Recreatieplan Salland Kerst- en Oudejaarsnummer Winkelweek uitstekend geslaagd Gemeentebegroting 1970 heeft een tekort van anderhalve ton Vijftig jaar getrouwd Boerderijen voor van het landschap stoffering onmisbaar EXPLOIT A TIETEKORT SPORTVELDEN F 100.000 KERSTUITVOERING VAN ,SOLI DEO GLORIA' ONZE AGENDA Raadsvergadering Boer moet echter geen .museumboer' worden Extra uitkering nod 'g uit het gemeentefonds Kerkdiensten Burgerlijke stand Storingsdienst GEB cs evenement in Ned. Herv. kerk Medische dienst Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen WACHTDIENST SLACHTHUIS Spreekuur maat schappelijk werkster Gezinsverzorging Gevonden en verloren voorwerpen H. J. Lammertink schatte het juiste gewicht der dames Opleving judo-sport Kerstmiddag bejaardensociëteit Woonruimtecommissie Alidget-golfbaan HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 12 december 1969 Jaargang 21 - No. 49 Uitgave van de Stichting ..Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur W. Beyers Advertentieprijs 1-15 mm (d contant) f 3,Iedere mm meer f 0,12 Abonnementsprijs f 5,per half jaar, f 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad "Vrijdag 12 december 19.80 uur Grote verwerping van kren tenbrood en speculaas in ,,Het Trefpunt" te Espelo. 19.15 uur Dropping EHBO vanaf het Groene Kruisgebouw. 19.45 uur Jaarfeest CJV Dijkerheoek in gebouw Bethanië met toneeluit voering ,,De geheimzinnige die vegge" (zie ber.) 20.00 uur Dropping AC „De Holter- berg" ,zie advertentie met abusief aanvangsuur) 20.00 uur Vergadering Chr. Bond van Werknemers in hout- en bouwnij- stuurdersbond in zaal Vosman. Zaterdag 13 december 14.00 uur Kindermiddag N.V.V.-be- sturdersbond in zaal Vosman. 19.45 uur Jaarfeest CJV Dijkerhoek in gebouw Bethanië met toneeluit voering „De geheimzinnige dieveg ge" (zie ber.) Maandag 15 dec. 21 dee. „Solidaridad". Actie van o.a. de R.-k. en Ned.-herv. kerk voor La tijns Amerika. Maandag 15 december 20 uur Ledenvergadering van de Par tij van de Arbeid in hotel Vosman. Dinsdag 16 december 14 uur Kerstmiddag Bejaardensocië teit in het gebouw Irene. 20 uur Uitgestelde jaarvergadering met verloting Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in gebouw Bethanië. Geen spreekuur tandarts H. I*. Steu nenberg (zie adv.) Woensdag 17 december 20 uur Kerstoratoriumuitvoering Chr. Gem. Zangvereniging ,,Soli Deo Gloria" in de Ned.-hervormde kerk Donderdag 18 december 20 ur Ledenvergadering van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" in café Kalfsterman. 20 uur Kerstviering afd. Holten Plat telandsvrouwen in Amicitia. Vrijdag 19 december 19.30 uur Raadsvergadering ten Ge meentehuize (zie agenda). Zaterdag 20 december 19.30-20 uur Start gezelligheidsrit MAC ..De Holterberg" vanaf club huis Vruggink. 19.30 uur Verwerping in café De Wip per (zie adv.) Maandag 22 december 20 uur Kerstviering Herv. Vrouwen groepen, Geref. Vrouwenvereniging en de Chr. Plattelandsvrouwenbond in Irene. 14 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize. Dinsdag 23 december 20 uur Kerstviering afd. Dijkerhoek Ned. Bond Plattelandsvrouwen in zaal „Het Bonte Paard". O o De gemeenteraad komt vrijdag, 19 december, des avonds 7.30 uur ten gemeentehuize in openbare vergade ring bijeen voor de behandeling van de volgende AGENDA: 1. Notulen van de vergadering van 25 november 1969. 2. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen. S. Voorstel tot vaststelling van de huur van het perceel Holterbroek 16. 