IIEUHIS OVERIJSSEL Rectificatie Middenstandsdiploma Jan Müller twee maal eerste Kwarteeuw in gemeentedienst Een goed besluit met zomerfruit Aktie voor Hoitens Studiefonds voor Papoea-jongeren Bedrijfsvoetbal Zaterdag 9 juli 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD» !!lllllll!!l!l|[!|[lll!lli!l'lll!ll!!ll!l[lll!ll!llll]llll!ll!!|[lllïll!ll!lllili]l!!l!lllllll!ll!llllllll!llljll!lllilllllillillli|[!ll!llill!!l!!llil!!!ljlllllllll!ll!!ll!!!il!ill!lljl[| III „Nieuwe" Oudheidkamer. Oldenzaal De Oldenzaalse Oudheid kamer (Museum Palthe-Huis) aan de Marktstraat op nummer 13 is geheel ge restaureerd terwijl de archivaris dit 18e eeuwse patriciërshuis geheel opnieuw heeft ingericht en geïnventariseerd. Za terdag 2 juli om 4 uur is het officieel heropend. In deze Oudheidkamer zijn o.m. te vinden een stijlkamer, een koets kamer een dienstbodenvertrek, alles in oude stijl. Verder is er te bezichtigen een huisapotheek uit de jaren 1820/1830, een aantal optische instrumenten uit die tijd een huisbibliotheek met boeken uit het tijdvak 16e eciuw tot 19e eeuw en een af deling waar vondsten uit de prehistorie worden tentoongesteld. Ook de geschie denis van Oldenzaal is in deze Oudheid kamer ondergebracht. Gedurende juli en augustus is er een expositie ingericht van de overleden architect Jan Jans, waarvan de werken meest uit particu liere verzamelingen (en dus niet eerder geëxposeerd) afkomstig zijn. Inlichtin gen: Archief Oldenzaal - tel. 05410-3482. Talrijke toeristische evenementen. Almelo Wielrijders en bromfietsers kunnen vanuit Almelo gedurende 4 da gen vrijwel geheel Twente verkennen. Van 19 t.e.m. 22 juli wordt n.l. (voor de 17e maal) de Almelose Rijwielvierdaagse gehouden, die elke morgen om 8 uur start bij het Groenendal. De deelnemers hebben elke dag ca. 65 km voor de wie len en de organisatoren hebben dit jaar een andere route gekozen dan voorgaan de' jaren. In 1965 trok deze vierdaagse ca. 650 deelnemers, waarvan 409c- afkom stig was van buiten Overijssel. Inlichtin gen: VW Almelo - tel. 05490-2000. Almelo Een toeristische attractie is ongetwijfeld de Wielerzesdaagse van Twente. Ook dit jaar gaat een karavaan van zo'n 80 amateurs (met waarschijnlijk 12 buitenlanders) weer van start. Op de eerste dag (11 juli) wordt gestart in Wierden. De volgende dag beginnen de renners in Hellendoorn, daarna in Den Ham, vervolgens in Nijverdal, daarna in Almelo en op 10 juli (de laatste dag) starten de renners in Wierden, waar ook de prijsuitreiking is. Per plaats wordt een etappe (van 80 km) verreden. De start is elke avond bepaald op 18.15 uur. Voorafgaande aan deze etappewedstrij den komen nieuwelingen, aspiranten en veteranen in het veld. Inlichtingen: VW Almelo - tel. 05490 - 2000. t Diepenheim Bezitters van een pony of een volwassen rijpaard kunnen van 21 e.m. 24 juli deelnemen aan de pony- vierdaagse in Diepenheim. Vorig jaar wa ren er 150 ruiters bij deze vierdaagse. Zij kunnen bij families in Diepenheim wor den ondergebracht. Inlichtingen: VW Diepenheim, tel. (05475) 210. Ootmarsum In het Overijsselse Oot- marsum wordt elke maandagavond t.m. 14 sept. om 8 uur weer een avondwan deling gemaakt. Elke woensdagavond om half 9 treden de boerendansers op. Urk Iets uit het leven van de Urker visser kan de bezoeker van dit bijna 1000 jaar oude voormalige eiland zien wan neer vrijdagavond de vissersvloot is thuis gekomen. Soms zoeken de schepen ook pas zaterdags de thuishaven op. De IJs- selmeervloot vaart elite maandagmiddag tegen half vier uit. Zwolle Gedurende de maand juli wordt op de Potgietersingel te Zwolle de kunstgalerij „de Suikerberg" gehouden, waaraan tal van attracties zijn gekop