Buikriem over een jaar strakker aanhalen!! Veevoeding Ludieke kleuren voor de jeugdige zelf-doeners Leer en water voortaan vrienden Ten Cate Cascade- maatsystemen voor panty-nylons Radio en teevee Afscheid G. J. van 't Holt Ouderavond Waardenborchgroep Dijkerhoekse school j eu gd bezocht leesbibliotheek Officiële opening Autobedrijf A. Balles WIE IS DS VAN SCHUILEN BURG BRADERIE-BALLONNETJES LANDDEN' IN DUITSLAND. E Al \JE R COMPASCUUM EN SIBCULO Eerste prijs voor Johan Schoppen N V V - J ON GEREN- CONTACTDAG Nieuw Veilig leven in Verkeer Belastingen GUNSTIG JAAR VARKENS K. L- VERENIGINGEN Defensie Gezinsdienst te Dijkerhoelt •v; Dol-dwaas toneelspel op programma van CJV „De Bouwers" Vrijdag 20 november 1970 I Een groot aantal ouders kon don derdagavond 12 november verwel komd worden door de groepleider de heer B. Gerbers. Hij kon het bijzon der waarderen, dat het wel en wee van de Holtense Padvinderij zoveel ouder nauw ter harte gaat. Verken ner G. J. van 't Holt gaat hierna een kort overzicht van de activiteiten der verkenners in het afgelopen seizoen. Het bleek o.a. dat er veel aandacht was besteed aan het behalen van al lerlei insignes door de jongens in dividueel. Iedere jongen kreeg (en krijgt) bij gelegenheid de mogelijk heid om zich uit te leven in zijn hob by. Dit hobbv-werk wordt door de leiding erg gestimuleerd. Wanneer de verkenner op het ge bied van zijn eigen hobby aan be paalde eisen heeft voldaan, wordt hem een draaginsigne overhandigd. Zo zijn er al insignes uitgereikt voor: ruiter, zwemmen, verzamelaar, mu sicus. Het zomerkamp in Duitsland was bijzonder geslaagd. Erg leuk was dat enkele Duitse dagbladen uit voerige reportages gaven van de ac tiviteiten van de Waardenborehgroep. De verkennersgroep telt momenteel ongeveer 25 jongens. Mej. G. van den Brink, hoofdleid ster van de welpen, besprak hierna het weipenwerk. Momenteel zijn er ongeveer 18 welpen. Naast de oewo- ne spelmiddagen zijn er veel activi teiten geweest: papierprikken op de Holterberg, de actie ..Heitje voor 'n karweitje". Sint Jorisviering enz. Ook ging men samen met de verken ners naar Olst om aldaar de opening van een nieuw troephuis bij te wo nen het zomerkamp was ook dit jaar weer een groot succes. In Deventer heeft men, samen met. alle welpen van het district De venter een z.g.n. Rimboejacht gehou den. Enkele weken geleden tenslotte werd een zeer geslaagde middag ge houden, toen namelijk 8 welpen naar de verkenners overgingen. Gezame- lijk werd een orienteringstocht ge houden met een heerlijke snert maal tijd tot besluit. Mej. D.Pieffers hoofdleidster van de Kabouters memoreerde dat de Kaboutergroep alweer een jaar be staat. In juni werd de groep geïnstal leerd. Het eerste zomerkamp van de ze meisjes was een duidelijk succes. Momenteel zijn er 16 Kabouters. Mej. Pieffers stelde dat het zeer noodzake lijk is dat ze assistentie krijgt van enkele oudere meisjes als leidsters. Ze vroeg aan de aanwezige ouders of die in hun kennisenkring eens wil den rondkijken of ze adspirant lied- sters konden vinden. "Veel aandacht besteden de Kabouters aan expres sie en knutselwerk. Uiteraard aldus mej. Pieffers, worden deze activitei ten afgewisseld door velerlei spelen en spelletjes. Bij mooi weer trekt men zoveel mogelijk de natuur in. Op uitnodiging van de directrice mevrouw M. C. Ol'k-van Gangelen bezochten de leerlingen van de hogere klasSten van de o.l. school te Dijker- hoek het afgelopen weekend per bus de leeszaal van de Centrale Platte lands Bibliotheek Overijssel in Hol ten. Pit bezoek, dat tot doel had de kin deren te informeren óver de leeszaal, was een mooi vervolg op de leesweek, die gehouden werd naar naar aanlei ding van de kinderboekenweek. In een inleidend praatje zette mevr. Olk de betekenis van lezen en het fut1 van een leesbibliotheek uiteen en wekte zij de kinderen op, lid te worden om zodoende op een goedko pe manier veel te kunnen lezen. Zij leerde de kinderen een boek zoeken in het kaartsysteem aan de hand van de naam van een schrijver of de titel van een boek. Hierna mochten de leerlin gen vrij snuffelen in de vele naar leeftijd gerangschikte lees- en studie boeken, die de Holtense bibliotheek kent. Ter kennismaking kregen de kinderen een boek te leen mee en mochten zij meedoen aan .een puzzle. Uit een klein foldertje konden zij le zen, dat een jaarabonnement f 2.