r- FRAAIE UITVOERING VAN „H.M.V." MET AMUSANT SLOT VOOR BABY'S HUIDJE De heer Petter sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen Gross coutry Bergruïters Teun Beldman eerste in zware cross Fihnnieuws Het nette stadje Zaterdag 3 december 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD Onder verrassend grote belangstelling gaf de muziekvereniging „H.M.V." vrij dagavond in Amieitia haar jaarlijkse uit voering onder leiding van haar dirigent de heer H. J. Fransen, als musicoloog verbonden aan de openbare scholenge meenschap in deze gemeente. Het werd een subliem uitgevoerd concert, met en kele hoogtepunten, dat door de geheel gevulde zaal dankbaar werd geaccepteerd en waarbij de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, zich de tolk noemde niet alleen van alle aanwezigen, maar ook van alle donateurs voor de wijze waarop de Hol- tense fanfare zich grote inspanning ge troost voor de gehele gemeenschap. Het aardige van dit concert was, dat de heer Fransen bij ieder stuk, dat uit gevoerd werd een korte toelichting gaf, waardoor het publiek enig begrip kreeg van hetgeen ten gehore werd gebracht. Na de traditionele opening met een marS, volgde de ouverture van Pi Sehef- fer „Man in the moon'' een eigentijds werk speciaal gecomponeerd voor blaas muziek. Voor de oorlog, zo verklaarde heer Fransen, werden alle mogelijke ar rangementen gespeeld. Na de bevrijding is men begonnen voor blaasmuziek ori ginele werken te schrijven. Deze ouver ture van Pi Scheffer, met enkele trekjes van amusementsmuziek is er b.v. één van. Zeer speels was de ouverture „On the pier" van Peter York, gecompo neerd voor Engelse fanfare korpsen, waarbij de componist Mellema de saxo foonpartijen heeft geschreven. Men hoort hierin o.m. bas, bügel en saxofoon in solistische uitvoering telkens terug keren* Het werd bijzonder fraai uitge voerd en met een daverend applaus be loond. Het hoogtepunt vormde echter wel de suite „Pride of race" (De fier heid van het ras), het uit drie delen be staande concoursnummer, waarmede H.M.V. de afgelopen zomer een groot succes oogstte en een wimpel aan haar vaandel veroverde. Men had in ver band met de kleine zaal even geaar zeld verklaarde de dirigent, om dit num mer op het programma te zetten, maar daarmede had men het publiek dan ook beslisf iets waardevols onthouden. Voor al het zeer melodieuze tweede deel en het slot „pride of race" werd bijzonder fraai vertolkt en oogstte zeer veel bijval. Van geheel andere aard waren de melo dieën uit de operette van S. Romberg, naar een arrangement van Mellema, „The student prince" (De prins-student) en de korte maar zeer melodieuze „Autumn Evensong" (Herfstavondlied) van Rimmer, naar een arrangement van Maas. Het concert werd besloten met de mars „Sans peur", waaraan ook de drumband meewerkte. Het publiek vroeg en kreeg een toegift in een bisering van deze pittige mars. Na zijn toespraak reikte de burgemees ter aan de heren G. Broekmaat, F. Haan en H. Meerman, de korpsonderscheiding krans met ster uit, wegens 40-jarig actief lidmaatschap en aan de heren T. Koopman en H. J. Pinkert de ster voor het feit, dat zij resp. 39 en 26 jaar aan het korps verbonden waren. De voorzitter van H.M.V., de heer A. Westerik, die de dirigent, de heer Fran sen, evenals de burgemeester later deed, veel lof toe zwaaide voor de wijze waar op hij zich uitgesloofd heeft om het korps op een hoger plan te brengen, bood hem