uur vanaf de Smidsbelt. De opstelling is als volgt: Doel: Breukink; achter: Aanstoot, Paal man, Markvoort, Brands; midden: J. Beltman en A. Reijlink; voor J. Ve neklaas, W. Kaiser, G. Soer en B. Knapen. Wisselspelers: D. Pasop, W. Schooien en M. Klein Velderman. Brassau, ingenieur; bezeten van een meisje, doet daardoor dingen waar van hij later veel spijt zal hebben; Jan Stam, als ingenieur Wladimir Protofski, een uitgeweken Rus. Hij komt in conflict met zijn Franse col lega. Wijkt niet voor dreigementen, wordt dan een beentje gelicht en vecht verbitterd maar uiteindelijk met succes voor rehabilitatie; Jan Willem Manenschijn als de arbeider Pierre Frasnel. Hij is onverschillig, kruiperig, geslepen wat een si tuatie maar van hem vraagt. Mis schien was er iets beters uit hem RIJSSEN Onder uitstekende om standigheden werd zaterdag, 12 de cember, op een fraai parcours in het I-Iollands Schiyarzwald de jaarlijkse cross van de Sportclub „Rijssen" ge houden. Bij de dames liepen Truus Haan iT. Schöppers mee, bij de heren H. J. Woltering en Tijhol' uit Nijverdal, J. van Pijkeren en' W. Schreurs uit Rijssen en H. Woltering en F. J. Kramer uit Holten. Deze he ren zijn de keifn van de nieuw op te richten atletiekvereniging in Holten. Enkele uitslagen: Dames: 1300 m: 1 W. Schippers (Tion), 2 T. Haan (Hol ten); 3 T. Schöppers (Holten). Heren 630Ó m: IR. Schipper (Fortis) 2 P. Broos (Fortis), 3 R. Zuidema (Fortis). 8 G. Tijhof (Nijverdal), .9 F. J. Kramer (Holten), 19 H. J. Wol tering (Nijverdal), 20 J. van Pijkeren (Rijssen). 22 H. Woltering (Holten), 24 W. Schreurs (Rijssen). C.O.C. boeide met .Lawine' V.l.n.r. G. Beltman Jzn als 'vr. George Brassau, Hennie Landeweerd Hmd als de verpleegster Lucienne Ber- nit en Ina Klein Nagelvoort als de arts Yvonne Montag- ne. gegroeid als hij nooit kennis had ge maakt met José (Helma Beldman), de 22-jarige tuk op avontuurtjes en mooie spullen zijnde dochter van de kantinehoudster Madame Corteau (Riky Bosschers); Ina Klein Nagelvoort als de arts Ivonne Mon- tagne en Hennie Landeweerd Hm.d als de verpleegster Lucienne Bernit. De dokter speelt in het leven van de beide ingenieurs een belangrijke rol, waarbij spanningen die op een drama dreigen uit te lopen aan de orde van de dag zijn. Wan neer alles dreigt fout te lopen, is daar plotseling de lawine, die de skiënde verpleegster Lucienne ver rast en mesleurt. Ze blijft zwaar gewond op een rotspunt ligg«n en de beide ingenieurs stellen hun leven m de waagschaal om haar te redden. Zuster Lucienne wordt gered, de bei de ingenieurs worden goede vrienden en het „happy end" wordt de trouw dag van Wladimir Protofski met Ivonne Montagne en George Brassau met zuster Lucienne Bernit. De grime was bij kapper Drent in goede handen. Jl. zaterdag werd er praktisch weer een volledig competitieprogramma afgewerkt door de jeugdige voetbal lers van Holten en rnet wisselende resultaten. Zo behaalde het A-elftal een benauwde 1-0 zege op het ook in de onderste regionen verkerende Sparta A uit Enschede, hetgeen werd behaald in een matige, doch wel spannende wedstrijd door een „be keken" doelpuntje van H. Kalfster- man. De A2 jongens konden het niet tot een zege brengen en verloren met 4-1 van Vroomsh. Boys A2, waar door zij enige plaatsen op de rang lijst duikelden. Het Bl elftal speelde thuis tegen koploper de Tukkers Bl en verloren verdiend met 5-1. Tech nisch waren de Holtenaren niet min der, doch de grotere stootkracht gaf hier wel de