Uit het plaatselijk parlement Volop plezier voor jong en oud Groot jubileum concours- hippique te Bathmen Dijkerhoeks Amateur Toneel bracht mooie en amusante revue S Gezellige feestavond Tijdelijke lichte stijging werkloosheid gewest Deventer Feest in Dijkerhoek Prachtig versierd Uitslag kinderspelen Jeugdkamp Zwemwedstrijden o.l. dorpsschool Wedstrij dprogramma Holten I Zondag 30 augustus a.s. Zwem-tweekamp Z.P.A. b (Almelo) T wenh aar s veld FJertra en gas Geskesdijk Woningbouw, tweede fase SVVN- Holten 0-0 Y oetbalprogr amma voor zondag „Holten" succesvol le dag Hooiplukkers- toernooi Ledenstop opgeheven Er was veel werk aan besteed Sportdag jeugdspelers „Holten" fjjdag 21 augustus 1970 ussen werd f bij. 103 -tg an. srleef. jaar, n die gaan van ook, ortste cyli nder- De buurtschap Dijkerhoek heeft loensdag begunstigd door prachtig pmerweer (Pluvius kwam rond het middaguur nog heel even om het ioekje kijken) zijn traditionele school- gt volksfeest gehouden, dat evenals !0orgaande jaren weer uitstekend is (eslcagd. Door de jaren heen viert pjjkerhoek zö medio augustus feest zet men de blommetjes buiten op ten wijze zo als dat in Dijkerhoek pg kan. Jong en oud heeft plezier, fat in de meeste plaatsen niet meer akt, het houden van een dorpsfeest pet een eigen intiem karakter met jportief gespeelde volksspelen, lukt p Dijkerhoek ieder jaar nog weer. De volksspelen vormen elk jaar weer jen „trekpleister" en ook dit jaar was jet aantal inschrijvingen bij de ver- jchillende spelen veelal weer ruim uitdoende. Deelnemers en deelneem- jars demonstreerden weer hun be- iendigheid en kracht en zorgden o.a. lij het kuipsteken voor de nodige sen satie. De schooljeugd vermaakte zich weer jaar hartelust in de draaimolen en jenoot met volle teugen van gooche len te leren maar dat lukt niet mak- lelijk. De kinderen voerden verder een sportieve strijd om de prijzen die lij de verschillende spelletjes te ver- penen waren en ze werden tussen de «drijven door ruim getrakteerd op jflerlei lekkers. Het feest begon voor de jongelui leeds vroeg, toen op het plein bij de Kftool de versierde fietsen, karretjes, jteps, boogjes enz. getoond moesten rorden. Prijzen werden hiervoor niet ogen, beschikbaar gesteld, doch alle kinde- k te" (van de honderd die op school liter- jaan deden 99 mee aan de versiering) jntvingen van de commissie een leu te attentie. Xadat alle versieringen keurig waren «gesteld trokken de jongelui met de üoltsense Muziekvereniging „HMV" roorop naar de feestweide bij café .Het Bonte Paard" waar onder lei- jjng van het onderwijzend personeel de verschillende spelletjes werden jehouden. Zowel bij de spelletjes als bij de volksspelen bewees de geluids installatie van de heer E. J. Kers goede diensten. Eerste klas Ohindemisloop)le prijs Gert Bluemink, Gerrit Rensen, Ria Haverslag, Reinier Feddema en Ans- je Wiltink. 2e prijs: Bert Boode, Enk Meilink, Herman Bosman en Bea Pinkert. 3e prijs: Gerrit Beunk, Henk Kroon, Bert Steunenberg, Diny Vorkink, Jan- ny Hoekman, Ria Tempelman en Wim Rensen. TWEEDE KLAS (Zaklopen) le prijs: Alien Sluiter, Annie Ebrecht Tea Haverslag, Siliie Ebrecht, Ger rit Aanstoot, Johan Rechterschot, Jan Manenschijn en Joan Smale. 2e prijs: Joke Stevens, Harrie van Coeverden, Johanna Meuleman, Ger- da Meuleman, Ria Meijerman, Theo Klein Lankhorst, Riny Ulfman en Ger rit Broekhuis. 3e prijs: Ina Boode, Betsie v.d. Worp, Anja Meijerman, Ria Sluiter, Gerrit Kroon en Henk Stevens. DERDE EN VIERDE KLAS (Koek- happen)le prijs: Ansje Rechterschot Ria Klein Teeselink, Hannie Tem mink, Willy Stevens, Jan Beunk, Di- nant Honcoop, Bea v.d. Brink, Han- neke Nijkamp, Bertus Tempelman, Ina Koopman en Bertus Temmink. 