Maandag valt de beslissing veslijjinjj Lezing meester Groothengel Manege Beldman hield geslaagde puzzeltocht Takliek bij indnstrie- TWEEDE OPEN DEUR BIJEENKOMST CBTB-ERS HIELDEN PRAATAVOND Ouderavond snel groeiende Kolschool Ouderavond school Dijkerhoek ONZE AGENDA RUILVERKARELING Uitvoering HMV j udo-on-dersehei- dingen behaald Gevonden en verloren Officiële publikatie Spreekuur hu rgemeester Spreekuur directeur gemeentewerken Medische dienst Weekenddienst tandartsen KERKDIENSTEN Bijeenkomst jonge Kerk Opbrengst klaprooseollecté Oud-papieractie brengt f 2000 op Burgerlijke stand Bergruiters naar Verloren voorwerpen Balo HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 16 november 1968 Jaargang 20 - No. 46 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten - Telefoon 05483-1234 Advertentieprijs 1-15 mm (a contant) f 3,—. Iedere mm meer j 0,12 Hoofdredacteur W. Beyers Abonnementsprijs f 5,— pert half jaarf 10,— per jaar. Betaling op giro 875587 van de Raiffeisen bank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 16 november ••30 uur voorm. Grote Specula koopactie supportersver. V.V. Hol ten. 14.00 uür Kindermiddag NVV-be- stuurdersbond in zaal Vosman. Zondag 17 november 1*9.30 uur Dansen in zaal Boode t« Bathmen (zie adv.). Maandag 18 november 80.00 uur: Opening tentoonstelling te keningen Kees Stoop in Hotel Hol- terman (zie ber.). 16.3020.30 uur: Afhalen toegangs bewijzen uitvoering ..H.M.V." kan toor Coöperatie Stationsstraat. Horlogerie Fa. H. J. Bouwhuis Zn gesloten (zie adv.). Dinsdag 19 november 30.00 uur: Jaarvergadering IJsclub ..De Noordpool" in café .De Waag 19.30 uur: Leden en leveranciersver gadering Coveco (voorm GOS) afd. Holten in hotel Holterman. 80.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in Bethanie. Spreker: pastoor Schievels van Nieuw Heeten. Horlogerie Fa. H. J. Bouwhuis e Zn gesloten (zie adv.). Dinslag 19 nov. t.m. 25 november 14.0022.00 uur: Tentoonstelling ti keningen Kees Stoop in boerderij atelier, Holterbroek 8 (zie ber.) Woensdag 20 november 10.00 uur v m. Officiële heropening horlogerie. Fa. H. J. Bouwhuis en Zn, Oranjestraat 29, (zie adv.). 19.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep in het gebouw Irene. 19.45 uur: Eijeenkomst Jonge Kerk- groep bij fam. Boode, Borkeids- weg 8. 80.00 uur: Gecombineerde ledenver gadering PJGO-afdelingen ..Jong Holten" en ..Plattelandsmeisjes" in café „De Waag". Spr.: C. Jogeneel over „Jeugd en gezag in het alge meen". (zie ber.). Donderdag 21 november 19.30 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen en Meisjes in ge bouw Rehoboth. Demonstratie naaimachines en modeshow Gebr. Schuppert n.v. Belangstellenden hartelijk welkom. Vrijdag 22 november 19.30 uur: Uitvoering Holtense Mu ziekvereniging HMV met medewer king van OCH in zaal Amicitia 19.45 uur: Jaarverg. A R. Kiesvereni ging in gebouw Rehoboth. Zaterdag 23 november 14.55 uur: Aankomst van St. Nico- laas aan Station N.S. met rond gang door het dorp met H.M.V. 19.30 uur: Aanwijzing waardebonnen St. Nicolaasactie 1968 in café Jan sen (zie grote aankondiging). Zondag 24 november 19.30 uur: Wip/Wap filmavond i gebouw Irene. Dinsdag 26 november 20 uur: Ontwikkelingsavond N.V.V.