„Nijverdal klopte Levo in flonkerend volley-bal-duel Wijzigingen in het bestuur van de van de P.v.d.A.-afdeling Meisjes in de maalstroom Belangrijke lezing voor de Holtense Plattelandsvrouwen Sinterklaas bezoekt Espelo en Dijkerhoek Dijkerhoekse plattelandsvrouwen proefden eiergerechtén Schaakuitslagen Hemelvaartsdag motocross Comité Motocross heeft touw nodig V oetbalprogramma ABVA-afdeling groeit en breidt haar bestuur uit Kolschool moet afgebouwd worden Er werd al druk gewinkeld Aanwijzing waardebonnen-winkelweek Biljarten VERDIENDE ZEGE Zaterdag 3 december 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD De Holtense Plattelandsvrouwen hiel den! op woensdag 23 november een bijeen komst in hotel Holterman. Het televisie-optreden van Danny Kaye in het kader van de Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties, was voor de presidente, mej. M. ter Borg, aanlei ding om hier in haar .openingswoord extra de aandacht op te vestigen, gezien het belangrijke Werk, dat door genoemd fonds verricht wordt. Ze spoorde de leden aan om vooral Unicef-kalenders te kopen. Met de opbrengst hiervan kunnen kinde ren uit vele landen' aan voedsel en medi camenten worden geholpen. Doch ook binnen de eigen grenzen lig gen er meer dan genoeg problemen. Voor een dezer problemen was als spreker deze avond uitgenodigd de heer J. Jonker, alg. directeur van de stichting „Het Hooge- land", die sprak over het onderwerp: „Meisjes in de maalstroom van 't leven". Aan de hand van verschillende voor beelden maakte spreker duidelijk, hoe deze meisjes op drift geraken en voort hollen in een ongeremde toestand. Vaak zijn er jaren mee gemoeid voordat deze kinderen weer op het goede spoor zijn. Spreker wees er op, hoe belangrijk de geborgenheid van het gezin is, vooral in de kleuterjaren. In 80 tot 90 procent van de behandelde gevallen is gebleken, dat de ouders hierin te kort geschoten zijn. Ondanks het barre weer van woens dagavond heeft Sinterklaas zijn aange kondigde bezoek aan Dijkerhoek en Es pelo niet uitgesteld. Onder een zware sneeuwstorm arriveerde hij vergezeld van de Holtense muziekvereniging HMV eerst in Espelo, waar hij in de smidse van de heer B. J. Nijland werd toege sproken door diens dochter Gerda. Er waren hier veel kinderen, verzameld die allemaal voorzien waren van een kleurig luchtballonnetje. De Sint liet zich lovend uit over deze ontvangst en sprak zijn vreugde uit over het nieuwe gebouw „Het Trefpunt", dat echter niet op zijn route lag. Na een „muzikaal onthaal", bood de heer Nijland de voorzitter van HMV een enveloppe met inhoud aan uit waardering voor de Holtense fanfare. In Dijkerhoek had men bij dit slechte weer ook eieren voor zijn geld gekozen en hadden kinderen en ouders zich ver zameld in de zaal van 't Bonte Paard, toen de Sint per auto en de muzikanten per bus arriveerden. Het was er druk en gezellig. Evenals in de smidse van Nij land sprak de voorzitter van de Holten se Handelsvereniging, de heer W. ten Berge, hier een kort woord en liet ook Sinterklaas zich niet onbetuigd. Muziek en kinderzang wisselden elkaar af. Gerry Brinkman zong voor de grijze bisschop een liedje, omdat op 6 december ja rig is en mocht toen het liedje kiezen, dat de andere kinderen zouden zingen. Ook hier werden aan de kinderen ballon netjes en