ISRAEL AGENDA Voetbalvereniging „HOLTEN" vierde feest „Grossier in kampioenschappen" 1 Brandweer-examen Weekagenda Overijsselse Heuvelrug Versterking Rijkspolitie Abnormaal aantal gevallen van hersenvliesontsteking KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Zaterdag 10 juni 1967 No. 23 Jaargang 19 mm NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 Uitgave van de Stichting ,floltens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 05^83 - 123 Adv.-prijs 1-15 mm. (d contant) 3,Iedere mm. meer 042 De Voetbalvereniging „Holten" beleefde zaterdag een van de meest glorieuze momenten uit haar geschiedenis. Zij vierde het feest van het behalen van het kam pioenschap van haar le, 2e en 4e elftal in hun afdelingen en van de overgang naai de 4e klasse der K.N.V.B. van haar eerste elftal. Bovendien bestaat nog de kans, dat ook de a-junioren kampioen worden. Zij moeten een beslissingswedstrijd spelen op onzijdig terrein tegen de a-junioren van „Hector". De feestelijkheden begonnen met een druk bezochte receptie in het met groen en de clubkleuren rood en zwart versierd Amicitia, waar de Holtense decoratie schilder Anton Stukker een aan duidelijkheid niets te wensen overlatend decoratief had aangebracht van de in het afgelopen'seizoen behaalde resultaten. Het dagelijks bestuur der gemeente, een afvaardiging van de T.V.B., van de Almelose Scheidsrechtersvereniging, van diverse zusterverenigingen en plaatselij ke organisaties en verenigingen, ver schillende oprichters van de club. die op 8 februari 1921 het het leven zag en de putaties van de elftallen kwamen hier het bestuur, elftalcommissie, de spelers en hun dames de gelukwensen aanbie den. De burgemeester kreeg het daarbij wel even moeilijk toen in de toespraken van verschillende sprekers het gemis aan voldoende sportaccommodatie ter sprake kwam. Men sprak van een mach tig doelpunt een strafschop en een schot tegen de paal, maar Mr. Enklaar, die na het welkomstwoord van voorzitter Klein .Velderman, het eerst aan het woord kwam, noemde al de hachelijke positie voetbal te zien gegeven. U zult zich wel redden in de K.N.V.B.. maar dan hopelijk' op een behoorlijk veld met een'behoorlijk kleedlokaal. Het aan trekken van Leo Halle als trainer is een goede greep geweest. Het is spij tig, dat hij niet aanwezig kon zijn. Namens de Almelose Scheidsrechters vereniging bood de heer J. Beverdam gelukwensen aan en een envelop met in houd. Hij noemde „Holten" momenteel een grossier in kampioenschappen en wees op het goede contact tussen beide verenigingen. „U staat achter de scheids rechter". aldus de heer Beverdam. Als een van de oprichters van de H.V.C. „Holten" sprak de heer D. J. Wansink, mede namens zijn nog in le ven zijnde oud-sportvrienden. Hij her- 1 waarin hij verkeerde door zich in het hol van de leeuw te wagen. Het hache lijke 'was inderdaad het ontbreken van goede sportvelden. „Maar het compli ment is des te groter, dat men, ondanks dit gemis, zulke uitstekende resultaten heeft weten te bereiken", zei Mr. En klaar. De burgemeester noemde het hartverwarmend, dat velen hun vrije tijd voor de voetbalsport beschikbaar stellen. Uit de zaal spreekt liefde voor de club en dat is verheugend in een tijd dat vele jongeren geen idealen meer hebben. Het is geen gebrek aan belang stelling van de zijde van het gemeente bestuur, maar alleen onmacht, aldus Mr. Enklaar, dat U nog steeds op een onvoldoende terrein in het Sportdal Uw sport moet beoefenen, maar de prestatie is er des te groter om. Aan eeri oplossing wordt hard gewerkt verklaarde Mr. En klaar. Hij stelde een enveloppe met in houd in het verschiet. Voor dat de burgemeester zij n geluk wensen uitsprak gaf de voorzitter, de heer H. Klein Velderman in zijn wel komstwoord een kort historisch over zicht. Met grote droefheid heeft men kennisgenomen van het plotseling over lijden van het tweejarig en enig zoontje van het bestuurslid de heer A. Vincent. Aan de organisatie van deze dag had men echter niets meer kunnen verande ren. Het bestuur wenste de zwaar ge troffen familie, namens alle leden sterk te toe in deze moeilijke