- bestuurdersbond in café-ïJansen. Ruimtelijke ordening en toekomsti ge werkgelegenheid. Donderdag 28 november 19.00 uur: Bezoek van St.. Nicolaas aan Espelen, 19.30 uur aan Dijker- hoek. 19.30 uur: Aanwijzing waardebonnen St. Nicolaasactie 1968 in hotel Vos man. Vrijdag 29 november 19.30 uur: Grote verwerping krentenbrood en speculaas met at tractie voor kinderen in en voor „Het Trefpunt" te Espelo. Maandag 2 december 19.30 uur: Aanwijzing waardebonnen St. Nicolaasactie 1968 in café Kalfsterman. Zaterdag 7 december 20 uur: Toneeluitvoering D.A.T. in zaal Het Bonte Paard te Dijker- hoek, Inlevering gewichtbonnen St. Nico laasactie 1968 bij de winkeliers uit Holtens Nieuwsblad. Maandag 9 december 19.30 uur: Laatste aanwijzing waar debonnen St. Nicolaasactie 1968 in Amicitia. Zaterdag 14 december Gekostumeerd bal PJGO-afdelingen „Het Bonte Paard" De volgende week maandag, 18 november, valt de beslissing over de uitvoering van het ruilverkavelingsplan „Holten-Markelo". Al de bijna 3000 stemgerechtigde grondeigenaren dat zijn die bij het Kadaster als zodanig bekend staan hebben een persoonlijke op roep ontvangen voor de vergadering die des voormiddags 9.00 uur in de pluimveehal van de Coöperatieve Veemesterij ..Markelo" aan de Oude Rijssenseweg te Markelo gehouden zal worden „van hen. die bij het kadaster als eigenaren van binnen het blok van de ruil verkaveling gelegen onroerende goederen bekend staan", zoals het m officiële termen genoemd wordt. Bovendien hebben Gedeputeer de Staten van Overijssel door middel van een openbare bekend making in de regionale bladen de belanghebbenden opgeroepen. De vergadering zal onder leiding staan van het lid van Gedepu teerde Staten, mr. dr. H. H. Schoemaker uit Deventer. Het ruilverkavelingsplan „Holten-Markelo" 12.483 hectare is een van de grootste tot nu toe in ons land opgezette ruilverkave. lingsblokken. Tot de ruilverkaveling wordt besloten wanneer óf de meerderheid van het aantal kadastrale eigenaren óf een aantal eigenaren, dat tezamen de meerderheid van de oppervlakte van het blok in eigendom heeft, zich vóór de ruilverkaveling uitspreekt. Wie voor is kan wegblijven, want zijn stem wordt bij de voorstanders gerekend. Men heeft dit van bepaalde zijde „ondemocratisch" genoemd, maar men mag daarbij niet uit het oog verliezen, dat de wet op volko men legale en democratische wijze door onze volksvertegenwoordiging is vastgesteld. Er is al heel veel over deze ruilverkaveling geschreven en gesproken. Men moet echter één ding niet vergeten, dat men bij verwer ping, nooit meer de kans krijgt finan cieel en landbouwkundig een gezond making van de streek tot stand te brengen. Er rust dus een zware ver antwoordelijkheid op alle eigenaren. Daarom heben met name de land bouworganisaties er bij hun leden op aangedrongen hoewel zij niet be hoeven te stemmen toch ter verga dering te komen om hun stem „voor" uit te brengen, daarmede duidelijk de monstrerend van welk een groot be lang zij deze ruilverkaveling voor de gehele streek achten. Er zijn by gedeputeerde staten pi. 180 stukken over het ruilverkavelings plan binnen gekomen werd ons van de zijde der CTD medegedeeld. Daar onder zijn een aantal bezwaarschrif ten, maar hoofdzakelijk betreft het hier brieven over kadastrale tenaam stelling, verzoeken om met bepaalde Manége T. Beldman, Markeiose- weg, hield zaterdag voor haar ruiters en amazones een zeer geslaagde puz zeltocht, waaraan 32 dames en heren deelnamen. Het werd een prachtige rit door de nog met herfsttinten ge tooide natuur. De rit werd besloten met een snertmaaltijd, waaraan ruim zestig paardenvrienden aanzaten en waarbij de prijsuitreiking plaats vond. Het is een zeer geslagde en sportieve dag geweest. De uitslagen waren alsvolgt met achter de namen vermelde pun ten: 1. Heieen Rietdijk, Holten 135, 2. heer M.esmer Almelo 140, 3. heer Rietdijk Holten 195 en heer Willems Holten 195, 5. heer Arbouw Deventer 210, 6. mej. Landeweer Holten 230, 7, Mielie Krekel Holten 235. 