Biljartcompetitie ,0ns Genoegen' van start gegaan De heer A. Boele 25 jaar in Overheidsdienst BAK) turnde voor vaardigheidsproeven Z.Y.Y. „Blauw Wit '66?? heeft cluborgaan volkers muziekhuis Blauw Wit gaf prima partij Bergruiters strijd in streden goede Diepenheim ONDERWIJS IN TEKEN SURINAME Gewijzigde opzet Waarderende woorden Resultaten - uitstagen lagere elftallen v.v. Holten Voetbalprogramma Sport voor Sport voor de RONO EEN ORGEL KOOPT U VOOR UW LEVEN! Espelose plattelands vrouwen werden ingëlicht over pil Herfstrit M.A.C. „De Holterberg" Uitslag schietwedstrijden Prachtige opbrengst voor ,Het Roessingh' Hollen zondag naar Tubbergen Vrijdag 16 oktober 1970 a Als exclusief dealer voor midden-Overijssel vindt u naast anderen bij ons alle modellen van de Riha- en Sa- fira-orgels vanaf 1690. Maak een afspraak 1 I 8 I 1 (bel 05486 - 3079) l lï i cnu kunt ook 's avonds üafjjK —Él lint iwill llIP terecht bij BU DE VERKEERSLICHTEN TEL. 054BS-3073 NIJVERDAL De sportvereniging ,,BATO" afdeling gymnastiek hield vrijdag 9 oktober haar vaardigheidsproeven. Alle leden behalve de allerjongsten konden er aan meedoen en de belangstelling was overweldigend. Van zeven tot half elf waren juryleden uit Rijssen en Die- penheim onafgebroken bezig om de Holtense turnsters en turners- naar hun gymnastiek te kunnen waarderen. Alle deelnemers(sters) voldeden aan RV2 HOLTEN 3 Een snel op en neer gaande wed strijd met wisselende kansen waar mee RV wel raad wist en de Hol tense voorhoede het voorlopig liet afweten. Zo stond het na tien mi nuten spelen reeds 2-0 voor RV, maar zo als gewoonlijk kwam Hol ten toen pas goed los. Voor rust kreeg RV nog een levensgrote Rans om de voorsprong op 3-0 te brengen, maar keeper G. Kwinten- berg ranselde de toegewezen pe nalty vakbekwaam uit zijn doel. Na rust een heftig aanvallend Holten wat reeds na 20 minuten spelen een doelpunt opleverde dat op fraaie wijze gescoord werd door rechtsbuiten A. H. Velderman 2-1: Het was dezelfde speler die 2 minuten voor tijd de stand weer op gelijke hoogte bracht, Hiermee keerden de Holtenaren tevreden huiswaarts met de gedachte straks thuis pakken we die hier wel eventjes. Eindelijk is het er bij Holten 4 dan uitgekomen. Tegen RV 3 werd met 7-3 gewonnen. Vooral de nieuwe kee per bleek een hele verbetering. De achterhoede speelde nu veel safer en geruster terwijl aan de andere kant de kansen uitstekend werden benut. Met de rust was de stand 5-2. Na de rust leek hte erop dat Holten toch nog verrast zou worden, maar vlak r het einde werd de stand toch nog weer opgevoerd tot 7-3. Holten 5 heeft ook zijn eerste over winning geboekt. Tegen de Zweef 4 werd met 3-1 gewonnen. De nieuwe keeper Van Beek, die in de plaats kwam van Jansen die naar het 4e elf tal is gegaan, deed goed werk zodat het lijkt dat ook hier het keeperspro bleem is opgelost. Holten nam voor de rust met 1-0 de leiding. Na de rust leek het erop dat de Nijverdal- lers toch nog zouden gaan winnen na dat zij met 1-1 hadden gelijkgemaakt. Hun aanvallen waren niet van gevaar ontbloot. Holten kwam echter vlak voor het eind nog terug met 2 goals in 5 minuten tijds (3-1). Zaterdag; Holten alLosser al, 3.30 uur; De Zweef a2Holten a2 3.45 u. Holten cl PH cl 3.45 uur. Omhoog cl Holten c2 2.00 uur; Holten c!2— Hector dl 2.30 uur; Enter dl—Holten dl 2.30 .uur; Holten el I-Ieracles el I.30 uur; Holten e3—RKSV el 10.00 u. SVVN e4Holten e4 11,00 uur. Holten e5Eversberg e2 11.00 uur. Zondag: TVC Holten 