Modieuze regenkleding uit eigen land Tien jaar Simca Nederland N.V. SIMCA: steunbeer van de Chrysler Corporation Geef voorrang aan een goede voeding Verkoop van w oningwetwoningen Tegemoetkoming in de studiekosten Mevr. Israël nam afscheid van lierv. vrouwengroep Bedrijfsvoetbal competitie begint In het paarde stamboek Herziening bestemmingsplan villaterrein ..Look Geldinzameling Ned. Roode Kruis .Vaste aanstelling F. W Oosterkamp ZESDE AUTOMERK IN NEDERLAND Vrijdag 23 mei 1969 N. J. Menko N.V., wever van modieuse stoffen, gaf aan de couturiers Ted Lapidus, Parijsen Gerard de Botlt,-Amsterdam-,-de opdracht, voor de damesr egenmantel en de herenregenjas een nieuwe stijl te ontoaeppew. Te veel nog wordt de regenjas gezien a ls alleen maar een afweermiddel ft.egen uhnd, en regen! De modellen zijn gefotografeerd aan het N ederlandse strand. Uit de foto's blijkt duidelijk, dat „regenkleding" niet meer het juiste woord is, maar dat wij moeten spreken van modieuze mantels en jassen, die men onder iedere omstandigheid kan dragen. De regenmantel en regenjas zijn 'n werkelijk modieus element van de garderobe geworden. Bovenstaande foto geeft een duidelijk beeld van de nieuwe visie op het gebied van regenkledingHet materiaal van de modellen is geweven door Men ko. De stof bestaat uit 65% Terlenka en 35katoen. In de dinsdag 27 mei te houden raadsvergadering komt een voorstel aan de orde tot vaststelling van een nieuwe regeling voor de verkoop van woningwetwoningen. Het betreft hier een aantrekkelijke verbetering, waar op wij gaarne de aandacht vestigen van belanghebbenden. De belangrijkste verschillen met de tot nog toe geldende regeling zijn de volgende. Tot 16 september 1968 beperkte de mogelijkheid van overdracht zich tot personen met een inkomen beneden de zogenaamde weistandsgrens voor de sociale verzekeringen. Aangezien gebleken is. dat er ook belangstelling bestaat voor het kopen van woning wetwoningen bij bewoners wier inko men de grens enigszins te boven gaat. heeft de minister besloten ook voor deze categorie de mogelijkheid te ope nen om de door hen bewoonde woning in eigendom te verwerven. Deze grens is nu opgetrokken tot f 15.000 per jaar. De nieuwe regeling kent geen be perkingen meer ten aanzien van de leeftijd van de koper. Eveneens naar analogie van subsidieregeling voor het verwerven van nieuwe woningen kan de koper van een woningwetwoning voor een in tien jaar aflopende jaarlijkse bij drage in aanmerking komen. Ter vereenvoudiging van de proce dure voor het in eigendom verkrijgen van een woningwetwoning door de be woner zal de vervangingswaarde van na-oorlogse woningen niet meer dóór taxatie worden bepaald, doch voor wat de bouwkosten betreft aan de hand van een indexcijfer van het Cen traal Bureau voor de Statistiek wór den berekend vanuit de oorspronke lijke bouwkosten. Opdat zoveel mogelijk wordt ver meden, dat woningwetwoningen voor werp zouden worden van minder ge wenste speculatie, zullen in de over eenkomsten van koop en verkoop en kele bepalingen moeten worden op genomen, welke er op gericht zijn dit te vermijden. Bepaald dient te wor den. dat de nieuwe eigenaar de wo ning zelf zal bewonen en dat hij ge durende de eerste vijf jaren de ver plichting heeft, indien hij zich van zijn bezit wenst te ontdoen, de woning tegen de alsdan te taxeren waar de aan de gemeente aan te bieden. Aan deze bepaling dient een boete beding tot. een bedrag van ten hoog ste f 