Kleine Gerrit Jan Fred. Rietberg 7000ste Floltenaar Oom schreef jongste familielid in Open Deur-samenkomst Grote hengstenshow in Utrecht DE RODE LAMP Oud-adjudant Kraan sprak over de prostitutie Onderling Yeeionds „Holten nadelig saido bijna 2 mille Volop spanning bij duel „Bergruiters" (Holten) en „Looleeruiters5' (Almelo) L ierontsteking voorkomen ONZE AGENDA FEESTAVOND N.V.V.-LEDEN Hill Spreeku ur maat- schappelij k werkster Gevonden en verloren voorwerpen Geslaagd voor M.B.A.-dipk Bijeenkomst jonge Kerk KERKDIENSTEN Medische dienst Weekenddienst dierenartsen Weekenddienst tandartsen BURGERLIJKE STAND Jaarfeest CJV-clubs Espelo 4AP IS GEK OP VROUWEN Opstelling Holten I Toename van de sportvisserij DERDE LUSTRUM CHRISTELIJKE ONTSPANNINGSCEUB C.O.C. HOLTENS NIEUWSBLAD F »v Vrftdag 24 januari I960 Jaargang 21 - No. 4 Uitgave van de Slichting „Holtens Nieuwsblad" te Hollen Telefoon 05483 1234 Hoofdredacteur W. Beyer» Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) f 3,Iedere mm meer 0.12 Abonnementsprijs 5.per half jaar, 10.per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 24 jan. t.m. vrijdag 31 jan. 19.30-23.00 uur Schietconcours in zaal Vosman met o.a. twee geluksba- nen voor het publiek. Vrijdag 24 januari 19.45 uur: Uitvoering CJV-clubs Es- pelo in „Het Trefpunt" (zie adv.) 20 uur: Bijeenkomst afdeling Dijker- hoek van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen in café 't Bonte Paard. Zaterdag 25 januari 19.30 uur: Feestavond' NVV bestuur- dersbond in Amicitia met opvoe ring van „Gevaarlijk speelgoed". 20 uur Filmavond in gebouw Reho- both. 2e episode ,.Zoro slaat toe" uit de film „De zwarte zweep van Zorro". 19.45 uur: Uitvoering CJV-clubs Es pelo in „Het Trefpunt" (zie adv.) 19.30 uur: Disco-bal. Wip-Wap groep in het gebouw Irene (zie adv.) Zondag 26 januari 19.30 uur: Dansen in zaal Boode te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 28 januari 20 uur: Forumavond van de 3 vak- centralen - NVCV, CNV en NKV - in de foyer van de schouwburg te Deventer, over de werkgelegenheid in Zuid-Salland, voor de leden van de vakbonden. Woensdag 29 januari 19.30 uur: Herv. Vrouwengroep Dij- kerhoek naar Okkenbroek. Vertrek vanaf de Coöperatie. 19.30 uur: Vertelt Jonge Kerk, voor bijeenkomst bij fam. Schreurs- Drent te Markelo, vanaf Irene. Vrjjdag 31 januari 19.30 uur: Dropping E.H.B.O. Ver trek vanaf hel Groene Kruisgeb. 19.45 uur: Toneeluitvoering voor ge nodigden van de C.O.C. in het ge bouw Rehoboth i.v.m. 3e lustrum. Zaterdag 1 februari 19.45 uur: Toneeluitvoering C.O.C. i.v.m. 3e lustrum (zie adv.) De NVV - bestuurdersbond organi seert zaterdagavond de jaarlijkse feestavond voor de leden met hun vrouwen en verloofden van de plaat selijke vakbondsafdelingen. De to neelver. ..Ons Genoegen" uit Bome zal in zaal Amicitia opvoeren het blijspel in drie bedrijven „Gevaarlijk snoepgoed" een stuk dat elders al met veel succes is opgevoerd. De muziek wordt deze avond verzorgd door de Boerenkapel uit Markelo. die ook zal zorgen voor het dansmuziek na af loop van het toneelspel. De zaal :s open om 7.00 uur en dan is de boe renkapel reeds aanwezig. De voor stelling begint om 7.30 uur. De leden hebben toegang op vertoon van het hen reeds gezonden toegangsbewijs. Zij die een dergelijk toegangsbewijs nog niet ontvangen hebben