4. Voorstel tot wijziging van de raadsbesluiten tot het aangaan van geldleningen t.b.v. de aan koop van twee kadaverophaalwa gens. 5. Voorstel tot het accepteren van aanbiedingen voor vaste geldie-, ningen welke in 1970 van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage zullen worden ont vangen. 6. Voorstel tot vaststelling van het maximum bedrag der in 1970 op te nemen kasgelden. 7. Bezwaarschrift tegen een aanslag in de wegen- en rioolbelasting '69. 8. Voorstel tot het verlenen van ga rantie vOor rente en aflossing van een te sluiten hypothecaire geldlening. 9. Voorstel t.ot het benoemen van le den van de woonruimtecommissie. 10. Voorstel tot behandeling van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor het jaar 1970 (algemene be schouwingen). In de voorstudie voor een basis-recreatieplan voor het gewest Salland, die de Grontmij n.v. te De Bilt heeft gemaakt voor de „Recreatiegemeenschap Salland", waarover wij in ons vorige num mer reeds het een en ander hebben geschreven, is een uitvoerige en gedocumenteerde inventarisatie opgemaakt, van de bestaande mogelijkheden voor recreatie en is een prognose opgesteld van de behoefte op korte, middellange en lange termijn. Daarbij is uiter aard veel aandacht besteed aan hetgeen reeds aan plannen in voorbereiding is. Op 18 december zal deze voorstudie door het algemeen bestuur van de recreatiegemeenschap worden behan deld. Als het algemeen bestuur met deze voorstudie akkoord gaat, dan volgt de tweede fase, nl. het opma ken van het basisplan, waarvoor nog veel cyfemateriaal zal moeten wor den verzameld. Dat basisplan ljunit dan in de ra den van de gemeenten, die samen het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam „Recreatiegemeenschap Sal land" hebben gevormd. Is de voorstudie geaccepteerd dan kan men bö het rijk en de provincie aankloppen voor een financiële bij drage in de kosten van het opmaken dezer plannen. Het rijk zal daarin 75 pet. bijdragen, de provincie de helft van het restant en de gemeenten zul len dan samen de overige 12'/2 pet. op tafel moeten leggen. Dit bleek tijdens de persconferen tie, die maandag jl. in de kleine foyer van de schouwburg te Deventer gegeven werd en waarbij deskundi gen van de Grontmij en de leden van het dagelijks bestuur van de recrea tiegemeenschap nadere inlichtingen en details verstrekt hebben over hun inzichten inzake de recreatieve moge lijkheden in Salland. Het gesprek met de pers stond onder leiding van wet houder mej. T. van Weperen van De venter als vice-voorzitster van het algemeen bestuur, wegens verhinde ring van buigemeester mr. W. H. Enklaar, die voorzitter is. Een belangrijk voordeel zou het be tekenen, wanneer het basisplan zou kunnen dienen als inbreng in het Streekplan Salland van de provincie, dat momenteel in voorbereiding is. Door de voorstudie is gesignaleerd, dat de accommodatie de laatste ja ren aanzienlijk is toegenomen en dat deze zich vooral ontwikkeld heeft meer moderne logiesvormen, zoals campings, kamphuizen en huisjester reinen. Het aantal slaapplaatsen in hotels, pensions en kampeerboerde rijen is sinds 1959 zelfs afgenomen Men signaleert een grotere behoefte aan betere zomerhuisjes. Deze ont wikkeling maakt het nodig, zoals wij de vorige keer reeds schreven, dat de toename van het aantal slaap plaatsen in Salland wat wordt afge remd tot de algemeen landelijke groei anders zal het. verzadigingspunt te vroeg worden bereikt.. Noodzakelijk is dus een temporisering van deze groei. Bij het opstellen van het basisplan zal