Holten ontvangt de kampioenen Holten uit gevarenzone De pauw in India, het embleem van god Krishna Bestuurswijzigingen Kring Holten PJ.G.O. T.H. studenten kloppen Blauw Wit met 2-1 Veelvuldig beroep op bedrijfsverzorging Waar gaan wij heen ANWB technomobiel in Gelderland en Overijssel Culturele agenda Voel bal overzicht jeugd „Holten" Voetbalprogramma Wordt Holten A cam pioen Rectificatie Vier jeugdspelers uitgenodigd voor selectiewedstrij deu HELIOS KAMPIOEN LX'';'V ''-i v Lom peninzam el in g <loor HMV CJV-ers gedropt Verkenners krijgen kooktoesellen Hoe staat het in de 2e klasse E Frisse G ROENTE gerechten Vrijdag 25 april 1969 3 Holten krijgt zondag Helios, de kam pioen van 4H op bezoek. De Deven- ternaren hebben via Leo Halte ai la ten weten, dat het geen slap partijtje zal worden met experimenten of der gelijk, maar dat er een open strijd geleverd zal worden. Voor de rood zwarten een prachtige gelegenheid om te laten zien. dat zij toch wel be ter kunnen voetballen, dan hetgeen in Wilp' werd vertoond. En voor hel legioen een gerede aanleiding om zondagmiddag in het Sportdal present te zijn om te zien hoe Holten de kam pioenen een nederlaag toebrengt. He laas moeten er weer twee wedstrij den van de lagere elftallen vooraf gespeeld worden, zodat men zijn hart vast houdt over de toestand van het veld als de kampioenen aantreden. Aangezien Kaiser nog niet kan spe len. komen dezelfde spelers van Wilp in het veld maar nu in een andere opstelling: Deze ziet er als volgt uit: d. Breukink. a. Soer, Paalman, Mark voort, Brands, m. Hommes en Den Heijer, v. Kwintenberg, Veneklaas, Meinsma en Wim Nijenhuis. Reser ves: Broersma en Hoefman. De supportersver. is van plan om de komende twee zondagen nog een klei- J.l. zaterdag heeft Holten a ge toond, dat het de sterkste en best spe lende ploeg in haar afdeling is, door DES a (de runner-up) met een ver diende 2-0 nederlaag naar huis te sturen. Zij bleven hiermede ongesla gen en behoeven uit de laatste drie te spelen wedstrijden slechts één punt te behalen. Ondanks deze overwin ning is het „Holten" doel enkele ke ren aan een doorboring ontsnapr, vooral, omdat in het centrum te la coniek werd opgetreden en de voor hoede door pech enige mooie kansen lieten liggen. Het B-elftal deed het ook goed door In Nijverdal tegen koploper de Zweef B een gelijk spel (2-2) te behalen. De jongens hebben er hard voor moeten vechten en dit elftal heeft zich in de loop van deze competitie keurig her steld en kan nu zelfs nog op één van de bovenste plaatsen eindigen, alhoe wel de achterstand op De Zweelf B te groot is, om nog kans op een kam pioenschap te hebben. Holten C3 liet het deze keer weer eens afweten, door tegen Excelsior C3 de kleinst mogelijke nederlaag op te lopen (1-0). De voorhoede is echter niet doortastend genoeg, hetgeen z'n oorzaak wel zal hebben in de onre gelmatige samenstelling van dit elf tal. Pupillen dl. deed het verdienstelijk door tegen SOS d een gelijk spel (1-1) te behalen en zij nemen hiermede re vanche voor de destijds geleden ne derlaag. De SOS pupillen waren ook in deze wedstrijd vaak sterker, doch de achterhoede van Holten was goed op dreef. D2 kon het in de plaatselij ke wedstrijd tegen Blauw Dit dl niet klaren en verloor in een hard gespeel de wedstrijd volkomen verdiend met 4-0. Het A-elftal speelt haar returnwed strijd tegen DES a, waarvan wij af zonderlijk een nadere beschouwing geven. Het B-elftal speelt huis tegen SDOL B>=nait LuM»ttberg?Welke1 jJltfëW ongevieeo iv.an gelijke^ kra ohti iuö iTooh moeten onze jongens gezien de resul taten der laatste weken, hieruit een succesje kunnen halen. Cl gaat naar Borne om daar NEO C te