Buitenlandse reizen St. Nicolaas-actie in bij de Holten ns: UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT Dolle Mina' op bezoek bij de P.J.G.O. 2l november t/m 5 december a.s. Jubileumconcert van HMY met drie zangkoren Holten gewaarborgd ONZE AGENDA De Sint komt saterdag, 21 november Gevonden en verloren voorwerpen Gezi nsverzor gmg Storingsdienst GEB Geslaagd Bej aardensociëteit Wachtdienst slachthuis Kerkdiensten Medische dienst Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Spreekuur maatsch. werker Voorlopig geen bouwvergunning voor Jaap Bluemink B. en W. zetten G.S. onder druk met aankoop gronden op de Borkeld Vaststelling bestemmingsplan Borkeld verdaagd Aan sportaccommodatie wordt gewerkt Officiële publikatie Uitloting en rentebetaling obligatielening 1951 Verpachting van grond aan de Beukenlaan Aanvullende huursubsidie Openb. kennisgeving inzake wijziging van de kampeer- verordening in Zij het enigermate beperkt Kampeerpaspoort vrijheid Gevaar voor versnippering van bossen I M ENS NIEUWSBLAD Vrydag 30 oktobar 1370 Jaargang 22 no. 43 Ditgav» van de Stichting „HoKens Nieuwsblad" t« Holten Telefoon 05483 - 1234 Hoofdredacteur V%. Beyer» Redacteur en plv. boofdred. ivertentieprijs 1-15 mm contantf 3,—. Iedere mm meer 0fl2 Abonnementsprijs f 5,pér half jaar. 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiff eisen bank te Holten t.g.v Holtens Nieuwsblad Vrydag 30 oktober |0 uur Vergadering Algemeen Bestuur Stichting „Sportbelangen Holten" in Hotel Holterman. (Vorige week door drukfout foutief vermeld op zaterdag). Zaterdag 31 oktober 19.30 uur: Feestavond van de Vereni ging „Holbatheo" in zaal 't Bonte Paard te Dijkerhoek (vorige week foutief vermeld door drukfout). Zondag 1 november 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 2 november Aanvang verkoop loten Staatsloterij bij de debitante mevr. A. Soer- Stukker (zie adv.). Dinsdag 3 november 14.30 uur: Bejaardenfeociëteit in het gebouw Irene, zaal I (zie bericht). 10.00 uur: Vergadering Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in Bethanië. 19.45 uur: Bijeenkomst van de Holten- se Kunstclub ,,HKC" in Amicitia. Woensdag 4 november (Dankdag) i.30 uur: Bazaar Hervormde Vrou wenvereniging Okkenbroek in „Ons Centrum". Donderdag 5 november 10 uur: Ouderavond O.L. Dorpsschool in de hal van het Schoolgebouw. Vrijdag 6 november 19.30 uur: Grote verwerping krenten brood, speculaas enz. in „Het Tref punt" te Espelo (zie adv.) Zaterdag 7 november. 20.00 uur: Feestavond van de NVV- Bestuurdersbond in Amicitia (zie bericht). Dinsdag 10 novemb, 19.45 uur: Praatavond C.B.T.B. in het gebouw Rehoboth. Dinsdag 17 november 20 uur: Bijeenkomst afdeling Dijker hoek van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in 't Bonte Paard. Maandag 23 november 16.30 uur: Aanvang bloedplasma- avond van de afd. Holten van het Ned. Roode Kruis in de Scholenge meenschap. De Holtense Handelsvereniging gaat haar St. Nicolaas-actie 1970 moderniseren. Het systeem van de wisselbonnen en de deelnemers kaarten, die in de periode van de winkelweek worden uitgegeven, blijft gehandhaafd, maar in de plaats van de hoogste waardebon komt nu een geheel verzorgde buitenlandse reis voor twee perso nen. Daarvoor zal gedurende drie avonden vier maal een aanwij zing plaats vinden. Die drie avonden zullen zijn op donderdag 26 november, dinsdag 1 december en maandag 7 december. De eerste en derde avond worden gehouden resp. in hotel Vosman en in Amicitia. Voor de tweede avond moet nog een lokaliteit worden aangewezen. Men zal een buitenlandse reis niet bij de Handels vereniging in geld kunnen omzetten, maar verkopen blijft natuur lijk altijd mogelijk. Naast de vier buitenlandse reizen zullen, even als vorige jaren ook nog waardebonnen worden aangewezen. De winkelweek begint met de aan komst van Sinterklaas op zaterdag 21 november. Dan zal de Sint met de trein van 