èn lang de hang Vrouwe Fortuna was niet met Holten Blauw \V it - Juliana 05 Uitslag fotowedstrijd Raiffeissenbank Kalfsterman I bezet tweede de plaats Sint Nicolaasfeest der Personeelsvereniging V aessen, Schoenmaker en Co. Chr. Plattelandsvrouwen d iscussieerden over Abortus Provocatus WAAR GAAN WI] HEEN Zondag streekderby Nij verdal-Hol ten Voorbeschouwin jeugd V.V. „Holten" Ovrzicht uitslagen jeugd V.V. „Hollen" etbl rijd program ma mmmuuieeM j nifcwi- RESULTATEN EN UITSLAGEN lagere senioren elftallen V.V. „Holten* Holten 2 - de Zweef 2 1-0 Trekking van verloting „B.A.T.O." Jaarfest Dijkerhoek (Culturele agenda) Biljartbond .Ons Genoegen" Lantlbomv en veeteelt VOORKOMEN BEIER DAN GENEZEN V. ij dag 4 december 1970 3 De personeelsvereniging van Vaes sen Schoemaker Co. N.V. organi seerde j.l. zaterdag voor de jeugd een goed geslaagde Sint Nicolaasmid- dag in café „de Waag". De kinderen veelal vergezeld van ouders zongen liedjes en keken naar cowboy en „comedie capers-films". Tussen de bedrijven door werd er getracteerd maar het hoogtepunt was natuurlijk de komt van Sint en Piet. Elk kind kreeg Sints aandacht en van Pieterbaas ge schenken. Enkele vermanende woor den werden door Sint Nicolaas gespro- Het Dagblad van het Oosten schrijft over deze ontmoeting: „NIJVERDAL De voetbalwed strijd om de eer van de Overijsselse heuvelrug tussen Nijvefdal en Holten wordt zondagmiddag op „Gagelman" weer een feit. De traditie wil dat bij deze duels een aanzienlijk aantal toe schouwers aanwezig is. En men heeft zich nooit teleurgesteld naar huis be hoeven te geven, althans niet waar dat de wedstrijd betreft. Of het nu de eer is van beide clubs of de sfeer rond die streekderby is moeilijk te "zeggen, maar het zijn steeds de beste wedstrijden uit de hele competitie. Zondagmiddag om half drie is het dan weer zo ver en ook nu staat er weer heel veel op het spel. Holten zal vechten om de aansluiting met de kopgroep niet te verliezen en Nijver- dal zal alles in het werk stellen om de rode lantaarn voor goed kwijt te raken, Nijverdal, dat dit seizoen enorm met pech en geblesseerde spe lers heeft te kampen gehad, heelt jl. zondag in Reutum een verdienstelijk gelijkspel behaald en enigszins haar evenwicht hervonden. Het was de tot nu toe best gespeelde wedstrijd van de groen-zwarten. Voordat zondag de grote strijd be gint zullen de pupillen van Nijverdal en Holten elkaar de eer betwisten in een vriendschappelijk duel. Deze ont moeting begint om hall' twee. Het elf tal van Nijverdal ziet er als volgt uit:: Doel: G. Blauw: achter: H. Blauw, G. Meijlof, J. Aal en A. Doctor; mid den: J. Meulenbeld, R. van Eiken horst en H. Eelderink; voor: D. Ban- ninlc, F. Poffers, C. Riemers". De opstelling van Holten is als volgt: Doel: Breukink; achter: Aanstoot, Paalman, Markvoort. Brands; mid den: Beldman, Kaiser, Reijlink; voor: Broersma, Soer, Knapen. Wis selspelers: Pasop en Veneklaas. tr Voor a s. zaterdag is er eetn klein pro gramma vastgesteld. Zo hoeven maar 5 van de 14 ploegen te spelen. Holten a speelt tegen een van de topploegen nl. DOS al. Wanneer men volledig uitkomt is een gelijkspel zeker een haalbare kaart. Het a2 elftal speelt op de Rijssensestraal tegen de m'd- denmoter Eversberg al. Hier zal een zége mogelijk moeten zijn. Een zege geeft onmiddellijk aansluiting met hel middenveld. Het e2 elftal speelt zon dag een voorwedstrijd van Hollen 1 tegen Nijverdal el. Een gelijk spel moet er zonder meer uitkomen. Der.e wedstrijd telt gewoon mee voor de competitie. Het e3 en e4 elftal moeten zaterdag naar SVVN e3 en e4. Hier moeten gelijke spelen zeker tot de mogelijkheden behoren ken. Maar nieuwe liedjes gezongen o.l.v. mej. Ina