Jan Pasop op racefiets naar Oslo Holten mee in Liefdesbrieven 195, 89. In en Verkoop Combinatie Beroepschrift tegen „Kiezersbedrog ongegrond verklaard Waar gaan wij heen? .Een goede training voor de Elfstedentocht dacht Jan Het Anker I en Kalfsterman I waren goed op dreef A Bekendmaking z:g-zag naaimachines zig-zag naaimachines Aan verwondingen bezweken Schietwedstrijd „De Eendracht" Benoemd in Vriezen veen Gedeputeerde Staten zullen zich over leemte in de Kieswet tot de minister wenden (Culturele agenda) INGEZONDEN BILJARTEN j aarfeest Geref Jeugd verenigingen links-rechts- lïnks gekeken Oversteken! Naamsverandering Jonge Kerk IVetsivijziging 7 automatische Vrijdag 20 februari 1970 Jan Pasop, de drie en twin tigjarige Holtenaar, die tij dens de wereldkampioen schappen schaatsen te Oslo de voorpagina van de Noorse dagbladen haalde is weer thuis. Woensdag kreeg hij 'n lift van een vrachtwagen chauffeur vanaf Hamburg, die hem praktisch bij huis af zette, want vanaf zijn ouder lijk huis kijkt men op de gro te weg naar Hengelo. Zijn fiets en bagage zijn echter nog niet thuis. Dat kan nog wel de volgende week wor den heeft men hem gezegd. „Hij is kilo's afgevallen," zegt zijn moeder. Maar daar tilt Jan niet zo zwaar aan, want hij is boor- devol indrukken van zijn soms bar. re tocht teruggekeerd. Jan Pasop is momenteel zonder werk en volgt nu een cursus in Apeldoorn om zwemleraar te wor den. Hij loopt in de WW en kon het dus wel wachten om de grote tocht te maken, die bedoeld was als training voor de elfstedentocht, die hij hoopte deze winter te kunnen maken. Daarom leek hem zo'n fietstocht naar Oslo, waarbij je ook zo'n tien uur per dag in touw moet zijn een geschikte trainings gelegenheid. Woensdag 4,februari is hij met zijn racefiets op weg gegaan. Tot Hamburg ging alles goed. maar na deze grote Duitse havenstad kwamen de moeilijkheden, want van daar af tot Oslo waren de we gen bedekt met sneeuw. Gestrooid wordt daar niet zegt Jan en het is griezelig om te zien hoe de Noren op spiegelgladde wegen met snel heden rijden van over de honderd kilometer, soms al slippende an dere voertuigen passerend. Zestig kilometer voor Hamburg sliep hij in een klein boerderijtje, die daar overal voor nachtlogies te vinden zijn-. Verder bracht hij de nacht door in hotels en motels. In het. hotel in Vordingborg (De nemarken) werd hij aangesproken door een Nederlands meisje, die o.a. aan zijn beschilderde klompen met de namen van onze schaats- coryfeeën kon zien dat hij 'n land genoot was. De tocht door Zweden en Noor wegen was bijzonder zwaar, rem men en versnelling werkten door de sneeuw niet me.er en bovendien kreeg hij wel acht tot tien keer een lekke band. Zestig kilometer voor Oslo stopte de chauffeur Christian Larssen met zijn enorme grote vracht wagen zoals die daar allemaal lopen en gaf hem de raad om met hem mee te rijden omdat de fietstocht vanwege de strenge kou levensgevaarlijk was. Jan was daar bijzondeV blij mee want zijn vingers, oren en ogen begonnen al tekenen van bevriezing te verto nen. Het was er, b^a,ds,til; .maar b.?.t leel< wel of 'de kou zo door je Hchaam sneed. '2fegt Jan. De "No ren hadden hem dan ook verteld, dat het abnormaal koud was. Van de schoonheid van het land schap had hij weinig gezien, om dat hij al zijn aandacht bij de met sneeuw bedekte weg moest, heb ben. Vooral in Zweden en Noor wegen vond hij de route bijzonder eenzaam, kilometers ver zag men geen huizen. Toen hij woensdag 11 februari in Oslo arriveerde had hij nog geen kaartjes voor het Bislet Stadion. Men ried hem aan naar een dag bladbureau te gaan