kost de halve ton Ruilverkaveling gemeente vier en Klaproosdag 1968 Grootscheepse St. Nicolaas- actie Winkeliersvereniging VEERTIG JAAR TROUWE DIENST W egen verharding en -verbreding, aanleg recreatieve voorzieningen Recreatie N.S.-Holterbergwandeling groot succes Zitting commissie onteigening gronden E8 Veel voordelen voor de kopers Winlcrswijkse stellingen voor Hervormingsdag Officiële publikatie Raadsvergadering L. Kaan volgt G. Brands op Gevonden en verloren voorwerpen Met Dafje over de kop Spreekuur direkteur gemeentewerken Vrijstelling Kerkdiensten Medische dienst WEEKENDDIENST Geslaagde modistes Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 2 november lflfit Jaargang 20 - no. 44 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten - Telefoon 05483-1234 Hoofdredacteur W. Beyers Advertentieprijs 1-15 mm (i contant) f 3—, Iedere mm meer 0,12 Abonnementsprijs 5,- per half jaar10,- per jaar. Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten t.g.v. Holtens Nieuwsblad Agenda -k Zaterd-ag 2 november 16 uur: Wintertraining Z.C. Twen haarsveld (zie bericht). 20 uur: Feestavond PJGO-Bathmen zaal Braakhekke (zie adv.) 19.30 uur: Dropping PJGO-afdelingen vanaf de Coöperatie. 20 uur: Toneeluitvoering C.C. in ge bouw Rehoboth. Zondag 3-10 november Najaarszendingscollecte Herv. C meente. Zondag 3 november 19.30 uur: Dansen in zaal Booda Bathmen (zie adv.) Maandag 4 november 14.30 uur: Bejaardensociëteit in het gebouw Irene. 19.45 uur: Ledenvergadering Coöp Aan- en Verkoopver. ,Trio' in café ..De Waag". 20 uur: Opgeven deelname kegel wedstrijden in café ,,De Poppe" op 8 en 9 nov. a.s. Dinsdag 5 november 20 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwe groep Dijkerhoek in Bethanië. Woensdag 6 november 20 uur: Feestavond PJGO-Bathmen in zaal Braakhekke (zie adv.) Donderdag 7 november 20 uur: Ouderavond O.L. school te Dijkerhoek in schoolgebouw. Donderdag 7 nov. t.e.m. 13 nov. Horlogerie Bouwhuis en Zn. wegens verbouwing gesloten (zie adv.) Vrydag 8 november 20 uur: Kegelwedstrijd in café ,,De Poppe". Zaterdag 9 november 19.30 uur: Beat-avond Wip-Wapgroep in gebouw Irene. 20 uur: Kegelwedstrijd in café „De Poppe". Maandag 11 november 19.30 uur: Bijeenkomst Postzegelclub ,,HPC" in café De Waag. Causerie hr. Willeman over samenstelling tentoonstelling. 20 uur: Ouderavond O.L. Kolschool in het schoolgebouw. Dinsdag 12 november 19.45 uur: Praatavond CBTB in het gebouw Rehoboth. Woensdag 13 november 19.45 uur: Bijeenkomst HKC in Ami- citia. Lezing met lichtbeelden .Ont wikkelingsgang schildei'kunst laat ste 60 jaar', door mevr. M. van Andel-Brückmann. Zaterdag 16 nuovember Kindermiddag van de NVV-Bestuur dersbond in zaal Vosman. Speculaas-actie van de Supporters vereniging v.v. „Holten". Vrijdag 22 november 19.30 uur: Uitvoering Holtense Mu ziekvereniging HMV met medewer king van ÓCH in zaal Amicitia. Op hervormingsdag 31 oktober krijgt Winterswijk te maken met stel lingen. Het zijn er dan wel geen 95 en r.e worden ook niet 'aangeslagen', maar als het aan de opstellers ligt mogen ze best ook een 'reformatie' inluiden. De stellingen luiden: 1. Het moet bevorderd worden, dat de verschillende kerkbladen in Win terswijk samengaan. 2. Het avondmaal heeft in vele ge meenten een te uitzonderlijke plaats. In de protestantse kerken moet het avondmaal naast de prediking meer aandacht krijgen; in de rooms-katho- lieke kerken de prediking meer aan dacht naast de viering van de eucha ristie. 