uw rant De kortste weg: 1 Handelsdrukkerij nv Grafische industrie Nijverdal Agent s Jan Wiggers Mode in kousen en sokken naar klant l Uw auto goed de winter door S t 7\ Jtk ADVERTEREN DOET VERKOPEN Keiweg 14 - Tel. 1356 Zaterdag 3 december 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD De winter staat voor de deur en dat betekent voor de automobilist dat een zorgelijke tijd aanbreekt wanneer hij zijn auto niet op de barre omstandigheden voorbereidt. De overgang van het milde naar het koude klimaat heeft namelijk consequenties voor de auto in zijn tota liteit en voor vrijwel al zijn onderdelen. Vallende bladeren, ochtendmist en da ling van temperatuur zijn tekenen waar aan de automobilist niet zorgeloos voor bij kan gaan. Starten De eerste onaangename ervaringen met de slechtere weersomstandigheden zijn over 't algemeen startmoeilijkheden 's morgens. Vochtaanslag op de ontstekingsonder delen is hier vaak schuldig aan. Het tijd rovende drogen van de desbetreffende onderdelen is door de moderne weten schap achterhaald. Middelen die sterk waterafstotend zijn en bovendien een hoge isolatieweerstand bezitten, kunnen als voorzorgsmiddel worden gebruikt om de bobine, de verdeelkap, de bougie kabels en de bougies, alsmede de ver bindingen tussen delen te vrijwaren te gen de funeste uitwerking van vocht. Ook een lage buitentemperatuur is een factor die tot startmoeilijkheden kan leiden. De capaciteit van een accu daalt aanmerkelijk bij koude, terwijl door de startmotor juist onder deze omstandig heden een grote prestatie van de accu wordt verlangd. Een dunnere olie, waar door de motor wat gemakkelijker rond draait, brengt hierin al verbetering, ter wijl bij gebruik van de moderne multi- grade-oliën tevens een perfekte smering onder alle klimatologische omstandig heden en bedrijfstemperaturen blijft ge waarborgd. Toch is een in goede ktaat verkerende accu absoluut noodzakelijk, omdat an ders het gevaar niet denkbeeldig is, dat onvoldoende spanning zou overblijven voor de bobine om een krachtige vonk te produceren. Dat tevens de bougies in prima staat dienen te zijn, mag zonder meer als een eerste vereiste worden ge steld. Brandstof De vluchtigheid van de benzine speelt bij het starten eveneens een grote rol. Bij lage buitentemperaturen zullen al leen de vluchtigste bestanddelen in dampvorm overgaan. Redenen waarom de oliemaatschappijen 's winters aan de brandstof voor auto's fracties benzine toevoegen met een zeer hoge vluchtig heid. Hierdoor wordt bereikt dat het gas/lucntmengsel bij de eerste vonk van de bougie al ontbrandt, zelfs bij extreem lage temperaturen. Deze zogenaamde winterbenzine bevat bovendien een dope die ijsvormig in de carburateur voor komt. De benzinemaatschappijen be schouwen deze toevoegingen als een ser vice, die zij niet aan de automobilist doorberekenen. Veiligheid Van geheel andere aard maar niet minder belangrijk is de aandacht die de automobilist zal dienen te schenken aan de deugdelijkheid van banden en rem men een deugdelijkheid die bij natte wegen, sneeuw of ijzel van doorslagge vende betekenis zou kunnen zijn. Maar ook kleine onderdelen als bijvoorbeeld de ruitenwissers zullen bij zware regen val geen verstek mogen laten gaan. Tot de problemen waarmee de auto mobilist 's winters eveneens in versterkte maten,, te kampen heeft, behoort de roestvorming. De pekel die er enerzijds voor zorgt dat de gladde wegen weer be rijdbaar worden, is anderzijds de ergste vijand van alles wat er van metaal aan een auto te vinden is. Er zijn uitmun tende preperaten die het onderstel van de auto tegen de funeste uitwerking van het pekelwater beschermen. Ook de chroomdelen behoeven in het najaar extra aandacht; de in de handel zijnde spuitbussen zijn bijzonder handig in het gebruik. Koeling Tenslotte nog iets over de koeling. Bij luchtgekoelde motoren is het niet nodig maatregelen te treffen, en het vloeistof- peil bij motoren met een gesloten koel systeem