14.30 uit de richting Rijssen arriveren. Zij duurt tot en met zater dag 5 december. De Sint komt op za terdag 28 november in de buurtschap pen Neerdorp Espelo en Dijkerhoek. Bij zijn aankomst zullen weer 'n groot aantal ballonnen aan de kinderen worden uitgegeven. Wat het latere sluitingsuur van de winkels betreft, hetwelk een belang rijke factor vormt voor het doen van de inkopen en de Sinterklaassfeer. Van dinsdag 1 dec. tot en met vrijdag 4 dec. zullen de winkels tot 's avonds 9 uur geopend zijn. De maandagmid dagsluiting staat ter vrije keus van de deelnemende winkeliers. Zij kunnen daar zelf bekendheid aan geven. Gedurende de winkelweek zal H.M.V. weer haar onmisbare medewerking verlenen maar in de plaats van de avondoptochten door de straten komt de muziek van een draaiorgel. De laatste aanwijzingsavond in Amicitia zal een feestelijke sfeer krijgen door het optredn van een Tiroler kapel. Voorts zal de feestverlichting weer worden aangebracht aan de gevels van de Holtense zakenpanden en naar verwacht wordt de oude Dorpstoren ook weer in het flootlight gezet. De door het bestuur ontworpen plan nen werden in de onder voorzitter schap van de heer W. ten Berge in ho tel Vosman gehouden ledenvergade ring goedgekeurd. Voorzitter Ten Berge wees er in zyn openingswoord op dat het afgelopen Gevonden: rechter want; tankdop; 1 jurk; gestreepte poes; alpinopetje; kinderjack; kinderfietsje. Verloren: knipportemonnaie met in houd; kinderportemonnaie met in houd: lederen portemonnaie niet in houd; kinderwindjack. «MES» De Ned. Herv. Kerk was vrij wel geheel bezet voor het con cert dat door „HMV" werd ge geven, ter afsluiting van de feestelijkheden rondom het 25- jarig bestaan. De samenwerking met de drie plaatselijke zang koren had een gevarieerd con cert tengevolge, welke primeur zeker voor herhaling vatbaar is. Henny Fransen die het korps in de Vaandelafdeling weet te handhaven begon met de kleine Speelmuziek van Henk van Lijnschooten. De akoestiek was zeer gunstig voor de volumineuze klank, de bassectie deed voortreffelijk werk in sonoor- gespeelde fragmenten, terwijl ook de legatogedeelten goed over kwamen, aan de nuancering grote aandacht was geschonken. De vierdelige Suite van Boedijn kreeg steeds een ander klankbeeld, terwijl de bewerking van de bekende melodieën de kwaliteiten van het korps goed deden uitkomen. 1-Iet slagwerk kwam veel in actie met een uitgebreid instrumentarium. Joop Heussinkveld toonde zich een vaardig muzikant, ritmisch en muzikaal de intenties van de dirigent volgend. De compositie van Henny Fransen bleek een boeiend werk te zijn, waarin een eigen stijl werd aangetroffen, zodat moderne speelmanieren en het afwis selend optreden van blazersgroepen elkaar afwisselden. Van Ken Roccard werd een koraal uitgevoerd, dat zeer orgelmatig klonk en een fijnzinnige nuancering kreeg. De overgang naai de dixielandstijl sloeg kennelijk in zo wel bij de luisteraars als bij de mu zikanten zelf. „Soli Deo Gloria" met dirigent J. Plomp maakte een goede indruk met twee werkjes, waarvan 't Schubertlied een heel mooie voor dracht kreeg. Holtens Gemengd Koor o.l.v. J. Warmink kwam uitstekend voor de dag met drie moeilijke koor werken, waarvan het Franse „Au joli jeu" het beste was, lichtvoetig en met Frans esperit. J. op den Dries leidde het Ned. Herv. Kerkkoor dat in het Ambrosiaanse lofgezang 'n homogene klank had, de stemmen zijn goed ver deeld. Het Rule Brittannia was min der geslaagd door de Nederlandse tekst. De serie Valeriusliederen kre gen een lichte begeleiding van een deel van het orkest, terwijl de koor fragmenten uitblonken door gelijkma tigheid en goede voordracht. Het laatste nummer „Land of Hope and Glory" werd gebisseerd, zodat dit 't einde betekende van een boeiend con cert, waarin muziek en zang elkaar afwisselden in een welgekozen pro gramma. In de toekomst zal men meer dan ooit aangewezenzijn op