8. Hans Brumraer Almelo 260. 9. Anneke Bax Amsterdam 280, 10. Karin Verburg Amsterdam 280, 11. Janka ten Kate Schiedam 280, 12. Roeland ten Kate Schiedam 290,13 Martha Pater De venter 290, 14. Minie Kassenb-erg De venter 305, 15. Hanneke v.d. Boven- kamp Holten 320. 16. heer Schurink Almelo 320, 17. Gerry Brummer Al melo 330, 18. mej. M. Dagelet Gro ningen 360, 19. heer Lammers Goor 375, 20. heer I. v. Santen Amsterdam 380, 21. Paul Steunenberg Hollen 385, 22. heer Krikhaar Almelo 395, 23.' Wout Steunenberg Haarlem 410, 24. heer Beerman, Wierden 415, 25. Toos Bax Amsterdam 420, 26. heer Krosse Amsterdam 420, 27. mevr. De Boer Diepenheim 425, 28. heer De Graaf Wierden 525, 29. Birgit Roeterdink Rijssen 580, 30. mej. Swart Almelo 610. 31. Josien Enklaar Holten 645. belangen rekening le willen houden e.d. Aan verschillende bezwaren za worden tegemoet gekomen. Mastenbroek, dal altijd een felle te genstander geweest is van ruilverka veling, is als een blad aan de boom omgedraaid en vraagt nu om 'n spn dige uitvoering. Men hoopt binnen jaar het plan „Salland-Oost" vo stemming gereed te hebben, omdat van die zijde op de CTD zware d: wordt uitgeoefend, zo werd ons mede gedeeld. Wanneer de ruilverkaveling is aan genomen benoemen Gedeputeerde Staten een zogenaamde Plaatselijke Commissie uit de streek. Deze com missie heeft de verantwoordelijkheid voor de uitvoering en werkt het vi lopig plan uit waarna het door gede puteerde stalen definitief wordt vast gesteld. De Holtense Muziekvereniging „HMV" zal op vrijdag 22 november in de jaarlijkse uitvoering voor do nateurs in zaal .Amicitia" onder lei ding van dirigent Hennv Fransen de gen: 1. Tom Powel mars Gardiff Castle 2. Uit Nieuwe Klanken" Duitse ko raal „leh frette mich in Herrn" 3. Meindert Boekei „Beelden uit de Vogezen": A. Le lac de Retournemer. B. La chapelle de Labaroche La Roche de diable. 4.Monteire (Pi Scheffer) Carnaval in rio. 5.Julius Fucik (arr. Piet Stalmeijer) Ouverture Marinarela. 6. Gerard Boedijn Partita Piccola: a. Praeludium. b. Menuetto. c. Pavano. d. Rigaudon. 7.R. Herzer mars Hoch Heidecks- burg. De muzikanten hebben onder ei- ding van dirigent Fransen enkele maanden zeer intensief geoefend om tijdens het jaarlijse concert muziek van klasse te maken, muziek in over eenstemming met hun „muzikale stand". Het is een z.g. licht program ma dat zeker zal boeien. 7,ij verdienen de belangstelling van alle Holtenaren. Donateurs kunnen op vertoon van de donatie-kwitanlie 1968 maandag avond van haf acht tot half negen tegen betaling van 25 cent verm. belasting per toegangsbewijs kaarten afhalen ten kantore van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Holten", Sta tionsstraat. Zij die nog geen donateur zijn en toch de uitvoering wilen bijwonen kunnen zich maandagavond 18 nov. opgeven als don? :ur. Bij de judo-examens van de Sport vereniging „Bato"' werden de volgen de onderscheidingen behaald: a. gele slip: Marga Koning: 2. Martje Russ: 3. René Leppink: 4. René Engberts. b. groene slip: L Frederikus Prak; 2. Adriaan Seunke. c. blauwe