- kost en dat je daarvoor tweemaal per week boeken kunt ruilen met per keer 'twee leesboken en twee stu dieboeken. De bibliotheek is geopend op maandag en vrijdag van 15.00 tot 17.30 uur. ..Houd je vooral aan deze uren" staat in het foldertje. Helaas moesten enkele leidsters i.v.m. studie en vertrek naar elders bedanken. Gelukkig kon de plaatse lijke Commissie meedelen dat binnen kort zeer waarschijnlijk een nieuwe kracht de Kabouterleiding zal komen assisteren. De heer R. Petter, voorzitter van de Plaatselijke Commissie richtte namens de Waardenborehgroep het woord tot de heer G. J.. van 't Holt. De voorzitter roemde het enthousias me waarmee hij ruim 7' jaar de jongens geleid heeft... „U was één met de jongens en dat verklaart het succes van uw werk De heer Pet ter kon zich gelukkig prijzen met de gedachten dat de heer Van 'l Holt niet helemaal voor de padvinderij .verloren zal gaan. Integendeel. Hij is bereid gevon den om het secretariaat van de heer J. S. Molewijk, die te zijner tijd naar Zutphen vertrekt, over te ne men. De heer Petter liet zijn woor den van dank en waardering verge zeld gaan van een boekenbon. De heer van 't Holt dank te tenslotte vooral de ouders en de jongens, van wie hij ,al die jaren veel medewer king heeft ondervonden, zonder welk dit werk onmogelijk zou zijn. Door de leiding werd voorgesteld om de contributie, in verband met gestegen kosten te verhogen, een voorstel dat bij geen der ouders be zwaren .ontmoette. De heer B. Ger bers deelde nog mee dat de heer Tuin bereid was gevonden om de plaats van de heer Van 't Holt in te nemen. Samen met de heer H. Mö- ring zal hij de verkenners gaan be geleiden met assistetie van enkele jonge- vaandrigs. Tot slot van deze avond werden prachtige dia's vertoond over de zo merkampen van verkenners en ka bouters. Uit de reacties bleek dat de aanwezigen volop genoten. Om kwart voor tien was de laatste dia er door gedraaid en behoorde de ze gezellige en buitengewoon geslaag de avond alweer tot het verleden. In ons nummer van 2 oktober schreven wij „Nieuwbouw automo bielbedrijf Baltes vóór Sint Nicolaas een feit". Allen wier medewerking daarvoor nodig was hebben woord gehouden. Het nieuwe garagebedrijf van de heer A. Balt-es, Larenseweg B 17 zal op vrijdag, 27 november a.s. officieel in gebruik genomen worden. De opening van het kapitale pand zal geschieden door burgemeester, Mr. W. H. Enklaar. die daarmede een prachtig bedrijf ter beschikking van de ingezetnen van Holten en omstre ken zal stellen. Behalve de zelfbedie ning auto-wasserette bevat 't bedrijf de meest moderne apparatuur en een showroom, waarin wel een tentoon stelling zou kunnen worden gehou den. Ab Baltus is dealer van de Datsun- automobielene geworden. vandaar automobielen geworden. vandaar nummer op vrijdag, zaterdag en zon dag 27. 28 en 29 november in zijn be drijf een Datug-Openingsshow zal worden gehouden. Het bedrijf heeft een uitstekende plaats gekregen aan de Larenseweg. Op deze vraag verstrekte de Open- Deur-groep ons de volgende gegevens Ds. van Schuilenburg is 35 jaar en predikant van de Hervormde kerk. Van 1962 - 1964 was hij als vicaris werkzaam te Apeldoorn. In 1964 werd hij predikant in Tjerkwerd-Dedgum (Friesland). In '68 kwam hij in Steen- wijkerwold. Door zijn werk leerde hij zowel het stads- als het plattelands leven kennnen. Het bracht hem tevens in contact met de jeugd. Hij leidde verschillende jeugddiensten en geeft les aan de huishoudschool in Steen- wijkerwold. Het terrein van het Open- Deur-werk is hem ook niet vreemd Meermalen sprak deze, duidelijk oe cumenisch ingestelde, predikant in Open Deur-samenkomsten De daartoe door de Braderiecom missie aangewezen jury heeft de uit slag vastgesteld van de ter gelegen heid van de 16e Braderie op 6 augus tus voor