I FOUT VAN ÖUV OP NlêUW Holten 1 won verdiend van Stijssen Vooruit Volleybal-competitie Blauw Wit achterhoede speelde voor Sinterklaas Reclame is winst Aandacht voar de nieuwe verkeersregels verkeerstekens (RVV) IM# Rijssensestraat weer opengesteld ©mBfneren rdijj.; 5 or 10GG HOLTENS NIEUWSBLAD Onder het motto „Van oud op nieuw" zal het Verbond voor Veilig Verkeer, in nauw overleg met het ministerie van Verkeer en Waterstaat, de weggebruiker in de komende weken gaan voorlichten over het nieuwe Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens (RVV), dat 1 ja nuari a.s. van kracht wordt. Het Verbond zal speciale aandacht aan die onderdelen van het RVV be steden, welke de verkeersveiligheid be treffen. Deze voorlichting geschiedt door een campagne via pers, radio en televisie. Hiernaast treft men twee afbeeldin gen aan, waarop belangrijke onderdelen van het nieuwe RVV instructief in beeld zijn gebracht. Radio Getracht zal worden ook door radio, via diverse (verkeers) programma's, zo veel mogelijk voorlichting te geven over het nieuwe RVV. Televisie In de komende weken zal via de zen ders Nederland I en II tweemaal per week een kort filmpje van 1 a 2 minuten worden uitgezonden. Hiervoor is een se rie van 7 instructieve filmpjes vervaar digd. Voorts zal de voorlichting over het nieuwe RVV ondersteund worden door een in december te verschijnen „Ver- keerscode", een uitgave van het Ver bond voor Veilig Verkeer in samenwer king met de ANWB. AVRO-televisie zal eind december één van haar program ma's wijden aan deze populaire verta ling van de verkeersvoorschriften. Niet alle verkeersborden zullen m.i.v. 1 januari a.s. overeenkomstig het nieu we RVV zijn gewijzigd. Weggebruikers dienen rekening te houden met een overgangstermijn van 6 jaar, wat. in de praktijk betekent, dat men de eerste tijd zowel de nieuwe als de oude borden op de wegen kan tegenkomen. De in wer king tx-eding van het eerste en derde lid van artikel 122 van het RVV dat be trekking heeft op het verbod om een doorgetrokken streep, die de rijbaan in rijstroken verdeelt, te overschrijden wordt waarschijnlijk uitgesteld tot 1 ju li 1967. GEBRUIKT GEE cltgnoieu GEBRUIKT CUGNOTEUR Vanaf! januari zal de weggebruiker die gaat inhalen de richtingaanwijzer moeten gebruiken. Nadat hij zich overtuigd heeft van: „Achter vrip Voor vrip Dan pas inhalen!', schakelt hij de richtingaanwijzer in.Zo gauw de inhalende auto naast de andere is gekomen moet de richtingaanwijzer afgezet werden. Bij het weer naar rechts gaan geldt de verplichting van richting aangeven niei. De ontmoeting tussen Holten 1 en Rijs- sen Vooruit 1 zondagmiddag in 't Sport- dal is inderdaad het topduel geworden, dat velen er van verwacht hebben. In verband met de gezonde rivaliteit, die er altijd tussen beide clubs bestaan heeft, was er voor deze wedstrijd een enorme belangstelling. Uit Rijssen was een grote schare supporters meegekomen en voor al de Holtense jeugd liet zich ook niet onbetuigd, zodat zich na elk doelpunt, dat de thuisclub scoorde, op het veld enthousiaste taferelen voordeden zoals men die o.a. ook op de televisie kan zien bij belangrijke wedstrijden. Het werd een vaak snel op- en neergaande en soms wat harde wedstrijd, waarin beide ploe gen vrijwel aan elkaar gewaagd waren, maar waarin de Holtense aanvalslinie, goed gesteund door de middenlinie, ge vaarlijker was, doordat zij ook nu weer dikwijls als speerpunt in de Rijssense de fensie binnen drong en die daardoor, vooral in de eerste helft, nogal eens in verwarring werd gebracht. De verdedi