J. H. Yeneklaas Slots bedankt als lid ruilverk. commissie E.Ë.G. stelt lioge eisen export- vleesproducten Blauw Wit Sportclub won van Daarle Mogelijkheden van het maatschappelijk werk MmNPO Van het erf der kerk Droppings Waar gaan wij heen? RUNDVEEVOEDING Holten achter met bedrijf s verzorging Bronchi letten Goed gewikt, gewogen spaart arbeid, tijd en vermogen OM GEZONDHEIDSREDENEN DOE MEE AAN DE SPAR MARGARINE - WEDSTRIJD /mtertraning Z.C. ,Tweiihaarsveltl' verloopt vlot Holten 1 wacht een moeilijke opgave Opstelling Hullen 1 jan MiilJer won in Leeuwarden Inschakeling dierenartsen Mevr. Cremer sprak voor Plattelandsvrouwen Jeugd Holten" boekte goede resultaten VoetbaJprogrc Krijgt Hervormd Veldhoven gerefor meerde dominee? weer ..m (Culturele agenda) Voor de boer Herv. Vrouwengroep Dijker hoek ingelicht over Leger des Hei Is Lachen tussen de meubelen Esterdag; 2 november 1968 De heer J. H. Veneklaas Slots te Holten zal zich om gezondheids redenen uit de voorlopige commissie voor de ruilverkaveling Hol- ten-Markelo moeten terugtrekken. Dit deelde de voorzitter van de afdeling der OLM. de heer H. J. Stegeman, mede in de vorige week donderdagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfster. man, gehouden ledenvergadering. Hij onderstreepte nog eens, dat de heer Veneklaas Slots veel werk voor de ruilverkaveling verzet heeft en dat men hem hiervoor veel dank verschuldigd is. Hij wens te hem sterkte toe bij zijn opname in het ziekenhuis. De ruilverkaveling kwam aan de orde, doordat het afdelingsbe stuur de leden in de gelegenheid stelde eventuele vragen te stellen aan de voorzitter van de voorlopige commissie, de heer Kottelen- berg uit Markelo, die na een eigen commissievergadering, in de ledenvergadering aanwezig was. „Op 18 november a.s. zal de stemming voor de ruilverkaveling Hol- ten-Markelo plaats vinden. Het is goed, dat men er zich nu al goed over beraad, wie eventueel bij doorgang der ruilverkaveling de plaats van de heer Veneklaas Slots zal innemen. Het beraad van de leden kan hier van invloed zijn," aldus voorzitter Stegeman. Enkele vragenstellers kregen over ondergeschikte punten antwoord. Be langrijke zaken kwamen echter niet meer aan de orde. In zijn dankwoord tot de heer Kottelenberg onderstreep te de voorzitter nóg eens het eminent belang van deze ruilverkaveling. Er staan grote belangen voor de boeren op het spel. Men moet er zich goed van bewust zijn, welke kansen men hier voor de gemeen schap van nu en voor het nage slacht geboden krijgt. Bij afstem ming zal men nog jaren in het slop zitten. Wat komt er dan nog wegenverharding en waterbeheer sing terecht en wat zal er ecc misch nog uit de bedrijven te ver wachten zijn. vroeg de heer Stege man zijn gehoor. Daar moet iedere stemgerechtigde zich goed van be wust zijn. De voorzitter riep de belanghebben den op ook al is men voorstemmer, toch ter stemming te gaan. Het tenen van zijn voor-zijn achtte hij zeer be langrijk. Voorzitter Stegeman had in zijn uitvoerig openingswoord ook reeds tal van andere aspecten van de agrari sche bedrijfsvoering en de economi sche situatie belicht. Hij wees er op, dat de boeren steeds weer de waar- POEDtR-CREME-OLIE-ZEEP MIJNHARDT. MAAKT IS GOED schuwing horen doorklinken, dat de landbouwer om mee te kunnen komen voortdurend op het vinkentouw zal moeten zitten en sterk Europees zal moeten denken. De boer zal om zijn bedrijf goed rendabel te maken niet meer af kunnen gaan op wat zijn buren doen of zeggen. Hij zal zich zelf moeten oriënteren op de markt door o.a. goed zijn vak- en organi- satieperiodiéken te lezen en slagvaar dig te reageren. Het blijkt nu al, dat ondanks een moeilijk begin, de Nederlandse boer op de Europese markt een goede con currentiepositie inneemt. Om deze positie te behouden zal het nodig zijn zo efficiënt mogelijk te werken, kosten zullen zoveel mogelijk gedrukt moeten worden. Op het gebied - afzet en vervoer valt er bijvoorbeeld nog veel te verbeteren. liet is daarom, dat de kring Mar kelo van de OLM. waaronder ook Hol ten valt. zich in een schrijven lot het hoofdbestuur der OLM gewend heeft met het verzoek dit punt op zijn agen da te plaatsen. Er heerst vooral on rust over de organisatie van de zui- velafzet. Men vindt deze niet genoeg aangepast en organisatorisch