bekampen. En aangezien zij nog een redelijke kans hebben op de bovenste plaats, verwachten wij van hun een over winning. Hollen C2 krijgt het thuis erg moei lijk tegen RKSV Cl en een gelijk spel zou al een heel mooi resultaat zijn. C3 gaat naar Sp. Rijssen Cl en moet in staat zijn om weer eens een over winning te behalen wanneer althans de voorhoede in staat is om door te drukken.0' Pupillen Dl speelt thuis tegn een zwakkere broeder uit haar afdeling. SDOL D2 en moet dus kans zien deze wedstrijd in winst om te zetten, het geen niet gezegd kan worden van het. D2 elftal, welke naar Enter Vooruit Dl gaat en hier net aan het kortste eind zal trekken. ne verloting te arrangeren. Mogen wij een vriendelijk beroep doen op alle kijkers om deze belangrijke zaak met name voor de begeleiding van de jeugdelftallen de toekomst van „Holten" te steunen. U kunt er zich zelf in de toekomst een plezier meedoen, door goed voetbal te zien. Zaterdag DES al Holten al 3.00 uur Holten bl SDOL bl 3.45 uur NEO cl Holten cl 3.15 uur Holten c2 RKSV cl 2.30 uur Sp. Rijssen cl Holt.n c3 2.50 uur Enter V. dl Hollen d2 2.00 uur Holten dl SDOL d2 10.00 uur Zondag Holten 1 Helios D. 2.30 uur De Zweef 2 Holten 2 10.30 uur Holten 3 Nijverdal 2 10.30 uur Haarl. Boys 4 Holten 4 12.00 uur Holten 5 Twenthe 4 12.15 uur A.s. zaterdag kunnen de A-junioren de kroon op hun werk zetten, wan neer zij er in slagen uit de return wedstrijd tegen DES A één punt te behalen. Wij hopen, dat vele getrou we aanhangers, ondanks de concur rentie van de Engelse Cupfinale, on ze jongens in Nijverdal zullen aanmoe digen. want zij hebben deze belang stelling echt verdiend! In de uitslag hebben wij wel ver trouwen. mits de spelers zich voor de volle 100 procent inzetten en hun ze nuwen de baas kunnen blijven. De samestelling van het elftal is gelijk aan die van afgelopen zaterdag. HET ZAAIEN VAN SNIJMAIS In het artikel van de heer J. W. Lub- bersen van de vorige week is onder ,.A. Goed zaaibed" tot onze spijt een zin weggevallen, waardoor het gege ven voorschrift onjuist is geworden: De zin moet luiden: „Liefst moet het land 3 tot 4 weken van te voren worden geploegd en daags voor het zaaien licht opgeëgd worden, zodat de juiste zaaidiepte van 5 tot 6 cm bereikt kan worden". In de dinsdagavond in dorpshotel Holterman gehouden vergadering van de Kring Holten van de PJGO. waartoe behoren de afdelingen Bath- men, Diepenheim, Colmschale, En ter, Markelo, Goor, Holten en Nottpr- Zuna-Ryssen, is afscheid genomen van de heer H. Wesseldijk te Die penheim, in zijn kwaliteit van oud hoofdbestuurslid en adviseur van de Kring, die vijf jaar deze functie ver vuld heeft en van de heer A. Schip pers te Holten, voorzitter van de Kring, die drie jaar als zodanig is opgetreden. Hun heengaan houdt on der meer verband met de reorgani satie, die in de top van de PJGO heeft plaatsgevonden, waar het hoofdbestuur heeft plaats gemaakt voor een Provinciale Raad. die de leiding van de organisatie heeft. Die Provinciale Raad bestaat behalve uit een kern, die als dagelijks bestuur optreedt, uit de voorzitters, secreta rissen en penningmeesters van de zes kringen. Het dagelijks bestuur van de Kring Holten wordt gevormd door mej. Jo Oplaat te Bathmen (presidente), mej. Dini Vasters. Markelo (secreta resse) en de heer H. Broeze, Enter (penningmeester) De kern van de Provinciale Kern wordt gevormd zo werd meege deeld door de heer H. Brouwer (NOP-voorzitter), mej. G. Hemmink, Almelo (secretaresse), M. Dijk, Zwolle (penningmeester), mej. J. Jansen, Wesepe (vice-voorzitsler) en B. J. Warmelink, Ommen (algemeen secundus) De beide scheidende functionaris sen werd dank gebracht voor hun ar beid