ARTISSERTJES PERVLIEGTUIG :ÖP "VAKANTIE EEN AUTO OM IN TE TOEREN Bromfietsers...steek uit die hand R00N FM. KERS Gebr. Zoetbroed 25oo\Naaï° FA. GFBSi. WANSINK Verhuurbedrijven worden steeds groter en internationaler Deelnemerslijsten vierkamp Z.C. ,Twenhaarsveld' Hollen I naar wisselscliil d toernooi Nijverdal Training van geselecteerde spelers Jeugdafdeling xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx en o.a. EEN NETTE JONGEN ÜIARJO'S bloemenmagazijn Vrydag 8 augustus 1969 FLESPANTER Twee sneeuwpanterbaby's mo gen wel het hoogtepunt worden genoemd van de geboorteëxplo- sie die zich de afgelopen maan den in Artis heeft voorgedaan. De geboorte van sneeuwpantérs - prachtige dieren uit 't Himala- yagebergte - behoort tot de gro te zeldzaamheden in dierentui nen. Het is dan ook voor de eer ste maal dat opgroeiende baby's in Nederland zijn te zien. Vol komen onverwacht overigens, want men heeft nooit enige toe nadering tussen de ouders ge signaleerd. De vader is helaas begin mei aan een plotselinge infectie overleden. De geboorte werd door bezoekers van Artis ontdekt. In de namiddag kwamen zij de verzorgers van de roofdiergalerij waarschuwen dat er- juist een sneeuwpanter was gebo ren. Omdat uiteraard geen enkele vooi-ziening was getroffen men had voor de moeder geen zogenaamde kraamkamer in gereedheid gebracht werd het jong (een wijfje) ogen blikkelijk van de moeder gescheiden. Men wilde niet het risico lopen dat de baby door het wijfje zou worden opgegeten, wat onder zulke omstan digheden kan gebeuren. Van dat moment af werd de wacht bij de sneeuwpanter betrokken, in de hoop dat er nog meer zouden wor den geboren. Gelukkig deed men dit niet voor niets, want 's avonds om negen .uur aanschouwde een tweede sneeuwpantertje ditmaal een man netje het levenslicht. Daar bleef het bij. De jongen verblijven thans in de welpenkamer van de roofdiergalè- rij, Waar ze door de verzorgers met de fles worden grootgebracht. De die fjes maken een goede indruk; ze drin ken met graagte hun flesje'zodat men goede hoop heeft ze in leven te kun nen houden. Sneeuwpanterbaby's staan namelijk bekend als „moeilij ke" dieren, die ondanks de grootste zorg waarmee ze' wórden omringd, toch vaak niet; groot komen. Dit is 'althans de ervaring die men in enke'.e andere dierentuinen heeft opgedaan. GEMS Artis is een beroemde diersoort rij ker. Het is de gems die sinds 1892 in de collectie heeft ontbroken en van welke soort thans een bok een onder komen in Artis heeft gekregen. Hij is afkomstig van de Weense dierentuin Sehönbrunn, waar hij vorig jaar werd geboren en van welke tuin men binnenkort ook enkele wijfjes hoopt te verkrijgen. De nieuwkomer ver blijft thans nog in quarantaine, maar zal eerstdaags naar een perk naast de alpensteenbokken wordqn overge bracht. Gemzen schijnen nog betere sprin gers en klimmers te zijn dan hun me debewoners van het hooggebergte, de Steenbokken. Men heeft ze sprongen zien maken van zeven meter en bij afdalingen worden zelfs afstanden van meer dan twintig meter overbrugd. Ofschoon men gemzen slechts hoogst zelden in dierentuinen ziet, komen ze in het wild nog veelvuldig voor. Zelfs schijnen ze hun woongebied uit te breiden. Behalve de mens, voor wie ze zeer moeilijk te bex'eiken zijn, hebben ze vrijw.el geen natuurlijke vijapden meer. "Grote roofdieren, zo als beren, zijn uit de Alpen verdwe nen, terwijl Arenden en Lammergie ren, die het vooral op de kalfjes heb ben voorzien, zeldzaam zijn worden. Het aantal Gemzen in de Beierse Al pen wordt op 18.000 geschat, maar ook in de bergen van Tirol, in de Zwitserse en, Franse Alpen zijn de dieren vrij algemeen. Sinds kort zijn er ook Gemzen in de Jura. Dit schijnt een gevolg te zijn van een vliegtuigongeluk. Enkele jaren gele den