Boerderij „De Preuter door hemelvuur verwoest J. Warifik benoemd tot keurings dierenarts te Almelo m Zestig Canadezen komen naar Hollen Feest in Dijkerhoek Tijdens hevige onweersbuien Achtste pelgrimage Y V'V -vakantieprogramma >NZE AGENDA KERKDIENSTEN Nieuwsgierige automobilisten blokkeerden de toegangswegen i Burgerlijke stand Wachtdienst slachthuis Storingsdienst GEB Duif van G. J. Bekkernens eerste van Vilvoorde Vrouw op fiets door vrachtauto aangereden Sluiting recreatietent Borkeld Gevonden en ver]oren voorwerpen MEDISCHE DIENST Weekenddienst tandartsen Weekenddienst dierenartsen Spreekuur maat schappelijk werkster Gezinsverzorging Storingsdienst GEB F. H. Krommendijk overleden Laatste bezinnings- samenkomst Mooi succes voor Jan Müller Bato gaat weer oefenen F. H. Krommendijk werd ten grave gedragen HOLTENS NIEUWSBLAD Vrtjdag 8 augustus 1989 Jaargang 21 - Nr. 31. Uitgave van de Stichting .Hollens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur \V. Beyers 'Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) 3.Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs 5,— per half jaar, 10,per jaar BetaÜbng op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 9 augustus g:,fl0-l-2.00 uur: Zitting Muziekschool j&ijssen-Hotten in Rehoboth (zie ad vertentie). $.<30 uur: GezeUigheidsrit MAC De 'Holterberg, auto's, motoren en brommers. Hoofdprijs toeringcar- toeht naar Königswinter 2 pers. Zondag 10 augustus $.30 uur: Dansen in zaal Boode Bathmen (zie adv.). Dinsdag 12 augustus 20<00 uur: Ledenvergadering in hotel Holterman. Woensdag 13 augustus 16.00 uur: Vierkamp zwemwedstrijden OZC - OKK - ZC Brummen en ZC Twenhaarsveld. Jfl.00 uur: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangver. Soli Deo Gloria. Donderdag 14 augustus Jaarlijks reisje afdeling Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. In lichtingen en opgave vóór 7 augus tus bij de secretaresse mevr. M. Rensen-Rietberg, E 77, tel. 05725- 336. Jfaandag 18 aug t.c.m. 23 augustus G, van Zon, zelfbediening Oranjestr. wegens vakantie gesloten. Dinsdag 19 augustus 16,00 uur: Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in zaal ,,Het Bonte Paard". Woensdag 20 augustus School- en volksfeest Dijkerhoek. Zaterdag 30 aug. t.e.m. 8 september Dameskapsalon .Elegant" wegens vakantie gesloten. HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds. J. H. Israel (Vier. en dankz. .A.); 10.15 uur ds. J. H Israel (Vier. en dankz. H.A.). Geref. Kerk: 8.30, 10 en 19.15 uur s. R. A. Hoogkamp. In alle diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor verbouw van de kerk. Tijdens de dienst van 10.00 uur kinderoppas in gebouw Reho both. Na de tweede dienst in de Hervormde en Geref. Kerk „koffie- uurtje" met de vakantiegasten resp. m gebouw „Irene" en gebouw „Re hoboth". R.-K. Kerkdienst: (Eucharistievie ring) 8.30 en 9.45 uur in het gebouw ïrene. BORKELD. Recreatietent: 10.45 «ur Kampdienst (laatste maal) ds. Jt. G. Hoogenkamp van Amsterdam. NIEUW HEETEN. -- R.-K. Kerk: taVeröag 19.30 uur. Zondagmorgen, g.