Terugblik over het jaar dot ging I I De rede van Burgemeester Mr. W. H. inklaar perziken en frambozensaus fil Zaterdag 30 december 1967 Nog ee nklein aantal uren en 1967 ligt achter ons. Toegevoegd aan de lange, lange reeks die wij het verleden noemen. In deze laatste uren van het jaar, met de Oudejaarsavond in zicht, denken wij nog eens terug aan veel dingen, die zo een heel jaar door in onze goede gemeente de revue passeerden. Een jaar, rijk aan her inneringen; blijde en droeve. Voor de een meer, voor de ander minder. In dit overzicht, in deze terugblik over het jaar dat ging, willen wij enkele gebeurtenissen die meer of minder in het mid delpunt van dc belangstelling hebben gestaan en in een van de tweeënvijftig nummers van de negentiende jaargang van ons blad werden vermeld, nog eens naar voren brengen: 7 januari: O.A.D. in het zilver Over 1966 belangrijke stijging van in wonertal. 14 januari: De heer .J. Volkers, oud- leider van de zondagsschool Helhui- zer) op 91 jarige leeftijd overleden Receptie en feestavonden t.g.v. 60- jarig bestaan „School m.d. Bijbel" Jaarvergadering Chr. Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria" Berg- ruiter Teun Beldman boekt prachtige successen op internationaal concours te Veendam. 21 januari: Kienavond voetbalclub ,?lolten" Mr. M. Vrolijk sprak op „Amicitia" Forumavond PJGO Jaarvergadering Veefonds „Ons Be lang". 28 januari: Nieuw electronisch or gel in gebouw „Bethanië" Ds. R. Oosterhoff. geref. pred. sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen Nieuw jaarsvisite Espelose plattelandsvrou wen Show Schildersbedrijf Fir ma Stukker Jaarvergadei'ing On derling Veefonds-Holten. 4 februari: Gemeenteraad accoord met begrotingen 1967 Jaarverga dering L.R. „Bergx-uiters": Ned. Bond van Vervoerspersoneel; Holtense Plat telandsvrouwen Varkenshouders kern en CBTB Feestavond CJV „De Vriendenschaar". 11 februari: Gerrit Oolbekkink, jeugdspeler van v.v. „Holten" bij verkeersongeluk in Delden omgeko men Politieke bijeenkomst ARP. VVD en CHU i.v.m. 2de Kamerver kiezingen Veldloop Blauw Witte Jeugd Openbare vergadering van de afd. Holten van de Vrije Boer Jaarvergadering .Jong Holten" Holtenaren op Enterse klompen naar wereldkampioenschappen hardrijden In Oslo. 18 februari: Jaarvergadering Hol tense muziekverenigingen. HMV. Plat telandsvrouwen afd. Dijkerhoek Echtpaar Kettelary-Abbink 50 jaar getrouwd Kalverdrieling bij de landbouwer Stam in de Beuseberg. 25 februari: De heer G. Brands 40 jaar lid van het NVV ontving gouden speld Landbouwers in het Holter- broek gaan weidevogels beschermen door vorming van broedreservaat Feestavond NVV. Bestuurdersbond .Jaarvergadering onderling Paarden- fonds Aanbesteding bouwen van kantoren met bovenwoning voor re kening van de Coöp. Fabriek voor Melkprodukten „De Vrijheid. 4 maart: Dameskapsalon .Ele gant" geopend Ouderavond KOL- kléütërschöol De heer Petter sprak voor chr. Plattelandsvrouwen Voorlichtingsavond over melkwin- ning en mastitus bestrijding georga niseerd door CBTB, OLM en Bedrijfs verenigingen I-Iuisvrouwenorkest concerteerde voor Bejaardensocië teit Jaarvergadering Plattelands vrouwen afd. Espelo en Fokvereni- ging Holten en Omstreken. 