Voor grondaankopen zomerhuisj esterrein ontbreken financieringsmiddelen Wederzijdse standpunten tegenover elkaar Grof Voor het geluk van miljoenen kinderen Er moet een ziekenauto moderne komen over. De raad sprak vuilvervoer, speeltuinen verharding wegen en opheffing station N.S. Eerste kavels villaterrein .Lookverkocht Weest gul gestationeerd in Holten Meermanskamp opnieuw verhuurd aan Holterboeren Huisvrouwen verrasten bruidspaar ONZE AGENDA Zijn normen Algemene Bijstandswet wel juist? Kerkdiensten Gevonden en verloren voorwerpen Wachtdienst Ziekenvervoer vraagt de aandacht Burgerlijke stand Er wordt weer een moedercurus gegeven Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Pastoor Schievels benoemd te Schalkhaar Openbare kennisgeving PARKEERVERBOD gedeelte Kolweg Medische dienst Weekenddienst tandartsen dierenartsen Spreekuur maat schappelijk werkster Tijdens gespreksavond Vredesweek HOLTENS NIEUWSBLAD Vffitlag 8 olcttffier 190$ Jaargang 21 - Nr. 39 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur \V. Beyers 'Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) 3.Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaar, 10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 4 oktober 1-9.30 uur: Dansen in café ,,De Wip- pert" (zie advertentie). Maandag 6 oktober 30.00 uur: Besturenvergadering NVV- Bestuurdersbond in hotel Vosman. Donderdag 9 oktober 8.00 uur voorm.Vertrek Herv. Vrou wengroepen Holten en Dijkerhoek naar prov. dag in Zwolle. Vertrek Dijkerhoek 8.15 uur bij de Molen. Vrijdag 10 oktober 19.00 uur: Ledenvergadering Z.C. „Twenhaarsveld" in koffiehuis Kalfsterman. Zaterdag 11 oktober 14.00 uur Bejaardenmiddag NVV- leden in Stationskoffiehuis Kalfster man. 16.30 uur: Begin wintertraining Z.C. ..Twenhaarsveld". Vertrek Tuin straat. Maandag 13 oktober 20.00 uur: Ruilavond postzegelclub „H.P.C." in café ..De Waag". Donderdag 16 oktober 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Dijker hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in café .,'t Bonte Paard". Maandag 27 oktober 20.00 uur: Ouderavond o.l. Kolkschool in de school a.d. Holterenkstraat. Woensdag 29 oktober 18.30-21.00 uur: Bloedafname-avond van de afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis in gebouw Irene. Zaterdag 8 november 20.00 uur: Dropping-speurtocht van de PJGO ...Jong Holten voor leden en niet-leden, vanaf de Coöp. Aan koopvereniging. „Kan door middel van de voorcentralisatie van destructie- materiaal niet meteen gebruik gemaakt worden voor het opha len van grof vuil", was ongeveer de vraag, die de heer Bosschers stelde bij de rondvraag. De ca davers worden toch van de boerderij opgehaald. Voor het grove vuil zou men containers kunnen gebruiken. De raadsvoorzitter verklaarde, dat men de dingen niet door elkaar moet halen. Voor het grove moet een af zonderlijke regeling worden getrof fen. Er ligt een verzoek van Dijker hoek. Wethouder Rietberg zei nog, dat dit financieel en qua mankracht niet zo'n eenvoudige zaak is. Men kan dat niet zo maar afdoen, maar het moet organisatorisch geregeld worden. Op een vraag van de heer Meer man hoe andere gemeenten het dan doen, wees de burgemeester er op, dat gemeenten, die deze zaak mee aangepakt hebben, thans zeggen als we het geweten hadden ware wij er nooit mee begonnen. De heer Bosschers wees voorts op de slechte toestand van de Schreurs- weg, die vol gegroeid is met hout. Hij vroeg wanneer hierin verbetering wordt gebracht. „Er zijn briefjes aan de aangelan den verzonden om grond af te staan", verklaarde wethouder Rietberg. De weg moet breder worden. Zonder grondafstand kan er niets van te recht komen. Gewezen werd nog op