na het concert een boekenbon aan. Dank bracht hij aan de donateurs voor hun financiële steun. Een muziek korps kost zeer veel geld, maar dan is het goed, dat het'op een peil staat, dat het dit geld ook waard is, aldus de heer Westerik. Bloemenmagazijn Marjo dank te hij voor de gezonden bloemen. De voorzitter van de supportersvereni ging van H.M.V., de heer J. Wiggers, bood mevrouw Fransen bloemen aan en dankte voor de vele prijzen voor de ver loting. Er zal weer een beroep gedaan worden op alle huisvrouwen voor de lompenactie, die het vorige jaar ruim tweeduizend gulden opbracht. Een bijzonder woord van welkom werd nog gesproken tot de heer B. Maats, verdienstelijk muzikant, die door ziekte niet kon meeblazen en tot de oud-diri gent, de heer J. Diepenveen uit Glaner- brug, die met zijn echtgenote deze uit voering bijwoonde. MUZIKALE FAMILIE Na de pauze volgde een aardige en te vens zeer bijzondere verrassing toen de familie Pinkert, te weten vader Hendrik Jan, z'n dochtertje Dini en de vijf zoons Jan, Johan, Hendrik, Adri en Willem onder leiding van dirigent Fransen het bekende „Old folks at home" ten gehore brachten. Het optreden van mogelijk wel de mu zikaalste famliie in ons land werd be loond met een stormachtige ovatie met aansluitend een korte toespraak van H.M.V.'s voorzitter de heer A. Westerik die de familie Pinkert zeer hartelijk dankte voor alles wat men in het ver leden voor H.M.V. heeft willen doen. De leden van de „firma" Pinkert aldus voor zitter Westerik behoren tot de vaste kern van het ensemble dat alles voor 't muziek overheeft. Men kan op hen reke nen en repetitieverzuim komt bij dit ze vental alleen dan voor als er wettige re denen zijn. Een woord van dank sprak de heer Westerik ook tot mevr. Pilnkert die „H.M.V." een warm hart toedraagt en zo nodig in 't belang van het korps de grote trom roert. Namens het korps werden mevrouw Pinkert bloemen aangeboden. Aan de fa milie zal t.z.t. een blijvend en passend geschenk worden aangeboden. JEUGDORKEST De tweede verrassing van deze avond was het optreden van het H.M.V. Jeugd orkest. Het ensemble speelde onder lei ding van dirigent Fransen „Music Box" een heel prettig in het gehoor liggend drie delig werkje. Auld lang syne, kleine wals en de oude klok werden keurig ver tolkt en het spontane applaus was zeer verdiend. De voorzitter van de Supportersclub de heer J. Wiggers bracht de toekomst van H.M.V. dank en bood allen een reep cho cola aan. TIROLERBAND EN GERT JAN Als derde verrassing kwam deze avond uit de „muziekschoen" het optreden van de Tirolerband van H.M.V. Kostelijk heeft de stampvolle zaal zich vermaakt met dit twaalf personen tellende gezel schap dat in Tiroler klederdracht (met veer op de groene hoedjes) tal van be kende volkswijsjes speelde. Wijsjes die door de conferencier Gert Jan uut Laor- De leden van de afd. Holten van de Chr. Bond van Plattelandsvrouwen en Meisjes kwamen donderdagavond in ver gadering bijeen in het kantoor van de Coöp. Aan- en Verkoopver. „Holten". De presidente, mevr. J. Rietberg-van Lindenberg, liet bij de aanvang zingen Psalm 139 vers 1, ging hierna voor in ge bed en las vervolgens uit Romeinen 13 het eerste t.m. het zevendevers. Na een woord van welkom in 't bijzon der tot de heer R. Petter, oud-groepscom mandant der Rijkspolitie, las de secreta resse, mevr. J. Schuppert-Stukker, de no tulen en werden enkele ingekomen stuk ken behandeld. De heer Petter een warm