peld. Op tal van avonden treden bekende artisten of combo's op, op die manier de Suikerberg verlevendigend. Delden - Delden biedt de vakantie ganger wandelexcursies aan op 10, 17, 24, 31 juli en 7, 14, 21 en 28 augustus. Start om 15 uur bij het VVV-bureau. Op 20 juli en 2, 16 en 31 augustus is het vertrektijdstip voor deze wandelingen op half zeven 's avonds bepaald. Inlichtingen VW-bureau Delden, Langestraat 70, tel. 05407 1640. Markelo In Markelo is een toeris tenroute samengesteld, die de bezoeker voert langs oude en nieuwe boerderijen. Deze zijn 's avonds verlicht. Dit is te zien in het tijdvak tussen 23 juli en 15 augus tus. Deze route is 34 km lang. Inlichtin gen WV Markelo, tel. 05476-555 en 333. Markelo In het Openluchttheater „de Kösterkoele" aan de Goorseweg bij Markelo wordt op 14 en 21 juli en op 11 en 18 augustus elke avond om 8 uur een oude boerenbruiloft gevierd. Dit kijkspel duurt ongeveer 2 uur en daarbij is de l>e- zoeker getuige van levende folklore, die zich in tal van zinrijke en symbolische oude gebruiken uit. Deze boerenbruiloft wordt ook zondagmiddag 31 juli om half drie „opgevoerd". Inlichtingen: WV_ Markelo, tel. 05476-555 of 333. Blokzijl Als attractie voor de t oe- risten is gedurende de maanden juli en augustus de havenkolk van Blokzijl ver licht benevens de aangrenzende huizen. Giethoorn Ook het Overijsselse G.et- hoorn is in deze twee vakantiemaanden geïllumineerd. Op 5 augustus is er een gondelvaart in Dwarsgracht en op 27 augustus in Giet hoorn. Hellendoorn-Nijverdal In Hellen doorn en Nijverdal op de Overijsselse Heuvelrug wordt in juni en augustus de toerist diverse attracties geboden. Iedere dinsdag in Nijverdal een concert of het optreden van boerendansers in de mu ziektent; iedere donderdag gebeurt dit in Hellendoorn. In Nijverdal wordt verder nog iedere woensdagavond een blijspel in het Openluchttheater gebracht. Nieuwe kampeerboerderij. Wetering De (langgerekte) buurt schap Wetering bij Scheerwolde (gem. Steenwijkerwold) heeft een kampeerboer derij. Jan Vaartjes heeft het boeren er aan gegeven en de schuur van zijn hoeve omgebouwd tot kampeerboerderij, waar in maximaal 3 gezinnen met zes kinde ren een plaatsje kunnen vinden. Wete ring was vroeger een buurtschap waar velen met de schop gekromd stonden over de dikke veenlagen. Vandaar dat Jan Vaartjes de kampeerboerderij de naam „Turftente" heeft gegeven. Hij wil als entourage rondom de voormalige schuur werktuigen neer zetten, die in de vroegere veentijd werden gebruikt. Tentoonstellingen. Nijverdal Galerie Kapteyn (Grote straat 160) in Nijverdal organiseert in juli en augustus een tweetal exposities. Van 8 t.e.m. 30 juli exposeert daar de Hengelose kunstenaar Wim van Oostrom met monotypen en metaalplastieken en van 3 t.e.m. 23 augustus is er een ten toonstelling te zien van Ab Jongmans uit Olst. Deze expositie omvat tekeningen en schilderijen. Enschede De Amsterdamse kunste naar Siep van den Berg exposeert t.e.m. 13 juli in Galerie Tardy te Enschede schilderijen en ijzerplastieken. Schilde rijen van Lucassen zijn te zien in de En- schedese Kunstzaal (Markt 17) t.e.m. 31 juli. Ommen De Overijsselse schilders Han Douma en Guus Melai houden tot september in „De Stekkenkamp" te Om men een expositie van hun werk. FABK in KAMPEN. Kampen De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk mr. M. Vroliijk heeft op 2 juli de landelijke tentoonstelling geopend van de in 1965 opgerichte Federatie van Amateur Beel dende Kunstenaars (de FABK). De ex positie wordt gehouden in het tentoon stellingsgebouw van de Kamper Ama- teurschildervereniging „de Varfdeuze" (de organisatrice van deze tentoonstel ling) op de hoek Oudestraat-Van Heutz- plein. Medewerkenden zijn de schilders verenigingen uit Amsterdam, Den Haag, Dordrecht, Tilburg, Veendam, IJmuiden, Zoetermeer en Kampen. De tentoonstel ling omvat schilderijen (in olieverf of tempera), gouaches, aquarellen, pastel- of krijttekeningen, potlood- en o.i.