te ver beteren. Bovend.ien moet voorkomen kunnen worden dat de prijs plotseling zo sterk ineenstort. Een onderzoek naar de efficiëntie en een aanpak van deze problemen op landelijk niveau zouden, aldus de kring Markelo. bij monde van de heren Veneklaas Slots De wekelijkse winlertraining van Z.C. ..Twenhaarsveld" verloopt voor spoedig. De club is ingedeeld naar geoefendheid in drie groepen en er wordt o.l.v. de heren Ter Wolde en Van Zanten intensief getraind in '1 instructiebad en het grote bassin. Bij afwezigheid van een der trainers valt de heer P. B. Muller uit Holten in. Naast de training is er gedurende 'n kwartier gelegenheid om in het grote bassin te zwemmen. Zaterdag a.s. wordt de leden ver zocht om f 5.- mee te brengen voor de vijf komende weken. Mej. H. Len- sink en de heer G. Slotman zullen deze contributie innen. Men dient dan om 16.- uur in de Tuinstraat aanwe zig te zijn. de bus vertrekt als nor maal om 16.15 uur. Zaterdag 9 nov. zal een selectie-gioep deelnemen aan wedstrijden in het overdekte bad te Deventer. Naast Z.C. Twenhaarsveld zullen waarschijnlijk ploegen uit Brummen, Eerbeek, Olst en Deven ter aan de start verschijnen. De na men van de jeugdleden die mogen deelnemen, zullen a.s. zaterdag be kend worden gemaakt. Holten 1 wacht zondag een zware strijd tegen Helios in Deventer. Het elftal is niet helemaal compleet, om dat Menkhoes met gewonde enkel banden in het gips loopt. Hét leek er aanvankelijk op, dat ook andere spe lers wegens bleussures verstek moes ten laten gaan. Maar op waarschijn lijk een uitzondering na, schijnt dit toch nog wel mee te vallen. Het daarom nodig, dat een flinke sch'ai supporters de roodzwarten op het te rein in de Rielèrenk, achterhet Rh lerzwembad, een hai-t onder de tiet steekt, want Helios voert ihans d ranglijst, aan met 9 punten uit wedstrijden. De supportersver. laat weer een bus lopen. Vertrek om uur vanaf dë Smildbelt. Maar velen zullen ook met eigen wagen naar venter trekken. We hopen, dat het er zeer velen zullen zijn en dat zij een sportieve wedstrijd zullen zien. De stand is als volgt: vierde klasse H 6 4 1 6 3 2 1 8 12— 5 19— 16—iO Helios Zwolle Ifeino UD Holten ABS Sp. Deventer Wilp lieerde Raalte Wij he Holten (uit tegen Helios - Deventer) Opstelling doel: Breukink: achter: Soer. Kaiser, Markvoort. Brands; midden: Paal man en Hommes; voor; Veneklaas Den Heijer, Jongman en Nijenhuis. 6 2 2 2 6 11—14 5 2 1 2 5 12—14 5 0 3 2 3 3—i: 5 1 3 3 5 11—1! 5 1 0 4 2 7—It 6 1 0 5 2 11—2: Blauw Wit heeft in Daarle een ver diende overwinning behaald op het eerste van de Daarlese Sportclub. Na de aftrap gingen de Blauw Witten er meteen fiks tegen aan en er ontston den goede kansen die niet op de juis te wijze werden benut of door de Sportclub doelman (klein van for maat maar van goede klasse) onscha delijk werden gemaakt. Daai'le boek te het eerst succes doch de zwart witten hadden hierbij de hulp nodig van Blauw Wit's doelman Arie Lan- deweerd (die overigens een sale par tij keepte) toen deze even aarzelde met uitlopen (1-0). Na plm. een half uur spelen bracht Herman Heuvink de balans in evenwicht (1-1) en bij deze stand gaf scheidsrechter Hogen- kamp het sein voor de thee. Na de rust had Blauw Wit weer het beste van het spel en na 5 minuten scoorde Herman ter Beek met een kopbal, uit een voorzet op maat van Egbert Beldman, een schitterend Landelijke ruiter Jan Muller heeft op het internationaal concourshippi- que dat te Leeuwarden op 25, 26 en 27 oktober georganiseerd werd door het comité Indoor Friesland" prachtige successen behaald. Hij won mot „Joux Joux" de twee de prijs bij het MZ handicap sprin gen en eindigde bij het. springen MA met ,,Johny" op de eerste plaats een succes dat iiem tevens de fraaie ere prijs van de gemeente Leeuwarden opleverde. Bij het springen a L'Americaine finishte Miiller met ,,Johny" op de achtste plaats Op 1, 2 en 3 november neemt Miil ler die lid is van de L.R. ,,Bathmen" deel aan het indoorconcours Jumping Amsterdam terwijl van 414 decem- fcer op uitnodiging zal worden Éeèlgenomen aan het internationaal feringconcours te Zuidlaren. doelpunt (1-2). Blauw Wit bleef ko men en er kwamen meerdere goede kansen om de voorsprong te vergro ten doch Heuvink, Aanstoot en Beld man (zeer snel doch te weinig tech