aar vergadering „School met de Nieuwe school in Kolcoinplex nog voor september klaar? van de Bijbel „De Vriendenschaar" bracht spannend spel Geen „Pas op de plaats met scholengemeenschap Mevr. Sijtsema-Tesch kleuterschool Tuinstraat E Waar gaan wij heen? Kennismaking met het nieuwe hoofd de heer Vogely voorzitster oudercommissie OP JAARFEEST C.J.V. mummr. 55 Vrijwilligers berlriifsbesdierirn'ng NS onderscheiden Jaar vergaderi ng Ch rist el ijke Kleuterschool Wijziging schoolvakanties Hei RÜNO- PROGRAMMA Bij lezing tandverzorging, schokkend beeld toestand kindergebitten Het eerste kievitsei - Vrijdag 27 maart 1970 Een groot aantal leden van de vereniging „Een School met de Bijbel" gaf weer gevolg aan de uitnodiging van het bestuur om aanwezig te zijn op de jaarlijkse ledenvergadering die vrijdagavond werd gehouden in de hal van de school aan de Schoolstraat. De voorzitter der vereniging de heer G. W. Rietman opende met ge bed nadat gezongen was gezang 50 vers 3 (Herv. bundel) las hierna en kele verzen uit Lukas 18 en openba ringen 5 en sprak n.a.v. het gele- zene een kort openingswoord. Hij sprak verder zijn vreugde uit over de belangstelling voor deze bijeen komst. waaruit toch weer blijkt het meeleven van de ouders en de leden met het christelijk onderwijs. Voorzitter Rietman sprak verder een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot het nieuwe hoofd de heer H. Ch. Vogely te Brielle (ZH) en mevr. Vogely. De heer Vogely die verklaarde heel blij te zijn met de benoeming (per 1 augustus a.s.) tot hoofd van de School met de bijbel te Holten noem de het een groot voorrecht dag in dag uit zijn werk te mogen doen in be zieling en de kinderen te mogen le ren dat de Here Jezus er is. niet al leen vandaag en morgen maar in heel ons leven. De christelijke school is een bijzon dere school omdat de school mede van de ouders is die de school ma ken en mede verantwoordelijke zijn. Er moet tussen de ouders en het on derwijzend personeel aan wie de ouders hun liefste en rijkste bezit dag in dag uit toevertrouwen om ze te leiden, te vormen en op te voeden in de vreze des heeren contact en hartelijke samenwerking zijn. Zonder het meeleven en meewerken van de ouders staat het personeel voor een onmogelijke taak en alleen door een gezamenlijke aanpak kan het gestelde doel worden bereikt. Wij zullen ons werk biddend en in diepe afhankelijk heid moeten doen waarbij wij ons ge dragen moeten weten door het gebed van de ouders zo besloot de heer Vo gely die in zijn toespraak en passant liet weten oog te hebben voor de nood zaak van vernieuwingen in het onder wijs. Wat het onderwijs betreft, gaan we zeker een hele interessante tijd tegemoet doch we zullen bij het zoe ken van nieuwe wegen en nieuwe vormen op onze hoede moeten zijn. We weten allemaal dat we op de ou de voet niet door kunnen gaan en we zullen trachten met elkaar de goe de zuivere middenweg te vinden. Ledental steeg Uit het jaarverslag van secretaris J. Meerman bleek o.m. dat het ledental was gestegen. Aan het eind van het cursusjaar verlieten 40 leerlingen de school. Voor verdere opleiding gingen 6 van hen naar het Chr. Lyceum ie Almelo, 4 naar de Chr. Mavo te Rijs- sen. 4 naar de Chr. Huishoudschool te Rijssen. 13 naar de Holtense Scho lengemeenschap. 9 naar de Huis houdschool te Holten. 