in het belang van de Kring. In deze vergadering werd besloten op zaterdag 31 mei een feestelijke Kringavond te houden. De plaats van samenkomst blijft een verrassing, omdat aan deze avond enige activi- ,t£\ten vgrJ?Pji(ler> zijn, die nader be kend gemaa,kt zullen worden. De laatste besprekingen hadden plaats over de sport- en technische wedstrijdendag, die op zaterdag a.s. wordt gehouden op de terreinen bij café-restaurant Roelofzen te Diepen heim. De opening zal geschieden door de burgemeester van Diepen heim, mr. M. J. A. S. Gerkc. Er is een uitvoerig programma versche nen, waarin voor de verschillende onderdelen een groot aantal deelne mers, juryleden enz. staat ingeschre ven. Behalve diverse sportwedstrij den voor dames en heren, worden voor de dames o.a. een kapwedstrijd. bloemschikken, woninginrichting, een zuivelwedstrijd en voor de heren vee- beoordeling beide veeslagen, trekker en paardbehendigheidswedstrijden gehouden. De sportwedstrijden be ginnen om 13.30 uur. Bij de bespreking van de nieuwe organisatorische opzet van de P.TGO werd algemeen de gedachte geuit, dat hierdoor een beter contact tus sen het hoofdorgaan, in casu de pro vinciale raad en de afdelingen zal ontstaan, zodat nieuw leven in de PJGO-gelederen mag worden ver wacht. o Door de KNVB. afdeling Twente zijn wederom enige „Holten" spelertjes in de leeftijd van 14-15 jaar uitgenodigd voor het spelen van een selectiewed strijd in Enschede. Het zijn de keepers Jan v. d. Berg en Gerrit Scheperman en de ach tersspelers Martin Brands en Dinant Dikkers. Als deze jongens het net zo goed doen als onze vorige „gese lecteerden" Jan Eshuis en Bert Kna pen. dan is dat voor de vereniging ..Holten" een grote eer. Uit deze selectiewedstrijd, waarvoor 27 spe lers zijn uitgenodigd en gespeeld zal worden a.s. maandag 28 april, zullen vermoedelijk ca. 16 spelers overblij ven. Badpakkenmode 1909: dit: driedelige ensemble is in feite vier delig. Want behalve de Bermuda behoort ook een bikini-broekje tot de uitrusting. Het geheel is gemaakt van katoenen-badstof met lycra, bedrukt in een zeer mooi gestileerd bloemendessin (kollek- tie: Benger Ribana). Holten heeft zich door een benauw de 1-0 zege in Wilp, op de club van die naam, uit de gevarenzone ge werkt. Dat is maar goed ook, want het spelpeil is de laatste tijd aanmer kelijk gedaald. Voor de rust werd er op het effectvol en moeilijk be speelbaar terrein nog wel aardig gecombineerd. Na de thee was de wedstrijd het Blauw Wit heeft op 't fraaie sport park bij de TH te Enschede met 2-1 verloren van het eerste van Driener- lo. De studenten waren technisch be- ter 'éri Vooral het" plaatSéh was veel beter werzorgd als bij Blauw Wit. De gastheren voerden hun fraaie spel vaak veel te ver door en de Blauw Witte achterhoede (Thalen, W. Beid- man en Ep Beldman) had hier goed kijk op. Koops kreeg na plm. een half uur spelen nadat hij de Drienerlo doelman had omspeeld een droom- kans om te scoren doch hij presteer de het om naast te schieten. Vijf mi nuten voor de thee werd het 1-0 na dat doelman Landeweerd een scherp genomen hoekschop had weggestompt juist op de schoen van de linksbinnen van Drienerlo en 2 minuten later was het al 2-0 toen de rechtsbuiten uit een scrimmage de bal over de doellijn werkte. In de tweede helft kreeg Blauw Wit volop de kans om de wedstrijd te winnen. Het samenspel was veel be ter en Drienerlo moest alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Blauw Wit wist zich goede tot zeer De pauw leeft in heel India. In de meeste gebieden wordt hij niet alleen door de wet beschermd, maar cok door de bewoners zelf. Hij dwingt hnn eerbied af omdat de overlevering hem