10.000 te worden verbonden. Steeds weer wordt erop gehamerd dat ons vervoermiddel, de auto, in goede staat moet verkeren Dat ook de automobilist verzorging nodig heeft, krijgt minder aandacht, maar spreekt eigenlijk vanzelf. Voor hongerige bestuurders be staan er gelegenheden waar ze een hapje kunnen eten. Dit hapje eten. dat kan variëren van een broodje met het een of ander tot een uitge breide warme maaltijd, doet de chauf feurs soms meer kwaad dan goed. Wy dienen allemaal te beseffen dat een verstandige voeding het concen tratievermogen van de automobilist verhoogt en daarmee een veilig ver keer bevordert. Een speciaal dieet is niet nodig, maar wel een aan de situatie aan gepaste voeding. De automobilist in het algemeen en de beroepschauf feur in het bijzonder, zullen van het langdurig achter het stuur zitten gauw te dik worden. Vooral voor be stuurders van vrachtauto's geldt dat zij niet méér hoeven te eten dat men sen, die een kantoorbaan hebben, omdat ze dikwijls urenlang zonder enige lichaamsbeweging achter het stuur zitten. Velen van hen eten ech ter als bootwerkers. De vermoeidheid van automobilis ten wordt wel gelijkgesteld aan die van hen die zware arbeid of sport prestaties verrichten. Op deze gron den wordt dan als energieleverancier een koolhydra atrijke (suikerhouden de) voeding aanbevolen. Bij spierar beid zijn nl. meer koolhydraten no dig om vermoeidheidverschijnselen te bestrijden. Automobilisten verrich ten geen spierarbeid maar hun ver moeidheid komt voort uit: Psychische oorzaken. Stoornissen van de bloedsomloop, o.a. door langdurig in dezelfde hou ding zitten. Dikwijls hoge temperaturen in de wagen. Onvoldoende ventilatie, met als ge volg een slechte samenstelling van de lucht. Een automoblist heeft dus beslist een andere voeding nodig dan de sportmens of de bouwvakker. Welke voedingsmiddelen verdienen de voorkeur? Ie. Melk en melkprodukten. De minister van onderwijs en weten schappen heeft ter kennis van belang hebbenden gebracht, dat voor thuis wonende leerlingen van scholen voor mavo, lavo en lbo en voor leerlingen van de brugklassen voor mavo/havo/ vwo, de gelegenheid is geopend voor het studiejaar 1969/1970 'n tegemoet koming in de kosten van de studie aan te vragen. Deze tegemoetkoming zal bestaan uit: s. studiekosten tot een maximum van f 200,—. b. reiskosten: f 15,per kilometer tot een maximum van f 450,in dien te bezoeken school is geves tigd in een andere plaats dan waar de aanvrager woont en de enkel voudige afstand van huis naar school meer dan 8 kilometer be draagt. Aanvraagformulieren zijn vanaf 15 mei verkrijgbaar bij de scholen voor voortgezet onderwijs. De tegemoetkoming wordt verleend aan de ouders van de leerlingen in dien hun financiële toestand daartoe aanleiding geeft en indien de leerling redelijke studieresultaten behaalt. De aanvraagformulieren moeten op de school voor voortgezet onderwijs, die de leerling in het cursusjaar 1969 1970 zal bezoeken, worden ingele verd. Op woensdag, 14 mei, heeft mevr. W. Israël-Hofmeijer, afscheid geno men als presidente van de Hervorm de Vrouwengroep in verband met het vertrek van de familie Israël naar Coevorden. Dat geschiedde op de slui tingsavond van de vrouwengroep aan het einde van het seizoen waarin men regelmatig in het gebouw Irene bij eenkwam. Na een toepasselijk ge dicht van mevr. Grobben-Koopman, werden de aanwezigen op koffie met gebak getrakteerd. Daarna kwam mevr. A. Koopman-Hartsuiker