Het raadslid H. Meerman (PvdA) was op 23 september jarig. Bij de aanvang van de raadsvergadering wenste de burgemeester mr. Enklaar hem geluk en sprak er zijn waardering over uit. dat de heer Meerman ,,de plichten liet gaan voor het meisje". In de vergadering waren met kennisgeving afwezig de heren LKaan, A. Westerik (wegens ziekte) en de heer W. ten Berge (wegens vakantieverblijf buitenlands). De heer H. Ph. Gazan (PvdA), die in de vorige vergadering was toegelaten, legde de belofte af. Mr. Enklaar wees op de droeve achtergrond van deze toelating nl. het overlijden van het medelid, de heer A. Jansen. „U zijt ge roepen deze plaats in te nemen en de belangen der gemeente te behartigen". De voorzitter sprak de hoop uit, dat.de heer Gazan zfch zal weten in te passen in de sfeer van „onze" raad. De heer Meerman deelde nog mee, dat de heer Kaan in het ver volg als fractie-voorzitter zal optreden. De heer Van Schooien (BP) infor meerde naar de beantwoording van enkele vragen die hij gesteld had. Hij had zich nl. afgevraagd of de rechtszekerheid voor de bij de ruil verkaveling betrokken boeren wel ge waarborgd is, nu de plaatselijke commissie reeds besluiten heeft ge nomen, voordat zij officieel geïnstal leerd was.' De raadsvoorzitter wees er op, dat deze installatie maar franje is; het behoeft helemaal niet. ,,U bedoelt met uw vragen, dat wij achter i gaan staan en aan G.S. zeggen, di ruilverkaveling daar deugt helemaal niets van". De burgemeester liet de vragensteller niet in twijfel, dat daar geen sprake van kan zijn. ,,U bent bij ons aan het verkeerde adres' De raadsvoorzitter wilde nog wel zeggen, dat de commissie 18 juli is benoemd en volledig bevoegd was de door de heer Van Schooten genoem de publikatie te doen. Bijstandsnormen Naar aanleiding van de aan de raad aangeboden herziene bijstands normen ingevolge de Algemene Bij standswet, vroeg de heer H. Rietberg (CI-I) nog eens weer of men met het vrij te laten vermogen wel op de goede weg is. ,,Dit komt er op neer, dat een kleine boer of kleine zelf standige, die zakelijk in moeilijkhe den vgrkeert, eerst zijn bezit bijna geheel moet opmaken. Maar dan is hulp bv. van de Boerenleenbank ook niet meer mogelijk, zodat de betrok kene er nooit weer bovenop komt. Holten: Ned. Herv. kerk, 8.30 uur en 10.15 uur pastmedew. dhr. A. Schellevis. Extra collecte voor „Kerk en Israël". Geref. kerk 9.30 uur en 3.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collec te voor verbouw van de kerk. R.K. Kerkdienst (Eucharistievie ring) 9.30 uur in het gebouw Ire ne. Nieuw-Hccten: R.K. kerk zaterdag avond 7.30 uur. Zondagmorgen 8.00 uur en 10.00 uur. Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uur ds, C. C. Addink (Gezinsdienst). Extra collecte voor „Kerk en Israël". Okkenbrock: Herv. kerk 10.00 uur ds, W. P. J. Osinga. Extra collecte „Kerk en Israël". GEVONDEN: huissleutel, bruine langharige hond, bos sleutels, hanger met kralen (bruin), zwart turnpakje, vulpen, heren-windjack, regencape. VERLOREN: gouden broche, he- renportemonnaie, groen nylon kin derjack, groene sweater, bromfiets- Sleutel. bruin-gele langharige hond, kinderjacks, 1 pr. voetbalschoenen, kruin leren jack, zijden sjaal, bank biljet van 100.