voorstan der van verkeersexamens voor de school jeugd en mede-organisator van deze exa mens kreeg hierna het woord om te spreken over het onderwerp: „Rechten en plichten van de voet ganger, wielrijder en bromfietser in het vcerkeer". ne op leuke en vlotte manier aan elkaar werden gebreid. Al met al een avond die buitengewoon geslaagd mag heten. Ruiters en amazones uit Markelo, Hellendoom, Diepenheim, Avereest, De Wijk, Zuidwolde (Dr.), Rijssen, Hooge- veen en Holten hebben zaterdagmiddag op hun vurige rossinanten over een par cours van plm. 2400 meter, dat was uit gezet op de Zuurberg achter het woon wagenpark gedraafd in de jaarlijkse cross country, die door de landelijke rij- vereniging „Bergruiters" werd georgani seerd. De lengte van het parcours was voor alle deelnemers gelijk, doch door de com binaties die in de zware cross uitkwamen moesten enkele hindemissen worden ge nomen. Zeer snelle tijden kwamen er deze middag niet op de crono's doordat het terrein op sommige plaatsen glad en modderig was en de lengte van het par cours speelde verschillende viervoeters toch ook wel parten. De eerste helft ging veelal snel maar op de laatste 500 meter zakte het tempo en verpeelde men vele tientallen seconden. De volledige uitslagen luiden als volgt: LICHTE CROSS: 1. H. Oomkens, Zuidwolde met „San- dor" 6 min. 17 sec.; 2. M. M. Kwint, Zuidwolde met „Corrie" 6 min. 21 sec.; 3. G. Frederiks, Avereest met „Espe- noir" 6 min. 34.1 sec.; 4. G. Beldman, Holten met „Noblesse" 6 min. 46 sec.; 5. W. Aaltink, Holten met „Zonnetje" 7 min. 4 sec.; 6. D. Wolterink, Rijssen met „Flamingo" 7 min. 5.6 sec.; 7. J. ten Hoeve, Meppel m. „Zorba" 7 min. 9 sec.; 8. G. Bolink, Holten met „Lyda" 7 min. 13.8 sec.; 9. H. Witten, Rijssen met „Sja- kiè" 7 min. 14.4 sec.; 10. W. Steunenberg, Holten met „Lucky" 7 min. 21 sec;. 11. A. Smeenk, Hellendoom met „Max" 7 min 23.8 sec.; 12. H. Nijkamp, Rijssen met „White Pile" 7 min 26.2 sec.; 13. G. Velten, Rijssen met „Corry" 7 min 31.6 sec.; 14. J. Wever, Zuidwolde met „Bromsnor" 7 min. 35.4 sec.; 15. H. Haar, Zuidwolde met „Johny" 8 min. 51.2 sec. De beker beschikbaar gesteld door acc. kantoor B. J. Brouwers te Holten werd gewonnen door Oomkens uit Zuidwolde met „Sandor". DAMES-CROSS: 1. Mineke Teela, Rijssen met „Eureka" 6 min. 58 sec.; 2. mevr. N. Brouwers- Vosman, Holten met „Zonnegravin" 7 min. 13 sec.; 3. mej. M. Derksen, Rijssen met „Caloway" 7 min. 21.2 sec.; 4. mej. Plas, Avex'eest met „Diamant" 7 min. 32.8 sec.; 5. mej. Gorter, Avereest met „Quick Silver" 8 min. 12 sec.; 6. mej. H. Muller, Avereest met „Goudflits" 8 min. 23.6 sec.; 7. Joke Müller, Holten met „Mona" 8 min. 33.8 sec.; 8. mevr. de Jong-v. d. Burg, Hellendoorn met „Ara bella" 9 min. 59.2 sec. De door de voox-zitter van de Bergrui ters de heer J. Warrink beschikbaar ge stelde beker werd gewonnen door Mine ke Teela van de L.R. „Oosterhofruiters" te Rijssen. ZWARE CROSS: 1. Teun Beldman, Holten met „Du kaat" 5 min. 35.8 sec.; 2. G. de Jonge, Meppel met „Luitenant" 5 min 43.2 sec.; 3. J. Lubberink, De Wijk met „Sonela" 5 min. 46 sec.; 4. W. Hargeerds, Markelo met „Radja" 5 min. 48 sec.; 5. J J. ter Horst, Bergruitei-s met „Sonja" 6 min. 2.8 sec.; 6. H. Buiten, Zuidwolde met „Sproet" 6 min. 11.8 sec.; 7. J. H. Luttik- hedde, Diepenheim met „Ivar" 6 min. 16 sec.; 8. Jan Müller, L.R. „Bathmen" met „Joux Joux" 6 min. 18.4 sec.; 9. L. Mid- delveld, Ploogeveen met „Honda" 6 min. 25.6 