VEEL TOESPRAKEN BIJ AFSCHEID DS ISRAEL ii i Feest in Dijkerhoek Raadsvergadering VVV-vakantieprogramma ONZE AGENDA Kerkdiensten Kam pioen schappen z.c. Twenhaarsveld op 20 augustus Gevonden en verloren voorwerpen Ik ga weg, omdat ik meen dat het goed is én voor mijzelf én voor de gemeente ergens anders naar toe te gaan. Officiële publikatie Spreekuur burgemeester Medische dienst Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Geslaagden Burgerlijke stand Verlenging termijn huur lokaal Irene Spreekuur maatscb. werkster Gezinsverzorging Storingsdienst GEB Wachtdienst lach thuis HOLTENS NIEUWSBLAD Vrydag 15 augustus 1969 Jaargang 21 - No. 32 Uitgave van de Stichting ..Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur IV. Beyers Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) f 3,Iedere mm meer f 0}12 Abonnementsprijs f 5,per half jaar, f .10,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen Joarik te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 16 augustus Jg.SO uur: Afhalen kaarten in ,,'t Bon te Paard" voor de feestavond schoolkring Dijkerhoek op 19*aug. (alleen voor lijsttekenaren) (zie advertentie). Maandag 18 augustus De Bouwhal de gehele dag gesloten (zie advertentie). Maandag 18 t.e.m. 23 augustus G. van Zon, zelfbediening Oranjestr. wegens vakantie gesloten. Dinsdag 19 augustus 20.00 uur: Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard". 16.00 uur: Zwemclub Twenhaarsveld' A naar A.Z.C., Apeldoorn. Woensdag 20 augustus School- en Volksfeest Dijkerhoek 18.15 uur: Clubkampioenschappen ZC „Twenhaarsveld" in het natuurbad. 19.30 uur: Sint-Japiksloop: start in het Sportdal (zie bericht). Zaterdag 30 augustus 11.00. 14.00, 14.30 uur: Heidewandel- tocht vanaf het gebouw Irene in de Tuinstraat, resp. 40 km, 25 km, 15 km, 10 km en 5 km. Zaterdag 30 aug. t.e.m. 8 september Dameskapsalon „Elegant" wegens vakantie gesloten. Dinsdag 2. september 19.00-20.00 uur. Opgave voor Dans school H. Reiners in hotel Vosman (zie advertentie). HOUTEN Ned. Herv. Kerk 10 uur past, medew. dhr A. Schellevis, 14.30 uur ds. J. H. Israël (af- scheidsdienst)In beide diensten extra collecte voor het Plaatselijk Jeugdwerk. 10 uur Jongeren dienst in het gebouw Irene. Geref. Kerk 9.30 en 15 uur ds. R. Oosterhoff. In beide diensten is het ene offer voor de diakonie. Aan de uitgang collecte voor verbouw van de kerk. R K. kerkdienst (Eucharistieviering) 8.30 en 9.45 uur in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.K. Kerk: za terdagavond 19.30 uur. Zondagmor gen 8 en 10 uur. DIJKERHOEK Bethanië 9,30 uur ds. J. H. Israël (Afscheidsdienst). Extra collecte voor het Plaatselijk Jeugdwerk. OKKENBROEK N.H. Kerk 9.30 uur ds. Beerthuis van Bathmen. De Zwemclub ..Twenhaarsveld" or ganiseert woensdag 20 aug. 16.30 uur in het natuurbad haarsveld" haar clubkampioenschap pen. Er wordt gezwommen in leef tijdsgroepen, waarbij de leeftijd wordt berekend naar het tijdstip voor 1 jan. ji. De jongens en meisjes in de leef tijd tot en met 9 jaar en van 11-12 jaar zwemmen 25 meter de groepen 12 - 13 jaar en 14 - 15 jaar 50 meter. Er worden gezwommen schoolslag, rugslag en vrije slag. Voor de snelste' jeugdzwemmer en -zwemster, gere kend over 3 afstanden staan de prach tige ..Neptunus-wisselbekers" ter be schikking. voor enige jaren beschik baar gesteld