kunnen dit alsnog aanvragen bij de secreta ris van hun afdeling, verspreide le den bij de secretaris van de Bestuur dersbond, de heer G. J. Veneman, Neerdorp 21. Men verwacht- deze avond een grote toeloop, zodat oudere leden wordt aangeraden vroegtijdig aanwezig te zijn, om meer voor in de zaal met het oog op het gehoor een plaats te krijgen. Holten heeft dan eindelijk zijn reeds sinds enkele weken verbeide 7000ste inwoner. Het is de kleine Gerrit Jan Fre- derik Rietbergzoon van de 25-jarige landbouwer H. Pdetberg en diens 26-jarige echtgenote M. E. Marsman, Beuseberg 131. Vorige week vrijdagmiddag om vijf minuten over vier werd de kleine geboren. Maandagmorgen deed de jonge vader aangifte van de geboorte op de gemeentesecretarie en hoorde hij dat zijn zoon de 7000ste inwoner was. Wegens ziekte van de burgemeestermr. W. H. Enklaarfun geerde als ambtenaar van de burgerlijke stand wethouder J. Rietberg, oom van de vader van de jonggeborene. De heer Rietberg heeft zijn oom zegger niet alleen gelukgewenst met deze gezinsuitbreiding, maar tevens met het feit, dat zijn zoon de 700.0ste ingezeten van Holten is. Op de kamer van de gemeente-se cretaris, de heer G. J. Langenbarg gebruikte de gelukkige vader, met de wethouder en de secretaris een kopje koffie en een beschuit met muisjes, in welke tractatie ook al le ambtenaren op de secretarie deelden. Wethpuder Rietberg heeft toege zegd, dat het college, zo gauw als de burgemeester van de griep her steld is, een bezoek zal brengen aan de kraamvrouw en de baby. Holtens 7000ste inwoner met beide ouders en driejarig zusje Jolanda En dat zal - hoewel dat er niet bij gezegd werd - zeker met een „kromme arm" zijn door een ge schenk in een of andere vorm. De groei van de bevolking in Holten is in een belangrijke ver snelling geraakt. In het jaar 1947 werd de 5000 bereikt. Op 14 janu ari 1962 was het Nico Arfman, Hol- terbroek 47. die de 6000 vol maak te en nu, in precies zeven jaar tijds is het zielental met 1000 ge stegen tot 7000, Deze bevolkingstoename heeft niet de prettige consequenties voor de burgemeester, de wethouders en de ambtenaren als het bereiken van de 6000 inwoners, want daar mede kwam men toen in een ho gere bezoldigingsschaal. Niettemin is iedereen verheugd met de con stante groei van onze mooie ge meente, die een welvarend karak ter draagt. Ook het aantal raadsleden ver andert er niet door. Dat gebeurt pas wanneer'de 10.000 wordt over schreden. Dan komen er weer twee raadsleden bij. 's Ochtneds van 9.00-10.00 uur, be halve woensdag. De 2e en 4e woens dag van de maand van 18.30-19.30 uur in het Wijkgebouw van het Groene Kruis, tel. 1436. Gevonden: diverse handschoenen; 1 safe-sleutel; 1 Lipssleutel; 1 regen broek. 1 horloge; 1 vulpen. Verloren: 1 jongenswant; 1 vinger handschoen. De heer F. H. Klein Horstman, Oude Deventerweg 21. slaagde te De venter voor het diploma MBA. Zondagavond. 26 januari a.s. 