hoeiarig nog MARIETJE AAFTINK WON HET GOUD GOEDE START VAN .BLAUW WIT 66" mg Leerzame excursie elanden ruilverkaveling Pla ttelandsvrouwen werden voorgelicht over Ruilverkaveling Supportersvereniging deed goed werk HOLTEN-NIJVERDAL 4-0 NYY-Bestuurdersbond gaat grote activiteit ontplooien Zwemkamptoensehappen o.l. school Dijkerhoek Sparta-Rotterdam oefende in Hollen Eerste nachtrit M.A.C. „De Hollerberg" Dropping CJV- jeugdsoos Dijkerhoek DIPLOMA- ZWEMMEN Een kijkje vooruit Voetbal programma Bijeenkomsten meisjeselub „Erica 7 Tweehonderd bedrijven te klein Vijftienhonderd gulden besteed Straaltoneèl en verjaardag van „De Schure" Holten Langeveen op bezoek Louis Gazan had snelste duif Gekostumeerd plank-springen Uitslagen lagere senioren-elftallen v.\. „Holten" vj Vrijdag 18 september 1970 derlaag (2-0) é-eéste 'gihg in door met 2-2 ft. «dub Dnai'le 1, De leerlingen van de o.l. school te Dijkerhoek hielden het afge lopen weekend hun zwemwedstrijden in het natuurbad „Looër- mark" onder Bathmen. Marietje Aaftink won op prachtige wijze de gouden medaille op de 25 meter vrije slag bij deze kampioen schappen. Zelfs Wim Kettelarij met zijn geheime wapen spek- pannekoeken op de nuchtere maag en Martin Nijkamp moesten buigen bij haar magistrale eindsprint. Zij hadden het zilver en brons te verdelen. Ria Veneklaas en Ansje Sluiter, die al eerder moesten afhaken zwommen zich in de troostprijzen. wd werden gemsakt met het Klaas Broersma scoort hier het eerste doelpunt in de wedstrijd HoltenNijverdal die in een 4-0 overwinning voor Holten eindigde. Het succesvolle Rotterdamse .Sparta' had voor de uitwedstrijd tegen FC Twente 'n oefenkamp bij Hotel ..Hoog Holten" opgeslagen. Zaterdag werd er getraind op het veld van ..Holten", dat daarvoor van oefenmeester Kess- ler een prima wedstrijdbal cadeau kreeg met de woorden ..Daar verlie zen jullie nooit mee." Voorlopig is zijn uitspraak al uitgekomen, doordat zondag riTel 4-0 van Nijverdal gewon nen werd. Maar het is ons met be kend of er inderdaad met de cadeau gekregen bal gespeeld werd. Voor het eerst gedurende haar bijna 25-jarig bestaan organiseert de Motor en Automobielclub ,.De Holterberg" in de nacht van zaterdag 19 op zondag 20 september een nachtrit over plm. 130 km. Er zal een rust zijn van een uur, waaabij gelegenheid zal worden geboden gedurende deze pauze de in wendige mens te versterken. De start is om 21.00 uur vanaf café ,.De Bies- ter" aan de Stationsstraat. Nu het al wat herfstachtig begint, te worden kan zo'n nachtrit zeker interessant zijn. In een weinig sensationeel, maar wel sportief en zeer correct geleide wedstrijd, heeft Holten deze streek- derby verdiend gewonnen. De thuis club was volledig met jeugdspeler Bert Knapen op het middenveld. Bij Nijverdal ontbraken Harry Aal en Blikman op het appèl. D score werd na tien minuten spelen geopend door rechtsbuiten Klaas Broersma, die plotseling de bal vrij voor doel kreeg. Onhoudbaar voor doelman Blauw ver dween de bal in het netl-0). Holten probeerde wel door te druk ken na een veldoverwicht. maar in de spits wist Aanstoot m'aar heel wei nig te beginnen tegen Jan Aal en de felle Nijverdalse vleugelverdedigers, die goed werk deden. Na de thee kreeg Nijverdal even de illusie nog kansen te hebben, maar een snelle treffer voor de thuisclub van de technisch goed spelende links buiten Reijlink betekende vergroting van de achterstand (2-0). Dat de Holtense defensie toch wel te passeren bleek, toen keeper Breu- kink verschillende keren handelend De CJV-jeugdsoos Dijkerhoek" or ganiseert op vrijdag 25 september voor leden en niet-leden boven de 14 jaar een ..grandioze dropping". Het vertrek is bepaald op 20.00 uur pre cies vanaf het gebouw Bethanië te Dijkerhoek. De kosten bedragen f 2,- per persoon. 