Klein Nagelvoort, ge assisteerd door de dames Leemkuil en Wegstapel, brachten de goede stem ming er weer helemaal in, zodat het O Het a elftal speelde tegen Berghui zen a en verloor met 2-1. Het niet medespelen van J. Spakman en W. Dikkers speelt, wel een belangrijke rol bij deze nederlaag. De stand wordt er niet beter op door deze ne derlaag. Want men staat nu op de laatste plaats. Het a2 elftal speelde in een uitwed strijd tegen SVVN al en verloor kansloos met 8-2. Niet zo verwonder lijk want SVVN al staat alleen aan kop met 10 wedstrijden 20 punten. Het cl elftal speelde in een uitwed strijd tegen Rigtersbleek cl en won verdiend met 3-1. De gezamenlijke inzet van de ploeg was ook deze keer weer uitstekend. Door deze zege klom men naar de 5e plaats. Het c2 elftal behaalde zijn eerste ze ge na 9 nederlagen. Het werd een ze ge met 1-0 op Haarle cl. W. Vene klaas liet -sen hoekschop in eenmaal in het doel verdwijnen. Jongens ga zo door. Het dl ell'ta] behaalde zijn 8 zege en wel op Excelsior dl. De ruststand was hier reeds 2-0. Vlak voor afloop scoorde Excelsior nog een doelpunt, zodat de eindstand 2-1 werd. Een kampioenschap begint hier reeds te schemeren. Het d2 elftal verloor met 2-0 van Blauw Wit dl in een uitwedstrijd. Blauw Wit won verdiend maar de ar bitrage lipt soms nogal te wensen over. Het el elftal speelde tegen.,nu/nmey 2 van de* ranglijst Voorwaarts el en kwam tot een knap resultaat name lijk 0-0. Het was een forse wedstrijd van de Voorwaarts kant. Wat moet dit later! Het e2 elftal leverde een goede pres tatie door de Zweef e4 in een uitwed strijd'met 1-0 te verslaan. De Zweef is een van de koplopers. de goede Sint en Piet voor toch nog veel te snel vertrek van de kindere kwam. Zaterdag: Holten al—DOS '19 al 2.45 uur; Holten a2Eversberg al 2.45 uur; Holten c2Wierden cl 1.30 uur: SVVN e2Holten e4 10.00 uur; SVVN e5Holten e5 11.00 uur. Zondag: Nijverdal elHolten e2 1.30 uur (voorwedstrijd): Nijverdal 1 —Holten 1 2.30 uur;, de Zweef 3—Hol ten 3 10.30 uur: Holten 2—PH 4 10.00 uur; Holten 4—SOS 3 12.00 uur; Hol ten 5Enter 5 10.00 uur (terrein 2); Enter 6Holten 6 11.45 uur. ARNHEM Het district Arnhem van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond heeft de ,,65 ers" niet vergeten. Zij kunnen donderdag 17 december gratis de partijen voor de eer ste ronde van het toernooi om het Nederlands kampioenschap ereklasse driebanden, dat in hotel Haarhuis wordt gehouden, bijwonen. Zowel donderdag-, vrijdag- als zaterdagavond krij gen zij voorts 50 procent reduc tie op de toegangsprijs. VOETGANGERSAKTIE '70 In een goed bezochte'vergadering hebben donderdagavond in gebouw ..Rehoboth" de leden van de plaatse lijke afdeling van de Chr. Plattelands vrouwenbond gedachten gewisseld over het abortus-vraagstuk. De leiding van deze avond berust te bij de waarn. presidente mevrouw Meijer-Berkhout. die 'voorging in ge bed, na het zingen van ps. 73 vers 13 en lezing van het bijbelgedeelte psalm 139 13-18. Nadat de notulen waren gelezen en enkele ingekomen stukken waren af gehandeld hield de presidente van de afdeling mevr. van Engbrink-Rama- ker een inleiding over het onderwerp „Abortus Provocatus". U moet, zo zei zij, van mij niet verwachten dat ik dit probleem kan oplossen en een antwoord kan geven op de vragen hieraan verbonden. Het is de bedoe ling dat er over de inleiding van ge dachten wordt gewisseld, waardoor men mogelijk een wat beter inzicht krijgt in dit vraagstuk, waarover reeds zoveel is gQgchreveh is geschre- Holten verloor twee kostbare puntert tegen De Tukkers'uit Albergen. Al na twee minuten namen de gasten de leiding door een doelpunt van Oude Nijenhuis, die de bal uit een voorzet