stortte namelijk een vliegtuig in de Jura neer, dat onder meer gem zen v-ervoerde. Volgens insiders overleefden de gemzen de ramp en vonden ze in deze streek goede w.ei- de gronden. Ook in het hooggeberg te van Nieuw-Zeeland leven gemzen. Ze zijn daar 75 jaar geleden in het wild uitgezet en de omstandigheden bleken er dusdanig gunstig dat hun aantal er snel toenam. Gemzen genieten om verschillende redenen grote bekendheid. Het gem- zeleer werd vooral vroeger hoog ge waardeerd. Een zeer belangrijk jacht trofee is de gemzebaard die het ja gershoedje siert. Overigens is deze niet afkomstig van de baard zo als geiten en steenbokken die heb ben maai- zijn het de verlengde rugharen die tot een „sikje" worden gebundeld en in de rand van het hoedje worden gestoken. Voorts zijn er de prentbriefkaarten, waarop uit het ei komende gemzen staan af gebeeld en die vooral in Oostenrijk grif van de hand gaan. Uiteraard zijn gemzen géén vogels ze „staan" in feite tussen antilopen en geiten in maar tenslotte laten wij met Pasen ook hazen uit het ei komen. RALLENVANGER Sinds enkele jaren verblijft in Artis een stel Tasmaanse rallen, grote, aan onze waterhoentjes verwante die ren. De vogels leven er geheel vrij maar, houden zich doorgaans in de Omgeving van de fazanterie op om dat ze daar van hun dagelijkse por tie voedsel worden voorzien. Enkele weken geleden kreeg men de indruk dat de rallen ergens aan het nes telen waren geslagen en eieren had den; er verscheen althans steeds maar één exemplaar op 't voedselap- pèl. Waar de dieren echter broedden, was en bleef onbekend, hoe de ver zorgers ook zochten. Tot op een dag enkele jeugdige bezoekertjes van Ar tis met een hevig piepend jong in hun hand naar de oppassers toekwamen met de mededeling dat ze het op het pad bij de fazanterie hadden gevon den. De verzorgers namen de ba by van de jongens over en gingen op zoek naar de ouders. Spoedig kwam uit 'n, bosje een volwassen Tasmaan se ral tevoorschijn, die het gepiep van de baby kennelijk hoogst ver ontrustend vond. Toen was het .niet moeilijk meer het nest te vinden en kon het jong aan de ouders worden teruggegeven. In totaal bleken zich vijf Tasmaanse ralletjes in het nest te bevinden. Nog enkele dagen bleef het echt paar met z'n kroost in de directe om geving van de broedplaats, toen ging het op stap; een gebruikelijke gang van zaken bij deze dieren. D.e baby's zouden in de tuin zijn op gegroeid als er niet een in de zoge naamde boeddhavijver het vijver tje dat zich voor een van de in Artis de Boeddhabeelden bevindt was terechtgekomen. Het jong lag in het water te spartelen en'kon er niet uit komen; de rand van de vijver was te hoog. De oppasser redde het dier tje van de verdrinkingsdood en vond h.et toen maar beter het hele ge zin in een volière onder te brengen, zodat zich geen ongelukken konden voordoen. Doorgaans is het luiten gewoon moeilijk, loslopende dieren uit de tuin op te vangen, maar in dit geval leverde het in het geheel geen proble men op. Met .in z'n hand het hevig piepende jong ging de verzorger als de rattenvanger van Hameln misschien is het beter te spreken van rallenvanger van Artis voorop, ter wijl de ouders en de overige jongen hem op de voet volgden. Bij de fazan terie gekomen, stapte hij een volière binnen en ofschoon men even be vreesd was dat de Tasmaanse rallen zover niet zouden gaan; liepen ze toch ook hier hun om hulp schreeu wende baby. achterna. Toen de hele stoet binnen was, werd het hele ge zin- herenigd. O TIJDSCHRIFT Het juli-augustus nummer van het tijdschrift „Artis" begint met een ar tikel van dr. A, C. V. van Bemmel die eind vorig jaar „evenjes" naar Assam ging om er enkele reservaten en nationale parken te bezoeken. Ge zeten op de rug van 'n olifant maakte De