lekkers uitgedeeld. De muzi kanten ontvingen een traktatie en na mens de Dijkerhoekse zakenlieden werd door de heer A. M. Nijkamp jr. aan het muziekkorps een enveloppe met inhoud aangeboden. Zo werden het ook hier pret tige en vreugdevolle ogenblikken. Op de bijeenkomst van de afdeling Dij kerhoek van de Ned. Bond van platte landsvrouwen, waarvoor ook haar Espe- lose zusteraf deling was uitgenodigd, heeft een uit drie personen bestaand team van liet Productschap van pluim vee en eieren uit Zeist woensdagavond de dames ingelicht over pluimvee en eierproducten. Door het slechte weer moesten de Espelose vrouwen wel ver stek laten gaan en was het gezelschap wat klein, maar de heer F. Driesen heeft met zijn assistentes mej. J. van Dalen en mej. A. Venijn, toch het programma door laten gaan. Dat bestond voor de pauze uit een korte inleiding, het braden van een piepkuiken uit de diepvries en het klaarmaken van eiergerechten. Zo werden o.a. gemaakt een schuimommelet van eieren en een boerenommelet, met daarin verwerkt tal van groentesoorten, o.a. soepgroenten enz. Het werd een heerlijke proeverij voor de dames. Het gebraden piepkuiken werd verloot en ge wonnen door mevr. J. Sluiter-Bolle. Na de pauze werd door de heer Dries- sen een mooie kleurenfilm gedraaid over de productie van pluimvee en eieren en alles wat daaraan vast: zit. De presidente mevr. J. Reilink, die de vergadering met een kort woord had ge opend. bracht het team van het produc t- schap dank en overhandigde het een pre sentje. Besloten werd nog, dat de kerst wijding voorlopig is bepaald op donder dag, 15 december in de zaal van hot Bonte Paard. Bij de donderdagavond door de schaak club .De Pioniers" in het clublokaal, ho tel Holterman, gespeelde partijen voor de onderlinge clubcompetitie werden de volgende uitslagen genoteerd: B. van Beek—A. Stukker V2—V2; J. Broere—ï-I. H. J. Stukker 1-0; G. Westera—F. J. Hol 0—1; Westera sr.—G. J. Hoeve 0— 1; H D. GrobbenP. H. van Doorn li:— Vb en mevr. Hol— J. Steenbergen 1—0. Voorafgaande aan deze causerie werd het huishoudelijk gedeelte behandeld. Er was een schrijven binnengekomen van het provinciaal bestuur, dat de kon- tributieverhoging een feit is en met in gang van 1 januari 1967 f 12,50 per jaar zal bedragen. De kerstavond wordt gehouden, op woensdag 21 december in zaal Amicitia. Voorts werd nog gewezen op het radio praatje van maandag 12 december om 12.30 uur. Het hoofdbestuurslid mevr. P. J. de Rooy-Janse zal spreken over: „Leven in de randstad". In de zaterdag in Utrecht gehouden vergadering van het dagelijks bestuur der K.N.M.V. en de Sportcommissie met de motorcrosses organiserende motor clubs in ons land is aan de M.A.C. „De Holterberg" 4 mei (Hemelvaartsdag) toegewezen voor het organiseren van 'n motorcross. Op het prachtig circuit op do Zuurberg zal gereden worden in drie categorieën t.w. 500 cc senioren, 250 cc junioren en 50 cc junioren. Op dezelfde dag organiseert de motorclub in Halle (Gld.) eveneens een dergelijk sporteve nement, maar dit wordt door de Motor crosscommissie in Holten niet als een hinderlijke concurrentie gezien. Het Comité „MOTOCROSS HOL TEN" heeft een grote hoeveelheid z.g stro-touw nodig dat nadat het gevloch ten is moet dienen ter afbakening van het crossterrein op de Zuurberg waar Hemelvaartsdag