dagen. Naast de reeds genoemde afvaardigingen en in stanties heette hij nog in het bijzonder welkom de ere-leden, de heren W. Beij- ers, Joh. Bronsvoort en H W. ten Velde, de heer H. Tiekink, die vanaf de toe treding tot de bond consul is gewéest en de aanwezige oprichters. In de korte periode, dat spreker voor zitter heeft mogen zijn is een goede ver standhouding gegroeid, zowel in het be stuur als onder de spelers van de tien elftallen, die Holten op de been brengt. Dat is van zeer groot belang. De rust in een vereniging doet wonderen. Succes is dan ook niet uitgebleven. Bestuur en elftalcommissie zijn trots op de resulta ten, die de jongens in de afgelopen com petitie hebben bereikt. De V.V. „Holten" gaat en komt verder, aldus de overtui ging van haar voorzitter. T.V.B. De heer K. Hofmeijer, die als vice- voorzitter. met de heren J. H. Brui- nink en D. H. J; Bongers, de T.V B. vertegenwoordigde, wees er op, dat het Holten dan na 45 jaar gelukt is om in de K.N.V.B. te komen. Hij sprak de hoop uit. dat het zich in de 4e klas de kaas niet van het brood zal laten eten en dat men Holten I niet weerziet. „Hector" had evengoed de gelukkige kunnen zijn. Er is goed De vice-voorzitter van de aftl. Twente de heer K. Hofmeijer feliciteert voorzitter .H. Klein Velderman met de behaalde successen. innerde aan de omstandigheden waar onder men vroeger moest spelen en aan het feit, dat men op Pinkstermaandag in Delden de vreugde mocht beleven, dat de Holtenaren door de nederlaag van Hector zonder zelf te spelen naar de K.N.V.B. gingen. De voorzitter zit als wethouder op de goede plaats om de aanleg van sportvelden te bevorderen, die zeker een half miljoen zullen kosten, meende de heer Wansink. De voorzitter van de supportersvereni ging, de heer Beijers, bood, bij zijn woorden van gelukwens, symbolisch aan het bestuur twaalf shirts en een sweater voor dc doelman aan voor het kam pioenselftal, dat naar de K.N.V.B. gaat, alsmede een gedenkschrift een keu rig verzorgd boekje waarin enkele auteurs van zijn bestuur de geschiedenis van Holten" in gróte lijnen hebben vastgelegd. De voorzitter van „Hector", de heer H. de Boer, verklaarde, dat zijn club- wel de verliezende partij, maar niet versla gen was. Men hoopt Holten" ook nog eens in de K.N.V.B. te ontmoeten. Goe de sportvelden noemde hij een eerste eis voor de jeugd en voor de volksge zondheid. Welluidende tonen van de blaas instrumenten en de trommels van „H.M.V." klonken voor Amicitia toen voorzitter Klein Velderman nog maar nauwelijks was uitgesproken om de ver schillende sprekers te bedanken. De heer F. J. Schuppert bood de gelukwen sen van „de muziek" aan voor de prach tige prestaties van de voetballers. In hotel Holterman volgde een gezel- De gebeurtenissen in het Midden-Oosten, waar Israël bedreigd wordt door de Arabische wereld, hebben ons allen sterk aangegrepen. Wij zijn er dezer dagen nog weer eens bij bepaald geworden, hoever wij nog afstaan van datgene, wat bij de oprichting van de Verenigde Naties de grondgedachte was, n.l. een wereld zonder vrees en oplossing van geschillen zonder wapengeweld. Natuurlijk heeft in onze bewogenheid over datgene, wat Israël werd aangedaan, de eigen vrees voor de gevolgen van het wapengeweld in het Midden Oosten voor ons zelf en voor de wereld, waarin wij leven, een belangrijk woord mede gesproken. Zie ik het echter goed, dan zijn wij nog het meeste geschokt, dat het in de wereld van vandaag nog mogelijk is zulk een brute machtspoli tiek te voeren, waarbij het optreden van de Verenigde Naties niet effec tief kon zijn. Verdediging van het recht op een eigen volksbestaan kon immers gestraft worden door een wereldbrand, welke een einde zou kunnen maken aan onze gehele beschaafde wereld. Ontzetting heeft ons bekropen machteloos te moeten toezien, hoe de lijdensweg van een volk, dat in zijn eeuwen lange geschiedenis ver volgd, verstrooid en uitgesmoord werd, nog steeds niet ten einde is gekomen. Wij zijn onzes broeders hoeder en als zodanig ook van het Israëlische volk, niettemin kunnen wij bij de vervulling van deze Christelijke op dracht