1 naar de L.T.S. te Deventer en 8 naar de LTS te Rijssen. Bij het begin van het cur susjaar '70-'71 werden in klas 1 50 leerlingen geplaatst en in klas 2 2 leerlingen. Het totaal aantal leerlin gen bedroeg per 1 januari 1970 327. Secretaris Meerman rapporteerde verder nog het benoemen van het hoofd der school de heer J. Kroon *.ot ridder in de Orde van Oranje Nassau opening van de uitbreiding met 2 lo kalen, (thans 9.) en de prachtige suc cessen die werden behaald op de 5 scholensportdag, bij de schaatswed strijden om hef schoolkampioenschap en bij het verkeersexamen. Financiën Uit het door penningmeester Ant. Koopman uitgebracht financiëël overzicht bleek o.m. dat de jaarlijk se Uniecollecte ruim f 600.- had op gebracht. De commissie voor kas controle die bestond uit de h.h. J. Bo- link en W. Barvelink had boeken en bescheiden in orde bevonden. Als le den van de controlecommissie 1970 werden benoemd de h.h. W. Barve link en E. Stam. Als bestuursleden werden met meerderheid van slem- men herkozen de heren D. Beldman Gzn. en A. Koopman. Na afhandeling van de agenda hield het hoofd der school de heer J. Kroon een causerie over boven staand onderwerp waarbij zo zei hij twee vragen van beslissende beteke nis zijn n.l. 1 ...Is onze christelijke school haar principe, haar grondslag trouw gebleven en is zij zich van dit principe ten volle bewust?" en 2. „Heeft onze christelijke school het vermogen om mee te groeien met de sterk veranderende maatschap pij?" Moet de laatste vraag ontken nend worden beantwoord, dan zou zij van een zekere steriliteit niet zijn vrij te pleiten. Indien onze scholen niet de innerlijke kracht bezitten, om zich op deze maatschappij in te stel len dan kunnen zij niet voldoen aan de hoge eisen die aan hen gesteld worden. Wij moeten ons goed bewust zijn dat er tegenwoordig een geslacht op groeit dat ..Mozes en de profeten" in een museum heeft bijgezet De christelijke school wil een middel zijn om deze noodsituatie te be strijden. Kerken die de christelijke school van zich vervreemden zullen tot hun eigen schade later moeten er kennen, hoezeer zij zich daarvoor van een steun bij haar roeping hebben onthouden Onze christelijke scholen hebben tot taak de kinderen te laten zien, dat in Jezus Christus zekerheid ont vangen is en dat de teugels van het wereldbestuur niet in de handen lig gen van hen die zetelen in het Krem lin of het Witte Huis of wie dan ook. Wij mogen in onze school getuigen dat Jezus Christus gisteren en heden dezelfde is. en tot in eeuwigheid. Ons christelijk onderwijs zal met behoud van eigen identiteit en doel stellingen moeten zoeken naar sa menwerkingsvormen. Het is verheu- De heren H. J. Möring. stations ambtenaar en P. L. Rügenbrink, ploegbaas van weg en werken bij de Ned Spoorwegen hebben donderdag- morgen iji Deventer de, vrijwilligers- medaille ontvangen vanwege Hare Majesteit de Koningin ingesteld als blijk van waardering voor de wijze waarop zij gedurende 10 jaar de ver plichting zijn nagekomen als lid van de bedrijfsbescherming van de NS De medaille (Patriae Servire Liber- tas - wegens diensten voor de vrij heid aan het vaderland bewezen) en de oorkonde werden hen met vier andere personeelsleden uit Deventer en Zutphen. namens de burgemeester van Deventer in het rayonkantoor te Deventer door de rayonchef. de heer A. J. J. Vijge met een toepasselijk woord uitgereikt. De heer Vijge her- innnerde er aan, dat het niet altijd gemakkelijk was om de mensen hier voor vrij te krijgen maar dat ze des ondanks toch tien jaar een vrijwil lige taak voorbeeldig hebben ver vuld. Hij bracht hen daarvoor dank en vond het een grote eer hen deze onderscheiding namens hare Maje steit de Koningin te mogen uitrei ken. Met een rokertje en een kopje koffie werd de korte plechtigheid