2e prijs: Bernarda Wissink, Anke Wil- merink, Jannie Jansen-Mannenschijn Annet Nijland, Herman Smale, Fred die Beltman, Yvonne Feddema, Dini Kettelarij, Henk Prins, Jannie Nijland en Anton Koopman. 3e prijs: Jannde Wiltink, Hanneke Ma nenschijn, Gerrit Hoekman, Henk van Coevorden, Jennie Klein Lankhorst, Het kuipsteken is altijd een sensationele attractie op 't Volksfeest in Dijkerhoek. Hier wordt de ring gepakt en kost het geen nat pak. Dirk Hoekman en Bertie Janeen-lh- nenschijn. KLAS 5 EN 6 (Hinderrasloo») le prijs: Wim Kettelarij, Herman Sluiter, Wim Stevens, Bertus Ste vens, Hennie Baltus, Lianne Fedde ma, Gerrie Haverslag en Tomvie Tem mink. 2e prijs: Martin Nijkamp, Willy Wa genvoort, Hans Steunenberg, Man nus Haverslag, Gerrie Brinkman, Ma- rietje Aaftink en Ansje Sluiter. 3e prijs: Aaldrink Paalman, Drrk Luggenihorst, Appie Polsite, Harrie Sluiter, Henk Jensen, Henkie Klein Teeselink, Wim Wilmerink, Bettie Hoekman, Diny Nijland, Ineke Ha verslag, Jannie Meuleman, Ria Ve neklaas, Gerda Honcoop en Wille Blue" mink. VOLSSPELEN: De uitslagen van de volksspelen waar van de prijzen bestonden uit waarde bonnen, waren a-ls volgt: STOELENDANS: 1. Johanna Ulfman, 2. Rieki Paalman, 3. Dika Krikkink, 4. Jantina Pinkert. RINGSTEKEN PER FIETS (Dame») en heren: 1. H. Beldman en ver loofde Jannie Wegstapel, 2. B. Vene klaas Slots en verloofde Janna Mark voort, 3. H. Klaasses en echtgenote. RINGSTEKEN PER TRACTOR (he ren) X. W. Veneklaas Slots, 2. H. Rensen, 3. A. Ulfman, 4. H. Klaasses, 5. W. Stevens, 6. A. Wegstapel, 7. Jan Reilink. HARDLOPEN MET HINDERNISSEN (heren( 1. H. Rensen, 2. J. Ulfman, 3. H. Markvoort, 4. W. Markvoort, 5. G. Scheperman Denneboom, 2. E. J. Pinkert, 3. W. Veneklaas, Slots, 4. H. Klaasses, 5. G. Wagenvoort, 6. G H Rensen. TOUWTREKKEN (heren): 1. Ploeg J. Reilink, E. Haverslag, J. Sluiter en H. Klaasses. 2. Ploeg E. Struik. J. ten Darn, H. Kolkman en G. W. Nijland, 3 Ploeg F., van Schooten, D. Vroijdagmiddag kregen de leerlingen van de Dorpsschool gelegenheid in het zwembad Twerthaafsveld hun hechten tegen elkaar te meten, waar bij de snelheden werden genoteex'd van de 25-meterbaan. Er werd per klas gestreden, afzondarlijk voor bei derlei kunne. De wedstrijd werd ge- door de heer H. Arendshorst, bij gestaan door 7 medewerkers. Er wer den 20 nummers in een uur afge werkt. Aan de lopende band sprongen de mededingers bij wijze van spreken in het water. Ze waren gerecruteerd uit de derde, vierde, vijfde en zesde klas. Ieder mocht meedoen aan de wedstrijden voor schoolslag, rugslag in vrije slag. Tenslotte kwamen de snelste zes m^sjas en de snelste zes jongens in de finale. MARLIES EN JAN GERRIT meisjes stonden klaar achter de startblokken Op een tellen stapten ze •r op en namen de duikhouding aan, elke vezel gespannen. Wie zou het winnen? Onder het publiek heerste enorme spanning. Plons! Daar gingen de dappere ke naus! Grote golven wierpen ze weg. Het water spatie hoog op. Het publiek vuurde aan. Marlies iag voor, duide lijk. Hup Marlies schreeuwden haar supporters. Zij tikte als eerste de muur aan. Een vierde klasser .had ie strijd gewonnen. Geweldig! Toen de jongens. Spanning, stilte plons, daver, daver! Ze kliefden de golven, ze ploegden vooruit! Jan Gerrit en Gerrit betwistten elkaar de zege, aan gevuurd door hun makkers. Hoera, Jan Gerrit tikte aan! Hoerageroep weerklonk. De uitslag was als volgt: Meisjes: 1. Marlies