zo weinig doen. Het is een troostende gedachte, dat Israël niet alleen getoond heeft, maar vandaag aan den dag voortdurend toont, zijn zelfstandig volksbestaan waard te zijn. Ons volk het blijkt zo overduidelijk wil de mogelijkheden tot hulp, die het nog gelaten zijn, aangrijpen. Er is een hartverwarmende wil tot helpen in ons volk opgeweld. Positief gericht heeft ons volk zich opgesteld, omdat het gekwetst is in zijn gevoel voor rechtvaardigheid en recht. Laten wij dan doen, wat wij doen kunnen, offeren voor Israël. Churchill zeide destijds toen Engeland alleen stond in de tweede wereldoorlog, zoals thans Israël alleen staat: „geef ons de middelen en wij zullen het werk doen. Israël zal ook thans het werk moeten doen, laten wij dankbaar zijn, dat wij daartoe vooralsnog niet worden geroepen, maar laten wij dan tenminste zorgen; dat de middelen er komen. Het is het minste wat wij doen kunnen, voorts kan de hulp, die wij aldus kunnen geven, een grote morele steun betekenen voor het volk, waarnaar ons hart in deze dagen uitgaat. Bedenkt daarom de collecte voor Israël, die thans gehouden wordt, met mildheid. Mocht de collectebus aan Uw deur voorbij gaan, dan is er de gelegen- h:.:l geme;:uehu:.:e Uw gift in dealdaar staande collectebus te deponeren of Uw bijdrage te storten op girorekening 875587 t.n.v. de Coöp. Raiffeisenbank te Holten met de vermelding „Voor Israël". Laten wij doen, wat onze hand vindt om te doen. Holten, 7 juni 1967 W. H. ENKLAAR, burgemeester van Holten In de afgelopen winterperiode is er een cursus gehouden voor opleiding brand- wachter 2e klas. Het practische gedeelte vond plaats in Bathmen, en het theoreti sche gedeelte in Holten. Instructeurs wa ren de heer Meyerman en Wittenberg van de brandweer Deventer. Het examen zal plaats vinden op dinsdag 13 juni a.s. te Bathmen, met 7 deelnemers uit Bathmen, 8 deelnemers uit Holten en waarschijn lijk nog enige deelnemers uit Deventer. Het theor. gedeelte vindt plaats in de o.l. Dorpsschool, de praktijkoefeningen bij de brandweergarage. lig diner, waaraan ruim tachtig perso nen aanzaten en waarvan de spelers van de beide hoogste elftallen de gelden voornamelijk bijeen gebracht hadden. De overige senioren organiseerden een diner in hotel Vosman, waar het ook zeer gezellig toeging. 's Avonds vond in Amicitia een gezel lige feestavond plaats voor alle leden en hun dames, behalve de allerkleinsten, die nog iets aangeboden krijgen. Het cabaretgezelschap Jaack Reijnders uit Nijverdal verzorgde het feestprogram ma met conference, schetsjes, goochel kunst en dansmuziek, dat tot midder nacht de stemming er in hield. De ver loting van de supporterskas bracht ruim driehonderd gulden op. De voet bal kan op een prachtige feestdag terug zien. „H.M.V." brengt hier bestuur en kam pioenen een muzikale hulde. Verschenen is de eerste weekagenda van de Stichting Vreemdelingenverkeer „De Overijsselse Heuvelrug" voor dit sei zoen. Het'is weer een prettig leesbaar vouwblad geworden, bevattende o.m. de actualiteiten van de V.V.V.'s Dalfsen, Den Ham, Hellendoorn-Nijverdal, Holten en Ommen, de openstelling van de zwemba den, het natuurschoon, de bezienswaardig heden en de ontspanningsmogelijkheden enz. enz. in deze plaatsen. Blijkens het „ten geleide" van de voorzitter der stich ting is het de bedoeling deze agenda der tien maal te laten verschijnen te begin nen met de week van 9-16 juni. De voor zijde is verlucht met een prachtig pano rama van de heuvelrug. De redactie en administratie berusten bij de heer Kers, de administrateur van de Holtense V.V.V. Het korps rijkspolitie, alhier, is ver sterkt met twee wachtmeesters, de heren A. J. Harthoorn en E. Post, beiden afkom stig van de opleidingsschool der rijkspo litie te Arnhem. Zij zijn hier gestationeerd om hun praktijkjaar te vervullen. Naar aanleiding van het vrij veelvul dig voorkomen van hersenvliesontsteking hebben de plaatselijke artsen ons verzocht het volgende mede te delen: Nu gebleken is, dat de huidige epidemie een mild verloop vertoont, bestaat er geen directe reden tot ongerustheid, daar de genezingskansen, zonder