Kleurrijke tentoonstelling scholengemeenschap 1 Heilwens van burgervader De werkgelegenheidsoiitwikkeliiig in Zuid-West Overijssel Plattelandsvrouwen vierden kerstfeest Kerstwijding Christelijke Plattelands vrouwen Een prognose van hel E.T.I.O. over Holten Kerstviering Dijkerhoekse P lattelands vrouwen Grote verscheidenheid aan werkstukken Twaalf technieken Auto ramde lichtmast bij inliaaImanoeuvre Cursussen voor plattelands jongeren Kerstwijding Espelose Plattelandsvrouwen Kerstmiddag he jaardensociëtei t Schieten met luchtbuks Officiële publikatie Bestemmingsplan „Holterberg" ter inzage ONZE AGENDA Kerkdiensten Burgerlijke stand GEVONDEN EN VERLOREN Schaakixitslageii Oefenwedstrijd HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 28 december 1967 Nr. 52 Jaargang 19 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Telefoon 05483 -1234 Hoofdredacteur W. Beyer« Advertentieprijs 1-15 mm. (cl contant) 3,Iedere mm. meer 0,12 Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 In de aula van de openbare scholengemeenschap werd dinsdag (2e Kerstdag) en vandaag een uitgebreide en kleurrijke expositie gehouden van leerlingen-werkstukken van alle klassen dezer school. Bijna alle werkstukjes waren gekozen uit hetgeen in het tiental uren na de grote vakantie is gemaakt tijdens de lessen in handtekenen en handvaardigheid. Het kleurrijke ontleende deze tentoonstelling aan de talrijke waterverftekeningen met niet trans parant gebruikte waterverf, aan de collages (plaksel met gekleurd papier) of ander materiaal, maar ook aan de werkstukjes vervaar- digd door handenarbeid. De leerlingen zelf vormden, onder leiding van hun leraar, de heer M. A. Alting. een team, dat deze beperkte, maar in vele opzichten aardige, expositie in elkaar zette. Zij waren ook van 10 tot 4 uur aanwezig om toezicht te houden, koffie te schenken en om eventueel uitleg te geven, indien de bezoekers daarom vroegen. Dinsdag was deze tentoonstelling voornamelijk door de ouders, maar ook door andere belangstellenden al goéd bezocht. Een grote verscheidenheid van tech nieken bij het tekenen cq schilderen viel hier waar te nemen. Bij ieder werkstukje was een kaartje aange bracht. met vermelding welke van de twaalf technieken was toegepast, met de naam en leeftijd van de ont werper of vervaardiger en de klas waarin deze gezeten is. Wij noemen o.a. pentekeningen met inkt of ball- Op het moment, dat de heer J. W. L Klaver uit Hengelo, die in de richting Deventer reed op de De- ventervveg tegenover het autobedrijf van de heer .J. A. Willems een vrachtauto wilde inhalen, begon deze wagen ook met een inhaalmenouevre, zodat genoemde bestuurder op de linkerzijde van de verkeersweg werd gedrongen. I-lij kwam daarbij in bot sing- met een lichtmast, die werd ontzet. Ook de auto werd flink be schadigd. maar de bestuurder kwam er wonder boven wonder zonder ernstig letsel af. Hij had enkele lich te ontvellingen aan gezicht en armen. Het ongeluk gebeurde donderdag morgen omstreeks kwart over elf. Het G.E.B. heeft de lichtmast weg gehaald om door een nieuwe te ver vangen. De besturen van de PJGO-afdeling verzoeken ons hun leden er op te wij zen, dat in januari een tweetal inter- ressante cursussen worden gehouden. Op de Volkshogeschool ,,Diependaal" te Markelo wordt van zaterdag 13 ja nuari tot en met zaterdag 20 januari a.s. een 7-daagse plattelandsjongeren cursus georganiseerd onder de titel ,.Van Nu naar MorgenDe Volks hogeschool wil graag gelegenheid ge ven tot oriëntatie op de toekomst voor jongeren van 18 jaar en ouder. De cursus gaat uit van