fi Drienerlo-Blauw W it 4-1 Holten ontvangt Enter De Bergruiters'5 reden niet zonder succes Verkaveling Meilinksbos Particulieren zetten zich in voor het behoud der natuur Uitslagen lagere senioren elftallen „Holten Een streekderby HOLTEN NU IN DERDE BEKERRONDE - Schie tweds Irij den BILJARTEN Het Anker I goed op dreef tegen IN.B.C. (Nijverdal) Gezinsdienst in de Ned. Herv. kerk Prijsuitreiking Veekeuring Espelo Discussiedag in Markelo over de landbouw Indoor-wedstrijden voor de deur Pestvogels gesignaleerd bij de bessen Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen BW O in Sportdal verslagen V oet balprogramma 18 november 1970 Schreven wij de vorige week, dat de strijd om het behoud van de ongerepte natuur was ontbrand tussen de gemeentelijke over heid en de grondspeculanten, zaterdag 1.1. hebben zich ook particu lieren in die strijd gemengd. In hotel „De Holterberg" zouden n.l. verkocht wórden in per celen ca. 63 ha bos met zeer waardevolle houtopstand. Uit de oppervlakte viel af te leiden, dat het thans Meilinksbos betrof hetgeen in tegenstelling tot de gedachte, die blijkbaar bij het gemeentebestuur leefde de vorige keer niet het geval bleek te zijn. Het betrof toen een minder groot complex aan de noord westzijde van de Holterberg. Dc Holtense kunstschilder Kees Stoop was de eerste die zich over het behoud van de natuur wilde ontfer men. Hü stond met een grood bord op de Toeristenweg, waarop geschil derd stond Raadpleeg voor U grond koopt het gemeentebestuur. U koopt toch geen kat in de zak?" Dat stond de heren grondverkopers zo slecht aan. dat zij de heer Stoop bedreigden. Deze belde daarop de politie, die een kijkje kwam nemen, zoals de foto laat zien. en beide par tijen verzocht mee naar het politie bureau te gaan om te irachten een compromis te vinden. Dat is niet gelukt. Later hebben anderen, de he ren Ten Berge, Nikkels en Beijers Jr. de adspirant-kopers de gesten cilde „algemene informatie" van het gemeentebestuur uitgereikt, waar over wij de vorige week reeds schre ven. Sommigen waren daar zeer mee in genomen, omdat men door van de inhoud kennis te nemen, wist waar men aan toe was, bij de eventuele aankoop van deze grond. Er mag n.l. Bij de onderlinge wedstrijden om het kampioenschap van de Schiet vereniging „De Eendracht" kwamen de volgende resultaten in de schijf: Groep A: 1 H. J. Nekkers 128 j, 2 B. Brinkman .125 p. 3 J. van Asselt 114 p, 4 G. Jansen 109 p, 5 G. Tuitert 106 p, 6 G. J. Schuppert 104 p, 7 J. Haan 103 p, 8 H. Paalman 103 p, 9 A. Schuppert 103 p. Groep B: 1 J. Bouwhuis 100 p, 2 G. J. Aaftinlc 97 p, 3 A. Paalman 97 p, 4 A. Bieleman 90 p, 5 J. Sluiter 89 p, 6 D. J. Nijendijk 87 p, 7 J. ten Dam 83 p Groep C: 1 D. Jansen 99 p, 2 H. Oo,sterkamp 99 p, 3 F. J. Sluiter 97 p, 4 A. J. Bos 73 p, 5 mevr. Paalman 68 p. Op het. concours te Buurse behaalde het, viertal J. A. Aanstoot, J. Haan, G. Jansen en H. Paalman in de korps wedstrijden klasse C de derde prijs met. 228 p. Op de z.g. „personeels kaan" klasse C was de derde prijs met 228 p. voor G. Jansen èn de vijf de prijs voor J. Haan met 227 punten. Gezien de sterke bezetting van het concours waren dit mooie resultaten. geen enkele vorm van recreatie op worden bedreven. Van de inhoud dei- advertenties gaat een bepaalde sug gestie uit, al staat er niet in dat er gebouwd mag worden of dat men er mag kamperen. Gezegd wordt n.l.: „Zeer speculatieve