émariê Jrftsnb Canadese gasten Men indrukken op wan ons land Dankbare Canadese gasten vertrokken WM Het led, Roode Kruis gaat jubileren Agenda KERKDIENSTEN Duizend schoolkinderen deden hen uitgeleide Wandelmars in Goor BENT U AL LID Padviiüders zwemwedstrijden Holtense jongens zéér succesvol Jeugdappèl in Markelo m.m.v. de Y.M.C.A.-singers uit Deventer Ingezetene aangereden in de Dorpsstraat J. W. ¥/itmer hoofd in Deventer Eerste assistent „De Vrijheid" No. 38 Jaargang 18 Zaterdag 1 oktober 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal I Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holtengiro nr. 875587 J Uitgave van de. Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05.1/83 - 1234 Adv.-prijs 1-15 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer 0,12 De Canadese gasten, die hier acht da gen op bezoek waren, zijn weer vertrok ken. Een charter-vlieg tuig van de K.L.M. heeft hen naar hun vaderland terugge bracht. Meer dan duizend schoolkinderen met grote en kleine rood-wit-blauwe pa pieren vlaggen en ook veel ouderen heb ben hen, toc-n de bussen stapvoets dooi de Schoolstraat en de Gaardenstraat re den, uitgeleide gedaan en nagewuifd. Het was een afscheid, dat diepe indruk op hen heeft gemaakt en waaraan zij nog lang de herinnering zullen b'èwaren. Een af scheid waarbij menigeen zijn ontroering niet heeft kunnen verbergen. Dat afscheid werd voorafgegaan door de „social evening", zoals de Canadezen zeggen, een feestelijke samenkomst met de gastheren en gastvrouwen en enkele genodigden dinsdagavond in het Parkge bouw te Rijssen. Tot die genodigden be hoorden de heer C. van Vlaardingerbroek van Ter Horst en Co. te Rijssen en luite nant Kragt van het bureau van de garni zoenscommandant te Deventer met hun dames. Aan deze avond, die onder leiding stond van de secretaris van de afdeling Holten van het Ned. Oorlogs graven Comité, de heer J. Kroon, werk ten mee Holtens Gemengd Koor, met als soliste mevrouw R. Bolink-Landeweerd, sopraan, en aan de piano Wim Jansen uit Markelo, de boerenkapel, „De Grös- maijers" uit Markelo, de boerendansgroep „De Larense Schotsers", terwijl de dans muziek verzorgd werd door de Kakatoe's uit Apeldoorn. De zaal was smaakvol met bloemen versierd en er heerste een fees telijke sfeer, vooral toen na het optreden van H.G.K., de boerendansgroep en de boerenkapel de gasten uitnodigden, op de witte klompen aan de verschillende ouderwetse dansen mee te doen. Dat bracht een uitbundige vrolijkheid. Na de prachtige uitvoering van Mozarts „Laudate Domino" zong H.G.K. een aan tal populaire en volksliedjes. Burgemees ter, Mr. W. H. Enklaar, voorzitter van het Holtens Oorlogsgravencomité, die de avond geopend had, bood mevrouw Bo link-Landeweerd bloemen aan, evenais later aan Hennie Harkink, die leuk voor droeg en jodelde. De public-relationman van de Royal Canadian Legion, de heer Norman Shannon overhandigde de diri gent en de voorzitter van H.G.K., de he ren G. K. Warmink en D. Aaftink, een onderscheiding. Dat zelfde deed hij latei- in de vorm van een klein souvenir aan mevr. F. ter Doest-Bos en de heer W. Beijers, voor hun werk als leden van het Holtense N.O.C. en aan mej. M. Koopman die deze groep steeds vergezelde. Tussen de bedrijven door werd er gedanst en trad een goochelaar op. Mr. Enklaar bood de duizendste bezoek ster Mrs Isabel Davis, de zilveren tulp aan, terwijl alle gasten een grammofoon plaat en drie tulpenbollen ontvingen. De gérant van het Volkspark, de heer Men- sink, had Mrs Davis bij haar aankomst bloemen aangeboden. Ook de heren Kroon en Shannon ontvingen een gd- schenk. Een van de Canadese gasten en de heer Kennedy van het N.O.C. brachten de heer Enklaar dank voor de toespraak die deze hield o.mf over de betekenis van het oorlogsgravenwerk, dat men in Ne derland door middel van de opbrengst der jaarlijkse klaproos-collecte gaarne voort wil zetten, tot daaraan van uit Canada, geen behoefte meer bestaat. De avond, die bij de Canadezen bijzonder in de smaak gevallen is, werd plechtig besloten met het, zingen van het Cana dese, het Engelse en het Nederlandse volkslied. 