het hoofdbestuur de PJGO te Zwolle. Door het hoofd bestuur wordt een aantal prijzen be schikbaar gesteld. Als afdeling kan men een prijs van f 30 winnen. Het belooft een zeer gezellige maar voor al leerzame ontmoeting te worden. De aanmeldingen moeten uiterlijk vrijdag 5 januari binnen zijn bij het PJGO secretariaat te Zwolle. Men kan zich opgeven bij de secretaris van „Jong Holten" de heer G. H, Bieleman, Dijkerhoek 23, tel. 1992. De andere bijeenkomst wordt geor ganiseerd door de Niedersachsiche Landjugend Kreis Weser-Ems en de PJG's van Drenthe en Overijssel van 17 - 21 januari op het Grenzlandheim te Emlichheim plm. 10 km ten zuiden van Coevorden. Deelnemers van vori ge bijeenkomsten bewaren daaraan de allerprettigste herinneringen. Het programma is zeer afwisselend. De kosten van deze dagen bedragen f 40 alles inbegrepen. Aan de orde komen inleidingen over beroepsvoorlichting en keuze mogelijkheden, ruimtelijke ordening, plattelandsjongerenwerk, met o.m. excursies naar Emmen en de Noordoostpolder, ontwikkelings hulp en dergelijke. De laatste avond wordt besloten met een groot feest. Aanmelding uiterlijk 7 januari a.s. via de plaatselijke secretarisssen. point, inkt geblazen met een rietje, inkt uitgebeten met bleekwater, pot lood, Japans krijt, alsvoren met cel- luloze lak, gesmolten vet krijt, colla ge, zoals reeds genoemd, Sgrai'ito (krassen en schrapen in over elkaar gegoten laagjes gekleurd gips). Si berisch krijt, geperst uit houtskool, de reeds in de aanhef genoemde gouaches en werkjes met gewone houtskool. Bij tal van tekenin gen en andere werkjes viel duidelijk De leden van de afd. Espelo i de Bond v. Plattelandsvrouwen kwa men woensdagavond 20 december in gebouw ..Het Trefpunt' bijeen voor het houden van de jaarlijkse Kerst wijding. Na opening en 'n hartelijk woord van welkom droeg de presidente mevr. Hol de leiding over aan enkele da mes en werd het programma afge- werkt dat bestond uit zingen van kerstliederen door een 7 tal dames met orgelbegeleiding van mevr. Mo lendijk. De avond werd verder gevuld met declamatie van kerstgedichten, een kèrstoverdenking en een kerstver haal dat gelezen werd door mevr. Ha verslag-Brinkman. De goed bezochte en fijn geslaagde wijdingsavond werd om plm. half elf door mevr. Hol gesloten nadat zij een hartelijk woord van dank had gespro ken tot allen die hadden meegewerkt. een aangeboren talent te.constateren. Een grote mate van creativiteit viel ook waar te nemen bij de werk stukjes en -stukken ontstaan door han denarbeid o.a. ceramiek, boetseer werk in reliëf, gipsplatieken, werk stukjes die van laagje glazuur waren voorzien en in hout kinderspeelgoed tot gedraaide stukjes, houten beeld jes, leuke en artistieke kegels enz. Hoewel er zowel bij de tekeningen als bij produkten van handenarbeid er uit springende werkstukjes aan wezig waren hebben wij er ons van onthouden om namen te noemen. Bijzonder verzorgd waren o.a. de werkstukjes in hout van zeer uiteen lopende variëteit, de geboetseerde koppen, met baarden en o.a. een li- bo, een uit zachte steen uitgestoken figuur. Voorts waren er een doden masker en draadfiguren. Gezien de korte tijd welke voor dit werk beschikbaar was, was deze tentoonstelling de moeite van een be zoek zeker waard. De heer Alting zei- de het te betreuren, dat voor dit vak onder de Mamoetwet zo weinig tijd kan worden uitgetrokken. De leden van de plaatselijke afde ling van de Bond van Chr- Platte landsvrouwen en -meisjes hielden vrijdagavond 22 dec. in gebouw ,.Re- hoboth" hun jaarlijkse kerstwijding. De presidente, mevrouw J