Dissevelt 20,1 sec. (goud); 2. Leila van Hoevelaak 21,5 sec. (zil ver); 3 Jantiena Willems 21.8 sec. (brons); 4. Gea Paalman 22,2 sec.; 5. Marietje Vincent 22,4 sec.; 6. Jan- me Broekhuis 23,0 sec. Jongens: Jan Gerrit Gerritsma 20,5 sec (goud); 2. Gerrit Agterkamp 20,7 sec (zilver); 3. Wim Bulsink 21,5 sec (brons); 4. Hans van den Berg 22,2 5. Ate Oostenbrug 22,4 sec.; 5- Leo Leeftink 22,7 sec. De winnaars kregen medailles in goud. zilver of brons. Verschillende andere leerlingen kre gen een diploma. De gehele wedstrijd erliep vlot en vergde slechts 5 kwar tieren, inclusief de finale. Hier vol gen de winnaars van de verschillende nummers met vermelding der tijden. SCHOOLSLAG Meisjes 5e klas: 1. Gea Paalman »,8; 2. Marieke Robersr 26,-; 3. Jo anna Koopman 28,1; 4. Alie Vincent 23.4, 5 Joke Woltman 28.5; 6 Gerida Hols 29,4. Jongens 5e klas: 1. Pete- van den Brink 24,4; 2. Hermjan Robers 25,9; 3. André Jalving 26,2; 4. Henrie Jan sen 28,2; 5. Antoon Kers 30,9; 6. Leen- Hert Traanman 31,0. Meisjes 6e klas: 1. Leila van Hoe- 'elaak 24,3; 2. Ria van den Noort 23-2; 2. Alice Wierbos 26.2; 3- Marietje Vincent 27,1; 4. Erna Fransen 27,2; 5. Jantiena Willems 2',6; 6. Aanja Aaftink 28,9. Jongens 6e klas: 1. Wim Bulsink 1.7; 2. Gerard Koetsier 26,5; 3. Erik Aanstoot 27,0: 4, Jan Gerrit Gerrits ma 27,8: 5. Tonnie Tuitert 28,9; 6. Mannes Vorkink 29,4. RUGSLAG Meisjes 4e klas: 1. Hedie Redeker 27,7; 2. Marlies Dissevelt. 27,8; 3. Ger- jien Kleinburink 32,6; 4. Gerdien Op- 39,1: 5 Marieke Wegstapel 41,2; Albertha Dollekamp 43,5. Jongens 4e klas: 1. Bert Baltes 26,8 2. René Leppink 43,5: 3. Henk Bos 43,8; 4. Bert Fransen 47,4. Meisjes 5e klas: 1. Johanna Koop man 30,9; 2. Gea Paalman 31,0; 3. Marieke Robers 31,1; 4. Jantiena Weg stapel 36,0; 5. Alie Vincent 36,1; 6. Ina Keuterman 36,5. Jongens 5e klas: 1. André Jalving 27,0; 2. Ate Oostenbrug 28,5; 3. Peter van den Brink 28,6; 4. Henrie Jansen 28,9; 5. Leendert Traanman 30,5; 6. Hermjan Robers 32,8. Meisjes 6e klas: 1. Jantiena Wil lems 24,8; 2. Jannie Broekhuis 25,5; 3. Leila van Hoevelaak 28,4; 4. Erna Fransen 28,6; 5. Marietje Vincent 29,5 6. Alice Wierbos 29,8. Jongens 6e klas: 1. Mannes Vor kink 27.7; 2 Jan Gerrit Gerritsma 28,0; 3. Adrie Ulfman 28,6; 4. Jan Ro- zendom 29,6; 5. Bertus Groteboer 30.5 6. Gerard Koetsier 33,0. VRIJE SLAG Jonges 3e klas: 1. Johan Bos 29,0; 2. Bert Aanstoot 32,0; 3. Teun Hof man. 33,9. Meisjes 4e klas: 1. Marlies Disse velt 21,5; 2. Hedie Redeker 25,0; 3. Gerdien Kleinburink 26,1; 4. Truus Vincent 26,6; 5. Marijke Germeraad 28,0; 6. Marieke Wegstapel 29,5. Jongnes 4e klas: 1. Henk Bos 24,2; 2. Antoon Bulsink 26,0;-3. Bert Bal tes 26,5; 4. Hans van Geenhuizen 27,4; 5. Pieter Keestra 28,7; 6. Bert Fran sen 29,5. Meisjes 5e klas: 1. Gea Aalman Voor de 4e klasse B van de K.N.V.B. waarin Holten 1 uitkomt is het vol gend programma van -wedstrijden vastgesteld: 6 september: Reutum-Holten31 sep tember: Holten-Nijverdal;" 20 septem ber: Holten-Langeveen27 septem ber: O.S.V. '31-Holten; 4-okt.vrij; 18 oktober: T.V.C. '28-Holten; 25 ok tober: Holten-Rood Zwart; 1 novem ber: La Première-Holten; 15 novem ber: Holten-Enter; 22 november: Hector-Holten; 29 november: Holten- De Tukkers; 6 december: Nijverdal- Holten; 13 december: Holten-Reutum. 