Afscheid bij de brandweer gp^ Gezellig „De carnavalsfeest Fienpreuvers' van DATA Het jeugdprogramma voor t Bevrijdingsfeest Raadsvergadering Janos en Meineke bouwden een Iglo mi- ;nda KERKDIENSTEN Mr. Enklaar meent: Ziekenvervoer moet overheidstaak worden Wachtdienst slachthuis ABONNEMENTS GELD 1970 Gevonden en verloren voorwerpen om te NOTEREN Medische dienst \V eekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Storingsdienst GEB Officiële publikatie UITLOTING OBLIGATIELENING 1957 Collecte Groesbeekse Tehuizen Bejaardensociëteit op dinsdag Spreekuur maat schappelijk werkster Gezinsverzorging Kruisverenigingen waarschuwen Burgerlijke stand Open Deur- Samenkomst HOLTENS NIEUWSBLAD 11 Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) 3,-. Iedere mm meet 0,12 Abonnementsprijs f 5,— per half jaar, f 10,— per jaar Betaling op giro 875587 van de Raijjeisenbank te Holten t.g.v. Hoi tens Nieuwsblad Vrijdag 20 februari JM5 uur. Verg. der A.R. Kies vereniging „Nederland en Oran je" in gebouw Rehoboth. Kandi daatstelling gemeenteraad. J0.45 uur: Driesteden-concert in Ami- citia (zie bericht). 19.45 uur: Ledenvergadering pony club van de Bergruiters in hotel Vosman. Zatedag 21 februari |9.30 uur: Jaarfeest Geref. Jeugdver, in geb. Rehoboth. Zondag 22 februari 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Éathmen (zie advertentie). Maandag 23-28 februari Gollecte voor de Groesbeekse Tehui zen, (zie bericht). Maandag 23 februari 20 00 uur: Ledenvergadering MAC „De Holterberg" in clubhuis Vrug- gmk. Dinsdag 24 februair 14.00-21.00 uur: Grote demonstratie en verkoop van naaimachines Hotel Holterman (zie advertentie) 14.30 uur: Bejaardensociëteit in het gebouw Irene. 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize. 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Es- pelo Ned Bond van Plattelands vrouwen in „Het Trefpunt". 20.00 uur: Bijeenkomst herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in Bethanië Spreker dr. J. F. Sijtsema over "Gebruik en gevolgen van de pil' Woensdag 25 februari 20.00 uur: Bijeenkomst „Aktuele Kerkgroep" bij fam. Boode, Bor- i keldweg, 8. Donderdag 26 februari i 19.00 - 21.00 Zitting makelaars kantoor F. Jansen, Doetinchem in E/3&-pshotel Holterman (zie adv.). 19.45 uur: Herv. Vrouwengroep Hol ten in Irene, tevens bezoek aan de bijzondere gemeenteavond onder leiding van ds. P. Lugtigheid. 19.45 uur: Jolijt en Profijtshow fa. Poliby (vet. fa. Wennekes schilders bedrijf) in zaal VosmaiV 20.00 uur: Gemeenteavond in het ka der van de Algemene Kerkverga dering der ned. herv kerk onder leiding van ds Lugtigheid in het ge bouw Irene. Vrijdag 27 februari 20.00 uuri Ledenvergadering van de afdeling Holten van de A.B.V.A. in Hotel Holterman. 19.45 uur: Vergadering chr. Platte- iandsvrouwen in gebouw Rehoboth, Demonstratie diepvriezen. Zaterdag 28 februari 19.30 uurt Uitvoering HGK en Kin derkoor m.m.v. het mannenkoor „De IJsselzangers", Zutphen en gemengd koor uit Hengelo in zaal Amicitia. 80.00 uur Ontspanningsavond „Jong Holten" afdeling van de PJGO in 't Bonte Paard te Dijkerhoek. HOLTEN Ned.-hérv. kerk 10.00 21 uur ds. C. C. Addink (Bed. H. Doop); 19.15 uur Open Deuddienst, voorgan- 17 ger pater G. H. M. Lenferink van e Hengelo. In beide diensten Grote Voorjaars-zendingscollecte. collecte. Geref. kerk 9.30 uur en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is ^1 het ene offer voor het Fonds Alge- o, meen Kerkelijke Arbeid (FAKA). Bij de uitgang collecte voor verbouw en uitbreiding van de kerk. R.-K. kerkdienst 9.30 uur in het ge bouw Irene (Eucharistieviering). NIEUW HEETEN R.-K. kerk: zaterdagavond 7.30 uur. Zondagmor gen 8.00 uur en 10.30 uur. DIJKERHOEK Bethanië 10.00 u. la. P. Lugtigheid. Grote Voorjaars- lendingscollecte. OKKENBROEK Ned.