Rietberg van Lindenberg heette allen hartelijk welkom, in T bijzonder de gasten en het kinderkoor. Zij liet zingen Psalm 72 vers 3. ging voor in gebed en las Lukas 2 vers 1 - 20. Hierna werd de kerstliturgie „Van vrede, sjaloom, gesproken" afgewerkt, waaraan ver- schillende leden hun medewerking verleenden. De bijbelgedeelten wer den gelezen door mevr. M. Brinkman- Dijkink en mevrouw B. Th. Heusink- veld - Iieusinkveld. Mevrouw J Stam- Aanstoot hield een inleiding, en me vrouw J Stam - Hazewinkel decla meerde. Het kerstverhaal werd gele zen door mevrouw F. Kx-uissink - Hai-msen. Mevrouw Schuppert - Stukker be geleidde de samenzang op de piano, terwijl ze tevens de leiding had van het kinderkoor-, dat gevoi-md was uit kinderen van de leden. Het kindex'- koor zong verschillende liederen, o.a. Stille nacht, De herdertjes lagen bij nachte. en Jezus zegt dat Hij, hier van ons verwacht. De presidente bedankte alle mede- weikenden. in het bijzonder het kin derkoor voor hun enthousiaste zang. Deze mooie kei-stavond Werd door mevrouw M. van Engbrink - Rama ker met dankgebed besloten. Het bestuur van de Bejaarden So ciëteit. „Holten" had dinsdagmiddag in gebouw „Irene" de Bejaarden uit genodigd voor de jaarlijkse Kerstmid dag een uitnodiging waaraan plm 40 van hen gehoor gaven. De leiding van deze bijeenkomst be- ïustte bij de voorzitster van het be stuur mevr. C. P. K. Enklaar-Van An- del die na een hax-telijk woord van welkom de dames Schuppert-Stukker en Schipper-Schuppert gelegenheid gaf voor het zingen van de twee be kende kei-stliederen .Vol van pracht" en Stille nacht, heilige nacht" De dames werden op het nieu we elektronische oi-gel van 't gebouw Irene" begeleid door de heer D. J. Schuppert die ook de liedexen bege leidde die gezamelijk werden gezon gen o.a. ..Daar is uit 's werelds duist're wolken"; ..Een roze fris ont loken" en „Komt allen tezamen". Het prachtige kerstvex-haai ,Een kind werd geboren" werd gelezen d. mevr. W. Israël - Hofmeijer. Na de pauze waarin getrac- teercl werd op koffie met cake en een snoepje vertoonde de heer .J. Kroon de prachtige kleuren dia serie De dagen rond Kerstmis en de Jaarwisseling dwingen ons, als het ware ongewild, het straffe levenstempo, dat ons in zijn greep heeft, wat te matigen. De factoren, welke H ons levenspatroon beheersen, werken, zaken doen en geld verdienen komen wat op de achtergrond en wij vinden •h weer wat meer tijd voor elkander en voor de poëzie des le- vens. Vriendschappen, welke wat werden verwaarloosd, omdat wij ons voor het onderhouden daarvan nauwelijks tijd gun- *h den, krijgen weer onze aandacht. Kerst- en Nieuwjaarskaarten, welke wij verzenden en ontvangen, getuigen daarvan. Hiermede toch willen wij on- ze vrienden doen weten, dat wij in de laatste dagen van het •h jaar aan hen een vriendelijke gedachte hebben gewijd en •h dat wij beseffen, dat de ontmoetingen met hen ons leven hebben verrijkt. Tegen deze achtergrond heb ik jaar in jaar uit ook mijn Nieuwjaarswens voor U in dit blad geschreven. Te mogen ♦h werken en leveri onder U, Holtenaren, en U te mogen ont- moeten in het leven van alle dag is een voorrecht, waaraan U ik in mijn hel wens bij de intrede van het nieuwe jaar maar al te gaarne uitdrukking geef. Oude jaar, o laat ons rusten, Stilstaan, eer wij verder gaan. 't Nieuwe jaar wordt niet begonnen, •h eer wij hebben stilgestaan. Dit stilstaanbe tekent daarom o.a. met dankbaarheid in het hart terugzien op al het goede; dat men in de afgelopen tijdkring heeft mogen ondervinden, terugdenken aan allen, die men op de levensbaan heeft mogen ontmoeten. Melis Stoke schreef daarvan o.m. •H dat is het motief van het verglijdend jaar, de schoot, waar alles veilig is geborgen. 