3. In elke kerk moet de avondmaals viering open staan voor leden van de andere kerken. 4. I-Iet werk van diaconieën en cari tas moet veel meer gecombineerd worden; daarbij moeten ook meer gemeenteleden worden ingeschakeld. 5. Bij vergaderingen van kerkeraden. kerkbesturen enz. moet van elke Kerk een vertegenwoordiger aanwezig zijn. Deze stellingen zullen moeten die nen om de gesprekken te stimuleren die op het programma staan van een avond in overleg met de Evangelische Maatschappij georganiseerd door de Winterswijkse raad van kerken. Deze eespreksavond is bedoeld voor leden van kerkeraden en kerkbesturen en staat ook open voor andere belang stellenden. Na een kerkdienst zullen zij in groepen ondergebracht worden, later op de avond zal een forum de gemaakte opmerkingen uit de groe pen behandelen. De stellingen die nen tot basis bij al het overleg. De ruilverkaveling Holten-Markelo zal, indien zij wordt aan vaard, niet alleen voor de grondeigenaren, maar behalve voor het rijk ook voor de lagere publiekrechtelijke lichamen ge meenten en waterschappen belangrijke financiële consequenties hebben. Van de gemeente Holten wordt namelijk medewerking ge vraagd voor: a. het ontsluitingsplan f 400.000,- en b. de recreatieve voorzienin gen f 50.000,-. In hun voordeel aan de raad om deze financiële medewerking te verlenen zeggen burgemeester en wethouders, dat, hoewel de Ruil- verkavelingswet 1954 moet worden gezien als een zuiver agrarische wet, de ruilverkaveling toch niet geheel los kan worden gezien van de ruimtelijke ordening. Wanneer dan ook als gevolg van de ruil verkaveling tevens niet landbouwkundige belangen worden ge diend, zullen de belanghebbende instanties moeten bijdragen in de kosten. In de gemeente Holten zullen b.v. een aantal wegen een ver hardingsbreedte krijgen van 4 of 5 meter. Als wegen met een ver hardingsbreedte van 5 meter zijn ontworpen: De Beusebergerweg pl.m. 2890 m., de Dorperdijk pl.m. 2890 meter en een gedeelte van de Winterweg en Brilsteeg, etc, pl.m. 2360 meter. De verbinding Nieuw-Heeten-Holten (Helhuizerweg) ter lengte van 5260 meter zal een breedte krijgen van 4 meter. I-Iet verbreden nu van deze bestaan de verharde wegen gaat als regel uit boven het zuivere landbouwbelang Deze verbreding geschied, omdat naast het landbouwverkeer hier ook doorgaand en recreatief verkeer voorkomt, waardoor het gewenst wordt geacht de verharding een gro tere breedte te geven dan voor zui ver landbouwverkeer noodzakelijk is. 1-Iet algemeen belang wordt hierme de derhalve gediend en het zou redelijk zijn het niet. door rijkssubsi die gedekte gedeelte van de kosten aan deze extra verbreding verbon den op de eigenaren van de aanlig gende gronden te verhalen. Het ongesubsidieerde gedeelte be draagt rond 30 pet. Wanneer het niet- verharde wegen betreft, welke een verhardingsbreedte van meer dan 3 meter krijgen, dan geldt hetzelfde be ginsel, maar dan bedraagt het onge subsidieerde gedeelte rond 15 pet. De hier bedoelde wegen zullen alleen worden verbeterd c.q. gereconstru eerd, indien de gemeente zich be reid verklaart het ongesubsidieerde gedeelte voor haar rekening te ne men. Hiermede is, zoals in de aan hef reeds vermeld een bedrag van vier ton gemoeid. Hoewel in het verleden, aldus B. en W., al enkele zandwegen zijn ver beterd moeten echter