2.30 uur; Holten 3 Haarlese Boys 12.00 uur (Sporthal). SDOL 3 Holten 4 11 00 uur. SOS 4 Holten 5 12.15 uur; Hol ten 5 Hector 6 11.45 uur (Rijssen- seweg). de minimum-eisen en kwamen zodoen de in het bezit van het verenigingsdi ploma dat hen direkt werd uitgereikt. Het bestuur van BATO prijst zich ge lukkig deze avond in samenwerking met de leider te hebben georgani seerd. Het werken naar een bepaalde graad van geoefendheid is stimule rend voor de inzet en turnzip van de kinderen en bevordert het peil van de prestaties. Deze avond als experi ment gehouden, zal vrij zeker ieder jaar georganiseerd worden als „ex amen" voor de gymnastische leden van BATO. Meisjes van de gymnastiek- afdeling van de Sportver eniging „Bato" met het af leggen van de vaardigheids proeven. „Sport voor Sport" van zondag 18 ok tober brengt tussen 18.30 en 19.15 uur onder meer reportages uit het betaal de voetbal. Verder wordt aandacht besteed aan de Tema motorcross in Markelo, de parkloop Eibergen en het vijfde klas libre biljart kampioen schap in Groningen. De aflevering „Sport voor Sport" die zaterdag 17 oktober tussen 19.45 en 20.00 uur wordt uitgezonden, bevat onder meer verslagen van de districtsvergaderin gen noord en oost van de KNVB, de Sporthalloop in Sneek, de volledige lijst van uitslagen in het zaterdagmid dagvoetbal en de basketbalwedstrij den Pink Stars - AMVJ. Blauw Wit heeft Sportclub Rijssen, 1 waarvan sinds de oprichting in 1966 nog nooit kon worden gewonnen of zelfs een gelijk spel kon wor den behaald krachtig partij gege ven en de Rijssenaren waren met de overwinning (2-1) zeer tevreden. Een zege die nog met assistentie van Blauw Wit tot stand kwam, doordat Jaap Thalen in eigen doel schoot. De bezoekers, die fel gebrand wa ren op een forse zege trokken met een fiks van leer en de achterhoede van Blauw Wit moest alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Men hield echter het hoofd koel en in laatste instantie was doelman Stukker weer de juiste man op de juiste plaats. Helaas was er na plm. een kwartier spelen zonder, dat er van enig gevaar sprake was, oen misverstand tussen hem en Thalen en ontstond het reeds bovengenoem de doelpunt (0-1). Blauw Wit raakte door deze tegen valler niet uit z'n goede spel en kwam door 'n snelle uitval heel dicht bij een treffer. Succes kwam plm. 5 minuten voor de rust aan de ande re kant, toen Bergman vanaf plm. 20 meter hard en zuiver buiten bereik van doelman Stukker in- knalde. Een prachtig doelpunt, 0-2! Na de thee wogen de partijen aan vankelijk volkomen tegen elkaar op, doch in de laatste tien minuten was Blam. Wit de betere ploeg. Uit een van de aanvallen ontstond een hoek schop, die door Joh. Stom scherp voor doel werd geplaatst. Er ont stond een scrimmage, waaruit Jan Rietberg het leer over de doellijn werkte (1-2). Ap Jansen kreeg in de slotfase nog een pracht kans om gelijk te maken, doch zijn schot ging juist naast* en ook Joh. Stam faalde bij het afwerken van een zeer goede mogelijkheid op een verdeling van de punten. Bij een tegenstoot schoot de Sport club linksbinnen enkele centimeters naast. De Blauw-Witte achterhoede en middenlinie maakten deze mid dag de fout de ballen, die bestemd waren voor de snelle midvoor Ep Beldman, te hoog te spelen, waar door ze bijna altijd met het hoofd konden worden weggewerkt door ed lange en forseSportclubyerdedigers. Uit zuivere passes langs de grond zouden zeker meer kansen zijn ont staan. Blauw Wit2 verloor in