Leerlingen behaalden scholengemeenschap zwemdiploma U-Vlees N.V. - Holten Diploma-zwemmen Yogh urt-recepten Holten won in goede wedstrijd van Go Ahead-amateurs Dina 59 kalver-kampioene te Bathmen Nieuwe Simca 1000 modellen voor 1969 't Viaduct Met vliegend vaandel en slaande trom Groot nationaal drumbandconcours ïc NedetU Het bruine monster gaal weer rollen ZO KOMEN Zij IN HET VELD HOOFD ERBIJ. Zwem wedstrij den Mevrouw Cremer-Schutrups maatschappelijk werkster te Holten Papagaai in de keuken Nieuwe problemen voor Ouwehand Slapen met de pop 4 abrikozenbroodjes 1.35 DE BANKETBAKKER Retexturingbedrijf „ACCURAAT" N.V., Oldenzaal Zaterdag 7 september 1968 8 Holten zal zaterdag 7 september in het teken staan van het Nationaal Drumbandconcours dat door „H.M.V." onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie van Harmonie en Fani'aregezelschappen (K.N.F.), wordt gehouden op de Waagweg (marcherende mars) en het plein bij transportbedrijf Oolbekkink en Zn. (staan de mars). Er hebben voor dit concours uit heel het land meer dan 30 bands ingeschreven en in totaal zullen meer dan zeshonderd marjorettes, tamboers, klaroenblazers en trompetters in actie komen. Voor het concert (aanvang 11.00 uur) zullen de voor zitters en de tamboer-maitres van de bands, de juryleden en het ere-comité om 10.00 uur ten gemeentehuize wor den ontvangen door Burgemeester en Wethouders. Na afloop van het concours zal een groot défilé worden gehouden dat vanaf het bordes voor het gemeentehuis zal worden afgenomen door B. en 'W„ het ere-comité en de jury. De marsroute van het défilé zal.zijn Pannenbakkers straat - Bushofstraat - A. J. Goldsteinstraat - Kolweg - Dorpsstraat - Stationsstraat - Kalfstermansweide waar vanaf de muziekkoepel door de heer A. Bruinenberg, be stuurslid van de K.N.F. de prijzen bekend gemaakt zul len wox-den. Het concourscomité doet een vriendelijk beroep op de autobezitters die aan de marsroute wonen om hun auto van plm. half zes tot half zeven even elders te parkeren. grjg&g:,: Ter herdenking van enkele jubilea in de Nederlandse luchtvaartwereld zal de Nederlandse postadministratie drie bijzondere frankeerzegels zonder toeslag uitgeven', welke van 1 okto ber tot en met 2 november 1968 en zoveel langer als de voorraad strekt op alle postinrichtangen zul len worden verkocht. De zegels heb ben de volgende waarden, voorstel lingen en kleuren: Waarde: 12 cent. Voorstelling: oud vliegtuig-type Wright A en een he dendaags privé-vliegtuig. Bijz. tekst: ,,1907-1967 Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart". Kleu ren: rood, rose en zwart. Waarde: 20 cent. Voorstelling: oud vliegtuig-type Fokker F-2 en een modern vliegtuig-type Fokker F-28 Fellowship". Bijz. tekst: ,,1919-1969 Koninklijke Nederlandse Vliegtuigen- fabriek Fokker". Kleuren geel groen, groen en zwart. Waarde: 45 cent. Voorstelling: oud vliegtuig-type De HaviHand DH-9 en een modern vliegtuig-type Douglas DC-9. Bijz. tekst: ,,1919-1969 Konink lijke Luchtvaart Maatschappij". Kleuren: blauw, lichtblauw en zwart. De zegels zijn ontworpen door de heer P. W. M. van Sambeek te Am sterdam. De prijs van de serie is f 0,77. De zegels zijn voor frankering gel dig tot en met 31 december 1969. Bijgaande foto's werden genomen van het goedgekeurde ontwerp. In een vrij snelle en pittige avond- wedstrijd behaalde Holten een ver diende overwinning op een Go Ahead amateurselectie uit Deventer. De gasten hadden technisch wel iets meer in hun mars