wedstrijden gehouden zullen worden. Verschillende landbouwers hebben het stro-touw dat voor het overgrote deel veelal verbrand wordt beschikbaar gesteld doch de commissie heeft nog veel meer nodig en doet daarom een beroep op de landbouwers om het stro-touw be schikbaar te stellen. Het touw kan worden meegegeven met de vrachtauto's die geregeld op de be drijven komen om veevoeder etc. te be zorgen. Het Motocross-comité zal het touw geregeld bij deze verzamel-adressen afhalen en zorgen voor transport naar de vlechter(s). Behoudens terreinafkeuringen, die o.i. wel in het vooruitzicht liggen, ziet het voetbalprogramma voor „Holen" er als volgt uit: ZATERDAG: Geen v^edstrijden vastgesteld. ZONDAG: Rood Zwart 3—Holten 2, 2.30 uur Holten 3Enter 2, 2.30 uur Nijverdal 4Holten 4, 2.30 uur Enter 3Holten 5, 12.00 uur In de maandagavond in hotel Holter man gehouden ledenvergadering van de afdeling Holten van de Partij van de Ar beid heeft de voorzitter, de heer L. Kaan, verslag uitgebracht van zijn bezoek aan het onlangs te Rotterdam gehouden voor verkiezingscongres. Op dit congres ging het in hoofdzaken om een minimumpro gramma, prioriteits- en minimum-eisen. Voor een grote partij als de P.v.d.A. is het heel gemakkelijk, aldus de heer Kaan, om in de oppositie te blijven, maar dat is in de meeste gevallen de weg van de minste weerstand. Wij zijn een politieke partij om de idealen, die wij koesteren, te verwezenlijken. Bij de loonpolitiek moe ten eventuele loonsverhogingen niet steeds in procenten!, maar in bepaalde be dragen worden vastgelegd. Over een wet telijk minimumloon zal de Wiardi Beek man Stichting een studie maken met als hoofddoel de hogere en lagere inkomens dichter bij elkaar te brengen. Besloten werd geenI amendementen in te dienen op het ontwerp verkiezingspro gram, dat aan alle leden is toegezonden. Voorts werd besloten de heer Kaan can- didaat te stellen voor het gewestelijk be stuur. Als afgevaardigden naar de geweste-a lijke jaarvergadering op 17 december te Deventer werden aangewezen de heren L. Kaan, F. A. Claasen> G. W. Knapen en W. C. v. d. Weerthof, terwijl naar het ver kiezingscongres op 7 januari a.s. zullen gaan de heren G. W. Knapen en W. C. v. d. Weerthof. Bij de bestuursverkiezing werden we gens bedanken van de heer W. Beijers (in verband met zijn leeftijd) en het zich niet herkiesbaar stellen van de heer H. Ph. Gazan tot besuursleden gekozen de lieren J. H. van der Harst en W. C. van de Weerthof. Ten behoeve van het verkiezingsfonds werdert, aan de aanwezige leden boekjes GEREFORMEERDE JEUGD IN OVERIJSSEL HEEFT EIGEN CENTRUM Het Gereformeerde Jeugdwerk in Overijssel geeft blijk, ondanks alle an dere vormen van ontspanning voor de jeugd, zijn eigen koers te blijven varen. Dat niet alleen, er wordt hard gewerkt om organisatorisch tot verdere uitbouw te komen. Dat komt in de eerste plaats tot uitdrukking in de samenbundeling» die inmiddels heeft plaats gevonden. De Gereformeerde Jeugdverenigingen, kortweg G.J.V. genoemd, vroeger beter bekend als de jongelings- en meisjes verenigingen, werken sinds september nauw samen met de Gereformeerde Jeugd Organisatie (G.J.O.), waarin jon gens en meisjes tot 16 jaar zijn onder gebracht in hun clubs. Dit samengaan op organisatorisch terrein heeft inmiddels zijn eerste resul