ïto en in.oo uur. DIJKERHOEK. Bethanië: 9.30 uur ds» C. C. Addink (vier. en dankz. H.A.). OKKENBROEK. Ned, Herv, Jerk4 9.30 uur ds. W. P. J. Osinga. ibctra Blindèninst. „Bartimeüs". Tijdens hevige onweersbuien, die zich de vorige week vrijdag avond, zo tussen plm. 7 en 9 uur, boven de omgeving van Holten ontlastten, sloeg de bliksem omstreeks 9 uur in de kapitale boerde rij „De Preuter" van de heer G. H. Bekkernens in de Beuseberg. De enorme hoeveelheid hooi bijna de gehele oogst was in balen op de zolder van het achterhuis opgeslagen stond evenals het rieten dak, onmiddellijk in lichterlaaie. De boerderij brandde prak tisch geheel af. Van het woongedeelte bleven nog enkele bouw vallige muren staan, waarvan er inmiddels nog één is ingestort. Slechts een kookhuis annex enkele varkenshokken kon, door het spoedig verschijnen van de brandweer, behouden worden. Door toegeschoten hulpvaardige handen konden vier varkens zij het enkele met brandwonden nog op tijd naar buiten gebracht worden. Eén varken, een z.g. loper, kwam in de vlammen om. Be halve wat antieke voorwerpen, een kabinet, huisraad en wat lijf goed, ging de inboedel voor het grootste gedeelte verloren. "De brandweer was na de alarmering spoedig ter plaatse en werkte met zes stralen op de waterleiding en met de nevelblus- wagen. Zij rukte reeds uit, voordat de alarmsirene haar sinister ge luid liet horen, omdat men net van de boerderij van de familie Paalman in de Look was gekomen, waar de bliksem op de meter kast van de elektriciteit was geslagen. Aan het behoud van de reeds fel brandende boerderij viel toen niet meer te denken. Het voorhuis werd nat. gehouden om overslaan van het vuur op het belendende kookhuis te voorkomen, dat thans als keuken dienst doet. De alarmering van de brandweer had nog enige voet,en in de aarde. Buurman G. Brinks wilde de politie bellen, maar de telefoon was ge stoord. Hij reed toen in ijltempo naar Holten, na onderweg eerst nog bij Kruiskamp te hebben laten bellen. Toen hij in Holten arriveerde rukte de brandweer al uit. Men had inmid dels op het politiebureau de brand melding ontvangen en de brandweer gealarmeerd. Na de inslag, die met een enorme knal gepaard ging, was het de familie Bekkernens onmiddellijk duidelijk, dat de bliksem hun boerderij getrof fen had. De jongste dochter (18) sloeg kordaat een jas over het hoofd en liep in de stromende regen naar bui ten. Toen stond de gehele boerderij reeds in vuur en vlam. De boerderij „De Preuter" werd reeds tweemaal eerder door het he melvuur verwoest n.l. in 1804 al leen bekend van overleveringen, de boerderij stond- toen op een andere plaats en op 8 augustus 1927. Toen De boerderij „De Preuter" in lichterlaaie. Geboren: Jan Gerrit, zv D J Tub tert en G J Stevens, Plolterbroek 11a Wilma Petronella, dv J W Stegink en H G Dolman, Noorderstraat 8 Werner, zv H J Stam en J Compagne. Gaardenstraat 14 Frederik Johan, zv F J Pasop en C A M Stoef.xorst Bergmanstraat 14 Gerrit Willem, zv G W Barvelink en W Ulfman, Bor- keld 80. Overleden: Geen. Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: Géén. BEVOLKING Ingekomen: K Veldhuis en gezin van Rijssen naar Noordenbergstraat 16 J Tempelman en gezin van Hen gelo (O) naar Holterberg 35f ML J Markusse en gezin van Goes naar Kohveg 56a W van Marle en gezin van Stad-Delden naar Holterberg 42b L Zwolle en gezin van Groningen naar Lageweg 5. Vertrokken: J H Littink van Kol- weg 12 naar Goor -r- G H Ligterink en gezin van Bergmanstr. 