van de gedachte moeten worden uitgegaan, waar maken we het aan- trekklijk. Bij het opstellen van de voorstudie is al gebleken, dat dag en verblijfsrecreatie moeilijk meer te scheiden zijn, omdat gebleken is, dat de verblijfsrecreant o.a. naar de recreatiepunlen trekt. Er zal voor de recreatie in Salland, dat een oppervlakte heeft van bijna 63.000 ha, veel grond nodig zijn. Het verwrven van die grond zal vj-ij ge makkelijk zijn, indien steeds meer boeren tot bedrijfsbeëindiging over gaan. De landbouw is wel bereid om aan de recreatie mee te werken. Aanvankelijk waren er nogal wat aanvragen bij het saneringsfonds, maar de latere ontwikkeling heeft de bedrijfsbeëindiging minder aantrek kelijk gemaakt. De vraag is derhal- De gemeentebegroting voor het jaar 1970 sluit met een geraamd tekort van f 168.864.54. Dit tekort moet. naast een belangrijk aan tal posten, die aanzienlijk verhoogd moesten worden, wegens stij ging van de kosten, voor een belangrijk deel worden toegeschre ven, aan een post van f 100.000,- wegens subsidie in het nadelig exploitatietekort van sportvelden, een uitgave die voor het eerst op de begroting van de gemeente Holten prijkt. „Was het verleden jaar mogelijk, door toepassing van enkele belastingverhogingen, de begroting alsnog sluitend te krijgen, voor het jaar 1970 is dit ten enemale onmogelijk gebleken", zeggen B. en W. in hun aanbiedingsbrief bij de begroting. Het in de primitieve begroting geraamde tekort, waarin be grepen een beschikking over de saldireserve, biedt in dit opzicht geen enkel perspectief. B. en W. zien zich derhalve genoodzaakt om in dit stadium een beroep te doen op de minister van Binnen landse Zaken voor het verkrijgen van een extra-uitkering uit het gemeentefonds. Voor de begroting 1969, waarby het primair geraamde tekort nog kon worden gedekt door een belas tingverhoging. gaf het college dc voorkeur aan een uiteindelijk sluiten de begroting, ten einde in bescheiden mate een eigen gcmcenteiyk finan cieel beleid te kunnen voeren zon der inmenging van hogerhand. Het blijkt evenwel, dat ook een dergelijk beleid thans niet meer mogelijk is. In dit verband wordt gewezen on dermeer op de onmogelijkheid om binnen een redelijke termijn, met de aan de gemeente ten dienste staan de middelen, een naar de mening van het college, bescheiden sport accommodatie te effectueren. In verband hiermede meent het, dat thans het moment gekomen is om een verzoek om toekenning van een extra bijdrage uit het gemeentefonds te kunnen doen. Dit houdt evenwel in, dat aan be paalde voorwaarden moet worden voldaan met betrekking tot de hef fing van plaatselijke belastingen. Bij de aanbieding van de begroting voor 1969 hebben B. en W. er al op ge wezen dat met een verdere verho ging van de rioolbelasting en de per sonele belasting rekening moest wor den gehouden. Ingevolge de voor schriften van de regering moet bij aanwezigheid van een rioolzuive ringsinstallatie. een rioolbelasting van minstens f 100.terwijl voorts op de hoofdsom van de personele be lasting 220 opcenten dienen te wor den geheven. Voor de rioolbelasting resulteert deze aanpassing uiteindelijk in een verhoging die, uitgaande van het ta rief in 1968. in cijfers uitgedrukt, overeenkomt met de in 1969 inge voerde verhoging. Voor de personele belasting .betekent het een verhoging van..20 opcenten. Het college is er zich terdege van bewust, dat deze vrij forse verhogin gen binnen een tijdsbestek van twee jaar een moeilijk te verteren zaak zal zijrf. Daartegenover