van links met een voortvloeiende be weging onhoudbaar langs keeper Breuking schoof (0-1). Holten hierdoor verrast, probeerde de schade te her stellen, maar miste daarvoor de stootkracht. De meeste acties die de thuisclub ondernam waren ongevaarlijk voor de Albergse doelman, die overigens bij enkele gevaarlijke uitvallen van o.a, Soer niet over geluk te klagen had. Van de Holtense voorhoede kan niet gezegd worden, dat Vrouwe Fortuna meewerkte. Zo kreeg Soer,. na 20 minuten spelen op het laatste nipper tje geen kans om te schieten, nadat hij helemaal alleen was doorgebro ken, doordat de keeper der gasten op. tijd uit zijn doel kwam. ade bal rolde net voor het doel van de Tuk kers langs. Vlak voor het rustsignaal deed zich nogmaals zo'n situatie voor, toen de Holten 2 heeft thuis verdiend ge wonnen van de Zweef 2 uit Nijverdal. Vanaf de aftrap nam Holten al direct het initiatief in handen, wat resul teerde in een paar prachtige kansen. Na plm. 20 minuten spelen was het raak. Uit een voorzet van W. Nijen huis deed S. Meinsma de bal op een prachtige wijze in het doel belanden (1-0). Holten bleef doorgaan maar kwam niet verder dan een kopbal te gen de lat. Tegen het einde van de eerste helft verwaarloosde men ech ter het middenveld zodat de Zweef gevaarlijk kwam opzetten. De defen sie van Holten hield tot de rust ech ter de nul gehandhaafd. Ook na cie rust was het de Zweef die gevaarlijk opdrong. Een prachtige kans voor de midvoor, die de bal echter hoog over het doel schoot. Linksachter Kerkdijk kon zelfs met grote moeite een doel punt voorkomen door de bal nog net van de doellijn te werken. Net toen Blauw Wit (niet invallers voor doel man Stukker en Wim Beldman, die beide geblesseerd z\jn) en Juliana waren tol aan de rust volkomen aan elkaar gewaagd en beide partyen kregen goede kansen om te scoren. Voor hel Blauw Witte doel onlstcn- den enkele heel gevaarlijke situaties, doordat niet resoluut werd opgeruimd anderzins doordat Jaap Thalen te zacht terugspeelde op doel man Landeweerd Nadat: Ep Beldman en G. Beldman enkele doelrijpe kansen -hadden ge mist, kwamen de Hengeloërs vijf mi nuten voor rust op 1-0. Tijman nam van plm. 20 meter een vrije schop, die Landeweerd kansloos maakte, doordat Hosmar de bal van richting veranderde. Na thee was Juliana de betere ploeg. Het liep in hun gelederen alle maal veel beter, er zat veel meer lijn in hun spel, er werd van man tot man zuiver geplaatst iets wat bij Blauw Wit zeer veel le wensen over liet. De Blauw Witte achterhoede kwam ondanks de druk, verschillen de malen nog wel lot goed opbou wend spel doch de voorhoede liet. het deze middag helemaal afweten en dc- monstne een schromelijk tekort aan techniek, o.a. bij het stoppen van de bal. Julkma kwam op, 2-0 door Sandbèrg. die bij e'en vrije schop (door Wicrsma veroorzaakt evenbui ten de 16 "meter lijn) ongedekt stond en bij een kopstoot Landeweerd kans loos liet. Tijman zorgde enkele minuten la ter voor 3-0 en ook de vierde tref fer kwam van zijn voel. Een kwar tier voor tijd maakte F.ling er 5-0 van. De laatste vijf minuten deed Blauw •r nog alles aan om de eer te red den en vlak voor lijd ontstonden'er zeer goede mogelijkheden. Jansen Reboot rakelings over en Pip Beld man die oog in oog kwam met de Juliana goalie schoot van dichtbij juist in diens handen. Blauw Wit 2 verloor in Daarle van runner up Daarle 2. Vijf minuten minuten voor tijd was hel nog 0-0. I)e C junioren hadden in Bentelo weinig moeite met mede kampioens kandidaat Bentelo C 1 (evenals Blauw Wit 14 uit 7). Ze wonnen met 3-0. Voor de treffers zorgden Henk Veltkamp (2 x) en Henk Aanstoot. De pupillen II 2 verloren thuis met 3-0 van GFC E 2. De