-inkt tekeningen, mozaïeken, naaldwerk en beeldhouwwerk. De tentoonstelling duurt t.e.m. 16 juli. Inlichtingen: VVV Kampen, Oudestraat 160, tel. 05292:3500. Nieuwe folder. Er is een nieuwe folder verschenen over Zuid-Oost Twente. Deze is uitgege ven door de VW's Enschede en Haaks- bergen-Buurse; beide werken nauw sa men. In de folder worden de recreatie mogelijkheden opgesomd die de toerist ten dienste staan wanneer hij dit gebied - met veel natuurschoon en historische bezienswaardigheden - bezoekt. De folder is ook uitgegeven in een Duitse verta ling. Oude ambachten. Enter Op het terrein 't Sköpke (Hooge Brink) in Enter wordt van 18 t.e.m. 30 juli een demonstratie gegeven van het klompenmaken. De demonstra tie van dit oude handwerk is elke mid dag van 2 tot 6 uur te zien. Inlichtingen: WV Enter, tel. 05478-229. De demonstra tie wordt zondags niet gegeven. Markelo Een tentoonstelling van oude ambachten en handwerken wordt van 26 juli t.e.m. 6 augustus gehouden in de openbare Lagere School te Markelo. De bezoeker vindt er een collectie let- terdoeken, merklappen, tin en koper ge- exposeerd. Deze stukken zijn vervaar digd tussen 1750 en 1900. Ook zullen er demonstraties van deze oude ambachten worden gegeven in Markelo. Inlichtin gen: WV Markelo, tel. 05476-555 of 333. Vogelschieten. Losser De titel Schutterskoning van het Saksenland staat op het spel bij het vogelschieten op zondag 17 juli 's mid dags om 3 uur in Losser. Enkele honder den schutters zullen aan deze wedstrijden deelnemen en zoals andere jaren zullen er ook Duitsers van de partij zijn. Daar aan vooraf gaat een grote folkloristische optocht (van groepen), die elk jaar zo'n 600 deelnemers trekt. Deze evenementen worden gehouden in het kader van de feestweek in het Twentse Losser die valt van 16 t.e.m. 20 juli. Op de eerste dag wordt om het Schutterskoningschap van Losser geschoten. Verder worden in deze feestweek dansdemonstraties gegeven. Inlichtingen: Gemeentehuis Losser, telef. 054231141. Natuurreservaat. N.W. Overijssel - - Staatsbosbeheer heeft een oude vervenerswoning inge richt als voorlichtingscentrum over de vervening en verlanding van het gebied rondom het natuurreservaat „De Weer- ribben". Dit reservaat dat niet toeganke lijk is voor de toerist - behalve dan de openbare vaarwegen - is gelegen tussen Paaslo en Kalenberg en is gemakkelijk te bereiken vanuit, Steenwijk. In het ont vangstcentrum van „De Weerribben", dat woensdagmiddag voor het publiek ge opend is, wordt de bezoeker voorgelicht over het gebied, de flora en fauna daar van, terwijl tevens een expositie is in gericht van oude veenwerktuigen. Ook kan de bezoeker een klankbeeld over dit gebied te horen krijgen, waarbij dia's worden geprojecteerd. Inl.: Staatsbosbe heer Zwolle, tel. 05200-12234. Om dit ge bied te bezoeken is voorafgaande aan melding niet nodig. Musea in Overijssel met permanente en in sommige gevallen wisselende exposi ties. DENEKAMP Natuurhistorisch Museum „Natura Do- cet", Oldenzaalsestraat 27. DEVENTER Museum „De Waag", met de „Drie Ha ringen" en de „Twaalf Apostelen", Brink. Museum voor Tropische Landbouw en Volkenkunde, Brinkgreverweg 184. ENSCHEDE Natuurhistorisch Museum en Vivari um, M. H. Tromplaan 19. Rijksmuseum „Twenthe", Lasondersin- gel 129. Oudheidkamer „Twenthe", Lasonder- singel 129. Twents-Gelders Textielmuseum, Gro- nausestraat 136. GRAMSBERGEN