11 maart: Jaarvergadering Chr. Kleuterschool Mooi succes voor Jan Müller op indoor concoürshippi- que te Zuidwolde Ouderavond o.l. Dorpsschool Toeslag ei'Ve „Meut- geert" Ledenvergadering afd. Hol ten, Bond voor staadspensionei-ing. 18 maart: Ds. R. A. Hoogkamp 25 jaar predikant. Herdenkingsbij eenkomst in gereformeerde kerk Brand op het woonwagenkamp De Heer PI, Bouwhuis vindt het eer ste kievitsei in weide in Espelo Jaarvergadering „School met de Bij bel", Coöp. Raiffeisenbank „Plolten"; VVV, „Holtens Belang" Feest avond afd. Holten NBV Toneel avond PJGO Jaarvergadering MAC „De Holterberg" VVV informatri- ces op bezoek in Manege Teun Beld man Echtpaar Boschers-Stevens op het erve „Janszes" in het goud Enorme belangstelling voor film over Plolten Raad accoord met bouw. permanente o.l. Kolschool. 25 maart: Treinbrand door burgers geblust Kalverdrieling bij Beunk in Okkenbroek Zangavond Ring Twenthe v.d. Kon. Bond voor Chr. Zangverenigingen in Ned. Herv. Kerk. Zware truck met oplegger rijdt in de tuin van de fam. Weyl Ouder avonden Holtense Scholengemeen schap. Openbare kleuterschool „Tuin straat" en openb. 1. school „Kol" In Overijsselrit 1967 slechts 10 rijders zonder strafpunten Jaarvergade ring O.L.M. Chr. Oranjevex'eniging Coöp. K.I. vereniging Zuid-West Over ijssel en Fokvereniging „De Fries- Hollandse Museum „Piet Bos ver rijkt met Scandinavisch diorama Dank zei filmavonden bijna 1500 gul den voor Instrumentenfonds „HMV". 1 april: Grootste Paasvuur brandde in de Beuseberg Uitvoering CJV Dijkex-hoek Examens EHBO De dix-ecteur van het genootschap „Het Oversticht" de heer Maaskant sprak voor Plattelandsvrouwen Paaswij- ding chr. Plattelandsvrouwen Ca fetaria „De Zadelkamp" geopend „Het Anker" kampioen 3e klas Biljartbond „Ons Genoegen". 8 april: C.J.V. „Dorp" boeide met „Sil de stx-andjutter In 't Holter- broek 135 hectare broedterrein voor kievitten, grutto's en andere weide vogels jaarvergadering „Gx-oene Kruis" PvdA besprak kabinets formatie Jaarvergadering afd. Holten van het Roode Kruis Twin tig „HMV-ers" slaagden voor muziek- examens namens de KNF afgenomen door Gei'ard Boedijn. 15 èpril: de heer G. J. Stam vijfen twintig jaar aan 't spoor BATO- dames ongeslagen kampioen volley bal „O.C.PI." bracht de klucht „De verkochte gi-ootvader" Gezellige ontspanningsavond „D.A.T." m.m.v. „H.M.V."* in Dijkerhoek Chr. Ont spanningsclub „C.O.C." was „in" met „Romance rond artikel 17". 22 april: Hoge kraan tilt 2 tanks over fabrieksgebouwen Halm-per soneel dagje uit Oud-plaatsgenoot J. Hommes benoemd tot hoofd der o.l.s. te De Klomp (gem. Ede. 29 april: Echtpaar Reiljnk-Krikkink halve eeuw getrouwd Jaarvergade ring Plattelandsmeisjes Uitreiken diploma's Lagere Landbouwschool te Markelo Jaarfeest C.J.V.-clubs Espelo Bloemenmagazijn Vincent en „De Bouwhal" geopend. 1 6 mei: Vreugde en dankbaarheid bij de geboorte van Prins Willem- Alexander Schietwedstrijden „De Eendracht" Diplotaxa-uitreiken La gere Landbouwschool te Bathme.i Kinderfeest in speeltuin „De Kol" Concourshipique L.R. „Bergruiters" Nationale motorcross uitstekend geslaagd Voetbalsupporters kozen definitief bestuur Herdenking ge vallenen 2e Wereldooi-log, 13 mei: Engelse oorlogsvlieger Leslie Langley bezoekt graf van zijn kameraden op de Oude Begraafplaats Vex-betering verkeerssituatie in de Dorpsstraat. 20 mei: Schoolreisje laagste klas sen o.l. Dijkerhoek en „School met de Bijbel" Holten I kampioen promotie naar de 4e klasse KNVB Jan Müller met' „Johny eerste bij ZG Parij'sspringen MZ te Eerbeek. 27 mei: Jaarvei'gadering Hengel- sportvei-eniging „De Rietvoorn" be sluit tot uitzet forellen in de Schip beek De heer G. Beldman slaagt te Amersfoort voor het diploma „Fe deratie-instructeur KNF van LR" Dorpsschoolleerlingen maken reisjes naar Arnhem, Slagharen, Nijmegen en Amsterdam Eerste officiële MAVO-III-diploma's uitgereikt Lompenactie HMV bracht bijna 2700 gulden op 109 leerlingen van de lagere scholen geslaagd bij examen Veilig Verkeër. 