dan de gastheren en ook het plaatsen was wat beter ver zorgd, De Holtenaren wisten dit ech ter grotendeels te compenseren door wat directer spel en een wat bete re inzet. Door het buitenspel van de Deven ter defensie handig te omzeilen scoor de Menkous, die deze middag uit blonk, al snel de openingstreffer uit een solo-actie 1 -ÖGoed doorzetten van Veneklaas werd beloond met een fraai doelpunt (2-0). Even later kon slechts de lat .een derde treffer verhin deren. De gasten probeerden vooral in het rechter verdedigingsvak van de Holtenaren openingen te force ren maar stopper Hommes wist door goed en snel ingrijpen samen m.et doelman Breukink doelpunten te voor komen. Even voor rust gaf Veneklaas bij een van zijn snelle uitvallen. Men- hous een zuivere pass en deze aar zelde niet 3-0 te laten aantekenen. Na de rust hebben de Deventerna- ren er alles aan gedaan om verande ringen in de score aan te brengen voorral in de slotfase ontstonden bijzonder spannende momenten voor 't Holtense doel. Links-achter Brands redde enkele keren fraai bij Deven ter doorbraken en ook keeper Breu- Zondag begint voor alle Holtense elftallen de voetbalcompetitie. Het bruine monster gaal dus nu ook ..of ficieel" weer rollen. Hel' heeft trou wens nauwelijks stil gelegen. Holten" komt in de competitie uit met 12 elftallen, t.w. 5 senioren-elf tallen. 5 junioren- en 2 pupillcn-eflal- «n. Er komt waarschijnlijk enig sou laas wat het terreingebrek betreft. Voor de junioren zal Rcilinkweidc nl. beschikbaar komen en een deel van de schuur der leegstaande boerderij zal misschien als kleedlokaal ge bruikt kunnen worden. Men hoopt voort' in het Sportdal een gebouwtje te kunnen optrekken, dat dienst zal kunnen doen als vergaderlokaal. De opstelling van het le en 2e elf tal zal geschieden door de heren J. Warrink, H. Jalving en G. M. Ban- nink. Het 3e tot en met be elftal wordt opgesteld en begeleid door de heren J. H. Schuurman, W. Dijkslag, G, W. Knapen, J. H. van der Harst en T. Deijk. De training van de hogere elftallen blijft in handen van Leo Halle, ter wijl de jeugdige elftallen worden ge traind door de heer Paule. Voor deze jeugdelftallen bestaat 'n uitgebreide commissie, die bestaat uit de heren F. ter Hoeven, W. Dijk slag, G. Jansen, S. Meinsma, I-I. Vin cent, W. Linde, A. Klein Velderman, D. Pasop, J. Paalman, L. Schipper, A. B. F Groothengel A, Vincent G. Dikkers en J. Jansen. (Hopelijk heb ben wij niemand vergeten). Het programma voor zondag ziet er als volgt uit: Holten-Raalte 2.30 uur; PH 3-Holten 2 10.30 uur; Holten 3-Enter 3 10.00 uur; Enter 5-Holten 4 10.30 uur; Holten 5-Enter 4 12,15 uur. Zaterdag spelen: Holten bl-Vesos bi 3.45 uur; BWO el-Holten cl 3.00 uur; Holten c2-R.V. cl 2.30 uur; Ve- sos c2-Holten c3 3.15 uur; Enter d2- Holtèn d2 2.00 uur; Holten dl-Nijver- dal dl 10.00 uur. Holten 1 zal op de eerste competi tiedag in de thuiswedstrijd tegen Raalte niet volledig in het veld ko men. Aanvoerder Henk Hommes zal de komende twee zondagen om stu dieredenen niet van de partij zijn. Dat kan een verzwakking beteke nen voor de rood-zwarten. De opstel ling is in verband hiermede gewijzigd Kaiser zal in de achterhoede als stopper fungeren. Het elftal is als volgt opgesteld: doel: Jansen, achter achter: Soer, Kaiser, MarkvoorL Brands, midden: Paalman en Menlt- hoes, voor Veneklaas, Klein Velder man, Den 1-Ieijer, T. Jongman. Re serves: J. Beldman en G. lleck. Holten 2, dat om 10.30 uur een uil- wedstrijd tegen P.II. 3 