de kinderen gehouden bal- lonwedstr. waarbij in „Kalfstermans- weide". plm. 1000 ballonnetjes het luchtruim gekozen. De eerste prijs, f 12.50, werd ge wonnen door Johan Schuppert, Oran jestraat 08, te Holten. Het door Johan opgelaten ballonnetje werd door Frau Edda Grube gevonden bij het. plaats je Scharpenhufe. Kreis Osterburg (plm. 100 km van Berlin) in de Oost zone. Frau Grube deed de label verge zeld gaan van het volgende briefje: ,,Liebe Herr Schuppert. Ich habe I-Iet NVV Jongerencontact Gelder land-Overijssel organiseert op zater dag 21 november een jongerendag voor deelnemers uit beide provincies. Op deze dag' wordt aan de orde ge steld het onderwerp „Buitenparle mentaire akties", dat ingeleid zal worden door de heer W. Kok, hoofd bestuurder van het NVV en voorzit ter van het landelijk NVV-Jongeren- contact. Na de inleiding is er een fo rum, dat naast de heer Kok be staat uit de heren dr. P. H. van Gor- kum (o.a. docent Sociale Akademie Driebergen-CNV)J. van den Doel (lid Tweede Kamerfractie PvdA), B. Prinsen (directeur scholingsinstituut NKV) en D. Houwaart (hoofdredac teur Dagblad van het Oosten). De lei ding berust bij de heer J. C'. Moole- kamp (NVV-districtsbestuurder) De bijeenkomst wordt gehouden in de foyer van de Schouwburg te De venter, Grote Kerkhof 1 en begint om 10.15 uur. die Luftballon gefunden auf der LPG Koppel. Nun habe ich gedachlet ihnen Nachricht. zu schreiben. Am 8.8.70 hab,e ich sie gefunden. Ich bin Génossenschafts bauerin und bin ver- heiralet. habe 2 Kinder und arbeite in der Viehwirtsschaft als Melker. Mil freundlichem Gruzse: Frau E. Gru be". De tweede prijs (f 7.50) is voor Cor- rie Oerlemans, Scheltingastraat 42 t.e Buitenpost (Gr.) Het door Corrie op gelaten ballonnetje werd gevonden bij Schneverdingen aan de autobahn van Iiannover naar Hamburg. 3. J. Paalman. Potgieterstraat 20. Nij- verdal (f 5.Landingsplaats Bru- chenhausen-Vilsen aan de rivier de Weser tussen Bremen en Nienburg. 4. Hella' Noorclam, Burg. Velthuy- senlaan 112, Leidschendam (f 2.50). Landingsplaats het dorpje lister bij Munster. 5. Carla Elders, Govert Flinckst.raat 5. Deventer (f 2,50). De ballon van Carla „streek neer" in de omgeving van Hilversum. Verder kwamen la bels retour uit Emmer-Compascuum. Sibculo. Bentheim, Arnhem en nog een groot aantal plaatsen. De geldprijzen kunnen door de jon gelui worden afgehaald bij of zullen hen worden toegezonden door de se cretaris van de Braderiecommissie, de heer J. Wiggers, Kolweg 14 te Hollen. Over een jaar moeten we de buik riem wat strakker aanhalen. Nu zal dat voor velen, die zieh geruime tijd hebben gekoesterd in de voordelen van de welvaartsstaat hooguit een een gezonde vermageringskuur kun nen betekenen, er blijft toch altijd, een groep over die het dan hard te verduren krijgt. Denkt u nu maar eens aan de bejaarden, de gepensio neerden, de mensen met lagere in komens. de mannen zonder werk, de duizenden, die het moeten hebben j van de Bijstandswet. Minister Nelis- sen (Economische zaken) had. wat dit betreft, vorige week een sombe re voorspelling. Hij verwacht dat Ne derland eind volgend jaar, of begin 1972, te maken krijgt met een inzin king in de economie. Nu hoeven we niet terug te denken aan de barre tijden van de econo mische ineenstorting, die in de derti ger .jaren zo veel ellende veroorzaak te. Zo'n vaart zal het wel niet lopen. Maar we moeten wel rekening hou den met grotere werkeloosheid, hoge re prijzen en de onmogelijkheid om lonen en sociale uitkeringen te ver hogen.De minister ging daar in de Tweede Kamer bij de behandeling van zijn begroting vorige week niet verder op in. Hij sprak alleen maar in zijn koele technisch-economische taal over „een zekere conjuncturele verflauwing". Wat daar precies de praktische gevolgen van zullen zijn is niet ter sprake gekomen. Intussen heeft het kabinet vorige week wel besloten met ingang van 1 januari de uitkeringen te verhogen van de AOW en AWW-regelingen, de bedragen dus die bejaarden en we duwen en wezen ontvangen. De ver hoogde uitkeringen zullen worden ge financierd uit de