5?j Van de vyf elftallen, die Blauw wit op de eerste wedstrijddag van het seizoen 1970-1971 binnen de lijnen bracht, wonnen er vier. Alleen de el leden in Goor een ne- (2-0) tegen Twenthe cl. Het in Daarle goed van start te winnen van Sport- werd in deze ontmoeting van begin tot einde in stromende re gen van weerskanten matig ge- *peeld en gezien de weersomstandig heden kon eigenlijk niet anders wor den verwacht. Blauw-Wit. toonde vanaf de aftrap volop strijdlust en wist z'ich meerde re goede kansen te scheppen, doch in laatste instantie kon de Daarle- doeiman onheil voorkomen. Blauw Wit drong ver op en dit werd in de 20e minuut noodlottig, toen de midvoor van de gastheren de bal vanuit z'n achterhoede kreeg toegespeeld. Hij ging meteen door, omspeelde ook Anton Stukker en maakte geen fout (1-0). De vreugde in het Daarle-kamp was maar van heel korte duur, want Gerard Kolkman zorgde met een af standsschot voor de gelijkmaker, 1-1, en tien m'inuten voor de rust maak te Ep Beldman na een solo-rush er 1-2 van. Na de thee een hard werkend Daarle, dat in de 70ste minuut de balans in evenwicht bracht met ..as sistentie" van een blunderende Blauw-Wit-defensie. Tien minuten voor tijd zorgde Ep Beldman voor 2-3 na goed voorbereidend werk van Albert Jansen. De gaétheren trokken in de slot periode nog fel ten aanval, doch de Blauw-Witte achterhoede wist het met Jaap Thalen aan het hoofd te klaren. Anton Stukker werd geducht aan de tand gevoeld, doch hij wist HOLTEN In het prachtige na tuurbad .Twenhaarsveldwi.n r de heren E. Nijhoff en chef-zwem meester G. van Lemel en F. Paule (toezichthouder) voor de vijfde en te vens laatste keer in dit seizoen diplo ma-zwemmen afgenomen. Als verte genwoordiger van de kring Twenthe- IJsselstreek van de Kon. Ned. Zwem- bond was aanwezig de heer J. van Harselaar te Enschede. De geslaagden zijn: Diploma A (meisjes): A. Klein Vel derman, A. Ad/niraal, J Deijk, M. Bos. H. Drent, D, Lammertink, M. Paas, G. J. A. Mengelink, R. Vincent, G. J. Karkdijk, H. G. Pasop, K. J. Pennewaard. W. Klein Horsman, G. H. Vincent, R. Schuppert, A. IJ. Velt- kamp, P. ten Doest. J. H. Müller. A. J. Müller. W. G. Jansen, G. Ophof, M. J. Willems, W. H. J. de Wit, J. J. Potman, P. H. Paalman, J. J. Jansen. G. H. Bosschers, E. ten Doest, A. Ger ritsma, G. J. M. Aaltink, J. H. Stam. Mieke Schuppert. Diploma A (jongens): J. G. Riet berg, .J. G. Paalman, 11. R. van dei- Berg, H. .1. Ebrecht, C. L. Schuppert, H. Struik, K. Ilomans. C. Schutte. D. Septer. T. Ilase, J. Vincent, H. Lo- nink, R. S. Reeves, J. H. Bronsvoort, II. Stoevenbelt, B. W. Veldhuis, G. Stam, G. J. M. Aaltink. J. H. Stam. Diploma B (meisjes): Schuppert. J. J. Scholman en II. A. Stegeman. Diploma B (jongens): G. D. .J. Lubbersen, J. van Kampen, N. Beu- sink en J. Egbers. Diploma ..Zwemvaardigheid 1" (meisjes): A, A. J. Kuiper, W. Schel- levis. G. B. Stam, G. ter Brake, G. J. Loman, M. Dissevelt. Diploma Zwemvaardigheid 1" (Jongens)W. Schipper, W. Disse velt. Diploma „Zwemvaardigheid II" (meisjes): H. J, Loman, W. Steunen berg. Diploma „Zwemvaardigheid II" (Jongens): J. J. Jansen, W. Meijer, J, H. Jansen. Diploma „Zwemvaardigheid 111" (Jongens): G. J. II. Lubbersen, A. Müller. J. Lubbersen. Rnthmen, S. fcgbers en G. Vincent. Diploma „Zwemvaardigheid IV" Hongens)J- H. D. Veneman. z'n doel schoon te houden. De laat ste twintig minuten werd Jan Hos- mar wegens een blessure vervangen door Rengeir Veldhuis. Blauw-Wit had aan de Vianenweg Vesos 4 uit Hellendoorn op bezoek ;èn wöJF m'eFTPE Voorde doelpunten zorgden- Heemskerk; -'Johan Sellup- pert, Wim Schalk en Geert Beldrrn^m De vijfde treffer was een presentje van de Vesos-midvoor, die een harde kogel van Beldman van richting ver anderde en hierdoor z'n doelman geen schijn van kans gaf. De junioren cl waren 'in de wed strijd tegen Delden cl enorm op schot en ze bepaalden de eindstand op 12-0. De doelpunten werden ge maakt door Johan Bólink (2), Henk Veltkamp (4), Henk Aanstoot (2), Jan Verveda (2). Richard Beldman en Bert Schipper troffen elk een keer de roos. Ook de junioren dl knalden er in Rijssen tegen Excelsior dl lustig op los en ze wonnen met 7-1. De tref fers waren van Wim Klein Nagel voort (3), Bennie Aanstoot (2). Her man Withaar (1) en Meindert Koop man (1). PROGRAMMA: Blauw-Wit speelt t'huis tegen Kloosterhaar 1. een club die vorige seizoenen speelde in de afd. Zwolle. Men gaat het nu eens proberen in de afdeling Twenthe en de start was zonder meer hoopvol. Met maar liefst 7-0 kreeg Sportclub Denekamp" zaterdag in Kloosterhaar klop. Blauw-Wit zal het zaterdag onge twijfeld hard te verduren krijgen te gen deze oud Vierde klasser. De wedstrijd begint om kwart over vier. Opstelling: doeU A. Stukker, ach ter: Thalen. W. Beldman en Bert Rietberg: midden: H. Wiersma en Joh. Stam: voor: Kievit. E. Beld man. A Jansen. Jan Hosmar en .T Rietberg. Blauw-Wit 2 speelt in Nijverdal te- ten Eversberg 3. Aanvang: 2.00 uur. Voor de Blauw-Witte jeugd zijn vast gesteld- Rornerbroek cl Blauw- Wit cl. 3 45 uur. Blauw-Wit el En ter Vooruit el. 1.30 uur. Twenthe «2 Blauw-Wit e2. 2.00 uur. moest optreden. De mooiste kansen kreeg T. Doctor, maar deze schoot eerst van dichtbij in handen van de Holtense goali en vervolgens langs het lege doel. Een fraai schot van linksbuiten Bannink. die door Soer goed bewaakt werd, werd door Breu- kink net over de lat getikt. Een uitva] bracht vervolgens de bal bij Veneklaas, die op rechts Broersma vrijspeelde. Zijn scherpe voorzet werd door achterspeler G. Meylof in eigen doel gewerkt (3-0). Aanstoot voegde daarbij nog een vierde treffer, toen Aal cs aan buitenspel dachten en Blauw uit een moeilijke hoek weer werd gepasserd(4-0). De finale vormde het hoogtepunt van de zwemkampioenschappon, die onder leiding van het personeel van de school werden gehouden, /.wem- kampioenschappen waarin sportief werd gestreden en waarin de kinde ren luide werden aangemoedigd door hun jeugdige supporters. Terwijl de kampioenen, na de ..cé rémonie protocolaire" hun medailles lieten bewonderen, werden verderop in het ondiepe bassin de wedstrijden voor de niet-geoefenden gehouden: hardlopen met hindernissen, waarbij alle manieren van voortbewegen wa ren toegestaan. Bij de jongens schoot Herman Sluiter als een dolfijn door het water, met Bertus Stevens en Herman Smale strijdend om de tweede en derde prijs, in zijn kiel zog. Hennie Baltus