Belangrijke kredieten voor scholenbouw in Kolcomplex Wijziging van kampeerverordening uitgesteld tot behandeling plan buitengebied Stanley Reeves school kampioen vissen Speculaasactie van supportersvereniging v.v. „Holten Nieuw voor Nederland Het Nationaal Bureau en VVV's geven Vaderlandse Trippertjes uit Geen gymnastieklokaal Oversteken verkeerswegen. Ouders houden hun hart vast. ONZE AGENDA Kampeerpaspoorthouders kunnen in Holten nog terecht Burgerlijke stand Bej aardensociëteit Gevonden en verloren voorwerpen KERKDIENSTEN Medische dienst tandartsen dierenartsen Spreekuur maat schappelijk werker Gezins verzor gin g Storingsdienst GEB Stel de jongens niet teleur Grondverwerving in „De Haar" nog steeds probleem Wachtdienst slachthuis HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 9 oktober 1970 Jaargang 22 - no. 40 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 - 1234 Hoofdredacteur W. Beyers Redacteur en plv. hoofdred. Advertentieprijs l~lb mm (a contant) 3,Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaar10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 9 oktober 19.30 uur: Repetitie gezamenlijke ko ren en HMV in hal der Dorpsschool. 20.00 uur: Ledenvergadering afd. Holten Partij van de Arbeid in hotel Vosman. Zaterdag 10 oktober 9.00 uur: Speculaasactie van de Sup portersvereniging der voetbalver eniging „Holten". Zondag 11 oktober 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie advertentie). Manadag 12 oktober 19.30 uur: Ouderavond O.L. Kolschool in zaal Vosman. 20.00 uur: Algemene vergadering Car navalsvereniging „De Fienpreu- vers" in hotel Holterman (zie adv.) 20.00 uur: Ruilavond Postzegelclub „H.P.C." in café „De Waag". Maandag 12 t.e.m. 19 okt. Van Zon's Zelfbediening wegens va kantie gesloten. Dinsdag 13 oktober 14.30 uur: Bejaardensociëteit in ge bouw Irene (zaal I). 20.00 uur: Propaganda-avond der EHBO in hotel Vosman. 20.00 uur: Ouderavond O.L. Dorps school in de hal van het Schoolge bouw. Donderdag 15 oktober 19.45 uur: Hervormde Vrouwengroep in gebouw Irene. Gesprek met de Diakenen. Zaterdag 17 oktober 19.30 uur: Besloten feestavond afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in zaal 't Bonte Paard. 20.00 uur: Grote verwerping in café „De Wippert". Zondag 18 oktober 14.00 uur: Oriënteringsrit MAC „De Holterberg'*' vanaf café „De Bies- ter", Stationsstraat. Hoofdprijs 50 liter benzine. Dinsdag 20 oktober 19.45 uur: Vergadering van de Chr. Bond van plattelandsvrouwen. Woensdag 21 oktober 19,30 uur: Repetitie gezamenlijke ko ren en HMV in de Ned. herv. kerk. Vrijdag 23 oktober 20.00 uur: Ere-concert gezamenlijke zangkoren en HMV ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van HMV in de Ned.-herv. kerk. Woensdag 28 oktober 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize. Vrijdag 30 oktober 20,00 .uur: Vergadering Algemeen Be stuur Stichting Sportbelangen in Hotel Holtërrpan. Donderdag 5 november 20.00 uur: Ouderavond O.L. Dorps school in de hal van het Schoolge bouw. De houders van kampeerpaspoorten kunnen voorlopig in Holten nog rustig met een tentje of een caravan neerstrijken. In de maandagavond gehouden raadsvergadering hebben burgemeester en wethouders hun voorstel om de gemeentelijke kampeerverordening in die geest te wijzigen, dat de daarin vastgelegde kampeerpaspoortvrijheid wordt opgeheven, teruggenomen. Het is een kwestie van uitstel niet van afstel, dat is duidelijk uit de beraadslagingen gebleken. Ook de raad wil er aan