23 naar Lochem H van Doorn van, Rietmo lenstraat 4 naar Hom. Vrijdag, 8 aug. t.e.m. zondag, 10 eug. - keurmeesters buiten de dienst uren - B. Groot Obbink. Kozakken- straat 2, tel. 1526 Maandag, 11 aug. i.e.m, zondag, 17 aug. J. Hof, Kozak- kenstraat 19, tel. 1697. Aangifte gestorven dieren op za terdag van 9-11.00 uur aan het llachthuis, tel. 1349. Zaterdag, 9 aug •.a.m. vrijdag. aug. buiten ndiensturen llectra: H. He$enk, Isolweg 44, tel. '124, Gast geen opgave. Honderd vijfenveertig verwanten van in de tweede wereldoorlog gesneuvelde Canadese soldaten zullen van woensdag 10 september tot en met donderdag 18 september een bezoek brengen aan ons land. Van deze pelgrimage gaan er waarschijnlijk 85 naar Nijmegen en plm. 60 naar Holten. Het is de achtste keer, dat Holten Cana dezen ontvangt en da.t Holtense gezinnen hun woning gastvrij openstellen om vaders, moeders, kinderen en verwanten van onze bevrijders te ontvangen. De afdelingen Groesbeek-Nij- megen en Holten hebben, ieder afzonderlijk, voor deze pelgri mage weer een programma op gesteld met herdenkingen, maar ook om de Canadese gasten iets van ons land te laten zien, nu zij de verre reis per vliegtuig naar Nederland hebben ge maakt. Zij arriveren op woensdag 10 septem ber om 9.50 uur op Schiphol. De Hol tense gasten zullen dan om plm. 14.30 uur in Amicitia kennismaken met de gastfamilies en o.a. gelegenheid krij gen geld te wisselen bij de plaatselij ke banken. De volgende dag staat om 10.00 uur een bezoek aan de Canadese be graafplaats op de Holterberg op het programma en maken zij een. trip naar het kasteel de Cdnnenburgh in Vaassen. De volgende dagen volgt een bezoek aan Amsterdam met o.a. een tocht door de grachten en de havens, een trip naar hel Openluchtmuseum in Oosterbeek. en een trip in de omge ving: nadat zondagmorgen in Irene een I-I. Mis en een oecumenische kerkdienst heeft plaats gevonden. Maandag 15 september een bezoek aan Scheveningen, aan Madui'odam en een receptie ten huize van de Canadese Ambassadeur op Huize „Groot Hazebroeck" te Wassenaar. Verder worden bezoeken gebracht aan de klompenmakers van Enter geliefkoosd artikel voor de Canade zen aan de Molen van Bels en volgt op woensdag, als afscheid een z.g. „Social Evening" in het Parkge- bouw te Ryssen. Donderdag 18 september, even voor twaalf uur, vertrekken de gasten naar Schiphol, om weer naar hun va derland terug te vliegen. De postduivenvereniging ,,De Bergvliegers" nam met 91 deel aan de wedvlucht vanaf Vilvoorde, af stand 204 km. De duiven werden ge lost om 9.30 uur. Aankomst eerste duif van G. J. Bekkernens 11.42.35 uur. laatste duif 12.24.42 uur. De volledige uitslag was: 1-5-8 G. J. Bekkernens. 2-6-17-18 W. Aaftink, 3. G. J. Schuiterd. 4-10-11-12-13 H. van Beek. 7. H. Wansink, 9-16 gebr. Willems, H en I'S L. Gazan. Wat er van de kapitale boerderij „De Preuterna de brand overbleef. kwamen twee paarden en een stier in de vlammen om. De brand van „De Preuter" trok een enorm aantal nieuwsgierigen naar de Beuseberg. Honderden auto's blokkeerden de toegangsweg, de Langstraat. Het was zelfs zo, dat po litie en brandweer auto's van de weg hebben moeten duwen om zich toe gang tot de brandende boerderij en het erve ,.De Hïdder", van de fami lie Brinks, te verschaffen. Te voet trokken de nieuwsgierigen naar de plaats van de