door de zwemclub van die naam, die haar bad in de Schip beek had, toen deze wei'd opgeheven Bovendien zijn er voor iedere af stand en in iedere leeftijdsgroep dri6 medailles te winnen. Enkele heren zullen om het senio ren - kampioenschap strijden. De op gave voor de wedstrijden, kan alleen maandag en dinsdagmiddag van 17- 18 uur bij mej. W. Tuller aan het bad geschieden. Het bestuur van de Z( „Twenhaarsveld" verzoekt de ouder de kinderen voldoende handdoeken en warme kleding (ook dikke sokken) mee te geven, zodat zij na iedere wedstrijd \«rm kunnen blijven. Dinsdag 19 aug. gaat de A-ploeg van „Twenhaarsveld" naar Apei doorn om in het Kristalbad, aldaar uit te komen in de Vierkamp. Ver trek 18.00 uur vanaf de Tuinstras Zaterdag 23 aug. gaan de A- en ploegen van de Holtense zwemclub naar Neede om in een driekamp 1 gen NZC (Neede) en EWR (Eiber gen) te zwemmen. Vertrek 17.00 vanaf de Tuinstraat. De indeling de ploegen VTJor Neede wordt na de clubkampioenschappen bekend ge maakt. Gevonden: 1 gouden hanger; 1 gou den broche; 3 kinderjasjes; 1 heren pantalon: 1 portemonnee m. inh.: I padvindersriem; 1 windjack: dia filmpje: 1 tasje m. inh.: 1 regenjas: 1 zak met kalverblokjes; 1 p. sanda len. Verloren: 1 tas m. inh.; 1 badla ken; 1 zwembroek: 1 polo-zwempak; 1 herenpolshorloge: 1 hoed; 1 heren portemonnee m. inh.; 1 badtas me* inhoud; 1 damestas met inh.; 1 beurs m. inh.; 1 gasaansteker; 4 regenjas sen. Inlichtingen dagelijks tussen 8 en 2'. uur aan "t groepsbureau der rijkspo litie te Holten, en 14 uur. doch niet tussen 13 m Ds. Israël op het katheder) spreekt zijn dankwoord. Op de voorgi'ond de familie Is raël. Op de achtergrond ds. A. C. C. Addink en de pas torale medewerkerde heer A. Schellevis, met hun echt genoten. Het georganiseerd kerkelijk leven in Holten heeft op bijzonder sympathieke en al klinkt dat bij zo'n gelegenheid misschien wat gek op spontane wijze afscheid genomen van ds. J. H. Israël en zijn gezin, in verband met zijn vertrek naar Coevorden. Afgevaar digden van meer dan dertig verenigingen van onderwijs en kerke lijke instanties vulden dins'dagavond de grote zaal van het gebouw Irene tot de laatste plaats. Veertien sprekers en spreeksters voer den het woord en vertolkten de grote dankbaarheid, waarvan allen vervuld waren, voor de arbeid en de vriendschap, die-de scheidende predikant en zijn echtgenote, Holten en haar ingezetenen geschon ken heeft. Het bleef niet hij woorden, maar er volgden blijken van waardering in de vorm van geschenken, enveloppen met inhoud en tenslotte een cheque van f 1163,10, waarvan de heer J. H. Sprokke- reef, die deze aanbood, ds. Israël verzocht een blijvend aandenken te kopen. De heer Sprokkereef was bij de aanbieding en zijn toespraak, als buurman en ingezetene, ge flankeerd door de eerste dope ling van ds. Israël, Jan Marinus van Bruggen, en door het eerste echtpaar, welks huwelijk hij in zegende, het echtpaar Gerrit Jan Veneklaas Slots en Janna Hendrika Landeweerd. Dat ge schiedde op 19 mei 1953 met als huwelijkstekst Jes. 58 vers 110. „De Here zal U voortdurend leiden". Dit tekstwoord nam ook een belangrijke plaats in in het dankwoord van de scheidende predikant voor de vele lovende woorden, die tot hem en zijn vrouw gericht werden. De avond werd geopend door de voorzitter van de Kerkeraad der Heiv De gemeenteraad komt dinsdag, 19 augustus, des avonds 7.30 uur in openbare vergadering t.sn gemeente- Huize bijeen voor de behandeling van de volgende AGENDA 1-, Onderzoek van de geloofsbrie ven van de tot lid van de raad benoemde heer H. Ph. Gazan. 