sec.; 10. R. Stolte, Meppel met „Nel lie" 6 min. 32 sec.; 11. Herman Aanstoot, Holten met „Baronesse" 6 min. 44 sec.; 12. mej. Nijenhuis, Hellendóorn met „Bobby" 7 min. 3 sec.; 13. E. ten Kate, Zuidwolde met „Peter" 9 min. 7 sec. De grote wisselbeker (3 maal achter een of vijf keer in totaal te winnen om definitief bezit te worden) beschikbaar gesteld door de firma's Gebr. Dikkers, C. A. Müller en Zn. en Gebr. Wansink werd gewonnen door Teun Beldman van de Bergruiters. De wisselbeker (2 maal achtereen of drie keer in totaal te winnen) die de N.V. Krekel en Zn. beschikbaar had gesteld voor de vereniging die met minstens drie ruiters de beste prestatie leverde werd eveneens gewonnen door de Bergruiters. 1. Bergruiters, totaaltijd 18 min. 22.6 sec. (Teun Beldman, Jan Jacob ter Horst en Herman Aanstoot). 2. L.R. „Ceres", Zuidwolde, totaaltijd 18 min. 49.8 sec. (H. Buiten, H. Oomkens en M M. Kwint). 3. LR „Meppel en Omstr.", totaaltijd 19 min. 24.2 sec. (G. de Jonge, R. Stolte en J. ten Hoeve). PRIJSUITREIKING De prijzen die bestonden uit kunst- en gebruiksvoorwerpen werden na de snert- maaltijd in café „De Poppe" uitgereikt door de voorzitter van de Bergruiters, dierenarts J. Warrink die tevens 'n har telijk woord van dank sprak tot de schenkers van prijzen en bekers, tot de tijdwaarnemers de heren E. Rottink te Welsum, B. J. Brouwers en J. Wiggers, tot de dames en heren die in het par cours met de controle waren belast, tot de eigenaren van de gronden waarop het parcours was uitgezet en tot de familie Aanstoot voor de in feestzaal „De Pop pe" genoten gastvrijheid. De heer J. H. Meijer te Markelo die deze middag de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rij- verenigingen vertegenwoordigde bracht de Bergruiters dank voor de perfect ge organiseerde cross. Hij zou wat de zware cross betreft een vólgend keer in het parcours meer hindernissen willen plaat sen of door natuurlijke hindernissen als sloten of plassen het voor de deelnemers moeilijker maken. Er was deze keer te Voetgangers. Dat zijn zij, die zich te voet voortbewe gen en zij dienen gebruik te maken van de voetpaden. Is er geen voetpad, dan moet men op de grote weg lopen, normaal links van de weg, tenzij er obstakels zijn. Plet zebrapad is zeer belangrijk voor de voetganger. Binnen een afstand van 30 m. hiervan mag men niet oversteken. Wielrijders. Jammer, aldus spreker, dat alle fiets paden te smal zijn. De regering heeft het nut van de fietspaden nooit ingezien. Bel, rem, stuur en achterspatbord (30 cm. hel der wit) mogen aan een fiets niet ont breken. Een persoon boven de 18 jaar mag ten hoogste twee kinderen onder de 10 jaar achter op de fiets hebben, rnits het kind een steun in de rug heeft. Personen be neden de 18 jaar mogen één jonger per soon vervoeren. Men is strafbaar als men voorwerpen uit een fietstas op de weg laat vallen. Tijdig richting aangeven is ook iets van het allergrootste belang. Helaas wordt tegen de geldende voorschriften heel veel gezondigd. Bellen is ter afwending van gevaar voor anderen en buiten de be bouwde kom mag men wel bellen bij het inhalen. Bromfietsers. Een bromfietser heeft in het verkeer dezelfde rechten en plichten als een wiel rijder. Een bromfietser moet 16 jaar zijn en de maximum snelheid bedraagt binnen de bebouwde kom 30 km. en daarbuiten 40 km. Een! «bromfietser is strafbaar als hij of zij zich laat trekken of een ander duwt. Met ingang van 1 januari