ligging i.v.m. be staande plannen tot bouw van recre atiewoningen op het tegenover lig gende gronden" en „Dit is een unie ke gelegenheid om in het bezit te komen van een zeer speculatief .bos- terrein". De strijd om hel behoud van de natuur is zeker nog niet teneinde. Het gemeentebestuur zal er goed aan doen de toekomstige ontwikkeling goed in het oog te houden. De hulp van de politie werd ingeroepen toen de verko pers van Meilinkshos een dreigende houding aanna men tegen de heer Kees Stoop, die deze verkoop door middel van een hord met 't advies: Raadpleegt voor u grond koopt het ge meentebestuur. U koopt toch geen kat. in een zak?", wilde verhinderen. Een mooi plekje in Meilinkshos Op een ietwat onfortuinlijke wijze heeft Blauw wit de moeilijke wed strijd tegen Drienerlo met royale cij fers verlóren. Het eerste kwartier waren de partijen volledig tegen el kaar opgewassen en Blauw Wit kwam door Jan Rietberg op 1-0 uit 'n fraaie voorzet van E. Beldman. De vreugde over dit doelpunt was maar heel kort want 2 minuten later gaf de scheidsrechter een strafschop toen een van de Blauw Witten een op springende bal tegen een arm kreeg. Kleinsma schoot hard en zuiver in (1-1). Enkele minuten voor rust kwa men de studenten op 2-1 door een fout in de Blauw Witte defensie. Na de thee was Drienerlo sterker en doelman Anton Stukker moest nog 2x naar het net. Het derde doelpunt werd van dichtbij uit een van de lat terugketsende bal gescoord en bij de vierde treffer ging de Blauw Witte goalie niet vrij uit. Een blunder van doelman Wim Heemskerk en een misser van ach terspeler Henk Beldman (waardoor de midvoor van de gasten een niet te missen kans kreeg) een handvol zeer goede kansen onbenut laten en de 2-1 nederlaag die Blauw Wit 2 leed tegen DETO 5 is verklaard. Voor Blauw Wit scoorde Albert Meer man. Van de 3 junioren elftallen die in actie kwamen brachten het twee tot de volle winst El won thuis van Delden El met 3-0. De doelpunten werden gemaakt door Arie Stam, Wilco Schipper en Jan Paalman. Dl speelde uit tegen DES D2 en won met 4-2. Wim Klein Nagelvoort schoot 3x raak en Meindert Koopman trof een keer de roos. De pupillen E2 kwamen er in Delden tegen DeldenE2 niet aan te pas. De uitslag 5-0 spreekt duidelijke (voetbal)taal. PROGRAMMA Blauw Wit 1 krijgt Sportclub Daarle 1 op bezoek dat het m deze competi tie nog maar een keer tot een zege bracht en 2 keer gelijk speelde. Za- Naar wij vernemen zal a.s. zondag (15 november) in de Hervormde kerk alhier, een z.g. Gezinsdienst worden gehouden. Dit houdt in. dat het gehe le gezin, op de jongste kinderen na, in de kerk wordt vezrwacht. Voor de jongste kinderen (tot en met 4 jaar) is er Oppas in het gebouw „IRENE". In de dienst zullen kinderen een ac tief aandeel hebben. De dienst zal worden geleid door hulpprediker A. Schellevis en zal aanvangen om 10 uur. In verband met deze dienst zal er die dag in Holten geen Zondags school worden gehouden. NIJVRDAL. Voorlopig zijn de viertallen van MKV er in geslaagd wat afstand te nemen op de rest van. het veld in de hoofdklasse van de competitie voor de biljartbond „Ons Genoegen". Een zeer fraaie overwinning boekte leider MKV op Ten Berge. Het viertal van Ten Ber ge dat vorige week nog als derde stond geklasseerd, moest met een 6- 2 nederlaag de thuisreis naar Enter aanvaarden In Rijssen had KOT niet veel moeite met het eerste viertal van Spehorst (6-2). Be Tinne draait ,;tot op heden ook voorteffelijk mee dn de hooi'dklasse- en door de 8-0 overwinning die men deze week boekteop Dreijerink neemt men nu een fraaie derde plaats in met 5 matchpunten achter stand op leider MKV. Het eerste viertal van Bolscher wist zich op de 6e plaats te handhaven via een 6-2 zege op NBC. Er werden in de hoofd klasse enkele opvallend goede partijen gespeeld, zo slaagde L. Web bink van De Tonne 1 erin om zijn van 125 caramboles te beëindigen in de 5e beurt, metdaarbij een goede serie van 42. De heer H. Albers van KOT had voor dezelfde 125 carambo les 11 beurten en A, Daggert van MKV 1 12 beurten nodig. In de eerste klasse wist hef Anker zich op de eerste plaatste handha ven door in Nijverdal met 8-0 te winnen van NCB en staat nu aan de leiding met een voorsprong van 5 matchpunten op plaatsgenoot Kalf- sterman dat deze week met 7-1 won van De Budde. Op de laatste plaats staat NCB 2. Overige uitslagen: Haarlerberg - VOG 5-3; De Ster 1 - De Poppe 4-4; NCB 2 - Het Anker 0-8; MKV - Licrinck 8-0 en HBC - Vloedgraven De heer H. Nahuis van Haarlerberg bracht in de eerste klasse de beste partij op zijn naam, nl. 100 carambo les in 29 beurten. In de twee klasse blijkt duidelijk dat Oudelaar dit jaar een serieuze De Poppe 2. Het Holtense Kalfster- man 2 dat in Nijverdal bij De Budde 2 een overwinning van 6-2 boekte, staat nu op de tweede plaats met een achterstand van 8 matchpunten op de koplopers. Overige uitslagen in de' tweede klasse: Koedijk - HBC 2 8-0; Bolscher 2 - Spekhorst 2 6-2; KOT 2 - De Ster 2 6-2 en De Sport 1 - Jansen 2 4-4. De heer A. Verheul van KOT 2 speelde in de tweede klasse een ster ke partij, door zijn 75 caramboles uit te maken in de 10e beurt. Voorlopig weet Roelofs haar eerste plaats in de 3e klasse goed te verde digen. Deze week won men met 8-0 van Koedijk 2. VOG 2 moest een puntje afstaan aan Haarlerberg zodat het verschil tussen deze twee teams nu 5 matchpunten bedraagt. Overige uitslagen van de derde klasse: VIOS 2 - KOT 3 uitgesteld Het Anker 2 - De Tonne 2 6-2; Lierinck 2 - Kalfstérman 3 2-6; De Poppe 3 - Jansen 3 6-2. In dc vierde klasse wordt de eer ste plaats ingenomen door Dreyerink HOLTEN 2—RIETVOGELS 3 1-1 Holten 2 moest zondag naar een tot nu toe tegenvallend Rietvogels 3. Hoe sterk echter Rietvogels wel was, heb ben de Holtenaren ondervonden. Met veel moeite werd een gelijkspel uit het vuur gesleept. De eerste helft be gon met prachtige kansen aan beide kanten. Zo misten de Holtenaren twee opgelegde kansen, en aan de andere kant schoot men tegen de lat en werd een zeker lijkend doelpunt door scheidsrechter Pol afgekeurd. De rust brak aan met een 0-0 stand. Na de rust kwam Rietvogels sterk opzetten wat resulteerde in een wat, ongeluk kig doelpunt, toen één der Holtense verdedigers de bal over de uitlopen de keeper in eigen doel kopte 1-0. Nu was het de beurt aan Holten om sterk op te dringen, wat 10 minuten later resulteerde in de gelijkmaker ge scoord door A. KI. Velderman uit een onhoudbaar schot (1-1). In de laatste fase wei-den aan beide kanten nog prachtige kansen gemist, zodat de eindstand precies de verhouding weergaf. HOLTEN 3—BORNERBROEK 2 1-2 Zondag 15 november 1970 SOS 2— Holten 3 aanvang 10.30 uur. Vertrek per auto om 9.30 uur vanaf Smids- béld. Geen verslag. Eerst maar eens een paar wedstrijden winnen. Geen woorden maar daden! NIJVERDAL 4—HOLTEN 4 