speelt is als volgt opgesteld: doel: Jansen, ach- Heck, Scbuiterd, Jongman en Eggink midden H.J. ten Vélde en G. Kwin- tenberg, voor: H. Hoeve, Meinsma, H.W. Rietberg en W.Nijenhuis. Re- pervers zijn- D. Nijenhuis en R. van «eerestein. Hier ontbreekt Scholen, 4U in militaire dienst is. kink voorkwam door goed uitlo een zeker doelpun:. Menkhóus school aan de a:ide: "andere kan een strafschop naas toen hi' na een korte corner ten v wérd gebracht. In r.e stand kwa geen veranderingen, zodat ook h verdiende Deventer tegenpunlje u bleef. Ai met al een goede afsluiting v; de oefenwedstrijden der Holtenare die zondag in de eerste compètiti wedstrijd tegen Kaalte uitkomen. In het prachtige natuurbad „Twen- haarsveld" werd dit seizoen voor de vierde keer diploma-zwemmen af genomen door de chef-zwemmeester de heer G. van Lemel. Als vertegenwoordiger van de Kring Twente-IJsselstreek van de Koninklij ke Ned. Zwembond (KNZB) was aa,n- wezig de heer Hageraats te Almelo. De geslaagden.zijn: Examen-Zwemproef (meisjes) E. S. Jalink, A. II. Rosman, E, A. M. Kam perman, A.' Teeselink, B. J, II. Heil W. G. Hiddink, R. Stam, G. Aan stoot E. Stokkers, G. W. Oolbekkink, N. M. Kolkman, M. Oolbekkink, W. Veenstra, A. Achterkamp. J, G. Riet dijk, S. M. W. Rietdijk, M. Paal man, D. Krikkink, R. Tuitert, A. Stof fer, J. Koordes, A. Aanstoot, J. Har- bers, R. I-I. Potman, Z. II, Over- meen, H. H. Klein Teeselink. A. Vincent, E. J. Kappert, Z. Vruggink, N. v.d. Stouw, M. II. Aaftink allen te Holten, D, Scholten, A, Klein Vel derman, H. Eelderink, A. San derm an J. Lobeek, R. R. Mensink, allen te Markelo. Examen-zwemproef (jongens) P. B. Müller, J. W. T. J. v.d. Berg, D. van Beek, H. Smit, P. A. Eelvelt, R. Dekker, G. Vincent, W. G. Koopman, G. J. Pasman, J. W. Wilpshaar, P. v.d. Brink, A. Jalving, R. Beusink, J Aanstoot, G. A. II. van Coeverden G. J. Vixseboxse, E. Vixseboxs, W. F,. Reijlink, B. J. Krikkink. A. J. Reinaardus, J. Scholten, J. Rozen- dom, T. Ilomans, G. van Amers foort, li. J. Robers, II. W. Tuller, G. J. Wissink, J. Paalman, P. v.d. Werve, J, Ulfman, II. Aaftink, W. 'Dissevelt n J. II. D. Veneman al len te Holten'. B. J. Leeftink en W. Klein Nagelvoort:. Markelo. Diploma- Geoefend zwemmer", (meisjes) H. Broekhuis, A. II. Podt, J'. Harbers, E. II. S. Fransen, F. v.d. Noort. T. Traanman, A. R. Oos- tenbrug, R. Willemsen, B. E. Schim mel, J. G. Boode, G. Meijier. T. Grob- ben, J. E. Westera, II. Vincent, J. Willems, M. Gerbers. E. Snijders, M. F. M. Russ, R. Stam, J. Verveda en J. Wansink allen' te Holten, Diploma „Geoefend zwemmer" (jongens)J. Bolink, II. Hofman, R. W. Egbers, J. ten Velde, J. G. Gerritsma, A. Bulsink, E. W. Huzën H. Schaap, J. Dollekamp en H. Weg- stap,el, allen te Holten, L. Lukkes te Markelo. Diploma „Zwemvaardlgheid" (meisjes): II. J. Eshuis, Rijssen en R. ten Hove Markelo. Diploma „Zwemvaardigheid I (Jon gens)W. J. A; R. Rietberg, Holten. Diploma „Zwemvaardigheid II", (jongens)M, II. Nieuwenhuis en D. Aaftink beiden te Holten. Voor dit seizoen zal er zaterdag morgen 7 september om half lü voor de laatste keer gelegenheid zijn voor diploma zwemmen. HOLTEN De openbare lagere scholen van Dijkerhoek en Espelo hielden donderdag, onder leiding van de heren F..T. Hol en A.B.F. Groot hengel in het natuurbad "Twenhaars- veld", zwemwedstrijden om "De gro te prijs der buurtschappen". De zwemsters en zwemmers moesten 25 nieter vrije slag zwemmen, waarbij met veel animo werd gestreden. Na een spannende