taten opgeleverd: het Gereformeerd Jeugdwerk in Overijssel heeft nu zijn eigen centrum gekregen. Daarvoor is het voormalig vakantiecentrum „De Olde Vechte" voor de tijd van 10 jaar gehuurd van de gemeente Ommen. Dit ruime pand, staande aan de Zees- serweg 12, rustig gelegen aan de Vecht en toch dicht bij het centrum van Om men, ondergaat momenteel een verbou wing. Reeds in begin december worden er de eerste vergaderingen gehouden, de offi ciële opening zal begin volgend jaar plaats vinden. Naast de mogelijkheid voor vergade ringen, cursussen, conferentie's, week end en dergelijke zal er op beperkte schaal gelegenheid bestaan tot het door brengen van een vakantie. De Stichting Provinciaal Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk Overijssel heeft hiermee zijn eerste, maar zeer belang rijke daad gesteld, die zonder twijfel zal meewerken aan de uitbouw van het jeugdwerk. uitgereikt met coupons van f 1,en f 2,50 om daarmede de nodige gelden te verza melen ten behoeve van de komende ver kiezingen voor de Tweede Kamer van de Staten-Generaal. Een van de leden sprak er zijn vreugde over uit, dat de raadsfractie bij monde van de heer Meerman aandacht had be steed aan de afbouw van de openbare lagere Kolschool. Op deze ongerijmde toe stand kan niet genoeg de aandacht wor den gevestigd. De afdeling Holten van de Algemene Bond van Ambtenaren mag zich nog steeds in een gestadige groei verheugen. Dit bleek in de dinsdagavond onder voor zitterschap van de heer H. W. Goorman in hotel Holterman gehouden ledenver gadering, die echter slechts matig be zocht was. Het ledental steeg n.l. van 56 tot 66 leden. De heer Goorman gaf in zijn openingswoord een overzicht van de bereikte resultaten ten aanzien van de rechtspositie van het overheidspersoneel, waarbij hij zich in het bijzonder bepaal de bij de goede resultaten, die in het ge organiseerd overleg tot stand kwamen. Het raadsbesluit waarbij de diensttijd bevordering op 10 en 3 jaar werd be paald werd door de Kroon echter ver nietigd, zodat deze termijnen nu 15 en 6 jaar zijn geworden. De nazorg der werkclassificatie bracht verbetering voor enkele personeelsleden in de loongroepen. Mededeling werd ge daan van enkele resultaten bereikt bij het centraal overleg met o.a. de trend uitkering over 1966, die deze maand is uitbetaald. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer P. Viet, bleek, dat de inkomten 3.765,40 en de uitgaven 2.914,33 hebben bedragen, zodat er met de saldi van vorige jaren een batig saldo is van 851,07. Hem werd dank gebracht voor zijn belangloze arbeid. Bij de bestuursverkiezing waren de he ren H. W. Goorman en G. Linde aftre dend, terwijl de heren G. Brands en W. Beijers als bestuurslid bedankten we gens hun pensionering. In verband met een uitbreiding van het bestuur werden bij enkele candidaatstelling enkele be stuursleden aan het bestuur toegevoegd en zal dit zijn samengesteld uit de heren Joh. Arfman Sr. (A.I.D.), P. Viet (belas tingen), J. Brands (gem. adm.), A. Boele «techn. gem. werken', G. Linde (arb. gem. werken), H. W. Goorman (slachth. bedr.), H. Huisman (G.E.B.), G. Witten berg (P.T.T.), G. W. Bekkernens( Staats bos) en II. Blankena (waterschappen). In plaats van de heer H. W. Goorman werd tot lid van het g.o. gekozen de heer H. Huisman en in