staat even wel de verantwoordelijkheid ten op zichte van het voorzieningspeil van de gemeente, die geen andere weg openlaat, dan voldoen aan de door de regering gestelde eisen. Onder da posten, die aanzienlijk hoger zijn geraamd vallen de jaar wedden op de diverse hoofdstukken der begroting, onderhoud van open bare gebouwen, stroomverbruik en onderhoud straatverlichting, de kos ten van de gemeentereiniging (f 48.500.uitkei-ingen ingevolge de Algemene Bijstandswet, gezinsver zorging en maatschappelijk werk, werkloosheidsvoorziening, enz. Er zijn echter ook hogere inkomsten. De wegenbelasting zal inclusief de voor 1970 voorgestelde verhoging f 77.000.meer opbrengen, de reini gingsrechten f 27.000.en de perso nele belasting f 23.000. De gemeente mag tot een bedrag van f 14.822.beschikken over de saldi-reserve, terwijl de post onvoor zien geraamd is op f 10.650.Hier door wordt het reëel nadelig saldo voor 1970 f 151.218.49. Voor de verbouwing van het zwem bad waarvan de kosten worden ge raamd op f 570.000.is reeds een reserve gekweekt. De bouw van een mortuarium dient hoge prioriteit te worden gege ven. zegt liet college. Naast de finan ciële moeilijkheden is het ook moei lijk om hiervoor een aanvaardbare plaats te vinden. Er is een gesprek gaande niet dc diaconiën van de Ilerv. en Geref. kerk. Er moet nog heel veel gebeuren, maar het college waarschuwt er voor, dat de begroting voor 't dienst jaar 1970 daarvoor geen ruimte biedt. Boerderijen kunnen in het landschap niet gemist wor den. Zij dragen bij tot de sfeer en de stoffering daar van en vormen een trek pleister voor de recreanten. Voor hun behoud zal de ge meenschap zich echter of fers moeten durven getroos ten. Een boerderij in de Beuseberg. ve „wie gaat de boer begeleiden"', dat is in feite het hart van het probleem. Offers Er zullen bv. offers gebracht moe ten worden voor het opruimen van houtwallen en dergelijke. Vroeger is dat nooit gebeurd. Er zal een land schapsbijdrageregeling moeten ko men. zoals er nu reeds een bosbijdra- ge bestaat. Boerderijen kunnen in het land schap niet gemist worden, maar de boer moet geen „museumboer" wor den. Men kan van een kleine boer nu wel verwachten dat hij op zijn be drijfje blijft doorploeteren, maar juist is dat niet. Wanneer men zijn boer derij wil blijven behouden, dan zal daar iets tegenover moeten staan. Vandaar dat gedacht wordt aan een landschapsbijdrageregeling. Ook de zg. schaalvergroting vormt hierbij 'n belangrijke factor. „Als er geen waarborgen wo, den geschapen voor het behoud van een aantrekkelijk landschap, dan zullen de recreatie gemeenschappen gezamenlijk hun stem moeten laten horen", is o.a. de gedachte van de opstellers van de HOLTEN. NED. HERV. KERK: 10.00 uur ds. C. C. Addink (Viering H.A.), 19.00 uur ds. Rosbergen uit Deventer (Vie ring H.A.). GEREF. KERK: 9.30 en 15.00 uur ds R. A. Hoogkamp. In beide dien sten is het ene offer voor het Fonds Algemeen Kerkelijke Arbeid (FAKA). Bij de u itgang collecte voor verbouw en uitbreiding van de kerk. R.-K. KERKDIENST: 9.30 uur in 't gebouw Irene (Eucharistieviering). NIEUW HEETEN. R.-K. KERK: Zaterdagavond 7.30 u. Zondagmorgen 3.00 en 10.30 uur. DIJKERHOEK. BETHANIE: 10.00 uur ds Beerthuis van Bathmen (Viering H.A.). Ondertrouwd: W. Bunt. 30 jr, Hol terbroek 76, en G. A. M. Tuitert, 28 jr, Neerdorp 21. Gehuwd: G. J. Bcldman. 