erkent als het embleem van de god Krishna In de vrije natuur verkiest de pauw dat deel van het woud waar beekjes en waterloopjes elkaar kruisen. De andere dieren kennen hem goed, omdat hij, als één van de eersten een naderbijsluipende tijger of luipaard opmerkt en zijn vrienden waarschuwt De roep van de pauw is een trompet terend „miauw" als van een reusach tige kat. De bewoners van Noord-India interpreteren deze roep als „minh" en .,ao", wat „kom regen" betekent. In deze overtuiging worden ze ge sterkt door het feit, dat de pauw bij lander luidruchtig en vrolijk is als er >t£en op komst is Als dc mens hem tracht te naderen, toont de pauw zich zeer op zyn hoede. Bij de minste verdachte beweging rent hij weg en verdwijnt hy tussen de struiken. Vliegen doet een pauw zelden. Als hij vliegt, doet hij het echter met regel matige, zij het ietwat lome vleugel slagen Alhoewel hij zeer voorzichtig is, voelt de pauw toch aan wanneer hy de mensen kan vertrouwen, zodat men hem dikwijls rond de dorpen kan zien flaneren- De prachtige oogvormig gevlekte sleep van de pauw is eigenlijk niet z'n staart, maar de buitengewoon lange dekveren van het bovenste deel van de staart. Voor bewonderende henne tjes zet het haantje die veren op en spreidt ze uiteen als een waaier. Elk jaar verliest de pauw die ve ren en elk jaar krijgt hij nieuwe. De afgevallen veren worden bijeen gezocht. Er worden waaiers van ge maakt, die zowat overal in de ba zaars worden verkocht. Dankzij Alexander de Grote leerde hel westen deze koninklijke vogel kennen. Hij brach tweehonderd pau wen mee naar Griekenland. Van daar uit verspreidde de vogel zich over de rest van Europa, Noord-Afrika en Ja- ter Amerika. Vooral de Moghul kei zers waren bijzonder gevoelig voor de majestueuze schoonheid van de pauw. De beroemde pauwentroon van Shah Jehan had zuilen van emerald, met twee pauwen erop. die schitter den van de edlstenen. „Dc stralende pauw is de glorie Gods" zegt een vers in het Sanskriet. Het is daarom, dat in ons land, beroemd om zijn kleur en zijn praal, de pauw tot nationale vogel verkozen werd. goede kansen te scheppen doch men faalde bij het afwerken volkomen. Een kwartier voor het einde scoorde Koops uit een voorzet van G. Lande weerd. Blauw Wit kreeg hierna nog- een handvol kansen op de gelijkma ker maar ze werden niet benut. De Blauw Witte pupillen (dl) speel den bij „De Poppe" tegen Holten (d2) en wonnen verdiend met 4-1. Voor de doelpunten zorgden Henk Bolink, An- dré Beltman, Jan Paalman en Mein- dert Koopman. Gerard Veneman zorgde voor het enige tegengoaltje. STAND le KLASSE A: Eversberg 19—30 Vesos 18—28 Daarlerveen 17—25 Sp.cl. Rijssen 16—24 PSV 19—21 Sibculo 17—18 Boswinkel 18—16 Lemele 19—14 Blauw Wit 19—12 Drienerlo 18—11 Denekamp 15— 8 Daarle 18— 6 PROGRAMMA: Blauw Wit krijgt Sp.club Rijssen op bezoek en zal om de titelkansen te behouden moeten winnen. De kam pioen van deze klasse promoveert naar de 4e klasse KNVB. De wed strijd bij „De Poppe" begint om kwart over vier. Blauw Wit speelt uit tegen Oranje Nassau 5 (Almelo). Aanvang: 11.00 uur. Gaarne herinneren we nog even aan de jaarlijkse inzameling van lom pen door de Holtense Muziekvereni ging op zaterdag 26 april in het dorp en de naaste omgeving. Voor de mannen en jongens van de inzamelingsploegen is het om kwart over acht verzamelen bij de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging aan de Stationsstraat vanwaar een aantal auto's - gratis beschikbaar gesteld door bedrijven en zakenmensen - zal uitrukken. Om 'Ii.M.V.' muzikaal goed draaien- en financieel gezond te houden is per jaar zes zeven duizend gulden no dig' en een deel van dit bedrag moet komen uit