2-0 Onze plaatsgenoten hebben leider Nijverdal 4 het vuur na aan de sche nen gelegd- E.en groot overwicht voor de rust, werd door onproductief spel van de voorhoede niet beloond. Na de rust zorgden twee fouten in de Hol tense defensie er toch nog voor dat de puntjes in Nijverdal bleven. TWENTHE 4—HOLTEN 5 3-2 Door enige ongelukkige momenten van de Holtense doelman kwam men telkens achter te staan. De gehele wedstrijd was Holten 5 sterker, doch telkens nam Twenthe 4 weer 'n voor sprong. De eindstand 3-2 werd, met de rust echter bereikt. Een minuut voor het eindsignaal miste de links buiten van Holten een enorme kans om gelijk te maken. Als Twenthe 4 echter in Holten komt moet men toch revanche kunnen nemen. Tenslotte Holten 6 dat weer met ruime cijfers won nl. 6-2 van Hector 7. 2, dat deze week in Rijssen met 8-0 de baas bleef over Spekhorst Men wordt echter op de voet volgd door De Ster 3, dat eveneens een 8-0 overwinning behaalde, en wel in haar thuiswedstrijd tegen Berg- zicht. Lierinck 3 - De Sport 2 2-6; Oude laar 2 - MKV 4 4-4; Kalfstérman 4 - De Tonne 3 6-2 en Ten Berge 2 - OBK 2 4-4. terdag j.l. speelde Daarle gelijk tegen Denekamp dat na een zwakke start sterk in opmars is (6 punten uit de laatste vier wedstrijden). Blauw Wit won op 12/9 in Daarle met moeite met 2-3 en „zal om beide puntjes fiks moeten „knokken". De wedstrijd begint om kwart voor drie. Blauw Wit 2 speelt uit tegen VESOS 4 en zal in ieder geval een gelijk spel moeten behalen. Aanvang; 12.00 uur. Voor de Blauw Witte jeugd zijn vast gesteld: Blauw Wit Cl— WVV Cl 1.30 uur. Enter Dl—Blauw Wit Dl 2.30 uur. Hoeve Voorurt ElBlauw Wit El 12.30 uur Blauw Wit E2—Enter E 2 12.00 uur. Maandagavond 9 november, vond in pension Beumer de prijsuitreiking der veekeuring Espelo plaats. De voorzit ter, de heer J. Rensen opende de ver gadering met een bizonder welkom aan de heer H. J Bouwhuis voor uit reiking van medailes en bekers, en verder voor de heer en mevr. Rugen brink, die deze avond dia's vertoon den. De heer Joh. Boods werd dank gebracht voor het vele werk dat hij voor de veekeuring doet. Bij de be stuursverkiezing was aftredend de heer H. Meijerink. Hiervoor werd met algemene stemmen gekozen de heer J. W. Marsman. Bij de rondvraag kwam de excursie ter sprake, en werd besloten deze winter weer ex cursies te organiseren naar enkele fokbedrijven, en K I Station. Daarna sloot de voorzitter deze goed bezochte vergadering en dankte a heer en mevr. Rugenbrink voor 'u vertonen van hun prachtige dia's t wenste allen wel thuis. Holten ontvangt zondag in het sport- dal Enter, dat twee plaatsen op de ranglijst lager staat dan de rood zwarten. Deze hebben 7 punten uit 7 wedstrijden. Enter heeft 7 punten uit 8 wedstrijden. De krachtsverhouding zal dus wel niet veel uiteenlopen. De volle inzet zal nodig zijn om in deze streekderby de puntjes binnen te krijgen. De Entenaren stonden vroeger nog al bekend om hun harde spel of dat nu nog het geval is zouden we niet durven zeggen, maar het publiek had Uitgaande van de Twentse Dis cussie Groepen" wordt op dinsdag 24 november a.s. in zaal Hargeerds te Markelo een zgn. discussiedag gehou den, waarop twee sprekers een inlei ding zullen houden over de landbouw. Ir. Hallman, secretaris der Commis sie bedrijfsontwikkeling en agrarische voorlichting van het Landbouw schap zal spreken over „De sociale aspecten rond de afvloeiing in de