Ml I CI 1 IHh D1 Km 11 GOUDEN PAAR Mlewamleltociit aantrekkelijk waiidelsportgebeiiren Vijftig jaar getrouwd Kerkdiensten Vakantie- programma |A Bj fij BH H B B BR BB jflfe BBk B H Zaterdag 3 augustus 1963 I M fl&yfiÉ? H iff BbSB mm RraBB HBr te Holtcn Teiefo°° -123K GESLAAGD De positie van de landbouwcoöp. in de Vennootschapsbelasting Feesl in Dijkerhoek V oorlich tin gsbijeen- komsten ruilverkaveling Holten-Markelo Recreatief zwemmen door de jeugd Gevonden en verloren voorwerpen Grote militaire laploe in Enschede Benoemd te Stad Delden Ontvangen boeken Burgerlijke stand Gazan eerst van Roosendaal Samenstelling acht lal Bergruiters voor prov. kampioenschappen Zal Paul Lodevvijkx in Raai te winnen? DIERENARTSEN TANDARTSEN AGENDA MEDISCHE DIENST Provinciale kampioenschappen landelijke ruitersport in Holten Dansen Bezoek kaasboerderij Bezoek pluimveebedrijf VVV -Holt er bergrit Ochtendwandeling Bezichtiging manege Va tuil r-historisch museum T ouringcarlochten Kopje koffie na kerkdienst H l«g H |||B19 j 8Bl Wm JBm II gB. HLra Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad' Hoofdredacteur W. Beyen Abonnementsprijs f 5,per half jaar, f 10,per jaar. Betaling via de Coöp. Raiffêisënbank Holten, giro nr. 875587 HOLTENS Advertentieprijs 1-15 mm. (d contant) f 3,—. Iedere mm. meer f 0J2 Voor het diploma „Steno-Neder lands" is te Deventer geslaagd mej. E. G. Meinsma, Kolweg 9. De bekende „Hcidewandeltocht" Tan de Wandelsportvereniging „De Trekkers", waaraan jaarlijks enke le duizenden wandelaars deelnemen, wordt dit jaar gehouden op zaterdag 24 augustus langs de heidevelden en door de bossen in de wijde om geving van Holten. Zij wordt ge houden onder auspiciën van de NUW De afstanden waarvoor kan worden ingeschreven, zowel in groepsver band als individueel bedragen 5, 10, 15, 20 of 40 km. De wandelaars in de 40 km. categorie starten des voor- middags 11.00 uur vanuit het ge bouw Irene in de Boschkampsstraat. De 20 en 15 km. wandelaars ver trekken om 14.00 uur en de 10 en 5 km. deelnemers een half uur la ter. Het inschrijfgeld voor NUW-, NN WB-, NWB-, KNB v. L.O.-leden be draagt voor senioren f. 1,25', junioren, adspiranten en pupillen f. Niet le den betalen 25 ct. meer en na 17 augustus wordt het inschrijfgeld met 25 ct. verhoogd. Het school- en volksfeest in de buurt schap Dijkerhoek zal dit jaar worden gehouden op woensdag 21 augustus, 's Voormiddags is 't voor de school jeugd feest in de weide bij café „Hét Bonte Paard" waar 's middags de traditionele volksspelen als kuipste- ken, stoelendans etc. gehouden zullen worden. Het jaarlijks festijn begint reeds dinsdagavond (20 aug.) met :n feestavond in zaal „Het Bonte Paard" Deze avond zal geheel worden ver zorgd door het cabaretgezelschap „Klein Rieksien" een gezelschap dat in het noorden van ons land „in" is. De eerste voorlichtingsbijeenkomst voor de Holtense ingezetenen betref fende de ruilverkaveling Holten-Mar kelo zal plaats vinden op maandag, 5 augustus om 13.30 uur in Amicitia. Voor die dag staat er verder een sa menkomst gepland om 19.00 uur. Ver der worden nog voorlichtingsbijeen komsten gehouden op woensdag 7 augustus om 13.45 en op woensdag 28 augustus om 14.00 uur. De ingelanden voor wie deze bijeenkomsten bestemd zij hebben een persoonlijke uitnodi ging van de Cultuur Technische Dienst ontvangen onder wiens toe zicht deze ruilverkaveling plaats vindt. De zwemclub Twenhaarsveld ont plooit ook dit seizoen weer een grote activiteit, vooral wat haar jeugdige zwemmers en zwemslertjes betreft. Op dinsdagavond 6 augustus zal een groep jeugdleden deelnemen aan de zwemwedstrijden te Deventer in de sector „recreatief zwemmen" van de KNZB De Twenhaarsveld-jeugd zal het moeten- opnemen tegen de jeugd van De IJssel A en B uit Deventer en tegen OZC uit