medewerken, dat misbruik van kampeerpaspoorten onmogelijk wordt gemaakt. Hoe, dat zal nog nader bekeken worden. Als mondelinge toelichting op het uitvoerig schriftelijk voorstel van B. en W. (men zie onze krant van 2 oktober, waarop op de buitenzijde abusievelijk 27 september staat) zei de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, dat het college er in het algemeen van door drongen is, dat mensen met een kampeerpaspoort de meest reële kampeerders zijn. „Het heeft ons wel wat pijn gedaan om met dit voorstel te komen, maar er zijn excessen, die wij niet langer kun nen toelaten, omdat de tent vervangen wordt door een caravan. Wij hebben gedacht, dat dit met kamperen in de meest zuivere zin niet zo heel veel meer te maken heeft. Een tentje in het land schap, vooral als dit maar 72 uur er "staat vormt geen storing, maar wel een caravan, die daar het hele jaar blijft staan. De Schoonheidscommissie kijkt overal naar. Het is ook gewenst op deze wijze van kamperen te letten. „Caravans zijn een belediging van het landschap", aldus de burgemeester. bouwde woning. Daaronder kan naar zijn mening ook het erf bij de wo ning worden verstaan. Mr Enklaar verklaarde een uit voerig gespx-ek te hebben gehad met de A.N.W.B. en gezegd te hebben „wij willen de bona fide kampeei'- dei-s beschermen", maar er moeten bepalingen komen, dat men zich zelf geen handtekening kan geven en maar overal een caravan kan neer zetten. Van de zijde der A.N.W.B. heeft men gezegd „Vei-klaar het kampeer- paspoortartikel niet van toepassing op caravans, dan ben je er". De raadsvoorzitter zag daarin nog niet de oplossing, omdat men dan de bona fide kampeerpaspoorthouders du peert. De heer Van der Harst (pvda) zelf kampeerpaspoort en caravan houder verklaarde, dat zijn frac tie bezwaren heeft tegen de voorge stelde oplossing. „U valt over de ca ravans, maar kampeei'paspoorthou- ders willen niet kamperen op kam peerplaatsen. Zij staan een heel an dere wijze van kamperen voor in de vrije natuur", aldus de heer Van der Harst. Hij had ook met de A.N.W.B. gesproken en daar had men hem ge zegd.dat Apeldoorn 'n artikel in de verordening heeft, dat bepaalt, dat 72 uur gekampeerd mag worden op een aanhorigheid van een wettig ge- De o.l. Kolkschool organiseerde zatex'dag 3 oktober een viswedstrijd voor de leerlingen van de klassen 3 tot en met 6. 's Morgens om half zeven vertrok- ken ze in de auto van een tiental ouders en personeelsleden naar Le- lijstad. Ze werden opgewacht dooi de Rijkspolitie die hen naar de vis- plaats bracht. Door het slechte weer vielen de vangsten erg tegen. Toe! gelukte het Stanley Reeves om twee vooi-ns van respectievelijk 15 en 18 cm te vangen. Hiermede werd hij schoolkampioen 1970. Gerrit Schooien ving een baars van 16 cm en werd daarmee tweede. Alle kinderen kregen een traktatie in de vorm van limonade en mars. De ouders kregen koffie met koek. On danks het slechte weer en de magei'e vangsten kon men toch van een ge slaagde ochtend spreken. Alle ouder:- die hadden deelgenomen (en natuur lijk ook de kinderen) waren van me ning dat een dergelijk festijn nog maals georganiseerd moet worden. In principe is besloten dit vlak voor of na de grote vakantie te doen. Overleden: H. Aalink-Buitenhuis, oud 69 jaar, Raalterweg 26, L. Menk- horst-Renneboom, oud 71 jaar, Indus triestraat 10 (Overled. te Deventer). Onderti-ouwdJ. F. Struik, oud 25 j, Espelo 3 en H. H. Scholten, oud 26 jaar, Rijssen. Gehuwd: H. Bont. oud 41 jaar, Oos- terbroek en