ging was de zwakste plek in het elftal der bezoekers, hetgeen wel bleek uit het feit, dat zij nog tweemaal toe de bal in eigen doel werkte. Niettemin behaalde Holten een volkomen verdiende 3-1 over winning, waarmede het aanvoerder van de ranglijst in afdeling 1 B is geworden, al zijn er nog (hie clubs meer met het zelfde aantal punten. Reeds in de 4e minuut nam Holten door een mooie dooi'braak van Klein Vel- derman de leiding (1-0). De Rijssense doelman ging hierbij door zijn wijze Op kruispunten moei het afbuigende verkeer aan overstekende voetgangers onbelemmerde doorgang verlenen, ook al is er geen zebrapad. Dat houdt natuurlijk niei in dat voetgangers nu maarblin- delings kunnen oversteken! Een redelijk samenspel tussen automo bilist en voetganger blijft gebodenl Nijverdal. Het was bijna middei - nacht toen maandagavond de laatste bal over'het net werd geslagen in de volley balcompetitie van de NeVoBo, afdeling Nijverdal. Het werd een langgerekte vol leybalavond, waarin weinig schokkends gebeurde. De avond begon met de wed strijd Levo 2OKK 1 in de 2e klasse he ren. Belangrijk was deze wedstrijd voor koploper Holyoke. daar ook Levo nog ongeslagen was. Het goed spelende Levo- team, met de voortreffelijk spelende ju nioren Albers en Hogers, deed alle hoop op een OKK-overwinning in rook op gaan. De eerste set werd door'OKK op het nippertje gewonnen met 14-16. De twee volgende sets leverden voor Levo geen gevaar op. Ook één wedstrijd in de tweede klasse dames, tussen SWN 2 en Levo 2. De SWN-reserves komen steeds meer in de verdrukking en staan met 0 punten uit 4 wedstrijden op de onderste plaats van de ranglijst, terwijl men ook nog 4 verliespnt. heeft. Ook deze avond was het geen partij voor mej. Woertman c.s., de eerste set werd zelfs met 15-2 ge wonnen. Een wedstrijd van vier sets en één van vijf sets was het resultaat van scheidsrechters die in deze wedstrijden letterlijk alles toelieten. Dit spectakel- stuk werd opgevoerd in de le klasse da mes tussen de teams van Nijverdal 1 en OKK 1 alsmede Nijverdal 2 en Levo 1. Het begint er langzamerhand naar uit te zien dat NeVoBo een danige misstap heeft begaan door ook de dames vijf sets te laten spelen. Het volleybal peil zakt, zo ook de belangstelling voor de wedstrij den. Men .is in de afdeling Nijverdal nog lang niet rijp voor „best of five". Nij verdal had vier sets nodig om OKK van zien af te schudden. De eerste en de der de set waren de duidelijksten 13-3 en 15-1. OKK kreeg de tweede set op haar naam en Nijverdal de vierde. Nijverdal 2 en Levo 1 speelden behoorlijk gelijk te gen elkaar op, hetgeen ook wel door de setstanden tot uitdrukking kwam. De erste set ging op het nippertje naar Le- o mef 15-17. Ook cje tweede set werd op >t nippertje gewonnen, zei het dit keer or Nijverdal. Een iets duidelijker uit- g was de 15-8 van de derde set. doch zo won weer de vierde met 11-15 zo- dat set nummer vijf een feit werd. Nij verdal liep uit tot 4-1 en Levo vroeg „ti me out". Met 6-6 kwamen de ploegen weer bij elkaar en dit keer vroeg Nijver dal ..time out". Weer liepen de Nijver- daldames uit tot 10-6 en Levo kreeg haar tweede „time out". Dit bracht een om mekeer. Via 10-8 en 12-8 werd het 12-12 en Levo ging door en won tenslotte met 13-15. Voor de volleybalsupporters die het late uur nog waren gebleven kwa men nu pas de echte wedstrijden. Eerst de ontmoeting in de eerste klasse heren tussen Nijverdal 2 en VBOWVC 2. Het werd een bikkelhard gevecht over vijf sets dat uiteindelijk door VBOWVC-reser- ves werd gewonnen. De eerste set