Geslaagde lierdenkingsfeestavond in Rehoboth Nieuwe plannen met gem. sportterreinen Werkgelegenheid in het gewest Deventer niet ongunstig Exposilie werkstukjes pla t telands vrou wen Aanbesteding viaducten over nieuwe E8 versneld li 1 Prinses Beatrix Fonds Collecte Voorlichting over nut van verzeker in» :e s MARKT RIJSSEN I11 Assen benoemd TWINTIG JAAR GEREFORMEERDE VRO UWEN VERENIGING „Herfsttooi '67'" Bloemententoonstelling- in Rijksmuseum Twenthe Ook exotische bloemen V oor reclassering Raadsvergadering Gezin sweekavon d met tentoonstelling,1 kin dertekeningen OFFICIËLE PUBLICATIE I II Verbeteringen aterschap ..Sal land' AGENDA Predikbeurten Mmitenverzamelaars krijgen lezing van de lieer J. Sclmlman V er betering werkgelegenheid HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 14 oktober 1976 No. 41 Jaargang 19 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad'' te Holten - Telefoon 05483 - 1234 Hoofdredacteur W. Beyeri Advertentieprijs 1-15 mm. (a contant) f 3,Iedere mm. meer 0,12 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal. Betaling via de Coöp. Raijfeisenbank Holten, giro nr. 875587 Naar verluidt zouden burgemees ter en wethouders voornemens zijn hun plannen voor een gemeentelijk sportterrein in het bestemmingsplan „De Haar", aan de westelijke rand van de toekomstige dorpsbebouwing, te laten varen en in onderhandeling zijn getreden met de Erven J. Wan- sink op „Meerman" in de Look. om „Meermanskamp" voor dit doel aan te kopen. Het betreft hier een complex weidegrond van plm. tien hectare, hoog gelegen aan de voet van de Holterbcrg en geheel omgc- Onze Mar iet je gaat nu naai de grote school en dat is zowat 1 kilometer van ons huis en dat is een probleem voor mij, want ilc breng haar nu nog elke dag achter op m'n fiets maar dat kan zo niet door gaan, want dan doe ik m'n kleintjes te kort. Nu heb ik het eens aan onze dokter gevraagd en die heeft gezegd, dat Marietje best op 'n fietsje kan gaan rijden, maar dan een bijzondere. Met stabi lisator-wielen en bijzondere voorzieningen heeft de dokter gezegd en dat is 'n hele dure. En daarom kom ik maar weer eens bij V aankloppen, want V hebt ons al zo vaak ge holpen met steun voor ons spastisch kind, met '11 speciaal gebouwde stoel, met geld voor extra slijtage enz. Kan 't?" Collecte van 16-21 oktober. Contact-pei-soon voor het Prin ses Beatrix Fonds voor Holten is mevr. A. C. Cammeraat- Staal, Gaardenstraat 22. In een goed bezochte vergadering van de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Het Bonte Paard" heeft de heer M. J. Wagenaar, van het levensver zekeringswezen, dinsdagavond ge sproken over het onderwerp: „Wat de overheid doet en wat u zelf moet doen'. In een uitvoerig betoog wees de spreker er op, dat de over heid door de verschillende sociale wetten de basis legt voor een so ciaal minimum inkomen o.a. door middel van AOW en AWW. Zelf moet men, door op tijd te sparen, zo mogelijk zorgen daarop een aan vulling te hebben. Men kan daarbij het tijdrisico uitsluiten door het aangaan van een levensverzekering. Om dit met voorbeelden duidelijk te maken vertoonde de heer Wage naar o.m. de film „Afspraak met de toekomst". Verder werd nog de prachtige kleurenfilm „Beatrix, de bruid" en een geestig filmpje „Con Moto" door hem gedraaid. De pre sidente mevrouw J. Reijlink-Reilink, die de vergadering met een kort woord had ingeleid, dankte de heer Wagenaar aan het slot voor zijn leerzame inleiding. Burger! iji tand Geboren: Carolina Wilhelmina Ma ria, dv J. H. Kemper en T. M. Horen berg, Espelo 9;Geertruida Johanna dv J. W. Weijers en H. Grave; Hol- terbroek 71; Gerrit Jan zv G. J. Ulf- man en G. E. W. Dikkers, Wevers