slip: 1. Dina Krekel. d. gele band: 1. Pieter Baan Muller: 2. Wout Hospers; 3. Bert Groene- woudt: 4 Gerrit Verveda. e. oranjeband: 1. Gerrie ten Veen: 2. Anneke Oostenbrug; 3. Ronnie Pie- terszon. f. groene band: 1. Jan van de Berg; 2. Harm Rozendom. Gevonden: zwarte vulpen, 1 zakje met pasfoto's. muntbiljet, bruine schooltas met boeken. Verloren: zwartbonte hond. bruine kinderportemonnaie m. inhoud, bank biljet van 25.micascherm van motorhelm, ijsmuts, blauwe pauw haan, zilveren armband. De Burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij op maandag. 18 no vember a.s. verhinderd is spreekuur te houden. Holten. 15 november 1968. De Burgemeester voornoemd. W. H. Enklaar. De Directeur van Gemeentewerken brengt ter kennis van belanghebbende dat hij zijn wekelijks spreekuu' zal houden op dinsdag, 19 november a.s in plaats van op maandag. 18 vember 1968. Holten, 15 november 1968. De Directeur voomoi T. Prak. Onder de titel "TAKTIEK" lazen wij in het Overijsselsch Dagblad de volgende ontboezeming over de be sprekingen voor de vestiging van 't Centra-distributiectfntrum te Raai- In de Ned. Herv. kerk (tot de laat ste plaats bezet) werd zondagavond de tweede bijeenkomst gehouden de Open Deur-groep. Voordat de dienst begon werd met orgelbegeleiding van organist Gring- huis uit Bameveld een drietal gees telijke liederen gezongen, o.a. uit de bundel van Johannes de Heer het bekende lied: „Er ruist langs wolken'. Spreker in deze dienst was T. Ph. van Belzen, gereformeerd predikant te Vorden, die sprak over het onderwerp: .Eén geloof - twee lijnen'. Verticaal: gebed, kerkbezoek, bij bellezen. Horizontaal: omgang met de medemens, de naaste liefhebben bezig zijn met het rassenprobleem hongerbestrijden in Biafra en andere landen enz., enz. Horizontaal/verti caal het kruis waarop ons oog steeds gericht moet zijn. Aan deze dienst werd medewerking erleend door het chr. mannenkoor ASAF te Dedemsvaart, dat onder leiding van dirigent Jan Zwanepol te Kampen en met orgelbegeleiding van organist Gringhuïs zong Psalm 108 1 en 2: Geprezen zij des Heren Naam, Ere-Koning in Uw woning Meester hoe kunt Gij zo slapen? De dienst, die met een woord van welkom werd geopend dor de eerw. heer A. Schellevis werd besloten met het gezamenlijk zingen van het be kende lied .Blijf mij nabij, wanneer het duister daalt." Zaterdag, 16 november vanaf uur tot en met maandagochtend 8.00 uur dokter J. F. Sijtsema, Noorden bergstraat 6, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Zaterdag 16 november en zondag 17 november, H. Scheffer, Pr. Ju- lianaplein 12. Goor. tel. 05470 - 2500 van 6.00-7.00 uur nam. alleen vi spoedgevallen. Zaterdag. 16 november en zondag 17 november Th. A. Oostenbrug, Dies- senplasstraat 2, tel. 1515. In een goed bezochte vergadering, een z.g. ..praatavond" hebben dins dagavond in het gebouw Rehoboth de in Holten by de Christelijke Boei en Tuindcrsbond (CBTB) aangesloten landbouwers een aantal vraagstukken op landhouw-cconomischterrein on der de loupe genomen, nadat de heer II. M. Gcrbrandy te Zwolle, agrarisch sociaal voorlichter CBTB in Overijssel zyn visie op tal van problemen had gegeven. De vergadering werd na schriftle zing en gebed geopend door voorzit ter Hm. Lanndeweerd, die in zijn ope ningswoord in een „terugblik" slil stond bij het afgelopen seizoen dat voor de landbouwers niet bracht wat gehoopt werd. Er groeide ook dit jaar weer vol