en daar lukte het inderdaad. Een mevrouw aan de balie was zo opgetogen over zijn prestatie om helemaal op de fiets naar Oslo te komen, dat zij hem haar kaartje voor zondag schonk en een persfotograaf van „Daagbladet". de Noorse krant waar hij terecht gekomen was, gaf hem zijn kaart voor zaterdag. Maar dan moest hij niet naar an dere dagbladen gaan. Nadat- zijn foto in de krant gestaan had werd de belangstelling van de mensen voor hem steeds groter, In Oslo sprak hij o.a. met Piet Zwanenburg, de oud-coach van de Nederlandse kern- en de dames- ploeg. - De sfeer in tiet- Bislet Stadion was geweldig. Jan Pasop had ge hoopt Jan Bols zijn favoriet wiens naam hij in grote letters op de rug droeg wereldkampioen te zien worden, maar dat pakte an ders uit. Hij vond de Noren zeer sportief. Toen Ard Schenk wereldkampioen was geworden, werd hem van al les aangeboden. Volgens Jan heb ben de Noren, door hun houding Dag Fornaess laten vallen. Er werden heel wat toeschou wers vanwege overmatig gebruik van geestrijk vocht aan handen en voeten weggedragen, maar in Oslo zelf was het heel rustig. De mees te Nederlanders zaten een honderd kilometer van Oslo af o.a. heel veel in Hamar. Maandagmorgen na het schaats- feest kreeg hij eerst een lift van een Noorse vertegenwoordiger, daarna werd hij opgepikt door een Nederlandse familie, die echter in Gotenburg (Göteborg) op de boot ging. JMet vracht- en personen wagen lifte hij naar Hamburg, waar hij woensdag in één keer door naar huis kon. Een paar dingen waren Jan Pas op in de Scandinavische landen bij zonder opgevallen n,l, dat men er niets doet aan gladheidbestrijding en dat het er bijzonder duur is. Zijn begroting was tenminste wel in duigen gevallen. In het St. GeerlruidenZiekenhuis te Deventer is dinsdagavond aan zijn verwondingen bezweken, de heer Arie H. Bronsvoórt (26), die in de nacht van 7 op 8 februari na een auto-on geluk op de Markeloseweg daarin met zeer ernstig inwendig letsel werd opgenomen. De begrafenis zal zater dag om 14.00 plaats vinden op de nieuwe begraafplaats te Holten. Het tragische van dit sterfgeval is, dat de vader van de overledene, wiens pe- troleumdepot hij had overgenomen, zelf door een ongeval het bedrijf niet meer kan uitoefenen. Bij de wedstrijd voor 't Kampioenschap van de Schietvereni ging „De Eendracht" in zaal „Vos man" werden de volgende resultaten behaald: KLASSE A: 1. B. Brinkman 140 pnt; 2. H. J. Nekkers 131 pnt. KLASSE B: 1. G. Schuppert 132 pnt 2. J. Haan 124 pnt; 3. H. Paalman 121 pnt. KLASSE C: 1. B. J. Oplaat 127 pnt; 2. J. van Asselt 126 pnt; 3. G. Tuitert 125 pnt.; 4. G. Jansen 124 pnt; 5. J. Bouwhuis 124 pnt; 6. J. Jansen 123 pnt; 7. G. Koopman 120 pnt; 8. A. Paalman 118 pnt; 9. D. J. Nijendijk 117 pnt: 10. J. Sluiter 117 pnt; 11. G. J. Aaftink 116 pnt; 12. A. Schuppert 116 pnt; 13. H. Gazan 116 pnt: 14. D. Jansen 111 pnt; 15. H. Stokkers 106 pnt: 16. F. Sluiter 99 pnt. Door de meeste schutters zijn nu 18 serie's geschoten en nog 2 weken en de 20 verplichtei series zitten er weer op. De schutters die achter zijn op 't schema krijgen daarna de gelegen heid om in te halen. - A. Kruissink, onderwijzer aan de „School met de Bijbel"'is met ingang van 1 augustus a s. benoemd tot leeraar aan de Chr. MAVO school te Vriezenveen. ZWOLLE De Kamer uit Gedeputeerde Staten van Overijssel voor de overige geschillen heeft zeer snel een beslissing genomen op het beroepschrift door W. Beijers uit Holten bij genoemd colle ge ingediend, omdat de heer H. Koekoek te Ede-Bennekom in bijna alle provincies als lijstaanvoerder op de kandidatenlijsten voor komt van de