ESPELO vierde gezellig school- en volksfeest Vakantie- programma V. Het weer werkte prachtig mee HONDERD LEERLINGEN BEHAALDEN DIPLOMA MACHINESCHRIJVEN Groot aantal geslaagden Huishoudschool ,De Noordenbarg AGENDA Hogere kader Benoemd te Musselkanaal HEROPENING MEUBELZAAK Voor 't Zonnehuis Algemen e muziek] eer Meester schilder MEDISCHE DIENST WEEKENDDIENST DIERENARTSEN WEEKENDDIENST TANDARTSEN /..l\ .11. Prins Bernhard wordt zaterdag zeven en ui jaar. Rlauw Wit koos nieuw bestuur Het las ,b O]) straat PREDIKBEURTEN GESLAAGDEN Officiële pitblikatie Spréekiiur li. ree Leur gemeen lew erken Zi t ting woonruimte- commissie Duif G. Veldhuis èerste van Novon Doctoraal tandheelkunde Dansen Bezoek ka asboerder i j Bezoek pluimveebedrijf VV V-Holterbergri t Optreden boerenclansgroep Ochtendwandeling Bezichtiging manege Natuur-historisch museum Interkerkelijk recreatie-werk Touringcar tochten Kopje koffie na kerkdienst HOLTENS NIEUWSBLAD Jaargang 20 - no. 26 Zaterdag 29 juni 1968 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad' te Holten Telefoon 05483 123V Hoofdredacteur W. Beyer\ 'Advertentieprijs 1-15 mm. (d contant) 3,Iedere mm. meer 0,12 Abonnementsprijs 5,per half jaar, 10,per jaar. Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 Espelo heeft het met haar school- en volksfeest zaterdag bijzon der getroffen. Er is geen drup regen gevallen, zodat de kinderen tot hel middaguur echt hebben genoten van de kinderspelen, de zweefmolen, de ruime tractatie en als verrassing „de poppenkast". Bovendien kregen ze allemaal nog een cadeautje en de winnaars van de kinderspelen nog een extra prijsje. Het kinderfeest en de volksspelen, die 's middags plaats vonden, werden gehouden op een terrein naast het gebouw „Het Trefpunt", waar behalve de zweefmolen nog enkele andere kermisattracties en wat kramen voor kleine eetwaren stonden opgesteld. Ook stond daar de grote feesttent, waarin de avond tevoren het feest geopend was met een toneeluitvoering. 's Morgens, zorgde de muziekver eniging H.M.V. voor de muzikale om lijsting en werden met de schoolkin deren enkele rondjes over het feest terrein gemaakt. De jeugd vond dat •natuurlijk gpweldig. Tijdens de volksspelen, bij. de nummers stoelen dans voor dames en voor heren ver leenden Holtense muzikanten even eens hun medewerking. 's Middags brachten de volksspe len, waaraan voornamelijk de jonge ren deelnamen, tal van leuke en span nende momenten. Vooral het skilo pen voor groepen van vier personen bekend van de NCRV-televisie- compètitie bracht bij de talrijke toeschouwers vaak grote vrolijkheid, evenals het spel „Was op de lijn", waarbij twee paren elk door een dik touw aan één been aan elkaar ge koppeld, het tegen elkaar moesten opnemen. Na de start moesten zij uit een oud type wasmachine het wasgoed door de wringer van het water ontdoen en vervolgens aan de waslijn ophangen. Verder moest men onder een laag hekje door om ver volgens zo snel mogelijk naar de startplaats tex-ug te springen of te lo pen. De chronometer wees daai'bij de winnende paren aan. Om goed 1.00 uur werd begonnen met het ïingsteken op landbouwtrac- toi-en, waarbij een extra prijs was uitgeloofd voor de mooiste versiering of het origineelste costuum. Het was de heer J. W. Rensen, die in oud-cos- tuum, deze prijs in de wacht sleep te. De heer en mevr. Groothof! uit Amsterdam fungeerden als juryleden. Rij het touwtrekken warén het de vijf gebroeders Jansen, die over de meeste kracht en behendigheid ble ken te beschikken. Verder was er een grote deelname voor ..stoelendans voor heren" en natuurlijk bij de da mes