's Morgens maakten de Canadese gas ten een tocht door Twente en zagen zij o.a. de gerestaureerde watermolen van Bels te Vasse in werking. De dag tevoren werd een bezoek gebracht aan Volendam en een tocht gemaakt door de grachten en de haven van Amsterdam. Elk voor zich waren dit evenementen, waarvoor zij grote bewondering hadden en die hen door de bustochten, die daaraan verbon den waren, verschillende indrukken ga ven Nederland. Meer dan duizend leerlingen van de beide dorpsscholen en van de scholen gemeenschap deden de Canadese gasten woensdagmorgen uitgeleide en wuifden hen ten afscheid toe. Het Nederlands Oorlogsgraven Comité, dat de overkomst van de Canadese pel grims naar ons land organiseert beperkt zijn taak niet tot 't uitsluitend bezoek aan de graven der gesneuvelde militairen in Holten, Groesbeek en Bergen op Zoom, maar beijvert zich ook zijn gasten in de betrekkelijk korte spanne tijds, dat zij hier vertoeven ook zoveel mogelijk te la ten zien van ons land. Zo hebben de Canadezen uit Holten vrijdag een bezoek gebracht aan het ko ninklijk paleis ,Huis ten Bosch" en het Vredespaleis te Den blaag en hebben zij o.a. de lunch gebruikt op de Pier te Schc- veningen, waarbij de gasten die in Nij megen en Groesbeek onderdak hebben gevonden, aanwezig waren. Een hoogte punt vormde die dag echter de receptie bij de Canadese Ambassadeur in Huize „Groot Hazebroek" te Wassenaar. Het in terieur van „Huis ten Bosch" en met na me de Oranjezaal met haar prachtige wandschilderingen heeft een diepe in druk op de bezoekers gemaakt, evenals het Vredespaleis waarvan de Amerikaan se multi-miljonair Carnegie de schenker was. Zaterdag heeft een deel der Holtense bezoekers een bezoek gebracht aan Arn hem en omgeving en daar o.m. het Open luchtmuseum bezocht. Zondag waren het de gastgezinnen, die hun Canadese be zoek aangenaam bezig hielden en tochtjes met hen maakten in de naaste omgeving, waarbij vooral historische gebouwen en bijzondere klederdrachten de grote aan dacht hadden van de Canadezen. Dat bleek vrijdag om. duidelijk toen men op getogen was over de vissersvrouwen in hun traditioneel Scheveningscostuum met gouden kap en hoorntjes. Ook de klom pen hadden hun bijzondere belangstelling. Bij hun bezoek aan een klompenfabriek in Enter hebben velen er ettelijke paren gekocht. Kerkdiensten Zondagmorgen werd in het gebouw Irene een oecumenische kerkdienst ge houden uitgaande van de twee protes tantse kerken speciaal voor de Canadese pelgrims en hun gastheren en gastvrou wen, die druk bezocht was. De dienst werd geleid door ds. C. C. Addink, herv. predikant te Holten. 1-Iet Hervormd Kerk koor onder leiding van zijn dirigent, de heer J. op den Dries te Nijverdal, zorgde voor een vocale omlijsting, terwijl mej. J. N. Brouwer het harmonium bespeelde. In de R.K. kerkdienst, die in hetzelfde gebouw aan deze dienst vooraf ging, werd de predikatie in de Engelse en Franse taal gehouden 'door een der paters van liet Klooster Sion bij Deventer. Hier ver leende het R.K. kerkkoor uit Nieuw Hee- ten zijn vocale medewerking. Onder leiding van akela I. Veldhuis nam Horde 2 zaterdag deel aan een herfstwandeltocht in Goor, georganiseerd door de Goorse Padvinderij. Na een tocht van 10 km kwamen de tippelaars weer monter terug. Tot grote vreugde van de jongens, kregen ze een derde prijs toegewezen. Aangevoerd Runderen 31 Varkens 797 Prijzen: 26 koeien van 925,— tot 1.250,— per stuk. 5 pinken van ƒ750,— tot ƒ900 per stuk. 789 biggen van 75,— tot 90,— per stuk. 8 zeugen van 400,— tot 450,per st.uk. Overzicht handel: Runderen: Handel kalm, staande prij zen. Biggen: Handel zeer rustig, met staande hoge prijzen. Zeugen: Handel redelijk, met staande prijzen. Bij een ramp, groot of klein, denkt men direkt aan het Rode Kruis. En te recht. Want het Rode kruis heeft dui