Oudheidkamer, ondergebracht in het gemeentehuis. HARDENBERG Oudheidkamer te Heemse, in Huize Welgelegen, Scholtensdijk. HOLTEN Het Natuurhistorisch Museum „Piet Bos", gelegen aan de nieuwe Toeristen- weg over de Holterberg. HEINO-WIJHE Kasteel „Het Nyenhuis", in de gem. Wijhe, (dicht bij het dorp Heino). HELLENDOORN Oudheidkamer in boerderij Bronsvoort. KAMPEN Stedelijk Museum in de Broederpoort. Koornmarktspoort - dependance van het Stedelijk Museum. Schepenzaal in het Oude Raadhuis, Oudestraat. Verenidgde Gasthuizen, Burgwal 45. Frans Walkate Archief, Burgwal 43. OLDENZAAL Historisch Museum „de Oldenzaalse Oudheidkamer", Marktstraat 13. OMMEN Oudheidkamer Ommen, gevestigd in de molen op den Oordt. OOTMARSUM Los Hoes en Natuurmuseum. SCHOKLAND (N.O.P.) Museum voor de IJsselmeerpolders op Schoklandspost Emmeloord. STEENWIJK Oudheidkamer „Steenwijk en omstre ken", Markt 64. URK Museum in bovenzaal raadhuis. VRIEZENVEEN Oudheidkamer, ondergebracht in een oud patriciërshuis, Westeinde 65. ZWARTSLUIS Natuurhistorisch museum „Schoone- welle". ZWOLLE Provinciaal Overijssels Museum, Melk markt 11, Schepenzaal in het stadhuis. WEEKAGENDA OVERIJSSELSE HEUVELRUG In de weekagenda van „De Overijsselse Heuvelrug" voor de week van 9-15 juli a.s. is abusief opgenomen, dat op woens dag, 13 juli in de Ned. Herv. Kerk een bijzondere zangavond zal worden gehou den. Deze zangavond heeft reeds plaats gehad op woensdag, 6 juli jl. Te Deventer slaagden voor het mid denstandsdiploma mej. D. Rietberg en de heren F. J. Sluiter, H. Deijk, D. Mark voort, H. Tooren, J. H. Wansink, A. Klein Velderman en G. Soer. Zij werden opge leid door de middenstands-avondschool te Holten. Aan de Scholengemeenschap Holten slaagden voor het Middenstandsdiploma van de 1-jafige Cursus M.E.A.O.: mej. Ha. Baltes te Holten; mej. R. Diks en de heer J. Hoeve te Deventer: de heren H. Kaatman, W. Kromdijk en mej. School- derman te Bathmen: de heren H. Lode- weges, H. Lonink, H. Tjonk en J. Wis- sink te Markelo. Afgewezen werden 3 candidaien. Tijdens het door de landelijke rijver- eniging' „Salland Ruiters" op zaterdag" 2 juli te Hardenberg georganiseerde con- courshippique heeft onze plaatsgenoot Jan Müller met „Johny" het springen klasse „Zwaar" en het springnummer „Speel uw spel" gewonnen. Onze oud-plaatsgenoot de heer W. Ot- ten te Hilversum, herdacht maandag het feit dat hij 25 jaar geleden in gemeente dienst trad. Nr. 3150 jaargang 63 van het „Week blad" het orgaan van de Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren schonk met het volgende artikel aandacht aan dit ambtsjubileum: Op 4 juli 1941 stapte de toen 18 jaren tellende W. Otten het gemeentehuis van Rijssen binnen om zijn ambtelijke loop baan te beginnen als volontair ter sec retarie aldaar. Noch het gemeentebestuur van Rijs sen, noch hij, kon vermoeden dat hij op dat ogenblik begon aan een mooie car rière. Heel in het kort: in 1943 klerk ter secretarie van Hol ten; een aantal jaren in Wierden; weer thans als commies te Holten waar hij tevens waarnemend secretaris en ambtenaar van de burgelijke stand was: commies A en hoofdcommies chef van de afdeling algemene zaken en registra tuur te Leerdam: per 1 maart 1963 te Hilversum als referendaris; m.i.v. 1 ja nuari 1965 bevorderd tot referendaris A en per 1 januari 1966 tot administrateur, hoofd van de afdeling algemene zaken. Waar schuilt het geheim van die snel le opgang? Van de mensen die met hem samenwerken 'kregen wij dit beeld: een open en eerlijk man die op prettige en daarbij zeer bekwame wijze de afdeling weet te leiden. Door zijn grote toewijding tot het werk, gesteund door een sterk inzicht in de materie die hij