F. Mulder, oud 37 jaar, Holterberg 71. L. W. J. Falk, oud 23 jaar, Deventer en 'J. Dolman, oud 19 jaar, Bessinkpasstraat 9. Ingekomen: G. B, de Wit-Nood van Lochem naar Holterberg 43 F J Gorter en gez. van Leidschendam naar Pannenweg 8. Vertrokken: Mevr. F. Bont-Mulde'r van Holterberg 71 naar Oosterbroek J. Meijer van Boschkampsstraat ■I naar 's Gravenhage. Stanley Reeves met beker en Gerrit Schooien, met hun schoolmakkers. De winnaar van dit vistoer- nooi' Stanley Reeves. Zijn partijgenoot, de heer Kaan, wees er op. dat de kampeerterrei nen vaak vol zijn, daar wil een kampeerpaspoorthouder niet staan. De mensen die trekken worden van deze wijziging de dupe. De caravan wordt een soort tweede woning v mensen, die niet ieen vaste tweede woning kunnen bouwen. Holten wordt voor die mensen een trekpleis ter. Overigens waren beide sprekers het wel eens, dat caravans niet sto rend moeten zijn in het landschap. De raadvoorzitter „Ik dacht dat in additionele artikelen in het bestem mingsplan voor het buitengebied wel een mogelijkheid te vindien is om dit tegen te gaan". De heer Westerink had ook al dc A.N.W.B. aan de lijn gehad en vernomen, dat de 72 uur opnieuw in gaan, wanneer men b.v. om te win kelen de caravan verlaten heeft. Hij wees erop, dat men in naburige geeenten o.a. te Hellendoorn ook met dit euvel te kampen heeft. Hij vestigde er de aandacht op, dat er makelaars zijn die stukjes bosgrond verkopen, waarbij zeker de sugges tie, dat er een caravan mag staan, zeker niet zal ontbreken. De heer Westerink opperde de gedachte een overeenkomst te maken met kam peerterreinhouders voor deze trek kers met een kampeerpaspoort. Wethouder Rietberg zag daar niets van komen. Voor houders van kam peerterreinen is dat Beslist niet aan- ti-ekkelijk omdat de mensen met een kampeerpaspoort vast niet staan te dringen om daar toegelaten te wor den. Hij wees er nog eens op, dat altijd gaat om het misbruik, dat van zo'n kampeei-paspoort wordt maakt. De heer Kaan suggereerde een meldingsplicht en de heer Van der Harst vulde dit aan „bij de politie", omdat men daar langer terecht kan. De raadsvoorzitter verklaarde te willen zoeken naar een artikel, dat een juiste oplossing geeft en deze zaak te willen koppelen aan het be- Men schrijft ons: Het doet ons genoegen u te kunnen melden, dat de bejaardensociëteit zal worden gehouden a.s. dinsdag 13 oktober. Aanvang 2.30 uur in Zaal I van gebouw Irene. Mevrouw E. Koopman zal dia's vertonen van diverse festivitei ten van dit jaar, zodat u vele bekende gezichten op 't scherm zult kunnen verwachten. Komt u allen stemmingsplan buitengebied. De raad ziet z.i. het zelfde euvel, maar wil het wat genuanceei'der oplossen. De heren H. Rietberg (ch) en Van Schooten (Bep.) zouden gaarne zien, dat gezocht werd naar een ander terrein voor kampeerpaspoorthou ders, hetgeen de heer Nijkamp (ar) de opmerking ontlokte, dat deze mensen er geen belang bij hebben om te staan met velen. Men zal dan meer plaatsen moeten vinden. De heer Wiggers (a.r.) merkte ten slotte op, dat Holten als de op één na drukste plaats in Overijssel wat het vreemdelingenverkeer be treft, zich niet kan permiteren, dat kampeerpaspoorthouders hier geen plaatsje kunnen vinden. Er zal ge zamenlijk een oplossing moeten wor den gevonden. De raadsvoorzitter „Bezitters van een kampeerpaspoort wil ik wel be schermen, maar het gaat om dc bescherming van het landschap, dat dit niet vol komt te staan met cara vans". Het voorstel werd door B. en W. teruggenomen om eventueel met het bestemplan buitengebied op nieuw aan de orde te worden ge steld. Gevonden: 2 kentekenplaten,, hou ten vat, kindex-bril, lederen dames- portemonnaie met inhoud, herenpor- temonnaie met inhoud, hei-enrijwiel. Verloi'en: herenhorloge, groen ny lon jack, damesportemonnaie met in houd, hond (reu), herenportemonnaie met inhoud, 1 stex--zegelboekje. HOLTEN Ned.