Éls* «si m Gemeentebestuur bracht werkbezoek aan Deventer Tijdens Vredesweek 1970 Holten gaal vijf jaar Open Deur-werk herdenken Eén jaar „De Schure'' Praktische lessen „Staatsinrichting' School met de Bijbel 'f- |§f Canadese nabestaanden bezoeken Holten Bezoek aan Prinsjesdag ONZE AGENDA KERKDIENSTEN Wachtdienst slachthuis Gast1 rije ontvangst Spreekuur maat schappelijk werker Medische dienst Weekenddienst tandartsen dierenartsen Storingsdienst GEB Gezinsverzor L-gmg PICK-NICK BIJ „SNORlRE WIND Bergruitertjes trokken door de natuur Gevonden en verloren voorwerpen p§ Burgerlijke stand Naar gewestelijke samenwerking JEUGDDIENST in geref. kerk Bijna f 3000 voor het Roode Kruis Officiële publikatie Sluiting zwembad „T wen I jaarsveld" OPEN-DEUR SAMENKOMST Bloemen tentoonstelling school Dijkerhoek INBRAAK IN HET SLACHTHUIS Kerkdiensttoneel en forumavond HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 18 september 1970 Jaargang 22 - no. 38 Uitgave van de Stichting „Hollens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur W. Beyers Redacteur en plv. boofdred. Advertentieprijs 1-15 mm (a contant3,— Iedere mm meer 0J2 Abonnementsprijs 5— per half jaar10,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 18 september 20.00 uur: Algemene ledenvergade ring „Ziekte onderlinge" in zaal Braakhekken te Bathmen (zie adv.) Zaterdag 19 september 9.00 uur v.m. Paardenfokdag Holba- theo op terreinen bij café ,,'t Bon te paard" te Dijkerhoek (zie adv. en ber.). 10.00-15.00 uur: Straattoneel i-n het kader van de Vredesweek op ver schillende schoolpleinen, bij het slachthuis en GEB-magazijn. - 19.30 uur: Open- Deur-samenkomst in de Herv. kerk (zie ber.). 21.00 uur: Nachtrit M.A.C. „De Hol- terberg" vanaf café ,De Biester", Stationsstraat. Zondag 20 september 14.30-17.30 uur: Gelegenheid bezich tiging „De Schure" op Meermans kamp (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 21 september 20.00 uur: Eerste ruilavond Holtense Postzegelclub in café De Waag. 20.00 uur: Aanvang van de schiet oefeningen van de schietvereniging „De Eendracht" in zaal Vosman. Maandag 21 sept. t.e.m. 29 sept. Banketbakkerij Pluygers wegens vakantie gesloten. Dinsdag 22 september 19.00-20.30 uur: Meisjesclub „Erica' 12-14 jaar in Irene. Donderdag 24 september 18.00-19.30 uur: Meisjesclub „Erica' 8-12 jaar in Irene. 19.45-21.15 uur: Meisjesclub „Erica' 14-16 jaar in Irene. Vrijdag 25 september 20.00 uur: Grandioze dropping CJV- jeugdsoos Dijkerhoek, leden niet-leden boven 14 jaar vanaf Bethanië (zie adv.). Zaterdag 26 september 9.30 uur: Plaatselijke veekeuring in Espelo op het terrein van de heer W. F. Boode. 14.00-16.00 uur en 19.00-20.30 uur: Bloemententoonstelling met attrac ties in de O.L. school te Dijker hoek (zie ber.). Vrydag 9 oktober 20.00 uur: Repetitie gezamenlijke ko ren en H.M.V. in oude gymnastiek lokaal. Woensdag 21 oktober 20.00 uur: Repetitie gezamenlijke ko ren en H.M.V. in oude gymnastiek lokaal. Vrydag 23 oktober 20.00 uur: Ere-concert gezamenlijke zangkoren en H.M.V. ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van H.M.V. in de Ned.