niek en balcontrole) benutten deze kansen niet of zagen ze zich door te lang het leer bij zich te houden dooi de (voetbal)neus geboord. Door het verre opdringen en plotselinge uitval len van de thuisclub aanval ontston den voor het doel van Arie Lande- weerd enkele gevaarlijke situaties die soms met assistentie van vrouw For- tuna geklaard moesten worden. Vlak voor het eindsignaal kreeg Blauw Wit nog een droomkans om op 3-1 te komen doch de „indirecte" (plm 6 meter voor doel) werd zo slordig genomen dat Daarle heel ge makkelijk op kon ruimen. Wim Beldman - die in deze wedstrijd de verhinderde Jaap Thalen verving - haalde een ruim voldoende. Blauw Wit 2 speelde thuis tegen BCSV 3 (Borne) en verloor met 3-0. Men wist zich nog wel enkele kansen te scheppen voor een beter resultaat doch ze werden niet benut. De pupillen dl verloren in de uit wedstrijd tegen Enter dl met 3-0. doch de junioren cl gingen op het goede pad voort door thuis te winnen (3-0) van Twenthe cl. Voor de doel punten zorgden Bert Schipper (2) en Jan Verveda. PROGRAMMA: Blauw Wit 1 speelt om 3.00 thuis tegen PSV 1 (Philips) Almelo en moet in ieder geval een puntje thuis kunnen houden. De PSV'ers (4 uit 6) behoren met o.a. Blauw Wit (3 uit 6) lot de zwakkere broeders van de eer ste klasse A. Blauw Wit 2 moet het in Borne op nemen tegen BCSV 5 en kan winnen maar dan zal de voorhoede wat meer productiviteit moeten tonen. Aanvang 11 uur. De Blauwwitte junioren cl spelen om 2.00 uur in het „Sporldal" tegen Holten c2. Een plaatselijke der by dus met alle spanning en sensatie die daar nu eenmaal zo bij hoort. De pupillen spelen om 2 uur thuis tegen Twenthe dl dat nog ongeslagen is. en A. Reilink aan de OLM-voorzitter, de heer Jonkhans kenbaar gemaakt, zeer wenselijk zijn. Het hoofdbestuur toonde zich zeer verheugd, dat de plaatselijke organi saties dergelijke belangrijke zaken aan de orde stellen en is van plan zich hiervoor in te spannen. Hieruit blijkt, dat de organisaties nog steeds belangrijk werk kunnen doen Maar. is het nog langer geoorloofd, dat daarbij de verschill, nde organisaties nog naast elkaar werken. Zou het niet tijd worden de krachten geheel te bundelen, ook al is het verheugend dat er goede contacten zijn, zo verd gesteld. Het is een goed ding geweest dat bijvoorbeeld de te Zwolle gehou den protestsamenkomst in grote een heid door de gezamenlijke organisa ties is opgezet. Ook in eigen kring is het nodig de gelederen te versterken. Wat dat betreft is de ledenwerfactie van de OLM niet zonder resultaat ge weest, aldus de voorzitter. Htxbttdrank in fabl*tvorm.>!>cf Dc eisen, die door de E.E.G. en door de Verenigde Staten van Ame rika met betrekking tot de keuring van voor uitvoer bestemd vlees en vleesproducten worden gesteld bren gen voor de gemeente Holten met haar grote E.E.G.-gekeurd slachthuis belangrijke consequenties mee. „Door deze nieuwe eisen is het noodzakelijk het met de keuring belaste personeel uit te breiden" zeggen B. en \V. in een voorstel in zake tot wijziging van de verordening op de heffing van keurlonen. De nieuwe eisen komen er name lijk op neer, dat de keuring voor het slachten van alle slachtdieren slechts door dierenartsen kan worden ver richt en dal bij de keuring na het slachten, voorzover keurmeesters zijn ingeschakeld, de eindbeslissing van de keuring door een dierenarts moet worden genomen. Alle beslissingen moet de dierenarts zelf nemen, zodat hij permanent in hel slachthuis aan wezig moet zijn tijdens het slachten. Op de donderdagavond gehouden maandelijkse bijeenkomst van de le den van de Chr. Plattelandsvrouwen bond, heeft mevrouw Cremer na dat de presidente van de afdeling me vrouw J. Rietberg-van Lindenberg, de vergadering met gebed en schrift lezing had geopend gesproken over het onderwerp: ..Mogelijkheden en onmogelijkheden van het maatschap pelijk werk." Mevrouw L. Cremer - Schutrups, woonachtig te Deventer, is vanaf 1 september werkzaam in Holten. In haar referaat zei zij ondermeer, dat het belangrijk is. de sfeer en de be woners in Holten te leren kennen. Het is de bedoeling, om mensen die moeilijkheden hebben trachten te hel pen. Het maatschappelijk werk richt zich op de relaties van de mensen on derling. Een persoon kan met meer dere moeilijkheden bij de maatschap pelijk