3 juni: Plattelandsvrouwen Espelo en Hervormde Vx'ouwengroep Dijker hoek maken uitstapje resp. naar Em- men en Groningen Eerste prijs voor HGK kinderkoor op concours in Nieuw-Amsterdam Bejaarden dag je uit naar Drenthe O.l.s. Espelo .leverde de beste prestaties op sport dag. 10 juni: Voetbalvereniging „Hol ten" vierde kampioensfeest „HMV" bracht serenade Abnox-maal aan tal gevallen van hersenvliesontste king Piimeur voor Holten 18 geslaagden officiële M.E.A.O.-oplei ding Bidstond voor Israël in de Ned. Hervormde kerk. 17 juni: Bijna 10.000 gulden voor Israël bij huis aan huis inzameling Jaarvex'gadei'ing Varkensfokvereni- ging Holten „Bexgruiters" wonnen op concours in Almelo ,UDEMA I' kampioen bedrijfsvoetbal. 24 juni: Ernstig verkeersongeluk op de Deventerweg eist het leven van de melkrijder H. J. Ulfman te Dijkèx-hoek Avond-viex-daagse van start. 1 juli: Prachtige Muziekkoepel in „Kalfstex-mansweide" in gebruik 'ge nomen Hax'telijk afscheid van Sein Kajoi wegens vertx-ek naar Nieuw Guinea „HMV" bracht; Joke Nij- land als 500ste geslaagde leexriing van de Holtense ULO serenade Mejuffrouw H. F. Steunenberg 40 jaar leerares „Holtense Naai- en Handwerkschool" gehuldigd Uit reiking getuigschriften Huishoud school „De Noordenbarg". 8 juli: Rëcreatiewerlc gezamenlij ke kerken in tent aan de Borkelds- weg 2e prijs voor drumband „HMV" op concours in Alphen aan de Maas Jeugdsoos met veel ani mo van start Golf vakantiegan ger-s overspoelt Holten. 15 juli: Grote belangstelling voor' recreatiewerk der kerken in tent aan de Borkeldweg Juffrouw Muys 25 jaar onderwijzeres aan de OLS te Dijkerhoek Nachtmysterierit van de Tros HMV voor de radio Friese wielrenner Anne Koster wint le Lustrum ronde Jeugdxonde van Rijssen werd gewonnen door Albert Jansen, Kosterspad. 22 juli: Oud-postdirecteur Assink plotseling overleden Drie avon den van bezinning in tent in „Kalf- stermansweide" Exclusieve spoed bestelling bij de PTT in vex-band met huwelijk van besteller Gex-rit Bak ker en Janny van Zon Ex-nstige autobotsing op de x-ecreatieweg bij hotel ,,'t Losse Hoes" Smeek schrift der jongeren aan gemeente bestuur Eerste prijzen voor G. en T. Beldman op Prov. kampioen schappen te Emmeloord. 29 juli: Dertiende Braderie door burgemeester mr, W. Enklaar ge opend. Jannie Podt van de Box'keld gekozen tot Bx-adex-ie koningin, Ger rit Vincent werd Schutterskoning. Jennekes bleef „de" attractie Dagcamping op de Holterberg ge opend Jaarvergadering Voetbal vereniging „Holten". 5 augustus: Zwemclub „Twen- haarsveld" organiseerde „Water feest" Autoschade-, reparatie- en spuitbedrijf „Beusink" (Kolweg) ge opend Waaxdenborchgroep houdt zomerkamp in Ommen. 12 augustus: „Love-in" in de regen Openluchtexpositie schilderes Aleid Lesmeister op terras bloemenmaga zijn Vincent Vergadering Schooi en Volksfeestcommissie Jaarvei'- gadering ZVV „Blauw Wit '66 19 augustus: Drumband „IIMV" beste prestatie op Internationaal Muziekfeest te Wierden. Wisselbeker voor de 2de keer gewonnen Bex-gruiters wonnen eerste prijzen in Vriezenveen Heropening ver bouwde en uitgebreide winkels Fa. J. W. Dollekamp en Zn. en N.V. Gebr. Schuppert. 26 augustus: Jan Verveda (oudste personeelslid N.V. Schuppert) ko ninklijk onderscheiden School- en Volksfeest in Dijkex-hoek 40-Jarig bestaan Vex-eniging voor Evangeli satie „Bethanië" herdacht Jeugd wedstrijden zwemclub „Twenhaars- veld" Duitse Landjugend te gast bij „Jong Holten". 