-. bruin leren school- tes, inh. schoolbehoeften. suède Kshoenen en regenbroek, fototoestel »»rk Olyirmus Pent. Is het niet mogelijk, vroeg de heer Rietberg, dat hieraan een bepaling toegevoegd wordt, dat ten aanzien van' kleine zelfstandigen dispensatie kan worden verleend". Mr. Enklaar verklaarde, dat hier op geen uitzondering kan worden ge maakt. Het is een landelijke norm. waarvan men niet kan afwijken. Als iemand niet onder de groepsregeling voor kleine zelfstandigen valt. dan wordt de Algemene Bijstandswet, toe gepast. Wethouder Rietberg wilde de zaak nog wel eens onder de aandacht brengen van het college, maar men kan hier geen beslissing nemen. Grondaankopen zomerhuisjes-terrein ,,Het lijkt wel of de besluiten van de raad een wassen neus zftn", zei de heer Landeweerd (AR) bij het voorstel van B. en W. om voor de zoveelste maal te besluiten de gron den aan te kopen van G. J. Podt en H. J. Oplaat, F. J. Pasop en J. H. Aanstoot op de Borkcld. De heer Wansink (Gem. Bel.) stel de voor de gronden vast te verkave len en te verkopen, dan zou men automatisch geld hebben voor de aankoop. „Er is een lange lijst van zaken, die niet afgedaan kunnen wor den, omdat de financiering niet rond is", verklaarde de burgemeester. ..Het financieringsprobleem is voor alle gemeenten een uiterst moeilijke geschiedenis, zoals de heren trouwens hebben kunnen lezen. Het loopt nog altijd over de minister van Binnen- Het nieuwe raadslid van de PvdA de heer H. Ph. Gazan legde in de raad de belofte afL landsc Zaken. De oplossing van de heer Wansink is niet mogelijk, omdat deze aankoop ook administratief cn planologisch nog niet rond is. Voor de betrokkenen is trouwens een finan ciële rente-regeling getroffen voorzo ver zy daaraan behoefte hebben". De burgemeester wees er voorts op. dat zonder de daarop gelegde bestem ming (zomerhuisjesterrein) de grond vrywel waardeloos is en dat er met deze mensen uitvoerig over deze zaak gesproken is. De heer Wansink verzocht B. en W. toch wel de nodige druk uit te oefenen bij G.S. opdat zo spoedig mogelijk de mensen hun geld kunnen krijgen. Verkoop villaterrein De verkoop van kavels in het villa terrein Look begint thans op gang te komen. De raad besloot tot verkoop aan de volgende personen: G. R. Kaarsgaren voor f 41.968,- en f 54.288,- H. van den Herik te Hollandse Ra ding f 54.288,-, C. van Zwol], Holten f 39.168,- (inclusief kosten aanleg gas en elektra en B.T.W.) Vrijdag, 3 okt. t.e.m. zondag 5 okt. keurmeesters buiten de dienst uren J. Hof, Kozakkenstraat 19, tel. 1697. Maandag, 6 okt. tot en met zondag 12 okt.: C. Dijkstra, School straat 5, tel. 1833. Aangifte gestorven dieren op za terdag: van 9-11 uur aan het slacht huis tel. 1349. Onder het motto „Groet een vrind en help een kind" zullen de volgen de week een aantal dames bij de Hol- tense ingezetenen aankloppen om te trachten doosjes „Wenskaarten" en „Agenda's" te verkopen ten bate van UNICEF het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Het betekent HULP IN NOOD VOOR ALLE KIN DEREN, waar ook ter wereld. Hulp bij ziekte, ondervoeding, verwaarlo zing en hoop op een gelukkiger toe komst. Het geluk van kinderen is kost baar. Al werkt Unicef economisch nog zo verantwoord, toch kost dit werk heel veel geld. Een belangrij ke bron van inkomsten zyn de ge noemde wenskaarten cn agenda's. Velen zullen zich afvragen wat is en hoe werkt UNICEF. UNICEF is het Kinderfonds van de Verenigde Naties een toonbeeld van internationale samenwerking dat vrijwillige bijdragen van regerin gen en particulieren besteedt voor het welzijn van kinderen overal ter wereld, ongeacht ras, geloof, nationa liteit of politieke kleur. Het Fonds voorziet meer dan honderd landen van materiaal, instrumenten, medi cijnen, installaties voor zuivelfabrie ken cn- gezondheidscentra, voedsel en al'.e mogelijke andere goederen, die voor hun permanente ontwikke- linesDrosramma's nodig zijn. Het be kostigt de opleiding van inheemsen tot medisch hulppersoneel. Het steunt een groot aantal projecten: massa campagnes ter bestrijding van volks ziekten, reizende gezondheidsdien