brand. Het was eigen lijk onverantwoordelijk wat er die vrijdagavond geschiedde. De groepscommandant van de Rijkspolitie doet dan ook een ernstig beroep op het publiek om bij brand thuis te blijven en niet naar de plaats van de brand te gaan, omdat dit ern stige gevolgen kan hebben, niet alleen voor het biussingswét-k. maar ook voor het geval er gewonden moeten worden afgevoerd. Men moet zich in déze zyn verantwoordelijkheid wel be wust zijn. Burgemeester, mr. W. H. Enklaar, was, na juist van vakantie te zijn teruggekeerd, aanwezig om het blus- singswerk gade te slaan, dat onder leiding stond van de brandweercom mandant, de heer T. Prak. De schade door deze brand ontstaan is te schatten op plm. anderhalve ton. Zij is juist gisteren door de verzeke ring opgenomen. De boerderij zal in een bedrïjfsgedeelte en een woonge deelte worden herbouwd. Tijdens de onweersbuien sloeg de bliksem nog in een lege hooiberg van de landbouwer J. Nijland aan de Bor- keldsweg. Het was deze week weer „lekker druk" met het vreemdelingenverkeer. Er werd tweemaal een bezoek gebracht aan de kaasboerderij, tweemaal werd een ochtendwandeling gemaakt onder leiding van de administra teur van de VVV, de heer Kers, en er was weer grote belangstelling voor het pluimveebedrijf van de heer Barvelink. Bijzonder druk was het langs de toeristenweg over de Holterberg. Overal zochten de toeristen met hun auto's de schaduwrijke plekjes op. Velen sloegen hun tenten op op de dagcamping en anderen laafden zich op een koel terrasje. Ook de midget-golfbaan op de Holterberg trok grote belangstelling toen de tropische warmte wat geluwd was. Er was een intensief verkeer. De komende week zal de toeristenstroom nog wel aanhouden, maar dan wordt de drukte ook zo langzamerhand weer minder, omdat bijna iedereen weer aan het werk moet. Vaak komen dan de oudere mensen nog een paar weken vakantie houden, voorzover hun beurs dat toelaat. De VVV gaat nog even door met het organiseren van haar vakantie- programma, men kan er dus nog van profiteren. Het ziet er als volgt uit: Zaterdag, 9 augustus: 19.30 uur: Gezelligheidsrit van de M.A.C. ..De Holterberg" voor auto's, motoren en brommers. Start vanaf het clublokaal, café Vruggink, Stationsstraat. Hoofdprijs een touringcartocht naar Königswinter Duitsland Maandag, II augustus: 14.00-16.00 uur: Bezichtiging manege Beldman aan de Marke- loseweg. Men kan een kijkje nemen in de stallen of vanaf het balkon en dressuur volgen in de grote manege. De toegang is vrij. Dinsdag, 12 augustus: 10.00 uur v.m.: Excursie naar de kaasboerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Vervoer per eigen auto. Vertrek vanaf het VW-kantoor, Gaardenstraat, telefoon 1533. Deelname-prijs f 1,Men ontvangt een proefje kaas. Tijdige opgave nood zakelijk. Woensdag. 13 augustus: 3.00 uur v.m.: Morgenwandeling onder leiding door het natuur reservaat op de Borkeld onder leiding van reservaatbewaker Jansen. Samenkomst bij diens woning Borkeldsweg 8a, Mar- kelo. 14.00, 15.00 en 16.00 uur: Bezichtiging en rondleiding op het pluimveebedrijf Barvelink, Borkeld 80 (verlengde van de Post weg). De produktie van het ei en de ontwikkeling van ei tot kip. Er wordt een kleine vergoeding gevraagd. 