junioren I) I hadden Holten D 2 op bezoek. De eerste helft wogen de jongelui aardig tegen elkaar op, maar na rust waren de Blauw Witjes sterker en ze wonnen verdiend met 2-0 door doelpunten van Henk Bolink en Herman Withaar. .Holten" had in Frankie v.d. Berg een prima doelman en hij wist door resoluut en moedig ingrijpen grotere schade te voorkomen. Programma: Blauw Wit krijgt het eerste van Sportclub Lemele bezoek. De Lemelers staan met 2 puntjes uil 10 wedstrijden de voorlaatste plaat sen en op 't eerste (voetbal) gezicht zou men zeggen dit. gaat. Blauw Wit winnen. Blauw Wit won in Lemele met 3-0, maar dat was op 3 oktober en sindsdien is het spel van Blauw Wil: er niet op vooruitgegaan. Aan vang 2.30 uur. Blauw Wit 2 speelt uit togen Leme le 2, dai. lot de sterkere ploegen uit de 4e klasse D behoort. Een gelijk spel zou een goed resultaat beteke nen. Aanvang 11.30 uur Van de Blauw Witte jeugd komen alleen de iunioren C 1 in actie tegen die voor Blauw Wit de volle ainst Twènthe C 1 (Goor). De wedstrijd die voor Rlauw Wit de volle winst moet: opleveren, begint om half de Zweef op 't punt stond de gelijk maker te sCOren viel echter de beslis sing aan de andere kant. Nadat W. Reijlink al een prachtige kans had gemist door de verdediging van de Zweef te omspelen maar net naast te schieten vergrootte rechtsback II. Volkers met een prachtig afstand schot van plm. 30 meter de voor sprong tot 2-0. Toen lukte het bij Hol ten ineens. In 5 minuten tijds werd de stand opgevoerd tot 4-0 door doel punten van W. Reijlink en S. Meins ma. Hierna werden nog prachtige kansen gemist zodat in de stand geen verandering meer kwam. Zondag a.s. speelt Holten 2 tegen de vierde editie van PH. welke ploeg onderaan staat en dust in degradatiegevaar verkeert. Dus het is oppassen voor onze jon gens om 10.00 uur in het Sportdal. Holten 3-Hector 3 43 Een sensationele eerste helft, waar in maar liefst zes doelpunten vielen. Holten nam al na 2 minuten spelen de leiding door een fraai doelpunt van G. II. Klein Teeselink, die overigens nog lang niet zijn oude vorm terug heeft want het is juist deze speler waarvoor bijna alle clubs vrees had den, namelijk door zijn vele doelpun ten die hij scoorde. 1-0 dus. Dit doel punt gaf de spelers moed om verder le gaan en dit resulteerde al in de 5e minuut in een doelpunt van H. F. Klein Velderman 2-0. Deze speler is drpk bezig om zich weer bij de le elftalspelers te scharen. Nog geen 3 minuten later was het zelfs 3-0 door een doelpunt van T. Scheperman die van zeker 20 meter keihard inschoot. Hierna was het aan de verdediging van Holten 3 te danken dat de rust inging met de stand van 3-3 Na rust leek het er op dat Hollen 3 deze wed strijd nog zou verliezen, maar door H. J. Klein Velderman kreeg Holten 3 minuten voor tijd een strafschop toegewezen welke door G. G. Kwin- tenberg fraai werd ingeschoten 4-3 dus, waarmee het einde kwam. Deze wedstrijd stond onder leiding van scheidsrechter H. Asteleyner die een zeer goede wedstrijd floot. Hector 5-Holten 4 10 Een verzwakt Hollens elftal heeft in Goor een kleine nederlaag geleden. De rood-zwarten kregen wel is waai de mooiste kansen maar scoren bleek voor Aanstoot en Seko te moeilijk. Een snel genomen vrije trap van on geveer twintig meter verraste keeper Jansen vijf minuten voor tijd en dit betekende een onnodige nederlaag. GFC 3-Hollen 5 5—0 Holten 5 heeft tegen de koploper GFC 3 het niet. verder kunnen bren gen dan een 5-0 nederlaag, een stand die bij de rust reeds bereikt was Na de rust wisten onze jongens het doel schoon te houden. In de eerste helft heeft Holten echter toch ook prach tige kansen gehad om t-a doelpunten maar het ontbrak haar