hogere premies, die het gevolg zijn van de loonstijgingen. De premies zelf zullen niet extra worden verhoogd om de grotere uit keringen mogelijk te maken. De ver hoging met twee procent wordt gege ven uit „structurele overwegingen". De regering vindt, in navolging van een advies van de Sociaal Economis che Raad. dat de uitkeringen te laag zijn in verhouding ipet de inkomsten van diegenen, die een gewone werk kring hebben. Deze structurele ver hoging bedraagt twee procent. Hier naast wordt nog een extra verho ging met. drie procent gegeven als gevolg van de gestegen kosten van hét levensonderhoud. De maatregelen voor diegenen, die een zwakkere positie in onze maat schappij innemen, zijn daarmee nog niet afgerond. Tegen Kerstmis zullen allen, die in het kader van de socia- In de afgelopen week kwam in ho tel Holterman een comité onder Lei ding van de heer T. Prak, bijeen, dat proberen zal de Holtense afdeling van hel Verbond voor Veilig Verkeer nieuw leven in te blazen. Comitéle den zijn de heren E. Kruit, W. ten Berge. Chr. Knijff en J. W. Kroon. Hield de afdeling zich in de laatste jaren hoofdzakelijk bezig met de jeugdverkeersexamens, men wil nu meer activiteiten gaan ontplooien dóór de bevolking of bepaalde groe pen ervan, voor te lichten. Het comi té is zich aan het beraden op welke wijze dit het beste kan geschieden. In ieder geval zal in het begin van het nieuwe jaar een propaganda-start- avond gehouden worden, waarop ge tracht zal worden een begin te ma ken met de opbouw van de afdeling. De melkkoeien staan weer op stal en daarom verdient de voeding weer de speciale aandacht. Hierbij geven wij enkele voorbeeldrantsoenen in de z.g. stoppelknollen periode. Nieuwe melkkoeien: 20 lt. 3.75 pet. vet. 50 kg. st.-knollen, 6 kg. goed hooi. 4 kg. A-brok. Oudmelkte koeien en droogstaande t/m 10 lt. melk 3,75 pet. vet. 50 kg. Een oefening voor body-building zal haardrogen in de toekomst echt niet meer zijn. Want de nieuwe haar droger HLD 4, welke Braun Electric Nederland op de markt zal brengen, weegt nog maar 375 gram. Deze kom pakte hardroger is uil gerust met een nieuw luchtcirculatie- tevsteem d.m.v. een tangcntiaal ven tilalor, welke een luchltcgenstroon. veroorzaakt. Hierdoor kunnen de at metingen van dit apparaat vergele ken worden met die van een zak woordenboek. Door het nieuwe luchtcirculatie-sj steem wordt de lucht aan de voorzij de via het luchtrooster aangezogci en verwarmd weer naar voren uitgi blazen. De verwarmde lucht is niet u heet en ook niet te koud. Door de toepassing van dit systeem worden luchtwervelingen voorkomen zodat het beruchte in do war raken van het haar geen enkel probleem meer is. De HLD 4 geelt een con stanle en aangename warmtesiroom. waardoor het haar in een minimum van tijd droog wordt. Zo gezegd wei nig gedraai en veel wind. Ook blijft storend geruis achterwi.. ge bij het haardrogen: de HLD loopt namelijk bijzonder licht. Hiei voor zorgt het, in rubber gelagerde tengentiaal luchtcirculatie-systeem De HLD 4 heeft een stevige kunst stofhuis en verkrijgbaar in de opva lende kleuren rood, blauw en geel zal deze nieuwe haardroger vai Braun vooral jonge mensen én., jeugdig gebleven doe-het-zelf kap slers en kappers aanspreken. De HLD 4 is tevens door zijn kom pakte vorm en laag gewicht een ge schikt artikel voor de verzorging vat het haar op reis en in de vacantie. De Braun haardroger HLD 4 word verkocht met een internationale ga ran tie van 1 jaar. Prijs f 39.— inclu sief BTW. Technische gegevens: vermogen 320 W. Motorvermogen 5 Watt. In 9nbber opgehangen tangcntiaal lucht- circulatiesysteem (luchttegenstrooih) (luchtverplaatsing: 4 meter per se conde (op 50 cm afstand). Beveili ging volgens VDE-normen. Automa tische overbeiastingschakelaar. Af metingen: 14 x 5 x 8,5 cm. Gewicht: 375 gram. Spanning: wisselstroom 220 (115 Volt 40 tot 60 Hz. Vast- gemonteerd aansluitsnoer. Verkrijg baar in rood, blauw «n sl.