Boeren Partij voor de verkiezing van de leden van Provinciale Staten. Zijn beroèpschrift richt zich tegen de beslis sing van het hoofdstembureau in de kieskring Deventer, waarbij de lijst van de Boeren Partij werd geldig verklaard en de daarop voorkomende kandidaten zijn gehandhaafd, terwijl de heer Koe koek niet in de provincie woonachtig is en met zekerheid gesteld kan worden, dat hij bij een eventuele benoemdverklaring ook niet in de provincie Overijssel zal komen wonen. Maandagmiddag om half twee had in het provinciehuis te Zwolle de openbare zitting plaats van de Ka mer uit G.S. en 's avonds omstreeks zes uur ontving hij telegrafisch be richt, dat z(jn beroep ongegrond c.q. niet ontvankelijk was verklaard. Een beslissing, die zoals hij in de toe lichting op het beroepschrift schreef door hem was voorzien, omdat de kieswet in de praktijken van de Iïoe- ren-Partij en met name van de heer Koekoek niet voorziet. De Kamer, die het beroep behan delde, bestond uit: mr. J. L. M. Niers, voorzitter; mr. dr. J. IMeulink en J. Thomas, rapporteur. Behalve enkele persmensen en de heer Ger ritsen van de RONO had ook een drietal leden van de Bóeren-Partij belangstelling voor deze zaak. De zit ting werd 's avonds door de RONO uitgezonden en kwam heel duidelijk door. Op een vraag van m'r. Niers of de heer Beijers zijn beroepschrift nog nader wilde toelichten, verklaarde deze voorop te willen stellen, dat zijn bezwaren niet gericht zijn tegen de Bóeren-Partij, maar tegen de praktij ken van deze partij. Iedere politieke groepering heeft recht (binnen be- DEVENTER. SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. Vrijdag 2-0 februari, aanvang 20.00 u. Toneelgroep Theater 'met Troilus en Cressida. Zondag 22 februari, aanvang 20.00 u. Concert voor de Stichting Kamer muziek Deventer, m.m.v. Ned. Blazersens. Maandag 23 februari, aanvang 20.00 u. Nieuw Rotterdams Toneel met De huisbewaarder. D.insdag 24 februari, aanvang 20.00 u. Het kabaret Knoef met „Drem pelvrees." FILMS. E.D.B. THEATER^ Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 19 t.m. woensdag 25 fe bruari. The wild Bunch, met Wil liam Holden (Western) 18 jr. Geachte Redactie. Met de aanhef „Boerenbedrog" plaat ste het ..Holtens Nieuwsblad" onder de verantwoordelijkheid van hoofdre dacteur W. Beijers te Holten op 6 fe bruari 1970 de „Bóeren-Partij" in een niet van kennis getuigende en daar door misleidend artikel wederom in het nieuws. Wat is nl. de redenen geweest waar om de Bóeren-Partij H. Koekoek no. 1 plaatste op alle door deze partij in gediende lijsten en waarom zou Hol tens Nieuwsblad met haar hoofdre dacteur dit artikel zoo geschreven hebben zooals zij het schreven. Voor de op 18 maart a.s. te houden verkiezing van leden vóór de Provin ciale Staten hebben in enkele kies kringen in ons land. kiezers zich meester gemaakt van de naam „Boe- ren-Partij" om onder deze benaming de door hen welgevallige kandidaten lijsten in te leveren, zijnde kandida ten-lijsten welke niet In overeenstem ming waren met de door de leden van de Bóeren-Partij in die kieskringen op democratische wijze gehouden stemming. Het bestuur van de Boe- ren-Partij adhtte het toen noodzake lijk om alle goede Bóeren-Partij lijs ten te voorzien van het „ware ken merk" nl. door H. Koekoek no. 1 te plaatsen. De wetgever van de Kies- Provindale wet en, alle meedere re gelende verordeningen la'en de:" democratische handeling welbewust toe, getuige het verworpen beroe-p van hoofdredacteur W. Beijers te Hol ten. Deze alleen mogelijk te verwach ten uitspraak onderstreept nog eens dat ondemocratisch handelende