Olst. Het zullen onge twijfeld spannende wedstrijden wor den, waarbij de hoop gewettigd schijnt, dat de Holtense jeugd het er net zo goed zal afbrengen ais op He melvaartsdag te Deventer, waar toen verscheidene eerste plaatsen werden behaald. Het programma vermeldt verder nog de volgende wedstrijden: op 13 augustus moet de ZC Twenhaarsveld met de jeugd naar Olst en op 28 augustus komen de IJssel A en B en OZC naar Holten, terwijl op 21 augustus de clubkampioenschappen van de ZC Twenhaarsveld zullen worden verzwommen. Voor de jeugd staan dan de prach tige Neptunus-bekers (geschenk van de opgegeven bad- en zwemvereni ging van die naam) op herspel, die het vorige jaar gewonnen werden door Willemien Tuller en Gerard ter Harmsel. Elk jaar worden de namen dei- winnaars in de bekers gegraveerd. Opgemerkt dient nog, dat de lijst van deelnemers voor dinsdagavond op het zwembad hangt. Het echtpaar B. J. Veneklaas Slots en J. Veneklaas Slots-Klaasses uit Es- pelo heeft donderdag zijn gouden hu welijksfeest herdacht. De heer Vene klaas Slots (72) en zijn echtgenote eveneens 72 jaar, mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen en beide zijn nog dagelijks bezig in 't landbouwbedrijf van hun zi.on de heer J. H. Veneklaas Slots, Espelo 81 waar het gouden paar sinds de trouw dag (1 augustus 1918) heeft gewoo.nd. Het echtpaar Veneklaas Slots-Klaas- De betaling kan geschieden op girorekening 1140536 t.n.v. „De Trek kers" te Holten. De aanmelding kan geschieden bij mevr. Schreurs, Wehmekamp 23, Markelo en de heer G. Voortman, Diessenplasstraat 17 in Holten, tel. 05483-1851. Er is een verplichte rust van een half uur. Aan degenen, die de tocht volbrengen wordt een prachtige me daille met lint uitgereikt, terwijl er ook veren jgingsprijzen worden uit gereikt. Extra prijzen zijn beschik baar voor alle klassen NUW en niet aangesloten verenigingen en scholen. De groepen worden door een jury be oordeeld overeenkomstig het NUW- reglement. Uitdrukkelijk werdt gesteld, dat het ten strengste verboden is in bos en heide te roken, vernielingen aan te richten of rommel achter te laten, hetgeen echter van 'n volbloed sport man ook niet verwacht wordt. De geneeskundige verzorging is In handen van de Holtense EHBÖ-af- deling. Blijkens de bij de Staten-Generaal ingediende nota van wijziging op het ontwerp van wet op de vennoot schapbelasting 1960, is voor de agra rische sector met name de regeling van belasting van coöperaties van be lang. In principe worden ook thans de coöperaties in de vennootschapsbe lasting betrokken. Voorzover de winst echter wordt uitgedeeld aan de leden, is deze grotendeels van vennoot schapsbelasting vrijgesteld. Dit stoelt op de gedachte, dat de winst van de coöperaties als een verlengstuk van de winst van de leden (boer en tuin der) kan worden gezien, die inkom stenbelasting over de bedrijfswinst zijn verschuldigd. Hier tegenover staat, dat in vele gevallen de winst van de coöperatie min of meer is verzelfstandigd. Dit is met name bij de grotere coöperaties het geval. Afgezien van deze opvat ting, is de vraag van belang of en in hoeverre de concurrentiepositie tus sen coöperatieve en zelfstandige han del en industrie door de huidige fisca le positie van de coöperaties wordt beïnvloed. In het wetsontwerp vennootschaps belasting wordt nu enerzijds met de eigen geaardheid van de coöperaties rekening gehouden en anderzijds met de wenselijkheid tot objectieve behan deling van de coöperaties ten opzich te van de zelfstandigen. De regeling van de coöperaties kan als volgt worden samengevat: Ten aanzien van de uitgedeelde winst wordt een graduele vrijstel ling -verleend. Vrijgesteld is na melijk de uitdeling, voorzover die rechtstreeks in betrekking tot de door of jegens de leden verrichte prestaties staat. Boven