sten, voedingsprogramma's, gezond heidscentra voor moeder en kind en zovoort. Jaarlijks ondervinden 60 mil joen kinderen en moeders direct hulp van UNICEF. Daarvoor trekt UNICEF elk jaar vele miljoenen uit. UNICEF geeft alleen hulp aan die landen, die hulp nodig hebben, die hulp vragen en die bereid zijn zelf actief deel te nemen aan de projec ten, waarvoor hulp wordt gevraagd. UNICEF is geen liefdadigheid. De landen worden gesteund volgens een help-u-zelf-systeem, dat permanente verbetering aan het welzijn van kin deren waarborgt: zij moeten de hulp van UNICEF aanvullen met materi aal en makracht. die ter plaatse be schikbaar zijn. Zo komt het dat lan den, die hulp ontvangen, gemiddeld 2maal zoveel besteden aan een project als UNICEF. Deze aanvulling staat dan nog buiten de geregelde bijdragen in geld, die het Kinder fonds ook van de gesteunde landen ontvangt. Bovendien dragen tal van landen, die geen hulp van UNICEF nodig hebben, aan het Fonds bij. Wij hopen dat de dames, die bij u aankloppen geen vergeefs beroep op u zullen doen. Bovendien u krijgt ook nog waar voor uw geld. dezelfde toestand bij andere wegen. De Geskesdijk wordt reeds met puin verhard van de spoorlijn tot aan de Borkeldsweg, deelde wethouder Rietberg nog mede. Van het spoor tot aan de Rijssenseweg komt mis schien ook nog. „Het zit in de lucht", aldus de wethouder. De heer Wansink hield een plei dooi voor het aanleggen van speel tuinen tussen de Enkco en Gode- schal'k (als de heer Klein Velder- man gaat bouwen) en jn de Gaarden b.v. in Reilinksweide. Hij wees voorts op de barsten in de Toeristenweg, waar nodig iets aan gedaan moet worden. De heer Meerman informeerde naar de verbetering van het uit zicht op de toeristenweg. De berken belemmeren het uitzicht op het land schap. De raadsvoorzitter deelde me de, dat deze zaak is opgenomen met het Staatsbosbeheer. Daar is men huiverig om de berken weg te kappen, omdat de mensen op de hei de komen, die bijzonder teer is. Men heeft echter beloofd zoveel moge lijk aan de wensen van de raad te gemoet te zullen komen. De heer Gazan wees op het voor nemen om de personeelsbezetting van het station N.S. op te heffen en vroeg of de VVV geen kaartjes zou kunnen verkopen. De voorzitter vond dit geen goede oplossing. Geprobeerd zal worden om het station te behouden. Hij heeft daarover reeds gesproken op de hea ring van de KVP in Raalte. Mr. Enklaar vroeg zich af of NS wel vol doende beseffen, dat zy een N.V. zijn ten algemene nutte. Er worden zoveel miljoenen voor de recreatie uitgegeven, dan kan men ook voor het rywielvervoer en het behoud van de stations daarvan wel wat gebrui ken. Men moet niet klakkeloos alle stations dicht doen, aldus mr. En klaar. De Geskesdijk wordt vanaf de spoorlijn tot aan de Bor keldsweg met puin even tueel met mijnsteen ver hard. De aanwonenden zijn hier al mooi op weg met de verharding. De heer Wiggers verklaarde bij de rondvraag, gehoord te hebben, dat de ziekenauto op zijn laatste benen loopt en dat de beide garagehouders de ex ploitatie ook niet meer op de huidige voorwaarden willen voortzetten. De raadsvoorzitter wees er op, dat hem dit bekend is. De toestand echter nog wel zo, dat de auto het nog wel even kan volhouden. Er overleg gaande met de .Inspecteur van de oVlksgezondheid in het kader van de spreiding van hel ziekenver voer. Spreker heeft al geadviseerd dat hier een goede standplaats is. De burgemeester zei veel waarde ring te hebben voor het voortreffe lijk werk van de heren Aanstoot en Müller. Er is alles voor te zeggen dat hier een ziekenauto blijft, maar het zou niet redelyk zijn de lasten op de schouders te leggen van deze ex ploitanten. Wy moeten wel