nog met een voordracht en werden mevr. Israël bloemen aangeboden door me vrouw Van der Maat. die haar Gods beste zegen in Coevorden toewenste. Mevr. Israël dankte allen recht hartelijk die haar in 16 jaar tot steun zijn geweest. Aan het slot van deze avond wer den nog gezellige spelletjes gedaan en werd de bijeenkomst met 't dank lied besloten. De Holtense bedrijven organiseren dit jaar weer een bedrijfsvoetbalcom petitie. De wedstrijden worden ge speeld op een terrein bij café Spieker te Lettele. Dinsdag. 27 mei om 19.00 uur vindt de eerste ontmoeting plaats tussen de ploegen van Mulpie (Muller- Pieffers) en Brands - De Vrijheid. Op donderdag 29 mei spelen tegen elkaar Universal - De Halm en op zaterdag 31 mei vindt de wedstrijd plaats Mul- pie - Udema II. Reeds lang voor 1959 was het merk Simca in Nederland bekend. De Ne derlandse Kaiser-Frazer fabrieken aan de Sluisjesdijk in Rotterdam as sembleerden naast nog enkele merken toen al volop Simca's Aronde en voor die tijd ook al oudere Simca-typen. In 1959 werd Simca Nederland N.V. op gericht onder directie van de heer J. J. Osché. De ontwikkeling van Simca in Ne derland ging vanaf 1959 steeds sneller en nu na de eerste maanden van 1969. staat Simca op de zesde plaats bij de grote automobielmerken en is Simca tevens de meest verkocht Franse auto in Nederland. Maar in 1959 was het'nog lang niet; zo ver. Er werden toen 1915 auto's afgele verd, een aantal dat over het jaar 1968 meer dan vertienvoudigd werd tot 21.135 auto's. Ook het aantal ver kooppunten van Simca nam toe, 44 Simca garages in59, nu op dit. moment in 1969, 332 autobedrijven waar het Simcavignet met de pentaster buiten hangt. De omzet steeg van 15 miljoen gul den in 1959 tot een begrote omzet van 155 miljoen over 1969. Een onstuimige groei, tevens een groei die de algemene uitbreiding van het Nederlandse autopark met bijna het dubbele overtreft. Dat de service, de onderdelenvoorziening en de tech nische en commerciële organisatie met deze ontwikkeling gelijke tred moesten houden is duidelijk. Zeer veel aandacht werd gegeven aan opleiding van servicepersoneel aan Simca's eigen servicescholen in Rotterdam en Parijs. Simca is een groot merk geworden in Nederland. Dc groei werd vooral zeer gestimuleerd door het uitbrengen in het najanr, y^ip 1961 van de nu nog steeds zeef'pdpüiairé Siriféa 1000. In 1963 volgden de Simca 1300 en de Sim ca 1500 en 1967 was opnieuw een erg belangrijk jaar door het uitbrenngen van de Simca 1:00. Simca leeft en de uitingen van dit springlevend zyn zullen, vooral nu Simca enkele jaren geieden een lid van de Chrysler Groep is geworden, ook in de komende ja ren duidelijk zichtbaar zijn op onze 'egen. 2e. Vlees, vis en eieren. 3e. Bruinbrood, knackebrot. 4e. Groente, aardappelen en fruit. Vet zou iedere automobilist zoveel mogelijk moeten vermijden, want vet maakt de voedingsmiddelen zwaar verteerbaar, zodat ze lange tijd in de maag blijven en daardoor oorzaak zijn van een zwaar en suf gevoel in het hoofd. Bijzonder gevaarlijk zijn omvang rijke, vette maaltijden, zeker als zij met alcohol zijn gecombineerd. Hoe omvangrijker de maaltijd, des te snel ler treden vermoeidheidsverschijnse len op met een verminderd concen tratievermogen. Als u de volgende punten in acht neemt, werkt u mee aan een veili ger verkeer voor uzelf en voor ande ren: Zorg dat u. voordat u een lange rit begint, voldoende uitgerust bent en uw maag niet leeg