kie zers en ook één de wet miskennende kiezer, heer Beijers, aan de kaak ge steld kunnen worden. U heer Beijers moest toch als voormalig gemeente ambtenaar weten, dat uw beroep geen enkele kans van slagen had. dus zin loos was en daardoor zelfs de schijn opwekt van demagogisch „kiezersbe drog". Het is slechts het partem- en de regering d'ie tezamen een even tuele wijziging in de kieswet kunnen bewerkstelligen. De redenen waarom de heer W. Beijers dit artikel m -endr te mo 1 plaatsen, kunnen mij slechts doen gis sen. Iedereen weet welke politieke be ginselen de heer W. Beijers aan hangt. Het is een goed democratisch recht dat men daar openlijk voor uit kan komen. Het 'is echter levensge vaarlijk voor land en volk als een partij-vertegenwoordiger van de Par tij van de Arbeid zo over „Boeren bedrog" gaat schrijven. Uw Partij van de Arbeid, hr W. Beijers raakt steeds meer en meer geïnfiltreerd door h -' zgn „Nieuw Links". Nieuw Links, dat iedere keer uitbarstte in een overdon derend gejuich als er op uw ..Dansen de congresvergadering" in 1969 doov hen weer een bestuurszetel op een nog goedwillende oude partijgenoot werd veroverd. Trouwens de discussie voor de Tele visie op 17 februari j.l. tussen de he ren Stuivenberg en Vondeling sprak duidelijke taal en zal u hopenlijk nog eens- uw ogen openen. Ik vraag mij dan ook af, heeft dit artikel over „Boerenbedrog" misschien alleen ten doel gehad om alle snel groeiende moeilijkhe-den in uw partij af te lei den. Het* Nieuw Links in uw partij dal openlijk de terreur van de straat goed tracht te praten en alle gezag uitbant. Hierover en over de betreffende wets artikelen van de Kieswet ware nog veel te schrijven, maar om de beperk te plaats ruimte, zal ik het hierbij laten, vertrouwende dat u, als nog re delijk democraat mij hiermede de gelegenheid geeft, dit tegenweer, ter verduidelijking in uw blad te plaatsen waarvoor bereids mijn dank. E. M. van Schooien N 34. Holten. (Naschri/t van de redactie: Op de persoonlijke aantijgingen van de heer van Schooten zullen wij niet ingaan. Wij plaatsten boven ons artikel het opschrift „Boerenbedrog",, omdat de Boeren Partij onjuist handelde dooi de heer Koekoek in bijna alle provin cies kandidaat te stellen wetende dat hij slecht in één provinc'ie zitting zal kunnen nemen. In onze mondelinge toelichting voor de Kamer uit Gede puteerde Staten hebben wij het ..Kie zersbedrog" genoemd. Met ons beroepschrift waarvan wij bij voorbaat gezegd hebben, dat het ongegrond zou worden verklaard, heb ben wij getracht een proces op gang te brengen tot wijziging van de Kies wet, Wij menen, dat wij daar in eerste aanleg in geslaagd zijn, als wij lezen wat de voorlichtingsdienst van de pro vincie tot alle redadies heeft geschre ven „Wel zijn Gedeputeerde Staten van mening, dat de Kieswet terzake een leemte vertoont en zij zullen zich .dan ook wenden tot de minister van binnenlandse zaken". De-kwestie van de „Goede Boeren- partijlijsten' had men de kiezers door middel van de propaganda heel goed duidelijk kunnen maken.) NIJVERDAL. Voorlopig hebben zich twee ploegen weten los te ma ken in de eerste klasse van de bil- jarleompetitie van de biljartbond „Ons Genoegen" te Nijverdal en om streken, en wel MKV 1 uit Raalte dat deze week vrijaf had en De Ton ne 1 uit Hellendoorn dat 'n bijzonder fraaie en kostbare 6-2overwinning in Enter weghaalde bij Ten Berge 1. Overige uitslagen in de eerste klas se: Het Anker 1 (Holten)-De Poppe 1 (Nijverdal 7-1; Haarlerberg 1 (Haarle) NBC 2 (Nijverdal) 6-2; HBC 1 (Hellendoorn)-VOP 1 (Holten) 6-2; VIOS 1 (Rijssen)-Spekhorst 1 (Rijss.) 