-herv. kerk. HOLTEN- Ned-herv Kerk (Vredes- zondag) 8.30 en 10.15 uur ds C. C. Ad- dink. Extra collecte: Noodlijdende kerken en personen. Ger Kerk 9.30 uur ds R. A. Hoog kamp, 13 uur ds R. A. Hoogkamp (Jeugddienst). In beide diensten is 't ene offer voor het Jeugdwerk. Bij de uitgang collecte 'Eigen Kerkgebouw'. Jeugddienst m.m.v. Baptisten Evan gelisatiekoor uit Almelo. RK Kerkdienst (Eucharistieviering) 9.30 uur in gebouw Irene. NIEUW HEETEN zaterdagavond 7 uur. Zondagmorgen 8 en 10 uur. DIJKERHOEK Bethanië 9.30 uur hulpprediker A. Schellevis. Extra col lecte: Noodlijdende kerken en perso nen. Vrijdag 18 sept. t.e.m. zondag 20 sept. - keurmeesters buiten de dienst uren - H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974; maandag, 21 sept. t.e.m. zondag 27 sept.: A. Groen, Kozakken- straat 15, tel. 1230. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9.00 - 11.00 uur aan het slachthuis, tel. 1318. Op 22 september om 10.20 uur arriveert met een chartervliegtuig op Schiphol een gezelschap van 136 nabestaanden van in de jaren 1940-1945 gesneuvelde en in ons land begraven Canadese soldaten. Zij zijn in Nederland op uitnodiging van het Nederlands Oorlogs graven Comité het zogenaamde „Klaprooscomité" dat derge lijke nabestaandenbezoeken bekostigt uit de opbrengst van de jaar lijkse „Klaprooscollecte". De Canadese oorlogsnabestaanden loge ren bij gastvrije Nederlandse gezinnen in Nijmegen, Groesbeek en Holten. Voor de ruim veertig pelgrims, die naar Holten komen is weer een uitvoerig programma samengesteld door de afdeling Holten van het Ned. Oorlogsgraven Comité, waarvan hier de voornaamste punten volgen: de gastheren en gastvrouwen in het Parkgebouw te Rijssen. Op woensdag, 30 september ver trekken de Canadezen weer naar hun vaderland. Om 12.00 uur vanaf hotel Holterman, waar de warme maaltij den steeds worden gebruikt en om 16.25 uur met een KLM-chartervlieg- tuig vanaf Schiphol. Het vertrek uit Holten is altijd een moeilijk ogenblik- voor de Canadese gasten als zij door de honderden schoolkinderen met hun rood-wit-blauwe vlaggen worden na gewuifd. Woensdag, 23 september is bestemd voor het bezoek aan de militaire be graafplaatsen te Holten en Bergen op Zoom. In Holten vindt dat plaats om 10.00 uur. 's Middags wordt een be zoek gebracht aan het kasteel „De Cannenburgh" in Vaassen. Ook wor den deze dag bezoeken gebracht aan in het gehele land verspreid liggende graven van Canadezen. Donderdag, 24 september wordt een rondrit gemaakt in de omgeving van Holten en o.a. een bezoek gebracht aan de klompenmakers te Enter, 's Middags om 3.00 uur vindt een her denkingsplechtigheid plaats op de Canadese begraafplaats op de Hol- terberg en om 4.30 uur een ontvangst door het gemeentebestuur in de hal van de O.L. Dorpsschool. Vrijdag, 25 september>Vindt een zoek plaats aan Den Haag en Scheve- ningen met een bezichtiging van het koninklijk paleis ,Het huis ten Bosch' en een receptie bij de Canadese am bassadeur in huize „Groot Haese- broek" te Wassenaar. Zaterdag, 26 september is een vrije dag, maar men kan een bezoek bren gen aan het Openlucht Museum te Arnhem. Zondag, 27 september is er in het gebouw Irene 'n oecumenische dienst, waarin één van de Holtense predikan- ten voor zal gaan en orn 2.30 uur maakt men een tocht in de omgeving van Holten. Maandag, 28 september bezoekt het gezelschap Amsterdam, met o.a. een bezoek aan het Rijksmuseum en een boottocht door de Amsterdamse grachten en naar het IJ. Dinsdag, 29 september is gereser veerd voor een bezoek aan Twente met o.a. een kijkje en lunch bij Bel's watermolen in Vasse en volgt des avonds de z.g. „social evening" met Zaterdag vanaf 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur: C. H. Rietdijk, Molenbelterweg, tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 19 sept. en zondag 20 sept. A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8, Goor, tel. 05470-3355, van 18.00 - 19.00 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 19 sept. en zondag 20 sept. Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 2, tel. 1515. Zaterdag 19 sept. t.e.m. vrijdag 25 sept. - buiten de diensturen - ELEC- TRA: H. Huisman, Kolweg 42, tel. 1498; GAS: J. Bosschers, Beuseberg 129, tel. 1945. Op zaterdag 19 september wordt in de Nederlandse Hervormde kerk een open deur - samenkomst gehouden met een ietwat byzonder karakter. Dan zal nl. herdacht worden vijf jaar Open Deur-werk De hervormde hulpprediker A. Schellevis te Holten zal dan spre ken over het onderwerp: „Wat be tekent vyf jaar Open Deur-werk?" Muzikale medewerking door de band van het Leger des Heils uit Apeldoorn. De heer Schellevis heeft vijf jaar leiding gegeven, aan dit werk. Bij de oprichting in 1965 van de Open Deur-groep in Holten, was het al leen een hervormde aangelegen heid. In het voorjaar van '67 werd het interkerkelijk doordat de Gere formeerde Kerk mee ging doen en juist dezer dagen is de R.K.-ge- meenschap in Holten benaderd met het verzoek ook mee te doen. Het Open Deur-werk is een po ging om vanuit de kerk met de mens, die aan dé rand van de kerk leeft, of helemaal buiten een be paald kerkverband staat, in ge sprek te blijven of te komen om trent het menszijn. Geen zieltjeswinnerij „Als Christenen proberen wij, zegt de heer Schellevis, bij het licht van het evangelie, samen met die anderen, onze weg te zoe ken en onze verantwoordelijkheid te verstaan, 't Gaat niet om ziel tjeswinnerij, waardoor de kerk weer sterker wordt, 't Gaat ook njet om hel opdringen van een overtuiging. Wat ons in het Open Deurwerk bezielt is de ontmoeting van mens tot mens: van de wer kers en medewerkers, waar be wuste christenen en de onbevoor oordeelde kerkganger-en niet-kerk- ganger elkaar ontmoeten." Holten telt momenteel 37 mede werkers en medewerksters, waar onder een Hervormde en een Gere formeerde ouderling, die als con tactpersonen tussen de kerkeraden en de Open Deur-groep fungeren. De heer Schellevis spreekt niet graag over de resultaten van dit werk. De geestelijke vrucht ont trekt zich grotendeels aan onze waarnemingen. Desondanks is hij blij dat de belangstelling voor de Open-Deur-samenkomsten nog even groot is als vijf jaar geleden. Het aantal lezers van het blad „Open Deur" bedraagt ongeveer 600. Er worden in Holten per jaar vijf samenkomsten gehouden, waarvan de kerstbijeenkomst wel bijzonder veel belangstelling trekt. De Open Deur-samenkomsten dragen een ruimer en vrijer ka rakter dan een kerkdienst. Naast het gesproken woord (geen preek) wordt, dan ook veel ruimte gege ven aan zang en muziek. Ook wat de sprekers betreft zijn er geen be paalde voorwaarden. Men hoeft er in principe geen theoloog voor te 's Ochtends van 9.00 - dinsdag en vrijdag in Kruisgebouw, tel. 1436. 