nog "vele van een verharding worden voorzien. In dien de ruilverkaveling wordt aange nomen, wordt de gemeente van haar taak, om de nog niet-verharde we gen te verbeteren, bevrijd, omdat in ruilverkavelingsverband in principe alle landbouwbedrijven aan verharde wegen komen te liggen. Recreatie. De geprojecteerde recreatieve voorzieningen in het ruilverkave- lings plan bestaan voor de gemeente Holten uit: a. aanleg van 4770 m voetpad (semi-verhard)b. zeven picknick- en parkeerplaatsen en c. de aanleg van één dagcamping aan de voet van de Holterberg in de buurtschap Heihuizen. Voor de geraamde kosten van f50.000 zal het rijk 70 pet. subsidie verlenen. In het voorstel verzoekt B. en W. de raad niet alleen voor vier en een halve ton in de ruilverkaveling deel te nemen, maar (logischer wijze) ook om de vertegenwoordiger van de gemeente te machtigen om namens de gemeente hij de stemming vóél de ruilverkaveling, zoals die in het ongunstig zijn gelegen en door de aanleg van de nieuwe E 8 en d« nieuwe provinciale weg Hecten-Hol ten-Karen nog ongunstiger komen t< liggen ten op/.ichte van de boerde rijen. waarvan zij deel uitmaken en tevens in vele gevallen geen juiste verkaveling hebben voor een econo mische bewerking. Voor een goede ontwikkeling van de agrarische be desbetreffend rapport is vastgelegd, te stemmen. Het is de raad van Holten zelf ge weest, die in 1956 deze ruilverkave ling heeft aangevraagd. Daarom if er maar een antwoord mogelijk: B. en W. staan op het standpunt, dat zeer vele percelen landbouwgron den bedrijfs-economisch gezien, zeer langen dezer gemeente namelijk met 't oog op de toekomst is voorgenomen ruilverkaveling naar hun mening dan ook van uitermate groot belang voor deze gemeente. Het college adstrueert deze uit spraak door er op te wijzen, dat de noodzaak tot produktie-verhoging en verlaging der produktiekosten de eis van een economisch grondgebruik zeer klemmend maakt. Mede in het licht van de Europese éénwording is een economisch gebruik van de grond des te klemmender, wil namelijk de landbouw zijn positie niet alleen be houden. maar ook verstevigen. Dit is naar de mening van B. en W. alleen mogelijk bij een rationele bedrijfs voering. Het meest aangewezen mid del om daartoe te geraken is een doel matige verkaveling van de landbouw gronden, een goede waterbeheersing en een afgerond ontsluitingsplan. De, mede op initiatief van de Hol tense VVV. tot stand gekomen bos- en heidcwandeling over de Holterberg van de Ned. Spoorwegen, Hollcn- Nijverdal. is een groot succes gewor den. Reeds ver over de zevenhonderd wandelaars hebben tot nu toe, nadat in de maand mei de wc «deling werd ingesteld, van de speciale kaartjes tegen gereduceerd tarief gebruik ge maakt. En nog regelmatig arriveren hier wandelsportliefhebbers, die dan op het station NS de gebruikelijke folder (routebeschrijving) krijgen aan geboden. Over de wandeling zijn de deelnemers zeer enthousiast. Een echtpaar uit Alphen aan den Rijn schreef aan het bestuurslid de VVV, de heer Nekkers, die het idee van de wandeling lanceerde: wandeling heeft een bijzonder gunsti ge herinnering in ons nagelaten: we moesten zo nu en dan zelfs aan de rust, de wijdsheid en schoonheid van Noorwegen denken; het is daar ech ter nog veel wijdser, rustiger en voor al geaccidenteerder. De wandeling leek ons geschikt om van de winter, als er sneeuw ligt, op de Noorse ski's af te leggen, maar wij geloven niet, o a De gemeenteraad komt dinsdag avond om 19.30 in openbare zitting ten gemeentehuize bijeen voor de behan deling van de volgende AGENDA: 1. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer L. Kaan. 2. Notulen van de openbare vergade ring van I oktober 1968. 3. a. Ingekomen stukken, b. mededelingen. 4. Voorstel tot. aankoop van grond van de hei-en H. en H. J. Wan- sink, Look 41. alhier. 5. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer G.S.E. Vegler, als tijd. keuringsdieren arts, hoofd van de vleeskeurings dienst. tevens directeur van het keurings-, waag- en slachthuis- alhier. 6. Voorstel tot wijziging van het al gemeen ambtenarenreglement in verband met arbeidstijdverkor ting. 7. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invor dering van keurlonen e.d. 8. Voorstel om de vertegenwoordi ger van de gemeente Holten te bemachtigen voorde ruilverka veling te stemmen. 9. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling inza ke de stichting van een regionaal woonwagenkamp. 10. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen 1968 (o.a. aanvullend crediet bouw garages en werkplaatsen gem. werken, aankoop verkeersborden, school Dijkerhoek. aankoop weeg- jnrichting slachthuis en bouw 38 woningwetwoningen, aanpassing begroting 1968). Bik Rondvraag. De onteigeningsprocedure ter ver krijging van de gronden ten behoevi van de aanleg van de autosnelweg E-8, komt deze maand in gang. Een commissie uit gedeputeerde staten van de provincie Overyssel. bijge- staandoor een daartoe door het Kijk aangewezen deskundige (van Rijks waterstaat) en het hoofd van het des betreffende gemeentebestuur zal zo als steeds gebruikelijk- in de gemeen ten Bathmen, Holten en Markelo zitting houden. Dit blijkt uit een publicatie van de burgemeesters dier gemeenten. Deze zittingen vinden plaats óp donderdag 28 november a.s. te Markelo om 9.30 uur voormiddags, te Holten om 11 uur en in Bathmen te 13.30 uur tel kens ten gemeentehuize. De zittingen worden gehouden teneinde de bezwa ren aan te horen tegen het plan van onteigening ten name van het Rijk ten behoeve van de genoemde auto snelweg (IIolland-Twentheroute). dcelte Schipbeek tot de weg Holten- Markelo. met de aanleg van de aan sluitingen van deze weg aan de ont worpen provinciale weg Raalte-Gel- derse grens (Laien) een en ander met bijkomende werken in de drie genoemde gemeenten. De desbetreffende stukken worden ter inzage vari een ieder nedergelegd ter secretarie van de gemeente, van 8 november af totdat de commissie Tot lid van de raad, in de vacature G. Brands, is benoemd de heer L. Kaan, die zijn benoeming heeft aan- genoemen. De heer Kaan is lid van de Partij van de Arbeid. Hij is 51 jaar en geboren te Velzen. De heer Kaan is districtsleider van de Ocriet- fabrieken te Baavn. Voordien was hij o.a. van 1951 tot 1956 vertegenwoor diger van een Handelsmaatschppij op Curacao. De heer Kaan is gehuwd en woont Vianenweg 24. Hij maakt deel uit van het gewestelijk bestuur van de Partij van de Arbeid en is sedert enkele jaren secretaris van de afdeling Holten van die partij. In de raadsvergadering van 5 no vember komt aan de orde het onder zoek van de geloofsbrief van 't nieuw benoemde lid van de raad. Als deze akkoord bevonden wordt, zal hij in de volgende vergadering zitting kun nen nemen. haar werkzaamheden binnen de be trokken