2-6; NBC 1 (Nijverdal-Dreuerink 1 (Enter) 8-0. De beste partij alsme de de hoogste serie kwamen deze week,op naam vn de heer H. Al- bers van KOT 1, n.l. 125 caramboles in 9 beurten met daarbij 'n serie van 63. In de tweede klasse gaat De Bud- de 1 uit Nijverdal nog steeds met 'n veilige voorsprong van 16 matchpun- ten aan de leiding, en maakt hier een zeer goede kans op de begeerde titel. Deze week moest de Tonne 2 uit Hel lendoorn haar meerderheid in dit vie tal erkennen met niet minder dan 8-0 werd men op eigen biljart geklopt. Overige uitslagen in de tweede klas- Kalfsterman 1 (Holten)-NBC 3 (Nij verdal) 6-2; Lierinck 1 (Haarle)- Bol- paalde begrenzingen) vertegenwoor digd te zijn in en ieder mens om l'id te zijn van een vertegenwoordigend lichaam, maar dari moet dat op een eerlijke manier gebeuren. Spreker had als redacteur van het „Holtens Nieuwsblad" kritiek ge oefend op de handelswijze van de Men schrijft, ons: Op 26 februari zal er in het gebouw „Irene" een bijzondere gemeente avond gehouden worden, te beginnen om 8 uur. Dan zullen in het kader van de landelijke „algemene kerkver gadering" de gemeenteleden van de hervormde gemeente gelegenheid krij gen samen met de predikanten en de kerkeraad van gedachten te wisselen over de gang van zaken in onze kerk. Daar kunnen zij hun goed- of afkeu ring, hun kritiek en hun' opmerkin gen in het midden brengen en met de officiële vertegenwoordigers van deze gemeente kunnen discussiëren over zaken die de landelijke hervorm de kerk aangaan en natuurlijk ook die problemen en regelingen, die met name onze gemeente raken. Aange zien onze kerk zó georganiseerd is, dat de geméénte de belangrijkste stern in het bepalen tvan het beleid heeft, is het van groot belang, dat de geméénte zich hier laat zienv Allen die een warme belangstelling hebben voor het kerkelijk leven, zijn van gan ser harte welkom. De avond zal me de begeleid worden door de drie pre dikanten, terwijl de gespreksleiding berust bij ds. P. Lugtigheid. Voor nadere gegevens: zie het her vormde periodiek: Hervormd Holten. Comité voorbereiding gemeenteavond i.v.m. de Algemene Kerkvergadering. In het gebouw „Rehobofch" wordt zaterdagavond het jaarfeest gehou den van de GJV. Plm. 2 maand zijn de jongelui intensief bezig geweest met het instuderen van een revue waarin volksdans en muziek elkaar afwisselen Al met al een bont programma dat de belangstelling verdiend van velen. Het feest begint om half acht. scher 2 (Enter) 8-0; Koedijk 1 (Rijs- sen)-HBC 2 (Hellendoorn) uitgesteld De Ster 1 (Hellendoorn)-Vloedgraven 1 (Haarle) 6-2; Jansen 1 (Holten)- MKV 2 (Raalte) 6-2 en Dc- Popp; (Nijverdal- VOG 1 (Rijssen) 4-4. beste partij in de 2de klasse kwam op naam van de heer J. Dekkers (De Ster 1) hij scoorde de 100 carambo les in 17 beurten. In de derde klasse behaalde kop loper Oudelaar 1 uit Nijverdal een zeer belangrijke 8-0 overwinning weg bij Spekhorst 2 in Rijssen. Spek- horst dat als derde stond geklasseerd kreeg een 8-0 nederlaag te incasse ren en door deze prestatie staqt Ou- dclaar voorlopig met een voorsong van 15 matchpuhten bovenaan de ranglijst. Overige uitslagen in de derde klas se: VOG 2 (Rijssen)-Janse 3 (Hol ten) 6-2; Roelofs 1 (Nijverdal-VIOS 2 (Rijssen) 2-6: VOP 2 (llolten)-Lie- rinck 2 (Haarle) 4-4; De Ster 2 (Hel- lendoorn)-Jansen 2 (Hollen) 6-2; De Budde 2 (Nijverdal)-Knlfsterman 2 Holten) 4-4 en KOT 3 (N'dal)-OBK 1 (Nijverdal 0-8. In deze. klasse speelde A. Wennekes van Kalfsterman 2 de beste partij n.l. 75 caramboles in 13 beurten. In de vierde klasse gaaf, de strijd aan de kop onverwoed voort lus sen de