flitste bij de meisjes naar de eindstreep, terwij! Ineke Haverslag en Jannie Jansen Manenschijn tweede en derde wer den. Met deze wedstrijden werd een goed zwemseizoen afgesloten, waar in vele kinderen een diploma be haalden. duikel leerden of ver- De Dijkerhoekse schooljeugd zwemt niet 'in het Holter gemeente lijk bad Twenhaarsveld, maar in het bad De Looërmarkt. omdat dit dich terbij is en men minder te doen heeft met het drukke verkeer. De uitslagen van de series waren !s volgt: Serie 1: Martin Nijkamp. 2, ex equo, Aaldrik Paalman en Dirk Luggenhorst. 4. Dinant Hon- coop. Serie II: 1. Wim Kettelarij, 2. Harfy Sluiter. 3. Anton Koopman. Serie III: 1 Marietje Aaftink. 2. Gerda Honcoop. 3. Bettie Hoekman. 4. Hanneke Nijkamp. 5. Jennie Klein Lankhorst. 6. Bea van de Brink. Se rie IV: 1. ex equo Ria Veneklaas en Ansje Sluiter. Tonnie Temmink. 4. Bernarda Wissink, 5. Hanneke Ma neschijn. Einduitslag (om het kampioen schap van de school): 1. Marietje Aaftink (goud) 2. Wim Kettelarij (zilver). 3 Martin Nijkamp (brons). 4. en 5. Ria Veneklaas en Ansje Sluiter (troostprijs). Zaterdag: Holten alExcelsior al 3.00 uur; DES a2—Holten a2 4.30 uur Holten blde Zweef bi 4.15 uur: He racles clHolten cl 3.00 uur: Holten c2Hulz. Boys cl 3.00 uur: Holten el Almelo el 12.50 uur: DES elHol ten e2 10.00 uur; Holten e3RV el 10,00 uur: Holten e4RV e2 11.00 uur: DES e4Holten e5 11.00 uur. Zondag: Holten 1Langeveen 1 2.30 uur; de Tukkers 2Holten 2 10.30 uur Twenthe 3—Holten 3 11.45 uur: Hol ten 4Haarl. Boys 4 11.45 uur: Holten 5Hector 4 9.15 uur: GFC 5Holten 6 9.15 uur. De meisjesclub Erica van de C.J. De Vriendenschaar begint weer met haar wekelijkse bijeenkomsten, wel ke gehouden worden in de kelder van het gebouw Irene. Ze zijn als volgt vastgesteld: Dinsdagavond 22 sept. leeftijd 12-14 jaar, vali 7.00-8.30 uur. Donderdga- avorid 24 sep'... leeftijd van 8-12 jaar, van 6.00-7.30 uur; leeftijd van 14-16 jaar van 7.45-9.15 uur. ledereen is van har'.e welkom in het bijzonder nieuwe leden. Op de bijeenkomst van dinsdag in café 't Bonte Paard in Dijkerhoek. waar mevrouw H. E. Wyers uit Zwolle gesproken heeft over ,,I)e Plattelandsvrouw en de ruilverkaveling", was een groot aantal leden van dc aidelingen Dijker hoek en Espelo van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen aanwezig. De presidente van de afdeling Dijkerhoek. mevrouw J. Keijlink-Reilink, heet te iedereen hartelijk welkom, in 't bijzonder een drietal nieuwe lyden van haar afdeling. Mejuffrouw Wijers, agrarisch so ciale voorlichtster, zette daarna dui delijk uiteen, waar het in een ruilver- kavelingsgebied om gaat. Allereerst is er de ruilverkavelingscommissie, dan is er een contactgroep hiervan en als derde een vertegenwoordiging van de landbouworganisaties, zoals de OLM. de Plattelandsvrouwen en de PJGO. Dit alles om degenen, die in het ruilverkavelingsgebied wonen, zo veel mogelijk voor te lichten. Mejuffrouw Wijers vertelt alles aan de hand van het z.g. ..Groene Rap port". dat samengesteld is uit gege vens. die ter plaatse indertijd zijn op genomen en die op sommige punten alweer verouderd zijn. Zo hoorden de aanwezigen, dat er in het hele gebied van de ruilverkaveling HoltenMar- kelo 200 bedrijven te klein, en dus te weinig levensvatbaar zijn. Enkele onderwerpen, die verder werden aangestipt, waren, dat er hier veel grond in eigendom is, - dat er veel inwoning