zorgen dat zij de garage voor de ziekenauto behouden. Spreker hoopt in de nabye toekomst hier iets aan te doen. Er zal een regeling moeten worden getroffen o.a. met het Groene Kruis. Roode Kruis en EHBO. En er moet een wagen komen met mobilofoon HOLTEN Geboren: Tonnie zv D W Geerling en H Smit Lageweg 21 Hendrik Johan zv H Klein Nu lent en G J Kapper! Kozakkenstraat 26 Egbert zv G Dikkers en G B Wegstapel Larenseweg 44a Rena- te dv II J Hommes en A Meinsma Molenbelterweg 2 Geertruida Her- manna dv J G Meijerman en J F Sluiter Dijkerhoek 69a. Ondertrouwd: H Schmidt 26 jr Mo lenbelterweg 22 en J H van den Bos 23 jr Molenbelterweg 22 Gehuwd: G Wansink 24 jr Look 13 en J ten Wolthuis 22 jr Bosch kampsstraat 14 J A Stegeman 24 jr Lichtenberg 9 en W Paalman 23 jr Beuseberg 145 G J F Soer 24 jr Larenseweg 3 en G Janssen 23 jr Deventer. BEVOLKING INGEKOMEN: A Dekker en gez van Leerdam naar Oranjestraat 20 H G W Eman en gez van Doetin- chem naar Lageweg 9 B K W Lambeck van Enschede naar School straat 9 J Jansen en gez van Rhoon naar Mr G Vixseboxsestraat 37 J H Klem Teselink van Gors- sel naar Neerdorp 20. VERTROKKEN: A J Kelder-Bos man van Deventerweg 13 naar Hel- lendoorn. Na lange tijd zal er op vrijdag 10 oktober, 14.30 uur, weer een moe dercursus van start gaan in het Groene Kruisgebouw, die acht mid dagen gehouden zal worden. Op deze vrijdagmiddagen zal er gezamenlijk over vragen rondom geboorte, ver zorging en opvoeding van de zuige ling van gedachten gewisseld worden onder leiding van mej. zr. W. I. Smits, districtverpleegster voor de kinderhygiëne. Deze cursus zal speciaal van be lang zijn voor dames, die hun eerste baby verwachten, óf kort geleden be vallen zijn. De duur van de lessen is anderhalf uur, aanvangende op 10 beademingsinstallatie. Het zieken vervoer is feitelijk overheidstaak, maar er zal voor gezorgd moeten worden, dat de ziekenauto voor Hol ten behouden blijft. De heer Wiggers wees op de verve lende toestand bij het rijwielpad langs de Stationsweg in Dijkerhoek waar het gras zo lang is, dat men als het nat is, niet droog kan blij ven, omdat het over het pad heen hangt. Elke morgen van 8.30-9.30 uur be halve zaterdags bij mevr. C. Knijff- Dekker. Bij geen gehoor: tel. 1799 me- Beltman-Aanstoot. Zaterdag, 10 oktober - electra: J. tel. seberg 129, tel. 1945. 4 oktober t.e.m. vrijdag' - buiten de diensturen Kolkman. Gaardenstraat gas: J. Bosschers, Beu- Pastoor J. C. Schievels van Nieuw Heeten is benoemd tot pastoor te Schalkhaar. Hij heeft dit ambt al daar bekleed sedert 2 juli 1965. Pas toor Schievels krijgt thans een heel wat grotere parochie dan Nieuw Hee ten, want de parochie Schalkhaar telt bijna 3000 zielen. Pastoor Schievels kwam veelvuldig met de Holtense parochianen in con tact in verband met de wekelijkse eucharistieviering in 't gebouw Ire ne, maar ook door het contact met de Hervormde en Gereformeerde ambts dragers o.a. in verband met het in- ter-kerkelijk recreatiewerk. Zijn installatie te Schalkhaar zal plaats vinden op vrijdag 10 oktober a.s. Tot opvolger van pastoor Schievels is benoemd dr. J. A. Hunfeld, pas toor te Breukelen. Pastoor Hunfeld werd geboren jn 1907 en werd in 1934 tot priester gewijd. Hij staat sinds 3962 als pastoor in zijn huidige stand plaats en was voordien o.m. leraar en pastoor in Borculo. O H Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun besluit van 23 september 1969, nr. 3711, in het algemeen belang van het verkeer, is besloten: I. op het gedeelte van de Kolweg in deze gemeente, vanaf de Dorps straat (Rijksweg 44) tot aan het perceel Kolweg 3 door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, het parkeren aan beide zijden