finale luidde dc uit slag: 1. Di'nie Krikkink, 2. Ie Janne- ke Harbers en drie Reike Tuitert. Deze meisjes mochten een prach tige medaille in ontvangst nemen. Gezien de zwemvaardigheid van ver schillende deelnemers en deelneem sters kunnen de heren badmeesters met voldoening op het afgelopen zwemseizoen terugzien. Voor de niet-zwemmers was er nog een snelheidsrace in het ondiepe ge organiseerd, waarbij het. was toege staan op zich allerlei manieren in 't water voort te bewegen. De uitsla gen hiervan waren: Meisjes: 1. Jan- tina Klein Horsman, 2. Egberdientje Reilink en drie Rikie Meulenman. Jongens: 1. Jan Sluiter, 2. Wim Wechstapel. 3. Freek Lubbersen. De zwemclub "Twenhaarsveld" had vier extra prijzen beschikbaar gesteld voor de beste persoonlijke prestatie. Deze prijzen houden in. dat de win naars Dinie Krikkink, Janneke Har bers, Bert Krikkink en Wim Reilink het volgend seizoen een avond in de week gratis onder deskundige leiding mogen komen trainen. Yoghurt heeft precies dezelfde voe- garine, zout, 1/4 dl water, 2 beschui- dingswaarde als melk. Het heeft ech- ten, 100 g suiker, 1 ei, iets nootmus- ter als voordeel dat het, zoals alle zure melkprodukten lichter verteer baar is. Dit is dan ook de reden dat men het graag geeft aan zieken en herstellenden. Een waarschuwing voor de zelfberel- de yoghurt is hier wel op z'n plaats. Bij het zelf bereiden van yoghurt, of dit nu met een speciaal daarvoor gekweekt bacteriënpreparaat of met een lepel gekochte yoghurt ge beurt, is het mogelijk dat ongewens te bacteriën zich in het produkt ont wikkelen. Waardoor dit schade voor de gezondheid kan opleveren. Dit geldt nog sterker voor het gebruik van het zogenaamde yoghurtplantje. Bovendien kan hiermede niet de ech te yoghurt bereid worden. Er ont staat een drank die wel op yoghurt lijkt, maar wat anders smaakt en soms door een gering alcoholge halte enigszins schuimt. Beter is het de yoghurt van een melkhandelaar te betrekken. Recepten voor 4 personen: Gebruik in plaats van slagroom eens de volgende frisse yoghurtsaus bij uw vruchtensalade. Yoghurtsaus: 2'/r dl. yoghurt, 2 eetlepels honing, 1 theelepel citroensap, 1 eetlepel vrnuchtensap en iets zout. De honing goed door de yoghurt roe ren en daarna het citroensap, de citroenrasp en het vruchtensap toe voegen. De saus op smaak afmaken met wat zout en eventueel nog enkele druppels citroensap. Gevulde paprika's. 4 paprika's. 1 dl. yoghurt, 300 g ma gere gehakt, 1 fijngesnipperde ui, 100 g champignons, 40 g boter of margarine, broodkruim van een sneetje oud brood of 1 eetlepel pa neermeel, peper en zout. Het kapje van de paprika's snij den, zaden en zaadlijsten verwijderen en dé paprika's wassen. Boter of margarine in de koekepan smelten en hierin de gesnipperde ui glazig laten worden. De gewassen en in plakjes gesneden champignons toe voegen en het geheel 5 minuten zacht jes laten smoren. Het gehakt erdoor mengen en onder af en toe roeren gaar laten worden. Het mengsel met zout en peper op smaak afmaken en van het vuur af tot slot het brood kruim en de yoghurt erdoor roeren. De paprika's vullen met dit pittige mengsel en de kapjes er weer op plaatsen. De paprika's met een bo dempje water in een afgesloten pan in pl.m. 30 min. gaar laten worden. Yoghurttaart. Vï 1. yoghurt, 25 g suiker, 50 g kren ten, 100 g bloem, 50 g boter of mar- kaat. De yoghurt een nacht op een scho ne doek in een vergiet uit laten lekken. De krenten in zeer weinig water wel len en