4j Maar onherroepelijk tikt de klok naar morgen H en na een rust is het voortgaan dubbel zwaar. •h Is het voortgaan op de weg de toekomst tegemoet, welke ons in 1968 wenkt, wel zo zwaar? Ik geloof niet, dat dat no- dig is, wanneer men beseft, dat de kerstboodschap niet al- leen op Kerstmis, maar op alle dagen van het komende jaar zijn bemoedigende taal tot ons wil spreken nl. dat God met •h ons wil zijn. •H Ons voortgaan door het jaar 1968 geschiede daar- •h om met moed en vertrouwen Laat 't jaar dan aan 't verleen vervallen, God is met U, met mij. W. H. Enklaar 4j Burgemeester van Holten „Nu sijt wellekome" met op de band de verklarende tekst. Nadat mevr. Enklaar een woord van dank had gesproken tol allen die hun medewerking veideenden aan het welslagen van de Kerstmiddag voor Bejaaiden en de heer Spx-okke- reef woorden van oprechte dank en waarder-ing namens de Bejaarden had gesproken tot het bestuur van de sociëteit werd de Kerstmiddag be sloten met het gezamenlijk zingen van het bekende lied „Blijf bij mij Heer. want 'd avond is nabij". In de periode van 1968 tot 1985 zullen er in Zuid-West Overijssel, waartoe gerekend worden de gemeenten Deventer, Diepenveen, Bathmen, Holten, Raalte, Olst en Wijhe, minimaal ca. 9000 arbeids plaatsen en maximaal 13.750 arbeidsplaatsen moeten bijkomen. Dat staat in het zeer lijvig rapport (155 bladzijden), dat het Economisch Technologisch Instituut Overijssel, in opdracht van het provinciaal bestuur van Overijssel, dezer dagen heeft uitgebracht, onder de titel „De Werkgelegenheidsontwikkeling in Z.-W. Overijssel". Deze uitbreidingen zullen geheel in de nijverheids- en dienstensector moeten woi-den gex-ealiseerd. Vlet is zelfs zo, dat in deze twee sectoren nog een aanzienlijk gx'Otere expansie zal moeten plaats vinden, indien de toekomstige beroepsbevolking in het eigen gebied een bestaan wil vinden. Er dient n.l. xekening mee te worden gehouden, dat de landbouw in 1985 aan nog weer een gexinger aantal mensen een werkkring zal bieden dan nu het geval is. In 1966 waren er van de c.a. 4750 mannen in de Zuid-West Overijsselse landbouwsector, ca 4500 HOLTEN Woensdag 20 december kwamen ongeveer honderd platte landsvrouwen met hun gasten in zaal Amicitia. om gezamenlijk het Kerst feest te viex-en. In haar openingswoord zei de pre sidente mej. M. ter Borg. dal men graag in eigen kring hel Kerstfeest wil vieren. Toch worden we geconfronteerd met dc dingen die om ons heen gebeuren en die kring wordt steeds groter, al dus de presidente. We willen het graag buiten ons we reldje houden maar dat lukt niet. Vroeger wax-en we niet zo op de hoogte wat er builen onze grenzen gebeurde, doch met de huidige com municatiemiddelen worden we er da gelijks mee geconfronteexd. Oorlog, honger, rassendiserminatie en grijpen naar de macht, we kunnen het niet terzijde leggen. De verhouding mens tegenover mens zien we buiten de grenzen, in ons land. in ons dorp en in de familie kring. Kerstmis is een feest vol verwach ting, eilandjes van geluk die we zelf hebben. Een dankbaar mens is een gelukkig mens en kan veel betekenen voor anderen. Na het openingswoord werd het kerstspel „Licht" ten gehore gebracht. Vertelster hierin was mevr A. C. Cammeraat - Staal en hel Kei-stevan- gelie werd gelezen door mevr. J. L. v. d. Berg - Mulder. De vijf wereld delen Azië. Afrika, Amerika. Austra lië en Europa, werden uitgebeeld dooi de dames Arfman. Keuterman. Paal