-herv. kerk 3.30 en 10.15 uur ds. P. Lugtigheid (viering H.A.. 10 uur jongerendienst in het gebouw Irene. Geref. kerk 8.30, 10 en 15 uur ds. S. G. Bloem van Ommen (viering en nabetr. H.A.) In alle diensten is 't ene ooffer voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen kerkgebouw". R.-k. kerkdienst (Eucharistievie ring) om 9.30 uur in het gebouw Irene. NIEUW HE ETEN R.-k. kerk zaterdagavond 7 uur. Zondagmorgen 8 uur en 10 uur. DIJKERHOEK Bethanië 9.30 uur ds. C. C. Ad- dink (viering H.A.) OKKENBROEK Ned.-herv. kerk 10 uur ds. W. P. J. Osinga. Extra collecte voor het Zui- derzeefonds. Zaterdag vanaf 12 uur tot maan dagmorgen '8 uur C. H. Rietdijk, Mo- lenbeltei-weg, tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 10 okt. en zond 11 okt. H. F. Steunenberg, Pastoriestr. 42 Holten, tel. 1433 van 18 tot 19 uur (al leen voor spoedgevallen). Zaterdag 10 okt. en zondag 11 okt. W. C. C. Wamelink, Schepenenstr. 16, telef. 2004. 's Ochtends van 9-10 uur op dins dag en vrijdag in het Groene Kruis- gebouw, telef. 1436. Elke morgen, befnalve zaterdag, v. 9-10 uur bij mevr. C. Knijff,Dekker, telef. 1438, b.g.g. tel. 1799 mevrouw Beltman-Aanstoot. Zaterdag 10 okt t.e.m. vrijdag 16 okt. buiten de diensturen Elektra: H. Huisman, Kolweg 42, tel. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 129, telef. 1945. De supportersvereniging van de voetbalvereniging „Holten" gaat zaterdagmorgen haar eerste actie in dit seizoen ontketenen om de kas aan te vullen. Het wordt een speculaasactie, die door de junioren ge voerd zal worden, terwijl de supporters hun auto's beschikbaar stellen, om de speculaas aan de man te brengen. Zo lang de voorraad strek- zullen pakken heerlijke speculaas tegen een aantrekkelijke prijs bij de huizen worden aangeboden. De baten die deze actie oplevert komen ten goede aan de training van de junioren, die nu al een paar jaar van het werk der supportersvereniging profiteren en ook duidelijk door deze regelmatige oefening in conditie en klasse vooruitgaan. De v.v. „Holten" brengt niet minder dan 12 jeugdelftallen in het veld en daarvoor is heel wat vereist. Het bestuur van de supportersvereniging hoopt dan ook, da' het zijn voorraad speculaas snel kan afzetten en dat niemand de jon gens, die aan de deur komen met hun speculaas, zal afwijzen. Op deze wijze kan ieder een klein steentje bijdragen voor de goede lichamelijke ontwikkeling van de voetballende Holtense jeugd. Een gezonde en man nelijke sport voor de jongens. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat de B- en de C-junioren zaterdagmorgen om 9.00 uur in het sportdal aanwezig moeten zijn. Dit plan in samenwerking met de VVV's draagt de naam Vaderlandse Trippertjes, omdat deze allen in Ne derland te maken zijn. Er zijn 16 verschillende weekendtrips o.a. paard en ponyrijden-, antiek-, zwerf-, huifkar-, wandel-en fietstrip- pertjes te maken. De periode waar in deze gearrangeerd worden, valt tussen 18 september en medio mei 1971, in tptaal dus meer dan 30 Het voorstel van B. en W. tot verhoging van enkele pachtprijzen, van stroken grond, die verhuurd of