23,3; 2. Marieke Robers 25,-; 3. Alie Vincent 26,1; 4. Berta Jansen 27,9; 5. Johanna Koopman 30,1; 6. Geride Hols 30,5. Jongens 5e klas: 1. Gerrit Agter kamp 21,1; 2. Ate Oostebrug 22,8; 3. André Jalving 23,2; 4. Peter van de Brink 23,5; 5. Henrie Jansen 24,-; 6. Leendert Traanman 25,3. Meisjes 6e klas: 1. Leila van "Hoe velaak 22,9; 2. Jannie Broekhuis 23,-; 3. Marietje Vincent 23,1; 4. Jantiena Willems 23,5; 5. Ria van den Noqrt 24,6; 6. Alice. Wierbos 26,0. Jongens 6e klas: 1. Wim Bulsink 21,9; 2. Hans van den Berg 22,5: 3. Jan Gerrit Gerritsma 22,6; 4. Leo Leeftink 22.7; 5. Andrie Ulfman 23,9; 6. Gerard Koetsier 26,1. Ook de schietsport telt altijd veel deelnemers. Ingespan nen wordt aangelegd om de roos te raken. Hier een stil moment bij de schutters. ten Dam, D. Jansen en H. W. Lub- bersen, 4. Ploeg H. Rensen, A. Lug- genhorst, W. Haverslag en J. Struik. SCHIETEN (personele baan) 1. W. Smale, 2. J. W. Stevens, 3. W. Wis sink, 4. G. Vlogtman Wzn, 5. G. Bannink (Holten) 6. L Nijland, H. J. Beldman, 9. B. W. Stevens SCHIETEN (vrije baan) 1. J. Koop man Hzn, 2. H. J. Beldman, 3 W Smale, 4 E. Wegstapel Jzn, 5. G. J. Paalman, 6. A. Wegstapel Jzn, 7. J. Pinkert HJzn. KUIPSTEKEN Het slotnummer van het zo geslaagde feest was het kuip steken waarbij de le 2e en 3e prijs bij loting werden gewonnen door Jan na Markvoort, Johanna Ulfman en Wim Markvoort, 4. H. Rensen, 5. Aal tje Rattink 6. J. A. -Wegstapel. In verband met het 25 jarig be staan van Landelijke Rijvereni- ging Bathmen en Omstr. wordt op 30 aug. aldaar een speciaal jubileum concours-hippique georganiseerd. Hoewel in de voorgaande jaren het Bathmense C. H. steeds succesvol was, zal deze keer de vorigen verre overtreffen. Naast acht-en viertallen en de ge bruikelijke dressuur heeft de organi satie commissie het gewaagd om nu het officieuze kampioenschap van het oosten voor Z-SPRINGRUITERS te laten verrijden. Het parcours bestaat uit 2 man ches. De beste springers zowel van de Federatie als van de N.K.B. uit het Oosten van het land hebben reeds ingeschreven. Tot slot staat een puissanceespring- cnncours op het programma, waar bij gehoopt wordt de 1.80 m. te be reiken. Evenals in 1969 zullen voor het oog van het talrijke publiek de goed gekeurde dekhengsten uit wijde om geving- verschijnen in een springcon- Vorige week zaterdag werd er een zwemtweekamp georganiseerd in het prachtige sportparkbad te Alme lo tussen ZPA-b en onze plaatselijke zwemclub. In deze wedstrijd is dui delijk gebleken, dat de Holtense jeugd haar partijtje op zwemgebied behoorlijk kan meeblazen, hetgeen wel blijkt uit onderstaand overzicht der bereikte resultaten: Eerste prijzen werden behaald door: Martin Nijkamp. Gerda Boode, Al- brecht Bulsink, Janny Wansink, Jan Ulfman, Miny Eshuis, Frans Post en Jan Huisman. Tweede prijzen werden behaald door: Hed'i Redeker, Herm Jan Ro bers, Rikie Brinkman, Dinand Hoef man, Marlies Disselvelt, Frankie v. d. Berg, Gerard Veneman, Inge v.d. Harst en Dick Meuleman. Derde prijzen werden behaald door: Gerri Lom an, Wim Meyer, Wim Wilpshaar, Willemien Loman, Bert Kamperman, Linda Kamperman, Henri Jansen en Anny Meesterbe- rends. Na afloop werd aan de eerste prijswinnaars een medaille uitgereikt em de tweede en derde prijswinnaars ontvingen een diploma. (vervolg verslag van de vergadering van 7 augustus) Overeenkomstig een voorstel van B. en W. werd artikel 5, 2e lid, van de verordening op de heffing en invordering van rechten voor het keuren van slachtdieren en vlees als volgt gewijzigd en vast gesteld: Artikel 5 2. Indien door éénzelfde plaatselijke vleesverwerkende industrie of plaatselijk grossier over enig kalenderjaar een hoeveelheid vlees en organen met een totaal gewicht van ten minste 50.000 kg. wordt ingevoerd of indien door een vleesverwerkende in dustrie of door een grossier aan de gemeente