Kerstcantateuitvoering een avond van kunstgenot De Vrijheid n leveranciersver» „De Vrijheid nu melk- leveranciers veren iging Aanrijding in de Burg. V. d. Borchstraat Met .Soli Deo Gloria en ,Loofl den Heer jaggglgTigF Kerstnacht van „De samenkomsten Open Deur Kerst- en Oudejaarsnummer NA 63 JAAR ZELFVEE NA 63 JAAR ZELFVERWERKING Concentratie blijkt de en integratie beste weg Raadsvergadering Holten reeds in kerstsfeer Kerkdiensten IJspret gestart Vn en kind ernstig gewond 55 ONZE AGENDA Rèischeque van f 600.- gewonnen Raadsvervgadering vervroegd Burgerlijke Stand Nabeschouwing in het komend jaarverslag Wachtdienst slachthuis Gevonden en verloren voorwerpen Medische dienst Wèekendienst tandartsen Officiële publikatie Huisvuilophaaldienst Bevestiging en intrede vicaris P. Lugtiglieid Geslaagd voor dierenarts Weekendienst Dierenartsen Spreekuur Maatschappelijk werkster Gezi n sverzor ging Storingsdienst GEB HOLTENS NIEUWSBLAD I Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) f 3,Iedere mm meer f 0,12 Abonnementsprijs f 5,per half jaar, f 10,per jaar Betaling op giro 8Z5587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Maandag 22 december 20 uur Kerstviering Herv. Vrouwen groepen, Geref. Vrouwenvereniging en de Ghr. Plattelandsvrouwenbond in. Irene. 13.00 uur Raadsvergadering ten ge meentehuize (zie agenda). nber tr bejaarden Okkebroek Dinsdag 23 dece 14.00 uur Kerstfeest vo< in ,,Ons Centrum" te (zie ber.). 19.30 uur Kerstavond CJV in „Ons Centrum" te Okkenbroek (zie ber.) 19,45 uur Kerstwijding Hervormde en Geref. jeugd in ,,Het Trefpunt" te Espelo (zie ber.). 80.00 uur Kerstviering afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal „Bonte Paard". Woensdag 24 december 22.00 uur en 23.45 uur Open Deur-bij eenkomst in de Ned. Herv. Kerk (zie adv. en bericht). Dinsdag 30 december 19.35 uur Verwerping in het gebouw Irene door de CJV ,,De Vrienden schaar" (zie ber.). HOLTEN. NED. HERV. KERK: 10.00 uur ds. Datema van Nijverdal en 19.00 uup ds. C. C. Addink. Extra collecte Adventactie v. Latijns Amerika. 10.00 uur Jongerendienst in Irene. GEREF. KERK: 9.30 en 3.00 uur ds. S. G. Bloem van Ommen. In bei de diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor verbouw en uitbreiding van de kerk. f R.-K. KERKDIENST: 9.30 uur in 't gebouw Irene (Eucharistievie ring). NIEUW HEETEN. R.-K. KERK: Zaterdagavond 7.30 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.30 uur. DIJKERHOEK. BETHANIE: 10.00 uur ds. C. C. Ad dink. Extra collecte Adventactie v. Latijns Amerika. OKKENBROEK. NED. HERV. KERK: 10.00 uur ds. W. J. P. Osinga. Diaconale collecte voor -Latijns Amerika. Het bestuur van. de IJsclub ,.De Noordpool" heeft na advies van de baan - commissarissen donderdag middag de baan opengesteld. Het ijs is in prachtige conditie. Penning meester G. J. Aaftink belde de hoof den van scholen, zodat er direct na de opening door de jeugd al druk ge reden. werd. Ook „het koek en zoo- pie" in de ijstent maakte al goede zaken, 's Avonds profiteerden de ©udere schaatsliefhebbers van de ver lichte baan. (Van onze correspondent) Een hoogtepunt in het plaatselijk culturele leven vormde onge. twijfeld weer de jaarlijkse kerstuitvoering welke de Chr. Gem. Zangverenigingen „Soli Deo Gloria" te Holten en „Looft den Heer" te Enter woensdagavond gaven in de hervormde kerk onder direc tie van de heer J. Plomp te Nijverdal dirigent van beide koren. Het was ttiet zo als voor gaan de jaren een kerstoratorium dat werd uitgevoerd maar