14.00 uur: WV-Heuvelrugrit per touringcar over de Holter-, Haarler-, Nijverdalse- en Hellendoornseberg. Vertrek vanaf het OAD-busstation. Prachtige vergezichten tijdens een kleine wandeling. Kosten: volwassenen f 3,kinderen f 2,Als gids fungeert de administrateur der VVV, de heer Kers. Vroeg tijdige opgave aan het VVV-kantoor. 19.00 uur: Vierkamp-zwemwedstrijden in de recreatieve sector in het natuurbad,.Twenhaarsveld". Men zie het bericht elders in dit nummer. Donderdag, 14 augustus: 6.00 uur v.m. (precies): Ochtendwandeling onder leiding, door de mooiste gedeelten van de Holterberg. Deelnameprijs f 1,25, opgave en betaling aan het VVV-kantoor. Kans om reewild te zien niet uitgesloten. Vrijdag, 15 augustus: 20.00 uur: Rondleiding door het natuur-hist. museum „Piet Bos" op de Holterberg. Er zijn een mooie verzameling gepre pareerde dieren en fraaie diorama's. De eigenaar Kees Bos is een gezellig en deskundig causeuF, die veel weet te vertellen over de fauna van de Holterberg. Touringcartocht en: De OAD organiseert wekelijks meer dan twintig dagtochten in binnen- en buitenland. Wie even de grens over wil nu hij dicht bij Duitsland logeert kan o.m. naar 't Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad Rothenfeld, enz. En in het binnenland o.a. naar de Efteling, Valkenburg, Giethoorn of een Twentetocht maken. Inlichtingen verstrekt de OAD (telefoon 1241) of de VVV (telefoon 1533). HOLTEN De 49-jarige mevroüw W.H.K. uit Almelo, die per fiets uit de richting Markelo kwam aangere den, is op de hoek van de Oranje straat en de Rijssense weg tegen een vrachtauto met aanhanger opgere den bestuurd door de 39-jarige G.J. P. uit Almelo, die haar geen voor- De heer J. Warrink, dierenarts te Holten is met ingang van 1 augustus jl. benoemd tot keuringsdierenarts bij liet gemeentelijk abattoir te Almelo. Ilij was hier als dierenarts geassoci eerd met dc heer Th. A. Oostenburg, maar heelt om persoonlijke redenen de functie van keuringsdierenarts ge kozen. Dc heer Warrink is 38 jaar. Onder zijn nieuwe werkkring valt ook de vleeswarenfabriek Buyvoets N.V. te Almelo. De heer Warrink is o.m. in de plaats gekomen van de dierenarts H. Hoiting, directeur van de Almelose Coöp. K.T.-vereniging en van de heer F. H. te Biezeveld, dierenarts te Los ser, die in verband met de strengere eisen, die van de zijde der Verenigde Staten aan de import, aldaar, worden gesteld, aan het gemeentelijk slacht- Als afsluiting van de zes we ken recreatieve begeleiding in interkerkelijk verband door de teams in de recreatietent op de Borkeld volgt zondag öm 10.45 uur de laatste kamp dienst, waarin voor zal gaan ds R. Hoogenkamp. Medewer king zullen verlenen de gospel- zingers uit Nijverdal. De kin deren worden tijdens de preek buiten de tent bezig gehouden. Na afloop koffie, ran je met 'n koekje. polaroid zonnebril (voorhanger)sleu telbos. damesrijwiel, wieldop Fiat, huissleutel, portemonnaie met inhoud, kap van combine-maaier, grijs kin derfietsje. VERLOREN ringetje met witte steen, leesbril met bruin montuur, portemonnaie met in houd. rijwielslot-sleutel. bankbiljet van f 10.portemonnaie met inhoud, 2 bankbiljetten van f 25,heren- rijwiel merk Empo. Agfa fototoestel, portemonnaie met inhoud, zonnebril, armband met munten, portemonnaie met inhoud, portemonnaie met in houd. De heer J. WARRINK huis te Almelo gedeeltelijk