-herv. kerk 11 10.0 uur ds. W. P. J. Osinga (Bed. H. TI Doop). Exti-a collecte voor de kerk- g voogdij. 7 6 45 7 12 Twee verdienstelijke brandweerlieden hebben het afgelopen weekend afscheid genomen van de Holtense vrijwillige brandweer t.w., brandmeester E, J. Westerik vanaf 6 juli 1937 in functie en hoofdbrandwacht P. F. van Doorn, sedert 1 januari 1947 bij de Holtense brandweer. Dat geschiedde in een feestelijke bijeen komst in hotel Vosman, waarin behalve bijna alle vrijwilligers met hun dames ook de burgemeester en mevrouw Enklaar aan wezig waren. Hen was per 1 januari j.l. ongevraagd eervol ontslag verleend, omdat, zoals de commandant de heer T. Prak in zijn af scheidswoord opmerkte, de rechtspositie van de vrijwillige brand weerlieden, die, met sociale zekerheden, inmiddels uitstekend ge regeld is, een bepaalde leeftijdsgrens stelt. Zij gaan echter in goede gezondheid het korps verlaten. Vrijdag 20 febr. t.e.m. zondag 22 febr. keurmeesters buiten de ■I diensturen H. J. Moleman, Lage- weg 13, tel. 1974. Maandag 23 febr. t.e.m. zondag 1 maart: A. Groen, Ko- lakkenstraat 15, tel. 1230 Aangifte e6torven dieren ,op zaterdag: 9.00- 11.00 uur aan het slachthuis, tel. 1318. Burgemeester mr. W. H. Enklaar zei in een korte toespraak tot de scheidende brandweermannen, dat hij persoonlijk en het gemeentebe stuur grote waardering hebben voor alles wat zij, onder vaak zeer moei lijke omstandigheden, voor de ge meenschap hebben gedaan. Op hen viiel te rekenen bij het vervullen van hun brandfweerplicht. Van de heer Westerik, die ruim 32 dienstjaren heeft vervuld, ging een grote rust uit. Hij zprgde voor alarmering, als het politiebureau niet bezet was. De heer Van Doorn, die eerst nog van 1932-1945 de Bussums: brandweer heeft gediend, had 3' dienstjaren. Na zijn vrouw was de brandweer zijn grote liefde. Beide 'brandweerlieden ontvingen in 1969 de onderschelüding van de Ned. Ver. van Brandweercommandanten - (médaille plus oorkonde). De burgemeester bracht hen danik voor 'hun toegewijde plachtebetra oh tin g Als nieuwe vrijwilligers heette hij welkom in het korps de heren K. T. de Vries en A. Schipper en reikte, met een felicitatie voor hun slagen, getuigschriften uit aan de heren: J. Abma, A. J. Bos, T. Prak en P. Zoet'brood, die onlangs examen heb ben gedaan. Commandant Prak reikte aan de heren Westerik en Van Doorn als herinnering namens* het korps een boekwerk uit, terwijl hij hun dames een praOhtige doos bonbons aanbood. In zijn welkomstwoord wees hij er op, dat er bij 't publiek nog wei eens misverstand bestaat over de taak van de vrijwillige brandweer. Van de vrijwilligers wordt hetzelfde verwacht als van beroepsmensen. Een goede voorlichting door middel van de pers zou hij dan ook zeer op prijs stellen. De alarmering door m'irtdel van de sirene, noemde hij een lastige zaak, omdat daardoor zoveel nieuwsgierigen naar de plaats van de brand komen en de brandweer daar door in haar taak belemmeren. Burgemeester Enklaar sprak woor den van lof voor de paraatheid van de brandweer en de geest van saam horigheid. Hij merkte onder meer op, dat de kosten van de brandweer een verplichte uitgave vormden op de gemeentebegroting, maar dat men bij het vervoer van zieken en gewon den maar zoeken moet naar de mo gelijkheden, die er zijn. „Het is be ter, dat er een gebouw afbrandt, dan dat er een mensenleven verloren gaat", aldus mr. Enklaar, die ver der van oordeel was, dat het ambu lancevervoer net zo geregeld moet worden (van overheidswege) als de brandweer. Commandant Prak haakte hierop nog even in door te verklaren, dat er in regionaal verband