a.s. is het verboden dat twee brommers naast elkaar rijden op een rijwielpad. Quiz. Na de pauze waarin koffie met spe culaas werd geserveerd werd een ver- keersquiz gehouden enkregen in 't bij- bonder de dames die in het bezit zijn van een rijbewijs gelegenheid om hun zegje (niet altijd juist!) te zeggen. Tijdens de quiz vertelde de heer Petter op veelal humoristische wijze van zijn belevenissen bij de politie gedurende een groot aantal dienstjaren. Al met al een zeer mooie, interessante en vooral leerzame avond. De heer Pet- ter was eigenlijk nog lang niet uitgepraat en het bestuur heeft hem dan ook graag uitgenodigd voor een tweede bespreking in de maand februari a.s. Na een dankwoord van de presidente tot de heer Petter werd gezongen Gezang 281a vers 1, waarna mevr. J. Schuppert- Stukker eindigde met dank aan God. Zaterdagavond 10 december zal om 8 uur in gebouw „Rehoboth" in de Stations straat worden vertoond de boeiende film „De Drie Musketiers" met in de hoofd rollen Robert Douglas, Cornel Wilde en Arthur Schields. Alexander Dumas heeft nooit kunnen vermoeden, dat op het thema van zijn beroemde boek „De Drie Musketiers" zo veel varianten mogelijk zouden zijn. De geschiedenis van d'Arlagan, Porthos en Athos, meerdere malen verfilmd, maar thans voor de eerste keer in technicolor en/ met rijke fantasie omgewerkt tot een geheel nieuw verhaal, dat opnieuw de harten van jong en oud sneller zal doen kloppen, want in deze Musketiers geen problemen van historische aard, geen zwaarwichtige gesprekken of ingewikkel de situaties. Fris en vrolijk trekken de Musketiers door het land, overal leven in de brouwerij brengend, direct gereed om de degen te trekken en een seherm- techniek te demonstreren, die iedereen zal verbazen endoen huiveren. De Musketiers in deze nieuwe film en nieuwe versie zal jong en oud bijzonder boeien. weinig verschil tussen het zwjare en lich te parcours. De heer H. Beldman (oud-voorzitter instructeur van de Bergruiters) sprak zijn voldoening uit over het welslagen van deze wedstrijd en wekte de leden hartelijk op om trouw te blijven aan de vereniging die reeds zo vele jaren in de Holtense gemeenschap een belangrijke plaats heeft ingenomen. FEUILLETON door Gré de Boer 34) Enkele minuten later zaten ze tegen over elkaar met koffie voor zich. „Ik heb nog een plakje cake," zei ze, op springend. „Geweldig. Ik kom hier meer, als je vrij bent." Ze kwam met de cake terug, doch bleef naast hem staan. „Henk, dit is de eerste en de laatste keer. Ik ga er vast geen gewoonte van maken." „Is dat even jammer?" antwoordde hij luchtig. „En 's avonds? Als je vrien din er ook is?" „Nee. Beneden willen ze het niet heb ben. En waar moet ik heen, als ze me er uit gooien?" .Kom je bij ons. Ruimte genoeg in huis." Hij keek haar nadenkend aan. „Dat is een idee, zeg. Ben je meteen vlak bij je werk. Zal ik het vragen aan mijn moeder?" Ze schudde haar hoofd en ging weer zitten. „Ik denk er niet aan. Het bevalt me uitstekend hier." „Jammer. Anders zou ik je iedere dag zien." „Je v/eet, waar ik werk, he?" Terwijl ze dronken, keek hij haar aan. Automatisch trok ze haar ochtendjas dichter om zich heen. „Weet je wel, dat je er ontzettend leuk uitziet, zo?" Ze knikte. „Zal best. Zo recht uit bed. Maak ik een kans voor miss Holland?" vroeg ze spottend. Hij bleef haar aankijken. „Wat zou je ervan zeggen, als wij eens gingen trouwen?" Ze was enkele ogenblikken perplex. Doch daarna