is. - dat 12S van de arbeid op de boerderij door de vrouw verricht wordt. Agrarisch sociale en economisch so ciale voorlichting is mogelijk, o.a. bij ontwikkeling, beëindiging of over dracht van het bedrijf, bij beroepswij ziging. bij school- en beroepskeuze, en ook als men tot een financiële re geling wil overgaan met de kinderen, die in het bedrijf meewerken. Na de pauze liet de economisch so ciale voorlichtster, mejuffrouw M. J. Luteyn uit Enschede, enige dia's zien over woninginrichting, waarbij de na druk viel op de indeling van de woon keuken. Mejuffrouw Wijers vroeg hierna aandacht voor het 30-jarig jubileum van de Overijsselse Bond van Platte landsvrouwen, dat in de zomer van 1971 zal worden gevierd. Zij cleed een beroep op alle leden mee te werken aan de jubileupimarkf en aan de show van oude klederdrachten. Daarna .was er gelegenheid om vra gen te stellen aan de heer H. Stege man, voorzitter van de al'd. Holten van de OLM en lid van de ruilverka velingscommissie. die dit op duidelij ke wijze deed. Tenslotte wekte mejuffrouw Wijers Achtenvijftig ingelanden uit de ruilverkaveling Holten-Markelo hebben gis teren per bus een leerzame excursie gemaakt cn elders veel gezien, dat bin nen afzienbare tijd ook in deze ruilverkaveling tot stand zal kunnen komen. Omstreeks 9.00 uur werd Luttenberg bereikt, waar men de vorige ,jaar ge bouwde boerderij van de familie Heuver-Nijkamp bezichtigde. Een bedrijf van 25 ha met een ligboxenstal voor 50 melkkoeien cn jongvee. De woning is een bungalow, die met een gang aan het bedrijfsgedeelte verbonden is. Hier trof men een dubbele tweestands melkslal. die geïsoleerd is. zodat men de vorst ongeveer buiten de stal kan houden, hetgeen voor de boer prettiger De heer J. B, J. Bos, iandbouw- voorlicnter te Raalte vertelde hier het een en ander over de ruilverkaveling die enkele jaren verder is dan Holten- Markelo. Alle grond is hier gedrai neerd. een nieuwe, geldbesparende methode, omdat er minder slootjes nodig zijn en er dus ook meer be werkbare kavels ontstaan. Deze me thode zal men o.a. in het Elsener- broek m Markelo gaan toepassen. De situatie is hier zover gevorderd, dat het volgend jaar de kaveltoedeling zal plaats vinden. Na de koffies in „De Kroon" te Hel lendoorn reed men naar Beerzerveld waar een kleine boerderij werd be zichtigd die in 1966-'67 een nieuw rundveestal gekregen heeft. Het oude bedrijfsgedeelte is 'ot woning ver bouwd. waarin twee gezinnen wonen. Mej. M. J. Luteyn, soc. econ. voor lichtster te Enschede gaf hier tekst en uitleg. Na de koffie in het „Kleine De supportersvereniging van de v.v. ..Holten" heeft in het afge lopen verslagjaar 1969-1970 door haar talrijke acties een bedrag van ruim vijftienhonderd gulden ten goede kunnen doen komen aan het actief sportgebeuren van de vereniging waarvoor zij zich inzet. Dat bleek in de maandagavond in Hotel Vosman gehouden leden vergadering uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. Stukker. Een belangrijk deel was daarvan bestemd voor de training der jeugdelftallen. De acties betroffen onder meer bloembollen- en speculaasverkoop, de verkoop van clubemblemen, mas- cotte's en vlaggen, de vervoersver- zorging per bus van de supporters en de St.. Japiksloop. Zondag werden tijdens de pauze van de wedstrijd IIolten-Nijverdal aan A-junioren nog nieuwe shirts uitgereikt als be loning voor het behalen van