GLANZEND SUCCES VOOR H.M.V. Woorden van dank V.VA-VAKANTIEPROGRAMMA AGENDA KERKDIENSTEN Derde wimpel aan federatievaandel Voor langdurig zieken Zomeropruiming Promoties Chr, Lyceum Burgerlijke Stand Zaterdag 9 juli 1966 No. 27 Jaargang 18 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 Uitgave van de Stichting ,floltens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 05^83 - 1284 Adv.-prijs 1-15 mm. (d contant) 3,Iedere mm. meer 0,12 De Holtense Muziekvereniging H.M.V." heeft zaterdag op liet Nationaal Federa tief Muziekconcours 't welk georgani seerd werd door de Gorsselse Harmonie vereniging „Kunstmin" i.v.m. het zestig jarig bestaan een glanzend succes be haald. Het korps dat uitkwam in de Vaandel afdeling „Fanfare" behaalde in deze af deling een royale eerste prijs met 106 punten, kwam hierdoor in het bezit van de derde wimpel en de ere-prijs die be schikbaar was gesteld voor het ensemble dat in deze afdeling het hoogste aantal punten behaalde. De jury die bestond uit de heren Ger hard Boedijn, Meindert Boekei en M. Ogier waardeerde het verplichte werk „Pride of race" van Wright met 52 V2 punten en het z.g. keuzenummer „On the Pier" van Yorke met 53f2 punten. GLORIEUZE INTOCHT Toen H.M.V. om plm. half tien op het plein bij de OAD arriveerde waren hier een groot aantal ingezetenen samenge stroomd om het succesvolle korps te be groeten. Na een kort oponthoud op het plein werd met de drumband voorop een mars door de Dorps- en Oranjestraat gemaakt waarbij even halt werd gehouden bij de woning van muzikant Bernard Maats die wegens ziekte niet mee kon gaan naar het concours te Gorssel. HULDIGING IN FEESTZAAL „VOSMAN" Bij de huldiging in feestzaal „Vosman" voerde als eerste spreker het woord de voorz. van de Supportersclub „H.M.V." de heer J. Wiggers. Hij wenste namens de supporters het korps en dirigent Fransen van harte geluk en bood aan mevr. Fransen-Lubbersen bloemen aan. Een hartelijk woord van dank sprak de heer Wiggers tot de kleine tamboer Jo- pie Heusinkveld die op de concourstent fungeerde als „bladomlegger" waartoe dirigent Fransen niet in staat was aan gezien om z'n linker onderarm een gips verband was aagebraclit i.v.m. de pols breuk plm. 14 dagen geleden opgelopen tijdens een gymnastiekles. Jopie zag z'n verantwoordelijke taak Van 16 tot 23 juli wordt de jaarlijkse kollekte gehouden voor de Vereniging „HET- ZONNEHUIS", de vereniging, die christelijke verpleging beoogt van lang durig zieken en ernstig invaliden van alle leeftijden en ongeacht godsdienst of gezindte. Zij doet dit thans in vier „Zon nehuizen", die gevestigd zijn te Beek bergen, Doorn, Vlaardingen en Zuidhorn. In deze moderne verpleegtehuizen wor den meer dan 470 zieken, invaliden en gehandicapten verpleegd. Bij uitvoering van de huidige uitbrei dingsplannen zal de vereniging haar zorg binnen vijf jaar over meer dan dui zend hulpbehoevenden kunnen uitstrek ken. Deze plannen omvatten de afbouw van „Het Zonnehuis" te Vlaardingen tot 200 bedden in 1966; de bouw van een „Zonnehuis" te Amstelveen diet ruim 300 bedden, waaronder 100 voor geeste lijk gestoorde bejaarden; de bouw van een nieuw „Zonnehuis" te Doorn. De Vereniging „Het Zonnehuis" ver richt haar zegenrijk werk reeds vijf en veertig jaar. Ze is, gezien de bovengenoemde plan nen zeer aktief. Dit is nodig, want er is nog heel veel te doen. De behoefte aan gespecialiseerde ver pleging van langdurig zieken en ern stig invaliden in ons land is zeer groot. Door het feit, dat deze groep hulpbehoe venden decennia lang een „vergeten groep" was, is er een enorme achterstand ontstaan in de hulpverlening. Een zeer groot aantal wordt ook nu nog onvol doende verpleegd, of op een onverant woorde wijze verzorgd. Vandaar, dat het streven der Vereni ging „Het Zonnehuis" allerwegen grote waardering ontmoet en de Zonnehuis- kollekte bijzondere aanbeveling verdient. H.M.V. gaat in Gorssel op de muziek tent, om enige tijd later 106 punten en daarmede haar 3e wimpel te be halen. beloond