van dit weggedeelte te verbieden; Ila door verwijdering van borden 51 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens het stopverbod aan beide zijden van het gedeelte van de Kolweg, vanaf de Dorpsstraat tot aan het perceel Kolweg 3, op te heffen: b in te trekken hun besluit van 15 september 1969, nr. 3469. Het besluit van .23 september 1969, nr. 3711 is in afschrift gezonden aan de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat van Overijssel, aan Gedeputeerde Staten van Over ijssel, aan de Koninklijke Nederland- sche Toeristenbond A.N.W.B., aan de Koninklijke Nederlandsche Automo bielclub K.N.A.C. en aan de Konink lijke Nederlandsche Motorrijdersver eniging K.N.M.V. Van het besluit kan door iedere belanghebbende beroep bij de Kroon worden ingesteld binnen 30 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving. Het adres van beroep moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie Overijssel te Zwolle worden ingediend. Holten, 3 oktober 1969 Burgemeester en wethouders voornoemd, J. Rietberg, loco-burgem. G. J. Langenberg, secretaris Zaterdag 4 oktober vanaf 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur J. F. Sijt- sema. Pastoriestraat 50. tel. 1870 (al leen voor spoedgevallen). Zatérdag 4 okt. en zondag 5 okt. H. Hansman, Karei Doormanstraat 28, Wierden (huize Lenstra) tel. 05496- 1765 van 18-19 uur (alleen v.oor spoedgevallen). Zaterdag 4 okt, en zondag 5 okt. R. Back, Holterberg 42, tel. 1291. 's Ochtends van 9.00-10.00 uur op maandag, dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw, tel. 1346. De Holter boeren, die dit jaar op Meermanskamp rogge hebben verbouwd, waarvan de opbrengst ten goede is gekomen aan de voetbalvereniging „Holten" voor de vorming van een reservefonds, waaruit deze vereniging over een paar jaar, wanneer de velden gereed zijn, haar clublokaal en andere accommodatie gaat bouwen, hebben dit complex opnieuw voor een jaar gehuurd, ten name van de heer H. J. Arfman, Holterbroek 47. De opbrengst zal nu ten goede komen van de Stichting Sportbelangen. Op de gespreksavond over „Oorlog en vrede", die het afgelopen week end in het gebouw Rehoboth door de drie plaatsélyke CJV's en de twee GJV's georganiseerd werd en waar aan ongeveer een tachtig geïnteres seerden deelnam, lagen de standpun ten ver uiteen. Dat bleek na de pau ze, toen de discussie, die zeer leven dig was, op gang kwam. Voor de pauze gaf drs. J. Rietberg uit Emmen een overzicht van verschillende standpunten ten opzich te van dc problemen rondom „oorlog eh vrede". Daarby liet hij er echter geen twyfel over bestaan, welke zyn zienswyze is. De enige weg naar de oplossing leidt, volgens drs. Riet berg, via tergend langzaam verlo pende politieke besprekingen naar de instelling van een internationale rechtsorde, ontwapening en de op heffing van de tegenstelling rijk-arm De duidelyke stellingname en de kernachtige uitspraken van de heer Rietberg zouden de discussie na de pauze ten goede komen. Na zijn uiteenzetting ging het licht uit voor het bewegingstheater „De Werkzolder" uit Deventer. Negen jongelui beeldden op het toneel het drillen van soldaten, het uitbreken van een oorlog en de algehele nu cleaire vernietiging uit. Zij noemden hun bewegingsspel zeer cynisch „Si vis pacem. para bellum" (Wie de vrede wil, bereide zich voor op de oorlog). Tijdens de discussie na de, pauze was „het gevaar en daar tegenover de noodzaak van ontwapening" een steeds weer terugkerend gespreks punt. Lijnrecht tegenover hen, die oktober. De kosten bedragen f 2.50 voor leden en f 3.50 voor niet-leden van het Groene Kruis. Opgave bij één van de wijkver pleegsters in het Groene Kruisge