antwoordde ze, haar stem zoveel mogelijk beheersend: „Wat zou jij ervan zeggen, je koffie op te drinken en 'm te smeren?" „Hè nee, Tinie, we zitten net zo ge zellig bij elkaar, Overigens, ik meen het serieus." „Ik ook." „Dan is het voor elkaar. Zullen we morgen aantekenen?" ..Dat bedoel ik niet, halve gare." „Houd je dan niet een klein beetje van me, Tinie?" „Drink je koffie en smeer 'm. Ik heb al spijt je binnengelaten te hebben." „Dat is geen antwoord. Weet je, dat ik je ontzettend lief vind?" „Dank je voor het compliment. Maar dat hoor ik iedere avond tien keer." „Ik meen het heel ernstig." Ze knikte. „Ik dacht al: wat is Henk vanmorgen toch ernstig." „Jij steekt er de draak mee, hè?" „Is dat dan niet het beste?" „Tinie, heel serieus. Nou ben ik dood ernstig. Beteken ik wat voor je?" Ze begon te kleuren. Maar ze wilde er niet op ingaan. „Moet ik de matteklop- per pakken en je er uil timmeren?" „Die hebben jullie hier niet eens. Je bloost," zei hij, lachend. „Natuurlijk geef je iets om me, anders had je me niet binnengelaten." „Ik heb er spijt van als haren op m'n hoofd." „Dat is dan heel veel spijt. Maar ik geloof er niets van." Hij stond op. ,.Maar ik zal je niet langer van je bad afhou den. Dank je voor de koffie en de cake. Je mag het bij me thuis wel eens terug halen, als je wilt." „Heel aardig, maar in dc cafetaria kost het me ook niets." „Er lopen geen tijgers bij ons los, hoor." „Nee, wel een jochie van achttien, die zich heel wat in z'n hoofd heeft ge haald." Hij pakte haar bij de schouders. „Nou, jochie we zijn even groot... lang. We zouden samen een span vormen, vind je niet?" „Nog meer complimentjes?" vroeg ze, zich terugtrekkend, zodat zijn handen afvielen. Hij keek haar even aan in de tintelen de ogen. Het volgende ogenblik had hij haar naar zich toegetrokken en drukte zijn lippen op de hare. Een ogenblik lag ze, geschrokken en verward in zijn ar men. Meteen daarna duwde ze hem van zich af en veegde met haar hand over de mond. „Nou vind je jezelf zeker wel een flin ke kerel, niet?" vroeg ze op bittere toon, een pas achteruit zettend. Hij schudde zijn hoofd, zich half om draaiend. ..Met wie heb jij een weddenschap af gesloten, dat je mij zoudt zoenen?" Misschien hoorde hij dit laatste niet. Hij zei alleen: „Neem me niet kwalijk, Tinie, dit had ik niet mogen doen. En 't was ook niet m'n bedoeling. Het was een stommiteit." Het meisje had een hoogrode kleur. Als ze al kwaad was, wist ze zich goed te beheersen. Ze liep om hem heen naar de deur en opende deze. „Je moet nog eens komen, als je het lef hebt. Met gebogen hoofd liep hij langs haar heen. Over de drempel draaide hij zich om. haar aankijkend. „Heus, Tinie, het was niet mijn bedoeling. geloof me Maar het meisje deed de deur voor zijn neus dicht. Hij loosde een diepe zucht. Hoofd schuddend liep hij de trap af. In zijn wagen keek hij nog een keer naar haar kamerraam, maar er was niets te zien. Doelloos reed hij verder, doch toen hij een bloemenwinkel zag, keek hij uit naar een plek voor zijn wagen. Toen hij die gevonden had, stapte hij uit en liep de winkel binnen. „Hebben jullie rode rozen?" vroeg hij aan het meisje, dat hem vragend aan keek. „Zeker, meneer." Ik wil er wat hebben. Kunt u ze laten bezorgen? In de stad?" „Natuurlijk, meneer." „Laat eens zien wat kosten ze?" „Vijf en dertig cent per stuk. Ze zijn heel mooi. Kijkt u zelf maar." (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2