2 september: Goede harmonie in de gelederen van VV „Holten" te ruggekeerd Holtense „Zondags- schilders" - exposeren op tegelterras bloemenmagazijn Vincent Bijna 2000 wandelaars in Heide-wandel- tocht, geox-ganiseerd door de WSV „De Trekkers". 9 september: Indrukwekkende plechtigheid op Canadese Begraaf plaats Geslaagde Bloementen toonstelling Dijkei-hoekse school jeugd Teach-in in „Irene", discus sie wel heftig maar weinig gei'un- deerd Blauw Wit jeugd won beker in Apeldoorn S.O.S. gx-oep slaat 16 stellingen aan deur van huis dei- gemeente Warmbloedpaardenfok- dag van „Holbatheo" zeer geslaagd Spox-tmiddag C.J.V. „Espelo". 16 september: PvdA-afdeling sprak over „Partijvernieuwing" Ere- en eerste prijs voor Jan Müler met „Joux Joux" op nationaal concoux-s- hippique in Delft „HMV" concei- teex-de in nieuwe muziekkoepel Raad koopt 10 hectare bos- en heide grond op de Borkeld Zwemwed strijden Scholengemeenschap UHy, In India viert men de jaarwisseling in de brandende hitte. Het is daar zomer. Jaarvergadering Coöp. Aan- en Ver koopvereniging Holten Gouden Ce- beco -speld voor directeur M. Bouw huis Canadese pelgrims bij bezoek aan Den Haag door ambassadeur Zijne Excellentie mr. W. F. Buil ont vangen. 23 september: Burgemeester Enk laar nam op de Wereldtentoonstelling in Montx-eal Canadese onderscheiding in ontvangst Jeugdraadsvergade- x-ing ...Jong Holten" Twee doden en zwaargewonden bij inhaalmanoeu vre op de Deventerweg ter hoogte van hotel v. d. Brink Kringsport dag Ring Holten C.J.V. Veekeu ring in Espelo. 30 september: Uitgebreid en ge moderniseerd gebouw „.Irene" her opend Algemene Bank Nederland (A.B.N.opent kantoor aan de La- renseweg Excursie naar Ruilver kaveling Denekampseveld Rotter damse bejaarden met vakantie Glanzend succes voor „H.G.K." op zaalconcours in Nijmegen. 7 oktober: Nieuwe motorspuit en trekker voor de Holtense brandweer C.J.V. .De Vriendenschaar' (Beu seberg) hei-denkt 20-jarig bestaan met feestavond Flinke deelname aan oriënteringsrit M.A.C. ..De Hol- tei-berg". 14 oktober: Geref. Vi'ouwenvereni- ging „Priscilla" 20 jaar. Herden kingsavond in gebouw „Rehoboth" Aanbesteding viaducten over nieu we E 8. 21 oktober: Grote schade en onge rief door vroege najaai-sstorm. Meer dan 200 bomen ontworteld Dijker- hoekse schietvereniging „De Zaag molen" viert 10-jarig bestaan Oud wethouder M. Teesselink op 78-jari- ge leeftijd overleden Jaarvergade ring A.R. Kiesvereniging. Gezins- weekavond in „Irene" Platte landsjongeren op tegenbezoek aan Landjugend in Springe bij Hannover. 28 oktober: Raad heeft kritiek op woningbouw „Meei-manskamp" ge meentelijk sportpark Bruidspaar van de dag Oosterkamp-Paalman maakte rijtoer Ouderavond Dorps school Tweede Open-Deul'dienst zeer druk bezocht. Dokter Sytsema sprak voor Chr. Plattelandsvi-ouwen. 4 november: Ouderavond o.l. school Dijkerhoek Dick Müller Ne- De service, welke wordt geboden bij voox'- komende stoi-ingen, wekt alom in de ge meente grote erkentelijkheid. De opzichter Huisman herdacht zijn zilve ren jubileum. Plichtsbeti-achting en toewij ding sierden deze voorti-effelijke ambtenaar al de jaren, dat hij één der onzen was. De stroom- en gasvei-koop vertoonden ook In 1967 weer een stijgende lijn. Ik noem U enige cijfei-s: Jaarafname elektrische sti'oom 1966: plm. 7.900.000kWh. Jaax-afname elekti-ische stroom 1967: plm. 9.100.000 kWh. toeneming t.o.v. 1966: 1.200.000 kWh. is 15 procent. Dat aan verbetering van de netspanning woi-dt gewerkt