viertallen van MKV 3 uit Raalte en Koedijk 2 uit Rijssen. Deze week bleef MKV met 6-2 de baas over Haarlerberg 2, terwijl Koe dijk met dezelfde cijfers won van De Tonnc 3 in Hellendoorn. Overige uitslagen in de vierde klas se: OBK 2 (N'dal)-Bergzicht 1 (Le- mele) 0-Ó: MKV 4 (Raaïte)- De Ster 3 (Hellendoorn) 3-5;Oudclaar 2 (Nij verdal)-De Tonne 4 (H'doorn) 4-4; Lierinck 3 (Haarlc)-Spekhorst 3 (Rij sen) 3-5; en De Sport 2 (Wierden)- Anker 2 (Holten) 8-0. In de vierde klasse kwam de beste partij op naam van de heer G. van Leusen n.l. 60 carambolesin 18 beur ten. n schilde- mevrouw 0-17 en 19 maandag Vrijdag 20 en zaterdag 21 februari, naohtvst. De val naar de top, met Sharon Tate en BarryParkins, 18 jaar. Zondag 22 februari, middagvoorstel ling. De perikelen van Laurel en Hardy, niet Stan Laurel en Oliver Hardy a.l. Aanvangstijden: Dagelijks 20.00 u. vrij. 20.00 en 23.30 u., za. 20.00 en 23.30 u. zo. 14.00, 16.00 en 20.00 u. CINEMA PALACE, Lange Bisschop straat, tel. 11100. Wegens verbouwing gesloten. LUXOR THEATER, Brinik, tel. 18662 Donderdag 19 t.m. dinsdag 24 februa- _ri. 5 For Heil £d£^iy&coj£mando'§) i8 jr. -Zaterdag 21-febr»ari: naehtvé or stel ling. Bureau voor call girls, 18 jr. Zondag 22 februari, middagvoorstel ling, De zotte wereld van Laurel en Hardy, a.l. Woensdag 25 februari, cyclusvoorstel ling. Een getrouwde vrouw, 18 jr. Aanvangstijden: Dagelijks 20.00 u, za. 18.30, 21.00 en 23.30 u. zo. 14.00, 16.00 18.30 en 21.00 uur. EXPOSITIES. MUNTENTOREN. Achter de Muren Zandpoort tel. p a. V.V.V. Deventer, tel. 05700-16200. t.m. zondag 22 februari. Schilderijen en Aquarellen van J. Stekelenburg uit Deventer. Openingstijden: Dagelijks 10-12 en 14-17 u. wo. tevens van 19-21 u. za. en zo. 14-17 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. Tot 9 maart. Wandkleden rijen van de heer en Pieck uit Deventer. Openingstijden: Dagelijks 1 21 u. za. avond, zondag en gesloten. GALERIE GROTE POOT, Grote Poot 13. tel. 154.95. Tot 7 maart, gemengde technieken van Jan Kuiper uit Leiden. Openingstijden: Dagelijks 9-12 u en 14-18 u. vrij. tevens van 19-21 u. zon dag en maandag gesloten. MUSEUM DE WAAG EN DE DRIE I-IARINGEN, Brink. Oudheidkunde, munten en antiek kin derspeelgoed. Openingstijden: Dagelijks 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. STADHUISHAL, Grote Kerkhof 4. Zaterdag 21 februari, aanvang 16 00 u. 13e Stadhuisconcert door het De venter Kamerorkest, dir. Henk Dul. DEVENTER KUNSTIJSBAAN, Rem- brandtkade 195, tel. automaat 18877 Openingstijden: Dagelijks 14-16.30 en 20-22.30 u. di, en vrij. avond ge- - sloten za. en zo. 14-16,30 en 20-22.30 u. zo. tevens van 10-12 uur. Vrijdag 20 februari, aanvang 10.30 u. Nederlandse studenten schaats kampioenschappen. Zaterdag 21 en zondag 22 februari, aanvang 13.00 u. Deventer schaats internationaal, ir»t o.a. Fred. A. Maier en de Russische Kern ploeg. BAR-DANCINGS. Maxim Bar, Welle 12": tel. 12054; La Balance. Brink 72, tel. 19277; Chez Antoinette, Roggestraat 10-12, 16630: Het Witte Paard. Walstraat hoek Golstraat, tel. 16959: Saint Tro- pez. Gr. Overstraat 30. tel. 17984; Ti roler Bar, KI. 'Overstraat 22, tel 14845; Surfin Club. KI. Overstraat 46. Funeky Twice, KI. Overstraat 87; Sa fari Club, Gr. Poot, tel. 14976; Walk In, Gr. Overstraat 65, tel. 19768. V.V.V. DEVENTER, dagelijks ge opend van 9-12.30 en 14-17.30 u. za terdags gesloten. Stationsplein 2, tel. 05700-16200. ALMELO. VAROSSIEAU Donderdag t.m. woensdag: Vreemde minnaars 18 jr. Zaterdagnachtfilm: Eiland der lus ten. 18 jr. Zondagmatinee: Met de blanke sa bel, 14 jr. Aanvangstijden: Maandag t.m. vrij dag: 2.30 en 8.00 uur. Zaterdag: 6.45 9.00 en 23.