zenden vrijwilligers die allejn bevoegd zijn tot het verlenen van eerste hulp bij ongelukken. Vijfduizend van hen zijn speciaal ge oefend in het verlenen van hulp bij verpleging van zieken en gewonden. Ook in oorlogstijd is het Korps paraat. De basis van dit Korps werd gelegd aan hel einde van de Tweede Wereldoorlog toen alleen nog Zuid-Nederland was bevrijd. In ons land bevinden zich op strate gische punten dertien kringmagazijnen waarvan de inhoud voldoende is voor de inrichting van een noodhospitaal, verder het Centraal Magazijn in Den Haag met tweeduizend bedden met toebehoren, verpleegbehoeften etc. vijftien depen dances van de Kringmagazijnen met een inventaris van een noodziekenhuis voor vijftig tot honderd patiënten en tenslot te nog 91 rampendepots, die elk 94 bed den met toebehoren, verpleegbehoefen, brancards bevatten. Het is duidelijk dat dit veel geld kost. Maar het Rode Kruis is geheel afhan kelijk van U. Het aantal leden is de vas te basis van het Nederlandsche Roode Kruis. Volgend jaar zal men het hon derdjarig bestaan van het Nederland sche Roode Kruis herdenken en men hoopt dan tevens het aantal van één miljoen leden te bereiken. Daar is Uw steun voor nodig. Het Rode Kruis doet zoveel, boottochten voor chronische zie ken, vakantieweken voor invaliden in liet Dunanthuis te Zeist, de Bloedtrans fusiedienst, noemt U maar op, veertien grote en ruim veertig kleinere taken, zodat iedereen wel eens met het Rode Kruis rechtstreeks of zijdelings te ma ken heeft gehad, ook U. Het is trou wens Uw Rode Kruis. Mag het Rode Kruis dan ook op Uw lidmaatschap re kenen? Ruim 150 verkenners van de N.P.V. en van de Katholieke Verkenners van het district Deventer, hebben zaterdagavond in het overdekte zwembad in Deventer, de jaarlijkse kampioenschappen gehou den. De Holtense verkenners behaalden gro te successen. Op de 25 meter rugslag werd Gerard ter Harmsel kampioen, Hans Nijhuis behaalde een bronzen me daille. Gerard ter Harmsel behaalde ook een gouden medaille op de 25 meter vrije slag. Carl Israël veroverde twee zilveren medailles (50 m schoolslag en 50 m rug slag) en één gouden (50 m vrije slag). Het hoogtepunt van de avond was on getwijfeld de 6 x 25 meter estafette. Het ging hier om de wisselprijs, die de Waar- denborchgroep vorig jaar veroverd had. Na een zéér enerverende strijd werd Hol ten wederom winnaar. De zes „helden" waren: Hans Nijhuis, Jan Aaftink (Oran jestraat), Albert Meerman, Kees van de Bovenkamp, Gerard ter Harmsel en Carl Israël. Een uitbundige stemming maakte zich meester van de Holtense supporters, die met een extra bus naar het zwembad ge komen waren. De heer G. J. van 't Holt, leider van de Holtense verkenners, wérd met ver eende krachten, gekleed en wel, het wa ter in gejonast. Breed glunderend kroop de natte hop man weer aan de kant, het enthousiasme van zijn jongens goed begrijpend. Zondag 2 oktober is er een najaars appèl in de Ned. Herv. Kerk te Markelo. Dit appèl wordt telken jare gehouden en heeft een bekende naam. De voorganger, Ds. Graafstal, is een zeer bekende leger- predikant uit Apeldoorn, die ook al eens eerder in de jeugddienst voorging. Het onderwerp van zijn preek is:: 6 1 Alles". Verder werken aan deze dienst mee de Y.M.C.A. Singers uit Deventer. Deze gos pel- en spiritual-groep bestaat uit onge veer 10 personen. Zij hebben verleden jaar op de bondsdag van de C.J.V. hun medewerking verleend en oogstten daar veel bijval. Ook geven zij platen uit van hun songs. Het appèl begint 's middags 3 uur. Een vrachtwagen met aanhanger, be stuurd door C. A. van den H. uit Nijme gen, heeft donderdagmiddag even voor 2 uur de 58-jarige mevr. D. H. Kromdijk- Schipper in Dorpsstraat aangereden, toen zij per fiets aan de rechterkant van de weg reed. Zij werd tegen het wegdek ge smakt en had een diepe hoofdwonde en een lichte hersenschudding. Het ongeluk ontstond, doordat de heer S. met een plastic pijp om de hoek van zijn huis kwam, waardoor zij naar