werkzaam waren." De heer Warrink werd op 23 juni 1931 te Odoorn in Drente geboren. Hij ontving zijn opleiding als dieren arts aan de Faculteit voor de Vee artsenijkunde te Utrecht, waar hij in 1963 zijn eindexamen deed. Hij ves tigde zich korte tijd later in Holten. De heer Warrink is onlangs voorzit ter geworden van de Voetbalvereni ging „Holten" en o.m. voorzitter van de onlangs opgerichte Stichting „Sporlbelangen" te Hollen. Hij heeft het vorige jaar in het Kol- complex een mooie bungalow ge bouwd en blijft in Holten rang verleende bij het afslaan naar dc Rijssenseweg. Het is ook mogelijk dat de vracht auto haar van de fiets geduwd heeft, want deze trok juist op en reed heel langzaam de Rijssenseweg op. De juiste toedracht was op het moment, dat het gebeurde, om plm. 17.35, niet bekend. De vrouw viel op straat, had enig hoofdletsel en klaagde over pijn in de benen. Zij is voor onderzoek met de Holtense ziekenauto naar het Prinses Ireneziekenhuis in Almelo vervoerd, nadat zij voorlopig ondei"- zocht Was. Het ongeluk trok op dit spitsuur in het verkeer nogal enige belangstelling. Zaterdag, 9 aug. vanaf 12.00_ uur tot maandagmorgen 8.00 uur M. S. Korevaer, Pastoriestraat 50 (ver vanger dokter Sijtsema), tel. 1870, (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag, 9 aug. en zondag. aug. A. E. Witkop, Wierdensesti-aa'. 113. Rijssen, tel 05480-2260, van 13.00-19.00 uur (alleen voor spoedge vallen) Zaterdag, 9 aug. en zondag, 10 aug. Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 2, tel. 1515. 's Ochtends van 9.00-10.00 uur, be halve op woensdag, in het Groene Kruisgebouw, tel. 1346. Aangifte vrijdagsmorgens 10.00- 12.00 bij mevr. -C. Knijff-Dekker, tel. 1438. bij geen gehoor, tel. 1799. mevr. Beltman-Aanstoot. NIJVERDAL. In de vroege mor gen van zaterdag 2 augustus is plot seling overleden de heer F". H. Krom mendijk, een bekend en geacht in gezetene van Nijverdal. wonende aan de Parallelweg. Hij bereikte de leef tijd van 68 jaar. Hij was nog steeds werkzaam al* uitgever en redacteur van het Gere formeerd Kerkblad van Drente en Overijssel, en vele jaren mede-direc teur van de Drukkerij en uitgeverij van het Twents Volksblad en andere bladen in deze regio, totdat de Gra fische Industrie Nijverdal werd over genomen door Hilarius N.V. Vele ja ren heeft hij ook actief deelgeno men aan het kerkelijke werk in de Gereformeerde kerk alhier, waar hij tijdens zijn leven vele adviezen heeft gegeven en waar naar zijn doordach te raadgevingen graag werd geluis terd. Ook was hij vele jaren lid en ge ruime lijd bestuurslid van de Kon. Chr. Muziekvereniging Advendo. tot dat hij enkele jaren geleden wegens werkzaamheden afscheid moest ne men. Desondanks bleef hij steeds op de hoogte van het wel en wee van de muziekvereniging, die hij een warm hart toe droeg. (Tot de vorengenoemde "bladen be hoorde ook Holtens Nieuwsblad, dat bij de Grafische Industrie werd ge drukt tot de bedoelde overname van. de drukkerij. Wij beu-aren aan de overledene de meest prettige herin nering. Hij was ons steeds ter wdle. Door een prettige en nauwe samen werking konden wij onze krant soms klaar krijgen, als dat normaal prak tisch niet meer mogelijk was. Daar- voor willen wij hier nog onze grote dank uitspreken. Zijn nagedachtenis zullen