-knollen, 6 kg. goed hooi, 0-1 kg. A-brok. Voor elke 2'/: lt. melk meer, 1 kg. krachtvoer meer verstrekken. Een gedeelte van het krachtvoer kan ver vangen worden door droge pulp (maismaal 3 kg. per dier per dag). De zetmeel waarde is maar 5 pet. hoger dan van A-blok. De prijs is nogal wal hoger dan vorig jaar, maar omdat alle krachtvoeders ho ger in prijs zijn. is pulp nog aantrek kelijk in prijs. Wel moet men er re kening mee houden, dal in A-brok reeds een behoorlijk percentage pulp is verwerkt. Wanneer u voldoende snijmais be schikbaar hebt. past dit bijzonder goed in een rantsoen met stoppel knollen. Wanneer de kuil 5 a 6 we ken oud is, kan men rustig beginnen met voeren Wanneer u zeer beperkt stoppelknollen voert in verband met gevaar voor nitraaks-vergitiging. dan moet u rekenen, dat plm. 10 kg. st.-knollen minder betekent, dat u 1 kg. A-brok meer moet geven. Wanneer u nader advies wenst om trent de veevoeding, geef dit dan even op aan de adviseur der Rund veekern de heer H. J. v. Leusen. telef, 05483-2162. Ook kunt u het op geven bij uw veevoederleverancier of ondergetekende. Nitraak in st.-knollen. Uit een onder zoek van een behoolijk aantal perce len is gebleken dat evenals vorige jaren, weer st.-knollen voorkomen, met hoge tot zeer hoge gehalten aan nitraak. Enkele algemene richtlijnen. 1 Wees voorzichtig met geile ge wassen. gewassen op gescheurd grasland, laat gezaaide gewas sen. hol slaande gewassen, ge wassen die laat: een overbemes ting hebben gekregen en gewas sen op schaduwrijke percelen. Voer st.-knollen vers en beperkt de hoeveelheid per dag. Hel verdient aanbeveling vóór het voeren van de knollen wat hooi van goede kwaliteit te verstrek ken geen hooi wat in aug. of sept, is gewonnen). Onderhoed melkmachine. Deze ma chine wordt elke dag twee keer ge bruikt, om deze reden vraagt hij ook een goed onderhoud. Tijdig ver vangen van rubber onderdelen van het melkgereedschap is zeer belang rijk in verband met de kwaliteit der melk. Vanzelfsprekend is de dage- 'ijkse reiniging van het gereedschap hijzonder belangriik. Periodiek on derhoud van de installatie, o.a. door- •poelen vacuumleiding liefst maan delijks enz. Mocht u verder klachten hebben over de werking der machine, dan willen wij u er op wijzen dat meer dere zuivelfabrieken zo ook in Hol ten over apparatuur beschikken om uw machine te testen, waarbij dan onderzocht kan worden waar moge lijk fouten zitten en welke onderde len misschien vervangen dienen te worden. Mot een eoede kwaliteit der melk is geld te verdien pp; Bedrijf voorlichter, J. W. Lubbersen. Ie verzekeringen of de Bijstandswet een uitkering ontvangen, een bedrag ineens krijgen. Het bedrag varieert van tachtig gulden netto voor een al leenstaande bejaarde, die in een be jaardenoord verblijft tot 210 gulden voor diegenen, die een uitkering ont vangen volgens de w.w,, ziektewet of wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering. De uitkering-ineens kan worden gezien als een compensatie voor de vierhonderd gulden ineens, die tarijke werknemers hebben ont vangen. Het loopt wat moeilijk met de be lastingplannen van de regering. Het gaat onder meer om de verhoging van de BTW per 1 januari en de in voering van de „wiebellax", de schommelende loon- en inkomstenbe lasting al naar gelang de conjunc tuur verlaging of verhoging eist. Mi nister Witteveen (Financiën) heeft nogal wat kritiek op zijn plannen ge kregen. Dat is schriftelijk gebeurd. Vorige week heeft de minister de Tweede Kamer echter eveneens schriftelijk geantwoord dat hij zich van de kritiek weinig aantrekt en zijn plannen toch doorzet. Deze week zou de bewinds man een gesprek met de Tweede Ka mer hebben. Het is de vraag of daar de partijen wat dichter tot elkaar konden komen. De zaak zal definitief moeten worden besproken bij de al gemene bijeenkomst van de Jweede Het boekjaar bij de varkens KI vere nigingen loopt van 1 juli tot 1 juli, het laatste werd dus 30 juni afgesloten. Uit de verzamelde cijfers blijkt dat 't aanbod van varkens met 16 pet is ge stegen, er werden in de vier noorde lijke provincies bijna 5500 varkens méér geinsemineerd dan in het voor afgaande jaar. De bevruchtingsresul taten waren voor het gehele gebied goed tot zeer goed. Per vereniging la gen de aantallen eerste inseminaties als volgt: Almelo 7821; Fleringen 7855; Hardenberg 3582: Drenthe-Gro- ningen 2261; Heino 12651; Friesland 712: Holten 5628; Samen 40510. Deze stijging kam aan meerdere fac toren worden toegeschreven, doch be kend is dat vele mesters biggen vra gen welke afkomstig zijn van K.I.