links uitweek juist op het moment, dat de vrachtwagen haar genaderd was. De chauffeur stuurde ook naar links bij, maar de aanhangwagen raakte mevr. K. Zij bleef op de weg liggen. Na voorlopig verbonden te zijn is zij met de ziekenauto naar het St. Geertruiden Ziekenhuis in Deventer vervoerd. Haar toestand is re delijk. Het rijwiel werd flink beschadigd. De heer J. W. Witmer, oud-hoofd van de school in Dijkerhiek en thans hoofd ener school in Holtenbroek te Zwolle, is maandag j.l. door de raad van Deventer benoemd tot hoofd van de Schuiling- school aldaar. De heer Witmer aanvaardde enkele maanden geleden zijn functie in Zwolle in de stellige verwachting, dat hem spoe dig woonruimte in deze stad zou worden toegewezen. Dat is echter niet geschied, zodat hij met zijn gezin nog steeds in Dij- kerhoek woont. Hij zal de verwachting koesteren, dat Deventer hem wel aan woonruimte zal helpen. Tot le assistent-directeur van de Coöp. Zuivelfabriek ,,De Vrijheid"", alhier is met ingang van 1 november benoemd, de heer H. Vogt, thans werkzaam als assistent aan de Coöp. Zuivel- en melk inrichting „De Linge" te Arkel. Zaterdag, 1 oktober 8 uur: Derde opvoe ring van de Dijkerhoekse revue in het Bonte Paard. Zaterdag, 1 oktober 19.30 uur: Grote dans- en showavond in Amicitia (zie adv.). Zondag 2 oktober 's middags 3 uur: in de Ned. Herv. Kerk te Markelo Jeugd appèl, m.m.v. de Ymca Singers uit De venter. Maandag 3 t/'m zaterdag 8 oktober a.s. collecte ten bate van de Stichting Chr. Blindenhulp. Maandag, 3 oktober 7.30 uur: Vergade ring oudercommissie Scholengemeen schap in de aula. Woensdag, 5 oktober 10.00—12.00 uur: Zitdag afdeling O.L.M. in het Stations koffiehuis van de heer M. Kalfsterman. (zie adv.). Zaterdag, 8 oktober 8 uur (precies): Vierde opvoering Dijkerhoekse Revue in 't Bonte Paard (zie adv.). Dinsdag, 11 oktober 8 uur: Propaganda- avond van de E.H.B.O. in hotel Vos man (zie adv.). Donderdag, 13 oktober 8 uur: Vergade ring Plattelandsmeisjes in Café „De Waag". Zaterdag, 15 oktober 8 uur: Feestavond met prijsuitreiking van de Veren. „Holbatheo" in zaal 't Bonte Paard. Zaterdag, 29 oktober 's avonds 8 uur: in de Ned. Herv. Kerk Zangavond van de Ring Twenthe van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen. Zondag 2 oktober 1966 Holten: Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds Addink; 10.15 uur ds Ad dink Gezinsdienst. Extra collecte voor Kerk in Israël. 10.00 uur Jongerendienst in Irene. Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uur ds Is raël. Extra collecte Inwendige Zending. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur (Voorbereiding Hei lig Avondmaal) ds-R. Oosterhof. In beide diensten is het ene offer voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K, Kerkdienst: 8.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 1 oktober de heer Th. A. Oostenburg, Diessenplasstraat 2, tel!515 en zondag 2 oktober de heer J. Warrink, Noordenbergstraat 119, tel. 18 03. Geboren: Johanna Hendrika, d.v. B. J. Boode en G. J. Nekkers, Espelo 76. Garritjen Willemina, d.v. J. A. Slotman en A. M. Veldhuizen, Oranjestraat 73. Lars Erik, z.v. R. E. Beumer en A. M. Ras, Boschkampsstraat 21. Overleden: J. Kolkman-Hulsman, 72 jr., Beuseberg 52. Ondertrouwd: H. F. Oolbekkink, 24 jr., Deventer en H. Elbersen, 23 jr., Lichten berg 11. Gehuwd: J. van der Neut, 25 jr., Maar tensdijk en B. Schuppert, 21 jr., Stations straat 5. BEVOLKING: Ingekomen: A. Schagen van Zwoller kerspel naar salonw. Neerdorp 8. Vertrokken: B. van der Neut-Schup- pert van Stationsstraat 5 naar Maartens dijk. Verloren: l Gouden damesring met steen; 1 bruine winterjas; 1 paar bruin-groene glacé's; 1 herenleesbril donker montuur met etui; 1 damessjaal (groen met wit geblokt); 1 dubbel snoer parels (wit) 1 pocketboek „De mens wikt" in papier. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8.00—22.00 uur, doch niet tussen 13.00—14.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 1