's avonds om 9.15 uur al er in de Hervormde kerk alhier weer een z.g. „Open Deur-bijeenkomst" worden ge houden. Deze bijeenkomsten worden belegd vooral ook met het oog op hen. die niet gewend zijn kerkdien sten te bezoeken waaronder zij, die tot geen kerk behoren. De bedoeling van deze bijeenkomst is, dat men aan de bezoekers infor matie wil geven over godsdienst en geioof, kerk en bijbel. Men kan na afloop dan ook contact opnemen met de spreker of zich schriftelijk of te- sfonisch met hem in verbinding stellen. Zijn adres wordt op het pro gramma vermeld. In de samenkomst van zondag a.s. hoopt onze oud-plaatsgenoot ds. H. Stukker, thans Babtistenpredikant te Arnhem, te spreken. In bovenge noemd kader hoopt hij te spreken Het .eerste grote hippische treffen in het nieuwe jaar zal ongetwijfeld Europa's grootste hengstenshow op 31 januari en 1 februari a.s. in de ma jestueuze Utrechtse Irenehal zijn. De duizenden fokkers en liefhebbers van het paard en de rijpony zullen in een verwarmde hal kunnen genie ten van een bont kleurenpalet en ge- differentiëerde vormen en lijnen zul len het artistiek ingestelde oog twee dagen boeien Vierhonderd heng sten zullen met manlijke voornaam heid de Irenehal vullen en hun fiere gestalten zullen dit machtige bouw werk op z'n grondvesten doen tril len. De roep van paard en pony zal over de Domstad galmen als nooit tevoren, want de paardensport zowel als de ponysport genieten momenteel in ons land een grote populariteit. Zonder fokkerij geen sport en aan gezien het manlijk fokmateriaal als ,.de halve fokkerij" wordt beschouwd en deze mammoet-hengstenkeuring geheel in 't teken van het show-ele ment zal staan, belooft het Utrechtse „Féte du Cheval" een kijkspel van de eerste orde te worden. De eerste dag vindt een voorse- lektie van de V.L.N.-warmbloedheng- sten, die voor de eerste keer ter keu ring verschijnen, plaats (125 stuks) daarnaast is er een premiekeuring van 5- en 7-jarige hengsten. Als rij- ponyrassen komen de eerste dag op draven de New Forest Pony's (110 stuks), de IJslandse pony's (17 stuks) en de Appaloosa's (12 stuks). De tweede dag belooft uitermate interes sant te worden, want dan worden r.iet alleen de jongste hengsten van de verschillende Gelderse typen ge primeerd. maar zal men de vernieu wing, welke zich in onze V.L.N,-rij paardfokkerij aan het voltrekken is, duidelijk kunnen aanschouwen. 17 Sportregister- en 15 volbloedhengsten zullen zowel aan de hand als onder het zadel de nieuwe tijd inluiden. De Hollense PJGO afdelingen Plat telands meisjes en Jong Hollen, hiel den maandag j.l. een gezamenlijke ledenvergadering in hotel Holterman. Voorzitter J. A. Podt leidde deze ver gadering. Ilij heette allen welkom, speciaal de heren \V. Aalpol en Js. Jansen, afgevaardigden van de OI.M en de heer Kraan uit Almelo, oud adjudant van de zedenpolitie in Am sterdam. De voorzitter zei. het als een droe vige plicht te voelen, de leden in ken nis te stellen met het plotseling over lijden van mevr. Nikkels-Stcgink. De heer J. Nikkels is nauw betrokken bij de PJGO. Mede daardoor lag zjj ons ook na aan het hart. De PJGO wenst de heer Nikkels alle hoop en sterkte toe die hjj zo hard nodig heelt. Verder deelde de voorzitter mede. dat de Volkshogeschool te Markelo een week-end organiseert op 22 en 23 februari a.s. Opgave is nog moge lijk tot 1 februari. Op zaterdag 15 maart wordt er in Zwolle een provinciaal volleybaltoer nooi gehouden. Hiervoor kan elke af deling met een team van 3 dames en 3 heren uitkomen, ledereen die hier voor interesse heeft kan zich opge ven bij het afdelingssecretariaat. De cabaretwedstrijd welke zater dag j.l. in Markelo werd gehouden en waaraan alle afdelingen van de kring Holen