3. Notulen van de openbare verga dering van 26 juni 1969. 3. a. Ingekomen stukken, b. Mede delingen. 4. Voorstel tot verkoop van grond aam a. de heer A. Boelc, alhier. b. d>e heer E. D. Vincent, alhier,. c. de heer E. W. Vincent te 's- Hertogenbosch. d. de heer J. Ool- bekkink, alhier. 3. Voorstel tot het huren van een lo kaliteit van de Kerkvoogdij der Hervormde Gemeente, alhier, ten behoeve van de huisvesting van efin klas van de School mét de 6. Voorstel tot wijziging van de sala- risverordening voor het gemeen- tepersoneel per 1 juli 1969. 7. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling inzake het ophalen en vervoer van des- tructiemateriaal. 8. Voorstel tot het verlenen van een garantie voor rente en aflossing van hypothecaire geldleningen. 9. Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van: a. 'n gedeelte van de Sprokkelweg. b. gedeelten van verschillende we gen in verband met de aanleg van de Hólland-Twentheroute als mede het openbaar verklaren v. vervangende weggedeelten. 10. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1969. (o.a. cre- dieten voor verbetering Geskes- dijk, aankoop leermiddelen en leerlingensets Chr. school, aan koop containers, aanv. crediel verbouw o.l, school Dijkerhoek) gemeente, ds. C. C. Addink, die er op wees, dat de scheidende predi kant de beste jaren van zijn leven aan Holten heeft gegeven in de ruim 16 jaar, dat hij hier gestaan heeft. ,,U staat op het punt een belangrij ke perfode van uw leven af te slui ten. Voor ons is dat ook niet zo pret tig, want wij zien u node vertrekken. Nu de hoorcommissie er nog niet in geslaagd is om een opvolger voor be roep, voor te dragen, komt er steeds meer waardering naar voren voor de eigen voorganger. Wij moeten ons daar echter niet op blind staren, al dus ds. Addink, die zijn ambtgenoot dank bracht voor het vele werk, dat zij in de afgelopen 16 jaar heeft ver zet. De Kerkeraad heeft daarom ge meend alle verenigingen en instan ties waar ds. Israël in de loop der ja ren mee heeft samengewerkt voor c" ze avond uit te nodigen. ,,Iiet zal goed doen deze blijken van waarde ring te ontvangen", aldus ds. Addink. Na het eerste kopje koffie met koek kwamen de toespraken, vaak met humor gemengd, die dit afscheid be slist niet tot een trieste zaak maak ten. Ds. R. A. Hoogkamp, geref. pre dikant, sprak namens het Ned. Bij belgenootschap en een persoonlijk woord en dankte voor de loyale me dewerking en soepele verhouding, die steeds bestaan heeft. „God zegene u In het andere deel van Zijn wijn gaard", was zijn slotwoord. Namens de Herv. kerkvoogdij en de commissiebouw bejaardencentrum sprak de president Kerkvoogd, de heer H. D. Alink. die er op wees. dat ds. Israël niet alleen veel tot stand heeft helpen brengen, maar ook heeft bijgedragen aan het gedach ten-leven in de gemeente". Nu hel werk van de voorbereiding van het bejaardencentrum gestalte begint, te krijgen moet u vertrekken. Wij proberen het werk ifiet evenveel enthousiasme voort te zetten als waarmede u het begonnen bent", aldus spreker, die de hoop uit sprak dat ds, Tsraël in zijn nieuwe gemeente het werk met evenveel en thousiasme zal aanpakken." God ze- gene u en uw gezin", was zijn slot wens. De heer Van Engbrink sprak van het goede- en meest oecumenische wsrfj ven d& Sssaël in -tfcs-teiaffikeï- Een. kijkje in de zaal en op het toneel, tijdens het dank woord van ds. Israël. kelijke recreatiecommissie waarin de Hervormde Gereformeerde en R.