Zilveren dienstjubileum vakman F. J. Schooien V akantieper ioden in Nederland 1971 Holten heeft nieuwe Prins Carnaval C.B.T.B.-ers bielden praatvergadering Echtpaar Bronsvoort (Snorrewind) kreeg grote krentenwegge Nieuwe actie supporters vereniging V.V. „Holten VVV-nieuws Bierglazen met sportembleem Medische dienst Weekenddienst tandartsen dierenartsen Wachtdienst slachthuis JEUGDHONK „DE SCHURE" BIJNA VERBRAND Schoorsteenbrand in de Beuseberg ..Prins Albert van de oa/e bekke INGEZONDEN Feestavond N.V.V.- bestuurdersbond Spreekuur maat schappelijk werker Gezinsverzorging Storingsdienst GEB KERKDIENSTEN Meer kantoorruimte Raiffeisenbank onderging een flinke verbouwing Bediening kan sneller functioneren De supportersvereniging van de voetbalvereniging ..Holten" gaat weer een nieuwe actie beginnen om te trachten de kas weer wat beter ge vuld te krijgen voor de bekostiging van de training der junioren en an dere voetbalsportactiviteiten. .Was de vorige actie, de verkoop van pak ken speculaas door de junioren, meer op de vrouw gericht, de nieuwe actie appeleert meer aan de portemonnaie van de mannen. De vereni ging heeft n.l. 1250 bierglazen ingekocht met sportembleem en wil die in de loop van de volgende week trachten huis-aan-huis te verkopen Per stuk of in setjes van 6 glazen. Het moet voor de heren sportlief hebbers een aantrekkelijke gedachte zijn om thuis een glaasje bier te drinken met de gedachte, dat daarmede een goede daad verricht is jegens de sport, die zo algemeen beoefend wordt en waarvoor van de zijde van de overheid nog zo bijzonder weinig gedaan wordt. Het ,,Mens sana in corpore sano" (een gezonde ziel in een gezond lichaam) is nog lang niet genoeg tot haar doorgedrongen. Daarom doen particuliere verenigingen in casu de supportersvereniging der v.v. ..Holten" hun best om gelden bijeen te brengen om jeugdtraining en dergelijke mogelijk te maken. De voetbalvereniging zelf kan dat allemaal niet betalen, die moet sparen voor het clubhuis op Meermanskamp. Stel de aanbieders wie het ook zijn, junioren of senioren niet teleur. HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs l'lb mm (i contant) f 3,—. Iedere mm meer f 0,12 Abonnementsprijs f 5,— per halj jaar f 10,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.y.v Hnltens Nieuwsblad Vrijdag 13 november 1970 Jaargang 22 no. 45 Uitgave van de Stichting „Holtcns Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483—1234 Hoofdredacteur \V. Beyers Redacteur en plv. hoofdred. J. Wiggers Administratie: Gaardenstraat 17, Tel. 1533 Zaterdag vanaf 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur: J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. (Alleen voor spoedgevallen.) Zaterdag 14 nov. en zondag 15 nov. H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 42, telef. 1433 van 18 tot 19 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 14 en zondag 15 nov. Th. A. Oostenburg, Diessenplasstraat 2, telef. 1515. Vrijdag 13 nov. t.e.m. zondag 15 nov. keurmeesters buiten de dienst uren: A. Groen, Kozakkenstr. 15, tel. 1230. Maandag 16 nov. t.e.m. zondag 22 nov.: C. Meindertsma, Bergman straat 12, tel. 2190. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9 tot 11 uur aan het slacht huis, telefoon 1318. Maandagmorgen werd de brand weer door de sirene gealarmeerd voor een brand in de jeugdsociëteit ,,de Schure" op Meermanskamp. Daar dit een uiterst brandbaar ge bouw is. met riet bedekt, in de on- middelijke nabijheid van de oorspron- gelijke boerderij, werd met alle ma terieel uitgerukt. De brandweer werd gealarmeerd door een chauffeur van één der zandauto's. die geregeld zand afvoeren van het toekomstige sportcomplex ..Meermanskamp". Aangekomen bleek het begin van brand waarschijnlijk ontstaan door een nagloeiende kachel van zondag avond gemakkelijk met de nevel- straal te blussen. Er is hoegenaamd geen schade, doch het had niet veel gescheeld. of de jeugd was haar ..honk" kwijt geweest en de kost bare apparatuur, die daar nog aanwe zig was. Zondagavond plm. kwart voor ze ven werd de brandweer gealar meerd voor een schoorsteenbrand bij de familie Paalman, erve ,.De Knie- pe". Uitgerukt werd met de tankwa gen en een aantal manschappen, die telefonisch waren opgeroepen. Toen de brandweer arriveerde ble ken de bewoners het vuur, dat gro tendeels onder in het schoorsteenka- naa] woedde, reeds meester te zijn. De brandweer beperkte zich tot het schoonmaken van de schoorsteen met de ramonneur en legde voor alle ze kerheid één hogedruk miststraal uit. Over de oorzaak tast men in het duister. Er kan hier nog .een goede raad aan worden toegevoegd voor hen. die zulks nog niet lieten doen: ..laat. jaarlijks voor hel stookseizoen de schoorstenen vegen!" NACHTKLUIS Geheel passend binnen het kader van het. naar het. publiek brengen van de .banken moet het opnemen van de nachtkluiscassettenautomaat. in hef servicepakket van de bank worden gezien. Met deze nieuwe vorm van dienstverlening zal tegelijkertijd met. 4a heringebruikneming van de bank in verband met de geboorte van hun tweede zoon heb ben de Bergruiters woensdagavond na hun wekelijkse oefening het echtpaar J. H. Bronsvoort en W. A. Bronsvoort-Slijkhuis op het Erve „Snorrewind" op de grens van Holten en Markelo een grote krentenwegge aangeboden. De heer Bvonsvoort is een actief lid van de Bergruiters en voorzitter B, J. Brouwers, bracht dit dan ook onder woorden bij het uitspreken van de gelukwensen der vereniging bij deze gezinsuitbreiding. Ondertussen bood G. Bolink het jonge paar het enorme krentenbrood aan. De kleine Herman zo heet de spruit was zich er niet van bewust wat zich om hem' deze avond afspeel de, Wel hopen allen, dat hij een even goede ruiter mag worden als zijn vader, die eigenaar van manége „Snorre wind" is. Broertje „Rikus" genoot zichtbaar van dit fees telijk g»do«. na 9 april valt, begint de Paasvakan tie op de voorlaatste vrijdag voor Pasen na afloop van de schooltijd en eindigt deze op de avond van de dinsdag na Pasen. Voor 1971 dus.van 3 t.e.m. 13 april. Pinkstervakantie: omvat de zater-' dag voor en de dinsdag na Pinkste ren. Voor 1971 dus van 29 mei t.e.m. 1 juni. Zomervakantie begint op de avond van de laatste vrijdag in juni en ein digt op de avond van de 8ste zon dag na die vrijdag. Voor 1971 dus van 26 juni t.fj.m. 15 augustus. Herfstvakantie 1971: 18 t.e.m. 23 oktober. Kerstvakantie 1971-1972: 18 decem ber t.e.m. 3 januari 1972. De gemeente- enbijzondere soho- len kunnen zelfstandig de vakantie perioden vaststellen: e.a. in overleg met de Rijksinspectie. Knip dit uit en bewaar het. dan weet U hoe de vakanties ongeveer kunnen vallen. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). Naar aanleiding van Uw stukje in Holtens Nieuwsblad ..Arbeidswet struikelblok" zou ik gaarne "het vol gende opgenomen zien in Uw blad. Nu ik een beslissig heb genomen met 't beëindigen van de exploitatie van mijn ijstent ..de 15 manden" in de Holterberg word ik dagelijks las tig gevallen met de vraag waarom ik ni.et gewacht heb tot er een pro ces verbaal is opgemaakt. Mijn antwoord is: Ik wil niet aan gezagsondermijning meedoen. Begrijp echter niet dat de regering wetten maakt die gezagsondermij nend werken. Door zulke maatrege len bouwen ze zelf op dat de jeugd lak krijgt aan wetten. Nu de jonge ren buiten de vakantietijd niet meer vrijwillig mogen werken vraag ik mij af. waar de jeugd het zakgeld vandaan moet halen. Normaal helpt deze jeugd bijv. op zaterdagen de bakker, de melboer enz. om iets aanvulling op het zak geld te verdienen. Nu ze niet meer mogen werken wordt hun leven nog duurder daar vrijetijdsbesteding veel geld vraagt, bijv. een half uur mïd- gotgolfspelen f 1.enz. Nu vrijwillig werken niet meer moeelijk is zal men op niet geoorloofde wiize aan zakgeld zien te komen, tenzij de regering een zakgeldregeling voor jeugdigen tot 18 jaar aanvaardt, bijv. een gulden per week per jaarleeftijd. Een 15-ja- rige f 15.een 17-jarige f 17— per week. exclusief AOW premie. De 65-iarigen kriigen toch een uitke ring omdat men niet tot het arbeids proces wordt toegelaten. Dank voor de eventuele opname zonder afkortingen. Hoogachtend. C. G. Bal. Holten. 8 november 1970 Holterberg 49. De leden van de afd. Holten van de Chr. Boeren en Tuindersbond (CBTB) hielden in liet gebouw "Re- hoboth" de jaarlijkse z.g.n, "Praat- vei-gadering die door voorzitter H. Landeweerd met gebed werd geopend na lezing van het bijbelgedeelte Fi- lippehzen 1 vers 27-2 vers 11. In zijn openingswoord herinnei'de voorzitter Landeweerd aan de prach- tige zomer en de mooie herfst. Dank voor zoveel zegen past ons jegens God die de arbeid zo rijk zegende. Na dit openingswoord en lezing der notulen door seer. J. W. Hulsman werden door de heren H. A. J. ter Steege te Enter en E. van Ittersum te Mastenbroek, beide lid van, het Provinciaal bestuur, korte inleidin gen gehouden over verschillende Tegen elf uur naderde het hoog tepunt van de avond. Na een wilde polonaise dronk Prins Jan zijn laat ste galgébier en onthulde vervolgens een in de hoek staande t.v.-toestel, waarin tot ieders verbazing het olijke gezicht van J. A. G. Oolbekkink (26). assuradeur zichtbaar was. Met veel gejuich werd hij vervolgens gekroond door de oude Prins. Hij kreeg de titel van „Prins Albert van de oale bekke" Prins Albert las vervolgens een op rijm gestelde troonrede voor, waarin verschillende „fienpreuvers" op gees tige wijze in het ootje werden geno men. Hij besloot zijn fraaie rede met „Komt er uit deze avond een bi~uiloft voort, Zorgt, dat ik het vroegtijdig hoor. AL heb ik zelf een klein begin. Een bruiloft zit er direct nog niet in. Tot slot wens ik U allen hier Heel veel leut en nog meer plezier!,, Een tweetal aangeboden vaatjes bier 'raagstukken en problemen op land- bouw-economisch gebied. O.a. kwa men aan de orde snelle vooruitgang op landbouwgebied in de verschiilen- 4e EEG landen, de moeilijkheden bij de afzet van slachtpluimvee, de lage eierprijzen, ruimtelijke ordening, re creatie, milieu hygiëne, ruilverkave ling, versnelde sanering, melkprijs, afslachten van melkvee enz. enz. Van de gelegenhèid om vragen te stellen of met inleiders te discussië ren werd volop gebi'uik gebracht. Een bestuursvoorstel om de con tributie van f 3,tot f 5,te verho gen werd met algemene stemmen aanvaard. De goed bezochte praat avond werd door de heer Van Itter sum met dankgebed beëindigd. PRINS ALBERT VAN DE AOLE BEKKE brachten de stemming er opnieuw he lemaal in. Het werd een dolle boel en Prins