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45 6.45 en 9.00 uur. CINEMA PALACE: Donderdag t.m. woensdag: Uw vrouw, het onbekende wezen (een film van Oswalt Kolle) 18 jr. Aanvagstijden: Maandag t.m zater dag: 2.30, 6.45 en 9.00 uur. Zondag: V1'1* 4.30, 6.45 en «.00 uur. (Men verzocihl ons plaatsing van 't volgende). Al enige tijd bestaat er in de Jonge Kerkgroep onbehagen over de naam. Daarom hebben wij besloten deze te veranderen in „Aktuele Kerkgroep". De naam jonge kerkgroep is meer van toepassing op een groep van jon ge lidmaten, doch in de praktijk komt het er op neer dat wij een vaste groep zijn waar wein'ig jonge leden bijkom De naam kerk geldt dus niet meer voor dit kleine aantal leden. Wij stre ven er naar te discussiëren over ac tuele vraagstukken en deze te bena deren vanuit onze geloofsovertuiging. Wij menen met deze nieuwe naam beter aan te duiden dat wij mensen willen zijn die bewust in deze wereld staan. Hierdoor hopen wij tevens te bereiken dat anderen zich.ook gaan interesseren in onze discussiegroep. De „Aktuele Kerkgroep" hoopt woensdag 25 februari 's avonds om 8 uur bijeen te komen ten huize van de familie Boode, Borkeldweg 8. Ds. R. A. Oosterhoff, geref. predi kant te Holten zal dan met ons bezig zijn over hel onderwerp „Bijbel, ge loof en wetenschap". Iedereen is har telijk welkom! „Aktuele Kerkgroep". B.P. en deze „boerenbedrog" ge noemd. Maar als men kritiek heeft, i moet men ook wegen trachten te vin-, op den voor een oplossing, in dit geval j een' leemte in de kieswet. Daarom was hij in beroep geko-1 mén, mede in de hoop, dat het col-J lege van Gedeputeerde Staten deze zaait bij de minister van Binnenland se Zaken aan de orde zou willen stel len. Hij verklaarde een afschrift van I het beroepschrift met toelichting te- hebben gezonden aan de kiesraad, I die naar zijn mening ongevraagd ad-I vies zou kunnen uitbrengen over een[_ .wijziging van de Kieswet aan ge- noemde minister. Op een vraag van dr. Meulink ofottig het niet al te bout gezegd is, datjiiddt van de heer Koekoek met zekerheid® lie' gezegd kan worden, dat hij niet in de.er ei provincie Overijssel zal komen wo nen; antwoordde reclamant, dat hij i *^r deze passage wel wilde terugnemen, n maar dat het wel zeker is, dat de: heer Koekoek niet in alle pro tegelijk kon wonen. Daarom noemde, hij deze affaire dan ook „ktezersbe-j1 drog". JV Hiermee was de zitting, die slechts kort geduurd had, afgelopen. De heer Beijers heeft in de toelich-jlengi ting op zijn beroepschrift, waarvan H. de afwijzing, zoals in de aanvang al T. gezegd, voor hem bij voorbaat vast- An stond, de suggestie gedaan /om arti-L kei G 12 van de Kieswet ,dat handelt? over de kandidatenlijsten en de daar-| bij over te leggen verklaring van be williging, als volgt aan te vullen: Hol Sta ïedei Kvaai •lolt ei •Jolte, Sj< Jo Mi Di „Indien een kandidaat niet in dejolte: provincie, waarvoor de verkiezingjevei wordt gehouden, woonachtig legt-hij tevens over een verklaring,|e: dat hij zich in de provincie gaat|er vestigen en stort hij een waarborg-"" som van f 100,Deze waarborg-? som vervalt aan de provincie, dien hij bij zijn geloofsbrieven niet^be kan overleggen een verklaring vangjjru; ingezetenschap van de provincie,jD waarvoor de verkiezing werd houden of zijn geloofsbrieven niet-' inzendt." „De redactie kan nader jurldischp» bekeken worden, maar het zou op- deze wijze wellicht mogelijk wordenj partijen of groeperingen door vervallen van de waarborgsomi (Overijssel telt zeven kieskringen)® van „kiezersbedrog" te weerhou-J