gecombineerde concerten, waarin men meer begrip krijgt voor eikaars prestaties en de belangstelling wordt geconcentreerd. Een herdenkingscon cert, het jubilerende HMV waardig! KASPERSMA Na het concert kwamen de dirigen ten, de muzikanten en de vocalisten samen in gebouw „Irene" waar de dirigent van HMV de heer Henny J. Fransen een hartelijk woord van dank sprak tot de collega's en tot al len die hun medewerking gaven aan het welslagen van dit jubileum-ere- concert. HMV's voorzitter A. Westerik sprak aan het begin van de avond een kort woord waarin hij o.a. zijn vreug de uitte over de goede samenwerking tussen de drie zangkoren in Holten die spontaan „ja" hebben gezegd toen HMV het verzoek deed om mee te werken. Elke morgen, behalve zaterdag, van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438 b.g.g. telef. 1799 mevrouw Beltman-Aanstoot. Zaterdag, 31 okt. t.e.m. vrijdag 6 no vember buiten de dienst uren Electra: II. Huisman Kolweg 42 tel. 1498. Gas: J. Bosschers Beuseberg 129, tel. 1945. Mejuffrouw M. K. Enklaar .igde aan de Rijksuniversiteit te Groningen voor het kandidaatsexamen in de rechtsgeleerdheid. De bejaardensociëteit zal weer ge houden worden op dinsdag 3 novem ber des middags 2.30 uur in zaal I var het gebouw Irene. Alle sociëteitsbe zoekers (sters) worden vriendelijk ver zocht mee te brengen: een fijn kam metje en een oude tandenborstel. Het be.looft weer een gezellige en werkza me middag te worden. Daarom doet het Comité een beroep op allen om deze middag aanwezig te zijiv Het ere-concert in de Ned. Hervormde Kerk van I1MV met de gezamenlijke koren. Vrijdag 30 okt. t.e.m. zondag, i nov. keurmeesters buiten de diensturen C. Dijkstra, Schoolstraat 5, telef. 1833. Maandag, 2 nov. t.e.m. zondag 8 nov. H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Aangifte gestorven dieren op zater- I dag van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, tel. 1318. vreemdeiingenseizoen zeer bevredi gend is geweest. Hij sprak de hoop uit dat deze gang van zaken zich het ko mend jaar op dezelfde wijze zal blij ven ontwikkelen. Hij deed een beroep op de winkeliers om de toeristen de grootst mogelijke service te ver'enen, want dat is de beste reclame voor Holten ais vakantieoord. De gratig attractie aan de winkel week verbonden, zo werd nog meege deeld, zal niet z(jn het schatten van 't gewicht van mensen op de foto in de krantt maar het schatten van de af stand van de vier buitenlandse reizen, onder notarieel toezicht. Zondag 1 november. Holten. Ned. Herv. kerk 8.30 uur ds. P. Lugtigheid; 10.15 uur ds. R. A. Hoogkamp interk. dienst: herdenking kerkhervorming. Extra collecte: Pro testanten in Diaspora. Oppasdienst: mevr. Lugtigheid, Geeske Rosman en Alie Ebrecht. Geref. kerk 19.15 uur Jeugddienst. Voorganger ds. Jellema van Om men M.m.v. band en jeugdkoor uit Oldenzaal. Collecte voor de kerk. R.K. Kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 uur in gebouw Irene. Nieuw Heeten. R.K. Kerk; zater dagavond 7.00 uur. Zondagmorgen: 8.00 uur Zondagmorgen: 3.00 uur en 10.00 uur. Dijkerhoek: Bethanië 10.00 uur. Hulp prediker A. Schellevis. Extra collec te: Protestanten in diaspora, Okkenbroek Ned. Herv. kerk 10,00 u. ds. W. P. J. Osinga. Herdenking Kerk. hervorming. Extra collecte: Prostes- tanten in Diaspora. Woensdag, 4 november: Dankdag voor gewas en arbeid: Twee inter kerkelijke diensten in de Geref. kerk 10.00 uur Hulpprediker A SeheiWis: 19.30 uur Hulpprediker A. Schellevis Extra collecte: Werelddiaconaat. Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, telef. 1870( Alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 31 okt. en zondag, 1 nov. H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 42, Holten, tel. 1433 van 18.00-19.00 uur Zaterdag, 31 okt. en zondag 1 nov. Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 2. telef. 1515. 