werkster komen. Door een speciale gesprekstechniek bespreekt zij het probleem met de betrokkene, zodat de persoon zelf, na een aantal gesprekken een oplossing ziet. Een maatschappelijk werkster kan pas echte hulp geven als de hulp wordt aanvaard en zij het volledig ver trouwen heeft van de persoon in kwes tie. Enkele problemen waarmee een maatschappelijk werkster te maken kan krijgen zijn o.a. opvoedingsmo lijkheden, huwelijksmoeilijkheden, coholisme, schoolmoeilijkheden etc Een maatschappelijk werkster gaat niet naar iemand toe als zij niet ge vraagd wordt. Tijdens het beloog van mevrouw Cremer konden vragen ge steld worden, waar men dankbaar gebruik van maakte. Deze avond had meer de vorm van een gesprek, da van een lezing. Men kwam tenslotte tot de conclusie, dat er nog wel iets meer bekendheid gegeven mag wor den aan het maatschappelijk werk in Holten, vooral omdat dit werk hier pas begonnen is. Mevrouw Cremer heeft de moeilijke taak dit op te bou wen, waarin zij hoopt te slagen. De presidente dankte mevrouw Cremer voor haar plezierige manier Nadat erenkele weken in verband met de slechte weersomstandigheden praktisch geen wedstrijden door diverse jeugdelftallen konden wordr-'i gespeeld, was het eindelijk jl. zater dag dan weer zover. Het was voor de Holtense jeugd elftallen een goede dag, want van de vijf gespeelde wedstrijden, werden er vier gewonnen en één gelijk gespeeld Het a-elftal boekte een verdiende 2-0 overwinning in de uitwedstrijd op Heeten A en is tot op heden nog steeds ongeslagen. De achterhoede speelde in deze wedstrijd taktisch een zeer goeed partij. Het b-elftal be haalde een benauwde 2-1 overwinning op het stérke Haarl. Boys b, heigeen een uitstekend resultaat genoemd mag worden. De C3 junioren ven-as ten vriend en vijand, door met ee, 2-0 overwinning op het ongeslagen Haarl. Boys c2. huiswaarts te keren. Pupillen dl, behaalde een 2-1 over winning op SDOL dl. terwijl het D2 een verdienstelijk gelijk spel 0-0 ver kreeg in de uitwedstrijd tegen Hector dl. Voorbeschouwing: Voor a.s. sa dag staan er weer enige interessan te ontmoetingen op het programma Hel a-elftal speelt thuis tegen Twen the al en moet in staat worden ge acht haar ongeslagen positie te hand haven. Het B-elftal speelt uit tegen Hector b en kan deze wedstrijd in oen zege omzetten, mits er met overleg wordt gespeeld Cl speelt een uitwedstrijd tegen GFC cl. hetgeen een mooie en leuke wedstrijd kan worden, welke niet ver van een gelijk spel af zal liggen. C2 speelt thuis een plaatselijke wedstrijd tegen haar plaatsgenote Blauw Wit cl, welke ploeg nog steeds ongesla gen is. aZI dit de eerste nederlaag van Blaw Wit worden? Wij wach ten in spanning af. Pupillen dl. gaat een zeer zware wedstrijd tegemoet tegen het onge slagen De Zweef dl, en zij zullen al les op alles moeten zetten om hier uit een goed resultaat te behalen. DV krijgt het eveneens zwaar te verdu ren tegen hel ongeslagen Enter d. en een gelijk spel zal al een heel mooi resultaat zijn. anima Zaterdag: Holten al Twenthe al 3.15 uur Hector bl Holten bl, 3.30 uur GFC cl Holten cl. 2.15 uur Holten c2 Blauw Wit cl, 2.011 uur Holten d2 Enter dl. 1.10 uur De Zweef dl Holten dl, 10.00 uur Zondag: Helios d Holten 1 2.30 uur Holten 2 De Zweef 2 10.30 uur Nijverdal 2 Holten 3 12.00 uur Twenthe 4 Holten 5 12.15 uur Holten 4 Haarl. Boys 4 .12.15 uur van uiteenzetten van de taak van een maatschappeijk werkster en bood 'n boeket bloemen aan. Aan het einde van de vergadering moest er gestemd worden voor een nieuwe presidente. Gekozen werd mevrouw M. van Engbrink-Ramaker. Zij was reeds secretaresse van de afdeling, zodat .er nog een bestuurslid gekozen moest worden. Dit werd me vrouw Meyer-Berkhout. Hierna sprak mevrouw Rietberg een afscheidswoord en bood de nieu we presidente een voorzittershamer aan. Mevrouw 1-Iamm.er-Pleysier dankte mevrouw Rietberg voor alles wat zij, nu bijna 13 jaar als presi dente van de afdeling voor de CPB gedaan heeft, en bood haar een her innering aan deze periode aan. Deze avond werd door mevrouw an Engbrink met dankgebed beslo ten. Er gaven leden op. ch deze avond zes nieuwe heigeen weer meebrengt, dat in iede re slachthal waar geslacht wordt een dierenarts aanwezig moet zijn. Als gevolg van deze nieuwe voor schriften zal in het slachthuis te Hol ten tijdens de middagen van dinsdag en vrijdag voor de exportkeurin gen extra toezicht van een dieren arts noodzakelijk zijn. Niet alleen omdat dit nu een voorschrift is, dat in E.E.G.