moge blijken uit de in 1967 uitgevoerde wei'ken. lloogspanningsi-uimte N.V. Encko ingei'icht en aangesloten. Spanningvei-betering Neex-dox-pWaterhoek uitgevoex-d. Transformatoi*-vermogen t.b.v. N.V. Vaessen Schoemaker verdubbeld (nu 315 kW) Transformator-vermogen in Pastoriestraat vei-dubbeld (nu 200 kW) Transformator-vermogen in Beuseberg trafo ruimte 3 is vei-dubbeld (nu 50 kW) Transformator-vermogen in Waterhoek is vei-dubbeld (nu 50 kW) Ti'ansformator-ruimte met hoog- en laag spanningsnet Kolplan-Oost uitgevoerd. Spanningsverbetering Nieuw-Heeten met transformatorruimte 3 kV uitgevoerd. Thans in uitvoering verdubbeling transfor mator-vermogen (wordt 315 kW) t.v.b. Coö peratieve Aan- cn Verkoopvereniging Holten. De IJsselcentrale levert onder te lage spanning aan het G.E.B. Hierop zijn voor een deel de klachten over te lage netspan ning terug te voex-en. Plm. 75 nieuwe verbruikers zijn op het elektriciteitsnet aangesloten. Gasbedrijf Jaarafname 1966: plm. 1.400.000 m3 Jaarafname 1967: plm. 1.850.000 m3 toename t.o.v. 1966: 450.000 m3 is plm. 32 procent. Uitbreiding gastransportnet in Dorpsstraat en Kolweg en 2 gasregelstations werden ge plaatst. Hoofd- en dienstleidingen in Kolplan- Oost werden tot stand gebracht. Plm. 80 nieuwe verbruikers op het gasnet werden aangesloten. Keurings-, AVaag- cn Slachthuisbedrijf Bij de handel in vlees voltrekken zich sinds enige tijd ingrijpende wijzigingen van structurele aard. Een deel daarvan doet zijn invloed gelden rechtstreeks op het wezen van het Openba- i-e Slachthuis in Nederland. Als gevolg hier van wordt de- levensvatbaarheid van enige van deze bedrijven in bedenkelijke mate aangetast. Het mag voor de gemeente Holten een bijzondere voldoening zijn er kennis van to nemen, dat het nieuwe gemeentelijke bedrijf te Holten zich in vele opzichten aan de re cente ontwikkeling heeft weten aan te pas sen. In belangrijke mate is dit te danken aan een goed functioneren van de bedrijfsinstal- latie. Daarnaast in gelijke mate aan het optreden van het personeel, dat hij voortdu ring' aan vele .wensen tegemoetkomt ten aanzien van het bedrijf- zelf en bovendien in ruime mate zijn diensten verleent ten gerieve van de gebruikers. In de enkele jaren van zijn beslaan heeft het bedx-ijf zich functioneel en financieel on der bezwarende externe verhoudingen weten te x-echtvaai'digen. Interessant is het te vermelden, dat het het vorig jaar geraamde tekort ad. f 12.000,00 bepex-kt kon worden lot f 5.000.00. De ramingen van te verwachten slachtingen werden nagenoeg bereikt of overschreden. U-vlees slachtte 6.900.000 kg. (raming 7.000.000 kg) Pagrach slachtte 1.602.448 kg (raming 1.600.000 kg) Winkel slagers betaalden f 19.000,00 aan rechten (raming f 18.000,00). De gemeenschappelijke keux-ingsdienst met enige omliggende gemeenten kwam nog niet tot stand. Doordat aanvankelijk, sprake was, dal ook de gemeente Raalte belangstelling had om zich bij een le vormen kring aan te sluiten, was het nodig deze mogelijkheid eerst te onderzoeken. Nu de gemeente Raalte van haar aanvankelijk voornemen is afgestapt, kan de oude draad weer worden opgenomen. Vertraging bij de totstandkoming van een gemeenschappelijke keuringsdienst is daar van het gevolg geweest. Het nieuwe jaar zal naar ik hoop meer duidelijkheid bi-engen omtrent de wijze, waarop de daarbij betx-okken gemeenten el kaar vinden kunnen op het gebied der vlees keuring. Bevolking Op 31 december 1966 telde de bevolking onzer gemeente 6718 zielen. Sedertdien von den er de navolgende