Albert werd op een stoel gehesen en rondgedragen om zijn on derdanen goed te kunnen overzien. Een bijzonder gezellige opening van het carnavalsseizoen. De vorige week werd in Amicitia de jaarlijkse feestavond gehouden Vbn de I\.V V-bes;uurdersbond, die goed bezocht was. De toneelclub „O.C.H." bracht voor het voetlicht het blijspel „Arbeid adelt... niet altijd". Voordat het zover was sprak voor zitter W. G. Tijhof een welkomst- wooxd in het bijzonder tot de districts bestuurders, de heer J. C. Moolekamp uit Almelo en toneelspelers. Hij bracht een speciaal woord van dank aan de zakenmensen, die weer een groot aantal prijzen voor de verlo ting beschikbaar hadden gesteld. De heer Moolekamp wees er in de korte toespraak op, dat de vakbewe ging zich niet alleen bezig houdt met het afsluiten van C.A.O.'s, maar zich ook ten doel stelt de belangenbehar tiging van de individuele feden. Er is een goede toenadering te bespeu ren tussen de drie vakcentrales. Zo worden in Z.W.-Overijssel gespreks groepen gehouden over leven en wer ken in de ruimste zin door C.N.V. N.K.V. én N.V.V. gezamenlijk. Hier na kwam de toneelgroep voor het voetlicht met het blijspel, dat uitste kend gespeeld werd. De spanning was duidelijk in de zaal te merken. Na afloop werden de spelers en speel, sters hartelijk bedankt. De dames kregen onder luid applaus van da zaal een boeket bloemen aangebod®^ het gemeentebestuur, gehoord de uit-, latingen van de vorige sprekers hem dan ook zeer erkentelijk is. Hij is verder een goede collega, waarvoor de heer Prak hem dan ook namens het gehele personeel dankte en een geschenk onder couvert aanbood, ter wijl mevrouw Schooien bloemen werden aangeboden. Sprekend namens de afdeling van de NCBO, de vakbond waarvan de jubilaris een goed lid blijkt te zijn hij is vrijwel altijd op de vergaderin gen aanwezig overhandigde de heer P. B. Müller ,eveneens een ge schenk onder couvert. De heer Mul ler blikte ook even terug in het ver leden en memoreerde, dat ook de vakbonden hun bijdrage geleverd heb ben in de verbetering van de toe standen in de loop der tijden. Tot slot dankte de heer Schooien de sprekers voor de hem toege zwaaide lof, de geschenken en de collega's voor de prettige samenwer king. H(j nodigde allen uit om nog even na tepraten in café „De Waag", van welke gelegenheid dankbaar ge bruik werd gemaakt. 's Ochtends van 9 tot 10 uur op dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Elke morgen, 'behalve zaterdag, v. 9 lot 10 uur bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, telef. 1438 b.g.g. telef. 1799, me vrouw Beltman-Aanstoot. Zaterdag 14 nov. t.e.m. vi-ijdag 20 nov. buiten de diensturen elek tra: H. Heijenk, Kolwe.g 44, telef. 2124. Gas: W. C. v. d. Weerthof, Vooi-sboerstr. 3, telef. 1793. Woensdagavond werd in café Jansen aan een vijftigtal aanwezige leden van de Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" de nieuwe „Prins Carnavalvoorgesteld. Voor het. zover was hesprak voorzit ter Eddy Vincent na het aanbieden van een vaatje hier enkele door de raad van elf besproken punten voor het komende carnaval. Hij droeg vervolgens de leiding over aan de nog heersende Prins Jan d' Ontvang er. Op feestelijke wijze werd zijn laatste regerings uur doorgebracht. Hij heette speciaal welkom muzikant Gerrit, Tui- tert met zijn accordeon. Deze kreeg de stemming er goed in, ook al omdat Prins Jan zijn volkje geen dorst liet lijden. Zondag 8 november was het 25 jaar geleden, dat F. J. Schooien vijf en twintig jaar in