-verband moet worden na gekomen, maar ook en vooral omdat anders de export van vlees en vlees waren naar de E.E.G.-partners en naar andere landen, die zich aan de E.E.G.-eisen conformeren, zoals de Verenigde Staten van Amerika, ern stig gevaar loopt. Het college heeft inmiddels de no dige maatregelen genomen en de ex portkeuring aangepast aan de nieuwe eisen. Tot 1 oktober van dit jaar werden de extra-kosten, aan deze maatrege len verbonden, door het Rijk gedra gen. Met ingang van laatstgenoemde datum komen deze extra kosten voor rekening van de gemeente. B. en W. hebben gemeend voor de insidentele diensten van de plaatse lijke dierenartsen bij de rijksrege ling te moeten aansluiten. Daarover zullen zij binnenkort met een voor stel bij de raad komen. Zij lichten de raad uitvoerig in over de verhoging van de bijdrage van het rijk, die ge lijk is aan 70 pet van de rijksuitvoer- keurlonen. Door de gestegen lasten is het niet meer mogelijk zoals thans het ge val is dat rechthebbenden aan spraak kunnen maken op volledige terugbetaling van de verschuldigde rechten ten bedrage van de vergoe ding, welke de gemeente van het ryk ontvangt uit het uitvoerkeurloon. meergenoemde extra kosten ge maakt ten behoeve van de belang hebbenden hij de exportkeuring moeten naar het oordeel van B. en VV. dan ook worden verhaald op het vergoedingsbedrag, hetwelk de ge meente van het Rijk ontvangt. Het resterend bedrag kan dan aan de des betreffende gebruiker die ook ge meentelijk keurloon heeft moeten be talen worden gerestitueerd. In verband met de Najaarszendings- collecte (3-10 november a.s.), eerst enkele zendingsberichten. Het jaarverslag van de Hervorm de Zending over 1967 is veschenen. Met een fleurige Idëurenomslag. En een boeiende, informatieve inhoud. Honderd veertig pagina's met de her vormde zending van a tot z. Het ver slag is reeds aan alle predikanten, kerkeraden en zendingscommissies toegezonden. Andere belangstellen den kunnen het, zover de voorraad strekt, aanvragen via postbus 12 Oegstgeest. Toezending volgt gratis. Waar komt het geld van de zending vandaan? Het verslag over 1967 geeft voor dat jaar de volgende specifica tie: Vaste bedragen f 158.128.- De kerkeraad van de herv. gem. Veldhoven en omgeving en die van de geref. eindhovense wijkgemeente Veldhoven willen gezamenlijk een predikant aantrekken. De gedachten gaan uit naar een geref. dominee, die voor een deel van zijn tijd zijn ambt in de herv. gem. kan uitoefenen. In de Veldhovense Immanuëlkerk is mid den in deze week een gemeenteavond gehouden om de herv. lidmaten ge legenheid tot inspi-aak te geven. Herv. Veldhoven (tegen de twee duizend leden) heeft werk genoeg voor de ene predikant, ds. H. Nobel, maar niet genoeg bezigheden voor 2 dominees. Ds. Nobel krijgt nu nog hulp van ds C W Schlingemann, voor Aalst-Waalre wij kpredi kant van de herv. gemeente Valkenswaard. Maar deze bijstand in het pastoraat houdt over enige tijd, uiterlijk per 1 juli 1969, op wegens de groei van de eigen gemeente van de 40-jarige ds. Schlin gemann. Voor geref. Veldhoven (met 400 lidmaten te klein voor een volle dige predikantsplaats) is het vraag stuk. door het vertrek van ds. H. J. Hoek. die als emeritus enige tijd zijn diensten verleende, al urgent gewor den. De verstandhouding tussen beide gemeenten is prima. Na enig beraad lag de oplossing ten slotte voor de hand: met inspraak van de hervorm den beroepen de gereformeerden een dominee. Naast zijn „gewone" ambts vervulling gaat deze predikant ook binnen de hervormde buurgemeente werken. Hij kan daar best bepaalde afgebakende taken vervullen. Deze aanpak is al met al economisch, maar vooral ook goed oecumenisch. En voor dat laatste zijn de protestanten beneden de Moerdijk bereid zich har telijk in te zetten. giftne en collecten f 560.714.- kerkbussen f 485.444.- busjes in scholen en gezinnen f 293.480,-. Vrouwemzendingsgroepen f 23.130,-; medisch werk f 36.939,- pinksterzendingsweek 1739.802,-; na- jaarszendingsweek f 634.865,-; nage komen zendingscollecte f 19.388,-; collecte voor medisch werk-internati- onale hulpv. f 162.504,-; Totaal f 3.527.732.