deze graduele vrijstelling komt tot ten hoogste het bedrag van de uitdeling nog 'n algemene vrijstelling van fl. 5.000,-. Evenals thans reeds voor de N.V.'s geldt, wordt nu ook aan de coöperaties een deelnemingsvrij stelling toegekend. Dit houdt in, dat over de belaste winst, die door de ene coöperatie aan de volgende coöperatie wordt uitge- Gevonden: 1 kinderportemonnaie aan ketting met inhoud, 1 d'amesvest; een zonnebril en kinderkettinkje, 1 bril, 1 verzekeringsplaatje bromfiets, 1 portemonnaie met inhoud, 1 bank biljet, 1 stoffen portemonnaie, 1 strandbal, 1 herenparapluie; heren- regenjas en kinderjack, 1 zwart witte poes, 2 vishengels, 1 plastic bal, 'l bril. Verloren: 1 bril, rechthoekig uitge slepen onderstukken, 1 bruine porte monnaie met rits, 1 portemonnaie met inhoud, betaalpas ABN (adres erin), 1 kentekenplaat MH-27-15, 1 fototoestel, 1 grijze lange pantalon, 1 hugenoten kruis, 1 rechter steun zool, 1 badmintonracket, 1 gele drie- wielertje, 1 zwarte regenbroek. Inlichtingen dagelijks aan het groepsbureau der rijkspol. te Holten tussen 8 en 22 uur doch niet tussen 13 en 14 uur. ses heeft 2 kinderen en 6 kleinkinde ren. De heer Veneklaas Slots heeft voor de Chr. Hist. Unie 27 jaar zitting in de raad van Holten gehad en hij was 16 jaar wethouder. Hij nam afscheid van de raad op 31 aug. 1966. Tijdens een druk bezochte receptie in zaal Ami citia" kwamen donderdagmiddag o.a. burgemeester nir, W. H, Enklaar, de wethouders J. Rietberg en H. Klein Velderman en de loco-secretaris de heer J. Vuuregge het gouden paar ge lukwensen. Gp dinsdagavond 13 augustus wordt in het stadion „Het Diekman" te En schede, ter gelegenheid van het 55-ja- rig bestaan van de Koninklijke Lucht macht, een grote militaire taptoe ge houden. Aanvang 21.00 uur. Aan het programma nemen deel: Dfe Marinierskapel der Koninklijke Marine Tamboers en Pijpers van het korps Mariniers De kapel van de Koninklijke Lucbtmacht De Johan Willem Friso Kapel Tamboerkorps van het Garderegi ment Fuseliers „Prinses Irene" Tamboerkorps Regiment van Heutz Het demonstratie-peloton 't zgn spookpeloton van de Koninklij ke Luchtmacht keerd, niet nogmaals vennoot schapsbelasting wordt geheven. Gezien de toename van de samen werkingsvormen, die sedert 1960 zijn voltrokken, heeft deze bepa ling eens temeer betekenis ge kregen. Van groot belang is voorts, dat de in het oorspronkelijke wets ontwerp opgenomen bepaling, waarbij de inspecteur der belas tingen verplicht was bij het bepa len van de fiscale winst prijscor- rigerend tegen de coöperaties op te treden, is vervallen. Met de voorgestelde regeling zal wor den bereikt, dat de kleinere coöpera ties, zoals aan- en verkoopverenigin gen en endere samenwei-kingsvormen op coöperatieve grondslag, voor wat de uitgedeelde winst betreft in het algemeen vrij van vennootschapsbe lasting blijven. De overige coöperaties zullen in principe in de heffing worden be trokken. Maar ook bij deze geldt voor de uitgedeelde winst boven de gra duele vrijstelling de algemene vrij stelling van fl. 5.000,-. In de gekozen oplossing is getracht rekening te houden met zowel de co öperatie, als een bijzondere samen werkingsvorm en met de belangen van 'dé zelfstandige handel en indu strie. De heer E. Muizebelt, commies A afd. sociale zaken ter gemeentese cretarie alhier is met ingang van een nader te bepalen datum benoemd tot hoofdcommies ter secretarie, voor dezelfde afdeling, ter secretarie van Stad Delden. Deze wedstrijden, waarvan de or ganisatie is opgedragen aan de Hol tense Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" worden gehouden op het uitgestrekte en prachtig gelegen ter rein van' de familie Aaltink op het erve „Twenhaar" aan de Rijssense- weg in de onmiddellijke nabijheid van het natuurbad „Twenhaarsveld". Van de