be sloten. De leden van de chr kleuterschool kwamen maandagavond in 't school gebouw aan de Schoolstraat in jaar vergadering (tevens ouderavond) bijeen onder voorzitterschap van de heer W. Hïjweege die dez.e druk be zochte vergadering opende met ge bed na het zingen van gezang 60 vrs. 1 en lezing van het bijbelgedeelte Lukas 22: 24-53. Na een kort woord van welkom las de secretaris de heer A. Groen de no tulen en het jaarverslag uit welk laatste onder meer bleek dat het le dental was gestegen tot 338. De scholen werden in het afgelo pen jaar door gemiddeld 90 kinderen bezocht waarvan resp 54 op de school aan de Schoolstraat en. 36 op de nood schoot aan de Hoffesstraat. Door de penningmeester de heer B, J. Brouwers moesten de boeken over 1969 worden afgesloten met een nadelig saldo van f 1378,74. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren E. Hoekjen en Js. Paalman had de boeken en be scheiden in orde bevonden. Als leden van de controlecommis sie 1970 werden benoemd de heren Js. Paalman en H. Westerik. Bij de gehouden verkiezing van be stuursleden werden met overgrote meerderheid herkozen de heren W. Aaltink (tegenkandidaat de heer G. Nijenhuis) en W. Hijweege (tegen kandidaat de heer E. Hoekjen). Een belangrijk punt van bespre king vormde deze avond het bouwen van een nieuwe school waarvoor door het gemeentebestuur grond is toege wezen. wezen op de hoek van Kolweg en de Lageweg. Met de bouw van een zgn. systeemschool waarmee een bedrag gemoeid is van plm. f 300.000 kan zo werd door voorz. Hijweege meege deeld op korte termijn worden begon nen mits de ouders en leden bereid zijn om 't verschil in de aan de Coöp. Raiffeisenbank .Holten' te betalen en door de gemeente Holten maximaal te betaLen rente op tafel te leggen. De vergadering bleek hiertoe una niem bereid en machtigde 't bestuur ©m de nodige stappen te doen om zo ■nel mogelijk te komen tot het bou wen van de nieuwe school in het Kol- aompiex. Na de pauze - waarin getracteerd werd op koffie met gebak en de ou ders graag van de gelegenheid ge bruik maakten om werkstukken van de kleuters te bezichtigen - vertoon de voorzitter Hijweege een tweetal door hem zelf gemaakte kleurenfilms die werden opgenomen in de beide kleuterscholen en tijdens een uitstap je dat de kleuters de afgelopen zomer maakten naar de omgeving van de Frieseberg waar ze zich o.a. koste lijk amuseerden bij de schapen en lammetjes van herder Aanstoot. De gezellige vergadering werd door ds R. A. Hoogkamp met dankgebed beëindigd. gend dat de openbare en de chris telijke school elkaar over en weer hebben aanvaard en eikaars bedoe lingen respecteren. Dat betekent dat men naar elkaar gaat luisteren en zo mogelijk ant woord geeft op de vragen die gesteld worden. De onveranderlijke grondslag wordt toegespitst op het punt waar alles mee staat of valt; dat wij Jesus Christus zien als de enige mogelijk heid tot leven van de wordende mens. Aan de grondslag zullen wij zo be sloot de heer Kroon bij voortduring ons onderwijs blijven toetsen, terwil- le van die eigenheid van het Christe lijk onderwijs, die niet afhangt van zich wijzigende levensvormen, maar van de plaats die het inneemt bij de ontmoeting van kind en evangelie De gezellige jaarvergadering werd nadat de heer Kroon een tweetal film pjes had vertoond (over oud-Holten en „Zoo" van de bekende cineast de oud-Holtenaar Bert Haanstra) door ds. R. A. Oosterhoff met dank aan God beëindigd. Aangezien in de week van 4 tot en met 9 mei de Nationale feestdag en Hemelvaartsdag vallen en er dus van een