laten uitlekken. De bloem ze ven, vermengen met wat zout en de boter of margarine toevoegen. Deze met twee messen in kleine stukjes snijden. Het water onder voorzichtig omscheppen hieraan toevoegen tot er een samenhangend geheel is verkre gen. Het deeg op een met bloem be stoven tafel uitrollen tot 1 cm dikte. Een vuurvaste schotel invetten en met de deeglap bekleden. (Schotel-middel lijn 18 cm.) Met een vork gaatjes in de deegbodem prikken. De schotel in het midden van een warme oven Ir 175° C) plaatsen en het deeg in ongeveer 30 minuten gaar laten worden. De beschuiten op het deeg fijnkrui melen. De uitgelekte yoghurt vermen gen met 25 g suiker en over de be schuiten uitstrijken. Het ei met 100 g suiker flink klop pen tot een dikke vloeibare massa is verkregen en de kranten toevoegen. Dit mengsel over de yoghurt uitsprei den. Op deze laag een weinig nootmus kaat strooien. De taart wederom midden in de oven plaatsen 150° C) en het ei mengsel in ca. 30 minuten gaar laten worden. De taart uit de oven nemen en laten afkoelen in de schotel. Voor het opdoen in punten snijden. Vorige week werd voor de zesde keer een kalveropfokclub van de la gere landbouwschool te Bathmen ge houden. Ook dit jaar was er weer een grote deelname. 40 leerlingen kwamen met 'n kalfje op de keuring. De direkteur, de heer H. Wisselink sprak een openingswoord. Speciaal de ouders werden verwelkomd. I-lij was blij, dat ze zoveel belangstel ling toonden. De jury, de heren H. Bonthuis uit Zenderen en E, Rietman te Zuidloo hadden geen gemakkelijke taak. Het toiletteren was over het algemeen goed verzorgd. Met het goed voor leiden1 hadden veel leerlingen nog wat moeite. Het hoogste aantal punten werd ver zameld door Gerrit Nijland uit Hol- terbroek. Hij werd dan ook met zijn kalfje tot algemeen kampioen uitge roepen. Het kalfje van Gerrit Rensen, Neer dorp werd kampioen exterieur bij het MRY-veeslag. Bij de Zwartbonten werd kampioen voor het exterieur G. Nijlarid Bertus Haarman, Wesepe wist zijn kalf het best voor de jury te leiden. Gerrit Kromdijk, Zuidloo had zijn kalf het best getoiletteerd. Voor een le prijs kwamen in aan merking: G. Rensen, Ne.erdorp, W. Veldink, Harfsen, W. Pakkert, Oude Molen, G. J. M. Jansen, Lettele, H. Rensen, Dijkerhoek, J. Schoneveld, Epse. H. Smeenk Wesepe, G. Krom dijk, Zuidloo, W Horstman, Olst, A. Luggenhorst, Neerdorp, J. Marsman, Espelo, II. Schreur Schalkhaar, B. Haarman, Wesepe. W. Enderink, Harfsen, G. Ribbink, Dijkerhoek, G. Nijland, Ilolterbroek, E. J. Pinkert, Dijkerhoek. Een 2e prijs kregen: Gebr. Markvoort, Ilolterbroek, H. Bolink, Averlo, J. Wichers, Harfsen, H. Tromop, Dijkerhoek, G. Volke rink, Okkenbroek, A. Haarman, Zuid loo, A, Ulfman. Dijkerhoek, H. Klein- Ovink Zuidoo, H. van Schooten, Loo, G. Smeenk. Colmschate, H. Meester- berends, Dijkerhoek, W, Hekkert, Colmschate, W. Nijland, Espelo. G. Tuitert, Lettele, W. Scholthof, Schoolt G. Rensen Espelo, J. Kers. Bathmen H. Jansen, Neerdorp, B. Bronsvoort Dijkerhoek, Een 3e prijs kregen: W. Stevens, Holterbroek, W. Tuitert, Gorssel, W. Markvoort, Dijkerhoek, J. Uenk, We sepe. Bij de in het natuurbad „Twen haarsveld" gehouden examens voor het schoolzwemdiploma slaagden meer dan tweehonderd leerlingen van de openbare scholengemeen schap. De zwemproeven werden afge nomen door de leraren lichamelijke opvoeding, de heren F. Paule en T. G. Lukkien, met medewerking van de badmeester, de heer G. van Lemel. De geslaagden zijn: Diploma A (bewijs