10.00 uur op het Groene Elke morgen, behalve zaterdag, van 9.00 - 10.00 uur bij mevr. C. Knijff- Dekker, tel. 1438, b.g.g. tel. 1799 me vrouw Beltman-Aanstoot. Zestien jongens en meisjes van omstreeks 9 tot 13 jaar, leden van de ponyclub „De Bergruitertjes", hebben zater dag deelgenomen aan een dagtrip met hun pony's, die door het bestuur was georganiseerd. Het was zo maar eens heerlijk zwerven door de natuur, waarbij de tocht soms zelfs het karakter kreeg van een „cross country", omdat gesprongen werd over struiken, gezworven door kuilen en gaten en niet altijd gebruikt gemaakt werd van gebaande wegen. Van de openluchtmanège in het Neer dorp werd gestart en via de Haar trok men langs mooie binnenwegen naar de Beuseberg om bij de Haspel over te steken naar de Borkeld. Bij de manége „Snorrewind" van de heer Joh. Bronsvoort op de Borkeld werd gepick-nickt en konden de ouders hun ruitertjes en amazonetjes even opzoeken. Voor brood en drinken voor de kinderen en ook voor voer voor de pony's zorgde het bestuur. Het werd daar heel gezellig en de kinderen genoten zichtbaar van dit avontuur. Men genoot bij de familie Bronsvoort veel gastvrijheid. Na de broodmaaltijd trokken de ruiters via de Look en over de Holterberg verder en bereikten zij tegen vier uur weer de plek vanwaar zij vertrokken waren. Als begeleiders reden mee een aantal bestuursleden van de Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" t.w. de heer en mevrouw Brouwers, de heer K. Pettinga en de secreta ris Dries Willems. Bestuursleden van de ponyclub zorgden met hun auto's voor de proviandering. Zij hebben de kin- deren een mooie, maar wel vermoeiende dag bezorgd. Twee en veertig leerlingen uit de zesde klas van de School met de Bijbel ontvingen praktische lessen staatsinrichting door de be- langrijkstet gebeurtenissen op „prinsjesdag" in Den Haag mee te maken en op woensdag op het gemeentehuis te worden ontvangen en rondgeleid. Dinsdagmorgen vertrokken zij met de trein van 9.30 uur naar Den Haag. -Ondanks de sombere voorspellingen werkte het weer erg mee. Om half twaalf arriveerde de klas onder leiding van het personeel van de school aan het Staatsspoorstation. Lopende langs de hertenkamp, de Amerikaanse ambassade, en het ministerie van onderwijs kwam men op de Lange Voorhout. Daar, waar jaren geleden om 9.00 uur reeds geen plaats meer te krijgen was, konden de kinderen inu om 12.00 uur achter de dranghekken ruimte genoeg vinden, voor allen. Zij hadden dan ook ruimschoots de gelegenheid de koninklijke stoet te zien voorbijtrekken. De koninklijke marechaussee in hun ceremonieel kostuum en de militaire kapel, die het geheel opluisterde. Nadat de stoet was terug gekeerd verscheen de koninklijke familie op het balkon van het paleis. De enthousiaste menigte, die hier was samengestroomd juichte de koningin en haar familie luidde toe. Op het Binnenhof werd de prachtig versierde ridder zaal bezichtigd. de ambtsketen van de burgemeester, die met bewondering werd bekeken. Na de rondleiding gingen de leerlin gen naar de raadzaal, waar de bur gemeester alles over de „gemeente regering" vertelde. Zij hadden de gelegenheid om alles te vragen wat zij maar weten wilden. Deze prakti sche staatsinrichting-lessen werden over het algemeen zeer op prijs ge steld. GEVONDEN vanaf 3-9-'70: rubber hamer; sierring van auto; zw.-witte poes; korte gummi jongensjas; groen kinderjack; witte keeshond; maand- kaart OAD; groene parkiét; plastic zwaard in schede; 25 gld.; jongens broek. VERLOREN vanaf 3-9-'70: zw. por temonnee met 2 gld; gouden arm band; lijnsleutel no. 3397; bruin kin derschoentje; bruin leren damesjasje z. mouwen; rood-zwart meisjesvest; paspoort M 994546; gouden hangertje met bl. steentje; doublé d. horloge; zw. portemonnee met 10 gld; gouden armband; paraplue; doublé d. horlo ge met bandje; rij- en kentekenbe wijs. Inlichtingen politiebureau (Dorpsstr. 