garanties zijn ver strekt in de exploitatie van het keurings-, waag- en slachthuis- bedrijf, bedraagt het recht voor onderzoek van ingevoerd vlees 3 ¥2 cent per kg". Het betreft hier blijkens de toelich ting van de burgemeester een aan passing aan de praktijk overeenkom- tig een afspraak met de heren Ude- ma (U-vlees N.V. te Holten). Ten behoeve van de electriciteits - en gasvoorziening werden door de raad een groot aantal credieten ver leend tot een gezamenlijk bedrag van bijna twee ton. De heer Bos- schers (c.h.) miste bij deze bedragen de straatverlichting van Dijkerhoek. „Dat is een kwestie van de gemeen tebegroting. Wat wij nu gewijzigd hebben is de bedrijfsbegroting van het energiebedrijft. Met de gemeen tebegroting zit het wat moeilijker" verklaarde de raadsvoorzitter. De heer H. Rietberg (c.h.) wilde graag weten of de buitengebieden ook in aanmerking komen voor aai-dgas. Nu er -aan de wegen en waterleiding gewerkt moet worden in verband met de ruilverkaveling zou men z.i. tevens van de gelegenheid gebruik kunnen maken om er een gasleiding langs te leggen. De voorzitter deelde mede, dat het college de directeur van het energiebedrijf, de heer Van den Berg, opdracht heeft gegeven over de mogelijkheden voor de onren dabele gebieden een rapport uit te brengen. Het lijkt hem verstandig daar jaalijks iets aan te doen uit de winst. „Wij weten niet wat er met al die kleine distributiebedrijven gaat gebeuren, daarom moeten wij ge leidelijk maar iets aan doen," aldus Mr. Enklaar. Bij de rondvraag informeerde de heer Wiggers (a.r.) naar de stand van zaken met de verharding van de Geskesdijk. Dat de verharding nog niet tot stand gekomen is zou op één man vast zitten, had spreker ge hoord. Wethouder Rietberg noemde de verharding van de Geskesdijk een rare zaak. Hij gaf een uitvorige uit eenzetting over het gesprek met de aangelanden en hun suggestie om de f. 2, - per strekkende meter, die zij voor hun arbeid zouden ontvangen te besteden aan 'n permanente verhar ding. Wegencommissie en raad heb ben gezegd, dat de verharding moet plaats vinden. De bewoners scheRen 'net niet met eikaar eens te zij®. Vo rige week heeft de directeur van ge meentewerken nog met he« gespro ken. De baatbelasting speelt hiertus- sendoor. Het zal toch een permanen te verharding worden. Er is wat langs elkaar heengepraat, maar het is niet een kwestie van één persoon, het wou niet van de grond komen, verklaarde wethouder Rietberg. De voorzitter wees nog op een voor behoud n.l. dat de verharding finan cieel binnen het crediet moet blijven, dat de raad heeft toegestaan. Indien dit niet mogelijk is zal de raad er eerst in gekend worden. Bovendien zal men bij een definitieve verhar ding, niet kunnen zeggen, dat er geen baatbelasting zal mogen wor den geheven. Na de rondvraag ging de raad in be sloten zitting. Na de heropening deel de de voorzitter mede, dat in het plan „De Haar" nog 53 premiewo ningen zullen werden gebouwd door de bouwvereniging „Onze Woning" te Deventer, waarvoor de raad een leninggarantieverstrektc van 100 pet, ad. f. 2.155.000. en nog 17 wat duurdere premiewoningen, waarvoor een leninggarantie van 90 pet. tot een bedrag van f. 814,500. werd verleend. cours om te kampen voor de officieu ze kampioenschappen van het Oos ten. Ook aan de nummers voor tuig- paarden is grote aandacht geschon ken. In een vijftal rubrieken van één spannen, tweespannen en langspa- en voor paarden ingeschreven bij de Ned. Hippische Sportbond zal ge streden worden voor de hoogste eer. Al met al een programma dat er