's Ochtends van 9.00 tot 10.00 uur op dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, telef. 1436. De eerste schermutselingen in de gemeenteraad begonnen woens dagavond al direct bij de ingekomen stukken. Naar aanleiding van een brief van de heer J. W. W. Bluemink om alsnog een voorziening te treffen voor de bouw van een woning aan de Reebokkenweg (ten noorden van Meermanskamp) stelden B. en W. voor op dit verzoek afwijzend te beschikken. De heer Wansink (Gem. Bel.) was het daar niet mee eens. Hij zag in dit terrein geen agrarisch gebied van landschappelijke waar de. „Er staat toch al een kippenhok. Laten wij het ontwerp-bestem- mingsplan voor het buitengebied wijzigen" was de strekking van zijn betoog. Daar stelde de burgemeester in eerste instantie tegenover, dat de raad het bestemmingsplan heeft te handhaven. „Je kunt niet aan het wijzigen blijven. Bovendien schept dat precendenten, waardoor men anderen in soortgelijke gevallen niet kan weigeren." De heer Van Schooien (B.P.) vond, dat de lijn anders kan wor den getrokken, dan ontstaat er een veel mooiere afsluiting van het geheel. De raadsvoorzitter antwoordde hierop: „Wij hebben getrok ken. Het enige wat u zeggen kunt is: B. en W. u hebt goed gehan deld." Maar de burgemeester gaf de raad tegelijkertijd een moge lijke oplossing in de mond door te zeggen: „U zou kunnen zeggen ga het bestemmingsplan wijzigen." Daar trapte niemand van de raadsleden in. Wel merkte de heer Kaan (pvda) op, dat men aan randgebieden niet moet gaan veranderen. „Er zijn wel meer stukjes en wij zijn hiermee al eerder geconfronteerd. Men moet er op een gegeven moment een punt achter zetten. Ir. Hajema is er naar gevraagd en die heeft wijziging afge raden", aldus de heer Kaan. Afronding De heer Wansink was het in prin cipe met de heer Kaan wel eens. „Maar er staan al huisjes. Eén er bij vormt een mooie afronding", was zijn betoog. „Je weet niet wat je los maakt", meende de burgemeester. „Men moet dit veel meer zien in de beleidssfeer." De heren Ten Berge (gem.bel.), H. Rietberg (c.h.) en Westerik (c.h.) bleken ook niet voor wijziging te voe len. Anders dan de heer Bosschers (c.h.) die o.m. opmerkte, dat het bestemmingsplan nog niet is vast gesteld. Het kon z.i. nog best worden gewijzigd. De heer Nijkamp (a.r.) betoogde, dat men in dit geval niet al te veel het gevoel moet laten spreken, maar de principiële kant van de zaak de doorslag moet laten geven. De heer Wansink verklaarde de neuzen te hebben geteld. Hij maakte Een afvaardiging van de „Dolle Mina's" uit Deventer bezocht de vori ge week donderdag de vergadering van de vereniging „Jong Holten" af deling van de P.J.G.O. om een lezing te houden over het doel en de acties van de groep „Dolle Mina's". De afvaardiging bestond uit een jongen en een meisje. De meeste mensen denken dat het alleen maar vrouwen zijn die akties voeren maar de heren zijn evengoed vertegenwoor digd. Hierdoor worden de akties be ter naar voren gebracht, want men streeft naar meer éénheid tussen man en vrouw. De naam "Dolle Mi na" is afgeleid van een vrouw die ja ren geleden ook protesteerde tegen de onderdrukking van de vrouw in de samenleving. Zij heette Wilhelmina Drukker. De aktie-groep is bezig een standbeeld voor haar op te richten. Na deze inleiding gaf men enkele punten waar men naar streeft: a De vrouw is te gebonden aan haar gezin, daarom zijn er al op ver schillende plaatsen in ons land op vangcentra ingericht voor kinderen, b Men zou graag zien dat de vrouw en de man de kinderen gezamenlijk opvoeden. Dit kan men bereiken als de vrouw en de man ieder een halve dag werkten. Dus 's morgens de kinderen naar de opvangcentra brengen en 's middags in huis en gezamenlijk zich met de opvoeding, de afwas, schoonmaak e.d. bezig houden. c Baas in eigen buik, men pleit voor oprichting van abortusklinieken, d Huisvesting, woningbouw, pension regeling enz. e Erkenning van de ongehuwde moe der. Op de