ook. Dan wordt er vaak verbe ten gestreden om een laatste lege prijzen uit. Na een paar uur pau ze werd het feest 's avonds voort gezet. Op de muziek van „Las Caba nas" werd lange tijd gezellig ge danst. De uitslagen van de Volksspelen zijn als volgt: Ringsteken met landbouwtractor: 1 J. W. Rensen, 2 J. Vruggink en 3 J. Reijlink. Touwtrekken. Gioep gebroedex-s Jansen. Stoelendans dames: 1 Trui Prins, 2 Mevr. J. Paalman-Van Zon, 3 Dika (Vervolg op p stoel. Het bromfietsen voor dames en heren met hindernissen leverde geen echte strijd, omdat individueel en op tijd gereden werd. Bij het fietsen met hindernissen voor da mes was er vaak nog wel spanning. Het snel opeten van een droge be schuit en daarna fluiten leverde nog al eens moeilijkheden op. Bij het kinderfeest werden het hoofd der school, de heer F. J. I-Iol en mej. E. van de Ridder, bijge staan door de leden der oudei'com- missie, voor de volksspelen was een groot aantal commissieleden in actie. Voorzitter Nijland reikte telkens de Eén van de moeilijkste kar weitjes bij het „Fietsen met hin dernissen voor dames" was het rijden met een balletje op een lepel over de hobbelige weide. 1 ■V: Zaterdag 29 juni 2 uur 's nachts: Vertrek hengelsporl- vex'eniging ,,De Rietvoorn" naar Tacozijl. 14.00 uur: Heropening Koopman's Meubelbedrijf, Doi-psstraat 32 (zie adv,). 20.00 uur: Gezamenlijke feestavond PJGO-afdelingen Holten en Batlx- men in zaal ,,'t Bonte Paard". 19.30 uur: Dansen in zaal Boorle te Bathmen (zie adv.). Kermis met huishoud- en zakenbeurs In Colmschate (zie adv.). Zondag 30 juni Kermis met huishoud- en zakenbeurs in Colmschate. Dansen in de feest tent (zie adv.'). Maandag 1 juli Winkel Fa. Gebr. Wansink de gehele dag gesloten wegens inventarisatie (zie adv.). Zomex'-actie internationale huiDver- lening voor ,,1-Iulp aan Bantoeker- ken" (Zuid-Afrika(Tot en met 31 juli). Gaarne giften op rekening „Werelddiakonaat' bij Raiffeisen bank te Holten (postrekening 875587). Donderdag 4 juli Uitwisseling van de afdeling Holten van de OLM met de afdeling Ber- gum van de Friese Maatschappij van Landbouw. Vrijdag 5 juli 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize. Maandag 8 l.i Maandag 8 juli i. 13 juli aterdag 13 juli zan den Bos, akantie geslo- rijwielhandel Bets Smidsbelt wegens ten. Voordes Zelfbediening en Fa. J. Ro zendon! en Zn. wegens vakantie ge- Sloten (zie adv.). Dinsdag 9 juli 20.00 uur: Ledenvergadering Voet balvereniging „Holten" in café Jansen. Zaterdag 13 l.m. 27 juli Corsetterie „Recta" wegens vakan tie niet aanwezig (zie adv.). o De heer J. G. Ruiterkamp te. Hoi- •sn slaagde dezer dagen voor de op leiding „hoger kader" aan de Cebeco- linderschool bij het Co-op. Studiecen- fefium ,,'t Velde" te Warnsveld, De oud-I-Ioltenaar A. Jansen Gzn., die onlangs slaagde voor de nijvex-- heidsakte elektrotechniek is thans benoemd tot leraar aan de LTS te Musselkanaal, afdeling •elektrotech niek. Voor het touwtrekken ivas al les samengelopen. De gebroe ders Jansen bleken de sterkslen. Het winkelpand van de fa. G. Koop- man, Dox-psstx-aat 22 dat woensdag- voormiddag 8 mei waar werd geha vend doordat een truck met opleg ger na een slip tegen de voorgevel botste waardoor de linker voorgevel en de zijgevel voor een deel werden weggeslagen is herbouwd en zal za- tei-dagmiddag om 2 uur worden her opend. De ten bate van de Vereniging „Het Zonnehuis", chr. vereniging tot verpleging van langdurig zieken, ge houden collecte heeft f 380.37 opge bracht, dat is vergeleken bij het vo rig jaar ruim f 130.meer. Het plaatselijk „Zonnehuis-comi- teé" dankt bij deze hartelijk allen die gaven en hen die collecteei'den. Aan het Twents Muzieklyceum te Enschede is voor het examen „Alge mene muziekleer" geslaagd Wim •lansen, Kosterspad. De heer P. PI. van Doorn, Rietmo lenstraat is aan de Chr. Nationale Schildersschool te Zwolle geslaagd voor he diploma „Meester schilder". Zaterdag, 29 juni vanaf 12 uur tot en met maandagochtend 8 uur dok ter J. F. Sijtsema, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen), Zaterdag, 29 juni en zondag, 30 juni J. Warrink, Noordenbergstraat ,telef. 