dienst van de gemeente Holten was. Maan dagmiddag werd dit zilveren dienstjubileum herdacht in de kan tine van de dienst van gemeentewerken aan de Waagweg. Aanice- zig waren, behalve het personeel van gemeentewerken, ook het voltallig college van B. en W. met de gemeentesecretaris. De heer Schooien was vergezeld van zijn echtgenotezoon en a.s. schoon dochter. Burgemeester, mr. \V. H. Enklaar, noemde de jubilaris een man van het eerste uur, die het gehele wel en wee van gemeentewerken na de oor log heeft meegemaakt. Begonnen als arbeidscontractant, los-arbeider, al spoedig vast aangesteld, volgde lot slot zijn bevordering tot „vakman gemeentewei-ken", omdat gebleken was, dat Schooien uit het goede hout gesneden was en van alle markten thuis. De burgemeester bracht hem dank voor alees wat hij voor de ge meente gedaan had en bood hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan, benevens het gebruikelijke wand bord met gemeentewapen van Mak- kummer aardewerk, welk laatste ge schenk alleen uitgereikt wordt aan jubilarissen, die 25 jaar in dienst van de gemeente Holten zijn. De tweede spreker was wethouder Klein Velderman, tevens voorzitter van de „commissie gemeentewerken" die even terugblikte op de tijd van vroeger, op de tijd van voor en dicht na de oorlog, toen de omstandigheden waaronder ge werkt moest worden toch heel wat slechter waren dan nu. Hij vergeleek de Gemeente met het particuliere bedrijf, waarbij geprobeerd moest worden om met vereende krachten het grootst mogelijke resultaat te bereiken. De directeur van gemeentewei-ken de heer T. Prak. memoreerde, dat Schooien een van de mannen is. die moet meehelpen het gemeentelijk be zit op peil te houden. Hij moet daar voor vaak onplezierige karweitjes op knappen. veelal net zo vaak onder de grond als daarboven. Dat hij dit werk steeds met plezier doet pleit voor zijn plichtsbetrachting, waarvoor HOLTEN Ncd.-herv. kerk 10 u, j hulppred. A. Schellevies, gezinsdienst, I 19 uur ds. C. C. Addink. Extra col- I lecte Plaatselijk jeugdwerk. Oppas- I dienst: mevr. Koopman', Miny Mees- terberends, Alie Nijerees. I Gerei, kerk 9.30 en 15 uur ds. R. I N. Hoogkamp. In beide' diensten zal I de Dankdagcollecte worden gehou- I den. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkgebouw R.-k. kerkdienst (Eucharistievier.) 9.30 uur in gebouw Ix-ene. NIEUW HERTEN R.-k. kerk za terdagavond 7 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur: DIJKERHOEK Bethanië 10 uur ds. C. C, Addink. Extra collecte: PI. Jeugdwerk. OKKENBROEK Ned.-herv. kerk 10 uur ds. W. P. J. Osinga. Extra collecte voor het Jeugdgebouw. Burgemeestermr. W. H. Enklaar (rechts) overhan digt aan de heer F. J Schooien, het traditionele gemeentelijk geschenk, een wandbord, van Makkumer aardewerk, in verband met zijn 25-jarig dienstjubileum Collectieve bedrijfsvakanties in Ne derland. Voor 1971 heeft het bestuur van de Stichting van de Arbeid aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid hel ^volgende schema voor de bedrijfsvakantie geadvi seerd Eerste période: zaterdag 26 t.e.m. zatei-dag 10 juli, het gedeelte van Ne derland bezuiden de grote i-ivieren (Noord-Brabant, Limburg en Zee land) Tweede periode: zaterdag 10 juli tot en met zaterdag 24 juli: het oosten en nooi'den van Nederland plus de bouw- en nevenbedrijven en de textiel industrie. Derde periode: zaterdag 24 juli tot en met zaterdag 7 augustus: het wes ten van Nederland (Noord- en Zuid- Holland, Utrecht, alsmede Gelder land en het westen