de grote kerstcantate ,Venitê Adoremus' (Komt laten wij aanbidden) af gewisseld door declamatie, so- praansoli en samenzang met be geleiding van orgel en trompet. Het was een bijzonder gave uit voering die op de plm. 350 be zoekers een diepe indruk heeft gemaakt. Als solisten werkten mee Riek Bo- link-Landeweerd. sopraan; Wim .Jan sen, piano; Anton Koopman, orgel; Henny Fransen, trompet: Johan Pon steen. hobo en hulpprediker A. Schel- levis, declamatie. Na een inleidend woord en gebed door de eerwaarde heer Schellevis begon de uitvoering met samenzang „Laat ons met nieuwe zangen prij zen, de Heer, die grote wond'ren deed" declamatie, mannen- en vrou wenkoor met aansluitend de prachti ge aria voor sopraan ,,Ik wacht op den Heer, mijn ziel verbeidt Hem, ik hoop op Zijn woord. Ik wacht op de Heer, meer dan wachters op den mor gen „Die verwachtingsroep krijgt 'n climax in de prachtige vertolking door de koren van de Hymne „Troost, troost, gij mijn volk zegt tot de doch ter Zions, zie, uw Koning komt tot U" (Jesaja 40 vers 1). In sommige gedeelten van deze machtige hymne schuilt het gevaar van iéts te veel te willen geven doch dirigent Jo Plomp had z'n plm. tachtig vocalisten goed In de hand. Er werd met insuiratie en volle overgave, maar beheerst en gezongen. Glaszuiver gezongen Avia Na de aria -Vervul o Heiland het verlangen" (sopraan-hobo en piano) ontvouwt de declamator Gods plan door met de verschijning van de en gel Gabriël de blijde gebeurtenis, de spoedig te verwachten geboorte van het kind in de kribbe aan te kondigen een eerste aankondiging die door het koor rriet blijdschap wordt begroet in „Uw naam o dierb're Jezus, geev' ons steeds dankens stof" de samenhang „Roem hemel, dien geboortedag" en de glaszuiver gezongen aria (met piano en hobo begeleiding) „Mijn ziel verheft Gods eer, mijn geest mag blij den Heer, mijn Zaligmaker noemen". De geboorte in Bethlehems stal wordt door het koor bezongen in „Nu sijt wellecome, Jesu lieve Heer" en door Riek Bolink-Landeweerd vol bezie ling en aangrijpend gezongen oude en steeds weer nieuwe kerstlied „Stille nacht, heilige nacht". Vreugde en dank worden vertolkt met als canon gezongen „Kerstlicht" van 't koor en als samenzang „Komt allen tezamen, jubelend van vreug de". De koren besloten de cantate met het kerstlied „Wij horen weer, een eng'len stem met als slotkoor in een machtig fortissimo „Klink' in ons hart de Kerstzang na, het levend, juichend „Gloria". De eerwaarde heer Schellevis noemde in zijn woord van welkom deze kerstuitvoering een wederverkondiging van het evange lisch gebeuren en een goede voorbe reiding van het kerstfeest. „Meebeleven was een voorrecht" Ds. R. A. Hoogkamp, geref. predi kant bracht in een kort slotwoord de uitvoerenden dank voor de prachtige vertolking van- hef kerstgebeuren en hij noemde het meebeleven van deze uitvoering voor allen een voorrecht. Na dankgebed werd de avond beslo ten met het staande zingen van „Hal lelujah, looft den Heer" (Gezang 26). Tijdens een gezellig samenzijn in gebouw „Rehoboth" werd het woord gevoerd door de voorzitter van de afd. Twente van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen de heer W. K. Pieffers te Oldenzaal. Hij wenste alle medewerkenden ge luk met de prachtige uitvoering van de kerstcantate en dankbaar voor 't feit dat beide koren behoren tot de ring Twente. „Soli's" voorzitter de heer J. Wiggers sprak hierna namens beide koren een woord van dank tot dirigent Plomp, pianist Wim Jansen, organist