diens plaats tot plv. lid de heer A. Boele. Nadat bij de rondvraag een aantal vragen aan de orde waren gesteld en be antwoord, werden door personeel van de o.l. Dorpsschool een paar mooie kleuren films van de Caltex N.V. vertoond t.w. „Kruispunt van Europa" en „Japan", die In het kader van de winkelweekactie van de Holtense Handelsvereniging had zaterdagavond in hotel Vosman de eerste aanwijzing plaats van de waardebonnen, die verkregen kunnen worden op de door de winkeliers in de periode van 22 no vember tot en met 5 december afgege ven wisselbonnen en deelnemerskaarten. Tien wisselbonnen geven recht op één deelnemerskaart. Toen onder leiding van de 2e voorzitter, de heer F. J. Schuppert, de aanwijzing begon, bleek, dat al een zeer groot aantal deelnemerskaarten was afgegeven. De tweede aanwijzing, die ook nu weer door personen uit het publiek geschiedde, had woensdagavond plaats in café Maats. Er is, ondanks het minder gun stige weer der laatste dagen, druk ge winkeld, dat bleek wel uit het aantal deelnemerskaartjes, dat was ingeleverd. Die drukte was trouwens ook duidelijk merkbaar 's avonds in net dorp. Ook in onze plaats worden, evenals elders goede zaken gedaan. Mede dank zij de uitgebreide keuze in de winkels en de actie der Holtense Handelsvereniging onder het motto „Koopt elders niet wat eigen plaats U biedt", bevoordelen de in gezetenen van Holten hun eigen midden stand en dat lijkt ons een gezonde si tuatie. Het dorpsbeeld vertoont tal van goed gevulde en verlichte winkels en etalages. Op verschillende punten met name in de Oranjestraat en Dorpsstraat zijn winkel puien van een aardige gevelverlichting voorzien, hetgeen aan die straten een fleurig aanzien geeft. De uitslag van de twee eerste aan wijzingen vindt men elders in dit num mer. De laatste aanwijzing vindt plaats op dinsdagavond, 6 december a.s. om 19.30 uur in Amicitia, waarbij alle deel nemerskaarten waarop nog geen waar debonnen zijn aangewezen meedoen. Men wordt aangeraden zoveel mogelijk daar zijn nummers te controleren en eventueel gewonnen waardebonnen in ontvangst te nemen. Nadien kan men terecht bij de Coöp. Boerenleenbank. El ders in dit nummer vindt men aanwij zingen omtrent het omruilen der wissel bonnen en het inleveren der deelnemers kaartjes. wel zeer uiteenlopende wereldbeelden opriepen. De bijeenkomst, waarvoor ook de da mes der leden waren uitgenodigd, werd besloten met enige verversingen en een lekker hapje. NIJVERDAL Daar het eerste viertal van VIOS uit Rijssen deze week niet speelde in de eerste klasse van de biljarteompetitie van de biljartbond „Ons 'Genoegen'7 nam Ten Berge 1 uit Enter, door een verdiende 6-2 over winning op NBC 1 in Nijverdal de eerste plaats over. De Tonne 1 uit Hellendoorn bleef op de derde plaats door een 6-2 overwinning op MKV 1 in Raalte. F. J. Webbink vestigde de aandacht op zich door zijn partij van 125 caramboles in beurten uit te maken. Met het eerste viertal van Kalfster- man wil het nog niet erg vlotten dit seizoen. Deze week kreeg het in Nij verdal met 6-2 klop van KOT-1 waar door het de laatste plaats overnam van NBC 2, dat thuis tegen HBC 1 uit Hellendoorn een 4-4 gelijkspel be haalde. In de tweede klasse kwamen de nummers 1 en 2 tegen elkaar uit, VOP 1 (Holten) NBC 3 (Nijverdal). Het werd 'n spannende