1803. Zaterdag, 29 juni en zondag 30 juni, R. H. Brouwex-, Enterstraat 118 Rijs- sen tel. 05480-2468, van 6-7 u. nam. voor spoedgevallen. Voor het diploma machineschrij- ven (typen) slaagden dinsdag de on derstaande leerlingen van de Holten- se Scholengemeenschap en van de Huishoudschool „De Noox-denbarg". Zij werden opgeleid door de heer en mevrouw Prijs van het Instituut Op- penhuyzen te Zutphen. Scholengemeenschap, jongens: A. Wansink, P. A. Wansink, PI. Kalf- sterman, J. den J-Ieijer, J. G. van den Bovenkamp, G. J. UÏfman, W. J. Mol, J. Spakman, Holten, H. D. Nij land. H. B. Scholten, PI. Bomans, M. Tempelman, .J. H. Eértink, W. Slot, F. J. J. Dijkink, J. PI. Plate- rink, J. W. Jansen, J. Hofman, S. Kuperus, Markelo, G. Zuui-veld, J. B. Rattink, G. A. Wagenvooi't. H. Lunenbox-g, Bathmen, A. J. G. Fleer- kate, D. J. Stoevenbelt, Lax-en, A. Goosen, PI. Ruiterkamp, A. W. Struik E. J. Stegeman, G. Nijmeijer, Rijs- sen, J. Nijland. Oude Molen, W. J. Jansen, W. F. Kloosterboer, J. Krijt, Colmschate, D, Lunenbei-g, Pleeten, M. Funding, Goor. Meisjes.: G. Nijenhuis, A. H. Paal man, A. M. Israël, H. J. Ebrecht, H. J. Stukker, M. de Mik, W. H. wegstapel, L, J. Dikkers, H. Aan stoot, G. J. Tuitex't, J. I-I. Enklaar, H. j. kooiman. E. van der Harst, H. Lantzendörffer, Holten, J. G. Kolk man, .J. H. Ziggers, J. Krabbenbos, Markelo, E. W. kloosterboer, J. Beun G. W. Pakkert, G. B. J. Lensink. H. G. Heuvelman, I-I. G. van Schooten, II, Schoolclerman. H. W. Beunk, B. Vukkink, J. W. Willemink, A, Braak- hekke, J. W. Roeterdink, Bathmen, I-I. G. Wichers, R. J. Piek, Laren (G) G. M. J. Vi-ielink, De Wippert, A. Drie en dertig leerlingen van de Huishoudschool „De Noordenbarg" ontvingen donderdag een getuig schrift als afsluiting van de assisten tenopleiding en twee en veertig meis jes mochten een getuigschrift in ont- A'angst nemen als geslaagden voor de 2-jarige primaire opleiding. De uitreiking van eerstgenoemde getuigschriften geschiedde 's avonds in het schoolgebouw door de burge meester. Mr. W. PI. Enklaar. als voorzitter der provinciale commissie voor het landbouwonderwijs der O.L.M. Vele ouders, leden der Com missie van Bijstand en vertegen woordigers van de plaatselijke land bouw-, plattelandsvrouwen en plat telandsjongerenorganisaties waren hierbij aanwezig. Tevens werd in deze bijeenkomst afscheid genomen van de dames J. Nijhof. lerares huishoudelijke vakken en T. Sluis, lei-ares naaldvakken, die de school wegens huwelijk gaan ver- laten. Nade officiële uitreiking, die O (FOTO MAX KOOT). met tal van toespraken gepaax'd ging, bleef men nog enige tijd gezel lig bijeen. De getuigschriften voor de primai re opleiding waren 's middags uit gereikt door mevr. J. W. Nagelhout- Klijzing, lid van de provinciale com missie voor het landbouwhuishoud- onderwijs te Holten. De geslaagden zijn: Assistente in de huishouding, rich ting A (meep nadruk op algemene vorming): B. J. Fikkert, J. G. Har- bex-s, W. J. I-Ioncoop, G. J. Vliet, Plolten, H. W. A. Bolink. E. C. Geuze. A. J. G. Klein Legtenberg, W. PI. Pongers, B. Wissink, Markelo, G. J. in 