-. Begroot voor 1968: f 3.883.000.-, waar van begin okt. binnen: f 1.703.657.96. Voor de goede orde: er zijn in Neder land 1,2 miljoen hervormde gezin nen. De zendingskalender 1969 is uit. Fraaie foto's, een duidelijk kalendari- um en een toelichtende tekst op de achterkant van elk (maand)blad. Een uitgave van de Nederlandse zen dingsraad. Voor de onverwachte lage prijs van f 1,50. Te bestellen via het Zendingsbureau, Postbus 12, Oegst geest. Ook de traditionele dag-scheur kalenders van de Gereformeerde Zendingsbond in de Nederlandse Hervormde Kerk "Een handvol ko ren" kunt u weer bestellen. Prijs I' 3,50. (Of bij de heer W. Drent, Oranjestr. 18, tel. 1615. Zljll HOLTEN Het houden van drop pings is weer erg ,.in". De z.g. „Wip- Wap-groep", ccr. groep jonge mensen die voornamelijk op zaterdag- en zon dagavond diverse evenementen orga niseert. hield een dropping op zater dagavond 26 oktober en de PJGO- afdelingen „Jong Holten" en „De Plattelandsmeisjes" gaan droppen op zaterdag 2 november. De PJGO'ers vertrekken om 19.30 uur vanaf het complex van de Coöperatieve aan- en verkoopvereniging ..Trio", alhier. De samenkomsten aan het slot van soms gecompliceerde wandelingen zijn al tijd bijzonder gezellig. DEVENTER. Schouwburg, Grote Kerkhof, tel. 1500 Vrijdag 1 november 20 uur Chan sonavond met Boudewijn de Groot Ely Nieman, Rikkert Zuiverveld. Zaterdag 2 november 20 uur, Tet- man de Vries met de muz. komedie Wij Boartsje mar in Hoartsje. Maandag 4 november 20 uur Con cert m.m.v. het Overijssels Philhar- monisch Orkest. Dinsdag 5 november 20 uur Nieuw Rotterdams Toneel met De Prijs van Arthur Miller. FILMS. E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 31 t.m. woensdag 6 nov. De laatste trein uit Kanatangó (2e week) 18 jr. Zondag 3 november, middagvoor stelling De straatmuzikanten a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20.00 u; zaterdag 18.30 en 21.00 u; zondag 14 16. 18.30 en 21.00 uur. Cinema Palace. Lange Bisschopstraat Tel. 11100. Donderdag 31 t.m. woensdag 6 nov. Oswalt Kolle's film het wonder van de liefde 18 jr. Vrijdag 1 en zaterdag 2 nov. nacht voorstelling Geluidloos als de nacht 18 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur zaterdag 18.45 en 21.15 uur. zondag 18.45 en 21.15 uur; nachtvoorstelling 23.30 uur. Luxor Theater. Brink tel. 18662. Donderdag 31 t.m. dinsdag 5 nov. Poel der ontucht, 18 jr. Zaterdag 2 november, nachtvoor stelling 's Nachts langs het strand, 18 jr- middagvoor- van de vijf Zondag 3 november, stelling. Het geheim graven 14 jr. Woensdag 6 november, cyclusvoor stelling Charlie Bubbles met Albert Finney en Liza Minelli, 14 jr. Aanvangstijden: dagelijks 20 uur; zaterdag 18.30, 21.00 en 23.30 uur; zon dag 14.00, 16.00, 18.30 en 21.00 uur. EXPOSITIES. Muntenteren, Achter de Muren Zand- 1*1. poort, 16200. 2 novmeber t.m. derijen en grafiek V..V. Deventer 687M- dècember «ehil- van Ótto Prinsen. Openingstijden: dagelijks 10-12 en 14- 17 uur: zaterdag en zondag 14-17 uur woensdag d.e.b. 19-21 uur. Openbare leeszaal Brink. tel. 13504. t.m. 23 november. Tentoonstelling van Clony van Zuylen. Openingstijden: dinsdag t.m. vrijdag 10.00-17.30 uur zaterdag 19-21.00 uur; zondag 10.00-17.30 uur: maandags ge sloten. Galerie Trog-Art, Hofstraat 2. Openingstijden: dagelijks van 14.0(1- -18.00 uur; vrijdag tevens van 19.00- 21.00 uur. Vliegveld Teuge tel. 05763-200 Parachute springen gedurende en kele weekends. Dagelijks rondvluch ten op aanvraag beh. maandags inl. 05700-18318. Deventer Kunstijsbaan, Rembrandt- karie 195 tel. 18X7. Openingstijden: dagelijks van 14- 16.30 uur: maandag, woensdag en don derdagavond van 20-22.30 uur, zater dag 14-16.30 en 20-22.30 uur. zondag 1012, 1416.30 en 20-22.30 uur. ALMELO (Voor de week van 31 okt. t.ir f woensdag; Bands prins Yarossieau: Donderdag lero 14 jr. Zaterdagnachtfilm; Draculs der duisternis li jr. Zondagmatinee: zeebonken a.l Aanvangstijden donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag woensdag: 2.30 en 8.00 uur; saterdag 6.45 en 9.00 en 11.15 uur: sonriag 2.30, 4.45, 6.5 en 9.00 uur. Cinema Palaee. Donderdag t.m. woensdag; De groe ne baretten 14 jr. Zaterdagnachtfilm; O.S.S. 117 in Ban- kok 18 jr. Zondagmatinee: Kid Rodelo 14 jr Aanvangstijden: Donderdag t.m. woensdag: 2.30. 