opvangcentra'» de z.g. crèche» werd nader ingegaan. Do grote voordelen zijn voor de kinderen dat ze onder toeziend oog v. e. juf frouw vrij kunnen spelen, knutselen, gebruik kunnen maken van speelgoed en zandbak. De leeftijd van de kin deren bedraagt 2'/s - 4 jaar. Ze ma ken kennis met andere kinderen hier door worden ze vrijer. Ondanks de hoge kosten zijn er in Nederland vele van deze speelruimten verschenen. Na de pauze werden enkele vragen voorgelegd: a Wat denkt men over de oprichting van de abortuskliniek, b Is het wel aan te bevelen dat jon gen en meisje allebei een beroep le ren: het meisje trouwt toch. sub. I Soms kan bij enkele vrouwen de komst v.e. baby zeer onaange naam zijn, het kind wordt niet ge wenst of de dokter zegt dat de be valling voor de moeder zeer funest kan zijn, in zulke gevallen kan men overwegen abortus te laten plegen. Dit is in Nederland verboden, daar om gaat men vaak naar 't buiten land waar 't wel mag of 't gebeurt illigaal dus clandestien, hieraan zijn grote gevaren verbonden, -ub. II Deze situatie is zeer gunstig, de vrouw kan ook uit werken gaan en geld verdienen Ze kan ongehuwd blijven, of als het gezin in finan ciële nood komt dan kan ze uit werken gaan. Als een meisje op straat loopt dan wordt ze vaak nageschreewd of na gefloten door jongens, „de Dolle Mi na's" vinden dat afschuwelijk. Daarom voeren zij tegenakties en roepen zij jongens na met b.v. de kreet "Hee lekker stuk" dit om te la ten voelen "hoe 't is voor 'n meisje na geschreewd te worden. Na deze inleiding en discussie sloot voorzitter de vergadering. er geen probleem van. Het voorstel tot afwijzing van b. en w. werd ten slotte aangenomen, met de aanteke ning, dat de heren Wansink, Bos schers en Van Schooten geacht wil den worden tegen te hebben gestemd, Bij de vaststelling van het bestem mingsplan deed de heer Van Schoo ten nog een poging om het plan te wijzigen, maar hij kreeg geen bijval. De aankoop van gronden in het bestemmingsplan „De Borkeld" van de heren J. H. Aanstoot, F. J. Pasop, G. J. Podt en H. J. Oplaat, ter geza menlijke grootte van 13.57.00 ha, waartoe de raad, door onthouding van de goedkeuring door G.S., al meerdere malen besloten heeft, kwam woensdagavond opnieuw aan de orde, thans echter met een andere motivering. Recreatie woonverblijven G.S. hebhen de kwestie van de financiering laten vallen en meege deeld dat zij bezwaar hebben tegen de onderwerpelijke aankoop,- zolang niet vast zou staan, dat de aan te kopen percelen zouden kunnen dienen voor de bouw van z.g. recreatiewoon verblijven. Als wij de grond niet zouden mogen bestemmen voor zomerhuisjes, dan zou zij toch nodig zijn als uitloop gebied voor het bestaande zomerhuis jesterrein. B. en w. menen G.S. met hun motivering een handvat gegeven te hebben om alsnog tot goedkeuring van deze aankoop over te gaan. De heer Ten Berge vroeg: „Heb ben G.S. ons met hun vorige beslui ten eigenlijk niet voor de gek gehou den?" De raadsvoorzitter gaf een toelich ting op de werking van de verschil lende afdelingen van het provinciaal apparaat, dat met deze zaken belast is. De financllëe afdeling waakt over de gezondheid van de gemeentefinan- ciën. Als de financiering verzekerd is en de zaak planologisch rond is, adviseert zy tot goedkeuring van der gelijke besluiten. Nu blijkt echter dat er planologische bezwaren zouden kunnen zyn. „Wij hebben gezegd, wat er ook gebeurt, de aankoop is een redelijke zaak. Het is noodzaak, dat het zomer huisjesterrein wat ruimer van opzet wordt. Als er een varkenshouderij zou gesticht worden, dan zou die van wege de stank moeten ophouden, maar dan zullen wij ook moeten be talen. Wat er ook kan gebeuren, aldus mr. Enklaar, deze terreinen hebben wij nodig. Wü kunnen deze mensen niet met engelengeduld laten wachten op het gehakketak tussen gemeentebestuur en G.S." Motivering Op vragen van de heer Wansink over beroep bij de Kroon en