Jennekesmarkt, die het sluitstuk vormde van de 15e Holtense braderie was een plezierig feest voor de jeugd. Twee dames van de Larense Schotsers verkopen nummertjes aan Henk Klein Teeselink (rechts) en Lant- zendorffer (links). hij er verschillende tochten en het ligt voor de hand dat hij er diverse interessante dierensoorten ontmoet te. In het Kaziranga Nationale Park waren dat welhaast vanzelfsprekend Indische neushoorns, maar daarnaast werden ook onder meer arni's, tij gers, axisherten, barasingha's en gou den langoers gezien. In een uitge breid artikel doet dr. Van Bemmel verslag van deze reis. Dr. E. F. Jacobi zet in dit num mer zijn relaas voort over zijn bele venissen met de chimpansees in het combe Stream Nationale park. Dit maal neemt hij onder andere nest- bouw, de tijd van slapen en opstaan en de nakomelingen onder de loep. Ook zet hij uiteen hoe het komt dat de chimpanseevaders onbekend zijn. In een aansluitend verhaal vertelt hij bovendien over zijn ontmoeting met gieren bij hun badplaats, in de Ngorongorokrater waar een kennelijk niet met de omstandigheden op de hoogte zijnde hyena voor de nodige hilariteit zorgde. Grauwe ganzen zijn in Nederland vrij algemene verschijningen, of schoon ze er niet meer in-de vrije natuur broeden. In Artis daarentegen wel en dat was voor drs. D. Dekker aanleiding deze vogels aan een nade re beschouwing te onderwerpen. Te vens vertelt hij iets over de in Ne derland overwinterende kol-, riet-, en brandga izen. Er is heel wat veranderd, sedert ene meneer J. J. A. de Ridder rond het jaar 1939 een keurig instructieboekje schreef over het ge bruik van de automobiel. Onder het hoofdje „rijkosten" becijferde hij, dat plezierrijders per jaar hooguit 5000 kilometers rijden maar rasechte autoliefhebbers wel tien, of zelfs vijftienduizend km onder de wielen doorjagen. En de reiziger die zijn patroon een tweede reiziger uitspaart en dank zij zijn snelle vervoermiddel tweemaal zoveel kan verrichten komt zelfs wel boven de vijftienduizend- Een paar duizendjes meer of minder tellen voor de automobilist van nu niet meer. Het „snelle Vervoermiddel" is een onmisbaar at tribuut geworden voor de moderne mens en zelfs de dieren uit het grote dierenbos van Jacob de Uil zijn onthand als het voertuig van de gebroeders Bever om de één of andere reden kaduuk is. De za kenman van" nu is zonder automobiel een gekortwiekte vogel en zelfs de vakantieganger voelt zich doodongelukkig als hij niet even vlug achter het stuur van zijn wagen kan springen. T-fordjes De jeugdige Walter L. J. Jacobs uit Chicago opgegroeid met vier kante fordjes had in 1918 al door, dat een man gemakkelijker een week buiten zijn echtgenote dan buiten zijn auto kan. Hij kocht twaalf van die snelle voertuigen, T-Fords en spij kerde een bord aan de deur waarop hij zijn gloednieuwe bezit te huur aanbood. Waiter har een paar goede handen aan het lijf, want hij zorgde zelf voor het onderhoud, de repara ties en zijn administratie. Bovendien was hij niet te pedant om met een emmer water de van de verhuur te ruggekomen karretjes weer glazend schoon te wassen. Zijn idee heeft hem geen windeieren gelegd: vijf jaar later was zijn omzet een miljoen dol lar per jaar. Toen dreigde de hele verhuurbusiness hem over het hoofd te groeien. De wat oudere meneer John Hertz, directeur van de Yellow Truck and Coach Mfg. Co. kocht het hele Jacobs-zaakje op. Walter kreeg een topfunctie en Hertz verbond zijn naam aan een autoverhuurbedrijf. De verkeersregels van 't gast land dient u ook te kennen. Een bonnetje tijdens uw vakantie is nu ook weer niet zo prettig. dat nu nog maar vijf en veertig jaar later 1200 employe's in dienst heeft, dat jaarlijks vele miljoenen dollars winst maakt en dat meer dan drieduizend kantoren in 103 