doende voor mens en dier, doch door de overvloedige regens in de na zomer leedt de kwaliteit en moest het vee eerder opgezet worden dan bijv. in de herfst van 1967 toen dit pas begin november nodig was. Leek het in het begin van het melkprijsjaar met de voornaamste bron van inkomsten totaal mis te gaan, dankzij de maatregelen die in EEG-verband genomen werden, is 't gelukkig nogal meegevallen. H.et zal in de komende jaren mis schien wel moeilijk worden om een nog wat gunstiger resultaat te beha len (de te verwachten zuivelover- schotten moeten steeds met grote verliezen worden geruimd). maar door gezamelijk optreden en te blij ven zorgen voor een kwaliteitspro- dukt moet het toch mogelijk zijn met: financieel goede resultaten uit de bus te komen. In de wetenschap dat God regeert en alles bestuurt, kunnen we de toekomst, met vertrou wen tegemoet gaan. De heer Gerbrandy stond in een causerie van plm. een half uur o.a. stil bij de vele veranderingen in het landbouwbeleid. Achtereenvolgens liet hij het. produktie- en afzetbeleid, de vrije markt voor landbouwproduk-» ten, het. prijsbeleid in de EEG. ont wikkelingshulp. EEG voor- en nade len, overproduktie (knelpunt van het ogenblik!) etc. de revue passeren. Er werden naar aanleiding van het gesprokene verschillende vragen gesteld, die door de heer Gerbrandy werden beantwoord. In deze vergadering kwam in be handeling een schrijven van de Kring Bedrijfsverzorging (Bathmen Hol ten Dijkerhoek Diepenveen We- sepe), alsmede een financieel over zicht over het jaar 1967, welk jaar •een nadelig saldo opleverde van plm. f 1.650,Van de genoemde kring zijn in Holten slechts 70 landbouwers donateur en Holten maakt t.o.v. de andere plaatsen wat dit betreft een slechte beurt. Men zal. zo deelde de heer W. Aanstoot, bestuurslid van de afdeling Holten Dijkerhoek, mede, op korte termijn een actie voeren voor nieuwe donateurs. De donatie bedraagt slechts tien gulden per jaar. Wan neer men donateur is, geniet men -een korting op het uurloon van 40 procent indien men van de diensten van de vereniging gebruik maakt. Besloten werd tot het verlenen van een bijdrage uit de afdelingskas van f 25,als blijk van sympathie. GEREF KERK: 930 u en 1500 uur ds R. A. Hoogkamp. In beide dien sten is het ene offer voor de kerk. Aan de uitgang collecte bouw nieu we kerk. R.K. KERKDIENST (Eucharistievie ring) 9.30 u in het. gebouw Irene. NIEUW HEETEN. Tijd lagere school Zaterdagavond 7.30 uur zondagmor gen 7.30 u. 8.45 u, 10.00 u en 11.15 uur. Het mannenkoor zong na de dienst nog ,Ode" van Herman de Wolff: Breng mij d' aloude tijding (bew. di rigent Jan Swanepol) en Hallelujah van L. van Beethoven, eveneens in een bewerking van de dirigent. Van het chr. mannenkoor ASAF zijn een tweetal langspeelplaten uit gekomen, die voor tien gulden per plaat verkrijgbaar zijn bij de eerw. heer A. Schellevis, Mr. G. Vixsebx- sestraat 11. telefoon 1887. Op deze platen zijn ook opgenomen de liede ren die in de Open Deur-dienst var zondagavond ten gehore werden ge bracht. Op woensdag 20 november plaats van vrijdag 22 november komt de Jonge Kerk-groep bijeen ten huize van de familie Boode, Borkeld- weg 8, 's avonds om kwart voor acht. Op deze avond zal de heer C. Knijff een inleiding houden over het onder werp „Vragen rondom het geloof". Om half acht vertrekt men gezamen lijk vanaf gebouw „Jrene". Leerlingen van de twee hoogste klassen van de openbare lagere