gemeente heeft volbracht. Het uitgewerkte plan van het gehele werk zal voor een ieder ter inzage liggen ter griffie van de provincie Overijssel eveneens vanaf 8 novem ber a.s. totdat de commissie haar werkzaamheden heeft volbracht. Be zwaarschriften behoeven niet geze geld te zijn. Belanghebbenden worden in de bekendmaking uitgenodigd om hun bezwaren, ter plaatse en op ge noemde tijdstippen aan genoemde commissie mede te delen. dat we die op hel station Holten kun nen huren." Dat zal deze winter inderdaad ook al zou er voldoende sneeuw val len nog niet mogelijk zijn, maar wie weet wat NS nog in petto heeft. Een vraag, die wel telkens rijst en die ook bij genoemd echtpaar op kwam, is of het niet mogelijk is de route net andersom te wandelen, nl van Nijverdal naar Holten. De Alphense toeristen schreven daarover: „Aangekomen in Nijverdal kwam toen toch inderdaad de anti climax." Men vond de wandeling naar het station Nijverdal niet zo prettig en vooral de omgeving van het station niet mooi. „Dus toch maar de wan deling in omgekeerde richting ma ken", vroegen zij zich af. Het wordt dan wel moeilijk voor een vreemde ling om in Nijverdal het begin van de eigenlijke wandeling te vinden, meen den zij. Tn Holten is dit geen pro bleem. Met enkele minuten is men vanaf het station in de Holterberg, vooral wanneer een rechtstreekse oversteek wordt gemaakt naar de Beukenlaan. Maar 't bginpunt Nijver dal heeft weer het voordeel, dat de reis vanuit Holten ook per spoor min der complicaties biedt, o.a. geen over stappen in Wierden. Er bestaan bij NS wel overwegin gen om deze wandeling nog eens op nieuw te bezien. Gevonden: 1 portemonnaie met in houd: 1 portemonnaie. Verloren: 1 groene regenbroek, 1 zilveren ring met Zeeuwse knop 1 linker leren dameshandschoen, 1 wiel dop Simca. 1 gouden armband, 1 zwart pinchertje. Me. J. P. Nekkers te Holten slaag de te Apeldoorn voor het diploma ziekenverzorgster. In de week van 4 tot en met 10 no vember - met als hoogtepunt: zater dag 9 november „KLAPROOS DAG" - wordt weer de traditionele Klaprooscollecte gehouden. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het werk van 't Nederlands Oor logsgraven Comité. Dit comité werd kort na de Tweede Wereldoorlog opgericht. De initiatief nemers waren getroffen door het feit, dat in de oorlogsjaren meer dan 30.000 leden van de geallieerde be vrijdingslegers in ons land sneuvel den en hier werden begraven. Om dank te brengen voor dit offer van zoveel jonge levens, nam het co mité contact op met de nabestaanden in het buitenland. Bij die vaders en moeders, vrouwen en kinderen van de gesenuvelden, bleek de vurige wens te leven om naar Nederland te kunnen reizen en hier het graf van zoon, man, vader of broer te zien. Om deze reizen mogelijk te maken, houdt het Nederlands Oorlogsgraven Comité elk jaar in november de Klaprooscollecte. Dank zij deze collecte werden sedert de bevrijding reeds ongeveer 41.500 oorlogsnabestaanden in ons land ont vangen voor een bezoek aan één van de meer dan 450 kerkhoven, waarop in de jaren 1940 tot 1945 geallieerde gevallenen werden begraven. De 13-jarige H. J. M. uit Dijkerhoek. die het Dafje van zijn vader had laten doorsmeren in Nijverdal, is donder dagavond omstreeks half zes op de Toeristenweg over de Hqite-rberg ter hoogte van hotel „In den Swarten Ruyter" door nog- niet g -op helderde oorzaak met v.vuug aan 't