ontmoeting waar bij de spelers elkaar weinig toega ven, hetgeen da einduitslag 4-4 ook wel duidelijk weergeeft. Het tweede viertal van de Tonne uil Hellendoorn kwam op de derde plaats, dankzij een 6-2 overwinning op Hofstee 1 uit Nij verdal. Een verrassing in, de Iweedee kiasse was ongetwijfeld de 6-2 nederlaag die Kalfsterman 2 uit Holten deze week in Raalte kreeg te incasseren van MKV 2. In de onderste regionen moes ten VIOS 2 uit Rijssen en Spekhorst 2 uit Rijssen het tegen elkaar opnemen. Na een bijzonder spannend duel kwam VIOS tenslotte met een 5-3 overwin ning uit de bus. Bij HBC 2 De Pop- pe 1 werden de punten gedeeld (4-4). In de derde klasse kreeg koploper Jansen 1 uit Holten het bijzonder moeilijk in de thuiswedstrijd tegen De Poppe 2 uit Nijverdal en verder dan een 4-4 gelijkspel kon het dan ook niet komen. Nummer 2 op de ranglijst, het eerste viertal van Dreyerink uit En ter kreeg de overwinning (5-3) tegen OBK 1 in Nijverdal niet cadeau. J. Albers (OBK) had voor de 75 caram boles niet meer dan 10 beurten nodig. Wat betreft de strijd in de onderste re gionen stond deze week het belang rijke duel Kalfsterman 3 Mensink 1 op het program. De punten werden broederlijk verdeeld (4-4). Bolscher 3 uit Enter verdedigde de fraaie eerste plaats goed. Deze week won het de uitwedstrijd tegen Hofstee 2 in Nij verdal met 6-2. STANDEN: le klasse: Ten Berge 1 28-42, VIOS 1 28-39, De Tonne 1 28-36, NBC 1 28-30, Bolscher 1 32-28, HBC 1 28-26, MKV 1 28-26, KOT 1 32-26, Spekhorst 1 32-25, NBC 2 28-22, Kalfsterman 1 28-20. 2e klasse: VOP 1 32-47, NBC 3 32-38 De Tonne 2 32-36. Hofstee 1 32-35, Kalfsterman 2 32-34. KOT 2 32-32. De Poppe 1 32-32, HBC 2 32-31, MKV 2 32-30, VIOS 2 32-29, De Ster 1 32-25, Spekhorst 2 32-15. 3e klasse: Jansen 1 32-48, Dreyerink 32-41, De Poppe 2 32-40, Bolscher 2 32-36, Het Anker 1 32-36 De Maan 1 32-34, OBK 1 32-33. Dennenoord 32-26 VIOS 3 32-26; De Tonne 3 32-24, Kalf sterman 3 32-20, Mensink 1 32-20. 4e klasse: Bolscher 3 32-52; Oude laar 1 32-44. VOP 2 32-41, KOT 3 32-38, Jansen 2 32-36. Hofstee 2 32-34, Spekhorst 3 32-32. Mensink 2 32-31, MKV 3 32-25 De Poppe 3 32-24, Jan sen 3 32-19 De Tonne 4 32-8. NIJVERDAL, Het schjjnt zo lang zamerhand traditie te woBden dat de dames van VBOWVC in de Overgangs klasse alle uitwedstrijden verliezen en thuis bijna niet te verslaan zijn. Mis schien heeft men dit te danken aan de enthousiaste schare supporters. Deze keer wend het Almelose RAC met een vier-sets nederlaag naar huis gezonden. Het leek er echter in de eerste set in het geheel niet op dat VBOWVC deze ontmoeting zou gaan winnen. Een moei zaam opg. bouwde voorsprong van 5-2 werd eenvoudig weggeslagen door de keiharde smashes van mej. Korenromp, die praktisch niet af te blokken was. RAC-aanvoerdster Püper deed ook nog een duit in bet zakje zodat VBOWVC piet 5-10 kwam achter te staan. Toch kwam de spanning er nog weer volop in toen de Nijverdalse dames terugkwa men tot 10-1en zelfs een 11-10 voor sprong namen. Martha de Jonge had weer "t leeuwenaandeel in deze punt jes. keurig bijgestaan door zuster Lucic en Cobie Calkhoven. Ook Hennie van Asselt speelde een uitstekende partij Het was echter het laatste puntje voor VBOWVC want aarivoerdster Püper c.s liét niets meer to;: en sloeg door tot 1L-15, •De tweede set was