Rijssen met 4-3 van Sportclub 7 De winnende goal werd pas in de allerlaatste mi nuut gescoord. Geert Beldman scoor de twee keer en Johan Schuppert jr. trof één keer de roos. De junioren Cl waren tegen Rood Zwart (Delden) weer geweldig op Daarom moet u echt kunnen kiezen, niet uit 4 of 5 min of meer „toevallig" aanwezige orgels, maar uit hele series. dreef, wat ook blijkt uit de uitslag 11-0. De treffers werden gescoord door Bert Schipper (2), Henk Aan stoot^), Henk Veltkamp (4), Johan Bolink,Richard Beldman en Henk Bronsvoort. De C-junioren maakten in 4 wed strijden maar liefst 29 doelpunten en staan met 8 punten uit 4 wedstrijden op de bovenste plaats. De junioren Dl wonnen in Goor van Hector Dl met 4-2. De doelpunten werden maakt door Wim Klein Nagelvoort (3) en Herman Beldman. De pupillen El verloren in Henge velde van WW El met 3-1. Johan Paalman redde voor z'n elftal eer. De pupillen E2 klopten thuis WW E2 met 2-0. Wilco Boode en Jaap Jansen maakten de goaltjes. Stand le klasse A: Kloosterhaar 5-8, Sportclub Rijssen 5-8, Juliana 4-6, Blauw Wit 5-6, Sibculo 5-5, Drie- nerlo 4-4, Denekamp 4-4, Daarle 5-3, Lemele 5-2, Boswinkel 4-0. MOEILIJKE UITWEDSTRIJD BlauwWit gaat naar Sibculo en zal het ongetwijfeld moeilijk krijgen. Om de vierde plaats te behouden zal totale inzet podig zijn. Aan ijver en strijdlust heeft het dit seizoen tot nu toe niet ontbroken en hieraan zal het tegen Sibculo ook niet mankoren. ,De wedstrijd, die om half vier be gint zal worden geleid door scheids rechter Nijen Twilhaar. Blauw Wit 2 speelt om 3 uur thuis tegen Sportclub Rijssen 5. De Rijsse naren behoren in deze afdeling de sterkere ploegen en Blauw Wit 2 zal het zwaar krijgen. Voor de junioren-pupillen zijn vast gesteld: Hector C2 Blauw Wit Cl, 3 uur; Blauw Wit El Hector El, 2 uur; Hector E2 Blauw Wit E2, NIJVERDAL. De biljartcompe titie van de biljartbond „Ons Genoe gen" te Nijverdal en omstreken is weer van start gegaan, en wel in een andere opzezt dan voorgaande ja ren. Dit jaar heelt men namelyk een hoofdklasse gevormd, waarin de vier tallen met het hoogste gemiddelde van het vorige seizoen zijn geplaatst. Het valt nu natuurlijk nog niet op te maken wie in deze klasse als fa voriet team van start is gegar.n, want dat moeten de verdere wedstryden nog uitwijzen, maar een ding kunnen we wel stellen, dat MKV uit Raalte dit jaar wel tot een van de kanshebbers gaat behoren. Dit leiden we niet alleen af uit de 8-0 overwinning die zij deze week in Ny- verdal behaalden op NBC 1, want laatst genoemd team is behoorlijk verzwakt bij het vorige seizoen, maar MKV beschikt over een konstant spe lend viertal. Ook Ten Berge ging in deze competitie bijzonder sterk van start, getuige de 6-2 overwinning, die men weghaalde bij KOT 1 in Nijver dal. een team dat vorig seizoen tot de laatste weken meedraaide in de kompetitie. Verrassend is ongetwijfeld de 6-2 zege die Bolscher 1 in Enter behaal de op VIOS 1 uit Rijssen, en ook De Tonnel uit Hellendoorn, dat met een zwakkere bezetting uitkomt dan vorig seizoen, slaagde er toch in om het bezoekende Spekhorst 1 uit Rijsen een 5-3 nederlaag toe te brengen. Er waren deze eerste week twee spelers die hun partij van 125 ca ramboles in 13 beurten uitmaakten, en wel W. G. Spekhorst van Spek horst 1 en H. Wegdam van Ten Ber ge 1. Bovendien scoorde heer Weg dam een prachtige serie van 43. Hij werd echter nog gepasseerd door J. Altena, die een serie 48 op tafel leg de. Uitslagen 1ste Klasse. MKV 2 (Raal te) - Kalfsterman 1 (Holten) 1-7; HCB 1 (Hellendoorn) - De Ster 1 (Hellendoorn) 2-6; Lierinck 1 (1-Iaar- Dokter J. F. Sijtsema heeft in d dinsdagavond in ^rHet Trefpunt" te Espelo gehouden bijeenkomst van de afdeling van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen aldaar gesproken over de „anticonseptiepil". Hij hield een boeiende inleiding over dit nog steeds actuele onderwerp en sprak over andere voorbehoedsmiddelen en over abortus en sterilisatie. Na de pauze werden schriftelijke en mon- delingen vragen door hem beant woord. De secretaresse mevr. M. Ren- sen - Rietberg, die wegens ziekte van de presidente de vergadering leidde heeft hem bedankt voor de leerzame inleiding en de dokter een boekenbon aangeboden. Voordat dokter Sijtsma zijn inlei ding hield, werd een beroep?«p. de leden gedaan om iets te bakken cf te maken voor de te houden jytyleum- markt in Zwolle, die ter gelegéftheid van het 40-jarige bestaan van de provinciale afdeling aldaar wordt ge houden. Ook werd een voorstel gedaan een handwerkcursus van drie lessen te organiseren dat bij de leden veel in stemming vond. Elf leden toonden zich bereid het Kerstfeest voor te bereiden. Uit de ze dames zal men proberen een zangkoortje te vormen. Door de penningmeesteresse werd medegedeeld, dat de opbrengst van de verkoop van koffie, enz. op de boeldag bij de familie H. W. Weg- stapel welke aan de Espelose plat telandsvrouwen was gegund een be drag van'ruim zeventig gulden had opgebracht. Zij vormen een mooie versteviging van de kas. Aan het slot van de vergadering werd een kort afscheidswoord gericht tot mevr. D. Jansen - Jansen in verband met haar vertrek naar Ok- kenbroek en die in verband daar mede voor het laatst de vergadering bezocht. Sedert enkele weken heeft de za- terdagmiddagvoetbalver. „Blauw Wit '66", evenals de V.V. „Holten" een cluborgaan, dat maandelijks ver schijnt. Het is uitgevoerd in de kleu ren blauw en wit en heet „De Blauw witter" in tegenstelling tot het or gaan van .de zaterdag- en zondag club „Holten", dat in rood en zwart is uitgevoerd. In zijn voorwoord van het eerste nummer, noemt „Blauwit's voorzitter Wim Schalk de verschijning een forse stap vooruit. Dat men het eigen club blad kan uitgeven dankt men in de alleerste plaats aan de plaatselijke winkeliers en bedrijven, die in het orgaan hun advertenties zullen plaat sen. „Na vier .seizoenen te hebben ge speeld op het terrein bij café „De Poppe" gaan wij nu spelen op ons nieuwe terrein aan de Vianenweg. dat dank zij de inspanning van velen een redelijk goed bespeelbaarterrein mag worden genoemd", zegt Schalk Hij dankt allen, die daarvoor vele vrije uren beschikbaar gesteld heb benen in het bijzonder de familie Aanstoot van café „De Poppe" voor de betoonde gastvrijheid. In het dank woord worden ook betrokken het bouwbedrijf, de fa A. Koopman en Zn voor het beschikbaar stellen van een kleedgelegenheid, de fa. Krekel en Zn voor het walsen van het nieuwe terrein, gemeentewerken voor het maaien en het GEB voor de verlich ting, die inmiddels is aangelegd. Er zullen twee lichtmasten worden geplaatst, zodat de wekelijkse trai ning ook 's winters normaal kan doorgaan. Er wordt nog een beroep gedaan op de ouders van de jongere spelers, voor de begeleiding waarvan men een aantal leiders nodig heeft. Verder bevat het cluborgaan, dat er verzorgd uitziet en evenals het ande re orgaan gedrukt wordt door de Holtense Boekhandel en Drukkerij H. Heusinkveld, het