straat 15; Jan Hendrik zv H. M. Ket- telarij en L. A. Lankhorst, Beuseberg 172, geboren te Deventer. Gehuwd: M. Rietberg, 22 jr, Beuse berg 80 en J. L. Bronsvoort, 21 jr, Dijkerhoek 32. Ondertrouwd: G. J. Sluiter, 24 jr, Oranjestraat 49 en A. II. Brinkhuis, 20 jr. Goor; J. van Avesaat, 25 jr Aalpolsweg 14 en B. Modderman, 2; jr, Goor. ven door een z.g. houtwal met een zeer uiteenlopende vegetatie, die wanneer de grondsoort deugdelijk is, zeer geschikt te maken zou zijn voor sportterreinen. Het complex is gelegen aan de Duistere Steeg aan de noordzijde van de spoorlijn Deventer - Almelo en grenst ten oosten aan het villa- terrein Look. waarvan nu praktisch alle gronden in het bezit van de gemeente zijn. Juist die spoorlijn, waarin een onbewaakte overweg, die binnen afzienbare tijd, wanneer de Centrale Verkeersleiding op dit baanvak zal worden ingevoerd, van een aki (knipperlichten) zal worden voorzien, kon wel eens een struikel blok kunnen gaan vormen voor de inrichting van sportvelden aan overzijde. Er zullen dan zeker an dere voorzieningen moeten worden getroffen om het publiek te beveili gen. Op het gemeentehuis konden wij nog geen bevestiging ontvangen of deze aankoopplannen van het ge meentebestuur juist zijn. Als de plannen' in deze richting gaan en dat valt naar hetgeen wij uit niet officiële bron verna men nauwelijks te betwijfelen dan zou aan de bezwaren, die bij velen, ook onder de raadsleden leven, tegen de terreinen die men tot dusver op het oog had, wor den* tegemoet gekomen. Er heeft bij hen n.l. altijd twijfel bestaan of de gronden aan de Aaltink- steeg wel geschikt te maken zou den zijn voor sportvelden omdat een gedeelte van het terrein altijd drassig is en het gevaar niet denkbeeldig is dat het 's winters spoedig onder water zou komen te staan, althans te drassig zou zijn om er b.v. op te voetballen. De Ned. Heide Mij en de Gront- mij hebben daar aanvankelijk ver schillend overgedacht, maar zijn ten slotte wel tot dezelfde conclusie ge komen nl. dat zij bij een behoorlij ke ontwatering c.q. drainering ook in de winter wel geschikt zouden blijven. Als de plannen in de Look vaste vorm zouden aannemen, dan zal moeten worden afgewacht of de gronden in de Look niet te licht zijn voor sportveld. Het betreft hier marginale landbouwgrond. Gezicht op het Erve .Meerman" met Meermanskamp" van de Erven J. Wansink, waarop het gemeentebe stuur het oog heeft laten vallen voor een gemeentelijk sportterrein. Aangevoerd: Pony's 125; Runderen 78. varkens 717, totaal 920. Prijzen: 10 vette koeien van 3.80 4.05 per kg slachtgewicht; 34 melk- en kalfkoeien van 9501300 per stuk; 15 pinken van 650—900 per stuk; 19 gras- kalveren van 450—550 pér stuk; 18 drachtige zeugen van 375425 per stuk; 699 biggen van 6070 per stuk. Overzicht handel: rundvee: handel matig, prijzen staande; Pony's: handel rustig; zeugen: handel vlot, prijzen staande; biggen: handel kalm, prijzen lager. Onze plaatsgenoot, de heer Joh. Nijendijk is benoemd als onderwijzer aan de o.l. Julianaschool te Assen. I11 het gebouw Rehoboth - rijk getooid met herfstbloemen - werd donderdagavond het feit herdacht dat 20 jaar geleden de Gereform- Vrouwenver- „Priscilla" werd op gericht- De presidente van de vereniging, me.j. A. tSam, liet bij de aanvang van deze goed bezochte herden kingsfeestavond izngen Psalm 103 vers 1 en 6, ging hiierna voor in eebed en sprak vervolgens een kort woord van welkom waarbij zij zich in 't bijzonder richtte tot de afgevaardigden van de verschillen de verenigingen en tot mevr- Lim- beek-Bolks oud-lid, van de vereni ging te Vroomshoop, die bloemen werden aangeboden. Bij de hierna volgende openings liturgie werd de verbindende