met een flink plak chocola en een daverend applaus. De heer G. J. Langenbarg, gemeente secretaris sprekend namens het gemeen tebestuur wees op het grote belang van een muziekkorps voor de gemeenschap. H.M.V. verstaat haar dienende taak ten opzichte van de Holtense gemeenschap zeer goed en het is daarom dat deze ge meenschap op een dag als vandaag blij is met dit prachtige resultaat niet alleen blij maar ook terecht een beetje trots. De heer Langenbarg die sprak wegens verhindering van burgemeester mr. W. H. Enklaar en loco-burgemeester de heer B. J. Veneklaas Slots bood, onder het uitspreken van de beste toekomst wen sen een bijdrage uit de gemeentekas aan. De heer J. Oosterkamp kwam geluk wensen namens de Toneelvereniging „OCH", de heer Nijenhuis sprak namens „Markelo's Fanfare" (wegens het late uur moest van een muzikale hulde wor den afgezien) terwijl verder nog afge vaardigden van Holtens Gemengd Koor, de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en de Holtense Handelsvereni ging kwamen feliciteren. Allen deden hun gelukwens vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. De voorzitter van „H.M.V." de heer A. Wester ik sprak zijn vreugde uit over de aanwezigheid van de oud-dirigent van HMV de heer J. Diepenveen te Glaner- brug en dankte met enkele woorden voor de spontane huldiging en de geschenken die werden aangeboden. Hij dankte in 't bijzonder dirigent Fransen die indertijd het initiatief nam om naar het concours te gaan en die het heeft aangedurfd om nog geen jaar dirigent zijnde te „con coursen" met „HMV". De heer Westerik bood de heer Fran sen als blijk van waardering en sympha- tie een geschenk onder couvert aan en dankte tenslotte de heren Nekkers en Wiggers voor het vele wérk dat beide steeds weer verrichten in 't belang van het korps. VEEL WERK VERRICHT Nadat de heer Fransen mede namens zijn echtgenote had dank gezegd voor de goede woorden en geschenken herinner de hij aan de harde en zware studie die in Gorssel zo rijk werden beloond. Wan neer dit onverhoopt niet was gebeurd had niemand reden gehad tot zelfver wijt want er was alles aan gedaan om een eerste prijs te behalen. De derde wimpel aan het federatievaandel mag gezien worden als een beloning van een voltallige inzet van allen, een inzet die ook in de toekomst van allen zal worden gevraagd. Voor HMV zullen dezelfde maatstaven gelden als voor andere korpsen. Handhaven op het peil van he den is alleen mogelijk als men zich voor 100 procent wil geven. Wanneer dit ge beurd zal HMV de toekomst met ver trouwen tegemoet kunnen zien zo be sloot dirigent Fransen die zonder ook maar in het minst iets te willen afdingen op de prestaties van anderen meende even de schijnwerper te moeten richten op de. heer G. Broekmaat die de solopar tij op bijzonder gave wijze ten gehore bracht. CIJFERS De jury waardeerde de muziek van „H.M.V." als volgt; Verplicht nummer „Pride of race" van Wright: Zuiverheid 8V2, klankgehalte 8 y, dyna miek 9, techniek 8y, samenspel 8 y, en opvatting 9Va, totaal 52y, punten. Keuze nummer „On the Pier" van York: Zuiverheid 8 y. klankgehalte 9, dyna miek 9, techniek 8 y, samenspel 9 en op vatting 9 y, totaal 53 y. punten. De aandacht van de vakantiegangers, die in onze gemeente vertoeven wordt ge vestigd op de navolgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogramma. Wij heten hen van harte welkom in onze gemeente en hopen, dat zij hier prettige dagen in de vrije natuur mogen doorbrengen, begunstigd door heerlijk zomerweer. De afgelopen week was het weer bijzonder triest, maar het lijkt er op, dat de zomer terugkeert. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaar komen afhalen. DANSEN Zaterdag, 9 juli 7.30 uur. Grote Dans- ten Showavond in Amicitia m.m.v. „The Rocking Drifters". BEZOEK KAASBOERDERIJ Dinsdag, 12 juli tussen 7 en 8 uur 's avonds. Bezoek aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enig zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere bedrijfsvoering iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich vóór 's middags 12 uur voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen f 1,—r per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. WV-HOLTERBERGRIT Woensdag, 13 juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobus- tocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalseberg en Hellen- doornseberg, met prachtige vergezichten over Salland en Twiente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf provinciën" op de Hellendoornse- berg. De tocht duurt van plm. 14-17 uur. De kosten bedragen f 2,50. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het V.V.V.-bureau ,tel. 1533. De administrateur, de heer Kers, gaat mee voor explicatie. Woensdag, 13 juli, 19.15 uur organiseert de Wandelsportvereniging „De Trekkers" een puzzelwandeltocht langs de mooiste plekjes in onze omgeving. De start vindt plaats bij café „De Waag". Opgave bij het startbureau vanaf 18.45 uur. Deelname voor iedereen. Er zijn aan deze wandeltocht enkele leuke prijsjes verbonden. OCHTENDWANDELING Donderdag, 14 juli v.m. 6 uur. Een ochtendwandeling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door de bossen in de om geving van Holten. Vertrek 6 uur van het V.V.V.-kantoor. Vorige jaren werd deze wandeling echter gemaakt onder de titel „Op zoek naar wild". De kans om wild te ontmoeten is echter niet zo groot meer, omdat dit steeds sporadischer wordt. Toch is de kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen f 1,r. Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. NATUUR HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag, 15 juli en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daai'van mededeling te doen aan onze redactie, tel. 1234, of aan de heer Kers, tel. 1533. EXPOSITIE De Holtense Kunstschilder Kees Stoop exposeert tot begin september a.s. een groot aantal van zijn tekeningen in de zalen van het dorpshotel Holterman, Het is de moeite waard eens een kijkje te komen nemen. INTERKERKELIJK RECREATIE-WERK Vanaf zaterdag, 9 juli tot en met vrijdag, 5 augustus as. zal vanwege de kerke raden der Ned. Herv. (en Geref. Kerk, met medewerking van de bijbelkioskvereni- ging in een tent op de hoek van de Borkeldsweg ien de Landuwerweg (in de nabij heid van het zomerhuisjesterrein en het bungalowkamp „Twenhaarsveld") gezonde ontspanning worden geboden voor oud ten jong. Een team van drie mensen zal hier gedurende 4 weken veel doen voor de oudere en jongere gasten in onze gemeente. Elke zondagmorgen is er om 10.45 uur een interkerkelijke kampdienst en elke avond een dagsluiting. Het geheel staat onder leiding van de interkerkelijke recreatiecommissie. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks velschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen ien Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedkope dagkaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telef. 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden geboden in het gebcuw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. OFFICIËLE PUBLIKATIE Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in verband met een op woensdagavond. 20 juli a.s. te houden wielerwedstrijd de navolgende wegen vanaf ongeveer 17.00 tot 21.00 uur voor alle verkeer gesloten zullen zijn: a. Nijverheidsstraat; b. Pannenbakkersstraat; c. Hoffesstraat, vanaf 50 meter voor het parcours tot aan de Lageweg; d. Lageweg. e. Waagweg, 50 meter in westelijke rich ting vanaf de Pannenbakkersstraat; f. Slachthuisstraat; g. Weversstraat, 50 meter in westelijke richting vanaf de Pannenbakkers straat. Voetgangers (zonder honden) worden toegelaten tot het wielercircuit, dat be staat uit de Nijverheidsstraat, Pannen bakkerstraat, gedeelte Hoffesstraat en de Lageweg. Auto's, motoren, bromfietsen en rijwie len, moeten elders worden geparkeerd. Holten, 9 juli 1966. Burgemeester en wethouders van Holten, B. J. Veneklaas Slots, loco-burgemeester G. J. Langenbarg, Secretaris. Door de