landen bezit. Hertz is een begrip geworden in de wereld. Zakenmensen Het autoverhuurbedrijf van een der gelijke omvang kan natuurlijk niet draaien op de jongelui, die met el kaar voor een weekeindje uit, een wa gentje huren. Het grote klantenpo- tentieel wordt geleverd door de za kenmensen, die snellere (en gemak kelijker) vervoermiddelen kiezen voor de lange afstand en dan voor het ter plaatse afdoen van hun zaken een wagen huren. In deze formule zit ook de geweldige groei van deze bu siness in Amerika opgesloten. Daar kan men per trein of per vliegtuig de lange trajecten afleggen. Nederland is eigenlijk te klein voor dit systeem. Met het toenemen van het internatio naal contact en dank zij de geweldi ge vlucht van de luchvaart is Hertz echter de laatste jaren ook in ons oude werelddeel uit de grond ge schoten. Het is geen uitzondering meer, dat een Nederlandse zaken man ergens in Europa onderhande lingen voert en het is zelfs doodge-, woon, dat de Nederlandse vakantie ganger ver van huis zijn vertier zoekt. Van de duizend wagens, waarover de Nederlandse Hertz thans de be schikking heeft iedere vier a vijf maanden worden ze vervangen door nieuu'e komen de meeste in han den van buitenlandse zakenlieden; van de honderd die Hertz in Mallor- ca beschikbaar heeft gaat negentig procent of meer naar vakantiezoe kers. Zo verschilt de situatie in vrij wel alle vestigingen van het wereld- b.sdrijf, dat zijn grote kracht vindt juist in het feit, dat men er overal terecht kan. Organisatie „Wij zijn in 1962 in Amsterdam begonnen met 45 auto's", vertelt de heer Co Pul, salesmanager van Herz Nederland. „Nu hebben we er dui zend en dank zij de snelle omlooptijd kunnen we in de topmaanden alle va kantiegangers, die Néderland bezoe ken ook helpen." De heer Pul heeft echter veel meer aan zijn hoofd dan alleen, het verhuren van zijn eigen wagenpark. Juist omdat de I-Iertz- vestigingen zo nauw samenwerken, valt de nadruk steeds meer op de re serveringen. Men kan in Amsterdam namelijk een wagen bespreken voor Mallorca of Malaga, voor Rome of voor Athene. Dank zijn de stroom lijning van de samenwerking is het zelfs mogelijk een credit card te krijgen, zodat men in het 'buitenland over een wagen beschikt en later na de vakantie thuis de reke ning krijgt toegestuurd. DERGELIJKE MOEILIJKHEDEN. Allerlei administratieve romp slomp, het storten van een garantie som en al zulke soesa' worden daar door overbodig. Hertz is een Ame rikaanse firma hoew.el alle vesti gingen in het buitenland als dochter maatschappij een grote mate van vrijheid hebben en streeft dus naar een zo snel mogelijke en maxi- maal-e.en'voudige afwikkeling van de. zaken van de cliënt. Vakantie De laatste jaren heeft Hertz de chartervluchten „ontdekt". De za kenman is niet meer de enige aifto- huurder in 't buitenland. Menige va kantieganger laat zijn autootje maar nod.e thuis als hij er voor een week of wat op uit trekt. Als hij toch en dat gebeurt in toenemende mate 't comfort en de snislheid.van.de" vliegvakantie verkiest boven het ge vaar en ongerief van een lange en vermoeiende reis over de w.eg. zal hij ter plaatse het stuurwiel danig missen. Steeds meer vakantiegan gers huren in hun vakantieoord voor een of meer dagen een autootje. In de grote vakantiecentra, zoals met name het eiland Mallorca is, schie ten de autoverhuurbedrijven dan ook als paddestoelen uit de grond. In .en rond Palma zijn er enkele honder den, waarvan vele over niet meer dan een of twee auto's beschikken. Niet zelden sukkelt de huurder met mankementen aan zijn wagentje, al moet hij hoge deposits betalen en dan nog maar afwachten, wat de eindafrekening zal zijn. Het bespre ken van een wagen in Nederland met de zekerheid dat het een nieu we wagen is en met de wetenschap