duidelijk voor VBOWVC. Men speelde sterk aanval lend hetgeen RAC enigszins van de kaart bracht. Via 3-0 en 5-5 liep VBOWVC uit tot 12-6. VBOWVC ging door en won met 15-9. De derde set was helemaal voor de Nijverdalse da mes. Tot 12-5 kwam RAC er niet aan le pas. "Men kwam tèrug tol 12-9. doch VBOWVC won weer met 15-9. Het ve nijn zal- in de staar! van de vierde set. toen VBOWVC van 10-7 terug viel tot 10-9. Een „time out" redde VBOWVC Dit middel hielp RAC niet bij 12-9, want VBOWVC won tenslotte met 15-11 Grote belangstelling D^: giote strijd van de avond was de ontmoeting Nijverdal-Levo in de le klasse heren Er bestond een enorme belangstelling voor deze ontmoeting. Vier sets lang kon men keihard en spannend volleybal zien. waarin beide ploegen bijna nLts voor elkaar onder deden. De beginfase van de eerste set verliep in een enorm hoog tempo. Tot 8-8 gingen de partijen gelijk op. Toen begon voor Levo de victorie. Blikman c.s smash ten dat het een lust was Ll- vo ging onvermoeibaar door tot 8-15 Dit spelletje z.ette Levo voort in de 2e set en stond al op 12-4 toen Nijverdal haar 2e „time out" vroeg. Nog één puntje voor Levo 13-4 en toen begon het Nijverdal geweld Alles lukte opeens Smashes van Broekhuis. Kleinjan Ehrenhard en Schuttevaar volgden el kaar met de regeYnaat van de klok op Maar het leeuwenaandeel in deze terug komst had toch wel W. van de Strate. die met een enorme rust achterin iede re bal weer opving en voorin alles op maat opzette. Er tussendoor zorgde Schuttevaar er voor een listig balletje over het net. waarop Levo-spelers als snoeken doken, doch zonder resultaat. Bij 9-13 kwam de eerste .time out" voor Levo Via 11-13 werd het 11-14. 13-14. maai Nijverdal ging door en won na 2 keer de opslag te verdie- zen met 16-14. In de derde set liep Levo aanvankelijk weei uit tot 10-4. doch het mentaal sterke Nijverdal kwam weer terug en zette Levo's mooie voorsprong om m "en ll-ll gelijksnel Vin n-r? vvori Nijverdal nu met 15-12. De vierde set werd de spannendste en mooiste set van de avond. Het werd eveneens de set van Wim van der Strate en Leo Kleinjan, die samen hoofdzakelijk voor de Nijverdalse puntjes zorgden, waarbij gezegd mag worden dat J. Schuttevaar een enorme partij speelde in het achter vak. Na 1-1 liep eerst Nijverdal uit tot 4-1 Levo kwam weer terug en ging door tot 5-8. Nijverdal worstelde zich te rug tot 8-8 en liep uit tot 11-9. Bij Levo was inmiddels old star Hoogland binnen de lijnen gekomen. Levo sloeg terug tot 11-10 en de eerste „time out" hielp de Nijverd'allers aan 14-10. maar nog was Levo niet verslagen. Via „time out" voor Nijverdal bij 14-12 werd het zelfs 14-14 gelijk en men kon de spanning ..snijden" in de zaal. Drie keer, werd bij deze stand gewis seld en toen maakte Leo Kleinjan zich kwaad <,n met twee enorme smashes, waarop Levo geen antwoord had, sloeg hij Nijverdal naar de overwinning. In een ook niet onaantrekkelijke wed strijd verdreef Nijverdal 2 SVVN 1 van de derde plaats van de ranglijst door in vier sets van de SVVN-dames te win nen. In de 2e klasse damós had VBOWVC II precies-, 14 minuten nodig om Bato- 2 uit de zaal te verdrijven. De Holtense dames boekten deze week overigens hun eerste succes door Levo II met 2-1 te verslaan

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 5