is. Een goed ontbijt betekent altijd een goed begin. Eet lichtverteerbare vetarme spij zen: eet niet teveel Let op een ge regelde stoelgang. Gedurende de rit vermindert, zon der dat u het merkt, uw concen tratievermogen. Neem daarom om de 2 uur een kleine pauze van min stens 10 minuten. Wandel wat en laat uw auto volstromen met fris se lucht. Eet een kleinigheidje, b..v een vrucht, een boterham, een stuk je chocola. Eet 's middags en 's avonds zo mo gelijk op de gewone tijd. Eet niet te zwaar, vermijd vette sauzen, dik ke soepen en zware ragouts. Neem de tijd om te eten. Een te haastig genuttigde maaltijd kan tij dens de rit lelijk in de weg zit ten. Maak na het eten een omme tje om het restaurant of om uw auto en adem diep. Vermijd alcohol in iedere vorm. Drink liever vruchtesap, mineraal water of melk. Het is beter dik wijls een beetje te drinken dan een hele plons in één keer. Tegen kof fie, thee en coca-cola bestaat, mits in matige hoeveelheden gebruikt, geen bezwaar. Houd bij een beginnende vermoeid heid een langere rustpauze, draai het raampje van uw auto open. of liever nog. maak eem wandelin getje. Het kan levensgevaarlijk zijn, vermoeidheid door wilsinspanning of medicamenten te overwinnen. Zorg dat u tijdig eet. Een opko mend hongergevoel betekent dat uw concentratievermogen en dus uw reactiesnelheid afneemt, u wordt moe en nerveus, het gevaar voor ongevallen wordt groter! Bij de dezer dagen door de VLN. afdeling Overijssel, bij café ..Het Bonte Paard" gehouden stamboek keuringen zijn de merries van de vol gende eigenaren in de navolgende stamboeken ingeschreven: Gelders type: G. J. Boode, Espelo 64. Holten twee stuks; T. Boode. Es pelo 39, Holten; mevr.-N. Brouwers- Vosman, Raalterweg 24. Holten: H. Deter, Dijkerhoek 88. Holten: Gebr. Wansink, Espelo 28, Holten. Gronings type: J. H. Oplaat, Hol- terweg 137, Bathmen'; J. A. Podt, Dijkerhoek 20, Holten en D. W. Bril man, Loo 19, Bathmen. Sportregister: A. G. Volkerink, Koerselmansweg 2, Okkenbroek. Het waren dieren van het beste ge halte. waarover de jury zeer tevre den was. De jury bestond uit de he ren: G. A, R. Nieuhoff, Hardcnbcrg, Hensenveld, Almelo, E. Rottink. Wel- sum en K, van Ittersum, Ommen. In de gemeenteraad komt dinsdag avond aan de orde een herziening van het bestemmingsplan voor het villaterein „Look". In verband met de nieuwe voor schriften op het gebied van de ruim telijke ordening en mede naar aanlei ding van enkele destijds door Gede puteerde Staten omtrent het plan van 1963 gemaakte opmerkingen, diende een algehele herziening van dit plan te worden voorbereid. Het thans voorgedragen ontwerp omvat dan ook maar een naar om vang geringe herziening van het d.d. 7 september 1964 door Gedeputeerde Staten goedgekeurde uitbreidingsplan villatererin „Look". De voornaamste afwijking met het vigerend .plan voor het villaterrein „Look" bestaat uit een vervanging van de bebouwingsvlakken in bebou wingsstroken, de regeling van de gronden met bestemming „Bos" en de opstelling van geheel nieuwe voor schriften, aangepast aan de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Ook op de plankaart zelve is de be stemmingsregeling zo overzichtelijk mogelijk weergegeven. Onze plaatselijke makelaar, de heer E. D. Vincent, is nu ruim een week bezig met het aan de man brengen van de kavels en constateerde, dat er serieuze kandidaten zyn voor deze bouwterreinen. Er is o.a. optie ge vraagd voor bepaalde kavels, maar