wezen mag en wat men niet mag missen. Jl. dinsdag speelde Holten een oefenwedstrijd tegen de 3e-klasser zaterdagmiddagvoetbal SWN te Nijverdal, welke wedstrijd werd ge speeld op een zeer effectvol terrein en zonder doelpunten eindigde. In het begin overheerste SWN, doch de Holten-speler Veneklaas mistte een opgelegde kans, door voor open doel naast te schieten» Nadien wogen beide partijen goed tegen elkaar op en tot de rust had den de Holtenaren de handenvol aan de snelle voorhoede der Nijverdal- lers, doch ook hier ontbrak het aan een goede schutter, terwijl de ach terhoede van Holten het hoofd koel hield. Na de rust kwamen de Holtenaren sterk opzetten, doch het gelukte de voorhoede niet het rich te overwicht in een doelpunt uit te drukken. In ieder geval was het een nuttige oefenwedstrijd om de conditie voor de komende competitie wat typ te voeren. Bornerbroek 2Holten 3 11 uur (ver trek 10.15 uur); Haarl. Boys Hol ten 4 12 uur (vertrek 11.15 uur); Haarl. Boys 5 Holten 5 12 uur (ver trek 11.15 uur). Het eerste elftal van Holten is zondag jl. goed van start gegaan met haar voorbereiding voor de a.s. competitie door met twee overwin ningen huiswaarts te keren van het „Hooiplukkers"-toernooi te Lochem. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Steenderen en dit was ook wel één van de beste wedstrijden van het hele toernooi, welke verdiend door Holten werd gewonnen met 3-0 door doelpunten van Kaiser, Aan stoot en Veneklaas. Er werd door het gehele elftal met veel elan ge speeld en de nieuwe spelers Kurz en Aanstoot bleken een aanwinst te zijn. De achterhoede speelde weer in haar oude samenstelling, dus met Soer op de backplaats, maar met D. Pasop in het doel. De tweede wedstrijd werd gespeeld tegen BWO uit Hengelo en hoewel in deze wedstrijd het tempo wat te wen sen overliet, werd ook deze weer met 3-0 gewonnen door doelpunten van Aanstoot (2x) en Knapen. In beide wedstrijden werden enke le spelers uitgewisseld om de nieuwe trainer, de heer Bennink, enig over zicht te verschaffen van het spelers- materiaal. Indien Bertus Aanstoot hetzelfde peil kan behouden voor de competitie, is hij een gevaarlijke spitsspeler en kan Holten nog menig doelpuntje van hem verwachten. In dezelfde poule behaalde Varsse- veld een gelijk spel en een overwin ning, zodat a.s. zondag de beslissing zal vallen, elke van deze beide ploegen in de finale zal komen. De Holtenaren heben aan een gelijk spel reeds genoeg. De wedstrijd Holten - Varsseveld begint om 12.30 uur en het vertrek is bepaald op 11.30 uur vanaf Smids belt. De finale van dit toernooi vindt plaats om 16.15 uur. De ledenstop voor jeugdleden van de voetbalvereniging „Holten" is op geheven. Het Dijkerhoekse school- en volksfeest werd dinsdagavond op werkelijk sublieme wijze ingezet met de opvoering van de revue „Hier is wat van D.A.T." door het Dijkerhoeks Amateur Toneel in de tot de laatste plaats bezette zaal van 't Bonte Paard. Het was een avond voor genodigden en de intekenaren van de lijsten, een publiek, dat bijzonder genoten heeft van deze door eigen spe lers in elkaar gezette revue, die in een vlot tempo voor het voet licht werd gebracht en dat niet verzuimd heeft om telkens met een spontaan applaus zjjn waardering voor het gebodene kenbaar te maken. Conference, schetsjes, zang, muziek en dans wisselden elkaar in een snel tempo af en dat alles vond plaats met steeds wiselende decors met veel lichteffecten en een uitstekende muzikale begelei ding. Het programma omvatte voor en na de pauze twaalf num mers, met tal van humoristische