werd een krappe 13-15 overwinning voor VBOWVC 2. Nijverdal won de tweede set duidelijk met 15-9 en de derde set met 11-15 voor VBOWVC dit keer. In de laatste en beslissende set ging het tot 4-4 gelijk tegen elkaar op, doch toen was het met Nijverdal gebeurd. VBOWVC liep steeds verder uil en zegevierde ten slotte met 8-15. De laatste en late ont moeting ging tussen Levo 1 en VBOWVC He is de mannen van Blikman niet ge lukt om VBOWVC van de kop te ver drijven, al hebben ze nog een setje mee gepikt. De eerste set was niet de mooi ste. VBOWVC won gemakkelijk van een slordig spelend Levo met 4-15. Volop spanning en behoorlijk volleybal was er te zien in de tweede set. elkens kwamen de ploegen weer bij elkaar. VBOWVC won tenslotte verdiend met 11-15. De derde set was yot>r Levo. VBOWVC was plotseling van slag af en Levo profiteer de hier stevig van en won met 15-8. In de vierde set keerde de spanning weer terug. De standen 4 4. 7—7, 8—8, 9 -9, 11 11 en 13—13 moge hiervan getuigen. VBOWVC trok tenslotte aan het langste eind en won met 13—15. De volledige uitslagen waren: Dames le klasse: Nijverdal 1-OKK 1 Q5 3_ 9—15, 15—1, 15—12): Nijverdal 2-Levo 1 2—3 (15—17, 16—14, 15—8, 11— 15, 13—15). Dames 2e klasse: SWN 2-Levo 2 0 2 (2—15, 15—17). Heren le klasse: Nijverdal 2-VBOWVC Het tweede elftal van Blauw Wit '66 heeft de vrije zaterdag benut voor het spelen van een vriendschappelijke wed strijd tegen het eerste van GFC (zater dagmiddagafdeling) te Gooi'. Een wed strijd waarbij de achterhoede van de BI. Witten reeds in Sinterklaasstemming was, want men presenteerde de GFC voorwaartsen drie maal wat men noemt droomkansen; kansen die even zo veel doelpunten betekenden. Alle di'ie doelpun- tèn waax'bij keeper Scherphof zeifs geen schijn van kans had ze te voorkomen. Blauw Wit begon goed en na tien mi nuten spelen opende Flierman de score (10); een voorsprong, die de midvoor van de gasten na pl.m. een half uur spelen weg wei'kte (11). Nog voor de rust liepen de Gorenaren dank zij levensgrote blunders van de Blauw Witte verdedigers uit tot 3—1. Herman Tuitert verkleinde ver in de 2e helft de achterstand tot 32 en de Blauw Witten deden toen hun uiterste best om tot een puntenverdeling te komen, doch het lukte niet. GFC werd in de verdedi ging gedi'ongen, doch wist het gevaar te keren en bij een plotselinge uitval door Bisschop de eindstand te bepalen op 42. De Blauw Wit junioren speelden thuis tegen no. 2 op de ranglijst, Enter Voor uit a. De Enterse jongelui waren sterker en technisch ook beter. Het plaatsen was beter en het samenspel vlotter en vloei ender. Eindstand 04. De Blauw Witte aanvallers misten twee kansen, die men nooit had mogen mis sen. We hadden de indruk, dat men schrok van de kans die geboden werd en zodoen de over de bal heen maaide. De Blauw Witte pupillen brachten beide puntjes mee uit Enter, waar gespeeld werd tegen Enter Vooruit c. Bert Podt en 2 2—3 (13—15, 15—9. 15—11, 11—15, 8— 15) Levo 1-VBOWVC 1 1—3 (4—15, 11— 15, 15—8, 13—15). De standen na zes competitieweken zijn als volgt: Henk Aanstoot zorgden voor de doelpun ten en voor de volle winst. Stand 2e klasse Excelsior 3 7 5 2 0 12 32— 6 Enter Vooruit 2 7 5 1 2 11 28—12 DES 3 8 4 2 2 10 24—16 Denekamp 1 7 4 1 2 9 18—19 Sportcl. Rijssen 1 7 4 0 3 8 21—14 Blauw Wit 8 3 2 3 8 19—15 Hulzense Boys 2 9 4 0 5 8 23—30 Juliana 2 (Heng.) 8 3 1 4 7 18—24 Achilles 2 (Ens.) 7 2 2 3 6 10—20 Spoi'tlust 3 (Gl.br.) 7 1 0 6 2 15—22 Sparta 4 (Ens.) 7 0 2 5 2 10—30 Dames le klasse: Levo 1 Nijverdal 1 Nijverdal 2 SWN 1 OKK 1 Dames 2e klasse: Bato 1 VBOWVC 2 Levo 2 Bato 2 (x) SWN 2 (xx) x 2 strafpunten xx 4 strafpunten Heren le klasse: VBOWVC 1 Nijverdal 1 VBOWVC 2 Levo 1 Nijverdal 2 Heren 2e klasse: Holyoke 1 Levo 2 Bato 1 OKK 1 Bato 2 Bato 3 Rexalco 1 gesp. gew. verl. pnt. 4 3 16 2 2 0 4 3 12 2 3 12 2 4 13 2 3 3 3 3 5 3 3 0 4 0 PROGRAMMA Blauw Wit 1 ontvangt zaterdag rode lantaarndrager Sparta uit Enschede en zal moeten winnen. Scheidsrechter Caro zal om 3 uur het beginsignaal geven Het tweede elftal gaat naar Rijssen en moet in staat zijn het zevende van Sport club Rijssen te kloppen. Aanvang half 2. De junioren spelen thuis tegen Enter b en zullen met een gelijk spel zeker blij zijn. Aanvang kwart voor twee. De pupillen treden om 2.15 uur in Goor aan tegen Hector d, dat evenals de Blauw Witjes uit acht wedstrijden 7 puntjes ver zamelde. Nijverdal. Met ingang van 1 novem ber is de Rijssensestraat weer opengesteld voor het plaatselijk verkeer en voor het doorgaand verkeer naar Rijssen. Zoals bekend is de Rijssensestraat voor het doorgaand verkeer vanaf begin augustus gesloten geweest in verband met een belangrijke wegverbetering vanaf de Noetselerbergweg tot aan Rijssen. Vooral in de eerste weken werd nogal eens proces-verbaal opgemaakt tegen automobilisten, die ondanks de afsluiting toch gebruik maakten van de weg. Behalve een bredere rijbaan zijn thans ook fietspaden aangelegd van ruim 2 m. breed, welke vooral voor de wielrijders een grote verbetering betekenen. Dinsdagmiddag zijn de diverse verbods borden weggehaald. Enkele andere bor den, o.m. met een snelheidsbepei'king tot 70 km. per uur, werden reeds geplaatst. De verwachting is, dat er nog meer bor den met snelheidsbeperking zullen komen. gesp. gew. verl. pnt. Het .programma voor maandag 7 no vember ziet er als volgt uit: 7 uur Nij verdal 1-Nijverdal 2 (dames); 7.45 uur Holyoke 1-Bato 2 (heren II); 8.15 uur Nijverdal 1-Levo 1 (dames I); 9 uur Ho lyoke 1-Bato 3 (heren II); 9.30 uur Rex alco 1-Bato 2 (heren II); 10-uur Nijver dal 1-SVVN 1 (dames I). Tc Holten wor den de wedstrijden gespeeld: 8 uur Balo 1-Levo 2; 8.30 uur Bato 2-Bato 1; 9 uur Bato 2-Levo 2; 7 uur Bato 1-VBOWVC 2; 7.30 uur Bato 2-VBOWVC 2 (allen da mes 2e klasse). van opstellen niet geheel vrij uit. Zijn collega Beltman aan de andere kant moest enige tijd later vervangen worden, doordat hij bij een aanval wat al te ruw in de zij gelopen werd. Invallei'-doelman Joh. Jansen heeft hem goed vervangen. Er ontstonden in die periode' tal van ge vaarlijke situaties voor het R.V.-doel. In de 39e minuut werd een van dichtbij kei hard ingeschoten bal door de Rijssense doelman uitstekend gestopt. In de 41e minuut werd een scherpe voorzet van Eggink, die de zieke Rini den Heijer uit stekend verving, door Achterkamp ge stopt, die met bal en al in eigen doel rol de (2-0). De tweede helft was nauwelijks twee minuten oud, toen Klein Velderman bij een gevaarlijke doorbi'aak een hard schot inzond, dat door de Rijssense doelman goed werd opgevangen. De aanvallen van de bezoekers werden echter doortasten- der en gevaarlijker, zodat de Holtense defensie alle zeilen moest bijzetten om de score blank te houden. Dat gelukte ech ter niet, want in de 11e minuut verklein de Makkinga uit een corner met een fraaie kopbal de achterstand (2-1). Rijs sen bleef opdringen, maar Hommes en zijn mannen hielden stand, hoewel het Holtense doel enkele malen aan groot ge vaar ontsnapte. Juist aan de andere zijde ontstond toen echter een doelpunt toen Wim Nijenhuis bijna op de cornerlijn een bal aan Veneklaas doorgaf, die er echter