-K. kerk samenwerken. De heer J. Sc'nuppert dankte namens de Herv. Geref.werkgroep, waardoor de onder linge samenwerking werd verbeterd. De heer H. Breedveld, bracht dank namens deHerv. Jeugdraad. Wat men meende, dat niet goed was, werd op de dominee, als voorzitter afgereageerd. Hij bood evenals voor gaande sprekers een enveloppe me! inhoud aan. Mevr. van de Maat. wendde zich namens de Herv. vrou wengroep Holten in het bijzonder tot mevr. Israël, die zij met haar dank woord namens de groep een gouden broche aanbood. De heef H. A. Schut te, dankte ds. Israël voor zijn werk in het belang van Bethanië in Dijker hoek. Mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel, dankte namens de commissie bejaardensociëteit mevr. Israël, die vanaf het begin haar medewerking heeft verleend bij dit werk. De heer A. Schellevis, pastoraal rgedevverker sprak namens de Open. Deur-groep zijn erkentelijkheid voor de medewerking van de schei dende predikant aan dit werk. terwijl de heer Ten Dam. namens de CJV- Espelo en de KPJ Heeten dankwoor den sprak voor de begeleiding dezer groepen bij de samensprekingen. heer H. J. Koopman, leider dei: dagsschool, dankte voor 't vele werk dat het. meest binnenskamers ge schiedde. De heer B. I-I. Brouwer hield een leuk toespraakje namens de oudercommissie der o.l. Dorps school. de heer G. W. Rietman sprak Het aantal toeristen, dat Holten bevolkt is nog vrij groot, van de meeste evenementen van het VVV-vakantieprogramma werd deze week dan ook nog een vrij druk gebruik gemaakt. Met één of twee weken zal het ech ter weer voorlopig tot 't verleden behoren. De rondleiding in het nat.- hist. museum „Piet Bos" zal o.a. na de volgende week niet meer plaats vinden. Voor de Heuvelrugrit bestond deze week onvoldoende belang stelling. Overigens had de administrateur van de VVV, de heer Kers, het nog wel druk met deze beslommeringen. Het programma voor de volgende week, bevat nog enkele aparte evenementen en ziet er als volgt uit: Maandag, 18 augustus: 14.00-16.00 uur: Bezichtiging manege Beldman aan de Marke- loseweg. Men kan een kijkje.nemen in de stallen of vanaf het balkon een dressuur volgen in de grote manege. De toegang is vx'ij. Dinsdag, 19 augustus: 10.00 uur v.m.: Excursie naar de kaasboerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Vervoer per eigen auto. Vertrek vanaf het VVV-kantoor, Gaardenstraat, telefoon 1533. Deelname-prijs f 1,Men ontvangt een proefje kaas. Tijdige opgave nood zakelijk. Woensdag, 20 augustus: 8.00 uur v.m.': Morgenwandeling onder leiding door het natuur reservaat op de Borkeld onder leiding van reservaatbewaker Jansen. Samenkomst bij diens woning Borkeldsweg 8a, Mar- kelo. 14.00 uur: Bezichtiging en rondleiding op het pluimveebedrijf Barvelink, Borkeld 80 (vexdengde van de Postweg). De produk- tie van het ei-en de ontwikkeling van ei tot kip. Er wordt een kleine vergoeding gevraagd. 