de jaarlijkse lompenactie. Om vlot te kunnen werken zouden de inzamelingsploegen graag zien dat de lompen in een oude zak werden ge stopt. Bij de partij die zaterdag zal worden afgeleverd is plm. 50 kilo van een Amsterdamse fèmilie die, toen ze het afgelopen weekend naar Hol ten reden, de kofferruimte van hun Opel volstouwden met lompen. aanzien nauwelijks waard, zo slecht werd er aan beide zijden gevoetbald. Bovendien nam scheidsrechter Brug man zulke wonderlijke beslissingen en hanteerde hij zo veelvuldig zijn fluitje, dat de spelers er nerveus van werden. Na een gering overwicht van de thuisclub namen de Holtenaren gelei delijk het spel in handen. Reeds in de 10e minuut ging een prachtkans voor hen verloren toen Veneklaas in de linker hoek tegen lat en paal schoot. Twintig minuten later schoot Wim Nijenhuis net langs de buitenkant van de staander. De rust ging in met blanke stand. Na de hervatting werd het spel steeds slechter. Om beurten kwamen de voorhoedes nog wel in ac tie. maar de opzet van hun aanvallen was vaak zo primitief, dat de verde digers er weinig moeite mee hadden. Tien minuten voor het einde liet de Wilpse doelman bij een hard schot de bal uit handen vallen. Meinsma was er als de kippen bij, tikte de bal on der hem door en gaf daarmede zijn club de leiding (0-1). Wilp kwam nog wel terug en trachtte de gelijkmaker te forceren, maar ook zij miste de kracht om dit tijdelijk overwicht uit te buiten. Door haar overwinning op Raalte en doordat Zwolle op eigen terrein met. 1-0 van Heerde verloor is Helios kampioen in 4H. De stand is nu: Helios D. Zwolle UD Wijhe ABS Holten Wilp Heino Sp. Deventer Heerde Raalte 18 11 4 3 26 19 8 5 6 21 18 9 2 7 20 18 7 6 5 20 18 7 5 6 19 18 6 6 6 18 18 4 6 8 14 27-31 18 5 4 9 14 18 4 6 8 14 36-19 37-16 35-32 44-36 31-30 26-22 29-28 28-43 26-37 17-37 Uit het jaarverslag 1968 van de bedrijfsverzorging Bathmen. Diepen veen, Holten en Wesepe blijkt dat ei steeds vaker een beroep is gedaan op de hulp van een bedrijfsverzorgei Door de ontwikkeling in het agrarisch bedrijf in de richting van éénmans bedrijven wordt de burenhuip steeds moeilijker en krijgt de bedrijfsver- zorgingsdienst vastere vorm. In 1967 was het aantal uren dat er hulp ge boden werd 640 hoger dan in 1967 t.w. 3394 uur. Vaak moesten de na burige verenigingen bijspringen. Dc penningmeester kon niettemin de kas afsluiten met een batig saldo van f 455.37. Dit resultaat is te danken aan de hogere retributies en subsi dies. Hierdoor kon de indruk blijven liggen op de sociale functie van de bedrijfshulp. hetgeen voor de kleine re gezinsbedrijven erg belangrijk is. Het aantal donateurs steeg tot ruim 600. Omdat er zich vaak meerdere gevallen tegelijk voordoen zijn enke le hulpkrachten aangesteld voor het melken. In verband met de kostenstijging in 1969 heeft het bestuur besloten om het donatiegeld te verhogen tot f 15. Bovendien zal er een wachtlijst wor den ingesteld van 3 maanden voor niet-donateurs. In verband met de uitbreiding van het werkgebied is be sloten de naam te veranderen in „Stichting voor de Bedrijfsverzorging Zuid-Salland". Er zal tevens een nieuw huishoudelijk reglement wor den opgesteld. De nieuwe admini strateur is de heer A. J. van Beek. Oerdijk 65 te Schalkhaar. De heer Wisselink zag zich in verband met drukke werkzaamheden genoodzaakt om hiervoor te bedanken. Omdat hij Als men aan de C.J.V. denkt, dan ziet men hierin meestal een clubje, dat alleen maar praat o-?er ..God en de Bijbel". Maar de afgelopen week hebben we dit wel anders ervaren. We namen een kijkje bij C.J.V. Dc Vriendenschaar". De C.J.V. junioren werden gedropt en de senioren hadden een wandel tocht op