moet behandelen, heeft hij in betrekkelijk korte tijd in Hilversum een eervolle plaats verworven. De bondsvergaderingen worden door hem trouw en met grote belangstelling bezocht. Kortom een bondscollega die wij graag nog vele jaren in onze gelederen zullen zien. Op 4 juli 1966 zal hij de secretarie van Hilversum niet binnenstappen. De dag van zijn ambtsjubileum wil hij met zijn echtgenote vieren. Een heel goed idee, want zij zal door de vele werkzaamheden van haar echtgenoot hem menig extra uurtje aan de diverse gemeenten hebben moeten afstaan. Wij collega's en bondsmakkers van de onderafdeling Hilversum feliciteren hem van harte met zijn jubileum en wensen zijn echtgenote en hem een heel plezie rige dag toe. Wij als Redactie van „Holtens Nieuws blad" waarin in het ver-leden de jubi laris verschillende artikelen schreef over de familienamen van Holtenaren sluiten ons hierbij gaarne aan en feli citeren, mede namens vele plaatsgeno ten, met dit zilveren jubileum. Daar zijn wij' het allemaal wel over eens: fruit hoort bij een goede voeding. Het zorgt op een smaakvolle manier voor een portie vitamine C. Vooral de voor- jaars- en vroege zomervruchten zijn rijk aan dit vitamine. Wist u dat aardbeien nog meer vitamine C bevatten dan si naasappels? Ook bessen en frambozen mogen er zijn! De kersen hebben wat minder C-vitamine, maar van deze heer lijke vrucht kunnen we gemakkelijk een flinke portie op. Naast vitamine C krijgen we uit het fruit nog wat vitamines van het B com plex en wat ijzer- en kalkzouten. Fruit kunnen we bij elke maaltijd geven, het is in zomer en winter een wel kom toetje. Ook tussen de maaltijden door valt het er goed in en verdient zelfs |de 'voorkeur boven snoepgoed! Wilt u fruit zó eten? Best, maar spoel het in ieder geval goed af onder de kraan. Nog een paar raadgevingen Koop fruit zo vers mogelijk. Was en/of schil fruit altijd voor het gebruik. U kunt op veel manieren zomerfruit verwerken. Probeer daarom eens onder staande recepten! U zult er geen spijt van hebben! Vruchtensla van sinaasappel en aard beien. Pl.m. 15Q g aardbeien, 2 sinaasappelen, 2 eetlepels basterdsuiker, groene gekon fijte vruchtjes. De aardbeien schoon maken, wassen in koud water en met de basterdsuiker in een kom of schaal overdoen. De sinaas appelen afspoelen, door midden snijden en met een scherp mesje de stukjes vruchtvlees er uitsnijden. De stukjes si naasappel bij de aardbeien in de kom doen en alles even omroeren. De vliezen en het wit zoveel mogelijk uit de 'sinaas appelhelften verwijderen en de bakjes eventueel versieren door de rand uit te tanden met een mes of een glad, rond spuitmondje. De vruchtensla over de sinaasappelhelf ten verdelen en garneren met een stukje groen gekonfijte vrucht. Hoewel de actie voor dit studiefonds, dat de opleiding van twee jonge Pa poea's bekostigt, opdat zij door de hier ontvangen opleiding de ontwikkeling van hun eigen land kunnen bevorderen, nog niet geheel afgerond is, kwam tot nu toe reeds meer dan 3.600,binnen, zodat ook voor dit jaar verwacht mag worden, dat het jaarlijkse resultaat van ruim 4.000,weer gehaald zal worden. Ook bijdragen van vakantiegasten, die dit mooie werk willen steunen zijn har telijk welkom op giro 875587 van de Raif- feisenbank te Holten met vermelding „studiefonds Papoea jongeren". De bedrijfsvoetbalcompetitie, die op het terrein bij café De Poppe gespeeld wordt door acht elftallen, verdeeld in twee groe pen. loopt ten einde. Op vrijdag, 15 juli zal de laatste wedstrijd gespeeld worden en wel tussen de beide grote rivalen in groep A: Udema 1 en Universal. Univer sal heeft momenteel de beste papieren n.l. 7 punten uit 4 wedstrijden. Udema