zwemproef): J. Arfman. II. Baltes, M. Krekel, S. Hell, G. Willems, P, Post, II. Brons- voort, P. Steunenberg, J. Vincent, G. Bleijenberg, A. Calkhoven. A. Rei naardus, -J. A, Wegstapel, M. Jansen, L. Schellevis, G. Brinkman, Holten; A. Muilerman, H. Bluemink, B. v. d. Worp, J. Kushel, J. Rensen, H, Heu velman, H, Bieleman, G. Koldeweij, C. van Welbergen, H. Centen, M. van Kuilenburg, G. Bronsvoort, R. Kus hel. J. Veldwachter, L. Nieuwenhuis, Bathmen; K. Bijvank, I. Sligman, R. Rengerink. J. Oplaat, A. Schreurs, T. Kuperus, G. Slot, H. Bomans, R. Stoevenbelt, G. Kolkman, J, Brink mans, H. Klein Nagelvoort, B. Groot- haar, H. Weekhout, J. Klumpers, Markeli; B. Bulsink, G. Kosterboek, F. van de Velde. R. Helweg. A. Haag, E. Iloogers, II. Waanders, T. Brinker, J. Hulsman, Nijverdal; H. Langeler, M. Groot Roessink, Laren: I. Paau- we, T. Struik, G. Bruins, Rijssen; G. J. Lemmers. J. Nekkers, J, Lem mers, Ilellendoorn; I. Stoevenbelt, B. Flierman, J. Klein Velderman, F. Scheperboer, Diepenveen; E. van Eg- Mevrouw L. Cremer-Schutrups, ver bonden aan het bureau voor maat schappelijk werk van de Hervormde Gemeente te Deventer zal vanaf he den de helft van haar arbeidstijd in Holten werkzaam zijn. Zij heeft haar bureau in het Wijkgebouw van het Groene Kruis, waar zij tijdens de spreekuren altijd bereikbaar is. Die spreekuren zijn 's maandags en dins dags van 9.00-10.00 uur. Zij is tele fonisch te bereiken op nr. 1436. Als men niet in de gelegenheid is het spreekuur te bezoeken, dan is, na te lefonische of schriftelijke afspraak, altijd een andere bezoekregeling te treffen. Zoals bekend, is drie jaar geleden de algemene Stichting voor Maat schappelijk Werk iiu Holten opgericht, waarin de Diaconie der Ned. Her vormde Gemeente, de Geref. Kerk en de Gemeentelijke overheid ver tegenwoordigd zijn, welke instanties hiermede de reeds jaren bestaande samenwerking op het gebied van de gezinsverzorging verder hebben uit gebreid. Het bleek echter moeilijk om een maatschappelijk werker aan te trekken. Door de vervulling van deze vacature door mevr. Cremer-Schut rups is'hierin thans voorzien. Iedereen kan in deze zich snel ont wikkelende maatschappij in' een si tuatie geplaatst worden, waarin men zich voor problemen men alleen geen oplos sing weet. Vroeger kon men veelal terugval len op een groter familieverband, wat nu niet meer kan, omdat de afstand tussen de families groter is gewor den en de problemen moeilijker en ingewikkelder. Ziekte en invaliditeit kunnen de mens zo zwaar belasten, dat hij of zij niet meer de energie heeft een oplossing te zoeken voor de proble men, die op hem afkomen. Het ver lies van een levenspartner door over lijden of door echtscheiding kan voor de achtergebleven man of vrouw soms moeilijk tc dragen zijn. De inwoning van vader, moeder of van een jong gezin kan dagelijks aanlei ding tot spanningen geven. Zo zijn er meerdere moeilijkheden ten aanzien van gezin, opvoeding, de dagelijkse arbeid en dergelijke, te noemen, die het voor de mens moeilijk maken al leen zijn weg verder te vinden. Het kan plezierig zijn om met mevrouw Cremer, die hiervoor spe ciaal is opgeleid, eens te praten over deze moelijkheden en/of over het geen iemand persoonlijk in de weg staat een bepaald doel te bereiken'. Mevrouw Cremer is over alles wat zij door haar beroep verneemt tot geheimhouding verplicht, zodat het vertrouwen, dat men in haar stelt uit dien hoofde gewaarborgd zal zijn. Mevrouw Cremer kan bij deze