aan een ai- werker. Zondag a.s. om 10 uur tegen Enter 5 (In Enter was hel ü-0). bal tegen de lat geschoten werd en de goalie enige moeite had hem daarna klemvast te krijgen, De voorhoede der gasten drong vooral in het tweede gedeelte van de eerste helft sterk aan maar de Hol tense defensie behield de overhand. Na rust legden de Albergenaren meer het accent, op de verdediging. Ook toen kon Holten echter niet vol doende rust in het spel brengen om tol een betere opbouw van haar aan vallen te komen. Het plaatsen bleef slecht, zodat de Holler combinaties maar al te gemakkelijk door De Tuk- 'kers werden onderbroken. De thuis club probeerde,;in het. laatste kwar tier nog een doelpunt te forceren, maar. de stand bleef ongewijzigd. De uitslagen, en de stand in 4b zijn: HoltonDe Tukkers Ó-T. Rood Zwart— Lange veen 4-0 TVCLa Première 1-0 OSV—Hector 0-1 Reutum—Nij erdal 1-1 OSV 10 7 2 1 16 13-14 Hector 10 5 3 2 12 17-1*0 De Tukkers 10 6 0 41 2 16-10 Reutum 10 5 2 3 12 16-15 Hol' en 10 5 1 4 11 14-8 Rood Zwart 10 4 3 3 11 16-12 Langeveen 10 3 3 4 9 12-21 TVC 10 2 4 4 8 7-9 Enter 10 2 3 5 7 10-16 La Première 10 2 2 6 6 12-19 Nijverdal 10 1 4 5 6 7-16 De verloting Van BATO heeft afgelo pen zaterdag plaatsgehad in het oude gymnastieklokaal onder leiding van de adjudant de' Rijkspolitie, de heer E. Kruit le prijs een 2 pers. wollen AaBee de ken op lot nr. 493; 2e prijs een tuin parasol op lot nr. 801: 3e prijs een tuinstoel op lot nr. 320. De andere prijzen zijn gevallen op lot nrs. 228. 128, 7. 929. 336. 161. 946. 41. 537. 629. 785. 967. 352. 938. 368. 725. De prijzen zijn allen door het Bestuur van BATO thuis bezorgd. ven en waaraan radio en t.v. vele uren hebben bestee.d. De vraag rijst „Moeten de wetsar tikelen in ons land inzake abortus veranderd worden?" Men wil abortus legaliseren maar dan alleen op me dische gronden. Er wordt in ons land per jaar jiaar schatting zo'n 20.000 a 60.000 keer illegaal abortus ge pleegd met alle ellendige gevolgen van dien. In Rotterdam zal een speciale abor tus-kliniek komen die men de naam „STIMEZO" heeft gegeven. Alvorens hier te worden toegelaten zal men zich in verbinding moeten stellen met een abortus-commissie, waarin zit ting hebben een gynaecoloog, een arts. 'n psycholoog en 'n maatschap pelijk werker(ster). Deze mensen beslissen ook met eigen verantwoor delijkheid. De redenen voor abortus kunnen medisch, psychisch en sociaal zijn. Bij de discussie, aan de hand van vragen, bleek dat alle dames in prin cipe tegen abortus waren en alleen dan geen bezwaar zouden hebben als het leven van de moeder op het spel zou staan. Na hei zingen van gezang 282 vers 1 en 3 werd de geslaagde avond door mevrouw van Engbrink met dank aan God besloten. De C.J.V. „Immanuel" te Dijker- hoek houdt op woensdag 16 en vrij dag 18 december in gebouw „Betha- nië" haar jaarfeest. Beide avonden zal door de leden worden opgevoerd 't boeiende stuk „Levensschaduwen" van Johan van Ekelen. In het novembernummer van „Her vormd Holten" stond vermeld dat 't jaarfeest zou worden gehouden op 9 en 11 december doch wegens onvoor ziene omstandigheden kan dit niet doorgaan. Beide avonden, aanvangstijd 19.30 uur, zijn toegankelijk voor donateurs, genodigden én verder voor iedereen die zin heeft in een avond toneel. We twijfelen niet of velen zullen van hun belangstelling blijk geven. De uitslag van de fotowedstrijd verband met de ingebruikneming van de Coöp. Raiffeisenbank gehouden In van het verbouwde kantoor, is als volgt J. A. Wegstapel, Larenseweg 36 W. Wilpshaar. Kozakkenstraat 5 J. W. Manenschijn, Beuseberg 2 G. J. ter Maat. Vianenweg 47 ■J. B. Kettelarij, Oranjestraat 48 W. Steunenberg. Larenseweg 23 Mevrouw