14.00 uur: VVV-Heuvelrugrit per touringcar over de Holter-, Haaider-, Nijverdalse- en Hellendoornsebex-g. Vertrek vanaf het OAD-busstation. Prachtige vergezichten tijdens een kleine wandeling. Kosten: volwassenen f 3,kinderen f 2,Als gids fungeert de administrateur der VVV, de heer Kers. Vroeg tijdige opgave aan het VVV-kantoor. 18.15 uur: Kampioenschappen zwemclub „Twenhaarsveld" in het natuurbad van die naam. 19.30 uur: Sint Japiksloop, spoi'tieve en symbolische prestatie- loop als vreugde-uiting van het binnenhalen van de roggeoogst op Meermanskamp, ten bate van de voetbalvereniging „Hol ten". Stai't in het Sportdal. Iedereen kan deelnemen. Geen kosten. Bekers en medailles als prijzen. Zie het bericht in dit nummer. Dondei-dag, 21 augustus: 6.00 uur v.m. (precies): Ochtendwandeling onder leiding, door de mooiste gedeelten van de Holterberg. Deelnameprijs f 1,25, opgave en betaling aan het VVV-kantoor. Kans om reewild te zien niet uitgesloten. Vrijdag, 22 augustus: 20.00 uur: Rondleiding dopr het natuur-hist. museum „Piet Bos" op de Holterberg. Er zijn een mooie verzameling gepre- pareex-de dieren en fraaie diorama's. De eigenaar Kees Bos is een gezellig en deskundig causeur, die veel weet te vertellen over de fauna van de Holterberg. Touringcartochten: De O AD organiseert wekelijks meer dan twintig dagtochten in binnen- en buitenland. Wie even de grens over wil nu hij dicht bij Duitsland logeert kan o.m. naar 't Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad Rothenfeld, enz. En in het binnenland o.a. naar de Efteling, Valkenburg, Giethoorn of een Twentetocht maken. Inlichtingen verstrekt de OAD (telefoon 1241) of de VVV (telefoon 1533). O De burgemeester van Holten maakt bekend, dal hij niet in de gelegen heid is op maandag 13 augustus e.k. zijn wekelijks spreekuur te houden. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. Zaterdag 16 auguslus vanaf 12 uur tot maandagmorgen 3 uur C. H. Riet dijk, Molenbelterweg, tel. 1280 (al leen voor spoedgevallen). Zaterdag 16 augustus en zondag 17 augustus J. van den Enk. Burg. van den Bergplein 33. Wierden. tel. 05498- 1634 van 18 - 19 uur (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 16 en zondag 17 augustus, Th. A. Oostenbrug. Diessenplasstr. 2, tel. 1515. Te 's-Gravei>hage slaagde voor de akte Handelskennis L.O. de heer A. Kruissink, onderwijzer aan de School met de Bijbel te Holten. De oud-Holtenaar K. J. ten Velde te Enschede slaagde te Utrecht voor de akte Economie M.O. (akte K 5). Hij werd opgeleid door de Leidse On derwijsinstellingen. Geboren: Saskia, dv H Dikkers en J A G Slomp, Dorpsstr. 20; Johan Gerard, zv J A Kers en A Kruger, Kozakkenstr. 3; Gerhardus Engber- tus, zv E Mekenkamp en B ter Harm- sel. Schepenenstr. 7 (geboren te Al melo). Overleden: W H Boode v/v Paal- man, 81 jr., Neerdoxp 48. Ondertrouwd: geen. Getrouwdgeen. Bevolking: Ingekomen: geen. Verirokken: W Alberts - Paalman van Bergmanstr. 26 naar Deventer. Ten behoeve ven de tijdelijke huis vesting van één kias van de School mei de Bijbel wex-d door de gemeen te voor de pex-iode van 1 augustus 1968 tot en met 31 juli 1969 van de Kerkvoogdij der Herv. Gemeente sn benedenlokaal gehuux'd van het ge bouw „Irene". Aangezien de uitbrei ding van de Schooi met de Bijbel nog niet gereed gekomen is, stellen B. en W. aan de raad voor deze huur te verlengen tot 1 november 1969 of zoveel langer als met het oog op het gereedkomen van de verbouwing noodzakelijk is en onder de thans gangbare voorwaarden. 