het is nog te vroeg om al een defini tieve uitspraak te doen omtrent de uiteindelijke belangstelling voor dit villaterrein. In de periode van maandag 26 mei tot en met zaterdag 7 juni wordt weer de jaarlijkse geldinzameling ten bate van 't Nederlandse Rode Kruis gehouden. Het bestuur van de afde ling Holten heeft aan alle gezinnen in de gemeente een circulaire met 'n klein geldzakje toegezonden, met verzoek daarin een bijdrage te wil len doen. Geef naar draagkracht zegt het met klem, maar laat het zo mogelijk niet minder dan f 1.25 zijn. Een aantal ingezetenen heeft zich weer bereid verklaard deze zakjes bij de ingezetenen op te halen. Ge vraagd wordt de bijdrage te willen klaar leggen, zo dat zij niet behoe ven te wachten. Het is eigenlijk niet nodig om nog te zeggen, welke belangrijke taken, buiten de eigenlijke oorlogstaak van het Rode Kruis, door deze humani taire organisatie worden vervuld. Men denke daarbij aan eventuele rampen, bloedtransfusiedienst, hoorn vliestransplantaties. trombosedienst het welfarewerk, de lectuurvoorzie ning en de boottochten en vakantie weke nvoor invaliden, om de voor- naamsten nog maar te noemen. Nie mand mag eigenlijk zijn Rode Kruis een bijdrage onthouden, De heer F. W. Oosterkamp, bestel ler der PTT op arbeidsovereenkomst, is met ingang van I juni benoemd tot rijksambtenaar E, besteller der PTT in vaste dienst. Prins Bernhard heeft vorige week vrijdag het nieuwe distribu tie-centrum van Simca Nederland N.V. geopend. Bij deze feestelijke opening waren de Franse ambassadeur, de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland en burgemeester Thomassen van Rotterdam aanwezig. Ook de heer Georges Héreil, President-dirccteur-gencraal van de Société des Automobiles Simca en vice-president van dc Chrysler Corporation en de heer Harry E. Chesebrough directeur-generaal van de So ciété des Automobiles Simca en vice-president van de Chrysler Corporation, maakten met nog een groot aantal autoriteiten deel uit van het gezelschap. Het nieuwe hoofdkantoor van Sim ca. dat gelegen is in het industrie gebied de Spaanse Polder in Rotter dam. bestaat uit een kantoorgebouw, een zeer groot (2600 m2) onderdelen- magazijn en een aantal zeer modern geoutilleerde ruimten voor technisch onderzoek en service-onderwijs. Ook een afleveringscentrum en parkeer terreinen voor af te leveren wagens zijn in het complex opgenomen. Simca is een gi'oot merk in Neder land en de prognoses zijn dat er dit jaar 24.000 nieuwe Simca's in Neder land verkocht zullen worden. Simca is momenteel het zesde automerk in Nederland en het grootste Franse automerk in ons land. Tijdens de opening van het nieuwe distributie-centrum van Simca Ne derland N.V. in Rotterdam werd het woord gevoerd door de heer Georges Héreil, president directeur generaal van Simca. De voornaamste elemen ten uit zijn speech laten wij hier onder volgen. „Nieuwe ontwikkelings-mogelijkhc- den geven wij vandaag aan onze Ne derlandse vestiging welke sinds haar oprichting in 1958 een enorme groei heeft doorgemaakt. Wij kennen uw land dat zo volop bezig is met indus triële en sociale progressie, een land ook dat zo open staat voor de mo derne samenleving. Jong en een voorbeeld van wat dynamiek zeggen wil. Wy hebben respect voor de plaats die het ingenomen heeft én handhaaft te midden van de grote internationale stromingen. Wij weten hoe opmerkelijk snel uw economisch herstel is geweest na de verschrikkingen