doorslag. Cl deed het zeer verdienstelijk en speelde met 2-2 gelijk tegen het bovenaan staan de EMOS Cl, in Enschede. Dat de geest in dit elftal goed is moge blij ken uit het feit, dat zij 2x een ach terstand wisten in te lopen. De C2 junioren konden het niet bol werken tegen het sterke SVVN Cl en verloren kansloos met 3-0 van een veel beter spelend elftal. Dl ging op de ingeslagen weg voort en behaalde een grote 8-0 zege op Hector Dl. Het kampioenschap ligt binnen het be reik. Het D2 elftal leed een onver diende 2-1 nederlaag tegen GFC Dl, hetgeen hen op de laatste plaats in hun afdeling deed terechtkomen. De jongens spelen een behoorlijk partij tje voetbal, doch 't gemis aan een afmaker doet zich gelden. De El pupillen verrichtten een goe de prestatie en speelden gelijk tegen Oranje Nassau El, hetgeen de ver houding goed weergaf. Een verheugd E2 elftal keerde huiswaarts van Rijs sen omdat zij erin geslaagd waren de eerste zege in dit seizoen te beha len en wel met 2-1 op het sterke Excelsior El. De jongste elftallen E4 en E5 leden beide een kleine 2-1 nederlaag tegen de Excelsior-pupillen. Het laatste doelpunt tegen E5 viel in de laatste minuut van de wedstrijd. Het kerstfeest met bejaarden der geref. kerk dat zaterdag in gebouw Rehoboth zal worden gevierd zal niet zo als in Ons Kerknieuws werd ver meld om half drie maar om half vier aanvangen. Blauw Wit heeft in de laatste wed strijd voor de zg. „winterstop" (die tot medio januari of langer zal du ren) tégen het eerste van Sportclub Denekamp een puntje behaald en dit mag een verdienstelijk resultaat wor den genoemd. De wedstrijden tegen de grensbewoners zijn voor de Blauw Witten altüd lastige opgaven en de ontmoeting van zaterdag jl. maakte hierop geen uitzondering. Voor de rust wogen de partijen vol ledig tegen elkaar op en beide kee- ■pers moesten een keer naar het net. Denekamp opende door zijn ge vaarlijke midvoor Holterman de sco re en plm. een kwartier voor rust bracht Jan Rietberg met een heel fraai doelpunt de partijen op gelijke voet. Na de rust deden beide ploegen er alles aan om de volle winst te grij pen, doch het bleef bij 1-1. NIJVERDAL Voorlopig z(jn het drie verenigingen die de zaken uitma ken in de hoofdklasse van de biljart competitie van de biljartbond „Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken en wel M.K.V. uit Raalte, Ten Berge uit Enter en K.O.T. uit Nijverdal. Het Raalter M.K.V. dat deze week zelf niet speelde behield haar eerste plaats met één punt voorsprong op Ten Berge 1 dat deze week Spekhorst 1 uit Rijssen met een 7-1 nederlaag huiswaarts stuurde. Met een achter stand van 3 matchpunten volgt het Nijverdalse K O.T. 1 dat deze week een lastige klip omzeilde door Bol- scher op eigen biljart een 6-2 neder laag toe te brengen. In Enter bleef Dreyerink met 6-2 de baas over N.B.C. 1 uit Nijverdal dat nu met Spekhorst de gedeelde laatste plaats inneemt. In de eerste klasse gaat V'oedgraven uit Luttèn- berg aan de leiding via een 5-3 over- Aanvankelijk leek het er helemaal niet op dat Holten 'n ruime 3-0 over winning op Reutum zou behalen. In tegendeel, de eerste helft gaf een strijd te zien tussen twee onder de maat spelende ploegen en was er nauwelijks sprake van enig gevaar lijk moment voor een van de beide doelen. Na de rust kwam Reutum wat beter in haar spel, maar wist zich niet de kansen te scheppen om tot doelpunten te komen. Vrij onver wacht lukte dat Holten wel toen Kai ser, doorgebroken op rechts, maar