konden deelnemen werd gewonnen door het duo „Snip en Snap" uit Markelo. Verder werden de leden nog eens herinnerd aan de ontspanningsavon den welke dit jaar gehouden worden op 1 en 8 maart in zaal „'t Bonte Paard". Voor de dames was er nog de mededeling dat er binnenkort enkele avonden belegd worden voor het ha ken en knopen van lassen. Ieder die van knutselen houdt kan zich opge ven bij de secretaresse. Op woensdag 29 januari organiseert de Jongeren Veeteelt-commissie haar jaarlijkse technische dag in café Harwig te Den Ham. Aanvang 10.00 uur. Het onderwerp van deze dag zal zijn de KJ. Verder is het de bedoeling om sa men binnenkort een gemeenteraads vergadering bij te wonen. Belang stellenden kunnen zich nog opgeven. Tenslotte wenste de voorzitter allen nog een gelukkig 1969. De heer Kraan hield een boeiende lezing over het onderwerp „De rode lamp". Zij handelde geheel over de De „Jonge Kerk" komt op woens dag 29 januari a.s. bijeen ten huize van de familie Schreurs-Drent te Markelo. Vertrek om half acht van af gebouw „Irene" Boschkampstr. prostitutie. Als zedenpolitieman in Amsterdam heef de heer Kraan hier van behoorlijk wat indrukken opge daan. De spreker vertelde niet alleen over de prostitutie die heden ten dage be dreven wordt, maar ging ver in de geschiedenis terug, waarin men deze in alle mogelijke vormen kan-terug vinden. Men heeft vastgesteld dat prostitutie vanaf omstreeks 600 jaar voor Christus bedreven wordt. Na de pauze vertelde de heer Kraan over de ervaringen die hij in zijn werkkring had opgedaan. Hij vertel de hoe die mensen leven in de be ruchte buurten van de grote steden. Hoe gevaarlijk het was. de prostitutie als beroep uit te oefenen werd de toehoorders wel duidelijk. Met name door de opsomming van de 17 doden die er sinds 1957 te betreuren zijn. Reden tol deze daad was in de meeste gevallen afgunst en verraad. Als men eenmaal tot deze beruchte mensen behoort kan men nief meer terug naar het gewone leven dat een normaal mens leidt. Zou zo'n vrouw trachten zich los te maken uit de kring waarin zij verkeert, dan wordt haar dit wel zodanig belet dat zij het niet weer probeert, omdat er een grote kans zou bestaan dat zij ook op het lijstje met het zwarte randje zou komen te staan. De heer Kraan gaf zijn belevenis sen op zo'n natuurlijke wijze weer, dat de aanwezigen in hun verbeelding de hele toedracht mee beleefden. Voorzitter Podt sloot deze vergade ring en dankte de spreker hartelijk voor zijn boeiende lezing. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 10.00 uur ds. J. H. Israël (Bed. H. Doop). Extra col lecte voor „De Alerdinck"; 19.15 uur Open-Deur samenkomst. Spre ker: ds. H. Stukker, Baptistenpre dikant te Arnhem. Geref. kerk: 9.30 u. en 15.00 u. ds. R. Oosterhoff. In beide diensten is het ene offer voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor nieuwe kerk. R.-k. kerkdienst (Eucharistieviering): 9.30 uur in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN R.