is eenvoudig te controleren. Anders is het met watergekoelde moto ren, waarvoor antivries op ethyleen- glycol basis het geëigende middel is. Vóór het toevoegen van het antivries aan het koelwater kan het aanbeveling verdienen de waterslangen e.d. nog eens op dichtheid te controleren. Resumerende kan worden gesteld, dat het uiterlijk van de autq met enige voor zorgsmaatregelen op peil kan worden gehouden gedurende het natte en koude jaargetijde, dat de veiligheid ten zeerste gediend is met een controle van remmen en banden, en dat om start moeilijkhe den te voorkomen het ontstekingssy steem in goede staat dient te verkeren. Met zo'n service komt u zeker de winter door! tniDiffiiniQiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Wij vervaardigen in deze afdeling alle voorkomende drukwerken, in kleine en massa-oplage, van het eenvoudige zwart wit werk tot meer kleuren drukken toe. ADVERTENTIEBUREAU uiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiinni] Van priesterkous door veel vakmanschap naar moderne beenbedekking en dessous. In 1830 ging een zekere Jansen voor vader van een familiebedrijf, waarvan de vierde generatie zich nu vol trots Konink lijke Kousen- en Sokkenfabriek M. Jansen de Wit kan noemen de pastorieën rond Schijndel langs om nieuwe priesterkousen aan te bieden en oude op te halen om te worden hersteld. Jansen werd ingeschre ven als „Faiseur de Bas". Produktie: één paar witte priesterkousen per dag, ver vaardigd op een handstoel. Deze nu wel zeer oude handstoel neemt ih het huidige bedrijf een ereplaats in! Nu heeft het bedrlf 10 vestigingen, waarvan 3 in België met een totaal be bouwde oppervlakte van 8 hectare. 1830 1966 Van Ambachtelijk bedrijfje (1830) tot modern industrieel bedrijf (1966) bete kent een steeds weer op tijd meegaan met technische ontwikkelingen, met tijds omstandigheden, met omstandigheden waaronder wordt gewerkt enz. enz. Een ontwikkelen en aanpassen ook van het vakmanschap, van uitbreiding van het assortiment. Immers bij artikelen waar de modische actualiteit een rol speelt, moet altijd rekening worden gehouden met een ommekeer in mode en publieke smaak. Een groot assortiment is daarom veiliger dan een klein. Dat betekent fabri cage van dameskousen (ook in fantasie dessins), -maillots en -pantykousen, des sous, dames-, en heren-twinsets en pullo vers, heren ankiets en sokken, baby- en kinderkousjes en -maillots, tienerkousen, sokken voor sport en vrije tijd. Kwaliteit en mode zijn van groot be lang, maar ook bepaalde wensen van dra gers en draagsters van artikelen, die vaak niet direct konden worden voorzien. NIEUW De laatste jaren hebben 100 mousse nylon slips en panty-kousen veel opgang gemaakt. Niet allo dames kunnen deze mousse-nylon tegen de huid verdragen, waarom men aan het werk is gegaan om dit euvel te ondervangen. Het resultaat is een geminderde mousse slip of panty, waarin geheel naadloos een badstofkruisje van zachte Egyptische katoen is inge- breid. De breimethode voor dit nieuwe artikel is reeds gepatenteerd in Amerika, Engeland, Zweden, Oostenrijk, België en andere landen, terwijl voor Nederland pa tent is aangevraagd. Deze artikelen worden verkocht onder de naam MITUKA, IN DE GEHELE WERELD Het zal zelden voorkomen, dat men een artikel overal ter wereld onder dezelfde naam kan kopen. Voor het aanvragen van patent bleek dat de Spaanse firma Revira Fors te zelfder tijd in dezelfde richting had gezocht. Contact met deze firma gaf Jansen de Wit de licentie voor de Benelux. Aan de start van de produktie zijn uitgebreide draagproeven vooraf ge gaan, die positieve resultaten hebben op geleverd. Het nieuwe px-odukt wordt in vele kleuren geleverd en naarmate de produktiemogelijkheid toeneemt zullen deze Mituka's in steeds meer maten en ook in het model panty verkrijgbaar zijn. Het Nederlandse vakmanschap spreekt ook in deze sector een belangrijk woordje mee!

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 4