ontwikkelin gen gaande zijn en dat een ontwikke ling naar een soort reddingsdienst hoog nodig onder de loep genomen moet worden. Het werd hierna een zeer f eestelij- Willen de obonnees die hun abonnementsgeld nog niet heb ben overgemaakt voor 1970, dit alsnog doen vóór 1 maart a.s.? Na deze datum worden de kwitanties aangeboden, vcr- meerderd met incassokosten. U kunt uw bedrag a f 10, storten op de girorekening van de Raiffeisenbank te Holten nr. 875587 of op onze bankrekening bü genoemde bank. GEVONDEN: 1 paar sleutels (mo del Lips), grolse kinderwant. VERLOREN: trouwring, zilveren naambandje, meerkleurige kinder handschoen, kettinkje, slede. toe twaalfjarige Janos Schellevis en zijn tienjarig zusje Meineke hebben in de tuin van hun huis aan de Mr. G. Vixseboxsestraat 11 een Iglo of i sneeuwhui gebouwdzoals de Eskimo's aan de Noordpool hun tijdelijke onderkomens'maken. De iglo is opgebouwd van emmertjes sneeuwdie als het ware de bouwstenen vormen. Dat idee is van Meineke. Het hele dak is ontworpen door Janos, toe hoogte van de sneeuwhui is plm. 1.10 mde breedte 1.60 m en de omtrek 4,50 meter. Zij heb ben er samen ongeveer vijf uur aan gewerkt. Maandagmiddag om half vijf zijn ze begonnen en woensdag om half zevén was hij klaar. En na het werken was het fijn even rusten in hun iglo, ivaar nu een paar bankjes en een tafeltje in staan. Op de foto staat Meineke met haar hondje ,Robby' voor de iglo. Janos was er nietwant hij gaat in Almelo op school. V.l.n.r. mevrVan Doorn, mevr. Westerik, E. J. Weste- rïk} P. van Doom en com mandant T. Prak. ke bijéénkomst, waarbij tussen de toespraken door een drankje en lek kere hapjes werden geserveerd en de ontspanningsclub van „Universal" N.V. een gezellig Bingospel organi seerde. Oud-commandani Beijers (van jun'i 1937 - april 1956 ais zodanig in func tie) haalde oude herinneringen op en wees op de bevoorrechte positie, waarin de brandweer van nu ver keert, wat materiaal, vergoedingen en sociale voorzieningen betreft bij vroeger vergeleken. Grote vrolijkheid heerste er door enkele gedichtjes, d'ie hij declameerde. Het midder nachtelijk uur was dan ook al onop gemerkt gepasseerd. Maandag 2 maart: 20.00 uur: Jaarvergadering NVV - be- stuurdersbond in café Haver_ slag. Maandag 2 maart: 20.00 uur: Jaarvergadering van de afde ling Holten van de Partij van de Arbeid in hotel Holterman met o.a. vaststelling kandida tenlijst gemeenteraadsverkie zing. Maandag 2 maart: 20.00 uur: Bijeenkomst collectanten Reumafonds in hotel Holter- Vrijdag 6 maart: 20.00 uur: Openbare vergadering van de VVD in hotel Holterman, spreker de heer H. J. L. Von_ hoff, lid Tweede Kamer. Vrijdag 6 maart: 20.00 uur: Vrouwenwereldgebedsdag in, het gebouw Irene. Vrijdag 6 maart: 20.00 uur: Openbare vergadering Chr. Hist. Kiesver. in 't Bonte Paard. Forum van de heren H. Fokke, fractieleider CHU in de prov. staten, H. M. Podt Statenlid en H. Wisselink, Bathmen, Statenlid, voorz. CH-Kamerkring Zwolle. Zaterdag 7 maart: 20.00 uur: Ontspanningsavond P.J.G.O. „Jong Holten" in café 't Bon te Paard. Maandag 9 maart: 20.00 uur: Ledenvergadering van de Speeltuinvereniging ,De Kol' in café ,De Waag'. Zaterdag 14 maart: 19.30 uur: Jaarfeest CJV „De Vrienden schaar" in het gebouw li-ene. Maandag 16 maart t.e.m. 22 maaif: Collecte ten bate van het Rheumafonds. Zatex-dag 21 maart: 14.00 uur: Bejaardenmiddag CJV „De Vriendenschaar met het dra ma „De Vluchtelinge" in het gebouw Irene. Maandag 23 maart: 19.45 uur: Jaarvergadering Chr. Kleu terschool in de school aan de Schoolstraat. Dinsdag 24 maart: 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize. Zaterdag 21 febr. vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 21 febr. en zondag 22 febr. R. Brouwer. Boomkamp 10A, Rijssen, tel. 05480-3194 van 18.00-19.00 uur (al leen voor spoedgevallen). Praktijk adres: Enterstraat 118. Zaterdag 21 febr. en zondag 22 febr. R. Back, Schepenenstr. 