bouw, telefoon 1436. Ook meisjes, die binnenkort gaan trouwen, kunnen zich voor deze cursus opgeven. „ontwapening het uitlokken van com munistische agressie" noemden, stonden diegenen, die van mening waren, dat de vicieuse cirkel „angst- haat-bewapening-angst" doorbroken moet worden voor het te laat is. Beide „partyen" sloegen elkander in figuurlijke zin stevig met „com munistische en westerse" opvattin gen en ideologiën om de oren. Henk Beldman, voorzitter van de B-afde- Iing van het GJV had de avond met een welkomstwoord, bijbellezing en gebed geopend. Het bruidspaar Gerrie Jansen en Gerrit Soer (zeg maar Soertje) werd op z'n trouwdag blij verrast met een prachtig geschenk (een koelkast!), dat hen tijdens de receptie op vrijdag 26 september in hotel Vosman door een „deputatie" uit de grote klanten kring werd aangeboden. Een ge schenk, dat vergezeld ging van een leuk gedicht, waarin de melkboer in het zonnetje werd gezet. Enkele dames uit de wijk Gaarden- De Haar kwamen op het vdee om hun syrnpatieke melkboer op _zijn trouwdag iets te geven en hun sug gestie vond in deze wijk en op de Kol algemene bijval. Van elke huisvrouw werd maar een kleinigheid gevraagd, maar de vele kleintjes maakten één grote en zodoende kon die prachtige koelkast worden gekocht. Een geschenk, waarvoor de bruidegom (mede na mens zijn bruid) met een stevige handdruk en enkele woorden, zicht- •haor nn'-n»r- De raad kon zich met dit voorstel verenigen en verleende met de prachtsom van f 800,-, ter stimule ring van dit initiatief, nog een sub sidie tot het bedrag van de winst met de exploitatie van de grond tot ting verkeren nog in het papieren een maximum van f 800,-. ,,De werkzaamheden van de Sttieh- vlak, maar de heren zijn druk be zig", verklaarde de burgemeester op een vraag van de heer Meerman. De heer Van Schooten wilde we ten, wie als vertegenwoordiger van de raad in algemeen bestuur der stichting is aangewezen. De raad had daarover m.oeten worden inge licht, meende hij. Mr. Enklaar deelde mede, dat da heer Wansink als zodanig is be noemd. De benoeming geschiedde od grond van de Stichtingsacte- door B. en W. De raadsvoorziter wilde ove rigens wel toegeven, dat het wat eleganter ware geweest wanneer dit de raad was medegedeeld. De heer Wansink heeft veel interesse getoond bij deze zaak en is oud-sportman verklaarde hij neg. Aan de postduivenvereniging ,,De Bergvliegers" werd op verzoek van de heer L. Gazan, de schilderswerk plaats aan de Koninginnelaan ver huurd voor f 100.- per jaar voor het inkorven van duiven, omdat de hui dige lokaliteit (garage Kalfsterman) te klein is. Voorwaarde is, dat al leen bij het inkorven hetgeen meestal 's nachts gebeurd op de ze afrit van de Holterberg auto's mogen worden geparkeerd. Bouwrijp maken De raad verenigde zich met het voorstel om aan de firma J. W. Klein Horstman en Zonen, Deventer weg 35 onderhands aan te besteden het bouwrijp maken van fase I van het bestemmingsplan ..De Haar" voor een bedrag van f 476.698,-. ex clusief BTW. Dit werk was laatste lijk door de Grontmij NV te De Bilt begroot op f 487.350,-. De fa Klein Horstman had inge schreven met de BTW, maar B. en W. achtten het raadzaam het werk zonder deze omzetbelasting op te dragen, deelde de burgemeester nog mede. Ten behoeve van de aankoop van twee kadaverophaalwagens voor de voorcentralisatie van destructiema- teriaal werden met de daaraan deel nemende gemeenten geldleningen aangegaan t.w. Den Ham f 7700,-; Rijssen f 2600.-: Markelo f 13.300.-; Hellendoorn f 20.800 en Wierden f 16,000.-. ..Ik hoop", zei de burgemeester, ..dat de wagens zeer binnenkort hier

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1