's-Ochtends van 9 - 10, behalve op woensdag, in het Gx-oene Kruisgeb. tel. 1346. Aangifte vrijdagsmorgens 10 - 12 uur bij mevr. C. Knijff-Dekker ,tel. 1438, bij geen gehoor tel. 1799 mevr. Beltman-Aanstoot. In Dijkei'hoek zal op woensdag 20 augustus het jaarlijks school-»- -en volksfeest worden gehouden. Evenais voorgaande jaren worden de feestelijkheden reeds de avond te voren ingezet met een gezellige feestavond in de gi-ote zaal van café „Het Bonte Paard". Deze feestavond zal worden ver zorgd door het bekende cabaret-ge zelschap „De Heikneuters" te Aai- ten. Dit gezelschap verzorgde enkele jaren geleden ook het programma en oogstte toen een daverend succes. Woensdagmorgen zal het feest zijn voor de Dijkerhoekse schooljeugd. Nadat bij .de school de keuring heeft plaats gehad van de versierde wagentjes, bogen, mandjes, fietsen etc., gaat men onder de tonen van de Holtense muziekvex-eniging naai de feestweide bij „Het Bonte Paard" waar verschillende spelletjes gedaan zullen worden. Ook zal de jeugd zich kunnen vermaken in de draaimolen en zal een goochelaar voor spanning en amusement zorgen. Woensdagmiddag worden de tra ditionele volksspelen als kuipsteken, ringsteken per tractor, stoelendans, touwtrekken etc. gehouden waarvoor zoals gewoonlijk weer de nodige be langstelling zal bestaan. Opgave voor deelname aan- de volksspèlên kan plaats hebben op zaterdagavond 16 augustus in „Het Bonte Paard" waar vanaf half acht - voor hen die op de lijst heben getekend - tevens gelegenheid is om kaarten af te ha len voor de feestavond op dinsdag avond 19 augustus die zal worden verzorgd door het bekende cabaret gezelschap „De Heikneuters" uit Aalten. Zaterdag 16 augustus t.e.m. vrij dag 22 augustus buiten de dienst uren: Electra: H .Huisman, Kolweg 42. tel. 1498. Gas: W. C. v. d. Weert- hof, Voorsboerstraat 3, tel. 1793. Vx-ijdag 15 augustus t.e.m. zondag 17 augustus - keurmeesters buiten de diensturen - J. Hof. Kozakkenstraat 19, tel. 1697. Maandag 18 augustus t.e.m. zondag 24 augustus. H. W. Goorman. Kolweg 52. tel. 1513. Aan gifte gestorven dieren op zatex'dag 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1349. namens de School met de Bijbel en mevr. Schellevis namens de Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek. Tenslotte kwam de heer Sprokke reef met een gedocumenteex-de toe spraak het werk van ds. Israël nog eens belichten. 1547 kinderen werden in de ambtsperiode van ds. Israël gedoopt, waarvan plm. de heift door hem. 410 huwelijken werden kerke- lijk ingezegend gedux-ende de afgelo pen 16 jaar. waarvan ook de helft, ongeveer voor rekening van de schei dende predikant kwam. De heer Sprokkereef had daarmede een paar steekproeven genomen uit het veel breder werk van de dominee, om, zoals hij zei, een indruk té geven van het vele werk, dat deze in volle liefde voor de Holtense gemeenschap heeft verricht. „In al die dagen, maanden, jaren, dat u samen in onze gemeente ge woond en gewerkt hebt. bent u een van de onzen geworden. U hebt zo danig aan hei leven van alle dag deelgenomen, aan droeve- en hoog tijdagen, aan buurt- en verenigings leven, dat