Anton Koopman, hoboïst Jo han Ponsteen, declamator A. Schel levis en de sopraan Riek Bolink-Lan deweerd die voor de 17e keer aan de kerstuitvoering van „Soli Deo Cloria" medewerking verleende. De verschijningsdata van ons blad zijn met Kerstmis en Nieuwjaar als volgt: DINSDAG 23 DECEMBER (Kerst, nummer) zeer geschikt om elkaar goede en prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar toe te wensen. VRIJDAG 2 JANUARI 1970, waar mede de nieuwe jaarcyclus wordt ingezet. Wij doen nogmaals een dringend beroep op onze adverteerders en op eventuele berichtgevers, ons hun annonces en berichten c.q. mede delingen zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk maandagmorgen 22 dec. 10.00 uur voor het nummer van 23 dec. d.a.v. te doen toekomen en daarmede niet tot het laatste moment te wachten, want op de drukkerij wordt het zeer moeilijk om alles op tijd te verwerken. Wij rekenen gaarne op aller medewerking. Bij voorbaat dank. Redactie en Administratie Holtens Nieuwsblad „Na drieënzestig jaar coöperatieve melkverwerking is de zuivel fabriek „De Vrijheid" thans een melkveehoudersvereniging gewor den, die haar melk zal afleveren aan de Coberco. Het zal geen mijl paal zijn die met even dikke letters in de analen van de geschie denis der fabriek geschreven zal worden als toen de vereniging werd opgericht". Met woorden van deze strekking opende de heer J. H. .Veneklaas Slots donderdagavond de najaarsvergadering van de fabriek in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, waarvoor pl.m. dertig leden waren opgekomen. Vrydag 19 december 19.30 uur Raadsvergadering ten, Ge meentehuize (zie agenda). Zaterdag 20 december 19.30-20 uur Start gezelligheidsrit MAC „De Holterberg" vanaf club huis Vruggink. 19.30 uur Verwerping in café De Wip per (zie adv.). Zondag 21 december 19.30 uur Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.). Traditie-getrouw heeft de Opcn- Deur-groep m onze gemeente weel een tweetal kerstnachtsamenkomsten georganiseerd en wel op woensdag 24 december a.s. Beiri-e bijeenkom sten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier. De eerste samenkomst begint om 22.00 uur en de tweede om 23.45 uur. Hulpprediker A. Schellevis. van de Hervormde gemeente alhier, hoopt in beide bijeenkomsten te spreken over het onderwerp: „GIJ KOMT VAN ALZO HOGE..." In de erste bijeenkomst zal mede werking worden verleend door de heer H. J. S. Bouwhuis, trompet. In de tweede bijeenkomst is medewer king van de Hoitense Muziek Vereni ging „H.M.V." Gedurende een kwartier vóór de aanvang van beide bijeenkomsten worden er gemeenschappelijk kerst liederen gezongen. Een volledig gestencild program ma wordt bij de ingang aan elke be- Mej. M. Schuppert, Haarstraat 4. ■won in een wedstrijd van de NCRV. de z.g. spraakwaterval, de 5e prijs, bestaande uit een reischeque van f 600,-. Het aanvangsuur van de raadsver gadering van maandag, 22 decem ber a.s.. waarin o.a. de gemeente en bedrijfsbegrolingen 197Ó worden behandeld, is vervroegd. De raad begint- om 13.00 uur en niet om 14.00 uur, zoals aanvankelijk was bepaald. De gemeenteraad komt maandag. 22 december a.s. 's middags 1.00 uur in openbare-vergadering ten gemeen tehuize bijeen ter behandeling van de volgende AGENDA 1. Voorstel tot vaststelling van de gemeente- en bedrijfsbegrotin- gen voor het jaar 1970. 9. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personele belasting. Voorstel tot wijziging van da zoeker uitgereikt, zodat alles gemak kelijk is te volgen. Er zijn geen ver plichte kosten aan verbonden. "Wel wordt aan de uitgang een collecte gehouden. Behalve de gereserveerde plaatsen voor de Open-Deur-groep en de kos tersplaats, zijn alle plaatsen vrij. Wij zijn er van overtuigd, dat de Open-Deur-groep met het organise ren van deze kerstnacht-samenkom sten. een goede greep heeft gedaan. In enkele jaren tij ds bleek .de belang stelling hiervoor zo overweldigend, dat er twee bijeenkomsten moesten worden gehouden. Ook dit jaar za! het zeker niet aan belangstelling ont breken. Geboren: Bentïarda Hermanda. dv J. A. Wechstapel en J. W. Beltman, Dijkerhoek 7. Marco, zv J. B. Stukker en J. G. R. Grootveld. Beu- seberg 47 (geboren te Deventer). Overleden: Geen, Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: B. J. Aanstoot. 22 jr. Look 81. en G. J. van der Steen. 22 jr, Noordenbergstraat 5. M. Pel, 36 jr. Apeldoorn, en T. L. Hoog kamp, 20 jr. Holterberg 1. R. Be rends, 28 jr. Schiedam, en J. E. Veldhuis, 22 jr, Haarstraat 6. BEVOLKING Ingekomen: M. F. Gosler-Sohuttel van Deventer naar Holterberg 26. Vertrokken: B. J. Aanstoot en gez. van Look 81 naar Hengelo (O). S. Hammer en gez. van Noordenberg straat 15 naar Rijssen. A Fransen van Sparrenweg 8 naar Bathmen. ■T. Koldeweij-Terpstra van Larense- weg 26 naar Bathmen. A. van An gelbeek en gez. van Holterberg 41 d naar Bathmen. D. H. Schreurs en gez. van Look 2 naar .Markelo. .T. F,. Berends-Veldhuis van Haar straat 6 naar Amersfoort. verordening op de heffing en in vordering van de wegen- en rioolbelasting. 4. Voorstel lot vaststelling van het bedrag per leerling voor de openbare lagere scholen voor gewoon lager onderwijs als be doeld in art. 55 o is der lager-on- derwijswet 1926. voor het Jaar 1970. 5. Voorstel tot vaststelling van be grotingswijzigingen voor de ja ren 1969 en 1976. (credieten leer- middelen p.l. dorpsschool en o.l. school Espelo). Rondvraag, „Alhoewel ik U in de buiten gewone ledenvergadering in ok tober ;j.l. heb toegezegd op deze 63 jaar coöperatieve zuivelfa briek in Holten uitvoerig in te gaan in deze ledenvergadering, heb ik in overleg met bestuur en directie besloten, dit van avond niet te doen. maar dit te doen in ons jaarverslag, dat in april a.s. uitkomt". Spreker zei- de deze avond alleen de zakelij ke kanten van het bedrijf te willen belichten. Hij wees op het gunstig jaar, dat de boer achter zich heeft, waardoor de melkaanvoer in de laatste twee herfstmaanden ongeveer 9 a 10 procent hoger was dan voor gaande jaren. De totale melk aanvoer bedroeg ongeveer 25 miljoen kg. Het zuivelprobleem vervult het bestuur en directie met zorg door de stijgende over schotten, waarvoor geen afzet markt voorhanden is. Sprekende over de toetreding t»t Coberco meende de heer Veneklaas Slots dat dit de best mógelijke be slissing is geweest. „Coniego, Berkel- stroom en de Condenzfabriek tc De venter. die als vennootschap onder de firma de Coberco vormen, hebben vandaag ieder afzonderlijk besloten met Ingang van 28 december a.s. een top-eoöperatie te vormen onder de zelfde naam", aldus de voorzitter. Het is de gewoonte in deze vergade ring aandacht te schenken aan de prestaties van het personeel. Het per soneel gaat over naar Coberco, daar om Is besloten binnenkort, wanneer deze overgang zijn beslag heeft ge kregen, een afscheidsavond met het personeel te organiseren. Overigens zal de overgang naar Coberco nog een grote aanpassing vragen. Spr. noemde het een gebie dende eis. dat men in Gelderland en Overijssel zo