16, telef. 2004. Zaterdag 21 febr. t.e.m. vrijdag 27 febr. buiten de diensturen Eelek- tra: H. Huisman, Kolweg 42. tel. 1498: Gas: J. Bosschers, Beuseberg 129. telefoon 1945. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in 'n open bare vergadering van hun college op 12 februari 1970 zijn uitgeloot de obli gatienummers 11. 29. 67. 73. 99. 121 en 135 van de obligatielening 1957 groot f 140.000.-. Het bedrag dezer obligaties is op 2 maart a.s. betaalbaar bij de gemeen te-ontvanger tegen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 2 maart a.s. betaalbaar tegen inwisse ling van rente-coupon nummer 13. Holten, 19 februari 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. In de morgen van dinsdag 5 mei zal de schooljeugd van de Holier iagere scholen filmvoorstellingen worden aangeboden. De voorstellingen zullen niet voor elk. school afzonderlijk worden gehouden, maar „en zal zoveel mogeTijk dezelfde leerjaren van de scholen bijeen brengen. Dal heeft het voordeel, dat 1 i™ ,S de ,ee,1|,d van de kinder«-n afstemmen. Zo komen de leerlingen van de klassen 1 en 2 van alle scholen samen in de hal in de h l dorP5sch10»1- de klas"" 3 Wassen t van Dijkerhoek en Espclo met ah l i- o l'Kol"ch»01- d' klassen 4 van alle dorpsscholen, aangevuld met alle leerlingen van de klassen 5 en 6. die niet aan de puzzeltochl per fiels deelnemen, samen in het gebouw Irene. Natuurlijk hoopt het 5 mei-comité ook te trakteren. Waarop? Wel, dat zal afhangen van het bedrag dat via de collectezakjes binnen zal komen. Het comité hoopt, dat ieder gezin minstens f 2,50 zal willen bijdragen. Zelfs een bescheiden feest vraagt te genwoordig een aanzienlek bedrag. Verlaat, maar met te laat en voor al bijzonder gezellig was het carna valsfeest van De Fienpreuvers", dat het afgelopen weekend in Amici tia gehouden werd. Daaraan droegen niet alleen bij het goede humeur en de drang naar gezelligheid van. de carnavalsvierders, maar vooral ook het optreden van de zestien man sterke Tirolerkapèl van H.M.V. „De „Hüttentüters" en het Combo de Lange uit Apeldoorn. Want het was het niet beschikbaar zijn van dit combo, dat het Holtense carnaval een week moest worden uitgesteld Men heeft echter de schade wel weten in te halen. Na een inleidend woord van voorzitter der Carnavalsvereniging Eddy Vincent, kreeg ex-prins Water jan de Eerste gelegenheid, zijn op volger Prins Jan de Ontvanger te installeren. De stemming zat er al direct goed in toen ex-Prins Water jan verklaarde juist van zijn hofarts vernomen te hebben, dat hij —na een twintigjarige verloving en een voorspoedig begonnen huwelijk— (Op verzoek plaatsen wij het vol gende). In 14 huisjes en tehuizen wonen zo'n 400 kinderen en volwassenen, twee verschillende groepen van men sen die hulp en steun nodig heben. De kinderen, omdat ze thuis tekort kwamen waar ieder kind van nature recht op heeft: liefde, begrip, opvoe ding tot een hai-monisch mens. De volwassenen die wegens hun gehan dicapt bestaan lichamelijk en/of geestelijk in de maatschappij op een zijspoor of zelfs doodspoor ge rangeerd dreigden te worden. Opvoeding, arbeid en begeleiding van deze mensen, maar-ook uitbrei ding, verbouwing en modernisering van hun huizen worden bij lange na niet door de subsidie gedekt. De Groesbeekse Tehuizen een protestantse instelling bestaan al 40 jaar. Iedereen wordt opgenomen ongeacht geloof of levensbeschouwing. Zij collecteren ieder jaar, ook in 1970. Radio en T.V. ondersteunen de ze aktie. De