-k. kerk: Zaterdagavond 19.30 uur, zondagmorgen 2.00 u. en 10.00 uur. DIJKERHOEK Bethanië: 10.00 u. ds. C. C. Addink. Extra collecte voor Bethanië. Zaterdag 25 januari vanaf 12 uur tot maandagmorgen 8.00 uur C. H. Rietdijk, Molenbelterweg, tel. 1280 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 25 jan. en zondag 26 jan., Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2, tel. 1515. Zaterdag 25 jan. en zondag 26 jan. R. Brouwer, Boomkamp 10A, Rijs- sen, tel. 05480-3194, praktijkadres: Enterstraat 118, Rijssen, van 18.00 —19.00 uur (alleen voor spoedge vallen). De leden van hel Onderling Vee fonds „Holten" kwamen donderdag middag in calé Kalfsterman in jaar vergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer J. A. Wechstapel die zich in zijn woord van welkom in 't bijzonder richtte tot de heer J. Aaf- link ere-lid van het fonds. Na lezing der notulen bracht de secretaris - penningmeester de heer G. J. Aaftink het financieel verslag uit. De inkomsten en uitgaven be droegen resp. f 7164.43 en f 9135.30 zodat er over 1968 een nadelig saldo is van f 1970.87. De leden van de kascontrolecom missie de heren H. Bolink en G. J. Tuitert hadden boeken en bescheiden in orde bevonden en onder dank voor de verrichte werkzaamheden werd de penningmeester decharge verleend. Tot leden van de controlecommis sie 1969 werden benoemd de heren J. H. Schooien en G. J. Tuitert. Uit het jaarverslag van secretaris Aaftink bleek o.m. dat er geen wijzi ging kwam in het ledental. Het be droeg op 1 jan. 89. Er waren op 31 dec. verzekerd 810 stuks vee met een waarde van f 509.825 (31 dec. 1967 791 stuks met 'n waarde van f 461.875 Er werden in het afgelopen jaar 14 runderen overgenomen waarvoor werd uitgekeerd f 8350. Het maximum te verzekeren bedrag werd voor 1969 verhoogd met vijftig gulden en gebracht op f 700. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden herkozen de heren G. J. Aal- tink. D. Aaftink. H Stegeman, D. Vrielink en S. de Vries. Inplaats van de heer H. W. Meilink die niet her kiesbaar was werd gekozen de heer J. Tuitert. Tevens was aftredend doch niet her kiesbaar de heer M. Schoneveld. In deze vacature werd niet weer voor- Voorzitter Wachstapel sprak een woord van dank tot de scheidende bestuursleden die een aantal jaren hun beste krachten aan het fonds ga ven van dank die hij vergezeld deed gaan van een geschenk. Volop spanning bij duel „Bergrui- ters" (Holten) en „Looleeruiters" (Almelo). Tijdens de derde avond van het Looleeruiterswintertoemooi in de overdekte manege te Almelo hebben de Bergruiters de op eigen terrein uitkomende Looleeruiters uitstekend partij gegeven. Grote belangstelling was er voor 't officiële springconcours klasse L. AI. De eerste manche leverde zeven fout loze pareoursen op waaronder die van de Bergruiters G. en T. Beldman. Na de tweede manche waren er nog vier foutlozen over waaronder Teun Beldman met „Fire Cracker". In de beslissende manche deed hij 'n ver woede poging om eerste te worden doch een tekorte wending was voor z'n edele viervoeter net iets te veel en dit leverde 7 strafpunten op. Ma rion Kuiphuis werd eerste met „Rad- jah" en zij won ook het z.g. ,.ge- luksspringen" na een zeer fel gevecht met de beide Beldmannen. Geboren: Gerrit Jan Frederik, z.v. H. Rietberg en M. E. Marsman,, Beu seberg ,131. Antoon, z.v. J. Ool- bekkink en M. Temmink, Holter- broek 28. Gerhard Hendrik, z.v. H, A. Rensen en G. Klein Teeselink, Lageweg 37. Willem Ferdinand, z.v. J. Sma'e en J. Krikkink. Dijker- hoek 56. Ilarmine Christine, d.v. H. J. A. Brands en H. W. Veneklaas, Beuseberg 47. - - Hendrik Jan, z.v. H: J. Kappert en IJ. Gerritsen, Ko- zakkenslraat 