school te Dijkerhoek, leerlingen van de Landbouwhuishoudschool te Hol ten en van de Scholengemeenschap alhier, zijn er met groot enthousias me op uit getrokken om te collec teren voor de Klaprooscollecte. Dat hun enthousiasme is beloond moge blijken uit het feit. dat deze collecte in onze gemeente het prachtige be drag van f 1.235,89 heeft opgebracht (vorig jaar f 1.105,29). Het plaatselijk comité brengt dank wil tevens alle gevers en geefster hartelijk bedanken voor hun bijdrage. „Hoe reageert een gemeente bestuur. als enkele personen ko men tot vestiging van een be drijf? Daar schijnt nogal verschil in te zijn. De directeur van Cen tra-Kaalte. de heer Ziere vertel de gisteren hoe hij het in Kaalte heeft ervaren, nadat hij bij en kele andere gemeenten niet zo spontaan medewerking kreeg toegezegd: „De heer Wiebes en ik kwamen hier op de secreta rie informeren naar de moge lijkheden in Kaalte. Wij kwa men direct bij de directeur van Openbare Werenk. Die stuurde enkele minuten later een amb tenaar weg. Kort daarop kwam gemeente-secretaris Elsjan of Wapper (het was in 1962) bij het gesprek. Maar die vloog opeens de deur uit. En enkele seconden later vloog de deur open en stoof, ja werkelijk „stoof" burgemeester Ganzeboom naar binnen, zo weggelopen uit een belangrijke vergadering. In Raalte hadden we nog geen vijf minuten nodig om al tot resultaten te komen. Ik heb de hoogste waardering voor dit gemeentebestuur", al dus de heer Ziere", Het is ons bekend, dat Centra voor de vestiging in Raalte ook besprekingen heeft gevoerd met het gemeentebestuur van Hol ten. Het verhaal van het O.D. lijkt ons wat overtrokken. Toch zou den wij 't prettig vinden in het openbaar te mogen vernemen, waarop de vestiging in Holten afgesprongen is. Was de grond op het industrieterrein toen volop voorradig te duur? Was men bang om een voldoend aantal personeelsleden te kun nen aantrekken? Was het gemeentebestuur niet snel genoeg met zijn beslis sing of kon het niet voldoende faciliteiten in het vooruitzicht stellen? Het zijn allemaal be langrijke vragen, die voor een toekomstige industrievestiging van grote betekenis kunnen zijn. Omdat men nog niet zolang de beschikking heeft over een eigen schoolgebouw kon de ouderavond van de openbare lagere Kolschool maandagavond voor het eerst gehouden worden in het mooie over blijflokaal. Vele ouders waren hier samengekomen met de leden der oudercommissie, leerkrachten en enkele genodigden onder voorzit- t er schap van de heer G. E. Kamperman. voorzitter der oudercom- missie.^Deze gaf na zijn welkomstwoord het hoofd der school, de heer Wilpshaar, gelegenheid een aantal mededelingen te doen. De heer Wilsphaar wees er op, dat de school in twee jaar tijd is gegroeid van 66 naar 160 leerlingen. Het volgend schooljaar hoopt men dan ook over een zesde leerkracht te kunnen beschikken. Met de oud-papieractie is in 1968 reeds een bedrag van ongeveer tweeduizend gulden bijeen gebracht. Dit geld wordt voor allerlei doeleinden ten behoeve van de leerlingen en de school aangewend zoals b v de aanschaffing van voetbalshirts met rugnummers voor net schoolelftal, schenkingen aan de Kolkleuterschool, truien voor puntensysteem, dia's, filmstrips, traktaties op feestdagen en de laat ste schooldag, fruit voor zieke leerlingen enz. Als wens van de met^eluki1 °P pr0gramma de aank°op van filmapparatuur DIJKERHOEK BETHANIë: 10.00 Extra collecte: werk, .1 