slingeren gekomen en al schu rend over het wegdek een paar keer over de kop gegaan. Het ongeluk liep voor de jongeman bijzonder goed af met snijwondjes aan hoofd en han den. De auto was er minder goed aan toe. Behalve dat een aantal ruiten sneuvelde, was de wagen rondom be schadigd. Volgens de bestuurder zou hij reeds een eind tevoren door de lampen van een tegenligger zijn ver blind. Meestal komen zij in grote groepen, zoals onlangs met 130 personen uit de Verenigde Staten van Amerika en met 150 nabestaanden in één groep uit Canada, waarvoor extra vliegtui gen werden gecharteerd. Soms ook reizen zij individueel of met enkele lotgenoten naar Nederland. Éénmaal in ons land aangekomen, wordt alles voor hen geregeld en zijn zij, dank zij de opbrengst van de Klaprooscollecte, ten volle „gasten van het Nederlandse volk". Het werk van het Nederlands Oor logsgraven Comité ondervindt .in de landen waarmede wij in de tweede wereldoorlog verbondon waren war me weerklank. Men is telkens weer ontroerd en getroffen, dat Nederland op deze wijze reageert op de offers, welke voor zijn bevrijding zijn ge bracht. Het stemt hoopvol, dat de jeugd van de Holtense Scholengemeenschap ook dit maal weer de collecte voor 't Nederlands Oorlogsgraven Comité - de KLAPROOS COLLECTE - wil ver zorgen. Wilt U onze jeugd, die deze taak op zich wil nemen, niet teleur stellen en wilt U hen Uw bijdrage voor de inlossing van onze ereschuld jegens onze bevrijders niet onthou den. Voor het geval, dat U niet wordt be zocht, mogen wij U herinneren, dat ons gironummer luidt: 8 6 7 2 4 2, ten name van de penningmeester van het Nederlands Oorlogsgraven Comité te HOLTEN. Het Nederlands Oorlogsgra ven Comité Afdeling Holten W. H. Enklaar - Voorzitter J. Kroon - Secretaris. De directeur van gemeente.verken maakt bekend, dat hij op maandag morgen. 4 november a.s. riet in de gelegenheid is spreekuur te houden en dat dit spreekuur wordt verplaatst naar de middag van die dag van 2-5 De directeur voornoemd T. Prak VRIJSTELLING bepalingen be stemmingsplan ten aanzien van een plan voor de bouw van een bungalow ten name van W. Ve neklaas, Look 48. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de heer W. Veneklaas, Look 48, alhier, vergunning heeft ge vraagd voor het bouwen van een bun galow, op het perceel, kadastraal be kend gemeente Holten, sectie B, nr. 2422. gelegen aan de Patrijsweg. Aangezien het bouwplan zich niet verdraagt met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan kunnen recht hebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden, ingaande 4 novem ber 1968. gedurende veertien dagen, schriftelijk bezwaren bij burgemees ter en wethouders indienen tegen het verlenen van vrijstelling van de bepa lingen van het desbetreffende bestem mingsplan ten behoeve van het onder havige bouwplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende voornoemde termijn op de gemeentesecretarie, alhier, voor een ieder ter inzage. Holten. 1 november 1968 De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. HOLTEN. Ned. Herv. Kerk 8.30 u en 10.15 u. past medew. dhr. A. Schellevis. Ex tra collecte: voor Protestanten in de verstrooiing. Geref. Kerk: 9.30 u en 15.00 uur ds. R.A. Hoogkamp. In b-eide diensten is het ene offer voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor bouw van nieuwe kerk. R.K. Kerkdienst (EucharGtiviering). 