hawil tegen de lat schoot. De terug springende bal werd door Soer opge vangen en in de touwen geschoten (1-0). Deze voorsprong was voor de thuis club een duidelijke inspiratie. Vanaf dit moment ging de hele ploeg dui delijk beter spelen en werden de gas ten keer op keer in de verdediging gedrongen. Deze aanvallen leverden ln de 83ste minuut opnieuw succes op Bert Knapen toonde zijn klasse door •en snelle actie keurig af te ronden met een gaaf doelpunt (2-0). Even tevoren was Soer vervangen door Klein Velderman, terwijl bij Reutum Deterink inviel voor de geblesseerde Mensink. De Holtenaren door deze 2-0 voor sprong van alle nerveusiteit bevrijd ging steeds beter spelen. Het. derde doelpunt liet dan ook niet lang op zich wachten. Opnieuw was het Kna pen, die na een keurige voorzet van Brands in 87ste minuut doel trof (3-0) Holten bleef tot het eind sterk in de meerderheid en behaalde een ver diende overwinning. De uitslagen en de ranglijst van 4B zijn als volgt. LangeveenLa Première 0-4 Rood ZwartEnter 0-0 TVC—Hector 0-1 OSVNijverdal 5-0 HoltenReutum OSV 12 Hector 11 Holten 12 6 2 4 Rood Zwarl 12 5 4 3 De Tukkers 11 6 0 5 Reutum 11 5 2 4 Enter 12 3 4 Langeveen 11 3 3 5 La Première 12 3 2 7 TVC 12 2 4 6 Nijverdal 12 1 5 6 1 20 19-14 2 14 18-10 14 18-9 14 18-12 12 16-11 12 16-18 10 15-16 9 12-25 8 16-21 8 7-15 7 8-22 winning op De Poppe 1 in Nijverdal. Op de tweede plaats volgt Kalfster man 1 uit Holten dat in Hellendoorn een 6-2 zege boekte bij De Ster 1. Overige uitslagen in de eerste klasse. De Budde 1 (Nijverdal)Lierinck 1 (Haarle) 4-4, V.O.G. 1 (Rijssen)—H. B.C. 1 (Hellendoorn) 5-3, Jansen 1 (Hotlen)—M.K.V. 2 (Raalte) 6-2, Haarlerberg 1 (Haarle)N.B.C. 2 (Nijverdal) 8-0. De beste partij in de tweede klasse kwam op naam van de heer A. Kor- beld van de Budde 1 die zijn partij van 100 caramboles in de 12e beurt uitmaakte. Aan de leiderspositie van Oudelaar is na 9 weken spelen een einde geko men. Deze eerste plaats ging over naar De Sport 1 uit Wierden, dat H.B. C. 2 in Hellendoorn een 8-0 nederlaag toebracht.-terwijl Oudelaar 1 met een 4-4 gelijkspel genoegen moest nemen ;n de werstrijd tegen Kalfsterman 2 in Holten Overige uitslagen in de 2e klasse: Spekhorst 2 (Rijssen)Jan sen 2 (Holten) 6-2, O.B K. 1 (Nijver dal)De Poppe 2 (Nijverdal) 2-6, Koedijk 2 Rijssen 3KOT 2 (Nijver dal) 4-4 en Bolscher 2 (Enter)De Budde 2 (Nijverdal) 4-4 De heer H. Nijland van De Poppe 2 bracht de b-ste partij op zijn naam n.l. 75 caramboles in 13 beurten. De hoogste serie (41) kwam op naam van de K.O.T. speler A. Verheul. Met een voorsprong van 8 match- punten gaat Roelofs 1 uit Nijverdal aan de leiding in de derde klasse. De ze week bracht men M.K.V. 2 in Raalte een 6-2 nederlaag toe. Verdere uitslagen in de derde klasse. Kalf sterman 2 (Holten)—Koedijk 2 (Rijs sen) 8-0. De Tonne 2 (Hellendoorn) Haarlerberg 2 (Haarle) 4-4, K.O.T. 3 (Nijverdal)—V.O.G. 2 (Rijssen) 0-8, M.K.V. 3 (Raalte)—Roelofs 1 (Nij verdal) 2-6; Het Anker 2 (Holten) Lierinck 2 (Haarle) 3-5 De beste partij in de derde klasse kwam op naam van de heer H. Nij- veld die zijn partij van 75 carambo les uitmaakte in 17 beurten. Door een 7-1 overwinning op MKV 4 in Raalte bleef Dreyerink 2 uit Enter aan de eiding in de vierde klasse, met een voorsprong van 6 matchpunten op De Sport 2 uit Wierden dat met 5-3 de baas bleef over Spekhorst 3 uit Rijs sen. Overige uitslagen in de vierde klas se. De Tonne 3 (Hellendoorn)O.B.K. 2 (Nijverdal) 0-8, Vloedgraven 2 (Lut- tenberg)Ten Berge 2 (Enter) 4-4, Lierinck 3 (Haarle)De Ster 3 (Hel lendoorn) 1-7 en Oudelaar 2 (Nijver dal)Kalfsterman 4 (Holten) 6-JL Blauw Wit 2 speelde thuis tegen SVVN 5 (Nijverdal). Met de rust ke ken de Blauw Witten tegen een ,2-0 achterstand aan; dóch ze kwamerf- uiteindelijk door Beldman en Smit toch nog langzij. De junioren Dl leverden een goede prestatie door thuis gelijk te spelen tegen runner up Excelsior Dl. Voor de treffers zorgden Herman Beldman en Henk Bolink. De pupillen El waren tegen Twen- the El goed op schot en ze wonnen verdiend met 4-0. De goaltjes werden gemaakt door Jaap Jansen, Jan Beld man en Mannes Potman. De vierde treffer was een in eigen doel Pre sentje. PROGRAMMA: De Blauw Witte junioren Cl zullen het in de uitwed strijd tegen Hoeve Vooruit Cl niet makkelijk krijgen en de junioren Dl die aan de Vianenweg om half drie het op moeten nemen tegen koploper Holten Dl staan eveneens voor een heel moeilijke taak. De rood-zwarten zijn nog ongeslagen (18 uit 9) en ze zullen zeker hun best doen om ook tegen plaatsgenoot Blauw Wit beide puntjes binnen te halen. Dat de „gastheren" er alles aan zullen doen om de volle winst te grijpen daar van zijn we overtuigd. Een plaatse lijke derby met alle sensatie die daar nu eenmaal bijhoort. Voor de pupillen zijn vastgesteld: Blauw Wit el—Enter el 1.00 uur, En ter V. e2Blauw Wit e2 1.00 uur. De gemeenteraad gaat maandag en dinsdag de gemeentebegro ting voor 1971 behandelen. Maandagavond vinden de algemene be schouwingen plaats, maandagmiddag begint men met de artikels- gewijze behandeling. B. en W. hebben de raad 'n formeel sluitende begroting aangeboden met aan inkomsten en uitgaven f 2.282.588,90. Dat sluitend zijn is echter maar schijn, het hoort bij het systeem, want onder de inkomsten is een bijdrage van de kapitaalsdienst geraamd van f 340.372,09, met andere woorden, dit is het tekort op de begroting. In zijn aanbiedingsbrief zegt het college, dat Bet hem evenals voor het jaar 1970 niet mogelijk is gebleken een sluitende begroting aan te bieden. „Ook thans nog zijn wij van mening, dat een eigen gemeentelijk financieel beleid, voortvloeiende uit een begroting, die daartoe reële mogelijkheden biedt, is te verkiezen boven een begroting die ons noodzaakt een beroep te doen op een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds. Wij zijn er ons terdege van bewust, dat met dit laatste een groot deel van de autonomie, verankerd in de gemeentewet, wordt prijs gegeven," aldus B. en W. in hun aanbiedingsbrief. Bij die brief is een lijst gevoegd van uitgaven en investeringen, die het college als zeer urgent aanmerkt o.a. uitbreiding personeel ter secretarie, exploitatie nieuw te bouwen zwembad, revisie en aankoop vrachtauto, idem exploitatie van sportvelden, verharding van wegen, tot een totaal-bedrag van f 424.505, B. en W. zeggen hieromtrent „In afwijking van voorgaande jaren zijn in deze begroting een aantal kapi taalsuitgaven geraamd, die ten dele zijn ontstaan door de ongunstige fi nanciële positie van de gemeente in voorafgaande jaren. Dit heeft o.m. tot het gevolg gehad, dat vervanging van het in gebruik zijnde materiaal niet op tijd en langs banen van ge leidelijkheid kon plaats vinden, waar door thans in enkele gevallen tot een vrij dure revisie of, wat in enkele ge vallen economisch beter verantwoord is, tot vervanging dient te worden overgegaan. Een drietal voorzieningen, waar voor in de afgelopen jaren werd gere serveerd