gebruikelijke club- Het is wellicht aardig om er nog op te wijzen, dat het terrein, dat door de Blauwwitters in het zweet huns aanschijns is gereedgemaakt en gelegen is aan de Markeloseweg, vanaf de twintiger jaren tot aan de opening van het Sportdal bespeeld werd door de V. V. „Holten". Er heerst, van vroeger af al, nog steeds enige rivaliteit tussen de leden van deze beide plaatselijke clubs, ge tuige o.m. de mededeling over het plegen van plagiaat door „SBlauw Wit" (waar bestaat dit uit?) in het jongste nummer van de rood zwar ten. le) - Jansen 1 (Holten) 6-2; Het An ker 1 (Holten) - VOG 1 (Rijssen) 4-4; De Budde 1 (Nijverdal) - De Pop pe 1 (Nijverdal) 6-2. In deze klasse speelde de heer H. Meijer van Vloed graven 1 de beste partij, nl. 100 ca ramboles in 10 beurten. Uitslagen 2e Klasse: De Poppe 2 (Nijverdal) - De Budde 2 (Nijverdal) 8-0; De Sport 1 (Wierden) - Boischer 2 (Enter) 4-4; Jansen 2 (Holten) - Koedijk 1 (Rijssen) 2-6; Oudelaar 1 (Nijverdal - OBK 1 (Nijverdal) 8-0; De Ster 2 (Hellendoorn) - HCB 2 (Hellendoorn) 8-0; Kalfsterman 2 (Holten) - Spekhorst 2 (Rijssen) 6-2 In de tweede klasse bracht H. Nij- land van de Poppe 2 de beste partij alsmede de hoogste serie op zijn naam, nl. 75 caramboles in 20 beur ten. 3e Klasse: Roelofs 1 (Nijverdal) - Lierinck 2 (Haarle) 8-0; VOG 2 (Rijs sen) - Het Anker 2 (Holten) 4-4; Haarlerberg 2 (Haarle) - VIOS 2 (Rijssen) 4-4; Koedijk 2 (Rijssen) - MKV 3 (Raalte) 2-6; Jansen 3 (Hol ten) - KOT 3 (Nijverdal) 2-6; Kalf sterman 3 (Holten) - De Tonne 2 (Hellendoorn) 8-0. 4e Klasse: Ten Berge 2 'Enter) - Kalfsterman 4 (Holten) 7-1 Spekhorst 3 (Rijssen) - Oudelaar 2 (Nijverdal) 6-2; Dreyerink 2 (Enter) - Lierinck 3 (Haarle) 8-0; OBK 2 (Nijverdal) - Vloedgraven 2 (Luttenberg) 4-4; Berg- zicht 1 (Lemele) - Sport 2 (Wierden) 4-4; De Tonne 3 (Hellendoorn) - MKV 4 (Raalte) 4-4. De MAC „De Holterberg" organi seert zondag een oriënteringsrit voor auto's, brommers en motoren over een afstand van plm. 70 km. in Hol ten en omgeving. Het wordt een zg. herfstrit in verband met de prachtige herfsttinten, die momenteel de na tuur te zien geeft. Er zijn aan deze rit tal van prijzen verbonden in vorm van bekertjes en andere kunst voorwerpen, maar de hoofdprijs is 50 liter benzine. De start is om 14.00 uur vanaf café „De Biester" in de Stationsstraat. De heer A. Boele, technisch ambtenaar van gemeentewerken, vierde maandag het 'feit, dat hij vijf en twintig jaar in overheids dienst werkzaam was. Dat zilveren dienstjubileum, van de man, die met zijn ploeg gemeentearbeiders „veel aan de weg timmert en veel klachten moet aanhoren" zoals in de toespraken gezegd werd, werd herdacht in de kantine van de garage van gemeentewerken in tegenwoordigheid van het college van B. en W.. de leden van de commissie van bijstand voor gemeentewerken, de heren J. Wiggers en E. M. van Schooten, de hoofden van diensten, het voltallig per soneel van gemeentewerken, de gemeentebedrijven en het secreta- riepersoneel. Burgemeester, mr. W. H. Enk laar, karakteriseerde de jubila ris als een doordouwer en een man, die van aanpakken weet en hart heeft voor zijn werk. Hij noemde daarbij o.m. de glad- heidsbestrijding. die bij de heer Boele in bijzonder goede han den is. Hij laat het niet alleen over aan het personeel, maar trekt er ook bij nacht en ontij zelf op uit. Hij voelt er zich niet te min voor en doet het werk of het zijn eigen zaak is. Omdat hij aan de weg timmert wordt hij het meest voor de schenen ge