ris. C. C. Acklink Plaatselijk jeugd- De heer Wilpshaar zou het op prijs stellen, dat de ouders bij ziekte van hun kinderen hiervan mededeling doen aan het onderwijzend perso neel. Sinterklaasfeest Het Sinterklaasfeest op de Kol school zal in samenwerking geschie den met de openbare Kolkleuter school. Op 5 december 's morgens van 1.1.00-12.00 uur worden die kleu ters in het overblijflokaal van de Kolschool verwacht, die nog niet naar de kleuterschool gaan. Bespreking rapporten In verband met de vele verzoeken om een onderhoud met de leerkrach ten, deelde het hoofd der school mee. dat de ouderavond daarvoor niet is bedoeld, maar dat daarvoor gelegen heid wordt gegeven gedurende enke- dagen direct na het uitreiken van de rapporten. De ouders krijgen daarover wel nader bericht. De penningmeester der oudercom missie, de heer E. Veneklaas, brachi verslag uit over de ouderkas. De in komsten bedroegen f 336,96 en de uitgaven f 1.237,85, zodat er een klein batig saldo was. Namens de kascommissie deelde de heer Bleijen- berg mee. dat de bescheiden onder zocht. en in orde bevonden waren, zodat, aan de penningmeester dé charge kon worden verleend. Verkiezing In verband met het vertrek van de lieer II. J. Hiddink, diende een nieuw lid van de oudercommissie te worden gekozen. Aangezien de buurtschap schooljaar bij de schoolkring van de Borkeld sedert het begin van dit schooljaar bij de schoolkring van de Kolschool behoort, stelde de ouder- De oude o.l. school te Dij kerhoek, die zal worden af gebroken en vervangen door een aan de eisen des tijds aangepast schoolaebouw. co,„missie voor een nieuw hd te be noemen uit de ouders van deze buurtschap. Voorgedragen werden de heren F. J. Pasop en G. H. Schooien. De heer Schooien werd met meer derheid van stemmen gekozen en verklaarde zijn benoeming aan te nemen. Schoolvakanties Op een vraag van één der ouders deelde het hoofd der school mee. dat getracht wordt ingaande 1969 schoolvakanties van de openbare la gere scholen zoveel mogelijk gelijk te laten lopen met de vakanties van de Scholengemeenschap. Na de pauze waarin door de ouder commissie koffie met koek wierd aan geboden en een kleine verloting werd gehouden, werden door de heer Boei ing. onderwijzer der schooi, dia's ver toond over het schoolleven. Eerst wer den de noodgebouwen aan de Dorps straat, hotel Vosman enz. vertoond en daarna de nieuwe Kolschool met beel den van de bouw der school alsmede van het schoolreisje. Ook vertoonde de heer Boeiïng dia's van de dit jaar voor het eerst sinds lange tijd weer gehouden palmpasenoptocht, opge nomen door mej. Wolters. Deze ver toning, die door de heer Boeiing werd voorzien van 'n toepasselijk com mentaar viel bij de ouders zeer in de smaak. Voorzitter Kamperman dankte ten slotte het onderwijzend personeel voor zijn toewijding bij het geven van het onderwijs en de aanwezigen voor hun opkomst. I De vorige week donderdag werd in één der lokalen van de Dijkerhoek se sehool een ouderavond gehouden In zijn openingstoespraak kon de voor zitter. de heer T. Pinkert. de ouders meedelen, dat de Raad van Holten de verbouw van de school, die met inventaris mee. meer dan twee ton kost. had goedgekeurd: Dijkerhoek zal straks een school hebben die aan gepast is aan de eisen van deze tijd Verder bedankte hij de ouders vooi het meeleven met hun school. De verslagen van secretais penning meester en van de secr.