9.30 uur in het gebouw Irene. NIEUW HEETEN: R.K. Kerk: Zaterdagavond 7.30 uur en zondagmorgen 7.30 u, 9.00 u. en 10.30 uur. DIJKERHOEK. Bethanië 10.00 uur ds. J. H. Israël (bed. H.Doop). Extra collecte: voor Protestanten in de verstrooiing. WOENSDAG, 6 NOVEMBER. (Dankdag voor gewas en arbeid). HOLTEN. 10.00 u. en 19.30 uur Interkerkelijke dienst in de Geref, Kerk. Voorgan ger; ds. J. II. Israël. In beide diens tencollecte voor de plaatselijke g-ezinsverzorging. Zaterdag, 2 november vanaf 12.00 uur tot en met maandagochten 8.00 u. dokter C. H. Rietdijk, tei. 1280 (al leen voor spoedgevallen). WEEKENDDIENST DIERENARTS Zaterdag, 2 nov. en zondag. 3 nov. Th. A. Oostenbrug, Diesenplasstraat 2, tel. 1515. WEEKENDDIENST TANDARTS* Zaterdag. 2 nov. en zondag, 3 nov. A.G. Hoekstra. Scherpenzeelseweg 8 Goor, tel. 05470-3355 van 6.00-7.00 uur nam. alleen voor spoedgevallen. De Holtense Handelsvereniging, waarin nagenoeg alle winkeliers in Holten verenigd zijn. gaat dit jaar weer een grootscheepse Sint Nicolaas-actie voeren, aldus werd besloten in de vorige week don derdagavond in calé ..De Waag" gehouden, druk bezochte, leden vergadering. Voorzitter Ten Berge deelde mede, dat de actie 1967 uitstekend is geslaagd. De komende actie zal op dezelfde leest ge schoeid worden als het vorige jaar. waarbij belangrijke voordelen aan de klanten ten goede komen. Zij zal duren van woensdag 20 november tot en met donderdag 5 december. Vanaf 28 november zullen de winkels tot 's avonds 9.00 uur geopend zijn. De foto-actie waarbij de deelnemers hef gewicht moeten schatten van een aantal onbekende personen zal herhaald worden. Sint Nicolaas zal op zaterdag 23 november een bezoek brengen aan Holten en op woensdag 27 november aan Espelo en Dijkerhoek. Er zullen bij zijn aankomst weer duizenden ballonnetjes aan de kinderen worden uitgereikt. De verschillende aspecten van deze winkelweekactie zullen nog nader worden bekend gemaakt. De leden der vereniging en belang stellenden zullen uitvoerig kunnen worden ingelicht over de nieuwe om zetbelasting, de zgn. BTW. Het initia tief gaat; uit van de heer H. I-Ieusink- veld van de Holtense Boekhandel, die blijkens een ingekomen schrijven een adviseur van de Enka kantoorboeken- fabriek bereid gevonden heeft, d«xe moeilijke materie te behandelen en toe te lichten op donderdagavond 31 Oktober a.s. in hotel Holterman. Bij de bestuursverkiezing, die ver volgens plaats vond, werd de heer J. A. Slotman, die pcriodaek aftredend was, herkozen. In de plaats van de heer J. A. van de Maat. die bedankte werd met algemene stemmen geko zen de heer J. A. van de Maat, die reed>s de administratie der vereniging verzorgde en die als secretaris *al optreden. De vergadering ging ak koord met het voorstel om het bestuur met één lid uit te breiden. Als zodanig werd gekozen de heer K. van Brug gen. Verschillende leden vroegen bij de rondvraag nadere inlichtingen over het z.g. Komplan, dat bij de gemeente in voorbereiding is. Voorzitter Ten Berge, die lid van de raad is, gaf hierover de nodige toelichting en deel de mee, dat het bestuur hierover woensdag 30 oktober een onderhoud zou hebben met de heer W. Meijer, rijksconsulent voor het midden- en kleinbedrijf en het toerisme te Zwolle. Te Utrecht slaagden de volgende da mes voor handwerk-ontwerpster: H J Leunk - Rotman te Markelo: voor coupeuse - leidster D Luggenhorst te Holten; voor coupeuse: J