den", aldus de heer Beijers. De Kamer heeft het beroep van de| heer Beijers ongegrond verklaarc voor zover het gericht is tegen 1 geldig verklaren van de lijst van Bóeren-Partij en het handhaven t daarop voorkomende kandidaten hem voor het overige (onjuiste pu-*" hlikatie van de voorzitter van het hoofdstembureau te Deventer) niet~ ontvankelijk verklaard in zijn beroep, Wel is Gedeputeerde Staten van mening, dat de kieswet terzake een leemte vertoont en zij zullen zich dan ook wenden tot de minister van Bin nenlandse Zaken- ,'Jeles ï.jrijdc g.s avo In")e b' plaat: e';eboi en m-flSB iel»®" Ie: u-r i 5' ei Advertenties van trouwlusti gen of eenzamen, die contacten zoeken, vullen vooral in het weekeinde de pagina's van de dagbladen. Talrijke huwelijksbu- r^aus voeden h mu,eigenaars al sinds lang heel goed en zelfs de, moderne computertechniek is thans met „duizendvoudige keu ze" bij het zoeken naar een ge schikte levenspartner ingescha keld. De waarschijnlijk meest originele methode in de strijd tegen de eenzaamheid brengt echter de Noordduitse toeristen plaats Malente in de praktijk. Een knorrige, oude eik dient hier als bemiddelaar ter vervul ling van geheime wensen uit de hele wereld. „Bruidegomseik" noemt men de ongeveer 600 jaar oude boom, die niet alleen de inheemsen geheime krachten toeschrijven. Ren vorst moet hem eens geplant hebben, toen hij op deze plaats door een jonge vrouw uit het geweld van brutaie ro vers gered werd. Of dit verhaal klopt, weet men niet. Voor de vele die steeds weer de b degomseik voor het zoeken naai vriendschap gebruiken, is dit echter niet zo belangrijk. Sinds 1920 wordt de boom door de Duitse PTT officieel als „geadresj seerde" erkend. Een postbode rjjdl met de liefdevolle briefzendingen in .derdaitd naar de. eik, om ze daai keurig af te leveren, dat wil zeggen *lflf~steëkt de brieven in een bepaalc gat. Hier blijven de wensen en ver zoeken voor een ieder bereikbaar er leesbaar liggen, tot een belangstel lende op een gegeven moment besluil te antwoorden. Hoe onzeker deze methode voor dt nuchtere beschouwer ook mag schij nen. het succes stelt hem in het ge EL lijk. Bijna 50 huwelijken zo scha: ser men in Malente, zijn op deze wijze faa gedurende de afgelopen 50 jaar ge „j sloten. Maar reeds in vorige eeuwer heeft de buitengewone boom. zoal.1 -~7 inheemsen weten te melden, dikwijl; 3~' goede diensten bewezen. De kronie- EI: ken spreken zelfs over een romantij 12; sche trouwpartij aan zijn voet in hé jaar 1891. Als internationale huwe lijksbemiddelaar is de 600 jaar oud; roc eik echter pas de laatste jaren werk Aï zaam. Alle afzenders kunnen er ze 80 ker van zijn, dat hun smachtend; brieven in het binnenste van boom op een geschikte huwelijkskan didaat wachten als niet een gene deloze bui de tere aanbiedingen on leesbaar maakt. Bü Bü Bij In en Verkoop Combinatie Nederland gevestigd te De venter geeft a.s. dinsdag 24 februari 'n grote naaimachine show in Dorpshotel Holterman, Dorpss+ront 8 te Holten LET OP Wij bieden te koop aan 28 stuks met kleine lakfoutjes normale winkelprijs 325.— N 35 stuks met kleine lakfoutjes normale winkelprijs 495.— NU Al deze machines zijn van een bekend fabrikaat, maar de naam mag vanwege de concurrentie niet worden bekend gemaakt. Al deze machines worden verkocht met 5 jaar garantie en gratis !es aan huis. (Eigen service-dienst) DUS a.s. DINSDAG. 24 FEBRUARI DOORLOPENDE DEMONSTRATIE VA? 2 tot 9 UUR in Dorpshotel Holterman, Dorpsstraat 8 te Holten. NC Di Stalpaert van der Wiel^nstraat - Deventer - 05700 - 114 I

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 2