momenten, zodat de zaal vaak onbedaarlijk heeft kunnen lachen. De avond werd geopend met een welkomstlied van in kleurige mini rokjes en pakjes gestoken majoret tes, daarna volgde een wonderlijk ge kleed en van vele attributen voor zien span en een ritmisch dansje van zes vlotte meisjes. Het nummer „de vrolijkheid, omdat Dijkerhoek in de medische wetenschap van proffessor Rompelman zo ver voor lag op de gehele wereld, dat de na enkele jaren naar huis teruggekeerde zoon zijn sterk verjongde moeder niet herken de Maar met vader was het mis gegaan, die was, zo vertelde zijn moe der, „verprutst" en lag als baby in de wieg, hetgeen door de geluidjes ook sterk bevestigd werd. Het waren Dinie Vlogtman-Re-link en Gerrit Nik- kels die dit leuk op de planken brach ten. Als tussenspel zongen Teun en Wim Jansen enkele nummers met gi taar begeleiding, waarmede zij een hartelijk applaus oogstten evenals Jan Pinkert, die op voortreffelijke wijze een „flessenpotpourri" ten gehore bracht, met zeer goed herkenbare me lodietjes. „Het bier is weer best", was een vlot en gezellig eenactertje, dat door Gerrit Nikkeis, Gerrit Vlogt man en Bets Veneklaas gespeeld werd. Jan Meijerman oogstte daarna veel bijval met „Een stuksken leven van een Diekerhoek", een serenade op Dijkerhoek. „Tuinman worden", van Bets Veneklaas en B. Veneklaas Slots, maar vooral „Aflossing van de wacht", gespeeld door Bets Vene klaas, Teun Jansen, Gerrit Vlogtman. E. Haverslag, Dinie Vlogtman-Reijlink en Janny Wegstapel oogstten veel ap plaus en brachten hilariteit. De zang nummers van Jantina Pinkert, Mi- nie Honcoop en Jan Meijerman, wa ren weer van geheel andere aard en brachten juist de aardige afwisse ling. Na de pauze veroorzaakte vooral .Gekke Tienus" heel koddig gespeeld door B. Veneklaas Slots met Minie Honcoop en Gerrit Nikkeis, een enorm gelach. Het was dan ook een kolderiek stuk. „Jan Albert en Mannus (Gerrit Pin kert en Jan Ulfman) lazen Holtens Nieuwsblad, wat gepaard ging met een enorme vrolijkheid door de wij ze waarop zij Dijkerhoekse toestai> den en personen fijntjes op de hak namen. Vooral hun „nieuws" dat het noodgebouw van de school straks voor kleuterschool zal dienen, bracht de handen op elkaar, want die kleuter school zit de Djjkerhoekers en school- kringbewoners toch wel heel hoog, bleek deze avond duideljjk. Keurig voorgedragen en gezongen werd de voordracht op rjjm „Me vrouw Uw dochter" door Janny Weg stapel en Henk Geltink. Het num mer viel evenals de accordeon-pot- pourrie van Jantina Pinkert en Jan Markvoort zeer in de smaak al was deze vertolking misschien niet hele maal onberispelijk. De Dolle Mina's, Dinie Vlogtman-Pinkert en Dinie Jan- sen-Bosschers, waren niet zo dol, ais hun woorden zouden doen ge loven, Jan Pinkert, wist ze in het laatste zangnummer althans wat te neutraliseren. Bijzonder goed was ook, met een aardig decor en een echt spuitende fontein op de achtergrond, de zang van Janny Wegstapel. die als een ech te Lennie Chur, drie Duitse liedjes zong. Een toen als een van de hoogte punten het nummer „Tirol" met na zacht aanzwellende achtergrond muziek eerst fraaie dansjes van zes jonge „Tirolerïnnen", „Rozen der Lïebe", gezongen door Dinie Jansen- Bosschers en Jan Pinkert, en daarna plotseling uit de zaal aanmarcherend een deel van de Tirolerkapel van M, M.V. gevolgd door als canon - gezongen door een groep jongelui, het bekende lied „Schenkt man dir Ro zen aus Tirol". Een spontaan applaus volgde op deze keurige uitvoering. Jan Ulfman en Gerrit Pinkert ble ken deze avond een