-be- ren. Het is namelijk uit onderzoekin gen bekend dat deze 10 a 12 pet meer IA varkens geven. Wat het voorbije jaar betreft mag worden gesteld dat het voor de var kens K.I. verenigingen een goed jaar was en dat het veelvuldig gebruik van goed berenmateriaal de financiële uitkomsten van de bedrijven, ten goe de zal komen. Kamer. De datum van dat debat staat echter nog niet vast. wat op het ministeri van Financiën de no dige hoofdbrekers veroorzaakt. Aanvankelijk zou de Kamer volgen de week beslissen. De heer Den Uyl (PvdA) heeft echter om uitstel ge vraagd omdat begin volgende, week het advies van de SER wordt ver wacht over het te voeren sociaal-eco- nimische beleid. De belastingmaatre gelen vormen een essentieel onder deel van dit beleid. De Kamer wil wel graag enige tijd om het advies te verwerken en pas daarna over de belastingmaatregelen beslissen. De maatregelen moeten echter al op 1 januari ingaan. Wat de beschikbare tijd wel erg miniem maakt, ook de Eerste Kamer moet de voorstellen nog behandelen, terwijl het bedrijfs leven ook de kans moet hebben om in te spelen. De top van de Nato is eind vorige week in Den Haag geweest om de Nederlandse regering en een aantal hoge ambtenaren en militaire auto riteiten te vertellen waarom de de- fensiebijdrage van Nederland eigen lijk omhoog zou moeten. De Nato-de- legatie besond uit Nato-opperbevel- hebber, generaal Goodpaster, secre taris-generaal Brosio en de chef van het militair comité, admiraal Hen derson. Een uniek bezoek. Het is nog niet eerder voorgekomen dat de Natotop persoonlijk regeringen ging inlichten over de militaire stand van zaken. De visies van het drietal zijn al bekend. Zij willen niets liever dan dat de Nato pa'rtners hun financiële bijdragen ver hogen. Generaal Goodpaster zei eer der op de bijeenkomst van de Nato- assemblee in Den Haag dat hij zich ernstig zorgen maakt over de groei ende militaire macht in Rusland en de toenemende zwakte van de Nato. Binnen de Nederlandse regering zijn ook stemmen opgegaan om de defen siebegroting te verhogen Een aantal' bewindslieden en partijen zou hier echter tegen zijn. Hel bezoek van de Natotop kan worden gezien als een poging tegenstanders alsnog tof een toestemming te verleiden. Naar wij vernemen, zal a.s. zon dag in het gebouw „Bethanie" te Dijkerhoek een zgn. Gezinsdienst worden gehouden. Dit houdt in, dat het hele gezin, op de jongste kinde ren (beneden 5 jaar) na, in de kerk dienst worden verwacht. De liturgie en de prediking dragen dan ook een heel eenvoudig karakter. Voorganger in deze Gezisdienst is hulpprediker A. Sdhellevis. Aan de dienst werken enige kinderen van de Zondagsschool mee. De dienst begint om 10 uur. In verband met deze Gezinsdienst wordt die dag te Dijkerhoek geen Zondagsschool gehouden. Laarzen poetsen met wat-er en een spons? Waarschijnlijk lopen de rillin gen u over de rug als u dit leest. Water is immers de vijand van leer. Dat weet u al van kindsbeen af, toen u uw schoenen al moest volstoppen met kranten als u door de regen had gelopen. En dan maar goed invetten met schoensmeer, en boenen tot ze glommen. Zo ging dat vroeger en zo gaat dat eigenlijk nu nog. Behalve in Frankrijk. Enkele jaren" geleden stelde de Franse fabrikant van lederen meubelen. Robert Louis Baranne, vast dat leer net zo'n be hoefte heeft aan een cosmetische verzorging als de huis van ons ge zicht. En nu gebruikt 51pct. van alle Franse vrouwen voor haar laarzen, haar kleren, haar meubelen de Ba- anne-methode. Water speelt hierbij een grote rol. Om te beginnen wordt ervan uitge gaan, dat leer alleen maar met re sultaat kan worden onderhouden, als net als bij de huid de poriën schoon zijn. Vandaar, dat het leer eerst met water en een spons