verpacht zijn, welke gronden aan de gemeente toebehoren, stuitte op verzet van de heer Van Schooten (BP). De gronden zijn o.m. gelegen langs de Beukenlaan, in de Holter- en in de Lokerenk. Hij zag in de verhoging der pachtprijzen geen goede verhouding. De gronden langs het Beuken laantje brengen weinig op door de overhangende takken. Boven dien moet men z.i. rekening houden met hetgeen de grond kan opbrengen en die is in dit geval volgens de heer Van Schooten niet overal gelijk. Wethouder Rietberg noemde de pachtprijzen nog te laag en de heer Wiggers sprak van „zeer, zeer, zeer billijke prijzen". (Het gaat om afmetingen van maximaal 5360 m2 o.a. in de Hol- terenk, verhoging f 10,— per jaar en van minimaal 40Ó m2 verho ging f 5,per jaar als tuingrond. Zie ons blad van 2 oktober). De raadsvoorzitter: „Dan maar niet verpachten. Het kost zo langzamerhand meer aan organisatie en registratie, dan het op brengt." Wethouder Rietberg noemde de pachtprijs voor bouwland „normaal". De raad dacht er ook zo over en ging er mee akkoord. In de commissies van bijstand werd een wijziging gebracht. De heer J. H. Bosschers komt van de commissie gemeentewerken in de commissie van bijstand voor het slachthuis en de heer H. Rietberg wisselt net anders om. Voor de uitbi-eiding van de o.l. Kolschool en de bouw van een 4-klas- sige openbare kleuterschool in één complex voteerde de raad resp. een bedrag van f 199.404.- en f 404.420.-, lerhalve te samen ruim zes ton. Voor de bouw van een bijzondere kleutei'school aan de Hoffestraat werd f 267.664.- beschikbaar gesteld. Er was nauwelijks een hamerklop voor nodig. Gymnastiek Wel mei'kte de fneer Kaan op en -.ijn partijgenoot Van der Harst viel hem daarin bij, dat in het Kolcom plex nog niet vooi-zien is in een gym- lastieklokaal. De hoofden van scho- jen steken met hun pupillen de weg riet over, maar de kinderen worden laar de dupe van, want zij krijgen een gymnastiekles en lichamelijke >efening. De heer Van der Harst rees er op, dat bij twee uur les trou- /ens een kwartier heen en een kwar- er terug zou moeten worden gelo- ■en. De burgemeester wees er op, dat et verkrijgen van eengymnastiek- okaal o.a. een kwestie van het aan- ul klokuren is. Als men alle leeidin- en in de Kol, o.a. met de huishoud- chool, bij elkaar zou vegen is het rog de vraag of dit voldoende klok uren zou opleveren. Op het moment, ls de accommodatie van dien aard,' dat in de Kolschool in 'het overblijf lokaal geen gymnastiekles kan wor den gegeven. Dat zal straks wel kun nen. „Dat is het offer, dat u moet brengen". De burgemeester was mening, dat men met beide benen op de grond moet blijven staan, gemeente is onderworpen aan de rijks re gelen. Spreker heeft met de consulent voor de lichamelijke opvoeding, de heer Van Koningsveld, deze zaak uit voerig besproken, maar een oplos sing is er momenteel nog niet. Het is voorts de vraag waar een nieuw gymnastieklokaal zal moeten staan aan de noord- of de zuidzijde van de rijkstravei-se. „Waar gaat de uitbrei ding van ons dorp naar toe? Mis schien komt er uit de ingezetenen zelf wel een hartekreet hoe de oplossing moet worden gevonden", aldus mr. Enklaar. De heer Westerik (CH) informeer de nog naar de grootte van de «bij zondere kleuterschool. Met moeite en pijn zijn er zoveel leerlingen, dat er een 2-klassige school kan worden gebouwd, verklaarde de burgemees-1 ter. Als er andere mogelijkheden wa- ren zou de architect de heer Groen i uit Emmen, daar zeker op gewezen hebben. Geske^dijk Voor (het aanbx-engen van een as- taltlaag op een gedeelte van de Ges- kesaijk werd een krediet verleend van f 12.152.