snel mogelijk komt tot een verwerkingsorganisatie in Cober- co-verband- Uit de hierna volgende mededeling van da directeur,, de heer C. Broer- De 40-jarige mevr. W. H. Tuitert- Marsman, wonende aan de Sparren- weg, is dinsdagmiddag even voor twee, toen zij haar 6-jarig zoontje Hendrik Jan op de fiets- naar school wilde brengen op de Burgemeester van de Borchstraat aangereden door 'n personenauto bestuurd door de heer K. B. uit Holten. De gevolgen wa ren zeer ernstig. Mevr. T. werd in de zij geraakt en kreeg behalve 'n gecompliceerde beenbreuk, een zwa re hersenschudding en letsel aan de schouder. Haar zoontje had 'n bloe dende hoofdwond en een zware her- senschuding. Beider toestand was ernstig. Zij werden met de Hoitense ziekenauto en een ambulancewagen uit Deventer naar het St. Geertrui- den Ziekenhuis in Deventer ver voerd. Er is geen direct levensge- var voor beiden, hoewel het been letsel van ernstige aard is. Het jon getje was gisteravond nog niet bij kennis. Het rijwiel was totaal dub- belgeslagen en vernield. Het ongeluk is waarschijnlijk ont staan. doordat de wielrijdster, ko mende uit de Sparrenweg bij het oversteken even geaarzeld heeft, en toen toch de weg is opgereden. De heer B., die langzaam gereden moet Vrijdag. 19 dec, t.e.m. zondëg, 21 dec. keurmeesters buiten de diensturen H. W .Goorman, Kol- weg 52. tel. 1513. Maandag. 22 dec. t.e.m. zondag. 28 dec. J. Hof, Ko- zakkenstraat 19. tel. 1697. Aangifte gestorven dieren op za terdag: van 9.00-11.00 uur aan het Slachthuis, tel. 1318. sma, bleek, dat de melkaanvoer in 1969 plm. 25 miljoen kg bedroeg (v.j. 24.2 miljoen kg), landelijk was dit ruim 2 pet. meer dan vorige jaar, deze winterperiode plm. 5 pet. meer, de afzet, van consumptiemelk was iets hoger, de afzet van boter onge veer gelijk, zelfs nu er koelhuisboter is; de afzet van kaas ongeveer 15.000 ton meer, afzet volle melkpoeder 45.000 ton meer. afzet magere poeder ca. 3000 ton minder. De afzet van on- gesuikerde condens ontwikkelt zich landelijk gunstig. De melkprijs, aldus de directeur, zal ongeveer gelijk komen te liggen met het vorige jaar, de voorschot- prijs is hoger geweest, de nabetaling kleiner. De kwaliteit van de melk was matig beneden het gemiddel de dit betekent een kleine afdracht aan de „pooling" van kwaliteitsgel- den. De eigen produktie is in 't alge meen zoveel mogelijk volbezet ge weest met de produktie van kaas, waarbij ca. 20 miljoen kg melk werd verwerkt. De kwaliteit van de kaas is goed geweest. Wat de ontwikkelingen in Coberco- verband betreft, deelde de directeur mede. dat een twaalftal fabrieken nu is ingebracht, een aantal is nog in onderhandeling. Over het. melkprijsbeleid binnen de E.E.G. is weinig positiefs te melden. In het gunstigste geval is een bevrie zing te verwachten van de prijs, waar bij verlaging niet is uitgesloten. Een verschuiving van vet- en eiwitwaarde ligt in de verwachting. Na een dankwoord van de voorzit ter over deze uiteenzetting, kwam de j bestuursverkiezing aan de orde. De heer J. IV. Boode was niet herkies- baar wegens het bereiken van de j leeftijdsgrens, terwijl de heer J. Ooi- bekking het bijltje er bij neer moest I leggen wegens bedrijfsbeëindiging. In hun plaats werden respectieve- Ijjk gekozen de heren Joh. Lubbersen. Neerdorp 101 en Joh. Bronsvoort. Borkcldweg, Markelo. Na een geanimeerde rondvraag en een dankwoord aan het adres van de afgetreden bestuursleden voor hun langdurig en - werkzaam aandeel in j het belang van de fabriek, werd de vergadering gesloten. I hebben en onmiddellijk stopte, heft de aanrijding niet meer kun nen voorkomen. Ook zijn auto was van voren, o.a. met een gebroken voorruit, beschadigd. C-evonden: bankbiljet, wollen das. muntbiljet, damesschoentje, gele hond (herder). Verloren: herenhorloge „Pontiac', idem met metalen schakelarmband, leren portemonnee met inhoud (f 5,idem inh. maandkaart OAD en f 8,zwart-rode ijsmuts, linker bruine handschoen, zilveren kettinkje met halve gulden en dagboeksleutel tje. Zaterdag. 