Gerritsen te Rijssen, voor tailleuse: J Oplaat te Bathmen: D Stevens, Holten; J Baan, Rijssen; J ter Maat, Holten en voor Huijgenbosch te Holten en B Juur- costumière: D Klaassens en F van link te Nijverdal. Zij werden opge leid door de modevakschool D. Wes- sels - Nijland te Rijsseo. De heer G. J. Lodeweges, Landu- werweg 3 herdacht dezer dagen hel feit dat hij 40 jaar geleden als 16-ia- rige knaap in dienst kwam bij de firma Gebr. Dikkers te Holten. In de eerste tijd (plm. 6 a 7 jaar) was het 's morgens tot plm. tien uur werken in de bakkerij en daa ging Gerrit Jan met de zware trans portfiets met de grote mand gevuld met witte brood en niet te vergeten roggebrood (thans alleen maar ge vraagd in luxe verpakking) dat de mand extra zwaar maakte, de boer op om de klanten die vooral bij de winterdag en in een natte periode aan onbegaanbare wegen woonden, te voorzien van het dagelijks voedsel. Tijdens een gezellige feestavond die werd aangeboden door de Gebr. Dikkers werd natuurlijk even „teruggekeken" in het verleden en stonden verschillende gebeurte nissen de jubilaris weer voor de geest al waren ze gisteren gebeurd. Aan de z.g. „derde dijk" bij Lug genhorst op het Holterbroek (aan het begin van de dagelijkse route) met een volle mand de sloot in na „contact" met een bermpaaltje. Ge- Geboren: Algonda Maria, dv J G Kemper en A M Kleinherenbrink. Espelo 13 Henk Jan. zv H J Nek kers en G Tiekink, Beuseberg 90 Catharina, dv J Bosschers en D C Welink, Industriestraat 16 Hendrik Jan. zv J Meijerink en H Hasewinkel, Iloffesstraat 18 Tonia. dv J H Aan stoot en J W Verveda, Kozakken- straat 32. Ondertrouwd: L Dijkstra, 31 jr, Wormerveer. en A Kruit, 26 jr, Mo- lenbelterweg 20. Gehuwd: J J H ten Zende, 24 jr, Markelo. en W A Lensink, 23 jr, Riet- molenstraat 3 HG Reilink. 29 jr, Dijkerhoek 90, en J H Wevers, 28 jr, Laren Gld. Overleden: A Scheperman. 86 jr, Neerdorp 36 J Pasop, wv Vosman, 80 jr, Borkeld 55. BEVOLKING Ingekomen: L Schipper, naar H J Wansinkstraat 15. Vertrokken: W A ten Zende-Lensink van Rietmolenstraat 3 naar Markelo HG Reilink van Dijkerhoek 90 maar Laren Gld. an Goor volg: doorweekt brood en 'n kletsnat pak. Op een bepaalde dag (ik kwam toen van de berg „afzeilen") tegen de auto op van wijlen burgemeester A. O. R. C. baron van der Borch van Verwolde die juist vanaf de Sparren- weg de weg langs het koetshuis op draaide. De radiateur van de auto was ver nield en aan het hoofd van venter Lodeweges ontstonden wonden die door dokter Gerritsma werden behan deld. Plm. 6 jaar was Lodeweges werk zaam als bakker-venter doch sinds 34 bleef hij binnen in de bakkerij op de hoek van de Dorpsstraat en de Larenseweg. De laatste paar jaar voor halve da gen maar ondanks dat toch nog een zeer gewaardeerde medewerker zo verklaarde de heer H. Dikkers in een korte toespraak tijdens de dins dagavond in café Jansen gehouden gezellige avond. De heer Dikkers liet zijn woorden van dank en grote waardering ver gezeld gaan van een bedrag onder couvert. Hij bood mevr. Lodeweges bloemen aan. De heer J. Bolink reeds meer dan 25 jaar bakkersknecht bij de fa. Dikkers wenste de heer Lodewe ges namens het personeel geluk met zijn jubileum en dankte hem voor de prettige samenwerking en vriend schap. Hij offreerde een enveloppe met inhoud. Ook werd namens de familie een g-es.ohenk aangeboden.

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 1