schopt, door de boeren als het om de slechte- wegen gaat, door de burgers als er een put ver stopt is of er andere moeilijk heden zijn. Met zijn vrouw, die o.a. lid van de oudercomrnissie der o.l. Kolschool is, heeft hij nadat hij 9 jaar geleden de ge lederen van gemeentewerken kwam versterken, een plaats in de Holtense gemeenschap ge vonden. De burgemeester bracht hem daarvoor dank en overhan digde hem met het uitspreken der gelukwensen de bekende en velop met inhoud. De directeur van gemeentewerken. de heer T. Prak, had eveneens veel lof voor het werk van de jubilaris. Deze heeft veel feeling om met de groep om te gaan. Hij schreef dit toe aan het feit. dat de heer Boele het na de bevrijding tot sergeant majoor heeft gebracht. Het opvangen van de klappen zou hem haast teveel worden. B. en W. hebben dit wel be grepen en er zal dan ook aan het eind van het volgend jaar uitbreiding van het personeel komen. Di? jubilaris vormt een vraagbaak voor velen. Hij bood de heer Boele namens het gezamenlijk personeel een cadeau onder couvert aan. terwijl de heer Tuitert mevrouw Boele bloe men aanbood. Wethouder J. Rietberg, oud-voor zitter der wegencommissie, herinner de aan de klachten over de misera bele toestand der wegen. In de vier jaar samenwerking is al veel ten goe de verbeterd. Hij bracht hem dank voor de vlotte wijze van samenwer king. Sprekend namens de afdeling van A.B.V.A.. noemde de heer Beijers, bondsmakker Bole een der actiefste en meest strijdvaardige bestuursleden die altijd achter zijn mensen staat, maar daarbij ook objectief blijft. Ook hij bood een envelop met inhoud aan. De heer Bole heeft de sprekers be dankt voor hun loffelijke woorden en geschenken, waaronder tal van bloemstukken. Aan zijn vrouw heeft hy veel steun gehad bij .zijn werk en bij zijn studie. Ook zijn medewer kers bracht hij dank- Hij zou zijn werk niet hebben kunnen doen als zij er niet geweest waren. Na een trac- tatie in de kantine kwam men nog samen in café Kalfsterman. Een beeld van de tentoon stelling Suriname in de School met de Bijbel. Bij de onderlinge wedstrijden om het kampioenschap van de schiet vereniging „De Eendracht" in zaal Vosman waren de resultaten als het volgt: GROEP A: 1. G.Schuppert, 131 p; 2. B. Brinkman 131 p; 3. J. van As- selt, 129 p; 4. J. Haan, 125 p; 5. H. Paalman 119 p; 6. J. A. Aanstoot, 115 punten. GROEP B: 1. G. Koopman, 124 p; 2. D. J. Nijendijk, 124 p; 3. A. Paal man, 121 p; 4. J. Sluiter,121 p; 5. G. J. Aaftink, 116 p; 6. J. Bouwhuis, 113 p: 7. A. Bieleman, 85 punten. GROEP C: 1 F. Sluiter. 103 p; 2. A. Pekkeriet, 100 p; 3. J. Nijland, 85 punten; 4.A.J Bos, 69 punten. De vorige week in de gemeente Holten gehouden collecte voor het Prinses Beatrixfonds ten bate van 't Overijssels Revalidatiecentrum ,,Het Roessingh" te Enschede, bracht f 1472.35 op. Leerlingen van de Huishoudschool ..De Nnordenbarg" haalden de zakjes op. Zij waren zo enthousiast, dat zij ook onder elkaar een collecte hielden waardoor f 1G2.G3 bijeen kwam, zodat namens de inwoners van Holten een. bedrag van totaal f 1634.03 kon wor den afgedragen. Daarvoor komt ge vers en geefsters en de collectanten wel een woord van grote dank toe. Het onderwijs op de School met de Bijbel stond deze week in het teken van Suriname. Alle klassen hebben op eigen wijze iets gemaakt over dit rijksdeel. In de hal van de school is een tentoonstelling ingericht, die ge heel aan Suriname is gewijd. De leerlingen van alle klassen legden met elkaar