regelmatig onderwijs weinig te recht zal komen, is er een wijziging gebracht in de schoolvakanties. De Scholengemeenschap heeft dc gehele week vrij. Om de verloren da gen te compenseren is er echter wel school op maandag 6 april (anders nog Paasvakantie) en dinsdag 19 mei (anders Pinkstervakantie). De openbare lagere scholen hebben wel school op maandag 4 mei, maar overigens geldt dezelfde regeling als voor de Scholengemeenschap. Zondag 29 maart (le Paasdag) wordt van 19.00 tot 20.00 uur een kerkdienst uitgezonden vanuit de Ned. Herv. Kerk te Gramsbergen. De preek wordt gehouden in het plat duits door Altestenprediger B. Jeurink uit Fuchtenfeld (Did.) Op vrijdag 27 maart wordt i.v.m. de uitzending van een Gelderse kerk dienst geen Overijssels programma uitgezonden. Het belangrijkste punt van het huishoudelijk gedeelte van de ouderavond der openbare kleuterschool aan de Tuinstraat was de verkiezing van een nieuwe voorzitter en drie nieuwe oudercommis sieleden. De aftredende voorzitter de heer P. H. Cammeraat stelde voor in zijn plaats te benoemen mevrouw Sijtsema-Tesch waar mede alle aanwezigen zich zeer goed konden verenigen. Mevrouw Sijtsema nam haar benoeming aan evenals de drie nieuw gekozen oudercommissieleden te weten mevrouw I. Traanman-Bijma, me vrouw A. ten Velde-Dolman en mevrouw Paalman-Meijerman, Neerdorp 48. Zij nemen de plaats in van de aftredenden, de heren Aaftink en Wesseldijk en mevrouw Redeker. Mejuffrouw Gorkink, hoofd van de kleuterschool sprak de scheiden de voorzitter en leden toe en dankte hen voor de wijze waarop zij haar terzijde hebben gestaan bij de vele dingen, die voor de kleuters gedaan moesten worden. Zij bood allen een geschenk aan. Nieuwe onderwijsvormen In zijn afscheidswoord merkte de heer Cammeraat op eigenlijk met ge mengde gevoelens af te treden, om dat er juist zo'n interessante tijd aan breekt, wanneer men belang stelt in onderwijszaken. Juist dezer dagen werd het voorontwerp van de wet op het basisonderwijs bekend. Daarin 'wordt veel aandacht be steedaan_ dg overgang va,n kleuter- naar lagere school. In Holten wordt al door leerkrachten van lagere school, en kleuterschool van gedach ten gewisseld over een gelijkmatige overgang. Zeer verheugend, aldus de heer Cammeraat. omdat de over gang zo abrupt van het speelse naar het schoolse kan geschieden en voor vele kleuters een schokkende gebeur tenis kan worden, die zeer remmend kan werken. Een aanpassing aan de rijpheid van het kind is beter moge lijk in een nieuwe organisatievorm waarbij kleuter- en lagere school nauw met elkaar samenwerken. Spre ker noemde dit een belangrijk onder deel in de nieuwe wetgeving. Alleen daarom zou een spoed'ee invoering zijns inziens al wenseliik zijn. Schokkend Het was jammer, dat slechts een be trekkelijk klein deel van de ouders aanwezig was. De lezing van de heer Roberts schooltandarts in de gemeen te Voorst, was dermate belangrijk, dat eigenlijk alle ouders in Holten daarvan kennis hadden moeten ne men. De dia's, die zij vertoonde ga ven een schokkend beeld van de toe stand van de kindergebitten. De ont zettende gebidsverminkingen, die meer regel dan uitzondering worden, moesten de ouders wel het gevoel ge ven. dat men ergens ernstig tekort schiet. Volgens de deskundige waren de voornaamste oorzaken van de rot- tmgsverschijnselen de slechte voe ding. met als hoofdschuldige het veel te grote suikergebruik o.a. in snoep, het slechte onderhoud van het gebit en het gebrek aan fluor in het drink water. Appels knabbelen Natuurlijk kwamen er vele vragen