-penn. van de schoolfeestcommissie waren ook dit jaar weer zeer optimistisch. Het hoofd der school, de heer W. Kroon, gaf nog een nadere uit eenzetting over de inrichting der school en sprak vervolgens ovei schoolzwemmen, gymnastiek, huis werk en oud-papieracties. Bij de bestuursverkiezing werden de twee aftredende leden, de heren A. Tuitert en J. W. Stevens in de oudercommissie cn het aftredende lid de heer J. Prins in de feestcommis sie herkozen. Na de pauze, waarin de ouders worden getracteerd op koffi met koek, gaf de heer A. F. W. Groot- hengel, onderwijzer aan de school, een uiteenzetting over het nut van Taal en Lezen. Hij gaf een overzicht van de taal ontwikkeling van baby tot en met schoolkind. De ouders kunnen hun kind al vroeg taal bijbrengen door Geboren: Hendrik, zv G. Gerrits en M. Jans, Dijkerhoek 66 Liesbeth Inge Heieen. dv W. M. van der Graaf en E. J. Verwaal. Beuseberg 42 Ondertrouwd: G. J. C. Brands 24 .li', Boschkampstraat 16 en H. J. Tui tert, 21 jr. Oranjestraat 44. Gehuwd: A. van der Kaaij, 22 jr, Gorssel en G. J. Beldman. 23 jr Rörikstraat 10 H. G. Hietbrink. 21 jr. Deventer en G. Megelink, 21 jr, Haarstraat 5. BEVOLKING Ingekomen: geen. Vertrokken: H. J. Hogenkamp- Nijenhuis, van Aalpolsweg 30 naar Warnsveld 1'. Akkerman-Braunius van Holterberg 65 naar Rhodes'ë J. G. Reinink, van Gaardenstraat 5 naar Gorssel B. J, Wissink, van Oranjestraat 56 naar Stad Delden G. J. van der Kaaij-Beldman. van Rörikstraat 10 naar Vianen H. G. Hietbrink-Megelink, van Haarstraat 5 Mar Deventer. met hen te praten over alle mogelij ke kinderlijke zaken, voor te lezen, leesspelletje met hen ie doen, gerich te opdrachten té geven etc Verder gaf hij een indruk van de vele vormen van leesonderwijs op school en de mogelijkheden die de ouders thuis hebben het lezen te bevorderen, door b.v. de kinderen hardop te laten lezen en samen te le zen. Daarbij gaf hij de ouders de raad hun kinderen goede boeken en jeugdtijdschriften te laten lezen. Zijn conclusie was steeds: laten ouders en school samenwerken het kind zo ver mogelijk te brengen bij het lezen en taalgebruik. De voorzitter bedankte de meesten voor de leerzame causerie en over handigde hem een boekenbom waar na hij na de rondvraag, de verga dering sloot. De Bergruiters T. Beldman met „Meteoor" en G. Beldman met „Ami go II" zullen op uitnodiging deelne men aan het internationaal indoor- concours-hippique te Meppel (15 en 16 november) en Zuidlaren (9 en 10 de cember) Ruiter G. Beldman (derde bij oe provinciale wedstrijden) startte net afgelopen weekend met Amigo II in het Drentse Norg waar de beste combinaties uit het hele land in actie kwamen tijdens de landelijke kam pioenschappen „Veelzijdigheid". Hij kwam met Amigo de dressuur en het wegparcours goed door (op de derde plaats na deze twee onderdelen), doch liep. evenals meer dan de helft van de deelnemers, strafpunten op in de zeer zware cross (hindernissen van 1.20 hoog en 3 a 4 meter breed en insprong in diepe vijver). Slechts en kele combinaties reden de cross fout loos. De wedstrijden te Norg werden georganiseerd door de Kon. Ned. Fe deratie van Landelijke Rijverenigin- gen. Men verzoekt ons mede de delen, dal tijdens de openbare gymnasiiek- uitvoering achtergebleven c.q. verlo ren voorwerpen kunnen worden afge haald bij de secretaresse van d« Sportvereniging „Bato". mevr. M. Eggink-ten Velde, Diessenplasstraat I,

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 1