M. Meerman-Talens, Goldsteinstraat 1 D. Tiekink, Oude Deventerweg 17 J. Rensen, Dijkerhoek 57 G. Maats, Dorpsstraat 72 D. Maats. Dorpsstraat 49 H. G. A. Jansen, Kozakkenstraat 6 Mevrouw W. G. Koopman-Lubbersen. Zwartepad 8 J. Schippers. Haarstraat 17 J. Wegstapel, Dijkerhoek 2 E. Teeselink. Beuseberg 1 Chr. Knijff, Holterberg 16 D. Krikkink. Espelo 34 H. Vosman, Schoolstraat 3 W. Hulsman. Bergmanstraat 17 G. J. Broekhuis, Dorpsstraat 55 G. H. Paalman. Neerdorp 48 .J. Traanman, Pastoriestraat 29 H. Bosman. Dijkerhoek 102 H. Oolbekkink, Boschkampstraat 22 Allen te Holten. Prijzen kunnen AFGEHAALD worden aan het kantoor van de BANK. le prijs t 100,— 2e prijs f 50,—: 3e prijs f 50,—: 4e prijs f 25,—: 5e prijs f 25,— 6e prijs f 25,— 7e prijs f 25.—: 8e prijs f 10.—: 9e prijs f 10,— 10e prijs f 10,—: 11e prijs f 10,—: 12e prijs f 10,—: 13e prijs f 10,—: 14e prijs f 10,—: 15e prijff f 10,— 16e prijs f 10.—: 17e prijs f 10,—: 18e prijs f 10.—: 19e prijs f 10.—: 20e prijs f 10.— 21e prijs f 10,—: 22e prijs f 10,—: 23e prijs f 10,—: 24e prijs f 10.—: 25e prijs f 10.—: 26e prijs f 10,— 27e prijs f 10.— DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. Vrijdag 4 dec. aanvang. 9.30, 14.30 en 20.00 uur St. Nicolaasvoor- stelüngen, Tr-ammelenat in Trom- melland; zaterdag 5 dec. aanvang 9.45 uur St. Nicolaasvoorstelling, De Geldmolen; dinsdag 8 dec. aan vang 20.00 uur, Abonnementscon cert. door hét Gelders Orkest; wo. 9 dec. aanvang 20.00 uur Concert voor de Stichting kamermuziek De venter. FILMS E.D.B. THEATER. Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 3 t.m. woens dag 9 december, de laatste rekening betaal je zelf, 18 jaar; Vrijdag 4 december, nachtvst. Operatie schoppenaas. 18 jaar; zondag 6 en woensdagmiddag 9 december, ma tinee: De Slaven koopman, a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 uur. vrij. 20.00 en 23.30 uur. zo. en wo. 14 00 en 20.00. Zaterdag 5 decem ber gesloten. CINEMA. Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 3 t.m. woensdag 9 december. De Desperados. 14 jr.: vrijdag 4 december, nachtvst. De zoete zonden van Sexy Suzanne, 18 jaar. NIJVERDAL In de hoofdklasse van de bil.jartconipetitie van de bil jartbond ..Ons Genoegen" te Nijver dal en omstreken kon het eerste vier tal van MKV uit Raalte deze week meer afstand nemen van de achter volgers Ten Berge uit Enter en KOT uil Nijverdal. daar het zeil met 6-2 de lastige uitwedstrijd in .Hcllendoorn won van De Tonne en KOT deze week vrijaf was. Het viertal uit Raalte heeft nu een voorsprong van 8 match- punten. maar heeft één wedstrijd meer gespeeld dan de naaste bela gers. Na wekenlange achtervolging is Ten Berge er nu in geslaagd orri ook 'ot de kopgroep dooi te dringen Dit ging ten koste van NBC 1 uit. Nijver dal. dat van de ploeg uit F.nter een gevoelige 8-0 nederlaag kreeg te in casseren. Het viertal van Bolscher 1 uit Enter zorgde ervoor dat de ach terstand op he; leidende drielai niet groter werd. want men slaagde erin •m p'a; r' 't D- '•.-Ink .-fn 6-2 nederlaag toe te brengen. In de derby in Rijssen bleef VIOS me! 6-2 de baas over Spekhorst. Daar de wedstrijd Het Anker 1 uit Holten tegen De Poppe 1 uit Nijver dal in de eerste klasse geen door gang kon vinden, profiteerde het di'. seizoen sterk spelende viertal van Vloed graven uit Lultenberg van de gelegenheid .om de leiding over te nemen door een 8-0 overwinning op Jansen 1 uit Holten. Op de tweede plaats nestelde zich Kalfsterman 1 uit Holten dat met een 6-2 zege te rugkwam van NBC 2 uit Nijverdal. Overige uitslagen in de eerste klas se: Lierinck 1—VOC. 1 8-0, HBC 1— Haarlerberg 1 4-4 en MKV 2De Ster 1 4-4. In de tweede klasse heeft. Oudelaar 1 uit