een oerwoud aan, waarin ook een negerdorp niet ontbreekt. Met de meisjes van de zesde klas werd onder leiding van mej. Van Beijeren, een aantal poppen aange kleed in de Surinaamse kleder dracht. Zo vervaardigden de leerlin gen van de vierde klas een maquette Een Bosnegerkraal in Suri name door de leerlingen gemaakt. van een Surinaamse markt. Verder zijn er allerlei echte ge bruiksvoorwerpen uit Suriname te zien, die ter beschikking zijn gesteld door de Stichting Sticusa en de Suri name zending te Zeist. Naast een korjaal met echte pa gaaien is er allerlei houtsnijwerk van dc Boslandbewoners te zien. Van de Indianen zijn verschillende stenen voorwerpen aanwezig. Het geheel is zeer constructief opgebouwd. De ouders van de leerlingen waren donderdagavond in de gelegenheid om het allemaal te bekijken en zeer velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. De leerlingen hebben zich tot doel gesteld om nu met elkaar door het verkopen van kaarsen een aardig be drag bij elkaar te brengen, dat vol doende is om aan de Suriname zen ding een korjaal aan te bieden. mers van plm. 70, als 20ste geklas seerd. In de zware samengestelde wedstrijd liet de heer D. Willems met „Dumorés" na in de dressuur 5e £n in de cross 4e te zijn geplaatst, een grove steek vallen door 24 verliespun- ten te incasseren. In totaal werd de ze combinatie echter nog als 10e ge klasseerd. De heer P. Steunenberg met „Beiaard" kwam daar dicht achter met een zeer verdienstelijke 11e plaats. 's Avonds werden in hotel „De Dennen" de prijzen uitgereikt en alle medewerkenden, waaronder het Rode Kruis, en de gevers en geefsters van de prachtige prijzen een woord van dank toegebracht, in het bijzonder Prinses Armgard, die een zilveren karwats ter beschikking stelde te- nagedachtenis van wijlen kolonel Alexis Pantchoulidz.ew v. Huize War- melo. Die fraaie karwats werd ge wonnen door de heer H. Ligtenberg uit Geestereo. Holten moet zondag in Tubbergen de strijd aanbinden tegen TVC '38. Men wil het met een andere opstelling pro beren, want Holten is in de lagere re gionen terecht gekomen en zal moe ten proberen zich daaraan te ontwor stelen. TVC heeft twee punten meer dan de Holtenaren. Wanneer de ver jonging voldoet geven wij de rood zwarten een kans op de overwinning. De supportersvereniging zal weer een bus laten lopen. Het vertrek is be paald op 13.00 uur vanaf het dorps plein De Smidsbelt. De opstelling is als volgt: d.Breukink; a.: Aanstoot, Paalman, Markvoort, Brands, m.: Kaiser en Beldman. v.: Reijlink, Soer Broersma en Knapen. Wisselspelers Pasop, Veneklaas en W. Reijlink. Een zestal ruiters van de L.R. ver eniging „De Bergruiters" nam za terdag 10 oktober j.l. deel aan een samengestelde wedstrijd in Diepen heim. De wedstrijd werd verreden op het prachtige landgoed „Nijenhuis" in het Westerfleer. Dat de wedstrijd, ondanks de goede organisatie en het prachtige weer, toch vooral niet licht genoemd kan worden, bewezen de talrijke weigeringen in de cross en het springparcour. Een weigering van de combinatie Mevr. Brouwers met „Wonia vóór een diepe sloot bracht de amazone dan ook met een prach tige zweefduik aan de grond wat re sulteerde tot het besluit maar dóór, inplaats van óver de sloot te gaan. Zij behaalde overigens in de dres suur een verdienstelijke tweede plaats. De heer .T, Bronsvoort mei „Rex" werd in de lichte samengestelde wed strijd, met een totaal aantal deelne-

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3