20 dec. vanaf 12.00 "uur tot maandagmorgen 3.00 uur C. H. Rietdijk. Moienbelterweg. tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 20 dec. en zondag, 21 dec. E. A. Witkop. Wierdensestraat 118. Rijssen. tel. 05480-2260 van 18.00-19.00 uur (alleen voor spoedge vallen). Het dorp Holten ademt reeds de steer van Kerstmis. Gemeentewerken heeft weer een drietal forse sparren geplaatst op het Smidsplein in het centrum van het dorp, bij het begin van de Gaardenstraat en in de Oran jestraat tegenover de Xoorderberg- stroat, die door de mensen van het GEB van sfeervolle lampjes zijn voorzien. Bij de Kolschool prijkt een boom met gekleurde lampjes en op het emplacement van het Wegen- wachtbedrijf J. Krekel en Zoon komt Burgemeester en wethouders ma ken bekend, dat in verband met de kerstdagen en nieuwjaar, het huis vuil in plaats van 26 december a.s. op 24 december a.s. (Dijkerhoek, Holterberg. Markeloseweg enz.) zal worden opgehaald. Het ophalen van het huisvuil op 25 december en 1 januari a.s. (Dorp) vervalt. Belanghebbenden worden verzocht de emmers tijdig tevoren ter ledi ging aan de weg te plaatsen. Holten, 18 december 1969. Burg. en weth. van Holten. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretarie. Vicaris P. Lugtigheid te Leidschen- dam, die z.oals bekend, het berbep naar de Ned. Herv. Gemeente Hol ten heeft aangenomen, zal op zondag 3 februari in 'n middagdienst, beves tigd worden in het ambt van predi kant en als predikant van de Herv. Gemeente Holten. Als bevestiger zal optreden dr. F. O. van Gennep, on der wiens leiding hij als vicarie werkzaam is geweest in Leidschen- dam. De bevestigingsdienst zal te vens intrededienst zijn. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde W. W. Braunius te Holten voor dierenarts. Zaterdag, 20 dec. en zondag, 21 dec. Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 2, tel. 1515. 's Ochtends van 9.00-10.00 uur vp maandag, dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, tel. 1436. Elke morgen van 9.00-11.00 uur, behalve zaterdags bij mevrouw C. Knijff-Dekker, tel. 1438. bij geen ge hoor tel. 1799 mevr. Beltman-Aan stoot. Zaterdag, 20 dec. t.e.m. vrijdag, 26 dec. buiten de diensturen Electra: H. Huisman. Kolweg 42, tel. 1498. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboerstraat 3, tel. 1793. weer een mooie boom te staan, die de kerstsfeer zal brengen op de Bek kenkamp. In het Kolcomplex brandt weer een uitgebreide gevelverlichling aan het schildersbedrijf van de fa. Wennekes en uit Dorpsstraat en Oranjestraat is men met het ontsteken van de gevel verlichting niet achtergebleven. De vraag blijft nog of wij een koud dan wel een nat Kerstfeest tegemoet gaan wat de klimatologische omstan digheden betreft. Deze fraaie kerstboom staat bij de ingang van de Gaardenstraat vanaf de Dorpsstraat. Voor onze foto-amateurs enige toelichting: film 21 din, be« lichtingstijd op statief 40 sec. diafragma fl6.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1