los. In zijn beantwoording gaf de heer Roberts adviezen om het kin dergebit gezond te houden. Al na het verschijnen van de eerste tanden b.v van appels leren knabbelen, nooit tussendoor (suikerhoudende) snoep laten gebruiken, geen suiker in de yoghurt, pap of dergelijke". Dat is een kwestie van wennen, aldus de heer Roberts. Zeer jong goed en re gelmatig leren borstelen. Tandpasta is niet eens nodig. Vanaf twee en half jaar elk half jaar naar de tandarts om aan deze vorm van onderhoud te wennen. Zeer kleine gaatjes zijn snel en pijnloos te behandelen. En dat is alleen maar prettig voor kind en tandarts beiden. Waar geen fluor aan het drinkwater toegevoegd wordt (het is volgens de heer Roberts be wezen, dat fluor in het drinkwater 53 pet van de gaatjes voorkomt, bewij zen van nadelen zijn er niet) zelf voor fluor zorgen. Elke goede dro gist heeft het. Maar, het belangrijk ste is een ijzeren onderhoudsdicipli- ne. Ook de kleuterbureaus zouden veel betere voedselvoorschriften moe ten geven. Schooltaak De heer B. H. Brouwer, hoofd van de o.l. Dorpsschool, als gast aanwezig samen niet een vertegenwoordiger van zijn oudcreommissie en met ver tegenwoordigers van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (het vroe gere volksonderwijs), merkte op. dat hier toch wel een taak voor de school kan liggen door het geven van voorlichting, als er maar materiaal voor beschikbaar is. Door gebrek aan geld is deze voorlichtingsmogclijkheid nog zeer gebrekkig, merkte de heer Roberts op. maar zij zou zeer wen selijk zijn. Aan het slot van de lezing en de daar op gevolgde gcdachtcnwisseling dank te de heer Cammeraat. de heer Ro berts voor zijn waarschuwende beel den en woorden. Niet vaak zullen ou ders met zoveel goede voornemens bezield naar huis zijn gegaan. In de tot de laatste plaats bezette grote zaal van gebouw Irene hield de CJV „De Vriendenschaar", zaterdagavond haar 23e jaar feest, waarbij het „schellinkje" geheel bezet was door, nogal wat rumoerige, jeugdige bezoekers. Hoofdschotel van de avond vormde de opvoering van het spel van spanningen in drie bedrijven „De Vluchtelinge" van de auteur C. van der Lingen. Het spel heeft de bezoekers de gehele avond in de ban gehouden, zelfs de jeugd op de galerij was vaak onder indruk van hetgeen zich op het toneel afspeelde. Jammer was het dat in het 3e bedrijf, die spanning soms even werd afgezwakt doordat bij het verhoor van Mijnheer War ring (Egbert Rietberg) door de politiearts, Dr. De Smet (Gerrit Jansen) beide spelers het contact met elkaar kwijt waren. Overi gens werd het stuk uitstekend gespeeld en kregen de spelers na ieder bedrijf en aan hef slot een spontaan applaus. Als het gezin Huizing, (de heer des Huizes is ambtenaar bij een der mi nisteries) (Wim Brinks), mevr. Hui zing (Jannie Blankenberg), hun zoon Dolf (Teun Deijk) en zijn verloofde Ans (Johanna Bekkernens) gezellig in de huiskamer zitten wordt de sfeer plotseling heel anders als Dolf een angstig en vertwijfeld meisje bin nenbrengt. Het is Rita. Vermeulen (Toosje Jansen-Stevens), die haar oom en voogd mijnheer Waring ont vlucht is. Zij vertelt met horten en stoten haar levensverhaal en het blijkt, dat hij haar heeft willen laten trouwen met zijn zoon. die echter niet deugt. Als brigadier Wijkstra (Jan Pasop) dan binnenkomt ont kennen allen, dat de vluchtelinge bij hen is aangeland. Dat wordt anders, als mijnheer Warring (en speude def tig heer met bolhoed) even later met de brigadier verschijnt en zijn pu pil opeist. Als Rita van angst uit het raam springt en haar enkel