het kam pioenschap in hun afdeling. De ver gadering werd wegens ziekte van de voorzitter, de heer Beijers, geleid door de penningmeester, de heer E. D, Vincent, die in zijn financieel ver slag deze mededeling deed, dat de vereniging nog een reserve voor de hand heelt voor de verdere begelei ding van de voetbalvereniging. Zijn rekening en verantwoording werd .door de heren H. Bouwman en II. J. E. Broekmaat. keurig in orde bevonden. Tot nieuwe kascommissie- leden werden aangewezen de heren Broekmaat voornoemd en A. J. C. Brands. Bij de bestuursverkiezing werden wegens bedanken van mevr. G. den Heijer-Schuurman en de heren F. Groenewoudt en J. Paalman bij en kele candidaatstelling gekozen de he ren H. Bouwman en J. Smale. De heer E. J. Kers, die eveneens can- •didaat gesteld was, kon omtrent het. aanvaarden van het bestuurslidmaat schap wegens ziekte nog geen uit sluitsel geven. Besloten werd. dat men begin ok tober weer een speculaasverkoop-ac tie zal houden. Verder werd aangedrongen op een nauwer contact tussen supporters- en voetbalvereniging, wat de afgelo pen periode wel te wensen heeft over gelaten. Zwaantje" te Lutte, werd aldaar eer. bezoek gebracht aan een landbouw bedrijf van de fabrikant Kromhof te Enschede, dat gedreven wordt door de pachter de heer Haarman. Ook hier was een ligboxenstal voor 50 koe ien en jongvee, maar met een vis- graatmelkstal. Deze stal is niet ge ïsoleerd, zodat er een temperatuur kan heersen van 5 graden onder nul. De koeien hebben er geen hinder ven en de melkgift daalt er niet door, maar het is minder aangenaam om te werken en het gebeurd wel, dat de drinkbakjes bevroren raken, hetgeen natuurlijk een handicap is. Tenslotte bezocht men na de thee pauze in café „De Kemper" te Elzen (Markelo) de werkzaamheden die daar verricht worden. Men bezichtig de een blok van 13 ha dat diep ge ploegd en ingezaaid is en dat zeer binnenkort beweid kan worden. Ook werd een aantal percelen bekeken waar het gras net uitkomt. I)e drai nage. die hier toegepast wordt, gal' reeds goede resultaten te zien. I'ias- vorming kwam. ondanks de vele re gen van de vorige dag, praktisch niet voor. Deskundigen van de Cultuur- Technischc Dienst gaven hier de ex- cursisten uitvoerige inlichtingen. Het z.g. straattoneel, dat doe. de werkgroep van „De Schure", zater dag. 19 september zal worden opge voerd in 't kader van de Vredesweek heeft o.a. als thema de apartheidspo litiek in Zuid-Afrika, de uitbanning .van de rassendiscriminatie en v-arder als onderwerp „Verenig De Naties" Van het gem.bestuur is toestemming ontvangen om de opvoering te doen plaats vinden op enkele schoolpleinen, bij 't gemeentelijk slachthuis en voor hel magazijn van het. G-E.B.. waar flinke open ruimten zijn. Het zal ge schieden tussen 10.00 en 15.00 uur. Deze jongelui herdenken zondag middag tussen 14.30 en 17.30 uur het eenjarig bestaan van „De Schure de oude schuur op het erve Meerman, die zij bijzonder gezellig hebben inge richt. Zij nodigen iedereen uit, die belangstelt in hun activiteiten 'n kijk je te komen nemen. Het eerste kopje koffie is in verband met deze eerste verjaardag gratis. Voor de jonge mensen, die haar hebben ingericht is hel bijzonder jammer, dat de oude schuur in verband met: aanleg van het sportcomplex binnen afzienbare tijd zal moeten Verdwijnen. Zij zullen dan naar een ander „home" moeten uit zien, wat niet «en eenvoudig zaak zal zijn. HOLTEN In het stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman ge houden besturenvergadering van de hij het N.V.V. aangesloten afdelingen der vakbonden heeft men zich bera den over de activiteiten in het thans aangebroken vergaderseizoen. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter der Holtense Be sturenbond, de heer W. G, Tijhof, die in het bijzonder welkom heette de dis trictsbestuurder, de heer J. C. Moo lekamp. Voor deelname aan de pro vinciale kaderdag te Zwolle op 14 no vember a.s. moet men zich opgeven via de bonden. Tijdens deze kaderdag zal een forum gehouden worden, dat zal handelen over ..Economische me dezeggenschap, reorganisatie en eco nomische macht". Inleider is mr. P. lid knj6 Holten zal het zondag op eigen ter rein moeten opnemen tegen Lange veen. dat nog maar 1 punt heeft uit twee wedstrijden. Maar dat kan geen reden zijn om de Langeveners in hun capaciteiten te onderschatten. De competitie is nog maar nauwelijks aan de gang en dan is het moeilijk 'n prognose te -maken omtrent de krachtsverhoudingen. Verwacht wordt, dat er veel belang stelling zal bestaan voor deze wed strijd, na de klinkende 4-0 overwin ning, die de rood-zwarten zondag op Nijverdal behaalden. De supporters vereniging zal weer een kleine verlo ting organiseren om haar kas aan te kunnen vullen ten behoeve van o.m. de training der junioren. De opstelling ziet er als volgt uit; Doel: Breukink; achter: Soer. Paal man. Markvoort. Brands: midden: Kaiser en Knapen: voor: Broersma, Veneklaas, Aanstoot en Reijlink. Wis selspelers Pasop, Beldman en Kwin- tenberg. De postduivenvereniging ..De Berg- vliegers" nam met 173 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Maastricht, afstand 169 km. -Het was de laatste vlucht. De duiven werden om 7.50 uur gelost met zuidwesten wind. Aan komst eerste duif van L. Gazan om 9.21.40, laatste duif om 9.35.07. De volledige uitslag was: 1, 3, 7. 8, 13, 16, 19 en 31 L. Gazan; 2, 14, 23, 25, 27 en 30 W. Aaftink; 4. 20, 32 G. Schui- terd; 5. 28 F. Meester; 6, 12. 15, 29 H. J. ten Velde; 9 M. Lodeweges; 17, '22 H. Jongman; 29 A. ten Dam; 11. 10 Toh. Paalman; 34, 35 H, van Beek. .lij de gecostumeerde plank-spring- edstrijden in het zwembad .De ,De Looërmark" te Bathmen behaal de Dinant Veneman, Neerdorp 32, zondag de tweede prijs en daarmede een beker. H. Hugenholz en de verdere leden zijn dr. W. P. Kroeze, D. Houwaart en prof. dr. W. Hessel van de TH te Enschede. De leiding berust bij de heer J. C. Moolekamp. Op 5. 15, 22. 29 oktober en 5 en 12 november zullen voor de plaatselijke leden van de bonden aangesloten bij het N.V.V. en C.N.V. discussie-avon den worden gehouden met als onder- i werp o.a. wonen, ondenyijs, diensten- j sector, werken en samenleving in j Zuid-West Overijssel. Zij staan onder leiding van de heer Moolekamp. j Men hoopt een feestavond, kindermid- dag en bejaardenmiddag te organi seren. maar de vraag is nog ..hoe worden de onkosten bestredenEen kindermiddag kost'al meer dan 400 De ontwikkeiingsavonden zijn op een andere leest geschoeid en gaan niet meer uit van de Dr. Henri Po lakstichting. De bestuurdersbond kar. nu zelf beslissen. Als men er in slaagt een inleider te vinden heeft men a'.