-. Aangezien deze weg na verhai-ding als een toeristische ver bindingsweg moet worden gezien naar :1e rijksweg Holten-Rijssen en -naar de Iolterberg, achten B en W. het bil- ijk de helft van de kosten die voor ekening van de gemeente komen (dat :s 85 pet.) uit de algemene middelen e financieren. De overige 50 pet. zul- en door middel van een baatbelas- ing door de aangelanden moeten worden opgebracht. Het college is er daarbij van uitgegaan, dat deze ook al veel arbeid in deze weg gestoken hebben bij het aanbrengen van mijnsteen als onderlaag der verhar ding. Bij de rondvraag bleek, op een vraag van d$ heer Njjkamp (AR), dat nog niets bekend is over de opinie van de Amerikaanse rapporteur over de vei-beteringen, die in het slacht huis zijn aangebracht. Deze wees er op, dat bij de over steekplaats van d-e schoolkinderen over de Oranjestraat geen enkele aan duiding voorkomt, dat de weggebrui kers hier met „overstekende kinde ren" te doen kunnen krijgen. Vele ouders houden hun hart vast en laten hun kinderen dagelijks met zorg gaan. Spreker vroeg waarschuwings borden aan te brengen ook in de stra ten waar de scholen staan, omdat daar ook gevaar schuilt. De burgemeester verklaarde met 't hoofd van de School met de Bijbel, de heer Vogely, deze zaak te hebben besproken, evenals met de politie Deze zorgt zoveel mogelijk voor be waking, maar kan geen garantie ven, dat men altijd aanwezig zal zijn als de scholen aan- en uitgaan. Aan de heer Prak is opdracht gegeven bij garage Schuppert borden te plaatsen. Borden in de Schoolstraat vormen nieuw aspect. De heren Nijkamp en Westerik: „In die straat zijn diverse sctiolen", waarop de burgemeester repliceerde, dat men niet bij ieder gevaarlijk punt een bord kan zetten. De heer Kaan wees er op, dat de kinderen van de Borkeld op de Kol school, bij Rouwenhorst en bij de Borkeld de drukke verkeersweg moe ten oversteken. „Kunnen zij niet aan de linkerkant op het rijwielpad blij ven rijden", was zijn vraag. De situatie bij Rouwenhorst wordt in verband met de E8 bij Rouwen horst ingrijpend veranderd, verklaar- de de burgemeester, maar hij is be reid dit met de politie te overleggen. De heer Kaan had nog meer vragen in petto: Hij vroeg of de 110 k.v.-lijn naar de Borkeld wordt verschoven en mogelijk boven het zomerhuisjester rein komt te hangen. Hij zou dat ten zeerste betreuren. De voorzitter deelde mee, dat de heren Prak en Van den Berg de zit ting hebben bijgewoond en eventuele bezwaren schriftelijk zullen inbren gen. „Kan de gemeente zelf wonir-; gen aanvragen", was zijn volgenc'/o i vraag. ,In het gewest waartoe Holten zal I bethoren zal men samen een woning- marktonderzoek gaan houden. Aan de hand van die prognose komen dan de j toewijzingen, deelde de burgemeester mede. Hij wees er op, dat voorlopig echter nog gewerkt zal worden aan de hand van de ministeriële vragen- 'ijsten, die voor 14 oktober moeten worden ingezonden. Ze vragen ons „het hemd van het gat", verklaarde de burgemeester. Later komt 't wo ningmarktonderzoek hier achteraan. Mobilofoon Op een vraag van de heer Westerik i al voortgang gemaakt is met een nobilofoon voor de gemeente-arts, 'eelde de burgemeester mede, dat j 'eze vraag ter zijner tijd is gebracht, naar dat hij nog geen antwoord heeft mtvangen. De heer Westerik had gehoord, dat iemand van dc directeur gemeente werken als antwoord