t.w. verbetering en herbe strating gedeelte Larenseweg, aan brengen verwarming zwembad en '1 aanbrengen van een slijtlaag op de recreatieweg over d eHolterberg. Bij een brief van 9 december j.l. zijn B. en W. op hun schreden betref fende het ramen van kapitaalsuitga ven in de primitieve begroting terug gekomen. Naar hun werd medege deeld zal op hun aanvrage om een aanvullende bijdrage uit het gemeen tefonds voor 1970 afwijzend worden beslist, omdat voor de exploitatie van de sportvelden over 1970 geen reële uitgaaf mag worden gedaan, de aan leg van de riolering in Dijkerhoek en de verharding van de Maatmansweg geen nadelig saldo behoeft op te leve ren door heffing van een baatbelas ting en rioolbelasting en de aanleg van de hoofdverkeersweg ln het be stemmingsplan „De Haar" niet zal worden gerealiseerd en de algemene uitkering uit het gemeentefonds over 1970 met een bedrag van f 2,50 per ha zal worden verhoogd. Rekening houdende met het ver- menigvuldigingscijfer van deze uit kering komt zulks voor de gemeente Holten neer op een verhoging var rond f 40.000,Met inachtneming van het vorenstaande kan over 1970 een sluitende begroting worden ver kregen. Het vorenstaande heeft er toe ge leid, dat het college meent, voor 1971 een andere koers te moeten varen dan hem oorspronkelijk voor ogen stond. Het lange tijdsverloop, dal met een onderzoek als gevolg van een aanvrage om een aanvullende uitke ring uit het gemeentefonds is ge moeid, zal uiteindelijk tot gevolg hebben, dat ook in 1971 niets gedaan kan worden. B. en W. becijferen dan, dat intrek king van de geraamde uitgaven en investeringen hiervoren genoemd zal resulteren in een batig saldo van f 84.000,Dit bedrag kan nog worden vermeerderd met de raming voor onvoorziene uitgaven ad f 18.375 en de intrekking van een eventueel Deze week heeft het hippisch cir cus zyn tenten in de Prins Bernhard- hallen van Zuiölaren opgeslagen. Aan dit jaarlijks terugkerende inter nationale concours namen ook 'n aan tal leden van de Bergruiters deel, nl. J. Murris met „Amor" in de klasse M en B. J. Brouwers met „Bingo" en „Enster", K. Pettinga met „Norman- do" en D. Willems met „Domorez" in de klasse L. Het eerste parcours voor de klasse L. begon maandagmorgen al om 9 uur. Hieraan werd door pl.m. 180 rui ters uit geheel Nederland deelgeno- De parcours-bouwer. de heer Melie- ma, had hier al op gerekend en bouw de dan ook een parcours waarop al leen de beste combinaties foutloos konden blijven. Voor de barage kwa men dan ook slechts 30 deelnemers in aanmerking. Als eerste Bergruiter startte de heer B. J. Brouwers met „Bingo". Hij loodste het nog jonge paard voorzichtig door het parcours en ging met 8 strafpunten door de finish. Hij hoorde na pl.m. 40 deel- Woensdagmorgen werd door de heer K. BKoning op het gemeentehuis het huwelijk voltrokken van Marinus Krikkink en Bertha Stevens. Dit was voor de damesafdeling van de gymnastiékafdeling der sportvereniging „Bato" en een depu tatie van de C.J.V. „De Vriendenschaar" aanleiding een ere- boog te vormen toen het bruidspaar het gemeentehuis verliet, 's Middags had de kerkelijke bevestiging en inzegening plaats door ds. P. Lugtigheid, hervormd predikant te Holten. nemers nog tot een der besten. Te gen elf uur startte D. Willems als no. 124 en reed, met een prachtig in ca dans galopperende „Dumorez" een foutloos parcours, de l-7e op dat mo ment. Direct hierna kwam K. Pettin ga met „Normanda". Hij ging van de stellnig uit „Samen uit, samen thuis" en reed ook een foutloos par cours. Als laatste Bergruiter startte B. J. Brouwers met „Enster". Hij liep nu 12 strafpunten op. Voor het rijden van de barrage werd er overlegd hoe er gereden zou worden, op zeker' of .alles of niets' Tot het laatste werd besloten. „Du morez" ging er dan ook extra fel te genaan en liet voor dat moment de snelste tijd klokken, 31.0 sec., echter met 8 strafpunten. „Normanda" kon het nog sneller en liep de snelste tijd van de barrage, 30.2 sec. met vier strafpunten. Deze resultaten werden beloond met resp. een 21e en 12e plaats. J. Murris met „Amor" reed in de klasse M zeer snel tot ongeveer de helft van het parcours waar Ciij het plotseling niet meer eens kon worden met zijn paard en uitgebeld werd. Dinsdagavond werd het tweede en laatste L-parcours gereden, het „Ge luk springen". Ook hier startte B. J. Brouwers met „Bingo" als eerste. „Bingo" haalde echter slechts twee punten binnen. De volgende Bergrui ter was D. Willems. Hij kon echter zijn „Dumorez" niet voldoende onder controle krijgen en ging met zo'n snelheid op hindernis 6 af, dat dit het einde voor deze combinatie beteken de. No. 15, K. Pettinga, met „Nor- mando" zorgde voor sensatie door foutloos te blijven en 24 punten te scoren in ee ntijd van 146 sec. Iets wat tot deelemer 146 niet geëvenaard zou worden. Een der laatste deelne mers was B. J. Brouwers met „En ster". Hij wist 17 punten binnen te halen. K. Pettinga en B. J. Brouwers werden resp. 3e en 20e geklasseerd. K. Pettinga was met deze klasse ringen de best geplaatste L-ruiter van dit concours. J. Murris had schijnbaar nog geen rust kunnen brengen in de gedragingen van zijn felle ..Amor" en kwam andermaal tot een niet bevredigend resultaat. nadelig saldo ten behoeve van de centrale werkplaats te Almelo ad f 27.798,zodat een totaal voordelig saldo wordt verkregen van f 130.300,-. Het voordeel van deze methode is, dat vrij spoedig de vereiste goedkeu ring op de begroting 1971 zal worden verkregen, terwijl tevens goedkeuring mag worden verwacht voor de uit gaven, die uit genoemd voordelig sal do van f 130.300,kunnen worden ge dekt. Omdat niet alle in de concept-be groting opgenomen nieuwe uitgaven door uit dit bedrag kunnen worden bestreden, zal er uiteraard een keu ze moeten worden gemaakt B. en W. noemen als hun prioritei ten o.m. de uitbreiding van het secre- tariepersoneel, ombouw chlorinator zwembad, aankoop vrachtauto, zand en zouttransporteur, grasmaaimachi- ne, zandstrooier en sneeuwploeg, re paratie dak Dorpsschool, exploitatie sportvelden (f 63.000, Was in de aanbiedingsbrief reeds melding gemaakt van de verhoging van de opcenten op de hoofdsom der personele belasting met 10 opcenten. In hun laatste brief zeggen B. en W. nog te zullen voorstellen de tarieven der woonforensenbelasting met f 25. te verhogen, hetgeen een opbrengst zou betekenen van f 5400. De toneelclub OCH heeft woens dagavond van de vorige week in zaal Amicitia groot succes geoogst met Jan Blaaser's klucht in drie bedrij ven „De onbekende wereld" dat ge speeld werd nadat dokter C. H. Riet dijk als voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis 'n woord van welkom had gesproken. De klucht werd, onder regie van de heer W. ten Berge, over het voet licht gebracht door: Emiel Deventer, industrieel (Jan Konijneberg), Ann, zijn vrouw (mevr. Wierbos-Koop- man), Lenny, hun dochter (mevrouw Egink-ten Velde), René, haar vriend (Jan Holterman), mevr. Van