paar uitstekende komieken te zijn, die soms wonderlijk uitgedost, het publiek wisten te amu seren. Met het optreden van het gehele ge zelschap kwam, onder luid handge klap van de gehele zaal, de finale, met als slotlied „Wij brachten u van avond hier een bonte avond vol ver tier". Niet alle nummers zijn genoemd en misschien zijn wel enkele namen vergeten, maar met de voorzitter van D. A. T. Gerrit Nikkeis kan ge zegd worden, dat allen een prachtige revue hebben laten zien, waaraan ont zettend veel voorbereidend werk is vooraf gegaan. De avond werd geopend door de voorzitter van de Volksfeestcommis sie. Jan Wegstapel Azn, die allen dankte voor hun financiële bijdrage voor het woensdag te houden feest, gevolgd door een inleidend woord van Gerrit Nikkeis, betreffende de revue. Het gemeentebestuur was deze avond vertegenwoordigd door wethouder H. Klein Velderman, en de gemeentese cretaris, de heer G. J. Langenbarg. De muzikale begeleiding werd keu rig verzorgd door Wim Jansen, Wim Wissink had de mooie decors met o.a. op de achtergrond de Djjkerhoek- se molen geschilderd, geluid en ver lichting waren in goede handen van Evert Jan Kers en Jan Noteboer en de grimmering van Wander Drent. De Tirolerkapel zorgde, na de uit gebreide verloting, nog voor een aar dig slot door nog enkele nummers op het toneel ten gehore te brengen. Publiek en spelers kunnen met genoe gen op deze geslaagde avond terug zien. De maand juli heeft in het Gewest Deventer, blijkens de opgave van het Gewestelijk Arbeidsbureau, een kleine tijdelijke toeneme van de werk loosheid te zien gegeven. De geregis treerde arbeidsreserve aan mannen steeg n.l. van 188 naar 234. De vraag naar personeel is w^at gedaald, maar blijft zich nog op een uitzondelijk hoog niveau bewegen. De nutaties, die tijdens de maand juli in vrijwel alle bedrijfsklassen zijn voorgekomen, zijn in hoofdzaak het gevolg van de inschrijving van jongemensen, die de school verlaten hebben enerzijds en het voldoen van aanvragen met de zelfde categorie werkzoekenden an- zijds. Het ziet er naar uit, dat in augustus het aanbod van arbeids krachten weer zal dalen en de vraag naar personeel zal toenmen. In meerdere bedrijven kan de nage streefde productieverhoging alleen bereikt worden door het aantrekken van meer buitenlandse arbeidskrach ten. De geregistreerde arbeidsreserve in de gemeenten in het gewest was ab soluut en in procenten als volgt. Tussen haakjes de cijfers over juni: Deventer 175 is 1.0 pet (150 is 0.9 procent). Bathmen 2 is 0.4 pet. (2 is 0.4 pet.), Diepenveen 7 is 0 4 net. (7 is 0.4 pet), Holten 6 is 0.7 pet (3 is 0.3 pet), Olst 19 is 0.5 pet. (5 is 0.3 pet.), Raalte 34 is 1.3 pet. (21 is 0.8 pet.), totaal 234 is l.Opct (188 fs 0.8 pet), provincie 3304 is 1.6 pet. (2909 is 1.4 pet.), het Rijk 36651 is 1.2 pet. (33841 is 1.1 pet). Aanbod en vraag in enkele belang rijke beroepsgroepen in het gewest Deventer per ultime juli: bouwvak arbeiders 13 169, metaalbewerkers 37 376, textielarbeiders 0 50, le vens en genotmiddelenber.eiders 3 171. kantoorpersoneel 25 122, personèel in algemene dienst (incl. losse arbeiders) 16 122, minder ge- schikten 77 0, overige beroepsgroe pen 63 276, totaal mannen 234 1286.. waarvan tot en met 18 jaar: 32—'610; 19 jaar en ouder 202 676. De jaarlijkse sportdag voor de jeugd spelers van de voetbalvereniging „Holten" om de Frits Paule-cup. is niet, zoals in ons vorige nummer werd vermeld op zaterdag, 22 augus tus, maar op zaterdag, 29 augustu» a.s. in het Sportdal.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 3