breekt, verzoekt de politiearts de familie Ri ta tijdelijk bij zich op te nemen. Dolf is kennelijk wat onder de bekoring van Rita geraakt en dat is lang niet naar de zin van zijn verloofde Ans, een echt snibie, die met rake opmer kingen duidelijk van haar misnoegen (jalouzie) laat blijken. Rita wil geen tweespalt tussen de verloofden. Hoe goed allen ook voor haar zijn. zij gaat schoorvoetend met haar oom mee. als deze op een zondagmorgen plotseling in huize Huizing verschijnt. Ans verscheurt, en verstopt in de haast haar afscheidsbrief onder een tafelk'eedie. Het gehele pohtie-apna- raat is inmiddels in werking geko- want het bliikt dat mijnheer Warring lang geen vlekkeloos verleden heeft. Dokter De Smet heeft hem van een vroegere zaak herkent. Bij stukjes en beetjes wordt de situatie ontrafeld Als mijnheer Warring kwasi infor merend naar Rita op het toneel ver schijnt ontspint zich een scherpe dia loog tussen hem en de politiearts. De in werkelijkheid door haar oom op gesloten Rita is door de politie ge vonden en verschijnt ten huize van de familie Huizing waar inmiddels een onherroepelijke breuk ontstaan is tus sen Dolf en zijn verloofde. Ondertus sen is gebleken dat het Warring om het geld van zijn nicht te doen ge weest is. Het weerzien van Rita en de familie Huizing resulteert in een verloving van Dolf en de vluchlelinge Rita. I-Iet spel groeide naar een climax in het laatste bedrijf. Dat de zaal het stuk in grote spanning meebe leefde bewijst wel dat de spelers hel bp enkele haperingen nagoed vertolkt hebben. De Junioren Voor de pauze traden de meisjes club „Erica" met „Dc klas van juf frouw Snep" en de jongensclub „.Jon ge Kracht" met „De Paardendief" voor het voetlicht en bracht de 2e se cretaresse Aaltje Paalman het jaar verslag uit waaraan wij ontlenen, dat De 17-jarige Henk Nikkels, Espele 24, heeft in Holten het eerste kievits ei gevonden. Hij vond het in een nest met twee eieren. De Gewestelijke Raad voor Overijssel van het Landbouwschap heeft aan alle gemeenteraadsleden in Overijssel een circulaire ge stuurd waarin gevraagd wordt om bij de vaststelling van de be stemmingsplannen voor het buitengebied de in de meldingsgebie- den (zonder vergunning van de minister mag daarin niet gebouwd of veranderd worden) voorkomende cultuurgronden de bestem ming „landelijk waardevol landbouwgebied" te geven. De heer Ten Berge (Gem, Bel.) vroeg dinsdagavond hoewel nog niet voorkomende op de lijst van ingekomen stukken van de raad- of er meldingsgebieden zijn en of het niet wenselijk is deze zaak te bespreken. Burgemeester, mr. Enklaar, achtte het beter dit stuk voor kennisgeving aan te nemen en het te zijner tijd aan de orde te stellen bij het plan buiten gebied. "1 Augustus", aldus de burge meester, "kunnen wij niet halen, maar daar komt wel een oplossing voor. Behandeling is nog niet erg op portuun." De heer H. Rietberg (C.H.) was oordeel, dat hier toch wel goede a "GA.: dacht aan besteed moet worden. .Boe renland moet in boerenhand blijven", was zijn oordeel. De heer Ten Bergen: ,.lk beschouw de Beuscberg als een groot natuur monument". Wethouder Rietberg wilde er nog van zeggen, dal het behoud van land bouwgrond in het meldingsgebied ge waarborgd moet blijven door het te bestemmen als .landschappelijk waar devol gebied-' De heer Wansink (Gem. Bel.) vroeg nog eens weer naar de motieven van de niet-goedkeuring der gekochte gronden van J. H. Aanstoot en andere eigenaren op de Borkeld. Zit dat nu vast op planologische oor zaken. wilde de heer Bosschers (CH) weten. Amerika