moeilijkheden helpen door te luiste ren om de situatie te leren kennen en te kunnen begrijpen, door naast de persoon te staan en samen met hem of haar een oplossing te zoeken1 voor' de moeilijkheden. Welke die moeilijk heden ook mogen zijn, de bereidheid om te helpen is altijd aanwezig en indien zij niet de meest aangewezen persoon is om dit probleem op te lossen, zal zij helpen' zoeken naar die instantie waar deze persoon met dit probleem het best geholpen zal kun nen worden. Als men tijdig de vaak aanwezige schroom om hulp te vra gen overwint, kunnen veel moeilijk heden voorkomen worden. De groene amazonepapagaai van Ouwehands Dierenpark, die vorige week was ontvlucht, is weer thuis' De vogel die iedereen uitlachte, is na vijf dagen in de buitenlucht te hebben doorgebracht aangetroffen in een keuken van één der hotels op de Grebbeberg. De gerant belde de directie van het park en even later zat de papagaai, overigens niet zon der moeite, in zijn eigen volière. Daar moppierde de vluchteling nog wat na in' minder fraaie bewoordin gen. De gerant had slechts dit com mentaar op zijn niet alledaagse gast: „De rekening komt wel." Waarop de heer Ouwehand antwoordde: ..Heeft ie dan aan de biefstuk geze ten?" ten, P. Schoemaker, V. Goulmy, De venter; E. Hoogstraten, E. Lenz, J. Bruggink, Hengelo. Diploma C (Zwemvaardigheidsdi- ploma I): I. Vukkink, IJ. Broekhuis, A. Broers- ma, S. Hell, A. Schippers, A. Aaf tink, A. ter Doest, W. Dollekamp, W. Kevelham, T. Hommes, W. Mol, D. Vincent, A. Nijland, D. Aaftink, H. Achterkamp, R. Hospers, D. Mol, P. Dijkstra, M. van Egmond. D. Hoef man, C. Enklaar, W. Spakman, E. Stevens, Holten: W. Slot, J. Dijkink, B. te Pas, Markelo; K. Koopman, W. Sasbrink, R. Olk, Nijverdal; E. Struyk, P. Rensink, B. Schoemaker, Deventer; J. Lubbersen. L. v. d. Torre, M. Westra, G. Westra, R. Heu velman, Bathmen; R. Tijhof, Almelo; I. Jansen, Diepenveen; H. Goossen, J. Scholten, L. Verbeek, A. Gose- wisch, Rijssen: H. Zwolle, Ilellen doorn, II. Sprick, C. Barendrecht, Goor; N. Attasio, Hengelo. Er bestaan plannen bij Gedepu teerde Staten van Utrecht, opgeno men in het wegenplan 1968. om de rijksweg Utrecht-Arnhem, die mo menteel nog door de stadskern van Rhenen loopt en over de Grebbe berg langs Ouwehands Dierenpark, om te leggen door de bossen ten noorden van de gemeente Rhenen. „We houden wel van verkeersdruk te voor ten langs ons park," was het commentaar van directeur J. Baarn van Ouwehands Dierenpark, „en in dit licht bezien is het natuurlijk nooit zo prettig wanneer er een ge deelte van die drukte verloren gaat. Iemand die langs ons park rijdt en ons niet bezoekt, wordt erin elk 'geval weer aan herinnerd 'dat de Grebbeberg in het centrum van Ne derland ee dierenpark rijk is. Maar wanneer de omlegging doorgaat en dat zal in elk geval niet vóór 1978 zijn, komt de nieuwe weg achter ons park langs te lopen. We zuilen dan moeten zorgen dat de wegge bruikers ook van die kant op het park attent worden gemaakt en het dan ook van de noox-dzijde zullen kunnen bereiken. Misschien krijgen we dan wel twee ingangen, net als de dierentuinen van Keulen en Frankfort." OLYMPISCHE SPELEN De na tionale Olympische Comités van het Europese continent zullen deze week in Versailles bijeenkomen om te be spreken of men tot een Europees Olympisch Comité kan komen. Ook de Europese Spelen zullen ter sprake komen. DE GIBBONS IN Ouwehande Dieren park hebben een lappenpop te pak ken gekregen. Aanvankelijk deden ze er wat vreemd mee, maar na ver loop van een dag speelden ze er mee dat het een lievelust was. Over al waar de gibbons waren was ook de pop. 