Meerte- naren (mevrouw. Nijerees-Jonker), IJsbrand, haar aangenomen zoon (Lieuwe Meinsma), Couthee, haar se cretaris (Gert Brinks), de burge meester (Jan Krikkink), Susie, zijn dochter (mevrouw Voordes-Konijnen burg), Bas, behanger (Jan Ooster kamp), Stien, dienstbode (mevrouw Meinsma-Kooy). De grime werd ver- zogrd door kapper Johan F. v. Geen huizen. De klucht werd door OCH tegen vergoeding van gemaakte onkosten, gespeeld voor alle medewerkers aan de bloedplasma-avond van 't Rode Kruis en het was de heer C. Knijff, die namens het bestuur van de plaat selijke afdeling een hartelijk woord van dank sprak tot de tonelisten, woorden van dank die vergezeld gin gen van een bloemetje voor de da mes en een attentie voor de heren. Geboren: Kitty Chantal, dv J. G. Leurink en M. L. H. T. Wagenmans, Look 94. Geertruida Hendrika, dv G. J. Paalman en H. van Dijk, We versstraat 3. Mare Peter, zv J. Oolbekkink en B. H. Willemsen, Schoutenstraat 2. Frederik Hen- Hendrik, zv W. G. Meulemanen A., Borkeld 60. Harm Jan, zv J. W. Langen en B. Holtvoort, Hoffesstraat Antonius Franciskus zv G W van Bussel en J T C Rothengater, Kozak- kenstraat 44 ibntonie Jan zv E Me- kenkamp en B ter Harmsel, Schepe nenstraat 7 (geboren te Deventer). Ondertrouwd: R. J. Droste, oud 20 jr, Gorssel en H. Meerman, oud 21 jr., Beuseberg 157. H. J. Reilink, oud 26 jr., Holterbroek 58 en J. W. Blumink, oud 24 jr., Dijkerhoek 94. Getrouwd: G. H. Rensen, oud 22 jr., Espelo 53 en G. Paalman, oud 21 jr., Dijkerhoek 24. J. Wessels, oud 24 jr., Rijssen en J. W. Vruggink, oud 22 jr., Stationsstraat 10. A Klein Velderman, 26 jaar Industrie- straat 5 en J H Stukker 25 jaar Burg. van der Borchstraat 31 E Huisjes 24 jaar Stationsstraat 13 en G Bouw huis 24 jaar, Stationsstraat 13 B J Nijland 24 jaar kolweg 40 en G J G Oolbekkink 22 jaar, Kolweg 38 M E Krikkink 27 jaar Hellendoorn en B W Stevens 23 jaar Beuseberg 120. Overleden: A Agterkamp-Stegeman, 72 jaar, Lichtenberg 8 J Schuppert 86 jaar Kosterspad 7 N A Rouwen- horst-van Esterik 47 jaar Oranje straat 86 T H Temmïnk-Dekker 62 jaar, Dijkerhoek 62g G J Bolink 79 "jaar Borkeld 71 E J ter Beek 96 jaar, Raalterv^g 18. Ingekomen: C Meijer van Losser naar Borkeld 2A Mevr. H J Tuitert-Al- tena van Markelo naar Holterbroek 90 V R Zimmerman en gezjn van Dubeldam naar Schuttersweg 19 H W van Brussen en gezin van Rijs sen naar Look 28 J Wessels van Rijssen naar Stationsstraat 10 H Dftndertman en gezin van Laren (G) naar Rijssenseweg 6 J G Muller v Zeist naar Noordenbergstraat 15 J A Paalman en gezin van Almelo naar Oude Deventerweg 19 D Th J Berendijk-Elias van Deventer naar Holterberg 26. Vertrokken: H. J. M. Kemper van Espelo 9 naar Goor. C. Kleijn Hessclink en gezin van Pannenbak kersstraat 12 naar Bathmen. Aangezien de Kerstdagen en Nieuwjaarsdag dit jaar achter in de week vallen, zal het Kerstnummer op donderdag, 24 de cember en het Oudejaarsnummer op donderdag 31 december verschijnen. Voor de Kerstweek is met de drukkerij de volgende rege ling gepland: Dinsdag eerste zending nieuws en advertentfes. Woensdag grootste en (kleine) laatste om 13.00 uur. Woens dagavond komen de kranten in Holten. W(j verzoeken nze adverteerders en berichtgevers vriende lijk hun opdrachten en berichten vroegtijdig in te zenden op dat wij na bewerking onzerzijds aan deze planning kun nen voldoen. Omtrent de planning voor het Oudejaarsnummer volgen nog nadere mededelingen.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3