had gekregen, weekenden. Diverse hotels, pensions en bungalowbedrijven nemen aan dit plan deel en geven de garantie dat deze trippertjes tot in de puntjes zijn verzorgd. Het merendeel begint op zaterdag en deur twee dagen, maar zij kun nen in overleg ook verlengd worden. De mooiste plekjes kan men bezoe ken, terwijl de kosten zo laag moge lijk gehouden worden. Deze liggen vanaf f 30.tot de hoogste f 90. Ook de VVV Holten heeft de in to taal 32 bladzijden tellende, vele kleu ren bevattende, folder in voorraad, waarin men alles lezen kan over de genoemde trippertjes. Men kan hier ook bekken verkrijgen, terwijl in ie dere folder ook een inschrijfformu lier zit. welke men thuis rustig kan invullen, w.el gaarne twee weken voor 't vertrek. Een goed advies: haal de folder en neem twee dagen vrij om er eens heerlijk uit te zijn. Niet wachten maar doen. Vrijdag 9 okt. t.e.m. zondag 11 okt. keurmeestei's buiten diensturen B. Groot Obbink.Kozakkenstraat 2, tel. 1526. Maandag 12 okt. t.e.m. zon dag 18 okt. H. W. Goorman, Kolweg 52, telef. 1513. Op zaterdag: aangifte gestorven dieren van 9 tot 11 uur aan het slacht huis, telef. 1318. dat in „De Haar" geen grond meer beschikbaar zou zijn. Hij achtte het niet juist dat alle gronden aan make laars of verenigingen zouden worden uitgegeven. Gezegd zou zijn om over een jaartje maar eens terug te ko men. „Dat is niet zo", verklaarde de raadsvoorzitter. „Er zijn een heleboel aanvragen en als wij het zouden wil len, zouden wij alle grond al kwijt kunnen zijn. wij hebben echter nog niet veel grond. De grondverwerving gaat n.l. met bijzonder veel proble men gepaard. Wij hebben de heer Van Hoogmoed bij ons gehad, hij werkt met dezelfde maatstaven als de heer Van Dam. Wij moeten wel iemand hebben, die meer bouwen wil, maar bindende afspraken zijn er niet. In plaats van „er is niet zoveel meer", had de heer Prak beter kun nen zeggen: „Er is nog niet zoveel", aldus mr. Enklaar. Naar aanleiding van de opmerking van de heer H. Rietberg over de par keersituatie in de Hoffesstraat, be loofde de burgemeester deze zaak nog eens te zullen bekijken. Duur De heer Wiggers had zidh blijkbaar wat geërgerd aan ne- feit, dat aan ingezetenen gevraagd is of z;j be langstelling hebben voor de 53 cor poratiewoningen, waarvan de huur pl.m. f 230 per maand zal bedragen en de huursubsidie f 200 per jaar, zon der dat de raadsleden van deze be dragen kennis dragen. De woonruimtecommissie had be hoefte aan een enquête en heeft de eerste honderd woningzoekenden van de lijst aangeschreven, om te voor komen, dat men later zou zeg gen, „nu heeft Jansen uit Almelo zo'n woning gekregen en wij komen niet in aanmerking". Dit met name ter beschei-ming van ons college zelf", verklaarde de burgemeester. Hij had er niet veel vedutie in, dat ook bewoners van goedkope wonin gen, ter bevordering van de doorstro ming. hiervan gebruik zullen maken, mals de heer Kaan opmerkte. De heer Wiggers: ..Wij zouden ook gaarne een exemplaar van zulke brie ven ontvangen". De burgemeester: „Todh niet van alle brieven". De heer Wiggers: „Nee, waar het publiek zich mee bezig houdt". Accoustiek De heer Bosschers (CH) had ten slotte nog enkele vragen over wegen- verbetering waarvan wij de inhoud liet hebben verstaan. De accoustiek is bar slecht gewor- c'-en in de raadszaal sedert de verbou wing. Een geluidsinstallatie en een bandopname-opparaat voor dc notu len zouden beslist op hun plaats zyn.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 1