22, Holten), dagelijks van 8 - 12.30 en 14 - 22 uur. De leerlingen van de School met de Bijbel vooraan bij minister Witteveen met het beroemde koffertje. Geboren: Annet Janneke dv J Weg- stapel en W A Aaltink Dijkerhoek 61 Sabine dv H J J ten Velde en H J A van Geenhuizen Look 1 Grietje dv F Meijer en G Smit Kozakken- straat 23. Overleden: E J Veneman oud 76 jr Neerdorp 30 J Aanstoot oud 68 jr Borkeld 93 (overleden te Deventer). Gehuwd: J T Smit oud 25 jr Almelo en G J Nijland oud 20 jr Holter- broek 74. BEVOLKING: Ingekomen: Mej. M ten Bos van Deventer naar Holterberg 61 mej. S T Kruithof van Groningen naar Tuinstraat 12 J F Boer van Velsen naar Postweg 85 W Meijer en gez. van Den Ham naar Bergmanstraat; 31. Vertrokken: E W Beijers van Hol terberg 13 naar Utrecht mej. P Keun van Holterberg 35a naar Delfzijl JH van Kleef en gez. van Holter berg 32 naar Enschede G H A M Landeweerd en gez. van Beuseberg 51 naar Gorssel mej. J B F Israël van Kerkhofsweg 8 naar Deventer. Ook toen om drie uur mmister Wit teveen met het bex-oemde koffertje bij. het gebouw van de tweede kamer verscheen stonden de kinderen uit Holten vooraan, zoals uit de foto blijkt. Na de rondgang op het binnenhof werd een wandeling door de passage gemaakt. Deze overdekte winkelstr. was voor de Holtense jeugd een extra attractie. Bij een rondleiding door de Gevangenpoort herleefde de vaderlandse geschiedenis uit de boekje opgedaan. Vooral de gruwe len van weleer werden door de gids op realistische werden opgehaald bij de standbeelden van Johan de Witt, Johan van Oldebameveldt. en Wil lem van Oranje. Vooral ook de grote gebouwen der ministeries kregen veel aandacht. Bij de poffertjeskraam op het Malie veld liet de tractatie zich goed sma ken. Moe maar zeer voldaan kwa men de kinderen om 9.00 uur weer in Holten aam. Woensdagmorgen om 11.00 uur werd de klas op het gemeentehuis ontvan gen. In twee groepen werden de leerlingen rondgeleid door burge meester, mr, W. II. Enklaar en dooi de hoofdcommies, de heer K. B. Koning. Zij konden op alle afdelin gen van het gemeentelijk bestuurap- naraat een kijkje nemen. Vooral de eopieermachine, waar gemeente bode ÏVI eken kamp in luttele seconden een afdruk van een brief toverde, kreeg de bijzondere belangstelling. In de burgemeesterskamer was het (Van een speciale verslaggever) DEVENTER Tijdens het werkbezoek aan Deventer, dat het gemeente bestuur van Holten donderdag aflegde, is voornamelijk gesproken over de samenwerking tussen beide plaatsen inzake de woningbouw. Burgemeester mr. W. H. Enklaar gaf te kennen dat de huidige regeling Deventer woning bouwverenigingen bouwen op grond van de gemeente Holten uitstekend voldoet en misschien wel voor uitbreiding vatbaar is. Verder wisselde het gezelschap van gedachten over andere punten van samenwerking, onder an dere een regeling voor een goed functionerende ambulancedienst. Het vier personen tellende gezel schap uit Holten, burgemeester mr. W. H. Enklaar, wethouder H. Klein Velderman, gemeentesecretaris G. J. Langenbarg en directeur gemeente werken T. Prak, werden 's-ochtends om half negen in de oude raadszaal in het Deventer stadhuis ontvangen. Hier sprak burgemeester mr. N. Bol- kestein over de huidige problematiek van de gemeente Deventer, wethou der van openbare werken H. Timmer over de organisatie van de Deventer stadsuitbreiding en drs, F. van der Ploeg, hoofd van het sociografisch bureau, over Deventer, het gewest