NV „De Arbeiderspers" ont vingen wij „De Stormvogels van Edam" van Dick Dreux uit de AP- jeugdserie. Het behelst o.a. roman tische avonturen in de zeventiende eeuw. Band en illustratie zijn van Carl Hollander. Net als Dreux' Jan Volckertszoon bevat De stormvogels van Edam al le sfeer en romantiek van het grote jongensavontuur ln vroeger tijden. Geboren: Gerritdina Derkje dv H J Wlbbelink en G Roelvink, Beuseberg 115. Overleden: E Wissink wv Paal man, 74 jr, Neerdorp 53 (overleden te Deventer). Ondertrouwd: A Jansen 28 jr, Beu seberg 103, en G Bannink 5 jr, Laren Gld. Gehuwd: H W Aansloot 20 jr.' Bor- keld 67 en E Reilink 19 jr, Espélo 71a BEVOLKING: Ingekomen: D. Wolters van Ede Gld naar Tiimstr. 3; A. J. J. Cents van Iiellendoorn naar Hoffesstraat 38; H. M. Cents-Logtenberg van Olst naar Hotfesstraat 38, A. Tieking van Engeland naar Hoffesstraat 33; A. J. Kamperman van j Olst naar Haarstr. Vertrokken: J. Schuitemaker en gez. Aan de wedvlucht vanaf Roosendaal met jonge duiven''werd door 'de-ptfst- duivenvereniging „De Bergvliegers" met 109 stuks deelgenomen. Afstand 159 km. De duiven werden om 9.00 uur gelost. Aankomst eerste duif - van L. Gazan - 11.42.35 uur, aankomst laatste duif 11.57.42. De uitslag was: 1 L. Gazan, 2, 17, 18. 19 H. van Beek, 3. 13, 14, 22 Gebr. Willems, 4 W. Aal- tink, 5 en 11 H. J. ten Velde, 6, 7, 3, 20 en 21 Joh. Paalman, 9 M. Lodewe- ges, 10 H. J. Aaftink, 12 en 15 Joh.. Veldhuis en 16 G. Veldhuis. Op het morgenprogramma staan de zgn. clubkampioenschappen, d.w.z. per vereniging starten één achttal (dressuur), drie individuele ruiters (dressuur) en drie springruiters, wier punten, bij elkaa geteld, Het Kam pioenschap van Overijssel zullen uit maken en die ook zullen worden af gevaardigd naar de Nationale Kam pioenschappen te Apeldoorn. De pai-ade van alle deelnemers, waarmee het middagprogramma een aanvang neemt, zal ongetwijfeld één van de hoogtepunten van deze dag worden, waarbij men verder* o.a. 'nog zal kunnen genieten van 't sprin gen in de .klasse M. en Z. om het kampioenschap van Overijssel, van het schoonste landbouw-rijpaard en van een demonstratie ter afwisseling van de springnummers. Als parcoursböuwer zal fungeren de internationaal bekende heer Jur- gens uit Almelo o.a. van de CHIO te Rotterdam. Voor de vele paardensportliefheb bers, die deze contreien tellen en de in Holten vertoevende toeristen zal er die dag veel te genieten zijn. De provinciale kampioenschappen der landelijke rijverenigingen, die door de LRV De Bergruiters op za terdag 17 augustus op het erve Twen- haar. alhier, gehouden worden, spe len voor de leden van de organise rende vereniging ook een belangrijke rol. De instructeur van de Bergruiters, de heer 1H. Beldman, zal uit een groep van negen ruiters, t.w. T. Beldman jr., G. Beldman, G. Bolink, W. Aaltink. mej.. H. Krekel, K. Pet- tinga, B. J. Brouwers, H. Nijkamp en J. Murris, het deelnemende acht tal samenstellen. Aan de individuele wedstrijden ne men deel: Dressuur: G. Bolink met Hetty, mej. H. Krekel met Cartou che en G. Beldman met Amigo. Springen: mej. H. Krekel met Car touche, G. Beldman met Amigo en T. Beldman met Meteor. Aan het jeugdkampioenschap zul len deelnemen Mieke Krekel en Her man Nijkamp. respectievelijk in dressuur en in dressuur en springen. Paul Lodewijkx die in Assen alle in ternationale coureurs het nakijken gaf zal, wil hij het kampioenschap van Nederland in de 50 cc klassen op zijn naam brengen, in Raalte ais eerste moeten eindigen. In Raalte a.s. zondag 4 augustus zal een boeiende strijd te zien zijn, op 't snelle circuit gelegen in één van de mooiste gedeelten van de gemeente Raalte komen de beste Nederlandse renners in 50cc en 125 cc klasse aan de start. Meer dan 80 renners zullen de strijd aanbinden in deze wellicht spannende race. De training begint om 11 uur 's morgens terwijl de races om 2 uur 's middags beginnen. Donderdag herdacht het echtpaar J. W. Reilink. E. Reilink-Meilink, Es pelo 72 zijn 50-jarige echtvereniging. De heer Reilink is 78 jaar, zijn echt genote 73 jaar. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheu gen. Het gouden echtpaar woont met de zoon en zijn gezin op de boerderij. De heer Reilink helpt nog steeds in het bedrijf, mevr. Reilink houdt zich nog bezig met huishoudelijke bezig heden. Het heeft het gouden paar op deze dag niet aan belangstelling ontbroken. Zaterdag, 3 augustus en zondag 4 augustus J. Warrink, Noordenberg straat 19, tel. 1803. Zaterdag 3, en zondag 4 augustus J. v. d. Enk, Burg. v. d. Bergplein 33, Wierden, tel. (05496) 1634, van 6.00- 7.00 uur nam. voor spoedgevallen. Maandag 5 augustus tlm 12 augu*tu* Fa. Dollekamp en Zn. Oranjestraat, wegens Vakantie gesloten. Maandag 5 augustus t/m 13 augustu* Rijwiel- en bromfietshandel G. H. Kolkman wegens vakantie geslo ten (zie adv.). Maandag 5 augustus 13.30 en 19.00 uur: Voorlichtingsbij eenkomsten Holten-Markelo in Amicitia. Woensdag 7 augustus 13.45 uur: Voorlichtingsbijeenkomst ruilverkaveling Holten-Markelo in Amicitia. Zaterdag 17 augustus Provinciale kampioenschappen lan delijke rijverenigingen. Terrein: Erve „Twenhaar", Rijssenseweg. 19.30 uur: Afhalen kaarten ("alleen voor lijstintekenaren) voor feest avond op dinsdag 20 aug. Tevens opgave deelname volksspelen op woensdag 21 aug. a.s. Dinsdag 20 augustus 19.30 uur: Feestavond schoolkring Dijkerhoek in zaal van Het Bonte Paard. Woensdag 21 augustus School, en volksfeest in Dijkerhoek. Dinsdag 27 augustus Raadsvergadering ten gemeentehuize Woensdag 28 augustus 14.00 uu: Voorlichtingsbijeenkomst ruilverkaveling Holten-Markelo in Amicitia. HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds C. C. Addink en 10.15 uur ds C. C. Addink (Bed. H. doop). Extra collecte: Reg. comm. v. h. Zuiden. Geref. Kerk: 8.30, 10.00 en 19.15 uur ds R. A. Hoogkamp. „In alle diensten is het ene offer voor het Fonds Algemeen Kerkelijke Arbeid, Bij de uilgang collecte voor bouw nieuwe kerk". R.K. Kerkdienst: zondag 8.30 en ft.45 uur in het gebouw Irene (Eucha ristieviering), Boschkampsstraat 6. NIEUW-HEETEN R.K. Kerk: zaterdagavond 7.30 uur. Zondagmorgen: 7.30, 9.00 en 10.30 •uur. DIJKERHOEK Bethanië: 9.30 uur 'Past. medew. de heer A. Schellevis. Extra collecte: Region, comm. v. h. Zuiden. Zaterdag, 3 augustus vanaf 12 uur tot maandagochtend 8 uür dokter C. H. Rietdijk, tel. 1280 (a.lleen voor spoedgevallen). Blijkens het aantal binnengekomen.inschrijvingen bestaat er bij de ruiters en amazones van de landelijke rijverenigingen in deze provincie grote belangstelling voor deelname aan de provinciale kampioenschappen die dit jaar te Holten worden gehouden. Niet minder dan 21 verenigingen uit de gehele provincie en de Noord- Oostpolder zullen op zaterdag, 17 augustus met ruim tweehonderd paarden dingen naar de provinciale titel. Onder hen bevinden zich meerdere provinciale en" landelijke kampioenen van voorgaande jaren o.a. mej. A. Douma met het bekende paard „Us Nova", spring- kampioen, de heer Rademaker kampioen „mennen" en de bekende ruiter H. Broeze sr. van „De Eschruiters" uit Wierden, met „Wi- baut", landelijk kampioen dressuur en veelzijdigheid. De vele zomergasten, die Holten als hun vakantieoord gekozen hebben, heten wij van harte welkom. Wij hopen, dat zij hier een prettige en zonnige vakantie mogefi doorbrengen en vesti- gen gaarne hun aandacht op het onderstaande VVV-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bungulowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaar komen af- naten. Zaterdag 3 aug., 19.30 uur: Dansen in de zaal van café-restaurant en camping „De