man, de Jonge en Steinhauer. Deze vertelden van hun huidskleur, 't kli maat. enz. Tot slot schaarden alle werelddelen zich om de grote kaars „Het Licht" om in spreekkoor te ver tellen van de wereld en de mens van nu. Er tussen door werd gedekla- meerd door de dames Nagelhout en ter Hoeven. Na de pauze zong een koortje onder leiding van de heer Winx Jansen, de Kerstcantate van Cat- 'wina van Rennes. Het kerstverhaal ..Kerstfeest op de Bromberg" werd gelezen door mej. M. ter Borg. De avond wex'd besloten niet het gezamenlijk zingen van „Blijf bij ons Heer. want 'd avond is nabij". Aan het slot wenste de presidente allen prettige kerstdagen en een goed begin in 1968. in land- en tuinbouwbedrijven en ca 250 in agrai'ische dienstverlenende bedrijven en de bosbouw e.d. werk zaam. Volgens door het L.E.I. uitge- voex-de berekeningen zullen er in 1985 nog ca 2850 arbeidsplaatsen in de land- en tuinbouwbediijven kunnen worden bezet. Houden wij. zegt het x-apport, de bezetting in 1966 voor de overige gx-oepen aan voor 1985, dan betekent dit dat in de Zuid-West Over ijsselse landbouwsector dan ca 3100 mannen een bestaan zullen vinden. Aangenomen mag worden, dat ook de vrouwenarbeid verder in betekenis zal afnemen. Tot hoever de .terugloop hier zal zijn valt uiteraard niet te voorzien. Het E.T.I.O. neemt aan, dat een bezetting met ca 500 vrouwen (1966 ca 750) niet ver bezijden de waarheid zal liggen. De gehele land bouwsector. waax-in in 1966 nog ca 5500 personen werk vonden komt daarmede op een bezetting van ca 3600 personen in 1985. Deze pi-ognose van het E.T.I.O. houdt natuurlijk ten nauwste vei-- band met de bevolkingsomvang. Het rapport wijdt daaraan een uitvoex-ige beschouwing. Ons bepalend tot onze eigen ge meente, dan lezen we, een bevolkings groei, dit uitgaat boven de natuurlij ke groei is in Diepenveen, Bathmen en Holten, gezien de omstandigheid, dat deze gemeenten reeds een zekere woonfunctie bezitten, alleszins aan nemelijk. Zij geven een ontwikkeling te zien, die naar verwacht mag wor den positief beïnvloed zal blijven dooi de migratie. Bij de bespreking van ZW.-Overijs sel in de komende decennia zegt liet rapport o.m.; Holten, waai- de landbouw nog een voorname plaats inneemt, heeft zoals opgemerkt, de laatste jax-en meer in- lustrie gekregen femdio 1966 om- sreeks 300 werkei's). De wei'kgelegen- heid in de industrie is evenwel nog bescheiden, het geen uitei-aard niet betekent dat deze sector geen nuttige ol in deze gemeente vervult. Het T..T.I.O. is van mening, dat de belan den van Holten in de toekomst even- •ens het meest ermee gediend zijn, ndien de industrie een niet te grote betekenis krijgt. De toekomstige functie van Holten moet veeleer in het vlak van het wo nen en de recreatie worden gezocht. Als woonplaats heeft deze gemeente zeker goed kansen. Vooi'al het na tuurschoon. alsook een goede geogra fische ligging zijn gunstige factoren voor het uitoefenen van de woonfunc tie. Holten is verder ï'eeds uit recrea tief oogpunt een belangrijke gemeen te. Op dit tei'ren vervult het zelfs een functie, die ver boven Zuid-West Overijssel xrtgaat. Het is dan echter wel nodig, dat er dan verdere vooi-- zieningen worden getroffen, zoals aanleg van goed geoutilleerde kam peerterreinen en bouw van bungalow- bedrijven. Het rapport bevat een schat van ge gevens. Het zou ons te ver voeren om daarop dieper in te gaan. Het behan delt niet alleen de werkgelegenheids ontwikkeling in het betrokken gebied in al haar facetten, maar de struc tuur van het gehele gebied wordt a.h.w. in dooi'gelicht. ledei'een