mutaties plaats: geboorten 137 (163) overlijdens 43 52) Derhalve een geboorte-overschot van 94. vestigingen 294 (320) vertrokken 249 (240) Dei-halve een positief migx-atiesaldo van 45. De bevolking nam toe in 1967 met 139 in- wonei-s. Het aantal inwoners bedraagt thans 6857. Gemecntepei'soneel Ik wil gaarne dit onderdeel van mijn jaaroverzicht beginnen met een woord van waardering voor de wijze, waaxop ons amb tenarenkorps in het afgelopen jaar zich aan zijn taak heeft gegeven. Dat het voor ieder niet altijd even ge makkelijk is geweest, besef ik ten volle. Teleurstelling en onzekei'heid hebben im- mers sommigen- gedrukt, des te meer die nen wij het op prijs te stellen, dat zij de gemeente zijn blijven dienen, zoals wij dat van hen gewend waren. De laak van ons ambtenarenkoxps is veel zijdig, op hen rust de uitvoering van de be- stuursbeslissingen. Sommigen hunner hebben ook de bouwste nen aan te dragen op grond waarvan het bestuur zijn beslissingen neemt. Zo heeft er voortdurend een wisselwerking plaats tussen bestuurders en ambtenaren korps, waardoor de saamhorigheid gx-oeit en men elkaar als mens nader komt te staan. Dit is met, name ook de xeden, waarom wij als bestuurders er prijs op stellen, dat op een avond als deze, waarop de arbeid van een jaar in resultaten wordt gemeten, onze ambtenaren in ons midden zijn. Wij willen daarmede slechts benadrukken, dat wij er van doordi'ongen zijn, dat zij in het bereiken van die resultaten hun waarde vol aandeel hadden. Het aantal personeelsleden steeg in 1967 tot 77. De heer G. Zaal ging ons verljaten en werd opgevolgd door de heer E. D. Bal last. De wetliouder Rietberg en de heer J. A. Boersma weiden benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand, terwijl de heer J. C. W. van Dijke werd aangewezen tot waarnemend gemeente-ontvanger. De heren Bosschers, Jansen, Schooien en Polis.te kwamen de ploeg gemeente-arbeiders versterken. De wijkverpleegster, zuster Groeneveld, vex-liet ons om de stem van haar hax-t te kunnen volgen. In de jaren, waax-in zij hier werkzaam was, is zij velen in moeilijke omstandigheden een zegen geweest. Koninklijk Huis De geboorte van Prins Willem-Alexander was reden tot oprechte vreugde in onze ge meente. Vreugdevuur en kinderspelen gaven uiting aan het feit, dat ons Koninklijk Huis een warme plaats in ons hart bezit. Politie Dank wil ik gaarne brengen aan het polï- tiekorps te Holten. Zij hebben gelukkig dit jaar niet voor hete vuren behoeven te staan. Het vertrek van de wachtmeesters Hilve- rink en Van Belzen betekent een gevoelig verlies voor de groep Holten. Tijdens hun langdurige dienst in deze gemeente hebben zij respect afgedwongen voor de wijze, waax-op zij hun dienst hebben vervuld. Brandweer Het brandweex-garnituur, dat de laatste tijd niet meer geheel bedrijfszeker was. werd vervangen. Het brandweerkorps bleek, zoals wij tx-ou- wens gewend waren, opgewassen te zijn te gen zijn taak. Dank wil ik gaarne aan de bi-andweerlie- den brengen, die dag en nacht gereed staan en daarmede hun burgerzin demonsti-eren. Wat de pers betx-eft kan ik kort zijn, om dat de goede vexstandhouding en het ondex'- ling begrip voor elkaax-s verantwoordelijk heid werd gecontinueerd. Ik ben dankbaar, dat de berichtgeving over Holten in zo goede handen is en dat wat er reilt en zeilt in onze gemeente op een goede wijze in de publiciteit komt. In vogelvlucht, mijne heren, ben ik met U het gemeentelijk jaar doox-gevlogen. Ik heb getx-acht U met cijfers en een enkele beschouwing een