en de regio. Over samenwerking in gewestelijk verband zei drs. Van der Ploeg van mening te zijn, dat taken die de ge meenten zelf nog efficiënt kunnen uit oefenen ook door de gemeenten zelf verricht moeten worden. „Voor som mige taken is het inwonertal te ge ring en die zal men dan in gewestelijk Op zondag 20 sept. a.s. zal er in ver band met Jeugdzondag 1970 in de gereformeerde kerk een jeugddienst worden gehouden. Dat deze jeugd- diensten-waarin ook ouderen van harte welkom zijn- erg in trek zijn hebben de diensten in april en juli overduidelijk bewezen. Beide keren was de belangstelling zeer groot. Aan deze dienst zal medewerking worden verleend door het Baptisten evangelisatiekoor uit Almelo. Voor ganger in deze dienst -die om 3 uur zal aanvangen- is ds R. A. Hoog kamp. De collecte ten behoeve van het Ned. Roode Kruis, georganiseerd door de plaatselijke afdeling, heeft de prachtige som van f. 2971.42, op gebracht. De gevers en de collectan ten komt wel een bijzonder woord van dank toe voor hun gulle gaven en goede arbeid in deze. verband moeten uitvoeren," aldus drs. Van der Ploeg. Na de lezingen maakte het gezel schap een rondrit door de stad. waar bij ondermeer het Bergkwartier. de nieuwe stadswijken en de sporthal werden bezocht. Na de lunch in het IJsselhotel had een gesprek plaats tussen de voorzitters van beide col leges en vertegenwoordigers van de pers. Burgemeester Enklaar zei onder de indruk te zijn van de moeilijkheden waarin de gemeente Deventer thans verkeert. Over 't deconcentratieplan (bevolkingsgroei van 't gewest wordt niet meer opgevangen in de centrale stad maar in de kernen van het ge west) dat door de gemeente Diepen veen wordt voorgestaan, wenste hij zich niet uit te laten. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat het zwem bad „Twenhaarsveld" met ingang van maandag 21 september a.s. zal worden gesloten. Tot die datum is er gelegenheid gevonden voorwerpen af te halen. Holten, 15 september 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langebarg, secretaris. Op zaterdag, 19 september, om 19.30 uur wordt in de Ned. hervorm de kerk een Open-Deur-samenkomst gehouden, die een ietwat bijzonder karakter zal dragen. De hervormde hulpprediker, de heer A. Schellevis, die vijf jaar de leiding heeft gehad over hel Open Deur-werk in Holten, zal dan spreken over „Wat betekent vijf jaar Open-Deur-werk". Muzikale medewerking wordt verleend door de band van het Leger des Heils uit Apeldoorn. De school in Dijkerhoek gaat weer een bloemententoonstelling organise ren en wel op zaterdag 26 september. De tentoonstelling zal geopend zijn van 2-4 en van 7-8.30 uur. Er zijn weer vele attracties aan verbonden. Kinde ren uit de klas 1 t.e.m. 3 mogen een boeket, met veld- of tuinbloemen op een schaal, vaas of fles of iets derge lijks maken. De kinderen uit de klas sen 4 t.e.m. 6 en de oud-leerlingen stellen de door hen verzorgde planten tentoon. Voor iedere groep zijn er prijzen. De inlevering van boeketten en plan ten moet geschieden vrijdag tot 4 uur en van 7 tot 7.30, het afhalen maan dag van 7 tot 7.30 uur. Inbrekers hebben zich in de nacht van zaterdag op zondag toegang ver schaft tot hel gemeentelijk slachthuis- en wel tot de ruimten toebehorend aan de n.v. U-vlees, alhier. Hoewel zondag nog niet precies gezegd kon worden wat er gestolen was, is uit een later onderzoek gebleken, dat een geslacht varken en plm. 70 kg los vlees is