6.43. 9.15; saterdag 2.30, 6.45, 9.15. 11.30 uur; zondag 2.08, 4.15, 6.45, 9.15 uur. Het melkvee is grotendeels weer opgestald en dc voeding vraagt weer de speciale aandacht. Het voornaam ste voedermiddcl in de maanden no- vembcr-december is wel de stoppel knol. De afgelopen twee winters zijn hier en daar moeilijkheden geweest met het voeren van stoppelknolli Er zyn zelfs koeien gestorven dc het voeren van stoppelknollen met hoog nitraatgehalte. Nu zyn in de afgelopen weken weer knollen bemonsterd om te zien of het nitraatgehalte weer te hoog is. Inder daad is gebleken dat vele percelen stoppelknollen te hoge nitraatgehalten bevatten, hoewel dc indruk bestaat dat de laatste week de gehalten flink dalen. In dit verband zouden wij willen adviseren om bij het opstallen eerst kleine hoeveelheden te voeren en dan geleidelijk wat meer. Tevens is het zeer belangrijk om vooraf droog voer, zoals hooi te geven. De laatst gezaai de stoppelknollen en de zwaar met stikstof bemeste percelen zijn de ge vaarlijkste. Liet onderzoek van hooi en kuil op voederwaarde is in volle gang. De eerste resultaten van het vroeg ge wonnen hooi en kuilen lijken goed tot zeer goed. We zijn ervan overtuigd dat er ook minder goede kwaliteiten voorkomen, denk maar aan de slechte hooiperiode. Bewaar zoveel mogelijk Op dinsdag 22 okt. jl. hield de Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek haar 1 !- daagse vergadering in gebouw Bethanië Voor deze avond was uit genodigd Kaptein Balk van hel Leger des Heils uit Nijverdal. Daar zij ech ter verhinderd was aanwezig te zijn was deze avond in hun midden de heer Van Rijn van het Leger des Heils uit Deventer. De heer Van Rijn die door de presidente mevr. Schel levis - Voogt heel hartelijk welkom was geheten vertelde op zeer pretti ge wijze over het ontstaan en de oprichting van het Leger des Heils door William Booth. Vervolgens werd er een mooie film vertoond getiteld „Daad bij he: woord". Na de pauze werd er nog gezellig gediscussieerd met de heer Van Rijn en kwamen er verschillende vragen aan de orde. ..Of wij nu Hervormd zijn A dat wij bij het Leger des Heils horen, wij hebben allen hetzelfde Geloof in de zelfde Heer en Heiland, maar de bij komstigheden verschillen sor.s wat" aldus de heer Van Rijn. De presidente dankte aan het slot van de bijeenkomst de spreker harte lijk voor zijn inleiding. telandsvrouwen en de OLM. gespro ken over de arbeid- van de vrouw in de huishouding. Zij deed dit aan de hand van een slogan ..Goed gewikt en gewogen, spaart arbeid, tijd en ver mogen". waarbij ter sprake kwamen hoe de huisvrouw haar arbeid moet In de vorige week donderdagavond gehouden ledenvergadering van de afdeling der OLM heeft de heer Lo- man uit Al men nog eens het doel en de werking van de bedrijfsverzor- gingsdienst uiteengezet. Hij wees er daarbij vooral op, dat een bedrijfsverzorgingsdienst dan al leen goed kan draaien als alle boeren in het, betrokken gebied lid of dona teur zijn. In zekere zin moet men deze dienst; zien als een soort verze kering tegen arbeidsongeschiktheid. Welk nul heeft het namelijk voor een donateur als hij zelf ziek zijnde een beroep kan doen op de bedrijfsverzor- gex*, maar dan zich toch nog geroepen voelt te moeten inspringen bij een buurman, die geen lid is of wenst te zijn. Vooral ook in combinatie met een arbeidsongeschiktheidsverzeke ring zal het zeker bij langdurige ziek te van een ondernemer op een een mansbedrijf een uitkomst kunnen zijn een beroep te kunnen doen op de bedxijfsverzorgingsdienst. Wat dat be treft kan de afdeling Holten nog heel wat donateurs gebruiken. Zij slaat, wat betreft het verzorgingsgebied Holten, Bath men, Wesepe-Diepenveen nog niet zo'n best figuur. Maar moge lijk zal men hier, aldus de heer Lo in an in zijn slotconclusie, zijn aarze ling spoedig overwinnen en toetreden. indelen, hoe zy haar arbeidskracht In de vorige week donderdagavond in hotel Holterman gehouden leden vergadering van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. die onder leiding stond van de presidente, mej. M. ter Borg, heeft mej. C. L. Hoving, economisch-soeiaal medewerkster van de Bond van Plat- het voordeligst kan aanwenden en hoe zij daarbij het voordeligst haar porte- monnaie in de gaten