van de heer Westerik of de motivering wel juist is, antwoordde de burgemees ter: „Ons college is er heilig van overtuigd, dat het zomerhuisterrein uitgebreid moet worden, al zou het alleen maar zijn met uitloopgebied, maar wij willen deze brave verko pers niet langer laten wachten. Met dit besluit willen wij G.S. een hand vat geven." De raad ging met -het voorstel ak koord. Waarschijnlijk mede in dit verband werd de vaststelling van het bestemmingsplan Borkeld verdaagd. Het voorstel om aan de heren H. en H. J. Wansink een vergoeding te ver lenen voor het. rente-aandeel, dat zij geleden hebben door het lang uitblij ven van de goedkeuring voor de aan koop van hun gronden op Meermans kamp ad 951,04 en door het oplopen van de rentestandaard, ontmoette bij de raad geen bezwaar. Er ontwikkelde zich wel een merk waardig debat, dat met dit punt als zodanig niets te maken had. Somber De heer Ten Berge kwam met sombere gedachten aandragen over de aanleg van de sportvelden op deze gronden. De 25.000,zijn opgesou peerd. Er zijn terreinen klaar, maar nu is er geen geld om de kleedloka len te bouwen. Er komt niets van terecht, was ongeveer de teneur van zijn betoog. Hij had het gevoel, dat de zaak dood is. De heer Wansink wees er- op. dat de voetbalvereniging zelf de sport accommodatie moet bouwen. De raadsvoorzitter zag het alle maal niet zo somber. ..Er is gewerkt met de mogelijkheden, die ons ter beschikking staan. Ook de sport stichting werkt met voortvarendheid. Er zijn terreinen aangelegd van de opbrengst van de zandverkoop en van de subsidie van de provincie, zonder dat de gemeente iets heeft kunnen betalen. Er is niet gewacht op de beschikking van de minister van binnenlandse zaken op een aan vullende bijdrage uit het gemeente fonds ten bedrage van een ton, die aangevraagd is, maar die nog wel geruime tijd op zich zal kunnen laten wachten. De aanleg van de sportvel den alleen al veroorzaakte op de be groting van 1970 een tekort van één ton. De begroting voor 1971 zal naar schatting een tekort van drie en een kwart ton te zien geven", kondigde de burgemeester aan. Hij noemde het prematuur om te zeggen, dat er niet verder gewerkt kan worden. Hij wees er de heer Ten Berge op, dat het in eerste instantie niet gaat om het ver krijgen van geld, maar om de beta ling van rente en aflossing van het kapitaal uit de gewone middelen der gemeente. De heer H. Rietberg noemde het een wonder, dat men al zover geko men is met niets in de portemonnaie. Over de financiële mogelijkheden zyn alle raadsleden wel somber gestemd, meende hij. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in 'n open bare vergadering van hun college op 20 oktober 1970 zijn uitgeloot de obli gatienummers 1, 18 en 58 van de obli gatielening 1951, oorspronkelijk groot f 85.000,—. Ht bedrag dezer obligaties wordt per 2 november aanstaande betaal baar gesteld bij de gemeente-ontvan ger tegen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening wordt op 2 november a.s. betaalbaar gesteld tegen inwisseling van rente-coupon nummer 19. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat belang hebbenden zich bij hun college schrif telijk kunnen aanmelden voor de ver pachting per 1 januari 1971 van on derstaande stukken grond, gelegen aan de Beukenlaan: 1. perceel tuingrond 400 m2 pacht prijs f 10,— per jaar. 2. perceel bouwgrond 1200 m2 pachtprijs f 15,per jaar. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten wijzen belanghebbenden er op, dat aanvragen om verstrekking van een huursibsidie nog tot 1 december 1970 kunnen worden ingediend. Aanvraagformulieren zijn ter ge meentesecretarie verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders van Holten. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg. secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat ter secre tarie dezer gemeente voor een ieder, gedurende drie maanden, ter mzage is neergelegd een besluit van de raad der gemeente Holten d.