geen kracht achter kon zetten. De rechtsback van Rijssen wilde de bal te- rugspelen op zijn keeper, maar deze rol de over de lijn en het Holtens publiek had weer reden tot juichen (3-1). Rijssen kwam nog wel gevaarlijk opzetten en wist een aantal corners te forceren, maar gedoelpunt werd er niet meer. Het was een spannende strijd tussen twee rivalen, die mede dank zij de goede leiding van scheidsi'echter W. van der Veen zonder incidenten verliep. Rijssen Vooruit dat nog ongeslagen was ontving hiermede haar eerste nederlaag. De stand in afdeling 1B is nu als volgt: KSCV 8 4 2 2 10 15-10 Holten 8 4 2 2 10 20-15 Rood Zwart 8 4 2 2 10 15-13 Rijssen V. 8 3 4 1 10 17-15 Twenthe 9 3 3 3 9 15-19 Delden 7 3 1 3 7 13-11 Hector 8 2 3 3 7 12-11 SOS 8 2 3 3 7 19-18 Zenderen V 8 3 1 4 7 10-15 UD 7 2 2 3 6 12-16 RKSV 9 1 3 5 5 10-15 HERACLES 5-HOLTEN 2 1—5 Holten 2 speelde zondag een uitwed strijd tegen Hex-acles 5 uit Almelo. In vex'band met de belangx'ijke thuis- wedstx'ijd van Holten 1 werd de aan vangstijd vervroegd, zodat er 's middags gelegenheid bestond Holten 1 aan het werk te zien. Vermoedelijk door de vervx'oegde aan vangstijd was de scheidsi'echter niet op gekomen. De leider van Holten, G. M. Bannink, heeft de wedstrijd gefloten. Hij heeft deze taak goed vervuld. Holten kreeg in Heracles een niet al te moeilijke tegenstander. Reeds vanaf het beginsignaal ging Hol ten in de aanval. De achterspelers van Heracles konden het de eerste tien mi nuten nog klaren. Door de aanhoudende druk x'aakten zij echter in paniek. Hun stopper Wilde de bal op de keeper terug spelen, doch de bal verdween over de uitgelopen keeper in doel (0-1). Hierna kwam Heracles maar zelden tot een tegenaanval. De achterhoede van Holten, bestaande uit de spelers H. Riet- bei'g, W. Schooien en A. v. d. Maat was te sterk om gepasseerd te worden. Holten nam hierna het initiatief over. x-echts kwam A. Vincent alleen voor de keeper. Hij miste in eerste instantie, doch kon zich herstellen en scoorde (0-2). Heracles probeerde tot een tegendoel punt te komen. Gevaarlijke schoten van hun midvoor werden op knappe wijze ge stopt door doelman Jansen. Even werd het gevaarlijk toen de achterhoede van Holten wegens vermeend buitenspel niet ingreep en de x-echtsbinnen alleen voor doel kwam. Zijn schot ging echter juist naast. Een zelfde situatie deed zich voor aan dc andere zijde. Midvoor A. Klein Vel- dex-man brak alleen door en wist be heerst te scoren (0-3). In de tweede speelhelft kwam Heracles gevaarlijk opzetten. In het middenveld speelden zij goed doch tot een goede af werking van de aanvallen kwam het niet. Dooi'dat de tegenstander in de aanval ging kon Holten tot snelle uitvallen ko men. Nadat meerdere goede scoi'ingskan- sen onbenut waren gebleven wist inval ler J. Traanman döor te breken en te doelpunten (0-4) en even daarna was het weer een invaller, J. ten Velde, die met een goed schot de stand naar 0-5 bi-acht. In de laatste minuut van de wedstrijd kon de rechtsbuiten van Heracles met een listig schot de eer redden (1-5). De uitslagen van zaterdag en zondag waren: Holten 1-R.V. 1 31; Heracles 5-Holtcn 2 1—5; Holten 3-Twenthe 2 3— 0; De Zweef 4-Holten 5 0—1; Holten 4- R.V. 3 2—1. Holten b-Haarl. Boys b 3—4; Holten d-Excelsior g 00. WEDSTRIJDPROGRAM MA ZATERDAG: Sportcl. Rijssen a-Holten a, 1.45 uur Holten c-Enter c, 3.00 uur Enter d-Holten d, 2.15 uur SOS d-Holten e, 10.00 uur ZONDAG: Holten 5-SDOL 3, 12.00 uur Holten 2-BWO 4, 2.30 uur Haarl. Boys 4-Holten 4, 12.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 4