tekst gesproken door mevr. Hoogkamp- Wolting en mevr. Aanstoot-Beld- man terwijl met orgelbegeleiding van mevr. Paalman-Aanstoot wer den gezongen Psalm 146 vers 1, 2 en 3, Psalm 27 vers 1 en 7 en ge zang 46 vers 1, 2 en 3- Mevr. Bolink-Landeweerd zong eveneens met orgelbegeleiding van mevr. Paalman-Aanstoot de verzen 1, 2 en 3 van psalm 48 (nieuwe berijming). Nadat de presidente, mej. A. Stam, gelezen had de bijbel gedeelten Handelingen 10 vers 1 tot 8 en 19 tot 33 hield mev Schuppert-Stam een inleiding over „Cornelius, de hoofdman over hon derd". De dames Veldhuis-Maag en Reinink-Beldrrfan resp- secretaresse en oud-secretaresse oogstten bijva! met een verslag over de achter liggende twintig jaar en mevr. De werkgelegenheid heeft zich in de afgelopen maand in het gewest Deventer niet in ongunstige zin ont wikkeld. Er valt een vermindering van het geregistreerde aanbod te constateren. Hoewel het aanbod en de vraag ten opzichte van vorige jaren ongunstiger staan genoteerd, kan in het gewest Deventer zeker nog niet van een noodsituatie wor den gesproken. De vermindering van het geregis treerde aanbod heeft verschillende oorzaken; enerzijds is er een voort gaande tewerkstelling geweest van de leerlingen die dit jaar de school hebben verlaten, anderzijds heeft met name de industrie ook niet- jeugdige arbeidskrachten opgenomen en heeft er een afvoering plaatsge vonden van om allerlei redenen niet meer te bemiddelen personen. Het Dank zij een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, de Bloemist-Winkeliers- verenig'ing „Oost-Nederland", Bloemist-Handelsvereniging „En schede en Omstreken", de Stichting Voortgezet Tuinbouw Onder, wijs „Oost-Nederland" wordt, in nauwe samenwerking met de di rectie van het Rijksmuseum Twenthe in Enschede een bloementen toonstelling onder de titel „Herfsttooi '67" gehouden, van 14 t.m. 22 oktober. Op zeer exclusieve wijze zullen in de sfeervolle zalen van het Rijksmuseum Twenthe herfstbloemen tentoongesteld worden, die in combinatie o.a. met bes-takken tot smaakvolle arrangementen worden samengesteld. Bekwame bloemsierkunstenaars hebben met zorg en overleg de juis te bloemen hiervoor uitgezocht. Niet alleen 'n keur van specifieke herfst bloemen, maar ook bloemstukken sa mengesteld met exotische bloemen zoals de strelitz'iaregina, de Bi zarre Anthurium Andreanum en de zeer aparte rose bloemen van de Ne- rine zullen er te zien zijnn. De ten bate van de Nationale Re classering gehouden collecte heeft opgebracht f 211,03 (vorig jaar f 204.07). HOLTEN In de zaal van „Het Bonte Paard" werd woensdagmiddag een expositie gehouden van de door een elftal leden van de Dijkerhoekse platte landsvrouwen gemaakte werkstukjes tijdens de in de afgelopen maanden on der leiding van mej. Bergman, van de huishoudelijke voorlichting ten platte- lande, gehouden cadeautjescursus. De dames zijn tijdens deze cursus zeer pro- duktief geweest, zodat plm. 75 werkstukjes lagen tentoongesteld. Allemaal bij zonder leuke dingen, die met grote liefde zijn vervaardigd. Voor de bezichti ging bestond een flinke belangstelling, zodat de dames veel eer hadden van hun werk. Totaal zullen worden verwerkt: 1.000-1.200 grootbloemige chrysan ten 200-250 bossen tros-chrysanten, 400-600 diverse bloemen, o.a. Nerine, Anthurium, Euphorbia, Lelies, Stre- litzia enz. Voorts een grote hoeveel heid bij-materiaal, enorme partijen bestekken in vele soorten. De inrichting van de expositie ge schiedt onder leiding van de heer J. N. Voerknecht te Delden, die daarbij de medewerking heeft van een tal arrangeurs en enige assistenten. Dia's Het Rijksmuseum Twenthe heeft speciaal voor deze tentoonstellinp een serie dia's