beeld te geven, hoe wij tezamen getracht hebben te doen. wat onze hand vond om te doen, een beeld ook zij het in wat ruwe lijnen waar wij op 31 december 1967 staan met onze ge meente. Het beeld is verre van volledig, het is, ik beken het, ook eenzijdig omdat het gepro- jecteerd is vanuit de gemeentelijke hoek. Ik geloof, dat ik in alle oprechtheid mag getuigen, dat wij tezamen naar .beste weten en kunnen hebben geprobeerd te doen, wat wij moesten doen, maar dat wij ook op onze weg het jaar door zijn gestruikeld en hebben gefaald. Wij zijn mensen en niets menselijks is ons vreemd. Persoonlijk ben ik gelukkig weer een jaar te hebben mogen werken in de weldadige sfeer van onze goede gemeente. Ik ben dankbaar, dat ik met U, wethou ders en secretaris, een team mag vormen, dat elkaar verstaat en aanvult. Ik gevoel mij rijk met de pex-soonlijke genegenheid over en weer, welke ons werk en onze samenwerking draagt. Gij hebt, misschien wel zonder dat gij dat wist, door Uw aanwezigheid op Schiphol, toen mijn vrouw en ik in september uit Ca nada terugkeei'den, tot ons hart een ontroe rende taal gesproken, welke wij niet licht zullen vei-geten. Mijne heren leden van de Raad, gij hebt in het afgelopen jaar getoond, dat U de za ken van de gemeente na aan het hart lig gen. Het is voor een college van Burgemeester en Wethouders een goede zaak, wanneer de Raad partij wil geven, het is eveneens een goede zaak wanneer deze Raad elkaar in vriendschap verstaat. Voor deze vriendschappelijke verstandhou ding ben ik U bij voortduring zeer dank baar. Wij zijn, mijne heren, vandaag voor het laatst in dit jaar bijeen. De Kerstdagen liggen vlak achter ons en wij zijn weer be paald geworden bij het Kind in de kribbe, dat een boodschap heeft nagelaten voor alle mensen en voor alle tijden, ook voor de oude jaax-sa vond. Het jaar spoedt ten einde en een nieuw jaar staat voor de deur. Wij vx-agen ons af wat het ons brengen zal in ons gezin, in ons wex-k, in onze ge meente en in de wereld, waarin wij te leven hebben. In de aanvang van mijn jaax-ovex-zicht sprak ik U reeds van de fel bewogen tijd, waarin zekerheden'beginnen te-wankelen en noi-men vervagen. Mogelijk vragen wij ons zelf af. of er in het nieuwe jaar nog wel iets zal oveiblij- ven. dat ons een steun en een vastheid in het leven kan geven. Ik voor mij. zou met ds. Zuurdeeg daar op dit willen zeggen: „Ons blijft natuurlijk over het wezenlijke van het geloof. Dat is in de eerste plaats de mogelijkheid of de innerlijke beleefde noodzakelijkheid van het doen van een keuze." Een keuze tussen donker en licht, chaos en gex-ichtheid, dood en lever.. Ons blijft natuurlijk over het vertrouwen, gelo ven is vertrouwen, ook wanneer men niet gemakkelijk een naam weet voor Hem op wie men vertrouwt. Prof. Banning schi-eef in de donkere na jaarsdag van 1940: „Ik geloof, dat het leven in diepste zin goed én gewild is." Omdat ik, zo zegt ds. Zuux-deeg, dit ge loof. geloof ik ook in de toekomst. Ik heb daarvan geen beeld, ik heb daarin wel ver- In dit geloof en in dit vertrouwen mogen ook wij het nieuwe jaar 1968 binnengaan. Moge het U gegeven zijn te ervaren: "dat meer dan ons werk, ons dromen is de Eeuwigheid en Hij, Die ons heeft bij de hand genomen tie hand van U en mij." Dan zal 1968 voor U een goed jaar worden. derlands kampioen in de zijspan- klasse Eiervolle plaatsen voor rui ter Jan Müller op 3-daags concours „Jumping Amsterdam". 