De raadsvoorzitter moest toegeven, dat dit inderdaad het geval is. Tot nu toe hebben G.S. steeds geweigerd op grond van de financiering, maar de gemeente kan nu geld op tafel leg gen en daarom heeft men in Zwolle op grond van planologische motieven goedkeuring geweigerd. De vraag is n.l. of het zomei huisjesterrein uitge breid zal mogen worden. In verband met de Amerikaanse eisen, die aan het slachthuis worden gesteld vroegen B. en W. een krediet van f 24.000,- voor uitbreiding van de sanitaire in stallatie van het slachthuis (12 was bakken en 30 ontsmettingsbakken) f 12.000,- voor aankoop van een heet- waterinstallatie en f 24.400.- voor de aankoop van een organentranspor- teur. De heer Ten Berge wilde weten of het geld, dat steeds maar in 't slacht huis wordt geïnvesteerd er we] weer uitkomt. De voorzitter wees erop, dat weinig slachthuizen self-supporting zijn. Er zijn er nogal wat voor de bijl gegaan in verband met de Amerikaanse ei- De heer Kraan„Als we het niet doen verliezen we onze klanten en dan zijn we nog verder van huis. De raadsvoorzitter meende de vraag van de 'neer Ten Berge zo te moeten vertalen: „Gaan wij ook met de tarie ven omhoog of komt er een uitbrei ding van de slachtingen". Er is, zo verklaardde hij een grossier die sterk streeft naar uitbreiding van een aan tal slachtingen, maar als hef niet rond loopt zullen de tarieven moeten worden herzien. Wij kunnen ons niet veroorloven grote risico's te nemen als kleine gemeente. Maar niet in vesteren betekent ophouden met de levering aan Amerika. De heer H. Rietberg (CH) meende dat de slachtingen wel omhoog moeten gaan omdat er heel wat slachthuizen dicht gaan. Noodlokalen In verband met een krediet van f 190.000 voor cle bouw van zeven noodlokalen voor dc Scholengemeen schap en verbouw van het hoofdge bouw vroeg de heer Bosschers (CH) of het niet mogelijk is permanent te bouwen. Naar aanleiding van een uitspraak van een „politicus", die verklaarde, dat Holten waarschijnlijk geen Athe neum zal krijgen, wilde de heer Ten Berge nu „pas op de plaats" maken. De raadsvoorzitter noemde het een ellendige gang van zaken om steeds maar weer noodlokalen te moeten bouwen, die wel doelmatig zijn, maar geen permanent karakter hebben. Het zou een onberaden stap zijn om nu pas op de plaats te maken want dan gaat men twijfelen aan z'n eigen argu menten. "De Commissie van Advies heeft onze argumenten onderschre ven. De raadsvoorzitter dacht, dat er over een maand wel een toewijzing zal komen voor uitbreiding van het schoolgebouw. De prent" is klaar, iel dc huidig hel wijs ictei rekening houden met een Athe neum en onderbrenging van de Land- bouwhuishoudschool in de Scholen gemeenschap. Wethouder Klein Vclderman, meen de dat het wel goc-d is dat nog geen verbouwing heeft plaats gehad, an ders was het permanente gebouw nu al weer ondoelmatig geweest. De raad besloot aan do fa. B. J. Vuk- kink onderhandse opdracht te ver lenen voor de levering van de nood lokalen voor cle som van I 244 291. Het overige bedrag is voor een kleine verbouwing in de school en voor de verdere entourage. Spannend, dialoog tussen Rita (Toosje Jansen-Ste vens) en Dolf (Teun Deijk). Zijn jaloerse verloofde Ans (Johanna Bekkernens) doet ongeïnteresseerd. „De Vriendenschaar" 120 leden telt waarvan 80 beneden de 14 jaar. Een zanggroepje (trio) „De Pasopa's" zong „Mijn gebed" en „Wat gezel lig is het hier", dat door de zaal spon taan werd meegezongen. Voorzitter Jan Markvoort, die de bij eenkomst met het zingen van gezang 46:1 en 8 liet openen en in gebed