samengesteld, di' 's avonds in één der bovenzalen wordt vertoond. Met deze dia's hoopt men de bloem in de schilderkunst te be lichten. Ook zullen diverse demon straties gegeven worden, zoals bloem schikken en het maken van een een voudig bloemstukje. Deze demonstraties worden uitge voerd door: Oud-leerlingen van de vakschool voor de Bloemsierkunst, geassisteerd door leerlingen van de Lagere Land- en Tuinb.school, rich ting bloemschikken en binden, in En schede. De tentoonstlling waarvan men een jaarlijkse traditie wil maken, wordt vanavond 13 oktober om 19.00 uur officieel geopend door de burgemees ter van Enschede, mr, A. J. Vleer en mevrouw A. A. Vleer-v.d. Meulen. Dc openingstijden van de tentoon stelling zijn: Maandag tol en met vrijdags: 9.00- 13.00 uur, 14.00-17.30 uur, 20.00-22.00 uur. Zaterdags: 9,00-13.00 uur, 14.00-17.30 Zondags: 14.00-17.30 uur. aanbod is in hoofdzaak te vinden in de bedrijfsklassen bouwnijverheid (50), metaalnijverheid (49), handel (24), kantoorpersoneel (28) en in de groepen losse arbeiders (52) en de minder geschikten (192). Het aantal ingeschrevenen jonger dan 19 jaar is gedurende de maand september ge daald van 61 tot 40. De vraag naar mannelijke arbeids krachten is over de gehele linie iets gedaald met uitzondering van de me taalnijverheid, waar een stijging is opgetreden. De zeer geleidelijke ontspanning op de arbeidsmarkt van vrouwen, die zich al geruime tijd bezig is te voltrekken, heeft zich ook de afge lopen maand voortgezet. Het totaal beschikbaar aanbod be droeg gespecificeerd, absoluut en in percenten, ultimo september: Deven ter 378 of 2,4 pet. (vorige maand 431 - 2,8 pet), Bathmen 2 - 0,5 pet (7 - 1,8 pet), Diepenveen 21 - 1,4 pet (1 - 1.4 pet), Holten 10 - 1,2 pet (10 - 1.2 pet). Olst 19 - 1,1 pet (14 - 0,8 pet) en Raalte 49 - 1,9 pet (65 - 2.5 pet), van het gewest ge middeld 2,1 pet (2,4 pet), van de provincie 33, pet (3.4 pet), van het rijk 2,2 pet (2,2 pet). Een vergelijking met de andere rayons in Overijssel levert de vol gende cijfers op per 30 sepl. 1967: Almelo 1028 of 4 pet, Nijverdal 283 is 2.9 pet, Deventer 479 is 2,1 pet, Emmeloord 110 si 1,6 pet, Steenwijk 272 is 4,2 pet, Enschede 2104 is 5,2 pet, Hardenberg 668 is 6,8 pet, Hen gelo 487 is 1,7 pet, Kampen 212 is 1,9 pet, Oldenzaal 624 is 5,1 pet en Zwolle 475 is 2,1 pet. De geregistreerde arbeidsreserve en de vraag in enige belangrijke beroepsgroepen is in het gewest Deventer op genoemde datum als volgt: bouwvakarbeiders 50 - 37, metaalbewerkers 49 - 133, textielar beiders 14 - 4, levens- en genotmid delen bei-eiders 9-71, kantoorper soneel 28 - 24, personeel in algeme ne dienst (incl. losse 'arbeiders) 52- 18, minder geschikten (aanbod) 192. Sehuppert-Keuning boeide met de voordracht „De regenboog" Een vragenwedstrijd tussen eer A- en B-gedeelle van de zaal onder leiding van de „quizmasteressen' ITulsman-Landeweerd en G. Veld huis werd met een punt verschi? (14-13) door de afdeling B gewon nen. Uit het door de penningmeeste ressen de dames Kolkman-Beldman en Ekkelkamp-Beute uitgebrachte financiële verslag over de twintig jaren van bestaan bleek, dat mer het nooil royaal heeft gehad wal de dubbeltjes betreft. Na de pauze, waarin getrakteerd werd op koffie met gebak, gaf een achttal dames een modeshow (ja ponnen, mantels etc. van toilet en behangselapier) die buitengewoon insloeg en de dames Beldman-Klein Nagelvoort, Paalman - Aanstoot, Wiggers-Aanstoot en Landeweerd- Stam waren „in" met „Een koffie praatje" waarbij alle veertig leden door het zeefje" gingen. Hartelijk applaus was er ook voor de acht dames die „De vrouw, vroeger en nu" over het voetlicht brachten terwijl ook de dames