dat de afrekening pas later komt, is zo evident voordelig, dat Hertz zich er wel op toe moet leggen. Dat ge beurt dan nu ook. Er zijn contacten gelegd met grote touroperators, zo als het Eindhovense FIT. Directeur van Gennip daarvan heeft zelfs sa- m.en met Hertz een vlieg-autoreis- programma 'opgezet. Men vliegt naar een bepaald uitgangspunt en Vliegend naar uw uitgangs punt en daar staat op het vlieg veld een auto klaar, waarmee u verder kunt trekken. daar staat op het vliegveld een auto klaar, waarmee men verder kan trekken. Vliegtocht en autohuur wor den in enkel bedrag berekend. Deze nieuwe soort vakantiebesteding gaat een grote toekomst tegemoet. I-Let zou helemaal ideaal zijn als men ook nog een samenwerking zou kun nen vinden "voor de vliegreizen met vaste bestemming: vliegreis, ver- vper naar hotel en terug, volledig pension, verzekeringen en gebruik van auto allemaal in één enkel be drag.... Nu de heren van Hertz brood zijn gaan zien in de vakantieganger als potentele klant, zullen ze er waar schijnlijk wel iets op bedenken. Dat Hertz niet voor één gat te van gen is bewijst wel het systeem van Rent it here, leave it there. Een handicap voor menige huurder was immers alijd, dat hij op zijn uit gangspunt terug moest keren om de wagen af te Leveren. Dat hoeft nu niet meer. Men kan een wagen hu ren in Amsterdam en hem achterla ten in Parijs; men kan ook met het vliegtuig naar Athene gaan, daar een auto huren en dan via allerlei mooie toeristische routes naar Ne derland terugrijden. De internationa le uitwisseling tussen de verschillen de Hertz-vestigingen loopt voortref felijk. „We hebben natuurlijk leeg loop- en volloopsteden", aldus de heer Pul, maar over het algemeen klopt de balans aardig. Verdwaalt 'n wagen heel ver weg, dan wordt hij daar verhuurd „in de richting" Am sterdam. Een klein deel moeten we dan later op gaan halen. Dat doen we met een vaste ploeg studenten, die zo nu en dan uitrukt naar zuster bedrijven waar onze wagens zijn ach tergelaten. Amsterdam is namelijk gateway to Europe en er zijn altijd meer Amerikanen, die hun trip hier beginnen dan er zijn, die hier hun eindstation vinden. Voor Nederlan ders een mooie kans om ver weg te vliegen en terug te komen met zo'n huurwagentje, Nog een nieuwe va kantie mogelijkheid dus. Men verzoekt ons te berichten, dat de namen van de deelnemers aan de vierkamp, die woensdagavond wordt gehouden in het natuurbad „Twen- haarsveld" door de zwemclub van die naam, afgelezen kunnen worden van de publikatielijst bij het zwem bad. Er. wordt door de Z.C. „Twen- haarsveld aan deelgenomen met drie ploegen. De tegenstanders zijn AZC (Apeldoorn), OKK (Eerbeek) v en ZC „Brummen". Aan het begin van het nieuwe school- en werkjaar, het moment waarop vele tienduizenden jongeren, weer in het bromfietszadel klimmen voor de dagelijkse rit naar school of naar huis, start het Verbond voor Veilig Verkeer onder het motto „Steek uit die hand" met een twee maanden durende verkeersactie. Het niet aangeven van richting door Bromfietsers bij het links- of rechtsafslaan is een belangrijke oor zaak van het steeds toenemende aan tal verkeersongevallen met bromfiet sers. Met name jongeren in de leef tijdsgroep 16-24 jaar verzuimen al of niet moedwillig verandering van richting aan te geven waardoor an dere weggebruikers tijdig worden geattendeerd op het voornemen af te slaan. Slechts weinigen realiseren zich daarbij dat zij de zwakste en kwetsbaarste partij zijn in het ver keer hetgeen tot uitdrukking komt in de ongevallencijfers. Uit de voorlopige CBS-cijfers (ver keersongevallen) over het jaar 1968 blijkt, dat .een kwart (705) van het totale aantal verkeersdoden (2890) is onder te brengen in de groep 15-24 jarigen. Van deze 705 doden veron gelukten