stripkaart. De eerste .slacht offers' waren de leden van de meis jesclub „Erica". Zij werden gedropt bij behoorlijk weer, een buitje af en toe mocht de pret niet drukken. Elke groep van plm. 5 meisjes werd geleid door een leidster of zo als men dat noemt een dameslid van de senioren. Het punt van samen komst was café Jachtlust in Loo- Bathmen. Toen allen hier waren ge arriveerd kregen de tippelaars een heerlijk bord erwtensoep met worst aangeboden, dat men zich goed liet smaken. De jongensclub werd vervolgens gedropt en wel in de gemeente Mar kelo. Het pun: waar zij samenkwa men was het Hervormde Centrum in deze plaats. Bij aankomst werden de jongens gefuifd op een fles limo nade. Toen allen waren gearriveerd werd er tot gesluit nog een gezellig spel gespeeld. Reeds nu kwam bij de organisatie het verzoek om weer een dropping op touw te zetten. De senioren van „De Vrienden schaar" hadden dit keer geen drop ping maar een wandeling op stript- kaart. De wandeling voerde de deel nemers door de bebouwde kom van Holten. Bij elk café, hotel of restau rant waar ze langs kwamen moest de handtekening van de eigenaar worden gevraagd. Ook moest elke groep een „tik ei" of een „gewoon ei" meebrengen. De tocht leverde nog al eens wat puzzels op, maar ten slotte kwamen toch allen op de plaats van bestemming. Dit keer was dat hotel Vosman. Hier kregen de deelnemers bij aankomst een uit smijter aangeboden, welke er natuur lijk inging als koek. Ook dit was een zeer geslaagde avond. Bij alle tochten werd er na tuurlijk veel gezongen en veel kabaal gemaakt. DEVENTER. SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. Vrijdag 25 en zaterdag 26 april 20.00 u. EN IK DAN, blijspel van Anne M. G. Schmidt (herha ling). Maandag 28 april 20.00 uur. De Haagse Comedie met het blij spel EEN VLO IN HET OOR. FILMS. E.D.B. THEATER. Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 24 t.m. maan dag 28 april. Vincent Price in DE TERUGKEER VAN DRACULA 18 jr. dinsdag 29 en woensdag 30 april. Peter Alexander in Hoch- zeital in Paradis (Operette) 14 jr. zaterdag 26 april, nachtvoorstel ling. Rondom de Wallet es, met Ha ring Arie e.a. 18 jr., zondag 27 april, middagvoorstelling. John Wayne in De zonen van Katie El- der 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.30, 21.00 en 23.30 uur, zo. 14.00, 16.00, 183a en 2100 uur. CINEMA PALACE, Lange Bisschop straat, te], 11100. Donderdag 24 t.m. woensdag 30 april. Het wonder van de liefde (deel II) 4e week 18 jr. vrijdag 25 en zaterdag 26 april, nachtvoorstel. De maagd van Neu renberg. 18 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u. za. 18.45 en 21.15 u. zo. 15.00, 18.45 en 21.45 u ur, nachtvoorstelling 23.30 uur. LUXOR THEATER: Brink, telefoon: 18662, donderdag 24 t.m. dinsdag 29 april. Inga, Ja ik wil 18 jr., zon- De ANWB stuurt de volgende week, naast het rijdend bijkantoor waarin alle informatie op toeristisch gebied wordt verstrekt, ook een technomobiel naar de provincies Gelderland en Overijssel: De data zijn als volgt: Maandag 28 april: Beestenmarkt, Deventer. Dinsdag 29 april: Houtwal, Zutphen. Donderdag 1 mei: Schouwburgstraat,Winterswyk. Vrydag 2 mei: Marktplein, Almelo. Het mobiele technostation is geopend van 's morgens 8 uur tot 's avonds 5 uur. Er worden zowel onderhouds- als aankoopkeuringen verricht. Voor deze extra service hoeft men niet van te voren een afspraak te maken. De technici zullen de belangstellenden in volgorde van aankomst helpen. dag 27 april, middagvoorstelling. Doorbraak naar Shiloh, 14 jr. woensdag 30 april cyclusvoor stelling. Le Depart (De Start), film van Jerzy Skolimowski 14 jr. Aanvangstijden: Dagelijks 20 00 uur. za. 18.30 en 21.00 u. zo. 14.00, 16.00. 