72. Jan Erik, z.v A. A. J. K. Janssen en J. W. Winkel- nermaat, Burg. v. d. Borchstraat 24, (geboren te Almelo). Ondertrouwd: II. Vros, 22 jr., Rijs sen en F. Oosterkamp, 20 jr., Schou tenstraat 40. Overleden: J. A. Stegink, e.v. Nik kels, 32 jr., Dijkerhoek 15, (overleden te Deventer). BEVOLKING Ingekomen: G. Zwiers-Kloostei-- boer van Gorssel naar Noordenberg- itraat 14. - R. M. A. Gorkink van Voorst naar Kerkstraat 14. A H. Udinga-Stennenberg van Den Ham naar Noordenbergstraat 23. B. J. Wichems en gezin van Hengelo (O.) naar Waardenborchstraat 48. J. H. van Dijk-Wolterink van Almelo naar Haarsiraat 12. J. Nijman en gezin van Abcoude naar Holterenk- straal 26. E. K. Pronk en gezin van Ballo naar Kozakkenstraat 8. D. W. ter Beest en gezin van Warns- veld naar Waardenborchstraat 42 A. J. Vros van Rijssen naar Kozak kenstraat 7. H. J. Schintz van Renkum naar Holterberg 26. B. C. de Haas-Boekbinder van Renkum nnaar Holterberg 26. Uitslagen Bergruiters: B-dressuur: 5 G Beldman met „Amora": B-springen: 3 G Beldman met „Amora"; 5 J Murris met „Amor" LMZ-dressuur: 3 G Beldman. 5 Mieke Krekel met „Kartouche7 J Murris; LMZ-springen: 4 T Beld man met „Fire Cracker": Geluks- springen: 2 T Beldman met ..Bian co"; 3 G Beldman met „Amigo II" De Bergruiters mevr. N. Brouwers- Vosman, B. J. Brouwers. W. Kiffen. Heieen Rietdijk. K. Pettinga. Rif.a Hoendrop, J. Trekop en H. Hollmaal vielen niet in de prijzen. Aan het win- tertoemooi van de Looleeruiters wordt door een groot aantal landelijke rij- verenigingen uit Twente en Salland deelgenomen. Hackney's en Arabische Volbloed.s worden gekeurd en tot slot vindt een grote veiling van hengsten plaats, welke niet voor de dekdienst zijn goedgekeurd, maar zekere kwalita tieve eigenschappen als „rijpaard" bezitten en veterinair zijn onderzocht. Hij of zij, die zich omtrent de Ne derlandse fokkerij wil oriënteren, die een paar genoeglijke dagen wil be ieven. ontspanning wil zoeken bij het edelste wat 's mensen geest in be roering kan brengen, zal deze dagen niet mogen missen, temeer daar op de 31ste januari een grote fokkers avond wordt gehouden, waar ieder een welkom is. over „Wat geloven Babtisten?" Des kundiger da i van een insider als ds Stukker is. kunnen v.e in Holten geen informatie over de Babtisten en hun geloofsovertuiging verlangen. Voor zanglustiger, valt er trou wens ook te genieten. De Surinaamse negerzangeres Truusje Simons, die vorig jaar ook zo enthousiast haar Gospels en Negro-spirituals zong, hoopt ook nu weer haar medewer king te verlenen. In „Hervormd Hol ten" schreef de heer Schellevis. dat het i.v.m. ziekte nog onzeker was of zij kon komen. Inmiddels is verno men, dat zij weer is hersteld en op 26 jan. a.s. hoopt te zingen. Met uitzondering van enkele zit plaatsen voor de Open Deur-groep en de koster, zijn alle zitplaatsen vrij. Aan de uitgang is er 'n collecte voor het plaatselijk Open Deur-werk. Iedere bezoeker ontvangt bij het binnenkomen een gestencild program ma, zodat alles gemakkelijk is te volgen. De aanvangstijd is gesteld op 19.15 uur. Voor die tijd is er, gedurende plm. 10 minuten', het zozeer gewaar deerde gemeenschappelijke zingen. Ongetwijfeld zullen weer velen a.s. zor.aag deze Open Deur-samenkomst .v'jien bijwonen. De CJV-clubs in Espelo vieren van avond en morgenavond (vrijdag en zaterdag) hun jaarfeest in het ge bouw Het Trefpunt, aldaar. De jonge ren voeren enkele schetsjes op, de grote club brengt het toneelspel „Stuurloos" voor het voetlicht. De clubs verwachten de gebruikelijke grote belangstelling voor hun jaar- feestviering. die altijd zeer gezellig is. De avond begint om 19.30 uur. Voorgaande publikaties lieten zien dat uierontstekingen ontstaan door 'n aantal (ongunstige) factoren (of het samenvallen daarvan!). Onjuist mel ken, niet goed functioneren van de melkmachine (slijtage), onhygiëni sche omgeving en ook bepaalde eigenschappen van de koe zelf (hang- uier. „losmelks"). Hierdoor kunnen uierontstekingen ontstaan welke zijn in te delen in: a. lichte gevallen b. ernstige gevallen en c. chronische en/of zware gevallen. Aangezien wij ons momenteel in de stalperiode bevinden zal hierna speciaal aan de „Droogstandthera- pie" aandacht worden geschonken. Het is wetenschappelijk bewezen dat uierontstekingen volkomener genezen naarmate de werkzame stoffen lan ger in contact zijn met 't klierweef- sel. Deze stelling toegepast in de droogstandperiode laat al direct een aantal voordelen zien. a. Doordat de genezing (beter is het te spreken van voorkóming) geschiedt tijdens de droogstand behoeft met de eisen van de zui velfabriek geen rekening te wor den gehouden. b. De uier wordt onder optimale condities drooggezet en sluime rende uierontstekingen krijgen geen kans zich te ontwikkelen. c. Het is daarom niet verwonder lijk dat onderzoekers gevonden hebben dat koeien welke met de juiste droogzetinjectoren zijn be handeld 10 a 20 pet. meer melk geven dan niet behandelende die ren. Tot slot willen wij nog even stil staan bij veel verbreide misverstan den bij het gebruik van injectoren. Men hoort wel beweren dat de in jector bijzonder grote hoeveelheden actieve stof dient te bevatten. Dit is beslist niet altijd waar en maakt be handeling van uierontsteking vaak onnodig duur. Demoderne antibioti ca zijn zeer actief, ook in zeer ge ringe hoeveelheid. Hetzelfde kan ook gezegd wo-den van injectoren van zeer grote afmetingen. Het is de vraag of vergroting van de drager zalfbasis) de genezingskansen van de uierontstekingen zal doen toene men. Bovendien is 't belasten van 't klier- weefse! van de uier met grote hoe veelheden lichaamsvr.eemde stoffen te ontraden. Een ander gevaar is nog dat grote injectoren uitnodigen tot het gebruik ervan bij meer dan een kwartier (of zelfskoe!). Het is dui delijk dat hierdoor juist smetstoffen van het ene kwartier in het ander» worden overgebracht (of zelfs van d» ene koe op de andere). De twintig jaar oude, al grijzend» en kalende mantelbaviaan, die in Ouwehands Dierenpark dagelijks zijn strenge blikken laat gaan over niet minder dan negen vrouwen, ruzies tussen al die vrouwen beslecht, zijn amoureuze bedoelingen ten opzichte van al die vrouwen niet onder stoelen of banken steekt en bovendien nog optreedt als de machtige beschermer van zijn harem, blijkt plotseling een belangstelling te ontwikkelen, die op een voor een baviaan niet alleen vreemd maar zelfs ondenkbaar vlak ligt. Plij maakt nemelijk sinds kort 'ók het hof aan jonge dames, die bij de apenrots passeren of er een kijkje komen nemen. Zodra zich een lid van het vrouwelijk (menselijk) ge slacht vertoont, maakt de enorme