meegenomen, totaal in waar de variërend tussen 400 a 500 gulden. Zij hebben nogal een moeilijke weg gekozen om in de grote koelruimte ie komen n.l. via een regenpijp langs een blinde muur aan de achterzijde van het slachthuis. Vandaar hebben zij via de machinekamer en. langs een koelelement, dat beschadigd werd de koelcel bereikt. Getracht is een deur te forceren maar dat is niet ge lukt, zodat het gestolene langs dezelf de weg moet zijn afgevoerd, waaruit moet worden afgeleid, dat hier meer dan één persoon aan het werk is ge weest. Een soortgelijke inbraak heeft zich de afgelopen week ook in een vlees- warenfabriek te Olst voorgedaan. Door de rijkspolitie wordt een on derzoek ingesteld, dat echter tot nu toe nog geen resultaat heeft opgele verd, al bestaan er wel bepaalde ver moedens. Men schrijft ons: Zondag 20 september is het een jaar geleden dat ,De Schure' geopend werd. Verscheidenen hebben toen voor (helaas velen ook voor de laat ste) keer ,,De Schure" van binnen be keken. Dat is erg jammer, want „De Schure" werd afgelopen winter totaal veranderd en is nu werkelijk bijzon der gezellig. Het beste bewijs daar voor is wel dat tientallen zomergasten elke dag een baggerpartij door de modder wilden maken om bij „De Schure" te komen. Het is ons echter bekend dat vele Holtenaren, die nota bene nog nooit in „De Schure" zijn geweest, menen zó goed op de hoogte te zijn met „De Schure, dat ze altijd wel iets nieuws hebben te vertellen (lees roddelen). Daarom nodigen wij allen uit om zondagmiddag 20 september mét ons de eerste verjaardag van ,De Schure' te vieren, zodat u he; nu ook eens van binnen kunt bekijken. Graag tot zondagmiddag. Jan van Bruggen namens werkgroep „De Schure" De Interkerkelijke Vredescommissie, die met anderen in deze gemeente de organisatie van de actualiteiten gedurende de z.g. Vredesweek van 20 tot 27 september op zich genomen heeft houdt op donderdag, 24 september in het gebouw Irene een forumavond. In het forum, dat geleid zal worden door de provinciale jeugdwerk adviseur der hervormde kerk. de heer A. H. van Pijpen uit Holten zullen voorts zitting nemen de volgende ingezetenen mevrouw J. C. Nagelhout-Klijzing, mevrouw A. C. Cammeraat-Staal en de heren J. Hijweege, wethouder J. Rietberg en Gerard Beldman. De Vredesweek begint zondag met een speciale vredesdienst in de ker ken, waarin aandacht zal worden besteed aan het thema, dat momen teel in volle belangstelling komt te staan „Verenig de Naties". Op zaterdag, 19 september zullen de jongelui van „de Sehuure", die de schuur hebben ingericht als hun ,,home"op Meermanskamp. het toe komstige sportveld, echter reeds be ginnen de aandacht op de vredes week te vestigen door straattoneel op te voeren op verschillende punten in het dorp. Tijdens de forumavond zal er gele genheid zijn om met elkaar en de forumleden te praten over de proble men van onze samenleving, die vol gens de commissie „zo weinig samen levend" is. Op deze avond worden ook tekenin gen, die de kinderen van alle scho len maakten over de Vredesweek, verkocht worden ten bate van het kinderfonds van de Verenigde Na ties (Unicef). De „Interkerkelijke Vredescommis sie Holten" heeft 1800 exemplaren van de „Vredeskrant 1970" ontvan gen, die in de gehele gemeente ver spreid zullen worden en reeds ge deeltelijk verspreid zijn. Zij doet een beroep op de inwoners deze krant vooral goed te lezen.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 1