Nijverdal vanaf het begin van deze competitie aan de leiding ge staan. maar momenteel heeft men op die eerste plaats gezelschap ge- kragen van De Sport i uit Wlerdea- De grootste verrassing Kwam uit Nij verdal. waar koploper Oudelaar me', niet minder dan 8-0 klop kreeg op eigen biljart van HBC 2. dat de voor laatste plaats bezet. Voor De Sport was dit een unieke gelegenheid om op de gedeelde eers;e plaats te ko men. Alen boekte thuis een 7-1 over winning op Koedijk uit Rijssen. Met een achterstand van 5 matchpunten volgt KOT 2 dat in dc thuiswedstrijd tegen plaatsgenoot De Budde 2 een 6-2 zege boekte. Bovendien heeft KOT nog één wedstrijd minder ge speeld dan de koplopers. Overige uitslagen in de tweede k!asse; De Ster 2Spekhorst 2 2-6. Jansen 2OBK 1 4-4 en De Poppe 2 -—Bolscher 2 3-5. In de derde klasse blijft Roelofs uit Nijverdal het voortreffelijk doen. Deze week behaalde men in de thuis wedstrijd tegen Het Anker 2 uit Hol ten een 6-2 zege en staat nu aan de leiding met een voorsprong van 10 matchpunten op VIOS 2 uit Rijssen. dat via een 6-2 zege op VOG 2 met ■lit viertal van plaats verwisselde. Overige uitslagen in de 3e klasse; Jansen 3De Tonne 2 2-6, Koedijk 2 KOT 3 4-4, Haarlerberg 2—MKV 3 4-4 en De Poppe 3Lierinck 2 2-6. In deze klasse speelde M. Kolthof van Roelofs de beste partij door de 75 caramboles uit te maken in 21 brt. Ondanks een 4-4 gelijkspel tegen Vloedgraven 2 blijft Dreyerink 2 in de vierde klasse aan de leiding met een voorsprong «van 4 matchpunten op De Sport. 2 uit Wierden dat met een 8-0 overwinning weg kwam bij OBK 2 in Nijverdal. Overige uitslagen vierde klasse: j Bi-rgzicht 1MK'V 4 4-4, Spekhorst 3 Lierinck 3 2-6, Ten Berge 2Oude laar 2 6-2 en De Ster 3Kalfsterman 4 4-4. Aanvangstijden: werkdagen 20.00 u. vrijdag 20.00 en 24,00 uur. zater dag 5 dec. gesloten, zo. 15.00, 18.45 en 21.15 uur. LUXOR THEATER. Brink, telef. 18662. donderdag 3 t.m. dinsdag 8 december, de mootrduivels. 18 jaar zondag 6 en woensdagmiddag 9 december, matinee: In het land van Chris.tiaan Andersen a.!.; wo. 9 dec. cyclusvoorstelling. Dagboek van 'n liefdespartner, 18 jaar. uur. Zaterdag 5 dec. gesloten, zo. 14.00. 16.00. 18.30 en 21.00 uur. wo. 14.00 en 20.00 uur. AANKOMST VAN SINTERKLAAS, aankomst 9.15 uur op de Kapjeswei- Parkweg. Boedekerstraat, van le nabij de Verkeersbrug. Route: Twickelóstraat. Gisbsonstraat. renstraat. Lange Bisschopstraat. Nieuwstraat. Engestraat. Broede- het stadhuis, voor Sinterklaas de- Grote Kerkhof, waar de stoet voor fileert. EXPOSITIES OPENBARE LEESZAAL, Brink 70. tel. 13506 t.m. zaterdag 5 december de heer en mevr. Tangel. uit Raal te met wandkleden en fot's. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19- 21 uur. za.avond, zondag en maan dag gesloten. GOETIEK DE ROZ1JENENKORF. Assenstraat 4. tel. 11848 t.m. woens dag 16 dec. Paul Whistier, terug naar de natuur, lithografieën, teke ningen en gemengde technieken. Openingstijden: dagelijks 14-17.30 uur. vrij. 14-17.30 en 19-21 uur zondag gesloten. KUNSTHANDEL KEURSING. Rijk- manstraat 48. donderdag 3 t.m. wo. 23 december. Paul de Lussanet met schilderijen. Openingstijden: dagelijks 10-17.30 u. vrij. 10-17.30 en 19-21 uur. zondag gesloten. MUSEUM DE WAAG. Brink. tel. 14550.Antieke keuken. antieke Openingstijden: dagelijks 10-12.30uur en 14-17 uur. zo. 14-17 uur. VLIEGVELD TEUGE. de Zanden, tel. 05763-200 Parachute springen, bij goed weer op zaterdag en zon dag tot 11.00 uur en tegen zonsonder gang. Rondvluchten dagelijks tel. reserve ring 05712-2341. KUNSTIJSBAAN. Rembrandt kade. tel. 18666. Openingstijden: dagelijks 14-16 36 uur; za., ma., wo.. do., 20.00-22.30 uur: zo. 10-12. 