landbouw". De heer P. Westra, ing, adjunct-secretaris van de hoofd afdeling veehouderij van het land bouwschap spreekt over „De leef baarheid van de blijvers op het plat teland ten aanzien zowel van de be drijfseconomische als de sociale kant". Van de zijde van de afdeling Hol ten der O.L.M. wordt er op gewe zen, dat de deelnemers aan deze dis cussiedag zich gelieven op te geven bij een der bestuursleden met het oog op reservering van de broodmaaltijd (kosten f 3.25). De bijeenkomst be gint om 10.00 uur. 5? Vil» V De laatste samengestelde wedstrijden zijn voor de „Bergruiters" niet zonder succes gebleven. In Markelo startten drie Bergruiters n.l. W. Aaltink met „Gonda", J. Bronsvoort met „Rex" en mevr. Brouwers-Vosman met „Wonia". Het parkoers dat door en in de omgeving van de bekende leemkuilen was uitgezet, bleek in ver gelijking met de vorige wedstrijden niet zo bijzonder zwaar te zijn, de terreingesteldheid was daarentegen wel zwaar. Na goede dressuurproeven behaalde mevr. Brouwers 106»/i pnt; W. Aaltink 102'/ï pnt en J. Bronsvoort 97'/2 pnt; wat resp. een eerste, een derde en een vijfde plaats opleverde en waren de vooruitzichten voor de cross lang niet slecht. Ondanks een aantal weigeringen voor één der leemplassen kwamen alle drie combinaties goed aan de finish. In het springparkoers vielen echter de klappen, n.l. J. Bronsvoort gediskwalificeerd door het springen van een verkeerde hindernis en mevr. Brouwers door 3 keerwe igeren, uitgebeld. W. Aaltink reed echter een mooi beheerst parkoers en zag dit beloond met een twaalfde plaats in de eindrangschikking. Dries Willems met „Dumorez" was alleen naar Dalfsen getrokken om daar o.m. de strijd aan te binden met Overijssels kampioen M. Toering, oud Ned. kampioen C. Vreeswijk en de ge routineerde Van Ankum. De dressuui-proef 100V- punt, le verde een vijfde plaats op. De cross 2900 meter met 22 hindernissen be stond eigenlijk uit 2 delen n.l. een overwegend vlak gedeelte door weiden en over brede bospaden met daarin opgenomen een aantal "hekken en houtstapels. Het tweede gedeelte be stond uit een heuvelachtig terrein met o.l. een vijftal afsprongen van plm. 2 meter en een doorwaadbare beek. Van de 26 gestarte zware combinaties wisten zich er slechts 6 te klasseren. Hier bracht „Dumorez" Dries Wil lems maar een 4e plaats. In het springconcours dat in vergelijking met de cross slecht verzorgd was, zag hij een bijna zeker lijkende 3e plaats in de eind klassering omgezet in een 6e door 20 verliespunten op te lopen Als men terugkijkt op het afgelopen samengestelde wedstrijdseizoen, dan blijken de presetaties steeds in stij gende lijn te zijn geweest. Dit succes is niet alleen te danken aan de volle dige inzet der ruiters doch vooral aan de deskundige leiding van instructeur A. Valk uit Nijverdal. Deze is woens dagavond j.l. dan ook alweer met 12 ruiters naar de manége in Bathmen getogen om daar te oefenen voor de indoor-wedstrijden, die nu voor de deur staan. er altijd wel veel belangstelling voor. Hopelijk zullen ook nu de suppor ters allemaal weer present zijn om hun "favorieten" aan te moedigen. Laten onze jongens Uw favorieten blijven en laat de belangstelling niet tanen. Het ontzettend belangrijk voor 'n elftal dat het zich gedragen weet door de sympathie van al haar sup porters. Wanneer de weersomstandigheden geen spaak in het wiel steken d.w.z. mdien er een grote opkomst