baviaan op de rand van de vijver de gekste capriolen om maar vooral de aandacht te trekken. De oppassers hebben de aap eni ge tijd geobserveerd en vastgesteld, hij zich volkomen normaal gedraagt wanneer er mannelijk bezoek is. Niemand kan een verklaring geven voor dit wonderbaarlijk gedrag van de baviaan, die - ook al zou hij zich een haarstukje laten aanmeten - geen schijn van kans heeft, want al die vrouwen, met uitzondering van zijn eigen soort, vinden hem maar een griezel! HOLTEN (uit tegen ABS-Bath- men)a.: Breukink. a Soer, Kai ser. Markvoort. Hommer; m.: Paal man en Meinsma: v.: Veneklaas, Den Heijer (ev Broersma), Jongman en Nijenhuis. Reserves: Broersma en Reilink. In 1967 1963 werden in ons land in totaal 600.000 visakten en bijdrage- bewijzen aan sportvissers afgegeven. In 1948 1949 was dit aantal nog maar 300.000. In twintig jaar derhalve een verdubbeling van het aantal sport vissers. Op nevenstaande foto de groep leden met regisseur Js. Beldman na de presentatie van het blijspel „Bokken en Geiten" dat 11 maal over het voetlicht werd gebracht in Holten en andere plaatsen. Op 8 december jl. was het vijftien jaar geleden dat de Christelijke Ont spanningsclub „C.O.C." werd opge richt. Er werd gestart met -twaalf leden, welk aantal in de afgelopen vijftien jaar steeds varieerde, doch dat momenteel boven de twintig ligt. Het was niet de eerste keer, dat in deze kring een dergelijke vereni ging 't levenslicht zag. Reeds twee maal was een dergelijke vereniging opgericht, doch helaas was men. na korte tijd. genoodzaakt om het to neelbijltje er bij neer te leggen we gens gebrek aan leden. Een gelukkig besluit bij de opheffing in 1951 was. dat men te zijner tijd weer een poging zou doen om terug te komen en zo werd op 8 december 1953 de Chr. Ontspanningsclub „C O C." opgerichi. Een kleine groep pakte de zaak gBthousiasl aan en begon met hel in studeren van het eenvoudige blij spelletje „De familie Kruyf houdt vakantie". Deze eerste voorzichtige stap op het toneelpad bleek een goede te zijn en zo langzamerhand nam men stukken in studie, die van de spelers een behoorlijke spelroutine eisten. De leden hebben, naast het vele andere verenigingswerk, hun besie krachten aan hun club gegeven en deze extra inspanning is als ont spanning rijkelijk beloond. Toen het gebouw „Rehoboth" een nieuw groot toneel kreeg, werd ook het werk van „C O.C." een stuk ge makkelijker. Voorheen moest men veelal repeteren bij de leden thuis, waarbij de beperkte ruimte vaak een handicap was. OP TOURNEE Was het bij de oprichting niet een vooropgesteld doel om ook buiten Holten op te treden, zo langzaam aan is er dit toch van gekomen. ..C.O.C." kreeg bekendheid en werd uitgeno digd om te spelen in Almelo. Hen gelo, Rijssen. Emmeloord, Steenwijk en andere plaatsen. In de afgelopen vijftien jaar werden meer dan 30 stukken over het voetlicht gebracht en werden pl.m. 70 uitvoeringen ge geven. waarvan meer dan 30 buiten Holten. Ter gelegenheid van het 3e lustrum zal vrijdagavond 31 januari in ge bouw „Rehoboth" voor genodigden wordt opgevoerd de thriller in 4 be drijven „Het spoor loopt langs de Hoeve" van Wim Bischot. een thril ler die zaterdagavond, eveneens in gebouw „Rehoboth". voor belang stellenden op de planken zal worden gezet.

Holtens Nieuwsblad | 1969 | | pagina 1