houdt zich tegenwooi'dig bezig met de ontwikkeling naar het jaar 2000. Opvallend is dat 't E.T.I.O. zich heeft bepex-kt tot het geven van een prognose tot het jaar 1985. Voor spellen is oen hachelijke onderne ming. Het is in dit vei'band bijvoor beeld illustratief zegt het rapport, dat in 1965 nog werd voorspeld, dat ons land in het jaar 2000 ca 21 miljoen in woners zou tellen, terwijl momenteel een raming van 18 miljoen reëel wordt geacht. Voor de luchtbuks-schietwedstrij den, die tweede Kerstdag in zaal Vosman gehouden werden door d Schietvei-eniging „De Eendracht' bestond vooral gedui'ende de middag grote belangstelling. Ook 's avonds werd er dooi'lopend geschoten, maar op Koninginnedag was die belangstel ling toch wel wat x-uimer. Het geheel was keurig verzorgd. Er werd schoten op drie personele banen, met als hoofdprijs een dames- of heren rijwiel naar keus. en verder een pen dule en een herenpolshorloge. Voorts kon men zijn geluk beproeven twee vrije banen met lopend hert en bewegend wild zwijn en op geluks- baan met als maximum 200 punten in twee schoten. Vooral de fiets trok de grote belangstelling, maar op de vrije- en geluksbanen werden toch ook heel wat braadhaantjes in de wacht gesleept. Op de personele baan schoot heer A. Vincent uit Holten het ma ximum van 36 punten en veroverde daarmede een herenrijwiel, de 2e pr. de pendule werd gewonnen door de heer J. H. H. ten Berge uit Rij: sen, terwijl de heer B. Brinkman uit Holten de 3e prijs, het herenpolshor- loge, schoot. De heer G. Schippers uit Holten bi haalde op de geluksbaan het hoogste aantal punten n.l. het maximum 200, hetgeen maar zelden voorkomt. De Eendracht kan op geslaagde schietwedstrijden terugzien. RECTIFICATIE Tot onze spijt werd vorige week een spellingsfout in de naam van dokter Nagelhout te laat ontdekt. Zij kon niet meqer hersteld worden. Wij bie den hiervoor onze verontschuldigd! gen aan. In een stemmig versierde zaal van het „Bonte Paard" werd door de af deling Dijkerhoek van de Plattelands- vrouwen kerstfeest gevierd. De avond werd verzorgd door de dames Van Coevorden. Honcoop, Lug- genhorsl en Wiex'sma. Met z'n vieren zoxgden ze voor een goede en sfeer volle bijeenkomst. Centraal stond het geboortevei*haal uit het evangelie volgens Lucas, dat door de dames werd gelezen en afge wisseld met het zingen van gezangen door de aanwezigen. Van de mooie gedichten en verhalen, die verdej; werden voorgedragen noe- men we, zonder aan de andere tekort te willen doen; „Vorstin onder de Staten'' waarin door Bertus Aafjes een tocht wordt beschreven die hij heeft gemaakt van Jeruzalem naar Bethlehem. ..Hij blijft in onze ramen kijken" het ontroerende verhaal van een in de gevangenis geraakte zoon. die door zijn ouders wordt bezocht. „De vrolijke herder" 'n fijn gedicht „Plet jaloerse kind" dat gaat over een meisje dat op kerstavond tot in- keer komt. De goed bezochte avond werd met het zingen van Gezang 135 besloten. Dl burgemeester van Holten maakt bekend, dat met ingang van 2 januari 1968 gedurende één maand ter gemeen te-secretarie voor een ieder wordt gelegd het ontwerp van een her ziening van het bestemmingsplan „Hol terberg", met toelichting en bijbeho rende voorschx'iflen. Gedurende bovengenoemde lei-mijn van een maand kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp bij de ge meenteraad indienen. Holten, 22 december 1967 De burgemeester voornoemd \V. H. ENKLAAR Maandag. 