18.30 en 21.00 uur. EXPOSITIES. MUNTENTORÊN, Muntplaats 1 Achter de Muren tel. p.a. V.V.V. Deventer 05700-16200. t.m. 27 april Schilderwerken van Jan Sierhuis uit Amsterdam Openingstijden: Dagelijks 10-12 en 14-17 u. wo. d.e.b. 19-21 u. za. en zo. 14-17 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel.: 13506. Tot mei. Etsen en Zeefdruk ken van mevrouw Mols Becke uit Maastricht. Openingstijden: dagelijks 10-17 en 19-21 uur za. avond, zondag en maandag gesloten. STADHUIS. Grote Kerkhof. Zaterdag 26 april, aanvang 16.00 uur. lie Stadhuisconcert, dirigent Henk Du! KONINGINNEDAG, 30 april Bordes Stadhuis, 10.00 u. Kinderaubade. ALMELO. VAROSSIEAU: Do. vrij. za.; tussen misdaad en sex 18 jr. Ma. di. wo.; terugkeer naar Peytonplace 18 jr. jr. Zaterdag nachtfilm: Dracula zondag; tussen misdaad en sex. 18 prins der duisternis 18 jr. Matinee zondag: De legende van Generaal Custer 14 jr. Aanvangstijden: Do. vrij. ma. di. wo. 2.30 en 8.00 uur. Zaterdag: 6.45. 9.00. 11.15 uur. Zondag 2.30. 6.45 en 9.00 uur. CINEMA PAL ACE. Do. t.m. wo.; wonder van de liefde deel 2, 18 uur. Zaterdag nachtfilm: Huwelijk in mo derne stijl 18 jr. Aanvangstijden: Do. t.m. wo.: 2.30. 6.45, 9.00 uur. Zaterdag: 2.30. 6.45 9.00 en 11.15 uu. Zondag: 2.15. 4.30 6.45 en 9.00 uur. Nadat, op initiatief van de heer C. G. Bal. door de verkenners van de Waar- denborchgroep papier en afval op de Holterberg werd opgeruimd, hebben zij in opdracht van de heer K Green dood hout uit het bos verwijderd. Hiervoor ontvingen bij een beloning van f 200,-. Met het door de heer Bal geschonken bedrag is het moge lijk geworden de voor het zomerkamp begeerde gaskooktoestèllen aan te schaffen. De jongens kunnen nu straks fijn gaan kamperen. van de oprichting af de bedrijfsver zorging ter zijde heeft gestaan is hij benoemd tot adviseur. De heer J.E.J. Muilerman te Bathmen zal voortaan de functie waarnemen van hoofd werkverdeler uit organisatorische overwegingen moet deze taak zoveel mogelijk in één hand blijven. Bovendien zal er een nieuw stich tingsbestuur worden aangewezen, waarin de verschillende gebieden zo goed mogelijk zijn vertegenwoordigd. In de laatste wedstrijden zullen hier de beslissingen vallen. Zowel aan de top als in de staartgroep stijgen de spanningen. Door een fraaie 4-1 over winning op het bezoekende Enter 2 hield Holten 2 haar kansen in eigen hand. Degradatiegevaar is er echter nog volop voor de Holtenaren, ook al omdat er nog maar drie wedstrijden voor hen zijn te spelen. Bovendien moeten de twee laagst geëindigde elf tallen volgend seizoen een trapje la ger spelen. A.s. zondag speelt Holten 2 een belangrijke wedstrijd in Nijver dal tegen De Zweef 2. Onlangs won nen de Holtenaren op eigen terrein met 5-3. Stand: Hector 2 16-22; PH 3 16-22; MVV 2 14-17; Haarl. Boys 2 14-15; WW 2 15-15; Holten 2 17-14; De Zweef 2 14 13; Twenthe 2 16-13; Enter 2 14-12; Tukkers 2 16-12; Stevo 2 12-9. In de vierde klasse M probeert Hol ten 5 in de slotfase nog krampachtig de titel binnen bereik te krijgen. De stand in de kopgroep ziet er als volgt uit: Meetor 6 15-25; RKSV 2 15-24; Twen the 4 15-24; Holten 5 15-23. De andere teams zijn kansloos voor de titel. Zet het voorjaar eens op tafel met een fris groenteslaatje of een lekke re groentecocktail. Weet u dat veel groenten geschikt zijn om rauw ver werkt ie worden? Dat is bovendien nog voordelig, omdat we slechts 100 a 150 g rauwe groente per persoon nodig hebben, tegen ±250 g gekook te groente. De salades kunt u geven als voorgerecht óf bijv. met gesne den koud vlees en een aardappelge recht of bijv met gesneden koud vlees en een aardappelgerecht als volledige