u spoedig onze traditione le gebruiken, eet- en drinkgewoonten hebt leren kennen en mede daai'door meer inzicht hebt gekregen in ons geestelijk leven. Normaal wex-d. over dit alles niet gesproken, men aan vaardt het ais de gewoonste zaak van de wereld. Dominee Israël zelf zal meer dan eens gedacht hebben, heeft ons beider inzet nog wel resultaten en waardering. Goede raadsman De heer Sprokkereef schetste ver volgens hoe dat allemaal anders werd toen bekend werd, dat ds. Is raël het beroep naar Coevorden had aanvaard en dus van hier weg zou gaan. Meteen vliegt dit nieuws dooi de gemeente en dan praat men- er over en over zijn werk. Spreker gaf weer wat hij zelf heeft mogen beluis teren en daaruit bleek, dat de schei dende predikant naast het normale kerkelijk werk. voor zeer velen een goede raadsman is geweest, wanneer met persoonlijke of gezinsmoeilijkhe- Ds. Israël (midden) neemt de cheque van de heer Sprokkereef (rechts) in ont vangst. Links mevr. Israël. den had. Bovendien stond de pasto rie gastvrij open voor mensen, dié voor korte of langere tijd onderdak nodig hadden. Het is een voortreffe lijke gedachte van de kleine werk- commissie geweest, verklaarde de heer Sprokkereef, dat een eventuele bijdrage voor het afscheidscadeau niet opgehaald werd, maar gebracht ken worden aan de bekende adres sen. „Enerzijds mag men dan niet verwachten eenzelfde resultaat als bij een huis-aan-huis-inzameling, doch anderzijds geeft de gevolgde metho de een juister beeld, hoezeer u hier gewaardeerd wordt". Hartelijk dank voor alles wat u beiden in al die ja ren voor ons, als gemeente, hebt wil len doen. Met het uitspreken van „De Here zal u voortdurend leiden" besloot de heer Sprokkereef zijn toe spraak en overhandigde aan ds. Is raël de cheque van f 1163.10, die de ze onder daverend applaus aannam. Ds. Israël begon in zijn dankwoord waarbij hij voor ieder van de spre kers een passend antwoord en een grapje had, met een woord van hul de aan de commissie van voorberei ding, de heren W. Aalpol, D. Aan stoot en G. Wierbos. „Wij hebben er weinig van gemerkt wat er te ge beuren stond". Hij dankte ds. Addink voor zijn woorden namens de kerke raad en de Kerkvoogdij voor de trac- tatie en het beschikbaar stellen van Irene. „Waarom gaan wij weg?" omdat ik meen, dat het én voor mij zelf én voor de gemeente goed is om ergens anders naar toe te gaan. Er is daar werk aan de winkel en spreker hoopt, dat dit werk gezegend mag worden zoals vele sprekers ons hebben toe gewenst". Spreker herinnel'cle er aan, da' zijn vrouw met hart en ziel aan zijn werk heeft meegewerkt. Wij zijn ons bewust in vele opzichten te heb ben gefaald. Herinnerend aan het beekje „Marijntje Gijzen" zei ds. Is raël in alle oprechtheid geprobeerd te hebben „het kleine knechtje te zijn van de Grote Meester." Hij bracht de aanwezigen nog de gi-oeten over var de voormalige predikant ds. Knipscheer. die 's middags al in Hol ten was geweest en dankte de spre kers voor hun woorden en geschen ken: Het geld zal goed besteed worden. Er komt een koelkast, want het huis in Coevorder heeft geen kelder." De tekst was ons een machtige troost. Zijn werk gaat door", aldus besloot as. Israël zijn dankwoord. Ds. Addink sloot met dank aan da spreker-s da bijeenkomst.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1