23 jr. Bergmanstraat 38, en H. J. Kistema- ker. 21 jr, Apeldoorn. Overleden: A. Meijer-Bouwhuis, 52 jr, Burg. v.d. Borchstraat 30. BEVOLKING Ingekomen: B. J. Kurz en gezin van Eibergen naar Schoutenstraat 13 J. C. Ladiges en gezin van Leus den naar Schoutenstraat 21 E. Klein Nulent en gezin van Haarlem mermeer naar Borkeldsweg 37 L. E. Hoeffelman en gezin van Warns- veld naar Holterberg 26 W. F. van den Berg en gezin van Zwolle naar Schepenenstraat 10. Zaterdag 13 dec. t.e.m. vrijdag, 19 dec, buiten de diensturen Electra: H. Heijenk, Kolweg 44, tel. 2124. Gas: geen dienst. voorstudie en van de leden van het dagelijks bestuur. Anderzüds moeten op verschillende plaatsen voorzieningen worden getrof fen voor de recreatie. Daarbij kunnen de gezamenlijke gemeenten meer doen dan iedere gemeente apart. De voorstudie noemt er vele. Deze voor zieningen kunnen echter alleen getrof fen worden via de bestemmingsplan nen van iedere gemeente afzonder lijk. Het gaat hierbij om een ontwik keling op lange termijn. Over 5 of 10 jaar zal de gehele opzet opnieuw moeten worden bezien. Wat de realisering van de recrea- tiepunten betreft, rijst de vraag of dit door belanghebbenden moet geschie den op commerciële basis of dat de recreatiegmeenschap eventueel ook op commerciële basis dit zal moeten doen. Men neigt steeds meer zo bleek tijdens de persconferentie naar de laatste opzet. Er is trouwens ook geen kans op subsidiëring van derge lijke objecten, wanneer zij geen deel uitmaken van een groter geheel. De beslissing hierover blijft echter aan de gemeenten die deel uitmaken van de recreatiegemeenschap. Woensdagavond 17 december a.s, zal door de Chr. Gem. Zangver. „So li Deo Gloria" te Holten en .Looft den Heer" te Enter in de Ned. Herv. Kerk de jaarlijkse Kerstuitvoering worden gegeven waaraan medewer king zal worden verleend door Riek Bolink - Landeweerd, sopraan; Hen- ny Fransen, trompet: Wim Jansen, piano; Johan Ponsteen, hobo; A. Schelleivs, declamatie en Anton Koopman, orgel. Uitgevoerd zal worden de grote kerstcanate „Venite Adoremus" (Komt laten wij aanbidden). Het. is een werk voor gemengd koor, vrou wen- en mannenkoor, solo's voor so praan en gemeentezang met bege leiding van orgel en trompet. Het geheel staat onder leiding van de dirigent van beide koren de heer J. Plomp te Nijverdal. Het is reeds voor de 20ste achter eenvolgende keer dat „Soli Deo Glo ria" aan de vooravond van Kerst feest een uitvoering geeft en de so praan Riek Bolink - Landeweerd ver leent voor de 17e keer haar mede werking. Zij zal woensdagavond o.a. zingen het bekende kerstlied „Stille nacht, heilige nacht" en de prachtige aria „Ik wacht op den Heer, mijn ziel verbeidt Hem". Zaterdag, 13 dec. vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 13 dec. en zondag, 14 dec. H. F. Steunenberg, Pastoriestr. 42, tel. 1433, van 18.00-19.00 uur (al leen voor spoedgevallen). Zaterdag, 13 dec. en zondag, 14 dec. R. Back, Holterberg 43, tel. 1291. Vrijdag, 12 dec. t.e.m. zondag, 14 dec. keurmeesters buiten de diensturen B Groot Obbink, Ko- zakkenstraat 2, tel. 1526. Maandag, 15 dcc. t.e.m. zondag, 21 december: H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Aangifte gestorven dieren op zater dag: van 9.00-11.00 uur aan 't slacht- kMis, tel. 1318. De uitvoering wordt besloten met het gezamenlijk zingen van gezang 26 (Halleluja, looft den Heer). De eerwaarde heer A. Schellevis. hulpprediker der herv. gemeente zal de avond openen en de uitvoering zal door ds. R. A. Hoogkamp, gr. pred. met een kort woord worden besloten. De uitvoering begint om precies 8 uur terwijl vanaf half acht de plaat sen kunnen worden ingenomen. Voorgaande jaren hebben steeds een flink aantal- ingezetenen belangstel ling getoond voor de Kerstuitvoering van „Soli" en we twijfelen niet of velen zullen woensdagavond aanwe zig zijn op deze vierde lustrum uit voering. Moge het geheel een waardige voor bereiding worden van het Kerstfeest 1969. De verschijningsdata van ons blad zijn omstreeks Kerstmis en Nieuwjaar de volgende: VRIJDAG. 