's Avonds voor het slapen gaan werd de pop voor de ingang van het nachtverblijf gelegd, waarna hij 's morgens weer direct onder de arm werd genomen. Na enige tijd waren de langarmi ge apen zo aan het speelgoed ver knocht, dat ze de pop meenamen' in het nachtverblijf en er stevig mee in hun armen geklemd gingen sla pen. Het feest duurde echter niet lang, want na een paar dagen was er van de speelkameraad niets meer over dan wat zaagsel en wat rafels. m Parijs werd voor het nieuwe automobielseizoen 1969 'n nieuwe se rie Simca 1000 modellen geïntrodu ceerd. De verleden jaar uitgebrachte Simca 1200 S Coupé heeft model gestaan voor de technische verbeteringen die de nieuwe 1000 modellen hebben on dergaan. Deze veranderingen zijn: Alle modellen hebben een gewij zigde stuurinrichting type tandreep met rondsel gekregen. De Simca 1000 kreeg een gwijzigde voorwiel- en achterwielophanging die geheel gelijk is aan die van de Coupé. Er is dan ook evenals bij de Coupé een negatieve camber voor de achterwielen toegepast die in combinatie met de veranderde wielophanging sterk verbeterde wegligging heeft veroorzaakt. De wielen zijn iets groter gewor den, 13 inch in plaats van vroeger 12 inch. De gewichtsverdeling is herzien ten gunste van een verbeterde weg ligging. De carrosserie is op enkele pun ten, die de veiligheid van de auto nog verhogen, gewijzigd. De koplampen zijn groter gewor den en ook de achterlichten met i'ichtingaanwijzers werden ver groot. De Simca 1000 zal in Nederland in vier versies worden uitgebracht, waax-van twee modellen met een cy- linderinhoud van 944 cc en twee met een motor van 1118 cc, die afgeleid is van de Coupé-motor en 50 Din PK ontwikkelt bij 5600 t/m. Het duurste model, de Simca 1000 Spécial, zal met vele accessoires standaard zijn uitgevoerd, zoals: jo- diumlampen, sportstuur, korte spor tieve versnellingspook, luchthoorn en dubbele uitlaat. De wagens zullen in de tweede helft van september op de Nederlandse markt worden geïntroduceerd en dan zullen ook de prijzen worden bekend gemaakt. Weekendaanbieding Neem eens proef met ons heexlijk witte brood. Steeds meer tevreden klanten. ORANJESTRAAT TELEFOON 1815 Wij gaan met VAKANTIE van maandag 16 tot en met maandag 23 september. Dinsdag 24 september weer gaarne tot uw dienst.. Gedurende de maand september: MANTELS EN JASSEN CHEM. REINIGEN van f 6,50 voor f 5. Tevens uw adres voor: Onzichtbaar stoppen, Verven en Overhemden-reparatie. Profiteert van deze unieke aanbieding. HOLTEN: SCHOPPERS, PASTORIESTRAAT EXPORTSLACHTER IJ vakkundige darmbewerkers geschoolde slachters en slagers ongeschoold personeel voor opleiding Gunstige arbeidsvoorwaarden en goede be loning. Persoonlijke aanmelding op het kantooradres Pannen bakkersstraat 1, Holten. Voor een goed produkt naar KEURSLAGER DINSDAG: V2 kg. varkensworst 228 kg. runderworst 248 150 gram leverkaas gg WOENSDAG: kg. speklappen J95 V2 kg. stootlappen 295 150 gram corned beefJQg DONDERDAG: I2 kg. gehakt 150 gram hamworst 208 95 VRIJDAG en ZATERDAG: J/2 kg. schouderkarbonade 32g 150 gram gebraden rollade J05 150 gx'am snijworst g() DE HELE WEEK: 2 pakken vet 90 pot wortelen g7 pot snijbonen 99 blik tomatenpuree 39 eigengemaakte nasi per pond Jg0 eigengemaakte bami per pond 175 adverteer in dit blad

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 3