Meijerink- Hulsman en Aanstoot-Beldman bij val oogstten voor hun luimige voordrachten. Tussen de verschillende gedrijven door werden gelukwensen uitge sproken door ds. Pu. A. Hoogkamp, namens de geref. kerkeraad, door de heer H. Beltman namens de Geref. Mannenvereniging en door mevr. Israël namens de Hervormde Vrouwengroep. Allen deden hun gelukwens vergezeld gaan van een geschenk. Schriftelijke gelukwensen kwamen binnen van de oud-leden mevr. iWersma-Stap te Elim en mevr. J. Beldman-Verveda te Zut- phen. De gezellige avond werd door ds- R- A. Koogkamp met dank aan God gesloten na het zingen van Gezang 110, „Ik wil u o God mijn dank betalen". De gemeenteraad zal in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen komen op maandag 23 oktober om 19.30 uur. De agenda zal nog nader worden bekend gemaakt. kj De Gezinsweek bepaalt dit jaar de aandacht inzonderheid bij 't jonge ge zin. Daarom worden alle ouders van jonge gezinnen dinsdagavond a.s .Irene' verwacht ook al hebben zij nog geen kinderen op de lagere school. Door de medewerking van de on derwijzers des verschillende scholen in onze gemeente is aan deze gezins- weekavond ook een tentoonstelling verbonden van tekeningen van alle leerlingen van de eerste en tweede klas van alle lagere scholen in onze gemeente gemaakt naar aanleiding van Bijbelse verhalen, die hun ver teld zijn. Het gebouw Irene gaat om 19.15 uur open voor het bezichtigen van de te keningen, waartoe ook in de pauze nog gelegenheid bestaat. Om ongeveer kwart voor acht wordt de aanwezigen een kopje koffie aan geboden, waarna om 8 uur de bijeen komst aanvangt, awarop mevrouw H. Perelaar, Pai'fumeur leidster psycho logie TTVO te Enschede zal spreken over het onderwerp „De emotionele ontwikkeling van het jonge kind, me de in verband met de veranderde maatschappij. Naar verwacht mag worden zal deze gezinsweekavond grote belang stelling bestaan. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: 1 double damespolshor loge; 1 bos sleutels: 1 dameshand schoen; 1 paraluie. Verloren: 1 etui, bruin; 1 bril met brui montuur; sleutetetui met 3 grote en 6 kleine sleutels; 1 verchroomde siering van Taunus 12M; 1 kinderbril: 1 zwarte regenbroek; 1 bruine dubbele lederen tas. Inlichtingen dagelijks aan het groepsbureau der rijkspolitie te Hol ten tusen 8 en 22 uur. Doch niet tussen 13 en 14 uur. Burgemeester en wethouders i Holten roepen hierbij gegadigden op voor het verrichten van de werk zaamheden verband houdende met de bestrijding van ratten in deze gemeente, tegen een nader overeen te komen vergoeding. Holten, 13 oktober 1967. Burgem. en weth. van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretarih Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun colle ge op 9 oktober 1967 zijn uitgeloot de obligatienummers 42, 54 en 70 van de obligatielening 1951, oor spronkelijk groot f 85.000. Het bedrag dezer obligaties wordt per 1 november a.s. betaalbaar ge steld bij de gemeente-ontvanger te gen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening wordt op 1 november a.s. betaalbaar ge steld tegen inwisseling van rente coupon nummer 16. Holten, 13 oktober 1967. Burgem. en weth. voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Het Verenigd College van het Wa terschap „Salland" komt dinsdag avond in het Waterschapshuis te Olst in openbare vergadering bijeen voor de behandeling van een agenda met een achttal punten, die voor een belangrijk deel betrekking heb ben op de verbeteringsplannen met betrekking tot de waterbeheersing in zuid-west Salland. Vermeld staan o.m. de technische goedkeuring enz. van het verbeteringsplan zuid-west Salland. De delegatie van de grond aankopen in dit