er 537 op de bromfiets waarvan 251 tot de leeftijdsgroep van 16-24 jaar "behoorden. In diezelf de leeftijdsgroep werden meer ,dan 11.000 bromfietsers min of meer ernstig gewond. Het Verbond hoopt, dat door de actie „Steek uit die hand" de jeug dige bromfietser, die met zijn acro batische behendigheid overal door weet te glippen (en wellicht daar door verzuimt of het onnodig vindi richting aan te geven) meer begrip zal gaan opbrengen voor het overi- -ge verkeer, dat zich vaak minder op bovengenoemde eigenschap kan verlaten. Hetzelfde geldt voor het (brom-)fietsen op trottoirs. Ter ondersteuning van de actie, een geheel op de jeugd afgestemde hippe TV-spot vervaardigd, die durende de actieperiode de huiska mers zal binnen-,.hippen". Voorts zal d.m-v. eveneens aangepaste in formaties in radio-uitzendingen, als mede door het verspreiden van 10.000 affiches en 10.000 raambiljet- Holten 1 zal op zondag, 17 augustus deelnemen aan het wisselschildtoer- nooi uitgeschreven doör de V.V. „Nij verdal". A.s. dinsdagavond 7 uur begint voor de selectiespelers de training onder leiding 'van de heer Halle. De gese lecteerde spelers krijgen nog bericht thuis. De andere spelers zijn welkom op donderdagavond. De secretaris van de jeugdafdeling verzoekt junioren en pupillen goede nota te nemen-van de publikaties in het mededelingskastje. OOK U HEEFT RECHT OP DEZE 100% SPAARPREM1E GELDIG VAN 11 AUG. TOT EN MET 16 AUG. 1969 Extra Kroontjes 250 gram Cronavit KOFFIEBONEN 9Q met 50 Kroontjes 1 zakje KOEKJES (Duo's) 89 met 10 Kroontjes 1 zakje DROP 55 met 10 Kroontjes 1 TAARTBODEM OCf Ie Cl8lea 196(18 *9ftet210>iKiWfitjS§ 1 bakje ANANASPUNTJEjS 89 met 10 Kroontjes Goudkronen van 10 voor 5 cent 3 rol Hooimejjer BESCHUIT 126 met 2 Goudkronen 1 zakje HAGELMIX (Van Houten) 100 met 2 Goudkronen 1 beker Quick HAZELNOOTPASTA 89 met 2 Goudkronen 1 zakje TUTTI FRUTTI H7 i---:te^«crei9cq8b1Mf«t 2 Goudkronen" 1 liter CHOCOMELK .(Nutrïcia) r, 126 met 2 Goudkronen EXTRA KOOPJES ZOLANG DE VOORRAAD STREKT 1 blikje MAKREEL 3 pak LUCIFERS 450 1 fl. VRUCHTENSINAS (Raak) voor --- 79 178 2 69 59 4 pakjes INSTANT-PUDDING K - 100 2 pot APPELMOES - 98 89 1 pot GESNEDEN ZUUR 49 UW KROON-KRUIDENIER DORPSSTRAAT 17 TELEFOON 1277 HOLTEN voor al uw drukwerk geboortekaartjes reeds vanaf 50 stuks met enveloppen f 28,- agentschap GAARDENSTRAAT 17 - TEL. 1533 3ÖOOOOOOOOOOÖOOOOOOOOCXXXXXXX)OOOOOOQO< Wij zoeken: die in het levensmiddelenbedrijf zijn toe- komkt ziet. Wij bieden een goede beloning en een vijf daagse werkweek. SPAR-SUPERMARKT H. KOOPMAN DORPSSTRAAT 16 TELEFOON 1455 EIGEN GEMAAKTE NASI en BAMI Keurslagerij Kalf ster man OANJESTRAAT VIADUCT UW FAMILIE BERICHTEN IN DIT BLAD EIGEN GEMAAKTE NASI en I1AMI Keurslagerij Kalfsterman OANJESTRAAT en VIADUCT Te koop: gedorst rogge en haverstro J. W. SLUITER Beuseberg 169 - Tel. 1483 Swiebertje Saartje - de burgemeester en Bromsnor komen 17 augustus om 2 uur in Loo Bathmen. Entree kinderen ƒ1,50 Volwassenen 3, SLAATJE SLAATJE Elke dag volop VERSE GROENTE als: bloemkool - sla - andijvie enz. enz. EXTRA ZATERDAGAANBIEDING: Een k-ilo TOMATEN 0.95 Een kilo SPERZIEBONEN 0.95 Een blik APPELMOES (goudreinet) 0.69 RUIME KEUZE SINAASAPPELEN VOLOP HANDAPPELS IV2 kilo ƒ1.— 2 kilo 1. EXTRA WEEK AANBIEDING: Maandag: een kilo UIEN ƒ0.39 Dinsdag: zak gesneden SNIJBONEN 0.75 Woensdag: zak RODE KOOL 0.39 Donderdag: een kilo ANDIJVIE ƒ0.35 Vrijdag: een kilo BIETEN ƒ0.38 STATIONSSTRAAT 11 TELEFOON 1216 DEZE WEEK IS HET NOG RUSTIG maar de volgende week heeft „Marjo" wee alles volop voorhanden tegen scherp concur terende prijzen. BLOEMEN, PLANTEN en SNIJBLOEMEI Allemaal, kwaliteit. ORANJESTRAAT Koop bloemen bij de vakman „Marjo" ook uw adres voor BRUIDSWERK

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 2