voor ging, dankte de afloop van het grote stuk de spelers in het bijzonder re- giscur Jan Jansen, Kapper Drent, Sr. die voor een goede grimmering zorgde, E. J. Kers, voor geluid en licht en de concierge Gerhcrad Wit tenberg voor diens medewerking. Hij bood mevrouw Jansen een boeket tulpen aan. Ds. P. Lugtigheid sloot met een kort gebed dit geslaagde jaarfeest, waarna nog de trekking van de ver loting met vele prijzen volgde en ie dereen voldaan huiswaarts keerde. DEVENTER. Schouwburg, Grote Kerkhof, tel, 11500. Dinsdag 31 maart 14.00 uur. De fa- beitjes krant. E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 26 t.m, woensdag 1 april Meesters in de misdaad (Alain De- Ion. Jean Gabin) 14 jr. Vrijdag 27 en zaterdag 28 maart nachtvoorst. Pervers spel (Anth. Quinn) 18 jr. Zondag 29 en maandag 30 maart, 14.00 uur. Ursus, de wreker der slaven a.l. Dinsdag 31 en woensdag 1 aprfl 14.30 uur. Sjors en Sjimmie in het land der Reuzen a.l. Aanvangstijden: dag.: 20.00 uur vrij. 20.00 en 23.30 u. zat. 20.00 en 23.30 u. zo. 14.00 16.00, 18.30 en 21.00 u. ma. 14.00 en 2. uur, di. woe. 143 en 20.00 uur. Cinema Palace, Bisschopstraat, tel. 1110. Donderdag 26 t.m. woensdag 1 april Love Bug (Walt Disney film) a.l. Vrij. 27 en za. 28 maart nachtvoorst. Operatie Lady C. 18 jr. Aanvangstijden: dag. 20.00 u„ vrij. 20.00 en 23.30 u.. za. 18.45. 21.15 23.30 23.30 u. zo. 15.00. 18 45 on 21.15 uur I.uxor Theater. Brink 18662. Vrijdag 27 maart, De Gendarme van New York (Louis de Funès) a.l. Zaterdag 28 en zondag 29 maart. D» gendarme van St. Tropez a.l. Maandag 30 en dinsdag 31 maart, De gendarme op vrijersvoeten a.l. Woensdag I april C.velusvoorst. Man lij k-vrouwl ijk Jean-Luc Godard) 18 jr. Zondag 29 maart. 14.00 uur kinder voorst. Yogi, de beer a.l. Maandag 30 maart 14.00 uur kinder voorst:, Stad op stelten a.l. Aanvangstijden dag 20.00 uur, za. 18.30. 21.00 uur. zo. 14.00, 16.00, 18.30 21.00. ma. 14.00. 16.00. 18.30 en 21.00 uur. Exposities muntentoren. Tot zo. 12 april. Werk van Henk Lamm. De naïve schilder uit Twen- the. Open: dag. 14-17 uur. woe. 1- 12 uur, d.e.b. woe. 19-21 uur. Openbare leeszaal A. J. Holsheimer. Openingstijden: dag. 10-17 uur en 19- 21 uur. za.avond en beide paasdagen gesloten. Trog-art. tot 30 april. Tekeningen, gouaches en schilderijen van Johan ter Beek. Openingstijden: di. t.m. za. 14-18 uur, vri 'dagavond 19-21 uur. Museum de Waag en cle Drie Harin gen, Brink, tel. 14556. Geschiedenis munten en antiek speel goed. Openingstijden dag. 10-12.30 en 14-17 uur. zo. gesloten, 2e Paasdag open van 14-17 uur. Deventer kunstijsbaan gesloten. Bar-Dancings. Maxim Bar. Welle 12'/: tel. 12054; I.a Balance Brink 72 tel. 19277; Chez An toinette, Roggestraat 10 t el. 16630; Het witte paard, Walstr. hk. Golstr. lel. 16959; Saint Tropez. gr. Overstr. 30. tel. 17984; Tiroler Bar. KI. Over straal 22. tel. 14845: Surfin Club. KI. Overstraal 46. tel. 18658; Funcky Twi ce. KI. Overstraal 87 tel. 19540; Sa fari club. Gr. Poot. Iel. 1497R- Walk In. Gr. Overstraal 65, tel. 19768. ALMELO. Varo.ssieau: do. t.m. wo. Het intieme dagboek van een halve maagd 19 jr. Zat. Nachtfilm; Laura de erotische nachtvlinder 18 jr. Zon. ma. di. wo; matinee's; Elvis Presley in Charro a.l. Aanvangstijden: do. vrij. 2.30 en 8.00 uur. zat. 6.45, 9,00 uur en 11.15 uur; zon. ma. 4,45, 6.45 en 9.00 uur. di. en 'vo. 8.00 'uur. "inema Palace. do. t.m. wo.; James Bond in dienst "an h" Majesteit 14 jr. Aanvangstijden: do. t.m. wo. 2.36, 6.45, 9.1." uur. zo. en ma. 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 4