8 januari, 19.30 uur: Ruil- avond Holtense Postzegelclub in café „De Waag". Dinsdag, 9 januari, 19.30 uur: Nieuw jaarsvisite Afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in 't Bonte Paard. Woensdag 10 januari om 8 uur in gebouw „Rehoboth" jaarverga, dering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Vrijdag. 12 jan. 20.00 uur: Jaarver gadering L.R.V. ..De Bergruiters" in café „De Waag". Dinsdag, 23 januari. 19.30 uur: Dis cussie-avond afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in 't Bonte Paard over vrije tijd, bezig heid of ledigheid o.l.v. mevr. J. Cieraad-Dijkstra uit Nijverdal. Woensdag 24 januari. 20.00 uur: Jaax-vergadering van de afd. Hol ten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen-in hotel Holterman. Weekenddienst dierenartsen Zaterdag 30 dec., zondag 31 dec. en maandag 1 januari: de heer Th. A. Oostenbrug. Diessenplasstraat 2, tel. 15 15. HOLTEN 31 dec. 1967 Ned. Herv. Kerk 10 u ds. Israël, 19 u ds. Abbink (Oudejwsavonddienst). in beide diensten extra collecte voor het Al gemeen Kerkewerk Gei-. Kerk 10 en 15 u ds. R, Oos- terhoff RK Kerkdienst 8.45 u H Mis in het geb. Irene DIJKERHOEK Bethanië 10 u geen dienst, 15 u ds. Israël (Oudejaars- dienst) HOLTEN 1 jan. 1968 Ned. Herv. Kerk 10 u dhr. Schellevis. Ger. Kerk 10 u ds. R. Oosterhoff Geboren: Gerritdina Johanna, dv H. J. Aaftink en G. H. Schöppers, Tuinstraat 32. Annelies, dv J. H. Dollekamp en A. Koopman, Oranje straat 69. Petrus Gerardus Erna- nuël, zv T. J. G. Aarsen en J. J. M. Blommerde, Bei-gmanstraat 6. Ivonne, dv J. p. Hanenburg en Y. Jellema, Waardenborchstraat 32. Gehuwd: R. J. Schreurs, 24 jr., Look 2 en J. D. Dijkman, 22 jr., Ruurlo. T. Brummelman, 47 jr., Gorssel en T. C. J. Groeneveld, 46 jr., Gaardenstraat 29. H. M. Brinks, 23 jr., Rijssen en W. J. Schöppers, 18 jr., Industriestraat 6. A. J. Bolink, 23 jr.. Look 66 en A. Koops, 20 jr., Coevorden. BEVOLKING Vertrokken: G. J. Paalman van Neerdorp 54 naar Hellendoorn. W. G. Paalman-Manenschijn van Holterbroek 19 naar Hellendoorn. J. Oplaat van Beuseberg 105 naar Almelo T. C. J. Brummelman- Groeneveld van Gaai-denstraat 29 naar Gorssel. Verloren: 1 rechter grijze heren glacé: 1 tasje inh. maandkaart OAD Holten-Deventer plus broodtrommel tje: 1 lichtgroene portemonnaie met inhoud; 1 paar bruine handschoenen; 1 zwai'te damestas inh. paspoort, zie- kenfondskaart etc. t.n.v. C. Kooy, Weideweg 36 te Hengelo (O.); 1 brui ne portemonnaie met inhoud; 1 linker rood met blauw gebreide handschoen; 1 gouden dasspeld: 1 fietstas, inh. zwarte x-egenbroek. Gevonden: 1 linker groene nylon want: 1 lips en gewone sleutel aan leertje: 1 x-ode sjaal; 1 herenrijwiel. INLICHTINGEN dagelijks aan het groepsbureau der rijkspolitie te Hol ten tussen 8 en 22 uur DOCH NIET tussen 13 en 14 uur. Leden van de schaakvereniging „De Pioniers" speelden donderdag avond in hun clublokaal, hotel Hol terman. een aantal partijen voor de ondex-linge clubcompetitie. De uit slagen waren als volgt: A. J. C. 3rands-G.Westera 1-0. H. D. Pinkert- 11. J. Aaftink 1-0. B. van Beek-G. J. Hoeve 1-0. A. Stukkei'-H. H. J. Stuk ker 1-0. H. J. Aaftink-C. van Geere- stein 0-1, H. D. Pinkert- J. van Brug gen 0-1. De uitslagen op 21 december wa ren: F. J. Hol-B. van Beek 1-0, G. J. Hoeve-J. Steenbergen 1-0. H. J. Aaf- tink-A. Stukker 0-1, A Jansen-J. van Bruggen H. H. .J. Stukker-G. Westera 1-0. A. J. C. Brands-Mevr. H. J. Hol-Groothoff 1-0, C. van Gee- xestein-H. D. Grobben 0-1. Aangezien voor de 4e klasse B. der K.N.V.B. en voor de afdeling Twente geen programma voor zon dag a.s. is vastgesteld speelt Jlolten 1 's mci-gens om 10.00 uur een oefen-' wedstrijd tegen Holten 2.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1