gebied en een be spreking van de stand der verbete- ringswerken. Twee lijvige rapporten zijn de leden toegezonden betreffen de de bovenloop van de Zandwete- ring en betreffende de bovenloop van de Socstwetering. Zoals men weet zijn de verbeteringswerken in de benedenloop van de Soestwete- ring, waaronder ook Holten valt, en gelegen ten oosten van het Kanaal Devenler-Raalte, in hoofdzaak ge reed. Ook in het Noord-Oost gebied zijn door de prachtige zomer enorme vordei'ingen gemaakt. Voor de Ronhaarsleiding loopt de on derhoudsperiode van de aannemer. De Boksloot is ontgraven. Er moet nog plm. 2000 m3 uitgekomen specie worden vervoerd. Het werk is voor 85 pet. gereed. De noord-zuid-leiding door het Hcllendoornsebroek is voor het grootste deel ontgraven. Op 16 september was dit gevorderd tot de kruising met de provinciale weg Mariënheem - Luttenberg. De werk zaamheden vorderen zeer goed. Het werk is voor 30 pet. gereed. In het Ilellendoornsebroek, 2e gedeelte, is een begin gemaakt met voorzie ningen voor het leggen van twee dui kers met stuwgelegenheid. Door de aannemer fam Dubbink is de duiker in de provinciale weg Luttenberg - Hellendoorn gelegd. Ook een stroom opwaarts te maken duiker is nage noeg gereed. Ten aanzien van de Lindertse- leiding kan gezegd worden, dat de duiker in de provinciale weg Raalte - Ommen gereed is. De hier gebruik te bailly-brug zal nu worden ver plaatst naar Mariënheem, zodat het verkeer gebruik kan maken van de ze brug. terwijl ter plaatse een dui ker wordt gelegd. Van de te maken brug in de Lindertseweg zijn de pa len geheid. Het vonder nabij het Overijssels kanaal wordt binnenkort gestort. Met het persen van twee duikers onder de spoorlijn Zwolle - Almelo zal naar het zich laat aan zien door de fa. Visser en Smit een aanvang worden gemaakt. Het gemaal „H. J. Ankersmit" te Vx'ijdag 13 oktober 7.45 uur in geb. ..Rehoboth": Vergadering A.R.- Kiesvereniging „Nederland en Oranje". Maandag 16 oktober en 23 oktober: Bloedafname-avonden Ned. Rode Kruis in het Parkgebouw te Rijs- sen (zie adv.) Dinsdag 17 oktober: Gezinsweeksa- menkomsl in Irene, met tetoon- stelling Bijbelse tekeningen ge maakt door schoolkinderen. Spreek ster mevr. H. Perelaer-Parfumeur, leidster psychologe T.I.V.O. (zaal open 19.15 uur. aanvang 'samen komst 20 uur (zie ber.) Dinsdag 17 oktober 20 uur: Aanvang E.H.B.O.-lessen in het Wijkgebouw van het Groene Kruis. Maandag 16 t.m. 21 oktober: Collecte Prinses Beatrix Fonds (zie ber.) Dinsdag 17 oktober. Gratis demon stratie rijdende viskeuken. Par keerterrein hotel Holterman. Donderdag 19 oktober 's avonds 7.45 uur vergadering Chr. Plattelands vrouwen in de bovenzaal Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Hol ten". Vrijdag 20 okt. van 3—9 uur: Demon stratie Hoover-wasmachines bij Mien-en-Geurt (zie adv.) Dropping van de afd. Holten van de Bond van Plattelandsvrouwen. Opgave t.m. zaterdag 14 okto. 6 uur, telefoon 1278. Zaterdag 21 oktober 8 u.: Filmavond in gebouw Rehoboth (zie adv.) Zaterdag 21 oktober 19.30 uur: Gezel- ligheidsrit MAC „De Holterberg" (zie adv.) Maandag 23 oktober 19.30 u.: Raads vergadering ten gemeentehuize. Zaterdag 11 november 8 uur Toneel avond „C.O.C." in gebouw „Reho both". Holten Ned. Herv. Kerk: 8.30 u en 10.15 u Ds Addink Extra collecte: Inwendige Zending 10.15 uur Jongerendienst in Irene R.K. Kerkdienst: 8.45 u H. Mis in het gebouw Irene Dijkerhoek Bethanië: 9.30 u past. medew. Schel- levis Extra collecte: Inwendige Zending Ger Kerk 9.30 uur en 3 uur ds. R. Oosterholf. In beide diensten is het ene offer voor Kas-ART 17 (emeritus predi kanten, predikantsweduwen en we zen). Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Zaterdag 14 en zondag .15 oktober: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessen- telefoon 1515. LOSSER De Kring Twente van muntenverzamelaars (numismaten) heeft de directeur van de N.V. J. Schulman, de heer .1. Schulman, uitgenodigd op vrijdagavond 27 oktober een lezing te houden den over het onderwerp „Nederland se provinciale en stedelijke munten". De heer Schulman geniet op natio naal en internationaal gebied van de munt- en penningkunde grote faam. De lezing wordt gehouden in de kan tine van de NV Enschede spinnerij Tubantia te Enschede. De eerstvol gende ruilavond is vastgesteld op maandag 20 november, eveneens in de kantine van Tubantia. Deventer, onder meer van belang voor de gebieden onder Holten en Diepenveen, die door middel van de benedenloop van de Soestwetering het overtollige water in het Overijs sels kanaal lozen, begint zijn vol tooiing te naderen. Er moet echterr nog veel technisch werk verzet wor den. De werkzaamheden aan de Hol landTwentcroutc, de veel bespro ken E 8, vorderen sneller dan me nigeen zich voorstelt. Op maandag Aan het reeds dikwijls in de vergadering van de gemeen teraad uitgesproken verlangen om op het dorpsplein „De Smidsbelt" 'n openbare telefooncel te plaatsen, is - zoals uit bovenstaande foto blijkt - thans voldaan. Het zal ech ter nog wel even duren voordat daarvan door het publiek gebruik gemaakt zal kunnen worden, omdat nog enkele onderdelen ontbreken en met de aansluiting op het elek triciteitsnet en 't telefoonnet verschillende instanties zijn belast, die door andere werkzaamheden overbezet zijn. Als zij eenmaal in bedrijf is zal deze publieke gelegenheid om te telefoneren echter een uitkomst zijn voor het door gaand verkeer, voor het vreemdelingenverkeer en voor hen, die under» abound'* niet lastig willen vallen 16 oktober zal ten kantore van de Rijkswaterstaat alhier, dat met de voorbereiding van deze wegaanleg is belast, de aanbesteding plaats vinden van drie viaducten en één verkeerskoker in het tracé van deze autostrada onder de gemeente Hol ten. Het betreft een ongelijkvloerse kruising van de bestaande Larensc- vveg op het punt waar de Stations weg van Dijkerhoek in de Larense- weg uitmondt, een ongelijkvloerse kruising van de nieuwe provinciale autoweg, die in het nieuwe wegen plan van de provincie Overijssel is geprojecteerd vanaf de Raalterweg bij Volkerink tot aan de grens met Gelderland en die even ten oosten van de oude Larenseweg de E 8 zal kruisen en een dito kruising in dc Beusebergervveg. Voor de verbinding van de Stationsweg met de Tolweg, zal in het dijklichaam van de nieu we provinciale weg een verkeersko ker worden aangelegd. De onderhandse aanbesteding, waarvoor een aantal aannemers uit het oosten des lands is uitgenodigd, is enigszins versneld, heeft het hoofd van het bureau te Holten, ir. J. J. van den Broek, ons medegedeeld, om de werkgelegenheid te bevorde ren. De viaducten over de bestaande Larenseweg en de Beusebergerweg zullen een breedte (van de rijbaan) krijgen van zes meter. Het viaduct in de provinciale autoweg krijgt een breedte van 16 meter. Voor het verkeersknooppunt, dat hier zal ont staan is de z.g. Haarlemmermeer oplossing gekozen. Van de E 8 is reeds een traject in gebruik bij Hoevelaken, terwijl op de Veluwe tussen Stroe en As- sel een traject van 8 km. gereed ligt met een viaduct bij Stroe en enkele z.g. verkeerskokers. Bij As- sel is een viaduct in aanbouw. Zo als men weet heeft men hier een tracé in de dennenbossen uitgekapt. De grondaankopen tussen Deven ter en Holten, tot aan de Markelo- seweg vorderen goed. Een deel moet nog worden aangekocht.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1