van de laatste oorlog en dat ondanks vele andere moeilyk- heden waarby het probleem van de dekolonisatie zeker niet de ge ringste was: Frankrijk kan daar be ter over oordelen dan wie ook, want ook wy hebben dat probleem gekend. Aan de andere kant mogen we niet vergeten dat Nederland werkelijk de Europese wieg is geweest van de zeer grote multinationale ondernemingen. Een reden te meer voor de waarde ring die de leden van onze mulinatio- nale onderneming, Chrysler Corpora tion, vanzelfsprekend voor Nederland bezitten. De expansie van de automobiel- markt in Nederland is in de laatste jaren zeer snel gegaan en wy zijn er trots op ons aandeel daarin duidelijk te hebben bewezen: In 1959 verkocht Simca Nederland minder dan 2.300 wagens, in >968 bijna 22.000. Het dea- lcrnet van Simca in Nederland is on geveer verzevenvoudigd vergeleken met 10 jaar geleden. De ontwikkeling van onze onderne ming in uw land steunt uiteraard op de activiteiten van Simca Nederland N.V., vanaf vandaag uitgerust met een apparaat, dat haar in staat stelt haar taak op het gebied van afleve ring en service nog beter te verrich ten dan voorheen én op de activi teiten van assemblagefabriek van Chrysler in Rotterdam. Vanaf 1 april jl. valt zy immers onder de verant woordelijkheid van Simca. gerekend het feit dat Simca de „leidersrol" voor de gehele Chrysler-group ver vult in de 6 EEG-landen. De gro^i is onze taak, onze wil en dus per defi nitie onze toekomst". Zich richtend tot de Nederlandse Simca-dealers die, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe ge bouw en het 10-jarig bestaan van Simca Nederland op deze 16e mei uitbundig feestvierden, sprak Harry E. Chesebrough onder andere over: „Wy hebben tot nu toe graag ge zegd dat wij meer dan de helft van onze jaarproduktie exporteren. Ech ter deze manier van uitdrukken gaat in deze tijd niet meer op. Er is geen enkele reden meer om in EEG-ver- band Frankrijk apart te beschouwen. De realiteit is in feite dat wij auto's leveren aan de Europese markt of het nu gaat om cliënten in Marseille, Hamburg. Turijn of in Rotterdam, Maastricht, Delft of Amsterdam „Simca is de steunpilaar, het fun dament zelfs van Chrysler Corpora tion in Europa van de EEG-landen. Het is daarom dat Simca vanaf nu de totale verantwoordelijkheid draagt van alle activiteiten zowel van haar eigen produkten als die van Chrysler en Rootes in Nederland". De heer Chesebrough onderstreepte nog eens het feit dat op het gebied van nieuwe modellen de' ontwikkeling daarvan in Europees verband zal ge schieden en vestigde nog eens de aandacht op de kwaliteit van het pro- dukt: „De wagens die wij vandaag maken zijn de beste die wij ooit ge-, produceerd hebben. En wij zullen doorgaan ze steeds te verbeteren". Het terrein waarop zich de nieuwe vestiging van Simca Neder land te Rotterdam bevindt, heeft een totale oppervlakte van 18.800 m2. Het gehele complex is uitermate gunstig gelegenomdat auto- mobielaanvoer op drieërlei wijze mogelijk is, per treinper trailer of zelfs per boot. De totale oppervlakte van het gebouw bedraagt 4266 m2. De grootste oppervlakte ervan wordt ingenomen door het onder delenmagazijn, dat inclusief de beide kantoren een opper vlakte heeft van 2600 m2. Verder beslaat de serviceschool een op. pervlakte van 528 m2, waaraan nog moet worden toegevoegd de op. leidingsscliolen voor magazijnchefs en commercieel personeel.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 5