moet worden afgenomen. Samen met het in en op leer achterblijvende water vormt de vervolgens aangebrachte Baranne-crême een emulsie, die ver in de poriën doordringt, het leer diep reinigt, het leer voedt. Water is niet de vijand van leer: leer heeft vocht nodig, neemt vocht op en staat het weer af. Leer leeft, zoals iedere huid. Leer kan blijven leven. Op voorwaarde dat het op de juiste ma nier wordt onderhouden. „Barannise- ren", de behandeling, die als het looiproces het leer in zijn natuurlij ke soepelheid conserveert, is hier voor de meest simpele èn effektie- ve methode. Sinds kort kunnen wij ons leer net als de Fransen behandelen. Het is misschien even wennen. Maar leer en water kunnen voortaan vrien den zijn. Op de Nederlandse pantykousen- markt tekenen zieh twee duidelijke richtingen af, n.l. enerzijds de rela tief goedkope ongevormde minipan- tynylons, gebracht in één of twee maten, geschikt voor goed gepropor tioneerde figuren in de kleinere ten en anderzijds de duurdere vormde uitvoering, die in een groot malenassortiment kan wordt bracht. Aan de laatste groep pantynylons mag de consument vanwege de hoge re prijs terecht hoge eisen stellen. De kwaliteit van een panty wordt in zeer hoge mate bepaald door de pasvorm. Deze pasvorm nu kan op basis van verschillende criteria wor den bepaald. Ten Cate heeft, op ba sis van vele onderzoekingen, gecon cludeerd dat twee aspecten daarbij zeer blangrijk zijn n.l. lengte en ge wicht van de draagster. Populair geformuleerd zou men het resultaat van de onderzoekingen kunnen samenvatten met: „het moet uit de lengte of de breedte komen". Deze conclusie was basis voor het ten Cate Cascademaatsysteem voor pantynylons waaraan een unieke maatgarantie kon worden verbonden. Met opkomst van de minimode 3 jaar geleden, is er een doorbraak ten gunste van de pantynylons geko men. In een paar jaar tijds 70 pet. pantynylon was het maatprobleem wachting is. dat de nylonkous niet meer massaal'zal terugkeren, zelfs niet bij de maxi- en midimode. De omschakeling van kousen naar panties heeft veel problemen met mee gebracht. Bij de kousen was er sprake van slechts 2 "lichaamsmaten: de voeten de beenlengte. Bij de pan ty daarentegen: voet- en beenlengte, taillewijdte, taillelengte, heupwijdte en kruishoogte. Daarbij een aantal verwarring gevende maatsystemen Kousenmaat. confectiemaat, S.M.L en EL. 3 jaar na opkomst van de pantynylon was het maarprobleem nog niet opgelost. Aan dit maatprobleem is de laat ste tijd enorm veel aandacht besteed, omdat de panty steeds goedkoper is geworden en de kwaliteit minder werd en daardoor de pasvorm weer slech ter. 't Grootste probleem bij zowel boven kleding als pantynylons is: de vari atie van het menselijk lichaam. De bovenkleding heeft echter op de pan ty voor, dat er altijd nog correcties kunnen worden toegepast (met de schaar!). 70 pet. van de mensen die D,e CJV „De Bouwers" te Espelo hebben een paar maanden geleden in studie genomen het doldwaze tone.el- spel in 3 bedrijven „Engeltje" van de auteurs B. Westra en F, Drost. Het zal op donderdag 26 november en za terdag 28 november ïn „Het Tref punt" te Espelo voor het voetlicht worden gebrahcl. De voorstellingen begionau om 18.45 uur. bovenkleding kopen, moeten op deze bovenkleding correcties iaten toepas sen. De oorzaak: geen mens is ge lijk. De theoretisch juiste aanpak voor de panty zou zijn: de oppervlakte na gaan van wat de panty bedekken moet. Dit is uiteraard in de praktijk onmogelijk. Wanneer we uitgaan van de normale confectiemaat, dan is een zeer essentiëel punt voor de pas vorm van de panty terug te vinden in het gewicht van de vrouw. Het meeste gewicht komt terug in de taille, heup en bovenbenen. Elke kilo is een centimeter in dc taille. Een voorbeeld: confectiemaat 36. ge wicht 50 kg„ lengte 1.50 m. Wanneer deze vrouw nu langer wordt en het zelfde gewicht behoudt, dan zal zij slanker worden. Hoe krijgt men een panty die pas send is voor een bepaalde maat? Door ee« systeem te zoeken waarbij voor de panty een verband blijkt te bestaan tussen het gewicht, maar