19 DECEMBER o.m. zeer geschikt voor aankondigingen voor de Kerstdagen. DINSDAG, 23 DECEMBER (Kerst nummer) zeer geschikt om elkaar goede en prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar toe te wensen. VRIJDAG, 2 JANUARI 1970, waar. mede de nieuwe jaarcyclus wordt ingezet. Wij doen een dringend beroep op onze adverteerders en op eventuele berichtgevers, ons hun annonces en berichten c.q. mededelingen zo spoedig mogelijk te doen toekomen en daarmede niet tot het laatste moment te wachten, want op de drukkerij wordt het zeer moeilijk om alles op tijd te verwerken. Wij rekenen gaarne op aller medewerking. Bij voorbaat dank. Redactie en Administratie Holtens Nieuwsblad 's Ochtens van 9.00-10.00 uur op maandag, dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, tel. 1436. O O Elke morgen van 8.30-9.30 uur be halve zaterdag bij mevr. C. Knijff- Dekker, tel. 1438, bij geen gehoor tel. 1799 mevr. Beltman-Aanstoot. Gevonden: ballpoint met kettinkje, damesfiets, bromfietshandschoen, een paar grijze wollen handschoenen, een paar bruine handschoenen, regen broek, jongenshandschoenen, heren polshorloge, wollen muts, appeltaart, goud-zwarte ballpoint. Verloren: een paar grolse wanten, nylon kinderwantje, een paar bruine wollen kinderhandschoenen, stuk as met kogel en schroefdraad, een paar gymschoenen, linker wollen kinder- want. De Sinterklaasactie van de Holtense Handelsvereniging beleefde maandagavond in Amicitia haar slotfase door de aanwijzing van drie series van duizend gulden aan waardebonnen in coupures van 250. 100, 50, 25 en 10 gulden. Bij de voorgaande aanwijzingen wa ren ook reeds drie series aan het publiek ten goede gekomen. In zijn kort openingswoord deelde de vice-voorzitter, Joop Wissink, mede, dat nu de balans enigszins is opgemaakt gezegd kan worden, dat de winkelweek als zeer geslaagd be schouwd mag worden. Ondanks de BTW zijn de verkoopresultaten toch gunstig uitgevallen. Dat wil zeggen, dat de Holtense middenstand weer blijk heelt gegeven aantrekkings kracht te hebben uitgeoefend op de kooplust van de bevolking van Hol ten en omgeving. Hij bracht dank aan de kopers, maar ook aan HMV en de Boerenkappel uit Lochem voor de muzikale omlijsting, de politie voor haar medewerking bij de vast stelling van het gewicht in verze gelde enveloppe van de acht lief tallige dames op de foto. Dat gewicht werd op 300 gram nauwkeurig geschat door H. J, Lam mertink, Bergmanstraat, die 507 kg. had ingevuld, terwijl het juiste ge wicht 506 kg en 700 gram bedroeg. Hij ontvangt 'n waardebon van hon- dei'd gulden. De andere winnaars zijn D. J, Schuppert, Kerkstraat 506.337 kg f 75,-; G. J. Nijenhuis, Haarle 506.300 kg f 50.-; G. J. Haar man, Voxseboxsestraat 25, 506.120 KG; W. Bekkernens, Kozakkenstr. 34. 507,319 kg. H. B. Beltman. Kol weg 5. 