van de rivieren) plus de metaalindustx-ie in geheel Nederland. Voorts heeft de regering medege deeld dat 'de omervakanties van 1971 voor de lagere scholen in ons land zullen lopen van maandag 28 juni tot maandag 9 augustus Schoolvakanties in Nederland. Bij beschikking van de Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen is ten aanzien van de vakanties van Rijksscholen voor voortgezet onder wijs het' volgende bepaald: Kerstvakantie: van zaterdag voor de week waarin 25 december valt, beide op deze zaterdag aansluitende weken en de op deze volgende we ken volgende maandag. Voor 1970/1971 dus van 19 decem ber 1970 t.e.m. 4 januari 1971. Paasvakantie: begint wanneer de le Paasdag voor of op 9 april valt. op de donderdag voor Pasen na afloop van de schooltijd en eindigt op de avond van de le maandag na 2e Paasdag. Wanneer de le Paasdag Dinsdag 17 november zal het ver bouwde bankgebouw van de Roilfei- senbank Holten in de Gaardenstraat 32 in gebruik worden genomen. Gelegen nabij het centrum van Holten beschikt de bank na de gron dige verbouwing thans over 7 loke.- ten een aanzienlijke verbetering ten opzicht van de „oude" bank die slechts 4 loketten bevatte. Door de aanzienlijke uitbreiding van het aantal loketten zal de bediening aanmerkelijk sneller kunnen functio neren en zullen de wachttijden voor cliënten e adspirant-cliënten tot een minimum beperkt worden. PRAKTISCHE VOORZIENINGEN Ten grondslag aan de vei-bouwing zoals deze zich nu heeft voltrokken ligt de gezonde ontwikkeling van de op 24 mei 1906 opgerichte Raiffeisen bank Holten. Een gezonde ontwikkeling van eon bank die voor een groot deel van dr bevolking in een behoefte voorziet getuige ook het in de laatste jaren gesiegen balanstotaal namelijk van f 11 miljoen in 1960 tot f 30 mil joen in 1970. Door het dienstbetoon voortdurend op te voeren en aan te passen aan de wensen van het publiek heeft de bank zich dusdanig ontwikkeld dat. ten einde een optimale service te kunnen blijven verlenen, uitbreiding van het in 1962 betrokken bankge bouw noodzakelijk werd. Dit nu heeft geresulteerd in de huidige kan toorruimte waar de praktische voor zieningen aanzienlijk zijn uitgebreid Daarbij zullen 14 personeelsleden de cliënten die in alle schakeringen van hot maatschappelijk leven zijn vene- gewooi-digd behulpzaam zijn bii he' afwikkelen van alle dagelijkse bank zaken Met de verbouwing is op R ju"i 1970 een begin gemaakt. Naar een ontwerp van architect L. C. v. d. Bovenkamp te Holten we-d de verbouwing verricht door Aanne mersbedrijf B. J. Vukkink 'e Hol ten. Voorts zijn bij de verbouwing betrokken geweest voor het metsel werk Fa. Jansen en Velderman, voor het schilderwerk fa. Meijerink, voor de centrale verwarming Fa. Ems- broek te Vorden, voor electra en sa nitair Fa. Broekmaat en Oolbekkink terwijl de loodgieters en stucadoovs- werkzaamheden werden verricht door resp. Fa. Lammerts en Fa.. Schuiterd te Holten. die ook zitting houdt n Okkenbroek en Dijkerhoek een aanvang worden ge maakt. In een nachtkluis kunnen na sluitingstijd van' de bank geld of waardepapieren veilig worden ge steld- Het toevoegen van de nachtkluis aan het servicepakket naast alle an dere bankzaken bestempelt de Rait- feisenbank Holten waarvan de heer H. J. Oolbekkink directeur is en de heren G. Ja. Rietberg en H. Slijk huis respectievelijk voorzitter van 't bestuur en raad van toezicht zijn. tot een bank die het oog op de toe- komts gericht houdt.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 1