11 november: Journalisten en pers- fotografen op bezoek bij de „OAD" i.v.m. berichten over ontduiking van wegenbelasting door eenzelfde kente ken voor twee bussen De heer H. Huisman kwart eeuw in dienst bij G.E.B. De heer F. Paule gaat jeugd van v.v. Holten trainen. 18 november: Eexherslel van ar chitect Van Werkhoven (Kampen) en aannemer v. d. Steege (Genemuiden) „C.O.C." tweede met toneelspel „Bloemen voor Barbara" Boeren- ei've E 69 (bewoond door de familie Barvelink) voor f 159.500 ten over staan van notaris B. H. Pluimers verkocht aan de heer H. Lubbersen. Roudaalterweg, Markelo Erehaag van worsten voor bruidsparen Lode- weges-Denekamp C.B.T.B.-ers hielden praatavond Ouderavond o.l. Kolschool Hippische wedstrij den in manege Teun Beldman. 25 november: Ouderavond Scholen gemeenschap Garagebedrijf firma Müller door felle brand binnen kwar tier puinhoop Sint Nicolaas-aktie Holtense Handelsvereniging van start Gul applaus voor „H.M.V." en Tirolerkapel op jaarlijkse uitvoe ring. 2 december: Sint Nicolaas feeste lijk ingehaald Oudermiddagen La gere Landbouwschool Bathmen Hax'telijk afscheid van zuster Groe neveld Jaai-vergadering IJsclub „De Noordpool" Pastoor Schievels van Nieuw Heeten sprak voor Chr. bijeenkomst Holtense Kunstclub Plattelandsvrouwen Negentiende E.H.B.O. hield dropping Boerderij ,,'n Ulf" verkocht aan gebr. H. en H. J. Wansink Druk bezochte ver gadering van O.L.M., C.B.T.B. en Bedrijfsverenigingen. 9 december: Sinterklaas als ver- keer-sbrigadier Inbraken bij firma Godeschalk, gebr. Dikkers en vlees- warenfabriek „Enkco" Goede uit voering van Dijkerhoekse C.J.V. Geslaagde Sint Nicolaas-aktie Hol tense winkeliers. 16 december: Jaarvergadering Coöp. „De Vrijheid". Stijging van melkaanvoer van 30 pet. Erehaag van voetballers en schoolkinderen bij huwelijk van bruidspaar Groothen- gel-van Beek Afscheid van wacht meesters Hilverink en Van Belzen. 23 december: Kerstoratorium-uit voering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" stond op hoog peil Begroting 1968 door de raad vast gesteld Café Visser, Okkenbroek in nieuwe gedaante Successen voor „Bergruiters" op indoorcon- coursen in Meppel en Zuidlaren Jans Mossink. 40 jaar aan de post, hartelijk gehuldigd. 30 december: Scholengemeenschap leerlingen exposeren eigen werk in de aula Grote deelname aan wed strijden van schietvereniging ..De Eendracht" Kerstwijdingen Chr. Plattelandsvrouwen en meisjes; Plat telandsvrouwen afd. Espelo Be jaardensociëteit en Plattealndsvrou- wen afd. Dijkerhoek Oudejaars- toespraak van burgemeester mr. W. Enklaar in laatste raadsvergadering in 1967. 31 december: HOLTENS NIEUWS BLAD het in Holten meest gelezen blad bestaat 19 jaar. En hiermede besluiten we dit overzicht over het jaar '67 dat in geen geval aanspraak wil maken op volledigheid. 2 blikken (800 gram ieder) perziken 1 blikje (250 a 300 gram) frambozen 1 eetlepel maizena 250 gram ..cream cheese" 3 eetlepels poedersuiker Üe peii.iken afgieten en een half kopje van de siroop vermengen met de siroop van de afgegoten frambozen. De maizena door een klein gedeelte van dit siroopmengsel roeren en de rest van de siroop er vervolgens onder voortdurend roeren langzaam aan toevoegen. Dan op het vuur zetten en blijven roeren totdat de massa gelei achtig wordt. De frambozen eraan toevoegen en het geheel laten afkoelen. De cream cheese" vermengen met de poedersuiker. Een gedeelte van deze massa in de holte van een perzikhelft doen en de andeie perzikhelft erop drukken. De gevuldeperziken in schaal tjes doen en de frambozensaus erover gieten.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 5