ó. 23 oktober 1970, nr. 3545 tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de ver ordening op het kamperen in de ge meente Holten. Holten, 29 oktober 1970. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester G. J. LANGENBARG, secretaris De raad van Holten heeft het voorstel van B. en W. om de kam- peerverordening te wijzigen, dat in de vergadering van 5 oktober door het college werd terug genomen, omdat de opzet niet geheel waterdicht was, in zijn woensdagavond gehouden vergadering in gewijzigde vorm aanvaard. Het dagelijks bestuur was van oordeel, dat het, ter beteugeling van de z.g. snipperverkaveling door middel van het gebruik van het kampeerpaspoort, een oplossing meende te hebben gevonden door de ontwerp-voorschriften behorende bij het ontwerp bestemmingsplan voor het buitengebied, dat ook in deze vergadering werd vastgesteld, zodanig aan te vullen, dat het verboden is de in het plan gelegen gronden te gebruiken of te doen gebruiken als kampeer- of caravanterrein c.q. als staanplaats voor verplaatsbare of niet-verplaatsbare onderkomens. De mogelijkheid om in de gemeente te kamperen zonder vergunning van b. en w. blijft bestaan voor ten 'noog- ste een keer per week gedurende maximaal 72 uur achtereen op een terrein, 'hetwelk- als erf behoort bij een woning, indien door de rechtheb bende op dat terrein, in dat kampeer paspoort een gedagtekende en onder getekende verklaring wordt gesteld. De kampeerpaspoortvrijheid wordt wel enigermate beperkt, zonder dat echter de vrijheid van de bonafide kampeerder wezenlijk wordt aange tast. Angstwekkender In zijn mondelinge toelichting op het voorstel zei de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, dat het vorige keer gesignaleerde gevaar van overal maar sta-caravans nog angstwekker- der geworden is, door de verkoop van een bos van plm. 60 h.a. (Meilinksbos in Espelo red.), met het gevaar, dat dit versnipperd wordt en een heleboel goedgelovige lieden door vage be loften daarvan het slachtoffer wor den. In het recreatieschap waren de vertegenwoordigers der gemeenten al len een van zin om de A.N.W.B. te vragen wat zorgvuldiger te zijn met de afgifte van kampeerpaspoorten. B. en W. menen snipperverkaveling tegen te kunnen kaan door bepalingen in het bestemmingsplan buitengebied, door een wijziging van de kampeer- verordening en het althans voorlopig maar voorzichtig aan te doen. Bedroevend De heer Ten Berge (gemeentebelang) noemde het een bizonder bedroevende zaak dat speculanten zo ongeveer te kennen geven, je mag hier kamperen op een kleine kavel grond. Hij was doodsbenauwd voor de gevolgen als de gemeente niet krachtig genoeg te gen dit euvel zou optreden. 1-Iij stelde dan ook voor om van het betrokken bos „natuurmonument te maken". De raadsvoorzitter en wethouder Rietberg meenden ditvoorioppig te moeten ontraden. De gemeente zal al les doen om onoirbare praktijken te gen te gaan en verder zeggen "Gij A.N.W.B wil wal zorgvuldiger zijn met de afgifte van kampeerpaspoor ten". Dal is het kernpunt van de el lende, aldus de burgemeester. In spe ciale terreinen voor kampeerpaspoort- houders zag hij op een vraag van de heer Westerink geen heil, omdat de bonafide kampeerders daar toch geen gebruik van maken. De heer Kaan (PvdA) zag ook in het voorstel de goede bedoelingen voor de bonafide ka rn peerpaspoort- houders. Als er toch nog misbruik plaats vindt dan zullen verdergaande maatregelen moeten worden geno de wijziging van de kampeerver- ordening treedt morgen (dat Is op 29 okt.) in werking verklaarde de bur gemeester nog. zondere de ontvangst termijn van G. S. af te wachten met de bepalingen van het bestemmings plan buitengebied zal dat pas late* zijn", verklaarde de burgemeester, toen de raad z(jn fiat aan de voor* stellen gegeven had.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 1