wij steed? in ere houden. Red.) Onder 't motto „Drie avonden van bezinning" werden ook dit jaar, uit gaande van de kerkeraden der Hex~v. gemeente en de geref. kerk in het vakantieseizoen weer bezinningssa- menkomsten gehouden in de grote tent in Kalfstermansweide die daar in verband met de 15de brade rie was opgetrokken. Zondagavond sprak in de laatste bijeenkomst waarvoor weer flinke belangstelling bestond pastoor Schievels uit Nieuw Heeten over "net onderwerp: „D e Heer is mijn Heer". De Chr. Ge'rn. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria" zong o.l.v. waarn. dirigent Wim Jansen een 4-tal geestelijke liederen. De leiding van deze slotbijeenkomst berustte bij ds. C. C. Addink, die na mens de commissie uit de beide k'er- keraden de heren D. J. Schuppert en J. H. van Engbrink die op e'ec- tronisch orgel de community singing bcgéLêiden dank bracht terwijl te vens het Hervormd Kerkkoor en „So li Deo Gloria" dank werd gezegd verleende medewerking. Radio Ter Harmsel werd dank gezegd voor de perfecte geluidsinstallatie. De op vrij dagavond „geplande" 2de bijeen komst waaraan medewerking zou worden verleend door „HMV" kon in verband met de weersomstandighe den geen doorgang vinden. Landelijke ï'uiter Jan Müller heeft op het zaterdag te Vriezenveen ge houden nationaal concourshippique met „Johny" de derde prijs behaald in het springconcours MB. Aan het concours werd o.a. deelgenomen door de bekende ruiters Alke, Harrie Wou ters v. d. Oudeweijer en de kam pioen van Nederland Jan Maathuis die met „Saint" als vijfde eindigde. „BATO" gaat weer oefenen. Het 't Bestuur van Sportvereniging ,,Ba- TO" verzocht ons mede te delen dat de afdeling ..Gymnastiek" maandag a.s. weer begint te oefenen en de af deling „Judo" dinsdag a.s. De aanvangsdatum' van de afd. ..Volleybal" zal nog nader worden bekend gemaakt. Het school- en volksfeest in Dijker hoek zal dit jaar worden gehouden op woensdag 20 augustus, 's Voormid dags is 't voor de schooljeugd feest in de weide bij café „Het Bonte Paard" waar 's middags de traditio nele volksspelen als kuipsteken, stoe lendans, ringsteken met paard en wagen etc. gehouden zullen worden. Het jaarlijks festijn begint reeds dinsdagavond (19 augustus) met 'n feestavond in zaal 'Het Bonte Paard'. Deze avond zal geheel worden ver zorgd door het bekend cabaretgezel schap „De Heikneuters" te Aalten. NIJVERDAL Onder zeer grote belangstelling werd woensdagmiddag het stoffelijk overschot van de heer F. H. Krommendijk ter aarde besteld op de Algemene Begraafplaats te. Hellendoorn. Vooraf werd een rouw dienst gehouden in Rehoboth die werd geleid door ds. O. Bouwman. In deze dienst las ds. Bouwman uit Johannes 14 1 t.m. 8 en preekte uit Psalm 23 1, 2 en 6. Na de teraardebestelling was er in het gebouw Rehoboth gelegenheid tot condoleren. Het woord werd gevoerd door dr. Broek Roelofs namens de re dactie van het Gereformeerd Kerk blad voor Drenthe en Overijssel. 'Dr. Broek Roelofs wees erop dat de- overledene altijd een zeer eenvoudig man is geweest en dat hij zijn werk niet alleen zakelijk maar vooral met zijn gehele hart heeft verricht. Dr Broek Roelofs sprak de wens uit dat zijn opvolgers zijn werk op dezelfde eenvoudige voet mogen voortzetten.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1