blijvende gevol gen, rustig op honderd procent mogen worden gesteld. De overdracht van deze infectie vindt door de ingewanden plaats, zodat goede hygiëne zeer op haar plaats is. Het is daarom van belang om grote zorgvuldig heid en reinheid te betrachten met voe dingsmiddelen en eetgerei. Om de weerstand, in het bijzonder van de kinderen tussen één en tien jaar zo groot mogelijk te doen zijn is het wense lijk om hen niet te zeer te vermoeien, ter wijl er dus in verband met de wijze van overdracht beslist geen reden is om de school te verzuimen. Ook het zwembad kan rustig bezocht worden, daar de uiterste zorg wordt be steed aan het water van de beide baden. Het is ook verstandig om kinderen, die zich niet geheel wel gevoelen, niet te la ten meegaan met schoolreisjes en derge lijke, maar om ze liever een paar dagen in bed te stoppen. OFFICIËLE PUBLIKATIES ZWEMLESSEN Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat de chef-zwem meester vanaf maandag, 12 juni a.s. een aanvang zal maken met het geven van zwemlessen in het zwembad „Twen- haarsveld", alhier. Met het oog op de indeling van het lesrooster is het gewenst, dat zij, die voor deze lessen in aanmerking wensen te komen, zo spoedig mogelijk een les- kaart aanvragen bij het bad. Holten, 9 juni 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij tot zijn spijt niet in de gelegenheid is om op maandag 12 juni spreekuur te houden. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Vrijdag, 9 juni, 20.00 uur: Ledenverga dering varkensfokvereniging „Holten en omstreken" in café Kalfsterman. Vrijdag 9 t/m zaterdag 17 juni: winkel „METALU" Kolweg 76 wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Maandag, 12 juni: half acht in café De Waag"Ruilavond Holtense Post zegelclub. Maandag 12 t/m zaterdag 24 juni: Ver kooplokaal W. ten Brink te Goor we gens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag, 12 t/m zaterdag, 17 juni: Jaarlijkse A.V.O.-collecte (zie bericht). Vrijdag, 16 juni: Tuincentrum Haneveld vanaf 13.30 uur geopend en vervolgens elke vrijdag. Zaterdag, 17 juni, 20.00 uur: Ontspan ningsavond P.J.G.O.-afdelingen Bath men en Holten in zaal Het Bonte Paard. Maandag, 19 t/m zaterdag, 24 juni: Melkwinkel J. Aaftink wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Holten: Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds Addink (Voorber. H.Av.). Collecte. Vormingscentrum den Aler- dinck. Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uur dhr. Schellevis (Voorber. H. Av.). Collecte. Vormingscentrum den Aler- dinck. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds R. Oosterhoff. In beide diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 8.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 10 en zondag 11 juni: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 2, tel. 15 15. Geboren: Jan, z.v. F. Meijer en G. Smit, Kozakkenstraat 23. Wilhelmina Hendrikje Jannette, d.v. K. Pettinga en S. W. Bolks, Bessinkpasstraat 33. Har riet Hermien, d.v. H. J. Wansink en J. H. Dollekamp, Mr. G. Vixseboxsestraat 1. Overleden: G. J. A. Vincent, 2 jr., We versstraat 5. Ondertrouwd: H. ter Haar, 31 jr., Rijs- sen en G. J. Nijland, 24 jr., Espelo 60. Ingekomen: J. G. A. Geerlings van Almkerk naar Mr. G. Vixseboxsestraat 12. G. van Zeijts en gezin van Mij drecht naar Kolweg 65. G. H. Wes- sels van Ambt Delden naar Borkeld 46. E. J. J. Aaftink-Vos van Hengelo O naar A. J. Goldsteinstraat 17. Vertrokken: B. J. Kraan van Oranje straat 20 naar Wisch. Gevonden: 1 damespolshorloge met leren arm bandje; 1 fietspomp, wit; 1 zonnebril; 1 bal; 3 bankbiljetten. Verloren: 1 trui, blauw van kleur, Draion; 1 tas (van bagagedrager) inhoud regenjas en alpinomuts; 1 wieldop van Fiat; 1 he- renportemonnaie met inhoud, bruin van kleur; 1 blauwe linker glace; 1 groen jasje en een roze vest; 1 Parker vulpen, zwart: 1 plastic zakje, inhoud 3 kaarten (gymnastiek) en geld; 1 witte plastic bijtring met zilveren beertje. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8.0022.00 uur, doch niet tussen 13.00—14.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1