te ver wachten is, zal de supportersvereni ging weer een kleine verloting orga niseren. Steunt uw supportersvereniging, zij doet goed werk. De opstelling is als volgt: Doel: Breukink, achter: Kaiser en Paalman, Markvoort, Brands, midden Reijlink en Beldman, voor: Vene klaas, Soer, Broersma en Knapen. Wisselspelers: Pasop, Aanstoot en Schooien. Een troep pestvogels streek zondag neer in de lijsterbessen langs de Mr. G. Vixseboxsestraat. De pestvogel broedt veelal in Lapland en leeft aan de raricl van open plekken in de den nen- en berkenwouden. Van novem ber tot februari trekt hij in groeps verband naar zuidelijker streken en heeft belangstelling voor de bessen van kamperfoelie, Gelderse roos, lijsterbes en dergelijke. De invasies zouden een gevolg zijn van voedsel schaarste elders. Er is een tijd g-s- weest, dat de mensen ernstige ge volgen vreesden bij de komst van de ze vogels naar ons land, omdat de naam „pestvogel' niet /.o'ri vriende lijke klank'had'in de d'agëri. dat de „pest" nog epidemisch voorkwam in de wereld als een dodelijke ziekte. Geboren: Mieke Catharina dv G. H. Kromdijk en G. J. Hoogebom, Kolweg 67 Hendrika dv J. Oolbek- kink en G. Veneklaas, Holterbroek 62 Johanna Hermanns dv G. J. Slui ter en F. J. Pasop, Gaardenstraat 38 Petronella Mendrika Maria dv W. G. M. Vloedgraven en A. H. M. Ro- dijk, Espelo 18. E. Huisjes 24 jaar, l G. Bouwhuis 24 jr, Ondertrouwd: Staionsweg 13 e Saionsweg 13. Gehuwd: E. Steunenberg 25 jaar, Gaardenstraat 25 en J. Z. Schutte, 24 jaar, Beuseberg 72. BEVOLKING Ingekomen: mevr. M. B. Pieffers- Plante van Apeldoorn naar Beuse berg 4 A. F. IJ. Oostenburg en gez. van Tietjerksteradeel naar Schutters- weg 4. Gevonden: portemonnaie met inh., schooltas, kinderjack. Verloren: regenbroek .koperen sleu teltjes aan ringetje, autoped, hond (bruin-gele colly). Een gevaarlijke doorbraak van Anton Reijlink. De BV/O-keeper zal het schot echter stoppen. In een sportief gespeelde sfeervolle bekerwedstrijd was na 120 minuten voetballen nog steeds niet gescoord. De prettig leidende scheidsrechter Eisendoorn liet daarom voor de be slissing de teams „strafschoppen" nemen. De roodzwarten waren net iets gelukkiger en treffers van Kai ser, Veneklaas en Beltman betekende dat BWO uitgeschakeld was. Voor de toeschouwers dus een spannende slot fase. Voor Holten ook wel een ver diende overwinning omdat het lange momenten van aanvallend spel had laten zien en ook de beste kansen haden verkregen. De bal wilde er echter op de beslissende momenten niet in en de BWO-keeper was voor treffelijk op dreef. De Hengeloërs be paalden zich meestal to uitvallen die vaak een gevaarlijk karakter hadden en een drietal fraaie scoringskansen op leverden Teveel opdringen van de Holtense defensie koste Holten in de laatste minuut van de tweede ver lenging bijna de zege toen BWO weer met een doorbraak hard op de paal kogelde. Een teleurstelling voor de gasten waar zij bij het nemen van de „strafschoppen" nog niet over heen waren. Zaterdag: Vr. Boys al—Holten al 3 uur; ON blHolten bl 3 uur; DES cl—Holten c2 1.45 uur; DES d2—Hol ten d2 12.30 uur; MVV el—Holten el 2 uur; Holten e2Vesos el 10 uur; RKSV el—Holten e3 10 uur; Holten e5—Vesos e3 11 uur. Zondag: Holten 1—Enter 1 2.30 uur Enter 2—Holten 2 10 uur; SOS 2— Holten 3 10.30 uur; Holten 4—GFC 4 10 uur; SOS 5—Holten 6 12.15 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3