I heeft 8 punten uit 5 wedstrijden. Het be looft een spannende strijd te worden tus sen deze beide ploegen die aan elkaar gewaagd zijn. In groep B is het elftal van Gebr. Wansink favoriet. Het heeft nog geen wedstrijd verloren en derhalve 8 punten behaald uit 4 wedstrijden. De competitiestanden zien er als volgt uit: GROEP A Udema I 5 4 0 1 8 21— 6 Universal 4 3 1 0 7 16— 5 De Vrijheid 4 0 1 3 1 6—19 Ter Horst Co. 3 0 0 3 0 4—17 GROEP B Gebr. Wansink 4 4 0 0 8 13— 7 Udema 2 4 2 1 1 5 13— 7 De Halm 5 2 1 2 5 13—15 Gebr. Dikkers 5 0 0 5 0 8—18 De volgende wedstrijden staan nog op het programma: vrijdag 8 juli: Udema 2-Gebr. Wansink: zaterdag 9 juli: Unï- versal-Ter Horst Co; dinsdag 12 juli: Udema 2-De Halm; woensdag 13 juli: Ter Horst Co-De Vrijheid; donderdag 14 juli: Gebr. Wansink-Gebr. Dikkers en vrijdag 15 juli, de in de aanhef genoemde en vermoedelijk meest spannende wed strijd Udema 1-Universal. De maandag, 27 juni, wegens de weers omstandigheden uitgestelde wedstrijd: De Vrijheid-Ter Horst Co, zal vermoe delijk zaterdagmiddag, 9 juli, gespeeld worden. Aalbessen vla. 250 g aalbessen, 2\> dl water, 25 g (3 eetlepels) griesmeel, 50 g (5 eetlepels) suiker. De bessen uitzoeken, wassen, rissen en met het water even aan de kook laten komen. De vruchten op een zeef laten uitlekken. Het vocht weer in een pan teruggieten en aan de kook brengen. Het griesmeel en suiker aan het vocht toe voegen en het geheel, al roerende, gaar laten koken (pl.m. 8 min.). De uitgelekte bessen door de zeef wrij ven en het vruchtenmoes aan de „gries- meelvla" toevoegen. Het geheel met een vork of garde goed opkloppen en koud serveren. Kersen-perzikpuddmg. 250 g kersen, 2 perziken, 2Yz dl water, 1 dl citroensap, 60 g (6 eetlepels) suiker, 12 g (6 blaadjes) gelatine, citroenschil, (slagroom). De kersen ontpitten. Een derde gedeelte van dë kersen achterhouden als garne ring. De gelatine weken. De rest van de kersen met het water en de citroenschil even aan de kook laten komen. De ci troenschil verwijderen en het vruchten sap zeven. De gelatine uitknijpen en in het nog warme vruchtensap oplossen. Het ci troensap en de suiker toevoegen en het geheel op smaak afmaken. Het vruchten sap laten afkoelen totdat het drillig be gint te worden. Een bodempje in 4 kleine vormen schenken. De perziken ontvellen en de vrucht in twee delen van de pit halen. In iedere puddingvorm een halve perzik met de holle kant naar boven schikken. De puddingvormen bijna vol schenken met de rest van de pudding massa en de gekookte kersen als laatste in de gelatine schikken. De puddinkjes laten afkoelen, storten en al of niet gar neren met stijfgeslagen slagroom en de achtergehouden kersen. Wilt u vlug een zelfgemaakte taart op tafel brengen? Gebruik dan een kant- en klare taartbodem gevuld met custard pudding, verse vruchten en room! Custardpudding. 2Vs dl melk, 3 eetlepels custardpoeder, 2 eetlepels suiker, zout. Het custardpoeder glad en vloeibaar aanmengen met 1 dl koude melk. De overige melk met iets zout aan de kook brengen. Het aangemengde custardpoe der in de hete melk gieten en al roerende goed laten doorkoken. De suiker er door mengen. De puddingmassa in een met koud water gevuld teiltje of kom laten afkoelen. 200 g vers fruit b.v. aardbeien, fram bozen, kersen, pruimen. De vruchten wassen, schooumaken en al of niet doormidden snijden. Vs 1 slagroom, 1 eetlepel suiker. De room met de suiker stijfslaan. De koude puddingmassa over de taart bodem uitstrijken, hierop de af niet ge halveerde vruchten in een cirkelvorm schikken. De taart garneren met „toren tjes" stijfgeslagen slagroom.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 5