publikatie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twente en Salland, district Salland te Deventer dat de aanvangsdatum voor de zomer opruiming is vastgesteld op donderdag 7 juli is bij de dames in Holten enig mis verstand ontstaan. Het z.g. „koopjesfeest" is door de Hol tense zakenlieden, met uitzondering van enige schoenmakers bedrijven, bepaald op dinsdag 12 juli en volgende dagen. Op het Chr. Lyceum te Almelo promo veerden van de eerste naar de tweede klas: J. G. D. Koopman, G. Langenbarg en J. Teeselink. Van de 2e naar.de derde klas: D. J. Meij er, J. W. Dikkers, A. Rietberg en J. P. Jalink. Van de 4e naar de 5e klas B: H. Dikkers en P. G. v. d. Bovenkamp. Van de 5e naar de 6e klas B: J.-G. C. Addink, J. Meuleman en J. Ulfman. Van de 2e naar de 3e klas MMS werd be vorderd J. Potkamp terwijl M. H. Brons voort, W. E. Grommen en B. M. Veld huis een „overstapje" namen van de 3e naar de 4e klas MMS. Zaterdag 9 juli, 19.30 uur: Grote dans en showavond in Amicitia (zie adv.). Maandag 11 juli: Schoenhandel Oolbek- kink, Oranjestraat en fa. J. W. Dolle- kamp en Zn., Oranjestraat de gehele dag gesloten. Dinsdag 12 juli: Seizoenopruiming Fa. E. Wonnink, Oranjestraat; H. Roelof s, Grotestraat; Schoenhandel Oolbekkink, Oranjestraat; Fa. J. W. Dollekamp en Zn., Oranjestraat; Fa. Gebr. Schuppert, Stationsstraat en G. J. Schuppert, Oranjestraat. Zaterdag 16 t.m. 23 juli: Jaarlijkse col lecte voor de Vereniging „Het Zonne huis" (zie bericht onder „Voor langdu rig zieken"). Maandag 18 t.m. zaterdag 23 juli: Fa. J. Rozendom en Zn. wegens vakantie ge sloten. Maandag 18 t.m. zaterdag 23 juli: Coöpe ratie te Holten wegens vakantie ge sloten (zie adv.). Woensdag 20 juli, 19.30 uur: Grote va kantie-, dans- en showavond in Ami citia. Zaterdag 23 juli: Groot teenagersbal in de grote tent in Kalfstermansweide, als opening van de jaarlijkse braderie. Maandag 25 juli t.m. donderdag 28 juli: Holtense braderie in de dorpskern en op Kalfstermansweide. Maandag 25 juli t.m. 30 juli: Coöperatie te Dijkerhoek wegens vakantie ge sloten. Woensdag 3 augustus, 's avond 8 uur in gebouw „Rehoboth" hervatting repeti ties Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Zondag 10 juli 1966 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10.15 uur ds Israël. Extra collecte voor het Silo-werk. Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uur Eerw. heer Schellevis. Extra collecte Silo-werk. Geref. Kerk: 8.30, 10.00 en 15.00 uur ds Joh. G. Baumfalk van Groningen. In alle diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerk bouw. R.K. Kerkdienst: 8.30 en 9.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. Interk. Kampdienst. 10.45 uur in tent hoek Borkeldweg- Landuwerweg. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 9 en zondag 10 juli de heer Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 2, tel. 15 15. HOLTEN Geboren: Hendrika Herma, d.v. J. Smale en J. Krikkink, Dijkerhoek 56. Overleden: Geen. Ondertrouwd: H. Rietberg, 22 jr., Beu seberg 13 en M. E. Marsman, 23 jr., Raal- te. Gehuwd: A. J. Leef tink, 38 jr., Marke- lo en J. B. Bosman, 37 jr., Borkeld 50. H. W. Meijerink, 22 jr., Espelo 67 en G. J. H. Stam, 21 jr., Bergmanstraat 11. BEVOLKING Ingekomen: H. Post en gezin van Ui trecht naar Bergmanstraat 21. A. Get- kate en gezin van Hellendoorn naar Bin nenstraat 1. H. Schuppert van Eind hoven naar Tuinstraat 11. Vertrokken: J. A. Meesters van Kozak- kenstraat 21 naar Breda. G. Huisman- Rosing van Pastoriestraat 48 naar Ca- pelle aan den IJssel. Gevonden: 1 Autoped; 1 Damesregenjas; 2 Bank biljetten; 1 Benzinedop; 1 Regencape; 1 Regenjas; 1 Etui (met inhoud donkere bril-glazen)1 Pijp. Verloren: 1 Vulpen; 1 Doos (met inhoud); 1 Ball point; 1 Regenbroek; 1 Broodtrommel; 1 Jack; 1 Badhanddoek; 1 Windjack; 1 Damestrui; 1 Etui (met inhoud ƒ300, en autopapieren). Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8.00—22.00 uur, doch niet tussen 13.00—14.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 1