Poppe". Café, restaurant en camping „De Poppe" is gelegen halverwege Holten-Markelo aan de drukke verkeers weg naar Hengelo (O.). Op ongeveer deze plaats zal pl.m. 1971 de nieuwe E 8 in het oude tracé geleid wor den. Dinsdag 6 aug., 10.15 u. vm. excursie naar de kaasboerderij van de Familie Cats met eigen auto. Het is het enige zelfkazende bedrijf in verre omgeving. Over het kaasmaken en de verdere bedrijfsvoering zal iets verteld wor den, dat velen zal interesseren. De leiding berust bij de administrateur van de VVV de heer Kers. Deelnameprijs f 1,- per persoon. Opga ve en betaling voor 12.00 uur aan het VW-kantoor. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. Woensdag 7 aug., 14.-, 15.-, 16.. u.: Bezich tiging en rondleiding pluimveebedrijf van de heer Barvelink, Borkeld 80 (verlengde van de Postweg). Men ziet de ontwikkeling van 1- dagskuikens (indien net uitkomende) tot de produktie van eieren. Voor deze rondleiding wordt een kleine vergoeding gevraagd. Gelegenheid tot het kopen van verse eieren en pan klare haantjes. Men dient om 14.00 uur of 15.00 uur aldaar aanwezig te zijn. Woensdag 7 aug., 14 u. wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobustocht geor ganiseerd over de Holterberg, Haarlerbeg, Nij- verdalseberg en Hellendoornseberg met prach tige vergezichten over Salland en Twente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf pro vinciën" op de Hellendoornseberg. De tocht duurt van pl.m. 14-17 uur. De kosten bedragen f 3,-. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het VVV-bu- reau, telefoon 1533. De administrateur de heer Kers, gaat mee voor explicatie. Donderdag 8 aug., v.m. 6 u.: 'n Ochtendwan- deling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van het VW-kantoor. De kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, is niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen f 1,25. Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdag avond bij het VW-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. Donderdag 8 aug., v.m. 6 u.: Een ochtend- geus elke donderdag gedurende het vakantie seizoen bezichtiging van de manége Beldman aan de Markeloseweg. Vrije toegang. Consumpties aanwezig. Vrijdag 9 aug. en vervolgens iedere vrijdag avond, telkens om 8 uur, wordt in 't Natuur- tuur-Historisch Museum .Piet Bos' op de Hol terberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het mu seum is van een bijzondere bekoring. De OAD organiseert wekelijks verschillende dag tochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol. Hondsrug-Emnien-Stap- horst-Gicthoorn-N-O. Polder, de Twentetochten en Valkenburg en naar Duitsland als Sauerland. Königs- winter, Teckienburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedko- pe dagkaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de VVV (telefoon 1533) of door het OAD-kantoor (telefoon 1241). Evenais dit vorige jaren gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten, na de tweede kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk, gelegenheid worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerkdienst, die om 10.15 uur begint' naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegen heid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. Ook de Kerkeraad der Geref. Kerk nodigt de zomergasten uit na de dienst van 10.00 uur in het Gebouw Re- hoboth (Stationsstraat) een kopje koffie te komen drinken. Contact-adres voor katholieken: pastoor J. Schievels, R.-K. pastorie, N.H. 19, Nieuw-Heeten. Verenigingen of particulieren, die een bijdrage wensen te leveren aan dit programma worden verzocht zich hiervoor vroegtijdig in verbinding te stellen met de heer Kers van de V.V.V. (tel. 1533) of onze redactie (tele foon 1 2 3 4).

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 1