'I: Hof, Okkenbroek, W, E. Klijn Velderman (gem. Diepenveen), J. H. Overmeen, G. H. Roeterdink, Bath men. Assistente alsvoren. richting II (meer nadruk op huish. vorming) G. H. Ulfman en G. J. Vincent, Hol ten, B. J. Bussink, W. B. Stegëman, Markelo, J. I-I. Beldman, PI. A. Haar man, B. M. Reuvekamp, Bathmen, B. J. Nijkamp, Laren (G.). Assistente alsvoren richting N (meer nadruk op de naaldvakken): H. Bekkernens, W. Schoolsen, J. A. Stevens, J. H. Vukkink, J. Wech- stapel, Plolten. H. G. Bakker, B. PI. J. Huzen, Bathmen, D. PI. Kolkman, H. W. Krijgsman, J. J. Landeweerd, W. H. Sligman, Markelo, J. H. Kloos- terboer, (gem. Raalte). Een leex-ling moest worden afge wezen. Tweejarige primaire opleiding: PI. Bekkemens, G. PI. Di-ent, M. Linde, H. W. Max-kvoort, J. Meijer, PI, A. Oosterveid. A. A. Podl; J. Vukkink, PI. J. Aanstoot, G. G. Boode. A. J. W. Lubbei'sen. PI. Meilink, J. II. Meijer- man, I-I. G. Nijenhuis, B. PI. Paal man, .7. PI. Rensen. A. B. Stevens, B. Wijlhuizen, Holten, H. J. Achter- kamp, J. W. Klein Zandvooi't, H. B. Leeftink, W. G. Oongs, J, Oonk, B. Stegeman, PI. A. Welmer, Markelo, I-I. Lenselink, F. Baltus. H. A. Gro tenhuis, D. Kers, PI. Lensink, G. S. Meijer, A. W. Poesse, J. Sluiter, G. Willemink, .1. PI. Zuui'veld, Bathmen, PI. Schuiterd, Rijssen, J. J. Winkel- dennaat, De Wippert, PI. van Ens, F. Jonkers, W. Klein Lebbink, Ok kenbroek, W. Ilekkert, J. PI. van Schooten, (gom. Diepenveen). Twee candidalen moesten, worden afgewezen. In de maandagavond in café „De Poppe" onder voorzitterschap van de heer G. Stroeve gehouden ledenvei'- gadering van de ZVV „Blauw Wit, '66" werden in plaats van de aftre dende en niet herkiesbare bestuurs leden B. J. Aanstoot, G. Stroeve, H. J. Kevelam, A. Landeweerd en J. A. PI. Bronsvoort gekozen de heren W. Schalks, J. Smit, R. Veldhuis, J. PI. van Engbrink en J. Wïggers, Als voox-zitter werd met bijna alge mene stemmen gekozen de heer W. Schalk. Het secretax-iaat zal vooi-lopig worden waargenomen door de heer J. Smit. Er werd besloen om met 2 senio ren en 3 junioren elftallen deel la ne men aan d# competitie P968-e69, Aal, N'dal, J. M. Hietbei-g, Schóón- heten, G. Haarman, Heelen. Drie kandidaten wex-den afgewezen. Huishoudschool: G. J. Vincent, W. J. Iioncoop, G. J. Viet, G. PI. Ulf man, Holten, J. A. Stevens, Espelo, J. Wechstapel, B. J. Fikkei't, J. G. Hax-bers, B. PI. J. Huzen, Dijkerhoek, E. C. Geuze, D. H. Kolkman, J. G. Klein Legtenberg, W. PI. Pongers,. IP. W. A. Bolink, B. J. Bussink, B. W. Wissink, B. W. Stegeman, Marke- lo, H. A. Haarman, H. G. Bakker, J. H. Overmeen, B. M. Reuvekamp, J. van Zee, G. I-I. Roetei-dink, J. PI. Beldman, G. J. in 't Hol, W. E. Klijn Velderman, Bathmen, B. J. Nijkamp, W. Th. SIoc, De Wippert en J. H. Kloosterboer-, Okkenbroek. Gevonden: 1 zwarte knipporlemon- naie met inhoud; geelwitte kana rie (aan komen vliegen); 1 wollen sjaal; 1 schort. Verloren: 1 heren polshorloge, merk Omega, met nikkelen schakel armband; 1 glad harige Duitse jacht hond, bruin wit gevlekt (teel)1 sjaal, kleur donker blauw met grijs; 1 goudkleurige horloge, merk Pris ma, zwart gevlochten bandje; 1 groe ne sweater. INLICHTINGEN dagelijks aan het groepsbureau der rijkspolitie te Plol ten tussen 8 en 2 uur DOCH NIF.T tussen 13 en 14 uur. Holten: Ned. Herv. Kerk 8.30 u. ds. J. H. Israël, 10.15 u. ds. J. H. Isra ël (Gezinsdienst-Bed. IJ. doop). Extra collecte: Noodlijdende ker ken en personen. Geref. kerk: 8.30 u en 10.00 u. ds. R. Oosterhoff, 19.15 u, ds. C. H. van den Berg van Aalten. In alle diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor bouw van nieuwe kerk. R.K. Kerkdiensten: (Eucharistie viering) zondagmorgen 8.30 u en 9,45 u. in het gebouw Irene, Bosch- kampsstraat 6. Nicuw-Heeten Zaterdagavond 7.30 u. Zondagmorgen 7.30 u, 9.00 u en 10.30 u. Recreatietent Borkeld: 10.45 u. inter kerkelijke kampdienst. Dijkerhock. Bethanië 9.30 u. ds. J. PI. Israël (Gezinsdienst). Aan de Technische Hogeschool „Twente" te Enschedé slaagde voor P 1-examen, de heer J. Meuleman uit Holten. Mej. J. W. Rensen uit Hol ten slaagde aan de Nijverheidsschool voor meisjes te Deventer voor het (Inas.) Aan de Machinistenschool voor het Aannemersbedrijf „Soma" te Ede behaalde de heer D. Wolters uit Plolten het einddiploma. Voor het eindexamen m.m.s. slaagden aan het Chr. Lyceum te Almelo de dames M. IJ. Bronsvoort en W. E. Grobben. G> De directeur van gemeentewerken maakt bekend, dat hij wegens vakan tie op 1, 8 en 15 juli a.s. geen spreekuur zal houden. De dii-ecteur voornoemd, T. Prak. De voorzitter Van de woonruimte commissie maakt bekend dat de eerstvolgende zitting der commissie i.v.m. de naderende vakanties niet op dinsdag 2 juli a.s., maar op 13 augustus 1968 zal worden gehouden. Holten, 28 juni 1968. De voorzitter voornoemd, De postduivenvereniging „De Berg- vliegers" nam zaterdag met 70 dui ven deel aan de vlucht vanaf No- yon (Fr), afstand 384 km. De duiven werden gelost om 2.40 met sterke zuid-westelijke wind. Zij bereikten een snelheid van omstreeks 100 km. per uur. Aankomst eerste duif 9.52.10. laatste prijswinnende duif 10.18.22. De uitslag was: 1.. 12 en 15 G. Veldhuis, 2 en 11 G. Steunenberg, 3. D. Muller, 4.13 en 18 11. J. Aaf- tink, 5 en 16 W. Aafterink, fi, 7, 3 en 17 L. Gazan, 9. H. van Beek en 10 en 14 G. J. Schuiterd. De heer H. Petter uit Holten slaag de aan de Universiteit van Utrecht voor het doctoraal examen tandheel kunde. Het groeiend aantal zomergasten, dat Holten als vakantieoord gekozen heeft, heten wij gaar- ne van harte welkom. Wij hopen, dat het weer spoedig zal verbeteren en dat zij hier een pret tige en zonnige vakantie mogen doorbengen. Wij vestigen gaarne hun aandacht op het onder staand V.V.V.-vakantieprogramma. Hotel- en pensionhoudersbeheerders der bu ngaloiubedrijven en allendie gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaar komen af halen. Zaterdag 29 juni, 19.30 uur. Dansen in de zaal van café-restaurant en camping „De Poppe". Café, restaurant en. camping „De Poppe" is gelegen halverwege Holten-Max'kelo aan de drukke verkeers weg naar Hengelo (O.). Op ongeveer deze plaats zal pl.m. 1971 de nieuwe E 8 in het oude tracé geleid wor den. Dinsdag 2 juli, 19.00 uur excursie naar de kaasboerderij van de Familie Cats met eigen auto. Het is het enige zelfkazende bedrijf in verre omgeving. Over het kaasmaken en de verdere bedrijfsvoering zal iets verteld wor den, dat velen zal interesseren. De leiding berust bij de administrateur van de VVV de heer Kex-s. Deelnameprijs f 1,- pel' pei'soon. Opga ve en betaling voor 12.00 uur aan het VVV-kantoor. Men ontvangt een kleine attentie in de voi'm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. Woensdag, 3 juli, 14.00 en 15.00 uur. Bezichti ging en rondleiding pluimveebedrijf van de heer Barvelink, Borkeld 80 (verlengde van de Postweg). Men ziet de ontwikkeling van 1- dagskuikens (indien net uitkomende) tot de produktie van eieren. Voor deze rondleiding wordt een kleine vergoeding gevraagd. Gelegenheid tot het kopen van verse eieren en pan- klax-e haantjes. Men dient om 14.00 uur of 15.00 uur aldaar aanwezig te zijn. O Woensdag 3 juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobustocht geor ganiseerd over de Holterberg, Haarlerheg, Nij- verdalseberg en Hellendoornseberg met prach tige vergezichten over Salland en Twente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf pro vinciën" op de Ilellendoornsebex-g. De tocht duurt van pl.m. 14-17 uur. De kosten bedragen f 3,-. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het VVV-bu- x-eau, telefoon 1533. De administrateur de heer Kers, gaat mee voor explicatie. Woensdag 3 juli, 20.00 uur: Optreden van de Boerendansgroep „De Larense Schotsers" op de muziekkoepel in Kalfstermansvveide aan de Stationsstraat. Er wordt een kleine entree gevraagd. Donderdag 4 juli v.m. 6 uur. Een ochtendwan deling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door dé hossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van het VVV-kantoor. De kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, is niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen f 1,25. Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdag avond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. Donderdag 4 juli, 14.0016.00 uur en vervol gens elke donderdag gedurende het vakantie seizoen bezichtiging van de manége Beldman aan de Markeloseweg. Vrije toegang. Consumpties aanwezig. Vrijdag 5 juli, en vervolgens elke vrijdagavond telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Histo- risch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. 1-Iij ver-telt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holtex'berg en omgeving. Het mu seum is van een bijzondere bekoring. Vanaf maandag 1 juli tot cn met vrijdag, 28 juli a.s. zal vanwege de kerkeraden der Ned.- herv. en Geref. Kerk in een tent op de hoek van de Borkeldsweg en de Landuwerweg (in de nabijheid van het zomerhuisjesterrein en het bungalowkamp „Twenhaarsveld") gezon de ontspanning worden geboden voor oud cn jong. Elke week wordt op vrijdagavond beslo ten met een z.g. bonte avond. Een team zal hier gedurende 4 weken veel doen voor de oude en jongere gasten in onze gemeente. Elke zon dagmorgen in juli is er om 10.45 uur een kampdienst uitgaande van gezamenlijke kerken en elke avond een dagsluiting. Het geheel staat onder leiding van de in terkerkelijke recreatiecommissie. De O AD organiseert wekelijks verschillende dag tochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen-Stap- horst-Giethoorn-N.O. Polder, de Twentetochten en Valkenburg en naar Duitsland als Sauerland, Könïgs- winter, Tecklcnburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedko pe dagkaarten op de dienstlonen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de VVV (telefoon 1533) of door het OAD-kantoor (telefoon 1241). Evenals dit vorige jaren gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten, na de tweede keikdienst in de Ned. Herv. Kerk, gelegenheid worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen die hier me vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerkdienst, die om 10 15 uur begint naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich O p korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gele-zem heid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. Ook de Kerkeraad der Geref. kerk nodigt thans de zomergasten uit -.ia de dienst van 10 00 x Rehoboth (Stationsstraat) een kopje koffie te komen drinken. in hét Gebouw Verenigingen of particulieren, die een bijdrage wensen te leveren aan dit programma worden verzocht zich hiervoor vroegtijdig in verbinding te stellen met de heer Kers van de V.V.V. (tel. 1533) of onze redactie (tele-

Holtens Nieuwsblad | 1968 | | pagina 1