nationale collecte is dit jaar van 23 t.nx. 28 februari 1970. Onze collec tant geeft haar/zijn vrije tijd! Stel haar/hem niet teleur. Treft u geen collectant, dan kunt u. gireren: 882788 t.n.v. Groesbeekse Tehuizen te Groesbeek. Mogen wij even als voorgaande ja- ren weer rekenen op uw bijdrage? i Hartelijk dank. Het Plaatselijk j Groesbeekcomité Een verffaasde moeder Mark voort door zoonlief Prins J-an de Ontvanger geridderd. binnenkort het vaderschap tegemoet kon zien. Vrijgezel Px-ins Jan de Ontvanger, kon zijn toebéhoorders geen trouwplannen beloven, noch an dere vermageringskuren, zo zei hij. Bij het ridderen van enkele ver dienstelijke burgers droeg hij de heer Warrink (voorzitter van de Stich ting „Sportbelangen") op alles in het werk te stellen, dat de sport velden op „Meerkamp" zo snel mo gelijk gerealiseerd worden. Hij heette vervolgens speciaal wel kom een Duitse theaterdirecteur Hei'r Johann von Keinhausen en ook met een zeer welbespraakte Dolle M;na. in wie misschien de heer Her- man Vincent was te herkennen, werd speciaal kennis gemaakt. Tus sen de bedrijven door was er een conference van professor Leugenaar. Prijzen voor de mooiste kostuums werden uitgereikt aan de dames Braunius en Bouwhuis en de heren J. Schuppert en H. Veltkamp, dit luide muzikale begeiei- Hütentiiters en het com- Grotere bedragen zfjn dan ook har telijk welkom. Voor de oudere leerlingen en de rijpere jeugd zal de motorclub „De Holterberg" op deze bevrijdingsdag puzzelritten organiseren, waaraan men kan deelnemen per fiets, brom fiets of auto. De puzzeltocht op de fiets wordt georganiseerd voor de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen. Jongens en meisjes, die niet meer de lagere school bezoe ken en nog geen 16 jaar zijn kunnen ook deelnemen aan deze tocht. De tocht zal starten op het plein van de School met de Bijbel. In ver- band met het te verwachten groot aantal deelnemers ligt het in de be doeling om in groepjes van vier te starten. De beschikbaar gestelde prij zen zijn: le prijs f20,-, 2e prijs'f 16,-, 3e prijs f 12,-, 4e prijs f 8,- en 5e prijs f 4,-. Het personeel van de lagere scholen zal de motorclub assisteren bij het uitreiken van de prijzen. De maandelijkse bijeenkomst van de bejaardensociëteit wordt, wanneer de weersomstandigheden niet al te slecht zijn, gehouden op dinsdag 24 februari in het gebouw Irene. De soos begint om 14.30 uur. Alle bejaarden zyn hartelijk welkom. 's Ochtends van 9.00-10.00 uur op maandag, dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, telef. 1436. Elke morgen van 9.00-10.00 uur bij mevrouw C. Knijff-Dekker, telef. 1438, bij geen gehoor telef. 1799 mevr. Belt man-Aanstoot. alles vond werd nog een Moeder Markvoort. Prins Jan de Ont- kijken door zoonlief op bijzondere wijze geridderd. Al met al was het een eer geslaagd carnavalsfeest, al kwam het be kende „Allaaf" dan misschien ne+ een week te laat. Uit tal van kleine en middelgrote gemeenten (400040.000 inwoners) in ons land komen de laatste weken bij de politie en de kruisverenigingen klachten binnen van commerciële en dienstvei-lenende bedrijven, alsmede van winkeliers, die uit naam van de kruisverenigingen telefonisch worden benaderd met het verzoek een adver tentie te plaatsen in een uit te geven brochure over het werk van de kruis verenigingen. De drie landelijke kruisverenigin gen. het Groene Kruis, het Oranje- Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis GEBOREN: Herma Jantina, dv J. H. Oolbekkink en G. J. Lubbersen. Schuttersweg 17 Berend Gerrit, zv G. A. Jongman en G. J. de Groot Bergmanstraat 29 Janna Frederi- ka, dv F. H. Agterkamp en J. Tem mink. Neerdorp 87. OVERLEDEN: G. Broersma - De Jong, oud 44 jr, Stationsstraat 6 A, H. Bronsvoort, oud 26 jr, Deventer- weg 12, overleden te Deventer. BEVOLKING INGEKOMEN: A. A. J. Akkermans en gezin, van Helmond naar Holter- enkstraat 12 D. J. van Zon. van Hellendoorn naar Aalpolsweg 2. De gemeenteraad komt dinsdag, 24 februari a.s. des avonds 7.30 uur in openbare vergadering ten gemeente huize bijeen voor de behandeling van de volgende AGENDA 1. Notulen van de vergadering van 22 december 1969 en 27 jan. 1970. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Vooi-stel tot verkoop van bouw terrein aan de bouw- en ontwikke lingsgroep „GEDO", alhier. 4. Voorstel tot wijziging van de I.Z.A.-regeling Overijssel. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van door de woningbouwvereniging „Onze Wo ning" te Deventer aan te gane geldleningen. Voorstel tot vaststelling' van de vergoeding, als bedoeld in art. 73 der kleuteronderwijswet t.b.v. het bestuur van de Chr. Kleuterschool over het jaar 1969. 1. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding, als bedoeld in art. 73 der kleuteron- derwijswet t.b.v. het bestuur der Chr. Kleuterschool voor het iaar 1970. 8. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding, als bedoeld in art. 101 der Lager-on- derwijswet 1920 t.b.v. het bestuur der Chr. School voor 't jaar 1970. l. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen 1970. (o.a. aankoop thermostaat en waterontharder slachthuis, uit breiding personeel g.e.b., verlich ting zwembad, kosten opmaken jaarrekeningen gem. bedrijven, bouwrijpmaken ged. plan „De Haar", aankoop containers, bouw 4e lokaal o.l.s. Dijkerhoek). 10. Rondvraag. waarschuwen met nadruk niet in con tact te treden met personen die (te lefonisch) advertentiecontracten trachten af te sluiten, waarbij 'net wordt voorgesteld dat daardoor de uitgave van een brochureover het werk van de kruisverenigingen mo gelijk wordt gemaakt. De adverten tie-werving gebeurt niet niet voor de kruisverenigingen, doch geheel ten eigen bate. Zondag 22 februari a.s. zal er in de Hei-vormde kerk weer een z.g. Open Deur-bijeenkomst worden ge houden. Deze bijeenkomsten, die in het bijzonder worden gehouden met het oog op hen, die niet gewend zijn kerkdiensten te bezoeken, trekken al tijd veel belangstelling. Voor de komende bijeenkomst is dan ook weer een aantrekkelijk pro gramma samengesteld. Zo zal het woord worden gevoerd door pater G. H- M. Lenferink (O.Carm.) uit Hen gelo (Ov.). Hij spreekt over het on derwerp: „De kerk van morgen". Een onderwerp dat bijzonder actueel is nu er stemmen worden gehoord, die het bestaan van een kerk niet meer nodig vinden en stemmen, die roepen om allerlei vernieuwingen binnen de eenheid van de kerken. Ook het blad „Open Deur/Onderweg" dat deze week verschijnt is aan dit onderwerp gewijd. Er is medewerking van de Gospel groep „The New Valley-singers" uit N ij verdal. Deze groep, die al in vele bijeenkomsten medewerking verleen de. trad nog onlangs op in een jeugd dienst van de Geref. kerk alhier. De bije enkomst wordt geleid door hulpprediker A. Schellevis van de Hervormde gemeente alhier. De officiële aanvangstijd is 19.15 'i. Ongf"r>t-r in'n.i:- n vóór die njd is er gelegenheid tot gemeenschappe lijk zingen. Voor buitenkerkelijke bezoekers wordt nog meegedeeld, dat alle plaat sen (met uitzondering van de kosters plaats en plaatsen voor de Open- Deur-medewerkers) vrij zijn. Aan de uitgang wordt 1 collecte ge houden voor het Open-Deurwerk. Iedere bezoeker ontvangt bij het bin nenkomen een volledig gestencild programma. Alles is dus gemakkelijk te volgen. Naar verwacht mag worden zullen weer velen deze bijeenkomst willan bijwonen.

Holtens Nieuwsblad | 1970 | | pagina 1