ook met de lengte van de vrouw re kening houden, dus hoe het gewicht verdeeld is. Met dit uitgangspunt voor ogen is teir Cate verder inge gaan op de verhouding tussen de lengte en het gewicht. De oplossing is in feite heel een voudig: maak dubbele^maatmogelijk- heden. Tussenoplossingen. Dat wil zeggen: een kleine maat 38 voor kor tere benen en zwaardere heupen en een grote maat 38 voor langere he nen en slanke heupen. Een kleine maat 40 en een grote maat 40. Een kleine 42 en een grote. En ga zo maar door. De panties zijn getest bij veel vrouwen met een gewicht van 200 pond. Toen bleek dat de panty moest worden gebracht in 7 maten, die el kaar overlapten. Door de concurrentiestrijd zijn de fabrieken geneigd de kwaliteit van het broekje te verminderen. Het pas sen van de panty is echter vooral afhankelijk van het goed passen van het broekje. Door een surplus aan elasticiteit in het broekje aan te brer» gen, bereikt men een goede pasvorm van het broekje. Daarom is er bij' de grote maten een tussenstuk in het broekje van de Cascade panty aange bracht. Ten Cate noemt het nieuwe sy steem: Cascade En brengt deze vin ding in haar betere kwaliteiten. Ook dat' is belangrijk, want het is de er varing dat vrouwen die buiten de nor male maten vallen juist zeer goede kwaliteit vragen. Ten Cate heeft zeer intensief aan een nieuw maatsysteem gewerkt en zij heeft zoveel vertrouwen in dit nieuwe maatsysteem, dat zij als eni ge fabrikant deze panties zwart op wit gaat garanderen. Bij elke pantv- nylon van Stringlon de T.uxe of Ex tra Strong is een Cascade garantie- kaart. In het onwaarschijnlijke geval dat de klant een pantynylon koopt, die toch niet perfect blijkt te passen, dan kan zij de kaart en de gekochte pan ty naar Ten Cate sturen en ontvangt zij geheel gratis een nieuwe panty- nylon. Een aantrekkelijker zekerheid kan men niet geven. Cascadetabel maakt in een oog wenk duidelijk hoe het Cascadesy steem werkt. De klanten zien welke kleur bij hun maat hoort. Op de ver- nakking zijn ruiters aangebracht in de onrresnonderende kleur. Ook in de nanfies is een gek'eurd draadje als controle meeeebreid. BARON VON MüNCHHAUSEN Opnieuw heeft de baron kan gezien aan levensgevaar te ontsnappen. Na uit de gevangenis ontvlucht te zijn. scheept hij zich in om koers te zetten naar Italië. Ook op het schip achter volgt het avontuur hem. Dé spanning stijgt ten top als een vliegende storm het schip overvalt. Natuurlijk staat de baron pal en hij spreekt de bemanning moed in met he,„.lieciie --Houd je maar vast aan mij". Uiteindelijk arriveert hij in Ita lië waar hij de beroemde Casanova (gespeeld door Aart Startjes) ont moet. DE WREKERS Miranda Loxton, een belangrijke ge- uige in een rechtszaak, ontkomt ter nauwernood aan een mooordaanslag. Steed wordt ingeschakeld om haar te beschermen. De aandacht, van de moordenaars gaat nu uit naar Tara. Zij slagen erin haar te ontvoeren. Steed heeft inmid dels met Miranda zijn intrek genomen in een huis waar hij zijn kinderjaren heeft doorgebracht. De Moordenaars willen zo snel mogelijk achter de ver blijfplaats van Miranda en John ko men Daartoe moeten zij Tara weer tot bewustzijn brengen. Zij slaagt er daarna inmiddels een list de moorde naars om de tuin te leiden. Zaterdag 21 november Nederland II Dronten en Helmond nogmaals met .ZESKAMPSHOW" Vertegenwoordigers van Dronten en Helmond behaalden het vorige winter seizoen het hoogste aantal punten in het NCR V-program ma „Zeskamp show". Zaterdag 21 november brengt de NC KV urn 21.30 uur deze plaatsen nog maals op hei scherm in een geheel op ocatie gefilmd kleurenprogramma In overleg met de NCRV-regisseurs (voor Dronten Didier van Koekenberg en voor Helmond Wim van Schaik) kon men een programma „laten" rna- .\en, waarin eigen ideeën en plaatse lijke artiesten een plaats hebben ge kregen. Iedere gemeente heeft vijfen twintig minuten toebedeeld gekregen, waarbij de verschillen tussen de twee plaatsen (de stad-in-de-polder en de industriestad) duidelijk zichtbaar wor den.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 5