- onderwerp gekozen De stedebouw- kundige uitbreiding van Holten Het i bestuur zal trachten hier een deskun- dige voor te vinden. de aanwezigen op deel te nemen aan de deze winter te houden Teleac-cur- sus en de daarbij te vormen ge spreksgroepen over ..Onze landbouw nu en straks". Mevrouw Reijlink bedankte de da mes Wijers en Lutej'n en de heer Ste geman voor hun uiteenzettingen. Daar het al laat geworden was en iedereen naar huis wilde, bleef er weinig tijd over om nog aan de leden van de afdeling Dijkerhoek enige me dedelingen te doen. En daarmee sloot de voorzitster deze voor Dijkerhoek eerste bijeenkomst van dit seizoen. De reserves van Holten hebben de competitie goed ingezet door de uit wedstrijd tegen het Almelose PH 4 met 3-D te winnen. De Holtenaren had den vrijwel de gehele wedstrijd een overwicht. Een attent spelende Kerk dijk opende de score door een misver stand in de Almelose defensie goed af te straffen. In de tweede helft kon Holten wat meer afstand nemen door een benutte strafschop van Scholten na onderuithalen van KI. Teeselink die was doorgebroken. Met een fraaie kopbal uit een hoekschop bepaalde Kerkdijk de eindstand op 3-0. Op de Meermanskamp stuurde het derde elftal het bedoekende de Zweef 3 met een 3-1 nederlaag naar Nijver dal terug. A. Klein Velderman zorgde voor de openingstreffer maar toen de Holtense defensie even niet goed uit keek scoorde de Zweef tegen. Nog voor de thee heroverde Holten door A. KI. Velderman een verdiende voor sprong die na de rust nog verhoogd werd door een treffer van T. Scheper- H-et vierde-elftal kwam uit Hellen- doqrn.,v,an een oude.kermis thuis. Nauwelijks een kwartier spelend was de stand al 3-0 voor de thuisclub. Wat ongelukkige momenten in de Holtense defensie enerzijds en stug optreden van de SOS-midvoor waren daar de oorzaak van. Een snelle reorganisa tie van de rood-zwarten had succes en nog voor de rust zorgde W. Brinks voor de tegentreffer. Ook werden nog enkele mooie kansen onbenut gelaten. Na de thee haalde een snelle 4e tref fer van de thuisclub een lelijke streep door de plannen van de Holtenaren. Toen bovendien de scheidsrechter de wat felere strijd niet meer onder con trole bleek te hebben was 'n grote 6-2 nederlaag niet meer te ontlopen. Hey- ink zorgde voor de tweede Holtense treffer. Het 0-0 gelijkspel van Holten 5 te gen Enter 5 was voor Holten een ge weldige teleurstelling omdat Enter slechts met 9 man uitkwam. Dit ne gental vocht echter als leeuwen en zorgde met uitvallen er zelfs voor dat J. Jansen nog enkele goede reddingen moest verrichten in het Holtense doel. Ondanks een grote veldmeerderheid was de schotloosheid in de Holtense- voorhoede er de oorzaak van dat er niet gescoord werd. Deze wedstrijd stond onder leiding van G. J. Jansen wegens het niet opkomen van de aan gestelde- scheidsrechter. Het zesde elftal tenslotte verraste met een monsterzege op het bezoe kende Ent-ar 6. Met niet minder dan 10-1 werden de gasten onder de voet gelopen. Desondanks was men in het Holten-kamp niet geheel tevreden. Het hobbelige 2e terrein op de Meer manskamp deed te veel afbreuk aan de fijne techniek van de Holtense „veteranen". Toch nog een gelukje voor de Enterse bezoekers dat de pas ses over de grond niet altijd op de juiste plaats terecht kwamen. Moeten vogels, vissen en planter -.terven door ons toedoen? Gaan wij door onze wereld te verpesten?Laten wij ons restje kostelijke atuur toch beschermen. Nü kan het nog...* im^. Hoe lang nog?

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3