kan houden. Huisvrouw zyn is een veel omvat tende taak. Volgens inleidster is bere kend, dat een huisvrouw gemiddeld 62 uur per week werkt, soms wel tweehonderd verschillende werkzaam heden per dag verricht en tachtig procent van het inkomen uitgeeft. Over de vragen hoe tijd en werk bespaard kunnen worden door bij voorbeeld het aanschaffen van een automatische wasmachine, een betere indeling van de keuken en de aanwe zigheid van meer bergruimte werd door de leden, aan de hand van een serie gegevens door inleidster ver strekt, in groepjes uitvoerig gediscus sieerd. Men kwam daarbij algemeen tot de conclusie dat dergelijke uitga ven wel verantwoord zijn. Gegeven svas een bedrag beschikbaar voor gro tere besteding in huishouden en gezin. De vraag was daarbij niet alleen hoe men dit geld wilde besteden, maai de goed gewonnen partijen voor de nieuwmelkte koeien. Het is zeer belangrijk om een goed ruwvoerrantsoen samen te stellen, in verband met een goede produktie en zo weini gmogelijk kosten. De adviseur der Rundveekern, de heer H. J. van Leusen, kan en wil hierbij gaarne van dienst zijn. Wan neer u gaarne spoedig bezoek van de adviseur wenst in verband met be rekening vo iderrantsoen, geef dit dan even op bij uw veevoederleverancier, de adviseur of bij ondergetekende. Voor eventuele nieuwe deelnemers is het wellicht goed te weten dat de kosten voor deelname f 0,25 per melkkoe bedragen. Hierbij nog een voorbeeldrantsoen. Mogelijk dat u hiervan goed gebruik kunt maken. Nodig voor 10 liter melk met plm. 3,75 procent vet: 50 kg stoppelkncdlen, 5 tot 6 kg hooi, stro naar behoeVe, 1 kg A-koek of brok. Hiervoor Hwn men. ook 1 kg graanmeel of ruim 1 kg pulp nemen. Koeien welke meer dan 10 kg melk kunnen geven, dient men voor elk* 2' kg melk 1 kg A-koek brok of meel te geven. Nadere inlichtingen kan u de advi seur of ondergetekende verstrekken. Bedrijfavoorlichter, J. W. Lubbersen Een woninginrichter vertelde ons eens het volgende: "Er kwam eens een gezellige boe renman bij me binnen die om eén "Betlemvootuil" vroeg. Hét duurde een hele tijd voor ik begreep dat hij een Liberty-fauteuil bedoelde. We hebben er een dikke sigaar bij gé- rookt en er lang en hartelijk om ge lachen. Veel mensen vragen ook naar "teejak-olie". Dé eerste keer moet je maar weten dat ze teak-olie bedoelen. Je schrijft t-e-a-k-. Maar je zegt tiek Het afgelopen voorjaar heb ik het grappigste voorval beleefd dat mij ooit is overkomen. Ik werd opgebeld of ik viltzeii kon bezorgen. Grote blokken wilden ze graag hebben, liefst groen. Het eerste wat je dan vraagt is de maat van de kamer waarin dat zeil moet komen. Zegt die meneer: „17wittebrood in d* breedte en 21 wittebroden in de leng te". Als ie nu maar weet hoe lang zo'n wittebrood is, kom je een heel eind. Ik ben er toch maai even heen gegaan om zelf de maat te nemen. En dan was er die meneer die kwam vragen naar een bergmeubel met in gebouwde secretaresse. Toen ik zei dat de secretaressen waren uitver kocht maar dat ik nog wei een keu rige secretaris had, kreeg hij door dat hij zich had versproken. Hij be doelde secretaire Een woninginrichter met zo'n echte buurtwinkel wordt een soort vertrou wensman. Hij kent véél van de dage lijkse zorgen en zorgjes van zijn vas te klanten. Soms komen zé bij hem met heuse problemen. Er kwam eens een echtpaar in zijn winkel serieus informeren of hij iets wist om de jaarlijkse uitbreiding van het gezin iets te beperken. Zij verwachten toen hun zevende baby. "Ik heb ze stapel bedden aangeraden. ja, voor de kinderen natuurlijk. verder kan ik als woningvakman niet gaan i bepaalde kueze werd ook waarom f gemaakt. Na deze inleiding wees de presi dente de leden nog eens op de moge lijkheid het nieuwe Landbouwhuis te Zwolle te bezichtigen. Opgave moet zo spoedig mogelijk bij de secreta resse. mevr. Ter Hoeven (tel. 1707) geschieden. De beschikbare data zijn 18, 21, 25 en 28 november a.s. Ook voor de bijeenkomsten over schilderkunst, onder leiding van de Holtense kunstschilder Kees Stoop, kan men zich nog opgeven. Deze wor den gehouden 's middags op 10 17 en ?4 februari 1969. Gevraagd werd gebruikte postzegels te verzamelen ten bate van „Liet Dorp". Over enige tijd zullen die du ingezameld worden.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3