14-16.30 en 20 00- 22.30 uur. Bar/Dancings. MAXIM BAR. Welle 12' tel. 12054 LA BALANCE. Brink 72. tel. 19277. CHEZ ANTOINETTE. Roggestraat 10. tel 16630. HET WITTE PAARD. Walstraal hk Golstraat. tel 16959. SAINT TROPEZ. Gr. Overstraat. tel. 17934.- TTROLER BAR. KI. Overstraat 22. tel. 14845. SURFIN CLUB. KI. Overstraat 46 tel. 18658. FUNKY TWICE. KI. Overstraat 87. tel. 19540. SAFARI CLUB. Gr. Poot. tel. 14976. WALK IN. Gr. Overstraat. tel 19768 ALMELO VAROSSIEAU: do. t.m. zo: De.brief aan het Kremlin. 18 jaar: za. nacht film: Spel der hartstochten. 18 jr.; zondagmatinee: Urssu in de vuur- valei.' 14 jaar. Aanvangstijden: do. t.m. wo.: 2.30 en 8.00 uur; za. 6.45 en 9.00 en 11.15; zo. 2.30. 4.45. 6.45 en 9.00 uur. CINEMA PALACE: Raad eens wie er vannacht bij mij slaapt (do. t.m. wo.) 18 jaar. Aanvangstijden: do.tm. 2.30. 6.45 en 9.00 uur. Zondagmatinee: 2.15, 4.30 6.45 en 9.00 uur. Wie gedurende het winterseizoen in de gelegenheid is, om op vrijdag avond een kijkje te nemen in het centraal station van Utrecht, zal nooit meer durven beweren, dat win tersport in ons land niet geliefd is. Misschien zou bij de aanstaande volkstelling ook eens kunnen worden onderzocht, hoevelen van ons jaar lijks naar het witte zuiden trekken. Tien tegen één dat het er meer zijn dan u zou denken. Tenzij u inderdaad eens in Utrecht gaat kijken, of en die kans is groot tenzij u zelf tot die jaarlijks gro ter wordende groep wintergenieters behoort. Dan weet u ook wat het is, om na een ongemerkt voorbijgegane treinreis voor het eerst weer tot over uw knieën in de sneeuw te zakken, en dan kent u de sensatie van het zweven in een stoeltjeslift, op naar de top. W'it u dan óók weet is dat het sjou wen van koffers vol winterzware war me kleren lang geen pretje is, en het zal u zeker in dit seizoen van vraagtekens wat betreft de roklengte menig hoofdbreken kosten,.om te be slissen wat u wel en wat u niet in de karbifes zult stoopen. Want de uur- jes na het skieën zijn modegevoelig en uw vrouwentrots nog meer. Gelukkig loopt u dit seizoen nog niet de kans. in mini uitgelachen te wor den. Als u er maar voor zorgt, dat u de iuiste accessoires gebruikt: hoge laarzen, fan-.asiekousen misschien eok een lang vest of een spencer. Maxi is dat is inmiddels gebleken niet zo héél praktisch, vooral als u nou eens in een jurk in plaats van in een lange broek een stuk wilt wandelen. Maar midi daarentegen is héél goed te dragen En nog lek ker warm ook Deze winter dus kort èn lang in de sneeuw. De hierbij afgebeelde modellen ge ven er een voorbeeld van. Het uit draion gebreide mini-jurkje links doet het t-eel goed met die hoge bontlaar zen. Zelfs naast de eveneens ge streepte midi-japon rechts. Mocht uw koffer overvol dreigen te geraken door uw lange garderobe, dan kunt u gerus- een mini-tje meer en een mi- di-tje minder meenemen. Als gevolg van maag- en darmstoor nissen. komt diarree vooral bij kal veren vrij veel voor. Tot voor kort was diarree bij dieren één van de moeilijkst te bestrijden zie"kten. Vooral bij jonge kalveren kan de sterfte groot zijn. De geldelij ke verliezen mag men niet onder schatten. De dieren hebben tegen woordig een zeer huge handelswaar de, men zal dus alles in het werk moeten stellen om dit verlies te voor komen. Bij proefnemingen met een nieuw plantaardig middel TRIBOSTOP te gen diarree, heeft men bijzonder gun stige resultaten bereikt. Het vee kan hierbij •t grnlP maal worden >".!"e is, rlat maar boven- men geen vee verliest dien dat de groei niet door diarree wordt onderbroken. Het geneesmiddel is volkomen on schadelijk. Door een juiste toepas sing kan een optimaal resultaat wor den bereikt.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3