maaltijd. Ook bij de brood maaltijd smaakt een slaatje lekker. Als u de groenten fijnsnijdt of raspt en goed op smaak afmaakt, zult u vast en zeker succes oogsten met uw rauwkost. Recepten voor 4 personen Salade van knolselderij wortel en paprika 175 g (een halve kleine) knolselde rij, 1 kleine winterwortel, 1 grote of 2 kleine (groene) paprika's, 1 uitje, 6 a 8 eetlepels olie, 3 a 3»/z eetlepel azijn, ',2 eetlepel basilicum, peper, zout. Van.de olie, azijn-, basilicum, peper en zout een jslasausje maken. De pa prika van zaad en zaadlijsten ont doen, wassen en in stukjes snijden. De knolselderij en de winterwortel schoonmaken, wassen en raspen of ktainsnijden, ai of niet met behulp van een rauwkostmolen. De knolse- derij met een beetje citroensap be sprenkelen of direct in het slasaus- je raspen om bruin worden te voor komen. Het uitje schoonmaken en heel fijn snijden. De fijnverdeelde groenten met het slasausje vermen gen. Salade van appel, knolselderij en noten 2 gaudreinetten of andere appelen, 200 g een halve) knolselderij, 50 a 75 g gehakte noten, 8 a 10 eetle pels yoghurt. 1 eetlepel koffieroom, stukje ui, peterselie, zout, citroen sap, basterdsuiker. Het stuk ui heel klein snijden, evenals de gewassen peterselie. Van yoghurt, koffieroom, citroensap, zout en suiker een slasausje maken en de fijngesneden uit en peterselie erdoor roeren De appelen en de knolselderij schillen, raspen of klein- snijden. al of niet met behulp van een rauwkostmolen. Ze direct vermen gen met het salsausje of besprenke len met citroensap om bruinworden te voorkomen. Tot slot de noten er door scheppen. Spinazie-salade 1 i kilo spinazie. 1 (rode) appel, stuk je ui, 6 a 7 eetlepels olie, 3 a 3' eet lepel azijn. 1 theelepel zout, 1 thee lepel suiker, 1 i theelepel paprika poeder, 1 4 eetlepel mosterdpoeder, peper. De spinazie uitzoeken, wassen, goed '.aten uitlekken en fijnsnijden. Van olie, azijn, zout, suiker, paprikapoe der, mosterdpoeder en peper een sla sausje maken. De appel heel goed wassen en raspen, evenals een stukje ui. De appel direct door het sausje roeren om bruinworden te voorko men. Tot slot de spinazie met het sausje vermengen. Groentecocktail komkommer, 1 tomaat, stukje bloemkool van 100 g. 1 ei. 5 eetle- pels slasaus, 1 eetlepel azijn, mos terd. selderijzout, peper, peterselie, augurk, uitjes, citroensap, paprika poeder, sla. De komkommer en tomaat schillen en in stukjes snijden. De bloemkool schoonmaken, wassen en raspen. Het ei hardkoken, pellen en in stukjes snijden. Een slasausje maken van .slasaus, azijn, mosterd, selderijzout, peper, gewassen en fijngehakte peter selie en in stukjes gesneden augurk en uitjes. De groenten vermengen met het slasausje. De cocktail op een blaadje sla in glazen coupes opdoen. De coupes garneren met een schijf je citroen en paprikapoeder. In plaats van bloemkool kan knolselde rij gebruikt worden, Gevulde slakrop 1 stevige slakrop. stukje bloemkool van 150 g, 2 tomaten, 3 eetlepels yoghurt. 2 eetlepels slaoile, 1/3 eet lepel honing of suiker, peper, zout, mosterd, citroensap. Voor de garne ring een hard gekookt ei en een to maat. De bladeren uit het hart van de sla krop verwijderen, wassen, zonodig kleiner verdelen en laten uitlekken. De rest van de slakrop eveneens goed wassen en laten uitlekken. De bloemkool schoonmaken, was sen en raspen. De tomaten ontvellen en in stukjes snijden. Een slasausje maken van yoghurt, slaolie, honing of suiker, peper, zout, mosterd en citroensap. Het slasausje vermen gen met de sla. tomaat en bloem kool en de salade overdoen in de sla krop en garneren met tomaat en «L

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 3