506.012 kg: H. J. Bolink, Look 66a, 506.011 kg; J. A. Wegsta- Het echtpaar II. J. Bekkernens-H. Bëkkernens-Bosman herdenkt don derdag 18 december de dag, dat het vijftig jaar geleden in het huwelijk trad. Beiden zijn twee en zeventig jaar en mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Zij hebben zes kinderen, negen kleinkinderen en een achterkleinkind. De heer Bekkernens is acht en twintig jaar werkzaam geweest bij de gemeente Holten, laatstelijk als ploegbaas bij gemeentewerken. Ruim 7 jaar geleden verliet hij de dienst in verband met zijn pensionering, we gens het bereiken van de 65-j?.rige leeftijd. Kal gouden paar woont op bet Vijftig jaar getrouwd. H. J. Bekkernens en H. Békkei- nens-Bosman. erve „Goossens" op de Borkeld, waar zij op hun boerderijtje nog wat doen aan veehouderij, omdat beiden moei lijk met de handen over elkaar kun nen zitten. Op de avond van de herdenkings dag is er in hotel Holterman tussen 19.30 en 21.30 uur gelegenheid om het gouden paar te feliciteren. Het zal de beide echtelieden en hun familie zeker niet aan belangstelling ontbre ken. pel, Larenseweg 28. 507.400 kg en H. J. Oosterveld. N 23, 507.499 kg, die allen een waardebon van f 10.- ont vangen. Op welke nummers waardebonnen zijn aangewezen kan men vinden in desbetreffende advertentie van de Holtense Handelsvereniging. Men moet ze ophalen -bij de Coöp. Raiffeisenbank en ze voor 31 decem ber a.s. besteden. De judosport, die een onderdeel vormt van de sportvereniging „Bato" mag zich in een gezonde opleving verheugen, vooral bij de jeugdige be oefenaars. Bij de dezer dagen gehou- houden examens slaagden de volgen de jongelui voor de voor hun naam genoemde slip: Gele slip: Pieier Keestra, Bert Fransen. Henk Müller. Hans van Geenhuizen, Ate Oostenburg, Danny Beijer, Johan Bosch. Oranje slip: René Lepink, Berry Beijer, Marya Koning, Adri Ulfman en Reinier Engbers. Blauwe slip: Frederika Prak, en bruine slip: Dini Krekel. Bij de jongste afdeling jongens en meisjes vanaf 5 jaar hebben zich ze ven nieuwe beoefenaars aangemeld, maar er zouden nog veel meer kin deren van de aanwezigheid van de judo-leraar kunnen profiteren door zich voor de oefeningen, op dinsdag van 6 tot 7 uur, aan te melden. Ook voor de afdeling dames, heren, jongens en meisjes, die van 7 tot 8 uur oefenen kunnen zich nog leden aanmelden. Vooral voor de kinderen is het belangrijk de spelregels van deze sport vroeg onder de knie te hebben. ...Jong gewend, oud gedaan", is het parool van „Bato" voor al haar afdelingen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven, tijdens de oefeningen, in 't gymnastieklokaal aan de Tuinstraat. Dinsdag 16 december a.s. zal de kerstmiddag van de bejaardensocië teit gehouden worden in het gebouw Irene. In verband met het programma is het begin gesteld op 2 uur. Ieder wordt vriendelijk verzocht de bril niet te vergeten en een kaars met kaarsenhouder mede te brengen. Het belooft een bijzondere middag te worden! Einde omstreeks 5 uur. Burgemeester en wethouders stel len aan de raad voor de woonruim tecommissie die bestaat uit de heer J. Kroon, voorzitter, mevr. A. Soer- Stukker en de heren R. Petter, G. Weijl an J. Beldman voor het jaar 1970 opnieuw als zodanig te benoe men. Deze leden hebben desgevraagd medegedeeld, dat zij een eventuele herbenoeming zullen aannemen. In Holten bestaat een midget- golfclub, die in het daarvoor ge schikte seizoen oefent op de baan op de Holterberg en bij onlangs gehou den wedstrijden met enkele leden 'n zeer goed figuur heeft geslagen. De club telt momenteel veertien le den, maar ziet dat aantal gaarne uit gebreid om in het voorjaar haar ac tiviteiten op grote schaal te kunnen hervatten. Men kan zich aanmelden bij de heer J. P. Poll Jonker jr., Dorpsstraat.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1